Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, despoina554 είπε:

      Καλησπέρα. Άλλη μια αρνητική χοριακη στο ιστορικό μου, μόλις έλαβα τα αποτελέσματα. Παρακαλώ θα ήθελα τη συμβουλή σας γιατί η απόγνωση βαράει κόκκινο. Ο γιατρός μου είδε πριν λίγο καιρό την ca η οποια ήταν 22 , μου είπε λοιπόν ότι θεωρεί ότι μάλλον έχω και  ενδομητριωση ( πονάω πολύ κατά τη διάρκεια της περιόδου). Μου εξηγησε βεβαια ότι επειδή είμαι 37 δεν θέλει να ρισκάρει να μου κάνει λαπαροσκόπηση και να μπω για κάποιους μήνες σε εμμηνόπαυση. Είχε κάποια κοπελα αντίστοιχο θέμα ;Στο Ιασώ ειμαι. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

      Λυπάμαι κορίτσι μου για το αποτέλεσμα σου.....εύχομαι η επόμενη να είναι αυτή που θα σου δώσει να κρατήσεις το μωράκι σου!

      Για την ενδομητριωση γνωριζ  πως παίζει ρόλο κ που είναι για να εμποδίζει τη  εμφύτευση. Επίσης πλέον έχει γιατρούς που δεν συμφωνούν να μπαίνει η γυναίκα σε κατάσταση εμμηνόπαυση κ με τη λαπαρασκοκηση πέρα από την εύρεση της ενδομητριωσης, καθαρίζουν όλες τις εστίες, όχι με καυτηριασμο. Κ σε εμμηνόπαυση ν σε βάλει δεν σημαίνει πως δεν θα ξανά εμφανιστεί η ενδομητριωση, εύχομαι να μην έχεις τίποτα.

       

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Κοριτσια εσκασα στο φαι μιλαμε εγινε τελειο(αν δεν παινέψεις το σπιτι σου να πεσει να σε πλακωσει),και γινονται πανευκολα αφου τα εκανα κατευθειαν στο φουρνο ;)...Kαγκλυ ετσι ημουν και εγω στην αρχη δεν ετρωγα καθολου μονο το μεσημερι και αυτο με το ζορι..Προσπαθησε ομως να τρως γιατι ειναι χειροτερα παρε παξιμαδια-κριτσινια-φρυγανιες και μασουλα χωρς να πεινας.


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

ηλιαχτίδα δεν έχω ιδέα τι βάζουν! Εγώ στην κουμπάρα μου είχα πάρει έναν καταψύκτη οπότε και ήταν αδύνατο να τον πάω στην εκκλησία!

Στον δε αδερφό μου είχα πάρει μία καφετιέρα την οποία και δεν πήγα στην εκκλησία.

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ:shock::shock::shock:

Φιλενάδα πολύ χρήσιμο και ωραίο δώρο ο καταψύκτης,αλλά φαντάζομαι τη σκηνή να...τον κουβαλάνε κάποιοι στην εκκλησία!!!Για να δείξουν ότι πήραν δώρο!!!χιχιχι

Πάντως σε όποια κουμπαριά έχω κάνει μέχρι τώρα ούτε εδωσα,αλλά ούτε και παρέλαβα δώρο στην εκκλησία

Link to comment
Share on other sites

Δε το ρίχνουμε λέω εγώ καλύτερα στα στιχάκια να οικονομήσομεν ????? ΜΗΝ ΓΕΛΑΤΕ... Γιατί περικαλώ ??? Ο Φοίβος γράφει καλύτερες αρλούμπες ??????? ... τα δικά μου και της Φέφης θα έχουν ΚΑΙ νόημα !!!!1:cool:

καλέ νούμερο επιθεώρησης γράφουμε. ποιός σέστηκε για τραγούδι;

τραγούδια βγάζω απ' το μυαλό μου για το παιδί μου κ της αρέσουν! κ επαναλαμβάνει τις πρώτες φράσεις που είναι ίδιες. στις άλλες αυτοσχεδιάζει κ η κόρη!

Ναι σκοτώνονται τα ακάρεα στον ήλιο όπως τα λες !!!!!

Εγώ πλένω πολύ συχνά τα καλύμματα των μαξιλαριών .... γιατί βρε Φέφη θα πατσαβουριάσει αν το πλύνεις στην μπανιέρα (και καλά ότι το βαφτίζεις δλδ) και μετά του βάλεις μαλακτικούλι μπόλικο μπόλικο και το αφήσεις στον ήλιο ?????????????????? :cool:

{ΟΚ, θα πάω να καταστρέψω με την 1η ευκαιρία ένα μαξιλάρι -το εσωτερικό του δλδ- πλένοντάς το... αφού κι από μέσα απορροφάει μικρόβια, σκόνη και ιδρωτίλα πώς να το κάνομεν !}

για να καταλάβω. πλένεις τα καλύμματα των μαξιλαριών, όχι το εσωτερικό. έντάξει! το εσωτερικό δεν πλένεται!

λαλακία θα κάνεις! δοκίμασε η πρύτανης σε λέω!

πλένει τις τέντες της. μόνο αυτό σε λέω!!!!!!!!! σκιάχτηκες τώρα;

Αγγελίνα μας,

Πολύχρονη για εχθές ! Να τα εκατοστήσεις κούκλα ! Πάντα με μια ημέρα καθυστέρηση εύχομαι τώρα τελευταία, σας λέω : ΔΕΝ είμαι καλά !:cool:

Ο γιόκας σου κούκλος θα είναι με το νέο μαλλί και καλή περιποίηση , καλό μπάνιοοοο ! Όχι στα βαθειά τέκνον μου !!!!! :-P

γενεθλίαζε το κορίτσι; χρόνια σου πολλά αγγελίνα μας!

Αφροδιτούλα μίλησε στην ζουζούνα σου και εξήγησέ της πως δεν θα πειράξει αν κάποια στιγμή δεν κρατηθεί και λερωθεί. Πές στης πως η μαμά δεν θα θυμώσει και πως σιγά σιγά θα μάθει να μην χρειάζεται την πάνα. Πολύ φοβαμαι πως κάποιος εκτός σπιτιού την φόβισε. Πες της να μην ακούει κανένα άλλο παρά μόνο εσένα και τον μπαμπά της σε αυτό το θέμα.

ΑΚΟΥΣ ΑΦΡΟΔΙΤΟΥΛΑ ΜΟΥ; ΜΙΛΗΣΕ Η ΠΕΙΡΑ!!!!!!ΤΑ ΙΔΙΑ ΔΕΝ ΣΕ ΕΛΕΓΑ; ΚΑΚΟΥΡΓΑ ΠΕΘΕΡΑ!!!!!!!ΘΑ ΕΡΘΩ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΣΟΥ Κ ΘΑ ΣΕ ΚΑΝΩ ΑΡΝΑΚΙ!!!!!

Μεταξάκι ο Νικολής σου σίγουρα χρειάζεται ένα κιτ κατ! Άλλωστε έχει κάνει τόση πρόοδο που το αξίζει!

Άντε τώρα που δεν έχω τα τέκνα να κανινίσουμε για εκείνο το καφεδάκι που παιδεύουμε τόσο καιρό!!!

Ιωάννα μου δεν είσαι καθόλου κακιά! Είναι πολύτιμη η μοναξιά κάποιες φορές!!!!

ζηλεύω καφεδιά μαζί σας!

φεφάκι εγώ τα πλένω στο πλυντήριο. Μια χαρά γίνονται!

όλο το μαξιλάρι πλένεις;

Κοριτσια εσκασα στο φαι μιλαμε εγινε τελειο(αν δεν παινέψεις το σπιτι σου να πεσει να σε πλακωσει),και γινονται πανευκολα αφου τα εκανα κατευθειαν στο φουρνο ;)...Kαγκλυ ετσι ημουν και εγω στην αρχη δεν ετρωγα καθολου μονο το μεσημερι και αυτο με το ζορι..Προσπαθησε ομως να τρως γιατι ειναι χειροτερα παρε παξιμαδια-κριτσινια-φρυγανιες και μασουλα χωρς να πεινας.

για πες συνταγή!

Link to comment
Share on other sites

kagly η διαδρομή μας διαφοροποιείται ανάλογα με τα κέφια μας! Άλλες φορές πάμε από Αρκίτσα και άλλες από Αγία Άννα. Κανα δυό φορές έχουμε πάει και από Λίμνη!

Όσον αφορά τον γιατρό καθόλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης, το τελικό οκ σε ότι φάρμακο χρειαζόταν να πάρω, το έδινε ο γυναικολόγος. Και πήρα ουκ ολίγα, μια και πέρασα 3 απανωτές βρογχίτιδες όταν ήμουν έγκυος στον γιό μου!!!

Όσο για κάντυ και Φέφι με δουλευετε ε??????? Καλά σας παλιοκόριτσα δεν θα σας κάνω παρέα! Μουτλάκια θα σας κρατάω!!!!!!:tongue::tongue::tongue:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Όλο το μαξιλάρι κανονικότατα και δεν παθαίνει και τίποτα! όχι μόνο του βέβαια! Βάζω και καμία πετσέτα μέσα η άλλα λευκά ρουχα για να μην χορεύει πολύ μέσα στον κάδο.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και ναι τερμάτισα!!!!!!!

και φυσικά σε 10 λεπτά σχολάω!!!!

Σήμερα μαγείραμα δεν είχα καθώς είμαστε από το ταξίδι. Για αύριο θα δω τι θα φτιάξω. Μάλλον καμία μακαρονάδα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Αγγελίνα η κόρη μου έμαθε κάποια βασικά πράγματα στον παιδικό που πήγαινε όπου έκαναν προγραφικές ασκήσεις και μία εισαγωγή στην ΑΒ. Αποτέλεσμα ήταν να μην ζοριστεί καθόλου στην Α δημοτικού και από ότι μου έλεγε η δασκάλα της η καλή της προετοιμασία έπαιξε μεγάλο ρόλο στο να μην πάρει στραβά το θέμα σχολείο!

Σαν κι εμάς δλδ. ΟΚ, ευχαριστώ για την απάντηση! :D

Καλημέρα σε όλο το παρεάκι μας.:D

Αγγελίνα, σου χρωστάω μια απάντηση για την προετοιμασία της α' δημοτικού. Σύντομα θα σου γράψω. Σταμάτα εντωμεταξύ να μας λες για τις θάλασσες και τα μποτέ σου!:tongue:

Καλά, το βουλώνω. Θα στα στέλνω με πμ. :lol:

Για το άλλο, περιμένω!

έχεις συστάσεις από άλλον; ρώτα την αγγελίνα. νομίζω στην ίδια πόλη είστε. θα ξέρει να σε καθοδηγήσει. μια 2η γνώμη δεν βλάπτει κανέναν.

Σοβαρά; είμαστε συμπολίτισσες; Άμα θέλεις κάτι Κάγκλυ και μπορώ να βοηθήσω, ευχαρίστως!

Αγγελίνα μας,

Πολύχρονη για εχθές ! Να τα εκατοστήσεις κούκλα ! Πάντα με μια ημέρα καθυστέρηση εύχομαι τώρα τελευταία, σας λέω : ΔΕΝ είμαι καλά !:cool:

Ο γιόκας σου κούκλος θα είναι με το νέο μαλλί και καλή περιποίηση , καλό μπάνιοοοο ! Όχι στα βαθειά τέκνον μου !!!!! :-P

Χίλια ευχαριστώ! :D:D:D Μην ανησυχείς κι εγώ έχω μία καθυστέρηση στις ευχές, σε νιώθω!

Καλός έγινε ο μικρός, αλλά καμία σχέση με το πώς ήταν πριν...:( Σα να μπεμπέδιασε κάπως...με το μακρί, ήταν αλάνι! :P πού θα πάνε, θα ξαναμακρύνουν! :P

Μπάνιο δεν πάω τελικά (γρουσούζα Ζούπυ). :tongue: Θα πάμε παιδότοπο με την κολλητή και το μωρομάνι.

Να σας πω, αρέσει σε καμία η Κάντυ Κάντυ; Να σας βάλω ένα λινκ για να διαβάσετε όλα τα τεύχη στα ελληνικά, από το πρώτο ως το τελευταίο; Είναι πρόσφατη και πολύ αγαπημένη μου ανακάλυψη! Ωραίο πράμα το ίντερνετ!!!:D


6l8Wp3.png1Ikfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγω τα μαξιλαρια στο πληντυριο τα βαζω..Λοιπον η συνταγη ειναι

1κιλο κιμας

5-6φετες ψωμι

1,5κουταλακι του γλυκου κυμινο

αλατι-πιπερι

1μεγαλο κρεμυδι

2-3σκελιδες σκορδο

τα επλασα ολα μαζι λαδωσα ενα πυρεξακι τα εβαλαμε την σειρα και εριξα ενα πουμαρο απο πανω και νερακι μεχρι να καλυφθουν ολα (εριξα και λιη ριγανη)τα εβαλα σε προθερμασμενο φουρνο για 50-60λεπτα στους 200 στον αερα


:-D

Link to comment
Share on other sites

kagly η διαδρομή μας διαφοροποιείται ανάλογα με τα κέφια μας! Άλλες φορές πάμε από Αρκίτσα και άλλες από Αγία Άννα. Κανα δυό φορές έχουμε πάει και από Λίμνη!

Όσον αφορά τον γιατρό καθόλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης, το τελικό οκ σε ότι φάρμακο χρειαζόταν να πάρω, το έδινε ο γυναικολόγος. Και πήρα ουκ ολίγα, μια και πέρασα 3 απανωτές βρογχίτιδες όταν ήμουν έγκυος στον γιό μου!!!

Όσο για κάντυ και Φέφι με δουλευετε ε??????? Καλά σας παλιοκόριτσα δεν θα σας κάνω παρέα! Μουτλάκια θα σας κρατάω!!!!!!:tongue::tongue::tongue:

στην Λίμνη έχω μείνει αξέχαστη σε μια ψυχή που χρωστούσε!!!!

;)

Όλο το μαξιλάρι κανονικότατα και δεν παθαίνει και τίποτα! όχι μόνο του βέβαια! Βάζω και καμία πετσέτα μέσα η άλλα λευκά ρουχα για να μην χορεύει πολύ μέσα στον κάδο.

Να σας πω, αρέσει σε καμία η Κάντυ Κάντυ; Να σας βάλω ένα λινκ για να διαβάσετε όλα τα τεύχη στα ελληνικά, από το πρώτο ως το τελευταίο; Είναι πρόσφατη και πολύ αγαπημένη μου ανακάλυψη! Ωραίο πράμα το ίντερνετ!!!:D

βάλε!

Και εγω τα μαξιλαρια στο πληντυριο τα βαζω..Λοιπον η συνταγη ειναι

1κιλο κιμας

5-6φετες ψωμι

1,5κουταλακι του γλυκου κυμινο

αλατι-πιπερι

1μεγαλο κρεμυδι

2-3σκελιδες σκορδο

τα επλασα ολα μαζι λαδωσα ενα πυρεξακι τα εβαλαμε την σειρα και εριξα ενα πουμαρο απο πανω και νερακι μεχρι να καλυφθουν ολα (εριξα και λιη ριγανη)τα εβαλα σε προθερμασμενο φουρνο για 50-60λεπτα στους 200 στον αερα

ρε κορίτσια τί έχουν τα μαξιλάρια σας;

πούπουλα;

βαμβάκι; γουάτ δε φακ! είστε όλες λάθος κ η αδερφή μου είναι η σωστή! πλένει τα καλύμματα!:cool::mrgreen:

εγώ δεν πλένω ούτε καλύμματα!:oops::rolleyes:

άννια μου ευχαριστώ για τη συνταγή κοριτσάρα μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κουρτσουλια.

Ολα καλα με τις εξετασεις του θησαυρου μας.

ΔΟΞΑ ΝΑ ΧΕΙ Ο ΠΑΝΑΓΑΘΟΣ!!!!!!!

Ρε σεις κοριτσακια,καθε φορα που παμε για εξετασεις μου φευγει η μιση ζωη...

κοντεβει να σπασει η καρδια μου........και το στομαχι μου δενεται κομπος!!!!!

Ευτυχως ολα καλα λοιπον.

Σας ευχαριστω και παλι ολες για την θετικη σας ενεργεια...;)...

μου ειστε πολυτιμες τελικα!!!!

Σας αγαπω!!!!!!

Σημερα φαγαμε περισσευματα εμεις και ο θησαυρος εναν γρηγορο τραχανα με φετα.

Φιλια σε ολες.


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

στην Λίμνη έχω μείνει αξέχαστη σε μια ψυχή που χρωστούσε!!!!

;)

πες μου πως την λένε την ψυχή να πάω να της πω το όνομά σου!!!!!

ρε κορίτσια τί έχουν τα μαξιλάρια σας;

πούπουλα;

βαμβάκι; γουάτ δε φακ! είστε όλες λάθος κ η αδερφή μου είναι η σωστή! πλένει τα καλύμματα!:cool::mrgreen:

εγώ δεν πλένω ούτε καλύμματα!:oops::rolleyes:

έχω με βαμβάκι αλλά δεν παθαίνει τίποτα. Μόλις πλυθεί το επαναφέρω στο σχήμα του και μετά κατευθείαν στο ήλιο και γίνεται καινούριο!

Γεια σας κουρτσουλια.

Ολα καλα με τις εξετασεις του θησαυρου μας.

ΔΟΞΑ ΝΑ ΧΕΙ Ο ΠΑΝΑΓΑΘΟΣ!!!!!!!

Ρε σεις κοριτσακια,καθε φορα που παμε για εξετασεις μου φευγει η μιση ζωη...

κοντεβει να σπασει η καρδια μου........και το στομαχι μου δενεται κομπος!!!!!

Ευτυχως ολα καλα λοιπον.

Σας ευχαριστω και παλι ολες για την θετικη σας ενεργεια...;)...

μου ειστε πολυτιμες τελικα!!!!

Σας αγαπω!!!!!!

Κι εμείς σε αγαπάμε, ελπίζω να μας εκφράζω όλες, κι ευχόμαστε τα καλύτερα για τον γιόκα σου!

Σημερα φαγαμε περισσευματα εμεις και ο θησαυρος εναν γρηγορο τραχανα με φετα.

Φιλια σε ολες.

Σήμερα μαγειρεύω μελιτζάνες στον φούρνο για αύριο.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Δώρα μου δεν σου στέλνω τη θετική μου ενέργεια. είστε στην προσευχή μου κάθε βράδυ!!

Αγγελική, την τελευταία φορά που του μίλησα ήταν ένα βήμα πριν την αυτοκτονία. αν του πεις το όνομά μου θα φουντάρει!!!!!

σήμερα σφουγγάρισα όλο το σπίτι, τίναξα ριχτάρια, συμμάζεψα. ο φέφος έκανε βεράντες, έβαλε πλυντηριο πιατων κ ρούχων, στέγνωσε κ άπλωσε αντίστοιχα, εγώ άλλαξα σεντόνια κ καθάρισα τις τουαλέτες. ζύμωσα τυρόψωμο. η μάνα μου μου έφερε σιδερωμένα κ τα πεθερικά γιουβαρλάκια με ντομάτα που τα καλοτρώει το παιδί.

για αύριο δεν μαγειρέυω. το πρωί θα αργήσω να μπω κόρες. έχω δουλειές στα δικαστήρια.

καλό ξημέρωμα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Επιστρέψαμε χθες βράδυ από την Εύβοια που πήγαμε τα παιδιά στους γονείς μου για τις διακοπές τους!

Ελπίζω να περάσατε καλά.

Ε όχι κι... επιτέλους !!!! Τσακ-μπαμ το έφτιαξες το μπερεδάκι ! Πολύ όμορφο ! Είναι γλύκα (like U !) ....:-P

Σ' ευχαριστώ Κάντυ μου, στην πραγματικότητα τέτοια μπερεδάκια γίνονται μέσα σε ένα απόγευμα, αν έχει ελεύθερο χρόνο η γυναίκα. Εγώ όμως αφενός δεν έπλεκα συνέχεια, αφετέρου το ξήλωσα πολλές φορές για να βρω το σωστό μέγεθος, γι' αυτό έκανα περισσότερο χρόνο.

Από τα αγαπημένα μου φαγητά της μουλάρας ! :oops:

χαχαχαχαχαχαχα

Και σκέφτομαι σήμερα που θα πάμε για μάθημα να ζητήσω από την δασκάλα του να σταματήσουμε... να μην κάνουμε και τον Ιούλιο...

Κι εγώ στη θέση σου θα το έκανα αυτό το διάλειμμα. Είναι πολύ κουραστικό μέσα στη ζέστη συνέχεια μάθημα και για το παιδί και για σένα. Νομίζω ότι στο έχω ξαναπεί, πως θαυμάζω το πώς αντέχεις με τόσο τρέξιμο κάθε μέρα ή έστω εβδομαδιαίως.

όχι δεν είναι καλό έχεις δίκιο γιατί σε βγάζει από το πρόγραμμά σου !!! Μου έκανε εντύπωση πάντως το πόσο αργά κλείνουν τα σχολεία !!! 29/07 ???? πω πω θα είχαν σαλτάρει τα Ελληνάκια αν καθόντουσαν και όοοοολο τον Ιούλιο στο σχολείο... :rolleyes:

Στις 26/7 αλλά είναι μικρή η διαφορά. Ήδη η δικιά μου κουράστηκε. Οι διακοπές θα της φανούν πολύ λίγες. Ευτυχώς όμως θα υπάρξουν και οι ενδιάμεσες χειμωνιάτικες διακοπές που κάνουν οι Γερμανοί.

γιατι ετσι???λογω καλοκαιριου???

Δεν ξέρω γιατί γίνεται αυτό, δεν έχουν ενημερώσει τα παιδιά. Πάντως σήμερα ένας μπαμπάς από το σχολείο μας, που τυχαίνει να είναι και δάσκαλος, μου λέει ότι ο λόγος που λείπουν αυτό το διάστημα κάποιες δασκαλες, είναι επειδή παίρνουν τις αναρρωτικές που δικαιούνται από το χειμώνα, μόνο και μόνο για να μην τις χάσουν. Ποιος ξέρει μπορεί να είναι κι έτσι μπορεί και όχι.

οσο για το μπερεδασκι τελειο εγινε. ποτε προλαβες και το τελειωσες βρε θηριο???

Σ' ευχαριστώ, γίνονται γρήγορα αυτά τα μπερεδάκια-σκουφάκια και κασκώλ.

Εβίρι, είσαι χρυσοχέρα.-

Σ' ευχαριστώ.

κ εσύ να γίνεις καλά κ γρήγορα!

στην τελική μια ζωή στη λεκάνη θα κάνει την ανάγκη της, τί σημασία έχει το από πότε!

Ακριβώς έτσι είναι, πολύ σωστά.

σπητσλες για τα γερμανά!

χαχαχαχαχαχα

Σήμερα πάω τον μικρό για κούρεμα.

Με 'γεια του, έχει και μπουκλίτσες μωρέεεε. Πώς μ' αρέσουν οι μπουκλίτσες στα παιδάκια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αγγελίνα από το ποστ της Κάντυ το είδα. Είχες γενέθλια χτες; Να τα χιλιάσεις και να σε χαιρόμαστε κι εμείς και η οικογένειά σου πάντα με υγεία.

Μια απορία έχω μόνο, σχετικά με τη βάφτιση.

Στο δώρο του νονού (στο κουτί που στολίζουμε) βάζουμε και κουφέτα?

Νομίζω πως κι εμείς είχαμε βάλει κουφέτα στα δώρα των νονών μας, αλλά δεν το λέω με απόλυτη σιγουριά γιατί δε θυμάμαι καλά.

Εβίρι, είσαι χρυσοχέρα σε όλα σου!

Σ' ευχαριστώ.

Εγώ πονάω πολύ η μέση μου νομίζω ότι θα κοπεί στα δύο. Εχω και λίγα πονάκια στη κοιλιά.

Φρόντισε να ξεκουράζεσαι σε τακτά χρονικά διαστήματα μέσα στην ημέρα. Κάποιες φορές τα πονάκια χαμηλά είναι καμπανάκι για ξεκούραση και ξάπλα.

Με νευρίασε και λίγο ο γιατρός γιατί οταν του είπα για τον θυροειδή μου είπε κάνε ότι σου πει ο ενδοκρινολόγος να στον ρυθμίσει όπως νομίζει δεν παίζει κανένα ρόλο ούτε στη σύλληψη ούτε στη πορεία της εγκυμοσύνης.

Θα σε συμβούλευα να αλλάξεις γιατρό. Ο θυρεοειδής αδένας είναι άμεσα συνδεδεμένος με προβλήματα εγκυμοσύνης όταν απορρυθμίζεται. Για να καταλάβεις μια συγγενής μου, δε μπορούσε να συλλάβει μέχρι την ώρα που ανακάλυψε ότι έφταιγε ο αδένας αυτός. Επίσης, άλλες φορές προκαλεί αποβολές. Απορώ πώς και σου είπε τα δύο αντίθετα αυτά πράγματα. Μήπως θίχτηκε ο γυναικολόγος επειδή θεωρεί ότι βάζεις τη γνώμη του σε δεύτερη μοίρα; Κάγκλυ μου πάρε γρήγορα τις αποφάσεις σου για να σου βρει ο ενδοκρινολόγος σε συνεργασία με το γυναικολόγο τη σωστή δοσολογία των φαρμάκων.

αχ Εβιρη τι ωραίο και αυτό. Ωραίο σχέδιο και χρώμα. Μπράβο χρυοχέρα!!!

Σ' ευχαριστώ.

Είναι πολύ νωρίς η βάφτιση και σκέφτομαι ότι καλό θα είναι να φοράει ένα καπελάκι.

Πολύ σωστή σκέψη και βέβαια να του πάρεις.

ευχαριστώ για τα διδυμάκια! όντως με το καλό να γεννηθούν!

Βρε Φέφη μου εγώ δε θυμάμαι αν σου ευχήθηκα. Σκούριασα πια. Με το καλό να έρθουν στον κόσμο κι αυτά τα ανηψάκια.

έβιρι τώρα το είδα! Σούπερ το μπερεδάκι!

Σ' ευχαριστώ.

Κι εμείς σε αγαπάμε, ελπίζω να μας εκφράζω όλες, κι ευχόμαστε τα καλύτερα για τον γιόκα σου!

Εννοείται ότι εκφράζεις κι εμάς για τη Δώρα.

Εγώ πλένω πολύ συχνά τα καλύμματα των μαξιλαριών ....

Κι εγώ το ίδιο.

γιατί βρε Φέφη θα πατσαβουριάσει αν το πλύνεις στην μπανιέρα (και καλά ότι το βαφτίζεις δλδ) και μετά του βάλεις μαλακτικούλι μπόλικο μπόλικο και το αφήσεις στον ήλιο ?????????????????? :cool:

Εγώ μια φορά έβαλα στο πλυντήριο ένα μαξιλάρι και το εσωτερικό του έγινε κουβάρια-κουβάρια. Από τότε τα πλένω στην μπανιέρα.

Ολα καλα με τις εξετασεις του θησαυρου μας.

ΔΟΞΑ ΝΑ ΧΕΙ Ο ΠΑΝΑΓΑΘΟΣ!!!!!!!

Πάντα καλά νέα να μας φέρνεις Δωράκι από το θησαυρούλη.

καλό ξημέρωμα!!!!!

Επίσης και σε σένα Φέφη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...