Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, despoina554 είπε:

      Καλησπέρα. Άλλη μια αρνητική χοριακη στο ιστορικό μου, μόλις έλαβα τα αποτελέσματα. Παρακαλώ θα ήθελα τη συμβουλή σας γιατί η απόγνωση βαράει κόκκινο. Ο γιατρός μου είδε πριν λίγο καιρό την ca η οποια ήταν 22 , μου είπε λοιπόν ότι θεωρεί ότι μάλλον έχω και  ενδομητριωση ( πονάω πολύ κατά τη διάρκεια της περιόδου). Μου εξηγησε βεβαια ότι επειδή είμαι 37 δεν θέλει να ρισκάρει να μου κάνει λαπαροσκόπηση και να μπω για κάποιους μήνες σε εμμηνόπαυση. Είχε κάποια κοπελα αντίστοιχο θέμα ;Στο Ιασώ ειμαι. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

      Λυπάμαι κορίτσι μου για το αποτέλεσμα σου.....εύχομαι η επόμενη να είναι αυτή που θα σου δώσει να κρατήσεις το μωράκι σου!

      Για την ενδομητριωση γνωριζ  πως παίζει ρόλο κ που είναι για να εμποδίζει τη  εμφύτευση. Επίσης πλέον έχει γιατρούς που δεν συμφωνούν να μπαίνει η γυναίκα σε κατάσταση εμμηνόπαυση κ με τη λαπαρασκοκηση πέρα από την εύρεση της ενδομητριωσης, καθαρίζουν όλες τις εστίες, όχι με καυτηριασμο. Κ σε εμμηνόπαυση ν σε βάλει δεν σημαίνει πως δεν θα ξανά εμφανιστεί η ενδομητριωση, εύχομαι να μην έχεις τίποτα.

       

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Ντεν εχει τετοια συστήματα καρντιά μου...

Είμαι παραδοσιακός τύπος!!

ρώτησα την πρύτανη (αδερφή μου): δεν πλένουμε τα μαξιλάρια! ακόμα κ τα πουπουλένια δεν είναι καλό να τα πλένουμε (τα είχε πλύνει στο παρελθόν κ στο χέρι κ στο πλυντήριο δοκίμασε κ γίνονται πατσαβούρια). αυτά που έχουν ...τι μου είπε;;...μια φορά στα 4 χρόνια τα ανοίγουμε στον ήλιο να σκοτωθούν τα ακάραια! μιλάμε κινέζικα, το έχετε καταλάβει ή μόνο εγώ δεν την ομιλώ την γλώσσα;

Κοριτσάκι,δεν είσαι καθόλου κακιά...

Είμαι χειρότερη από σένα!!ΚΑκίστρω σωστή σε αυτό το θέμα...Και έχω μόνο ένα παιδί ΚΑΙ είναι και ο καιρός μου να έχω παιδιά και υποχρεώσεις!!!

Σε θαυμάζω!Ειλικρινά!!Είσαι αξιέπαινη!Στην ηλικία σου ήμουν αλλού πατώ αλλού βρίσκομαι...σε διόρθωσα για να καλύψω κ τη δική μου περίπτωση!

Πώς πάνε οι ετοιμασίες;

Τι κάνει το τρομερό μπομπιρίνι σου;Είναι για ζούπηγμα...

Αγγελίνα η κόρη μου έμαθε κάποια βασικά πράγματα στον παιδικό που πήγαινε όπου έκαναν προγραφικές ασκήσεις και μία εισαγωγή στην ΑΒ. Αποτέλεσμα ήταν να μην ζοριστεί καθόλου στην Α δημοτικού και από ότι μου έλεγε η δασκάλα της η καλή της προετοιμασία έπαιξε μεγάλο ρόλο στο να μην πάρει στραβά το θέμα σχολείο!

Συνεχίζω να διαβάζω τα μηνύματά σας......

μεγάλη υπόθεση να πετύχεις καλή δασκάλα!

η δική μας μου είπε σήμερα που την πέτυχα, γιατί ήρθα αργά στη δουλειά ότι τώρα την ακούει, αλλά ότι δεν τρώει.

στη λεκάνη κάθεται, αλλά δεν κάνει!

:cool:νταξ!

Καλημέρα σε όλο το παρεάκι μας.:D

Σήμερα κι αν τρέχω σαν το Βέγγο! Σε λίγο σβήνω το μπριαμ (από τα καλύτερά μου φαγητά!) και ξαναβγαίνω στους δρόμους.:?

Αγγελίνα, σου χρωστάω μια απάντηση για την προετοιμασία της α' δημοτικού. Σύντομα θα σου γράψω. Σταμάτα εντωμεταξύ να μας λες για τις θάλασσες και τα μποτέ σου!:tongue:

κ εμένα με ενδιαφέρει η απάντησή σου! για την ανεψιά μου, αν κ το έχει ρίξει στα πλέη μομπιλ τελευταίως!

Κορίτσια, για την πάνα - μην βιάζεστε, μην αγχώνεστε. Καλύτερα αργότερα και το παιδί να αποκτήσει αυτή τη δεξιότητα χωρίς πισωγυρίσματα, ανασφάλειες και γκρίνιες.

Τον γιο μου τον κράτησα 3-4 μέρες στο σπίτι όπου παρέμεινα κι εγώ (δεν πήγα δουλειά) και ξεμπερδέψαμε τσάκα τσάκα (κι η δασκάλα του δεν συνεργαζόταν...) αλλά το πήρα πάνω μου (αφού είχα σιγουρευτεί ότι ήταν έτοιμος) κι όλα καλά! Με τη βραδυνή πάνα δυσκολευτήκαμε λιγάκι γιατί όταν κοιμάται το ζωπυρόπαιδο δεν ξυπνάει κι ας γίνει πυρηνική έκρηξη δίπλα του!

Επίσης, θεωρώ πολύ σημαντικό το κόψιμο της πάνας να είναι μια αλληλουχία ανεξαρτητοποίησης (φαγητό, ύπνος, βόλτες, κ.λ.π.). Δεν μπορεί να κρατάμε ή να είναι από μόνο του το παιδί πίσω σε κάποια άλλα θέματα και σ' αυτό (που έχει να κάνει και με τον έλεγχο σφιγκτήρων) να ζητάμε θαύματα. Μιλάω γενικά κι όχι ειδικά, τολμώντας να μεταφέρω την εμπειρία τη δική μου και των φιλενάδων μου.

δηλαδή; τη σύσα στο φαγητό κυρίως την ταίζω. σε μερικά ενδιάμεσα τρώει μόνη της. ταυτόχρονα όλα δεν γίνονται. το έχω ξεκινήσει όμως κ αυτό όταν είμαι σπίτι εγώ! στα στέρεα.

στον ύπνο κοιμάται μαζί μας! αν περιμένω να κοιμηθεί στο δικό της για να φορέσει βρακί....ουυυυυυυυυυυουυυυυυυυυ!!!!!!!!

η σύσα από πέρυσι κοιμόταν με βρακί χωρίς ατυχήματα. αλλά δεν ήταν έτοιμη ακόμα την ημέρα, εγώ δεν είχα υπομονή με τον φέφο αντίθετο στο θέμα αυτό...κ έτσι τα παράτησα ενόψει του σχολειου που ξεκινούσε σε λίγες εβδομάδες!

για τις βόλτες τί εννοείς;

Δεν ξέρω αν ξέχασα κάτι άλλο σημαντικό. Τώρα... εξαφανιζόλ ο κομήτης Ζωπ!!:rolleyes:

Φιλιά στα μαγουλάκια σας!!!:D

υ.γ. Λόγω καλοκαιριού και ζέστης, σε όλα τα παιδάκια έχει επηρεαστεί η όρεξή τους για φαγητό. Ακόμα και το δικό μου που είναι παμφάγο.:mrgreen: Μόνο εγώ, δεν καταλαβαίνω τίποτα.:cool: Μάλλον τρώω και περισσότερο :roll: αφού λατρεύω τα καλοκαιρινά φαγητά!:D

λατρεύω όλα τα φαγητά κάθε εποχή!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα κορτσούδια

Εγώ πονάω πολύ η μέση μου νομίζω ότι θα κοπεί στα δύο. Εχω και λίγα πονάκια στη κοιλιά.

Χτες δεν άντεξα πήγα στο γιατρό και είδαμε ενα μικρό σάκο.Εντάξει ψιλοαγχώθηκα αλλά δεν κρατιόμουνα και πήγα ενώ ήξερα ότι έπρεπε να περιμένω καμια βδομάδα τουλαχιστον ακόμα.

Με νευρίασε και λίγο ο γιατρός γιατί οταν του είπα για τον θυροειδή μου είπε κάνε ότι σου πει ο ενδοκρινολόγος να στον ρυθμίσει όπως νομίζει δεν παίζει κανένα ρόλο ούτε στη σύλληψη ούτε στη πορεία της εγκυμοσύνης. τεσπα εγω πήγα και έκανα σήμερα επαναληπτικές εξετάσεις και θα δούμε αν θα αυξήσω τη δόση ή οχι.

Σας ζάλισα με τα δικά μου.

ΕλένηΑγγλίαλογικό να πονάει το στομάχι σου με αυτά που έφαγες. Ζήλεψα γίγαντες θα τους ήθελα με λουκάνικο αλλά σιγα μην τους φάει ο άντρας μου.

Αννια πώς μπορεις και κάνεις τόσες δουλειές εγώ σέρνομαι.

Φέφη και κάντυ μου φτιάχνετεε το κέφι όταν σας διαβάζω είστε πολύ χαρούμενα άτομα.

Αφροδίτη μην στεναχωριέσαι για την πάνα θέλει το χρόνο της. Το βατηστηρί μου είναι 27 μηνών και η κουμπάρα μου ούτε που έχει κάνει προσπάθεια να την κόψουν.

Να στείλω τη θετική μου ενέργεια στο θυσαυρούλι σήμερα. Να έχει τα καλύτερα αποτελέσματα το γλυκό μου.

Αγγελική ευχαριστώ για τις ευχές σε ζηλεύω που πήγες ευβοι θέλω κι εγώ. Αλλά μπάνιο δεν θα κάνω οπότε θα με φάει η ομπρέλα. Απο που πάτε αν επιτρέπεται;

Σήμερα έκανα μπιφτέκια με πατάτες. Η ορεξη μου εχει μειωθει πολύ και είμαι -3 κιλά αλλά τρώω λίγο το μεσημέρι και μετα δεν θέλω τιποτα.


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να πώ στην Ηλιαχτίδα εγώ όταν βάφτισα πριν εναμιση χρόνο είχε στο κουτί με το δώρο κουφέτα. Με το καλό η βάφτιση.

αχ Εβιρη τι ωραίο και αυτό. Ωραίο σχέδιο και χρώμα. Μπράβο χρυοχέρα!!!


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να βάζουν κουφέτα Ηλιαχτίδα μου.Δεν το έχω δει κάπου

Πώς πάνε οι ετοιμασίες;

Τι κάνει το τρομερό μπομπιρίνι σου;Είναι για ζούπηγμα...

Έχω τελειώσει με όλα σχεδόν. Μόνο το κουστούμι του μπαμπά μας έχει μείνει και να στολίσουμε το δώρο του νονού.

Θέλουμε αυτές τις μέρες να πάμε και jumbo για κάτι μικροπραγματάκια και να πάω να πάρω (μάλλον από ΛΗΤΩ ή prenatal) ένα καπελάκι του μικρού για τη βάφτιση. Είναι πολύ νωρίς η βάφτιση και σκέφτομαι ότι καλό θα είναι να φοράει ένα καπελάκι.

Ο πιτσιρίκος μου μια χαρά είναι... εγώ κοντεύω να λαλήσω. Η ζέστη, τα δόντια του συν τα υπόλοιπα που σας έγραψα δίπλα... (Ευτυχώς η κατάσταση ξεκαθαρίζει σιγά-σιγά).

Σήμερα τρώμε μπουτάκια κοτόπουλου γεμιστά με τυρί και ζαμπόν (φυσικά, τα πήρα έτοιμα από το χασάπη)


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορτσούδια

Εγώ πονάω πολύ η μέση μου νομίζω ότι θα κοπεί στα δύο. Εχω και λίγα πονάκια στη κοιλιά.

Ολα φυσιολογικότατα!

Χτες δεν άντεξα πήγα στο γιατρό και είδαμε ενα μικρό σάκο.Εντάξει ψιλοαγχώθηκα αλλά δεν κρατιόμουνα και πήγα ενώ ήξερα ότι έπρεπε να περιμένω καμια βδομάδα τουλαχιστον ακόμα.

Με νευρίασε και λίγο ο γιατρός γιατί οταν του είπα για τον θυροειδή μου είπε κάνε ότι σου πει ο ενδοκρινολόγος να στον ρυθμίσει όπως νομίζει δεν παίζει κανένα ρόλο ούτε στη σύλληψη ούτε στη πορεία της εγκυμοσύνης. τεσπα εγω πήγα και έκανα σήμερα επαναληπτικές εξετάσεις και θα δούμε αν θα αυξήσω τη δόση ή οχι.

Σήμερα έκανα μπιφτέκια με πατάτες. Η ορεξη μου εχει μειωθει πολύ και είμαι -3 κιλά αλλά τρώω λίγο το μεσημέρι και μετα δεν θέλω τιποτα.

Θα ξεκινήσω από το τελευταίο...Προσπάθησε να τρως συχνά και από λίγο.

Ισως θα σου είναι δύσκολο,αμα ξεκινήσουν και οι αναγούλες,αλλά δεν κάνει να μένεις με άδειο στομάχι

Φάε,ας πούμε ένα γιούρτι ή ένα φρούτο,πιες ενα ποτήρι γάλα

Ο γιατρός-σόρρυ κιόλας-απαράδεκτος!!!

Τον πρώτο λόγο στην εγκυμοσύνη τον έχει ο γυναικολόγος.Οι υπόλοιποι γιατροί,αν κι εφόσον χρειαστούν,συνεργάζονται μαζί του και δεν κάνει ο καθένας του κεφαλιού του.

Ο γυναικολόγος μου είχε λόγο για όλα και σε όλα και με βοήθησε πολύ.Ετσι ένιωθα και ασφάλεια.Και όταν υπήρξε θέμα με τον ενδοκρινολόγο,που ήταν επιεικώς απαράδεκτος-άλλαξα ενδοκρινολόγο!Απλούστατο!!Είχα ρωτήσει και άσχετη ειδικότητα τότε(δυο γιατρούς συγκεκριμένα,τον μικροβιολόγο μου και τον παιδίατρο του μικρού)και είχα πάρει την απάντηση αυτή:"Τον πρώτο λόγο τον έχει ο γυναικολόγος"

Και οπωσδήποτε όλα παίζουν τον ρόλο τους και ναι ,ο ρυθμισμένος θυρεοειδής εξασφαλίζει μια αίσια έκβαση στην εγκυμοσύνη και ένα γερό μωρό.Οπότε πώς δεν είναι δουλειά ΚΑΙ του γυναικολογου;

Εγώ στην αρχή της εγκυμοσύνης είχα άλλο γιατρό,που με τρέλανε!!Αν δεν είχα αλλάξει,δεν ξέρω αν θα είχα σήμερα το αγοράκι μου

Να το προσέξεις το θέμα του γιατρού

Συγνώμη Κάγκλυ μου που τα λέω έτσι ωμά,αλλά δεν είναι να παίζουμε!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορτσούδια

Εγώ πονάω πολύ η μέση μου νομίζω ότι θα κοπεί στα δύο. Εχω και λίγα πονάκια στη κοιλιά.

Χτες δεν άντεξα πήγα στο γιατρό και είδαμε ενα μικρό σάκο.Εντάξει ψιλοαγχώθηκα αλλά δεν κρατιόμουνα και πήγα ενώ ήξερα ότι έπρεπε να περιμένω καμια βδομάδα τουλαχιστον ακόμα.

Με νευρίασε και λίγο ο γιατρός γιατί οταν του είπα για τον θυροειδή μου είπε κάνε ότι σου πει ο ενδοκρινολόγος να στον ρυθμίσει όπως νομίζει δεν παίζει κανένα ρόλο ούτε στη σύλληψη ούτε στη πορεία της εγκυμοσύνης. τεσπα εγω πήγα και έκανα σήμερα επαναληπτικές εξετάσεις και θα δούμε αν θα αυξήσω τη δόση ή οχι.

Σας ζάλισα με τα δικά μου.

καθόλου! ίσα ίσα! είσαι η 2η αγαπημένη μας γκαστρούλα μετά την άννια μας!

Ζήλεψα γίγαντες θα τους ήθελα με λουκάνικο αλλά σιγα μην τους φάει ο άντρας μου.

να τους φάει κ να πει κ ένα τραγούδι!

Φέφη και κάντυ μου φτιάχνετεε το κέφι όταν σας διαβάζω είστε πολύ χαρούμενα άτομα.

είμαστε για το τσίρκο!

Σήμερα έκανα μπιφτέκια με πατάτες. Η ορεξη μου εχει μειωθει πολύ και είμαι -3 κιλά αλλά τρώω λίγο το μεσημέρι και μετα δεν θέλω τιποτα.

έστω λιγάκι να τρως το βράδυ. από λίγο όλη μέρα!

μάκια στην κοιλίτσα! όλα θα πάνε στρουμφοτέλεια κ για σας!

Έχω τελειώσει με όλα σχεδόν. Μόνο το κουστούμι του μπαμπά μας έχει μείνει και να στολίσουμε το δώρο του νονού.

Θέλουμε αυτές τις μέρες να πάμε και jumbo για κάτι μικροπραγματάκια και να πάω να πάρω (μάλλον από ΛΗΤΩ ή prenatal) ένα καπελάκι του μικρού για τη βάφτιση. Είναι πολύ νωρίς η βάφτιση και σκέφτομαι ότι καλό θα είναι να φοράει ένα καπελάκι.

Ο πιτσιρίκος μου μια χαρά είναι... εγώ κοντεύω να λαλήσω. Η ζέστη, τα δόντια του συν τα υπόλοιπα που σας έγραψα δίπλα... (Ευτυχώς η κατάσταση ξεκαθαρίζει σιγά-σιγά).

Σήμερα τρώμε μπουτάκια κοτόπουλου γεμιστά με τυρί και ζαμπόν (φυσικά, τα πήρα έτοιμα από το χασάπη)

αυτό με χαροποιεί ιδιαίτερα! πάντα χαρές στο σπίτι σου!

θυμήθηκα το δώρο που πήραμε στο νονό μας-γαμπρό μου!-δώσαμε λεφτά κ πήραν έναν πίνακα για το σαλόνι τους!:)

ούτε κουφέτα ούτε στόλισμα ούτε δείξαμε τίποτις.

απλά μαζί με τις μπομπονιέρες τους είχα πάρει κ ένα σβαρόφσκυ τετράφυλλο τριφύλλι, διακοσμητικό μπιμπελό για το σαλόνι! είναι κ ολυμπιακός ο γαμπρός, του την φέραμε! είναι κ σαν γούρι!

Link to comment
Share on other sites

κάγκλυ μου θα συμφωνήσω με την αδερφή περιστέρω. να μην ανεχτείς κανέναν γιατρό που δεν σε κάνει να νιώθεις ασφάλεια κ άνετα! να τον εμπιστεύεσαι το γιατρό! έτσι πρέπει!

δες κ άλλον γιατρό!

έχεις συστάσεις από άλλον; ρώτα την αγγελίνα. νομίζω στην ίδια πόλη είστε. θα ξέρει να σε καθοδηγήσει. μια 2η γνώμη δεν βλάπτει κανέναν.

αν έλεγες για το λουλουδιστάν θα σου έλεγα το γιατρό της αδερφής μου στο 2ο! ιασώ, καργιώτης! απλά υπέροχος! κ τεσταρισμένος στα δύσκολα!

ενδοκρινολόγος εδώ κορυφή ο ...αχ πώς τον έλεγαν;;;;;;;;;πόντιος ήταν, αλλά μιλάμε για επιστήμονα κ άνθρωπο!

ο μικροβιολόγος μου κόντεψε να με βγάλει με πρόβλημα στην καμπύλη ζαχάρου. πήγα στον ταμουρίδη-εύρηκα!-κ μου έδειξε τις έρευνες κ τις στατιστικες που έχουν δημοσιευθεί στα περιοδικά της επιστήμης του. με λίγα λόγια ο μικροβιολόγος ήταν για τα μπάζα! παρολίγο δίαιτα κ τρυπήματα κ μαλλιά!

η γυναικολόγος μου απλά συμφωνούσε με τον μικροβιολόγο αρχικά,μετά με τον ενδοκρινολόγο! στον οποίο με είχε στείλει η ίδια!

τελικά, η άγνοια είναι κακό πράγμα όταν συνοδεύεται από ισχυρογνωμοσύνη! κ το αντίστροφο!

Link to comment
Share on other sites

Άλλες φορές είστε λιγομίλητες! Αυτές τις μέρες σας έπιασε η γαλιαντρωσίνη και δεν σας προλαβάινω!!!!!

Φέφι στο θέμα του φαγητού ήμουν τυχερή καθώς όλη η δουλειά γινόταν στον παιδικό! Το παιδί έμαθε τα πιο πολλά πράγματα εκεί! Από Σεπτέβρη θα σας λέω και τα νέα του γιού μου!

Με το καλό να έρθουν και τα διδυμάκια του ξαδερφούλη σου!

Απόσπασμα του εγωιστή γίγαντα, αν δεν απατώμαι, έκανε η κόρη μου στο μάθημα της γλώσσας. Πραγματικά πολύ συγκινιτική ιστορία!

Μεταξάκι με το δίκιο σου εκνευρίστηκες με την σειρά που βγήκαν τα παιδιά! Στον δικό μας τα μικρά έβγαιναν πρώτα και αμέσως μετά τα έπερναν οι γονείς. Μόνο όμως τα μικρά μικρά.

Όσο για τον συζυγάτο......no comments!

Ελπίζω να βρείς βιντεάκι και φώτο από άλλους γονείς.

Δωράκι μου η σκέψη μου είναι πάντα κοντά σας και φυσικά όοοολη μου η θετική ενέργεια! Όλα καλά θα πάνε κοριτσάκι μου!

Έβιρι περιμένουμε φώτο του νέου μπερέ που θα είναι φυσικά καλύτερος από τον πρώτο!

Συνεχίζω μαραθώνειο διαβάσματος!!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Άλλες φορές είστε λιγομίλητες! Αυτές τις μέρες σας έπιασε η γαλιαντρωσίνη και δεν σας προλαβάινω!!!!!

Φέφι στο θέμα του φαγητού ήμουν τυχερή καθώς όλη η δουλειά γινόταν στον παιδικό! Το παιδί έμαθε τα πιο πολλά πράγματα εκεί! Από Σεπτέβρη θα σας λέω και τα νέα του γιού μου!

Με το καλό να έρθουν και τα διδυμάκια του ξαδερφούλη σου!

Απόσπασμα του εγωιστή γίγαντα, αν δεν απατώμαι, έκανε η κόρη μου στο μάθημα της γλώσσας. Πραγματικά πολύ συγκινιτική ιστορία!

Συνεχίζω μαραθώνειο διαβάσματος!!!!!

ευχαριστώ για τα διδυμάκια! όντως με το καλό να γεννηθούν!

μεγάλη υπόθεση οι δάσκαλοι ρε παιδιά! λαχείο όμως!

από Σεπτέμβρη θα είναι σε σχολείο τσεκαρισμένο ο γιόκας σου!

όντως υπέροχη ιστορία!

Link to comment
Share on other sites

έβιρι τώρα το είδα! Σούπερ το μπερεδάκι!

Αφροδιτούλα ελπίζω να μην είσαι σε αυτούς που θα απολυθούν αλλά και να μην γίνει καμία απόλυση επίσης! Το κλίμα που επικρατεί όταν συμβαίνει αυτό είναι χάλια! Το έχω περάσει παλιότερα και δεν θέλω να το ζήσω ξανά!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ρε κάντυ, στα ίδια όνειρα κατοικούμε;

Πόσο μα πόσο πολύ μου άρεσε αυτή η έκφραση !!!!!!!!!!!!! ΈΓΡΑΨΕΣ φιλενάδα λέμε ! Θα την κρατήσω ... τρε ρομαντίκ ! :cool: Δε το ρίχνουμε λέω εγώ καλύτερα στα στιχάκια να οικονομήσομεν ????? ΜΗΝ ΓΕΛΑΤΕ... Γιατί περικαλώ ??? Ο Φοίβος γράφει καλύτερες αρλούμπες ??????? ... τα δικά μου και της Φέφης θα έχουν ΚΑΙ νόημα !!!!1:cool:

Σημερα κανω σουτζουκακια με πουρε

Τί ωραίο φαγάκι και βρε Ιωαννάκι μας βάλε τον μώλο σου και λίγο κάτω... έγκυος γυναίκα είσαι με 2 μωρά στο σπίτι όλη την ημέρα :cool: ήμαρτον !

Καλημέρα! Καλημέρα!

Τρέχω και δεν προλαβαίνω... Θα σας διαβάσω αργότερα!

Μια απορία έχω μόνο, σχετικά με τη βάφτιση.

Στο δώρο του νονού (στο κουτί που στολίζουμε) βάζουμε και κουφέτα?

Κάτι τέτοιο νομίζω μου είχαν πει για το γάμο. Ισχύει?

Εγώ καρδιά μου ούτε στον γάμο ούτε στις βαφτίσεις είχα παρουσιάσει δώρο κουμπάρου/ νονού-νονάς στην εκκλησία ... έτσι όπως το περιγράφεις όμως περισσότερο στους γάμους είθισται ! Με το καλό !:P

πλάκα κάνεις; δεν τα έχω πλύνει ποτέ. είμαι πολύ βρωμιάρα;:oops:

θα ρωτήσω την πρύτανη! την αδερφή μου!;)

Ναι σκοτώνονται τα ακάρεα στον ήλιο όπως τα λες !!!!!

Εγώ πλένω πολύ συχνά τα καλύμματα των μαξιλαριών .... γιατί βρε Φέφη θα πατσαβουριάσει αν το πλύνεις στην μπανιέρα (και καλά ότι το βαφτίζεις δλδ) και μετά του βάλεις μαλακτικούλι μπόλικο μπόλικο και το αφήσεις στον ήλιο ?????????????????? :cool:

{ΟΚ, θα πάω να καταστρέψω με την 1η ευκαιρία ένα μαξιλάρι -το εσωτερικό του δλδ- πλένοντάς το... αφού κι από μέσα απορροφάει μικρόβια, σκόνη και ιδρωτίλα πώς να το κάνομεν !}

Καλημέρα κορτσούδια

Εγώ πονάω πολύ η μέση μου νομίζω ότι θα κοπεί στα δύο. Εχω και λίγα πονάκια στη κοιλιά.

Χτες δεν άντεξα πήγα στο γιατρό και είδαμε ενα μικρό σάκο.Εντάξει ψιλοαγχώθηκα αλλά δεν κρατιόμουνα και πήγα ενώ ήξερα ότι έπρεπε να περιμένω καμια βδομάδα τουλαχιστον ακόμα.

Με νευρίασε και λίγο ο γιατρός γιατί οταν του είπα για τον θυροειδή μου είπε κάνε ότι σου πει ο ενδοκρινολόγος να στον ρυθμίσει όπως νομίζει δεν παίζει κανένα ρόλο ούτε στη σύλληψη ούτε στη πορεία της εγκυμοσύνης. τεσπα εγω πήγα και έκανα σήμερα επαναληπτικές εξετάσεις και θα δούμε αν θα αυξήσω τη δόση ή οχι.

Σας ζάλισα με τα δικά μου.

.....

Σήμερα έκανα μπιφτέκια με πατάτες. Η ορεξη μου εχει μειωθει πολύ και είμαι -3 κιλά αλλά τρώω λίγο το μεσημέρι και μετα δεν θέλω τιποτα.

Δεν μας ζάλισες... Συμφωνώ με κάθε λέξη όμως της Περιστέρως ότι γυναικολόγος και ενδοκρινολόγος πάνε πακέτο είναι σαν το ένα χέρι νίβει τ' άλλο.... που λέμε !

Κοίταξε να τον διπλοτσεκάρεις τον γιατρό σου πριν από οτιδήποτε και ΜΗΝ αγχώνεσαι... μικρά συχνά γεύματα !!!

Μάκια

Σήμερα τρώμε μπουτάκια κοτόπουλου γεμιστά με τυρί και ζαμπόν (φυσικά, τα πήρα έτοιμα από το χασάπη)

Πω πω λιχουδιάρης είναι κι ο δικός σας ο κρεοπώλης ε ??? Μου τρέχουν τα σάλια σήμερα με τα φαγητάκια σας !!!!:?

Αγγελική2,

Μέχρι να έχεις τελειώσει την ανάγνωση θα έχουμε γράψει άλλα τόσα !

Αγγελίνα μας,

Πολύχρονη για εχθές ! Να τα εκατοστήσεις κούκλα ! Πάντα με μια ημέρα καθυστέρηση εύχομαι τώρα τελευταία, σας λέω : ΔΕΝ είμαι καλά !:cool:

Ο γιόκας σου κούκλος θα είναι με το νέο μαλλί και καλή περιποίηση , καλό μπάνιοοοο ! Όχι στα βαθειά τέκνον μου !!!!! :-P

Ζωπάκι μου,

Το είδα το μνμ σου αλλά... δεν απάντησα ακόμη ! Έ-ε-έρχεται !!! :arrow:

Link to comment
Share on other sites

Αφροδιτούλα μίλησε στην ζουζούνα σου και εξήγησέ της πως δεν θα πειράξει αν κάποια στιγμή δεν κρατηθεί και λερωθεί. Πές στης πως η μαμά δεν θα θυμώσει και πως σιγά σιγά θα μάθει να μην χρειάζεται την πάνα. Πολύ φοβαμαι πως κάποιος εκτός σπιτιού την φόβισε. Πες της να μην ακούει κανένα άλλο παρά μόνο εσένα και τον μπαμπά της σε αυτό το θέμα.

Μεταξάκι ο Νικολής σου σίγουρα χρειάζεται ένα κιτ κατ! Άλλωστε έχει κάνει τόση πρόοδο που το αξίζει!

Άντε τώρα που δεν έχω τα τέκνα να κανινίσουμε για εκείνο το καφεδάκι που παιδεύουμε τόσο καιρό!!!

Ιωάννα μου δεν είσαι καθόλου κακιά! Είναι πολύτιμη η μοναξιά κάποιες φορές!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Καλημέρα!

Τρέχω και δεν προλαβαίνω... Θα σας διαβάσω αργότερα!

Μια απορία έχω μόνο, σχετικά με τη βάφτιση.

Στο δώρο του νονού (στο κουτί που στολίζουμε) βάζουμε και κουφέτα?

Κάτι τέτοιο νομίζω μου είχαν πει για το γάμο. Ισχύει?

ηλιαχτίδα δεν έχω ιδέα τι βάζουν! Εγώ στην κουμπάρα μου είχα πάρει έναν καταψύκτη οπότε και ήταν αδύνατο να τον πάω στην εκκλησία!

Στον δε αδερφό μου είχα πάρει μία καφετιέρα την οποία και δεν πήγα στην εκκλησία.

πλάκα κάνεις; δεν τα έχω πλύνει ποτέ. είμαι πολύ βρωμιάρα;:oops:

θα ρωτήσω την πρύτανη! την αδερφή μου!;)

φεφάκι εγώ τα πλένω στο πλυντήριο. Μια χαρά γίνονται!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...