Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, despoina554 είπε:

      Καλησπέρα. Άλλη μια αρνητική χοριακη στο ιστορικό μου, μόλις έλαβα τα αποτελέσματα. Παρακαλώ θα ήθελα τη συμβουλή σας γιατί η απόγνωση βαράει κόκκινο. Ο γιατρός μου είδε πριν λίγο καιρό την ca η οποια ήταν 22 , μου είπε λοιπόν ότι θεωρεί ότι μάλλον έχω και  ενδομητριωση ( πονάω πολύ κατά τη διάρκεια της περιόδου). Μου εξηγησε βεβαια ότι επειδή είμαι 37 δεν θέλει να ρισκάρει να μου κάνει λαπαροσκόπηση και να μπω για κάποιους μήνες σε εμμηνόπαυση. Είχε κάποια κοπελα αντίστοιχο θέμα ;Στο Ιασώ ειμαι. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

      Λυπάμαι κορίτσι μου για το αποτέλεσμα σου.....εύχομαι η επόμενη να είναι αυτή που θα σου δώσει να κρατήσεις το μωράκι σου!

      Για την ενδομητριωση γνωριζ  πως παίζει ρόλο κ που είναι για να εμποδίζει τη  εμφύτευση. Επίσης πλέον έχει γιατρούς που δεν συμφωνούν να μπαίνει η γυναίκα σε κατάσταση εμμηνόπαυση κ με τη λαπαρασκοκηση πέρα από την εύρεση της ενδομητριωσης, καθαρίζουν όλες τις εστίες, όχι με καυτηριασμο. Κ σε εμμηνόπαυση ν σε βάλει δεν σημαίνει πως δεν θα ξανά εμφανιστεί η ενδομητριωση, εύχομαι να μην έχεις τίποτα.

       

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Αλεσμένα του δίνω.

Αφού δεν τρώει τα δικά μας φαγητά;

Του δίνω ακόμα αλεσμένα αλλά και φακές,σπανακόρυζο,γιουβαρλάκια φαγητά δηλαδή που δεν θέλουν άλεσμα

Από τη ζεστή είναι η μείωση της τροφής

Προτιμά να πίνει γάλα παρα να τρωει φαγητο

ξεκίνα τα μη αλεσμένα!!!!

από τη ζέστη κ ...αυτό που μο υείπε χθες ο γιατρός "σταμάτα να τρως τον εαυτό σου κ άσε το κορίτσι ήσυχο. άνθρωπος είναι, πότε έχει όρεξη, πότε όχι!!!!!"

δώστου τυράκι, ψωμάκι στο χέρι, φρουτάκια σε μπολ, πιάτο.

ο,τιδήποτε πιάνεται!!!!κ άσε το παιδί σου ήσυχο!!!!:rolleyes:

τα λέω σε σένα για να τα ακουώ εγώ!!!!!

χθες με το που γύρισα από δουλειά της έδωσε κρεμούλα ο φέφος. της έκανα έναν χυμούλι με πορτοκάλια, αλλά δεν τον πολυήθελε.

ο γιατρός μας είπε ότι δεν έχει τίποτα στο λαιμό της. ο βήχας φαίνεται για αλλεργικός ή βρογχικός κάτι. τα μπάνια βοηθούν στη θάλασσα!

δεν κολλάει άλλα παιδάκια, αρα θα πάμε στη νονούλα αύριο!

μετά τον παιδίατρο της έβαλα κομμάτια ροδάκινο με πιρουνάκι σε μπολ όσο έβλεπε μίκυ (είναι κ σιχασιάρα, δεν θέλει τίποτα υγρό στα χέρια της) κ όσο σιδέρωνα ήρθε κ μου ζήτησε κ 2ο ροδάκινο!!!!!!

σιδέρωσα τα άπαντα. μούσκεμα έγινα!

στο καπάκι την τάισα όσο ήθελε τραχανά με τυράκι-πάντα σε αυτό το φαγητό μου ζητάει κ της λέω τα κατσικάκια! 3-4 κουταλιές της σούπας έφαγε.

μετά έκανα κρεμούλα, έπλυνα τα άπαντα από κατσαρόλια, ταψιά, βόλεψα τα φαγητά μας σε τάπερ για σήμερα, την έκανα μπανάκι. της έδωσα το γάλα της. ήρθε ο φεφούλης μου, έκανα κ εγώ μπανάκι, την έβαλα για ύπνο!

Δεν το έχω διαβάσει το βιβλίο που λες γιατί θεωρούσα πως απευθύνεται σε πιο μεγάλα παιδάκια... αχ και να μπορούσα να μπουκάρω σε βιβλιοπωλείο και να τα δω όλα !!! Δεν μου αρκεί αυτό το μέσω Ιντερνετ, εγώ θέλω να το δω το βιβλίο να το χαϊδέψω να το ξεφυλλίσω ! Έχει άλλη χάρη !:cool:

κάθε φορά που πάω στο βιβλιοπωλείο, ομολογώ συχνά, ακόμα κ για να χαζεύω-περνάω τόσο όμορφα!!!!!να είχα πολλά κεφτά, θα έχτιζα μια βιβλιοθήκη από τοίχο σε τοίχο κ θα την γέμιζα βιβλία για την σύσα!!!!!!!

Σμερα εφτιαξα την μεγαλη μας συρταριερα και αδειασα 3συρταρια για να βαλω της μπουμπους τα ρουχαλακια ξεπατωθηκα και το βραδυ θα βαλω πλυντηριο και αυριο θα τα σιδερωσω,ενα θα σας πω βουρκωσα και μονο που τα εβλεπα τοσο μικρουλικα που μου θυμιζανε την Μ οταν τα φορουσε:cry::cry: αχ αυτες οι ορμονες..

Για σημερα εκανα φακες και ψωμακι(δεν το εχω βγαλει ακομα απο το φουρνο ελπιζω να εγινε καλο!)

νοικοκυροκόριτσό μου εσύ, βάλε κ λίγο τον μώλο σου κάτω!

στη θέση σου θα είχα πιάσει καναπέ!!!!!

Διάβασα ενα από τα δύο βιβλία που είχα πάρει για την ανατροφή των παιδιών.Ηταν μικρό,απλό και κατανοητό και με βοήθησε πολύ.Φυσικά θα τσεκάρω πάλι κάποια σημεία,μιας και η ανάγνωση γίνεται κάτω από αντίξοες συνθηκες

για τί πράγμα ψάχνεις;

Εδω δεν κανει ζεστη κ ετσι δεν εχω καν μια αιτια, ενα κατι τελος παντων να μην τρωω! Χτες σαβουριασα κανονικα, εφαγα ντοριτος, εφαγα παγωτο, εφαγα σοκολατακια..Και ετσι απο χτες βραδυ ειναι χαλια το στομαχι μου και ανακατευομαι και μονο που βλεπω τζανκ φουντ! Για σημερα λοιπον αποτοξινωση, φρουτα, σαλατες, νερο, και εχω βαλει στο φουρνο γιγαντες με πιπεριες κοκκινες και ντοματουλα για να φαμε..εγω θα προσπαθησω να τη βγαλω μονο με σαλατα και σαρδελες (με τις οποιες παντα συνοδευω φασολαδα)

Αυτα γι σημερα, λεω να δουλεψω και λιγο:P

ζέστη ξεζέστη, τρώω λέμε!:rolleyes:

:P:p:p

Μιλάς κατευθείαν στην...κοιλιά μου!!!Χαχαχαχαχα:tongue::tongue:

αδερφούλα μου!!!!;)

Εβίρι, είσαι χρυσοχέρα.-

το αγαπακι μου τελικα διαπιστωσα οτι δεν ειναι ετοιμο να βγαλει την πανα. τοχει παρει με φοβο. και το κακο ειναι οτι τα κραταει και δεν κανει ουτε τσισα ουτε κακα. νιωθω τρομερα ασχημα. ενω δεν της εχω πει κατι κακο λετε να την αγχωσα εγω???της εβαλα παμπερς απο χθες το βραδυ αλλα τιποτα!!ειμαι να σκασω!!!!

άκου, αφροδιτούλα, επειδή ακριβώς τα ίδια έκανε κ η σύσα. ακριβώς όμως!

κάνε της φαγητά που διευκολύνουν το έντερο!

φαντάσου ότι η σύσα είναι ένα παιδί που κάνει κακά 3 φορές την ημέρα. κ με το βρακί τις πρώτες μέρες δεν έκανε κακά για μια μέρα ολόκληρη!!!!

την επόμενη της έδωσα φακές, της έδινα χυμό, γιαούρτι με μέλι, γενικά ό,τι βοηθάει!

ηρθε η στιγμή αργά το βράδυ που μου ζήτησε! κ να τα κάνει πάνω της μια χαρά τα πάει το κορίτσι! ο παιδίατρος τί σου είπε; μην της δίνεις φαγητά που σφίγγουν, γιατί ήδη έχει μπει στη διαδικασία να τα κρατάει-σφίγγει. άρα βοήθησέ την με τροφές που κινούν το έντερό της.

έτσι μου είπε κ ο γιατρός. κ όντως είχε δικιο. κ εγώ τα ίδια σκεφτόμουν, τί της είπα κ την άγχωσα, ότι της το μετέδωσα κλπ κ ο γιατρός μου είπε ότι είναι φυσικό. πολλά παιδάκια μπλοκάρουν για αρχή. αλλά θέλει καλόπιασμα κ μπούρου μπούρου!

κ φυσικά να μην ακούει άλλα το παιδί από εσένα κ άλλα από τον μπαμπά της!!!!!!!οι τρίτοι να περάσουν στο προαύλιο παρακαλώ!!!!:mad:

και οταν ακουω να μου λενε θα το αρρωστησεις το παιδι γινομαι ετσι:evil::evil:!!!

κάνε την προσπάθεια για βρακάκι το ΣΚ, αν σε ηρεμεί. όταν θα έχεις τους ξένους μακριά!

θα παρω την παιδιατρο αργοτερα. χθες το απογευμα της εβαλα υποθετο και κατι εκανε αλλα φοβοταν και παλι και ειχε κουρνιασει στην αγκαλια μου!!!

ακόμα κ τώρα η σύσα είναι στιγμές που στη λεκάνη ζητάει αγκαλιά, να παίξουμε, να της ανοίξω το ντουλαπάκι, να κρατάει ό,τι βρει στο ντουλαπάκι, από αφρό ξυρίσματος μέχρι στοματικό διάλυμμα! πάντως προτιμάει εμένα! να είμαι εκεί!

δεν αποκλείεται να την φόβισε κάποιος τρίτος, ξένος, ανεπιθύμητος!!!!!!γιου νόου με άκαιρες εκφράσεις-λέξεις!!!!!!!:mad:

σημερα τρωμε μακαρονια με κιμα που εφτιαξα χθες βραδυ και μολις παω το απογευμα θ αβρασω και το μακαρονι. σας φιλωωω. ειμαι η αφροδιτη και δεν ειμαι καλα!!!ελπιζω και ευχομαι το αντιθετο για σας:D;)

κ εσύ να γίνεις καλά κ γρήγορα!

στην τελική μια ζωή στη λεκάνη θα κάνει την ανάγκη της, τί σημασία έχει το από πότε!

εκτονώσου στον συζυγάτο σου, γαιτί θα έρθω κ θα του γκρινιάξω!!!!!!!!

κ η γκρίνια μου είναι σούπερ ντούπερ ενισχυμένη, γαιτί έχω ανοιχτά θέματα....:P

Καλημέρα!!!

Χθες ο μικρός μου κοιμήθηκε με τις κότες!Και ξύπνησε με τα κοκόρια...Αλλά είχαμε όλοι μας εναν υπέροχο ύπνο!!Επιτέλους!Κάνω δουλίτσες,άλλαξα σεντόνια,θα ετοιμάσω το πλυντήριο για το βράδυ,σιδέρωσα και λίγο και για φαγητάκι θα κάνω γιουβέτσι με χυλοπίτες,παραγγελιά του αντρούλη.

Φιλάκια σε όλες,τα λέμε και μετά.

Αντε να μαζευόμαστε σιγά-σιγά

ωραίο φαγητό!

μάκια σου!

σήμερα θέλω να συμμαζέψω το σπίτι που έχει γίνει χάλι μαύρο! χρειάζεται επειγόντως σκούπα-σφουγγάρισμα μέσα όλο το σπίτι, όπως κ οι βεράντες, αλλά κ πέρασμα στις τουαλέτες!!!!!

μπορεί να αλλάξω κ σεντόνια!

ποτάμι έτρεχε ο ιδρώτας της αγαπούλας. την άλλαξα μια φορά, αλλά κ γυμνούλα που την είχα έτρεχε σαν νερό ο ιδρώτας κ την σκούπιζα κάθε λίγο στην πλάτη!!!!!γι' αυτό ζητάει τόσο νερό!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Τι ζέστη ανυπόφορη είναι αυτή;

Τι θα κάνω με τον γιόκα μου που έχει κολλήσει με Τσάρλι και Λόλα;

Δεν στέκεται λεπτό,ξέρει να το βάζει μόνος του!!

Οταν το κλείνω γίνεται της κακομοίρας...

Θα εξαφανίσω το dvd μηχανημα

Δεν γίνεται αλλιώς

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κόρες !

Κι εγώ νυστάζω βαριέμαι και θέλω να φύγω .... καταλαβαίνω τον εαυτό μου ότι έχω γκρίνια, πολύ γκρίνια επί παντός επιστητού κι αυτό δεν είναι καλό... :cool:

διαφέρουμε κ σε κάτι. δεν έχω γκρίνια. είμαι έτοιμη να δαγκώσω!!!φαίνομαι ήσυχη, αλλά είμαι ένα βήμα πριν γίνω κανίβαλος!:cool:

Χθες το απόγευμα με το που πήγα σπίτι ψιλο-πλακώθηκα στις δουλειές (έκανα γενική το μπάνιο, πέρασα σκούπα, ένα γρήγορο ξεσκόνισμα - τίναξα τα ριχτάρια του καναπέ κι έβαλα το φαί) γιατί ήρθε η κουμπαρούλα να μου αφήσει την βαφτηστήρα να της την κρατήσω λίγο (μετακομίζουν τα παιδιά και ήθελε να πάει σπίτι να τακτοποιήσει κάποια πράγματα)... οπότε ήταν 3 τα πιτσιρίκια αλλά περάσαμε πολύ ωραία ! Και χορέψαμε και παίξαμε και ΔΕΝ μάλωσαν ! Περίεργο ! Α χαχα έχουν πολύ πλάκα αυτές οι 2 τσούπρες μαζί... να ακούτε διαλόγους να σας φτιάχνουν το κέφι ...

Μου είπε ότι μάλλον θα μου την φέρει και αύριο το απόγευμα...

Μετά (κλασικά) μπανάκι, γάλα και ύπνο...ευτυχώς δεν είχα σίδερο αλλά ήμουν ένα όρθιο ερείπιο και πάλι κοιμήθηκα 12.30.. τί στο καλό, κάτι κάνω λάθος ! Σέρνομαι !

Από φαγητό σήμερα δεν έχω ιδέα τί θα φαμε. Έχω περίσσευμα αρακά που φτάνει σίγουρα για τον Λοβ εγώ κάπως θα την βγάλω... θα δείξει...

Και σκέφτομαι σήμερα που θα πάμε για μάθημα να ζητήσω από την δασκάλα του να σταματήσουμε... να μην κάνουμε και τον Ιούλιο...

δεν ξέρω... από την άλλη Τρίτη θα φεύγω πλέον "κανονικά" στις 18.00 και είναι σκότωμα και για εμένα και για το παιδί να πηγαίνω να τα παίρνω από τον σταθμό και στα καπάκια για μάθημα μες στην ντάλα ! Κι ο μικρός κουράστηκε όλο τον χειμώνα - δεν συνεργάζεται και τόσο καλά ! Ας κάνουμε ένα κιτ-κατ και ξαναβλέπουμε από Οκτώβριο μεριά πώς θα κυλήσει ο χειμώνας ! :?

Αυτά τα (παλιά) νέα μας ! :-P Φιλάκια

φιλάκια κ καλά κουράγια! σε θαυμάζω σου το έχω πει; είσαι αστέρι!

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Επιστρέψαμε χθες βράδυ από την Εύβοια που πήγαμε τα παιδιά στους γονείς μου για τις διακοπές τους!

Είμαι λίγο κουρασμένη μια και γυρίσαμε στις 1 το βράδυ αλλά θα κερδίσω το χαμένο έδαφος σήμερα!!!

Θα διαβάσω τα νέα σας αργότερα, πάω να δουλέψω γιατί μαζεύτηκαν κάμποσα!!!

έτσι έ; ζούλεια! θέλω διακοπές χθες!!!!!!

Καλημέρα κι από μένα.

Έβαλα ρεβύθια να γίνονται.

Πάλι σήμερα και αύριο θα μας τραβάνε μία ώρα νωρίτερα να πάρουμε τα παιδιά από το σχολείο. Θα μου πείτε, εεε και δεν είναι καλό αυτό; Για μένα δεν είναι. Αφού η διαδρομή είναι 1 ώρα ακριβώς, μου κόβει μία από τις δημιουργικές ώρες που αφιερώνω για τις δουλειές του σπιτιού. Αφήστε που σήμερα έχουμε το ιδιαίτερο και χτες ξέχασα να τηλεφωνήσω στη δασκάλα να το αλλάξουμε σε μία ώρα νωρίτερα. Για να δούμε θα τη βρω τώρα το πρωί, ή θα γίνει μπέρδεμα;

Αυτό το βιολί να σχολάνε μία ώρα νωρίτερα θα γίνεται από 'δω και στο εξής για κάθε Τετάρτη επίσης, μέχρι να τελειώσουν το σχολείο. Ό,τι τους έρχεται στην κεφάλα τους κάνουν.

σπητσλες για τα γερμανά!

Καλημέρα κόρες !Κι εγώ νυστάζω βαριέμαι και θέλω να φύγω .... καταλαβαίνω τον εαυτό μου ότι έχω γκρίνια, πολύ γκρίνια επί παντός επιστητού κι αυτό δεν είναι καλό... :cool:αχ και εγωωω!!!ναρθω να σε παρω να παμε για καφε, ουζακι, θαλασσα???εεε????οι υπολοιπες ψηνεστε??

έχω γίνει κάρβουνο. έρχομαι!!!!!εγώ πλωμάρι, κ μεζέδες! εσείς τσιγάρο κ κουβέντα!

στην ανάγκη, εγώ μεζέδες, εσείς πλωμάρι!!!!!:rolleyes:

λίγο κρασί, λίγο θαλασσΑ κ τ' αγόρι μουυυυυυυυυυυυυυυυυυ ουυυυυυ ουυυυυυ! λίγο κρασί, λίγο θαλασσΑΑΑΑΑΑΑ κ τ'αγόρι μου ου ουυυυυυυυυ!!!!!

κ καλά μην το πάρετε τοις μετρητοίς. λίγο κρασί, λίγο θάλασσα κ τ' αγόρι μου, αλλά κ φαγητό! νηστικό αρκούδι δεν χορεύει λέει ο σοφός λαός!;)

Link to comment
Share on other sites

:cool:αχ και εγωωω!!!ναρθω να σε παρω να παμε για καφε, ουζακι, θαλασσα???εεε????οι υπολοιπες ψηνεστε??

... από την άλλη Τρίτη θα φεύγω πλέον "κανονικά" στις 18.00 γιατι τοσο αργα???τι ωρα πιανεις δουλεια??ειχες μειωμενο ως τωρα??

:?σορυ κιολας που ρωταω, αν θες απαντας!!!πρεπει να κανει και του χρονου???μεχρι ποτε???

Φέφη θέλω θέλω θέλω !!!! Και καφέ και ουζάκι και θάλασσα και να 'χα λέει απλωμένα τα πόδια μου σε μια καρέκλα να άκουγα αυτό το πλαφ-πλαφ !!!! :cool: όλες μαζί !!!! Τέλειο ????? (κατά τα γνωστό με τον νου πλουταίνει η κόρη με τον νου κι η ακαμάτρα....):cool:

Ναι είχα μειωμένο ... το κανονικό μας ωράριο είναι 9-6 "Μην ρωτάς το γιατί.... έτσι είναι ... αποφασίζομεν και διατάζομεν ...." και να 'χαμε και δουλειά να πεις "πάει στο καλό" αλλά τόσες ώρες .... δεν βγαίνει με την καμία όμως... :rolleyes:

όσο για την λογοθ. θα τον αφήσουμε να ξεκουραστεί να δούμε τί πρόοδο θα κάνει από μόνος του πλέον - αν χρειαστεί να δουλέψουν λίγο πάνω στην άρθρωσή του ναι μπορεί να κάνει και τον χειμώνα αλλά δεν ξέρω για πόσο ούτε από πότε γιατί θα περάσει πάλι από αξιολόγηση... :|

ο γιατρός μας είπε ότι δεν έχει τίποτα στο λαιμό της. ο βήχας φαίνεται για αλλεργικός ή βρογχικός κάτι. τα μπάνια βοηθούν στη θάλασσα! είδες που στο είπα ???? ;)

δεν κολλάει άλλα παιδάκια, αρα θα πάμε στη νονούλα αύριο!

μπορεί να αλλάξω κ σεντόνια! Εγώ αλλάζω κάθε Παρασκευή εκτός απροόπτου εννοείται !!!

Αχ γέλασα πολύ με τα άπαντα που σιδέρωσες και που έπλυνες ! Στο ίδιο καζάνι βράζουμε ! :D

Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαίρι αλλάζω πιο συχνά σεντόνια...

Ευτυχώς που δεν χρησιμοποιούμε πανωσέντονο και δεν μαζεύεται μπόγος για σιδέρωμα.

Αφού ιδρώνει το περιστερόνι μου...Ετσι μου ρχεται να πλύνω και τα μαξιλάρια ολόκληρα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

έχω γίνει κάρβουνο. έρχομαι!!!!!εγώ πλωμάρι, κ μεζέδες! εσείς τσιγάρο κ κουβέντα!

στην ανάγκη, εγώ μεζέδες, εσείς πλωμάρι!!!!!:rolleyes:λίγο κρασί, λίγο θαλασσΑ κ τ' αγόρι μουυυυυυυυυυυυυυυυυυ ουυυυυυ ουυυυυυ! λίγο κρασί, λίγο θαλασσΑΑΑΑΑΑΑ κ τ'αγόρι μου ου ουυυυυυυυυ!!!!!

κ καλά μην το πάρετε τοις μετρητοίς. λίγο κρασί, λίγο θάλασσα κ τ' αγόρι μου, αλλά κ φαγητό! νηστικό αρκούδι δεν χορεύει λέει ο σοφός λαός!:wink:

χα χα χα χα έγραψες !!! το ρομάντζο , ρομάντζο αλλά και το φαί -φαί !!!!! Μαζί σου !

Link to comment
Share on other sites

σεντόνια αλλάζω πιο συχνά τώρα λόγω ζέστης, αφού ιδρώνουμε όλοι, αλλά αυτό το παιδάκι μου λες κ είναι σε σάουνα! πώς να μην αλλάζω σεντόνια πιο συχνά.

κ ότι κορόιδευα την αδερφή μου που το καλοκαίρι άλλαζε κάθε μέρα σεντόνια!

φάτα τώρα φέφη κ τουμπέκα!

σας γλυκοφιλώ. πλάκωσαν επιταγούλες για γράψιμο!

ρε κάντυ, στα ίδια όνειρα κατοικούμε;

περιστεράκι μου, εγώ έχω κ πανωσέντονο για μένα για το ξημέρωμα που κρυώνω-είμαι εξωγήινη, δεν σας το πα;

αλλά το σπλάχνο μου με το που πάει κρεβάτι τυλίγεται μέχρι το κεφάλι!!!!!αλλιώς κλαίει!!!!!καραγκούνα!

Link to comment
Share on other sites

Τι ζέστη ανυπόφορη είναι αυτή;

Τι θα κάνω με τον γιόκα μου που έχει κολλήσει με Τσάρλι και Λόλα;

Δεν στέκεται λεπτό,ξέρει να το βάζει μόνος του!!

Οταν το κλείνω γίνεται της κακομοίρας...

Θα εξαφανίσω το dvd μηχανημα

Δεν γίνεται αλλιώς

Κάτσε βρε μάνα μην ακολουθείς ριζοσπαστικές μεθόδους ! Πήγαινέ το λάου λάου . Πρόσπάθησε να τον απασχολήσεις με κάτι άλλο να του αρέσει και να θέσεις όριο (λέμε τώρα) στο πόσο θα βλέπει και τί ώρα δλδ να το χρησιμοποιήσεις αυτό που του αρέσει ως επιβράβευση σε κάτι καλό που έκανε/κάνει ! :cool:Τρομερά 2χρονα λέμε !!!! Τρέμε Περιστέρω !!!! :rolleyes:

..Ετσι μου ρχεται να πλύνω και τα μαξιλάρια ολόκληρα...

Και βέβαια. Εγώ τα χώνω στην μπανιέρα και τους αλλάζω τον αδόξαστο... αλλά εν τοιαύτη περιπτώσει θα πρέπει να έχεις 2α να αντικαθιστάς ! Εκτός μανούλα αν έχεις από αυτές τις σκούπες που δουλεύουν με ατμό ... :|

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Δεν την παλεύω με τα μηνύματά σας! Αδύνατον να τα διαβάσω όλα. Γι' αυτό σχολιάζω επιγραμματικά ό,τι πήρε το μάτι μου:

Δωράκι, εύχομαι όλα να πάνε κατ' ευχήν στον επανέλεγχο. Θα ξαναμπώ μετά να διαβάσω νέα σου.

Κάγκλυ, συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου, ένα γερό μωρό σου εύχομαι!

Εβίρι, κι εγώ χάρηκα που σας ξαναβρήκα!

Σήμερα πάω τον μικρό για κούρεμα. Ελπίζω να μη μας καταστρέψει η κομμώτρια τις πλούσιες μπούκλες και τον κάνει σα γίδι, θα της φάω το λαρύγγι! Μετά έχω πεντικιούρ, θα κάνω γαλλικό, και το απόγευμα μάλλον πάλι θάλασσα.

Πάω γιατί άργησα. Καλά να περνάτε όλες!


6l8Wp3.png1Ikfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα δεν εχω δαβασει τιποτα μαγειρευω και εκανα ενα διαλειματακι να δροσιστω διπλα στον ανεμιστηρα..Ειχα τετοια κουραση χτες που ξεχασα να βαλω πληντυριο τα ρουχα και ετσι παμε μια μερα πισω μιας και θα τα βαλω το βραδυ(τι το χουμε το νυχτερινο)...Ζεσταινομαι αφορητα και περιμενω να μεσημεριασει να αναψω κλιματιστικο γιατι και ολη μερα δεν το μπορω τρεχει η μυτη μου....Αγγελικη ζηλευω θελω και εγω ενα 24ωρο χωρις παιδια αλλα αχ ειναι μακρινο ονειρο..Ειμαι κακια λετε που σκεφτομαι ετσι??Αλλα θα ηθελα μια μερα ΜΟΝΟ για μενα..Λετε να στειλω συζυγο και παιδια διακοπες??χμμμμμμμ:rolleyes::tongue:

Σημερα κανω σουτζουκακια με πουρε


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα! Καλημέρα!

Τρέχω και δεν προλαβαίνω... Θα σας διαβάσω αργότερα!

Μια απορία έχω μόνο, σχετικά με τη βάφτιση.

Στο δώρο του νονού (στο κουτί που στολίζουμε) βάζουμε και κουφέτα?

Κάτι τέτοιο νομίζω μου είχαν πει για το γάμο. Ισχύει?


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε βρε μάνα μην ακολουθείς ριζοσπαστικές μεθόδους ! Πήγαινέ το λάου λάου . Πρόσπάθησε να τον απασχολήσεις με κάτι άλλο να του αρέσει και να θέσεις όριο (λέμε τώρα) στο πόσο θα βλέπει και τί ώρα δλδ να το χρησιμοποιήσεις αυτό που του αρέσει ως επιβράβευση σε κάτι καλό που έκανε/κάνει ! :cool:Τρομερά 2χρονα λέμε !!!! Τρέμε Περιστέρω !!!! :rolleyes:

εγώ κάντυ μου είμαι της ριζοσπαστικής μεθόδου να της κάνω το χατήρι. λόλα θέλει το παιδί, λόλα θα έχει. κάποια στιγμή θα το βαρεθεί μόνη της!

Και βέβαια. Εγώ τα χώνω στην μπανιέρα και τους αλλάζω τον αδόξαστο... αλλά εν τοιαύτη περιπτώσει θα πρέπει να έχεις 2α να αντικαθιστάς ! Εκτός μανούλα αν έχεις από αυτές τις σκούπες που δουλεύουν με ατμό ... :|

πλάκα κάνεις; δεν τα έχω πλύνει ποτέ. είμαι πολύ βρωμιάρα;:oops:

θα ρωτήσω την πρύτανη! την αδερφή μου!;)

Καλημέρα κορίτσια.

Σήμερα πάω τον μικρό για κούρεμα. Ελπίζω να μη μας καταστρέψει η κομμώτρια τις πλούσιες μπούκλες και τον κάνει σα γίδι, θα της φάω το λαρύγγι! Μετά έχω πεντικιούρ, θα κάνω γαλλικό, και το απόγευμα μάλλον πάλι θάλασσα.

Πάω γιατί άργησα. Καλά να περνάτε όλες!

καλές βουτιές! καλό κούρεμα, πεντικούρ! καλά να περνάς!

Κοριτσια καλημερα δεν εχω δαβασει τιποτα μαγειρευω και εκανα ενα διαλειματακι να δροσιστω διπλα στον ανεμιστηρα..Ειχα τετοια κουραση χτες που ξεχασα να βαλω πληντυριο τα ρουχα και ετσι παμε μια μερα πισω μιας και θα τα βαλω το βραδυ(τι το χουμε το νυχτερινο)...Ζεσταινομαι αφορητα και περιμενω να μεσημεριασει να αναψω κλιματιστικο γιατι και ολη μερα δεν το μπορω τρεχει η μυτη μου....Αγγελικη ζηλευω θελω και εγω ενα 24ωρο χωρις παιδια αλλα αχ ειναι μακρινο ονειρο..Ειμαι κακια λετε που σκεφτομαι ετσι??Αλλα θα ηθελα μια μερα ΜΟΝΟ για μενα..Λετε να στειλω συζυγο και παιδια διακοπες??χμμμμμμμ:rolleyes::tongue:

Σημερα κανω σουτζουκακια με πουρε

είσαι νοικοκυροκόριτσο απ' τα λίγα! στείλε τάπερ! ψοφάω για σουτζουκάκια!:)

γειά σου Ηλιαχτίδα μου. δεν το θυμάμαι καθόλου. τί της πήρα της αδερφής μου, αλήθεια; αμνησία... .... ....!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

σεντόνια αλλάζω πιο συχνά τώρα λόγω ζέστης, αφού ιδρώνουμε όλοι, αλλά αυτό το παιδάκι μου λες κ είναι σε σάουνα! !

Μόλις τελείωσα σιδέρωμα...

Είπαμε το νυχτερινό,νυχτερινό,αλλά τι να πρωτοπροκάνω να κάνω τη νύχτα...:oops::oops::confused:

Κάτσε βρε μάνα μην ακολουθείς ριζοσπαστικές μεθόδους ! Πήγαινέ το λάου λάου . Πρόσπάθησε να τον απασχολήσεις με κάτι άλλο να του αρέσει και να θέσεις όριο (λέμε τώρα) στο πόσο θα βλέπει και τί ώρα δλδ να το χρησιμοποιήσεις αυτό που του αρέσει ως επιβράβευση σε κάτι καλό που έκανε/κάνει ! :cool:Τρομερά 2χρονα λέμε !!!! Τρέμε Περιστέρω !!!! :rolleyes:

Ανατρίχιασα...

Πω πω τι με περιμένει!!!:shock:

Και βέβαια. Εγώ τα χώνω στην μπανιέρα και τους αλλάζω τον αδόξαστο... αλλά εν τοιαύτη περιπτώσει θα πρέπει να έχεις 2α να αντικαθιστάς ! Εκτός μανούλα αν έχεις από αυτές τις σκούπες που δουλεύουν με ατμό ... :|

Ντεν εχει τετοια συστήματα καρντιά μου...

Είμαι παραδοσιακός τύπος!!

Αγγελικη ζηλευω θελω και εγω ενα 24ωρο χωρις παιδια αλλα αχ ειναι μακρινο ονειρο..Ειμαι κακια λετε που σκεφτομαι ετσι??Αλλα θα ηθελα μια μερα ΜΟΝΟ για μενα..Λετε να στειλω συζυγο και παιδια διακοπες??χμμμμμμμ:rolleyes::tongue:

Κοριτσάκι,δεν είσαι καθόλου κακιά...

Είμαι χειρότερη από σένα!!ΚΑκίστρω σωστή σε αυτό το θέμα...Και έχω μόνο ένα παιδί ΚΑΙ είναι και ο καιρός μου να έχω παιδιά και υποχρεώσεις!!!

Σε θαυμάζω!Ειλικρινά!!Είσαι αξιέπαινη!Στην ηλικία σου ήμουν ενα ζώον και μισό...

Καλημέρα! Καλημέρα!

Τρέχω και δεν προλαβαίνω... Θα σας διαβάσω αργότερα!

Μια απορία έχω μόνο, σχετικά με τη βάφτιση.

Στο δώρο του νονού (στο κουτί που στολίζουμε) βάζουμε και κουφέτα?

Κάτι τέτοιο νομίζω μου είχαν πει για το γάμο. Ισχύει?

Δε νομίζω να βάζουν κουφέτα Ηλιαχτίδα μου.Δεν το έχω δει κάπου

Πώς πάνε οι ετοιμασίες;

Τι κάνει το τρομερό μπομπιρίνι σου;Είναι για ζούπηγμα...

Link to comment
Share on other sites

Θα ξεκινήσω με την kagly μας! Υπέροχα τα νέα σου κορίτσακι μου! Έχεις όοοοολη μου την θετική σκέψη και ενέργεια και όλα θα πάνε καλά με την εγκυμοσύνη σου!

Και ναι Περιστέρω μου έχεις μαντικές ικανότητες! ;)

Αγγελίνα η κόρη μου έμαθε κάποια βασικά πράγματα στον παιδικό που πήγαινε όπου έκαναν προγραφικές ασκήσεις και μία εισαγωγή στην ΑΒ. Αποτέλεσμα ήταν να μην ζοριστεί καθόλου στην Α δημοτικού και από ότι μου έλεγε η δασκάλα της η καλή της προετοιμασία έπαιξε μεγάλο ρόλο στο να μην πάρει στραβά το θέμα σχολείο!

EleniAgglia η περιγραφή της Μέρκελ ήταν όλα τα λεφτά!!!!

Συνεχίζω να διαβάζω τα μηνύματά σας......


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλο το παρεάκι μας.:D

Σήμερα κι αν τρέχω σαν το Βέγγο! Σε λίγο σβήνω το μπριαμ (από τα καλύτερά μου φαγητά!) και ξαναβγαίνω στους δρόμους.:?

Δώραααααααα, τι κάνει το παιδί, τι είπαν οι εξετάσεις?

Εβίρι, είσαι χρυσοχέρα σε όλα σου!

Από τη στρουμφο-οικογένεια έχουμε κάποιο νέο?

Κάντυ μου, είδες το μήνυμά μου?

Άννια μου, συμφωνώ - τόσο μικρό κορίτσι, με τόσες υποχρεώσεις - είσαι αξιοθαύμαστη!!!!

Η Κάγκλυ μας τι κάνει??

Αγγελίνα, σου χρωστάω μια απάντηση για την προετοιμασία της α' δημοτικού. Σύντομα θα σου γράψω. Σταμάτα εντωμεταξύ να μας λες για τις θάλασσες και τα μποτέ σου!:tongue:

Κορίτσια, για την πάνα - μην βιάζεστε, μην αγχώνεστε. Καλύτερα αργότερα και το παιδί να αποκτήσει αυτή τη δεξιότητα χωρίς πισωγυρίσματα, ανασφάλειες και γκρίνιες.

Τον γιο μου τον κράτησα 3-4 μέρες στο σπίτι όπου παρέμεινα κι εγώ (δεν πήγα δουλειά) και ξεμπερδέψαμε τσάκα τσάκα (κι η δασκάλα του δεν συνεργαζόταν...) αλλά το πήρα πάνω μου (αφού είχα σιγουρευτεί ότι ήταν έτοιμος) κι όλα καλά! Με τη βραδυνή πάνα δυσκολευτήκαμε λιγάκι γιατί όταν κοιμάται το ζωπυρόπαιδο δεν ξυπνάει κι ας γίνει πυρηνική έκρηξη δίπλα του!

Επίσης, θεωρώ πολύ σημαντικό το κόψιμο της πάνας να είναι μια αλληλουχία ανεξαρτητοποίησης (φαγητό, ύπνος, βόλτες, κ.λ.π.). Δεν μπορεί να κρατάμε ή να είναι από μόνο του το παιδί πίσω σε κάποια άλλα θέματα και σ' αυτό (που έχει να κάνει και με τον έλεγχο σφιγκτήρων) να ζητάμε θαύματα. Μιλάω γενικά κι όχι ειδικά, τολμώντας να μεταφέρω την εμπειρία τη δική μου και των φιλενάδων μου.

Δεν ξέρω αν ξέχασα κάτι άλλο σημαντικό. Τώρα... εξαφανιζόλ ο κομήτης Ζωπ!!:rolleyes:

Φιλιά στα μαγουλάκια σας!!!:D

υ.γ. Λόγω καλοκαιριού και ζέστης, σε όλα τα παιδάκια έχει επηρεαστεί η όρεξή τους για φαγητό. Ακόμα και το δικό μου που είναι παμφάγο.:mrgreen: Μόνο εγώ, δεν καταλαβαίνω τίποτα.:cool: Μάλλον τρώω και περισσότερο :roll: αφού λατρεύω τα καλοκαιρινά φαγητά!:D


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...