Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, despoina554 είπε:

      Καλησπέρα. Άλλη μια αρνητική χοριακη στο ιστορικό μου, μόλις έλαβα τα αποτελέσματα. Παρακαλώ θα ήθελα τη συμβουλή σας γιατί η απόγνωση βαράει κόκκινο. Ο γιατρός μου είδε πριν λίγο καιρό την ca η οποια ήταν 22 , μου είπε λοιπόν ότι θεωρεί ότι μάλλον έχω και  ενδομητριωση ( πονάω πολύ κατά τη διάρκεια της περιόδου). Μου εξηγησε βεβαια ότι επειδή είμαι 37 δεν θέλει να ρισκάρει να μου κάνει λαπαροσκόπηση και να μπω για κάποιους μήνες σε εμμηνόπαυση. Είχε κάποια κοπελα αντίστοιχο θέμα ;Στο Ιασώ ειμαι. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

      Λυπάμαι κορίτσι μου για το αποτέλεσμα σου.....εύχομαι η επόμενη να είναι αυτή που θα σου δώσει να κρατήσεις το μωράκι σου!

      Για την ενδομητριωση γνωριζ  πως παίζει ρόλο κ που είναι για να εμποδίζει τη  εμφύτευση. Επίσης πλέον έχει γιατρούς που δεν συμφωνούν να μπαίνει η γυναίκα σε κατάσταση εμμηνόπαυση κ με τη λαπαρασκοκηση πέρα από την εύρεση της ενδομητριωσης, καθαρίζουν όλες τις εστίες, όχι με καυτηριασμο. Κ σε εμμηνόπαυση ν σε βάλει δεν σημαίνει πως δεν θα ξανά εμφανιστεί η ενδομητριωση, εύχομαι να μην έχεις τίποτα.

       

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Η Αγγελική πού είναι σήμερα;

Είχε πει ότι θα λείπει;

Η απουσία της Αννας μας αισθητή

Η συμπεθέρα μου δεν προλαβαίνει.Η Ελένη;

Με τη Φούμπι τι γίνεται;

Για να μην θυμηθώ κουφετάκι και σμαρτάκι...Τι να κάνουν αυτές οι ψυχές;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Τελικα το μπριαμ το εβαλα συνοδεια με γεμιστη ντοματουλα και γεμιστα κολοκυθακια...μιας και ειχα πολλα απο τον κηπο μανουλας.

Τα γεμισα με κιμα και τυρια και απο πανω μπεσαμελ....μιαμ μιαμ μιαμ!!!!

Πολύ νόστιμο ακούγεται το φαγάκι σου !;)

Καλημέρα όλη μέρα.

Για μας δεν το πολυβλέπω, ξανά η θερμοκρασία έκανε βουτιά και θα έχουμε 19 σήμερα. Από το πρωί τα απειλητικά σύννεφα πάνε κι έρχονται. Το δελτίο καιρού έλεγε ότι θα βρέχει σήμερα. Πάλι κουβέρτα βάλαμε 2 νύχτες τώρα.....

Φαγητό για σήμερα έχω τα χτεσινά περισσέματα. Θα φτιάξω όμως το απόγευμα μια τυροπιτούλα παραλλαγή της τυρόπιτας της Κάντυ.

Να σας πω ότι ξεκίνησα κι άλλο μπερεδάκι με σχέδιο που έχει τρυπούλες και τρίγωνα..... Θα σας βάλω φωτογραφίες και το λινκ

Εβίρι μας,

Αυτό το πράγμα να μην ζεις δλδ το καλοκαίρι το Ελληνικό το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο (στη νοοτροπία) να το συνηθίσεις !

Καλή επιτυχία με την πιτούλα και περιμένουμε φωτο από το νέο μπερεδάκι ???? Σε τί χρώμα πλέκεις αυτή την φορά ???

σήμερα στις 6 παιδίατρος.

Με το καλό !

ο ξαδερφούλης μου που είχε παντρευτεί πρόσφατα περιμένει διδυμάκια! ντούπι!

τί καλά! Με το καλό !!!!!

να σας πω κ για το βιβλίο "ο εγωιστής γίγαντας" δεν υπάρχει πιο συγκινητικό, πιο μεστό βιβλίο! θα ανατριχιάσετε με το τέλος!!!!!!!!ιδίως όσες πιστεύετε στον Θεό!!!!!

έριξα κλάμα! ακόμα κ ο φέφος συγκινήθηκε!

Δεν το έχω διαβάσει το βιβλίο που λες γιατί θεωρούσα πως απευθύνεται σε πιο μεγάλα παιδάκια... αχ και να μπορούσα να μπουκάρω σε βιβλιοπωλείο και να τα δω όλα !!! Δεν μου αρκεί αυτό το μέσω Ιντερνετ, εγώ θέλω να το δω το βιβλίο να το χαϊδέψω να το ξεφυλλίσω ! Έχει άλλη χάρη !:cool:

:|απο χθες απο τις 9,00 το βραδυ πουτα κατουρηθηκε πανω της , ξαναεκανε τσισα στις 12 σημερα το μεσημερι!!!:shock::shock::cry::cry:φοβαμαι μην μου παθει κατι!!!το πρωι δεν ηθελε καθολου. την πηγαμε στο σχολειο και λεω οκ θα κατουραει ολη την ωρα. και παιρνω τηλ και μου λενε μολις εκανε!!!και οτι την πηγανε πανω απο 20 φορες, και μονη της και με τα μεγαλυτερα παιδακια που πανε καθε τρεις και λιγο. :rolleyes::rolleyes:για το χοντρο εχει απο την παρασκευη το απογευμα!!!μιλησα με την παιδιατρο και μου ειπε να δουμε πως θα παει και σημερα και αν συνεχισει τα ιδια, να της βαλω πανα αυριο , μην παθει και καμμια ουρολοιμωξη!!!νιωθω τρομερα ασχημα!!!!...

Βρε μπουμπουκάκι μου γλυκό

Μήπως αγχώθηκες υπέρ του δέοντως ???? Και το πέρασες ασυναίσθητα στο παιδί ????? Χαλάρωσε, είναι μικρούλα στο ξανάπα... εγώ στον Νικολιό είχα ξεκινήσει προσπάθεια για κόψιμο πάνας πάνω από 4 φορές κι αφού έβλεπα ότι το παιδί... δεν .... το άφηνα και μετά από 2 μήνες πάλι και πάλι μέχρι που μόνος του την έκοψε σε ένα Σ/Κ !

Ακολούθα τις οδηγίες του γιατρού (παιδίατρος) και άφησέ την ελεύθερη... βάλ΄ της πάνα στην τελική και πού ξέρεις ? Μπορεί δειλά δειλά να αρχίσει να σου ζητάει να πάει στην τουαλέτα ενώ φοράει πάνα... ΗΡΕΜΗΣΕ ;)

μολις με ενημερωσε η πεθερα οτι εκανε πολλα τσισα πριν λιγο. θα δουμε....τις αλλες φιφες δεν μπορω:evil::evil:θα σας τα γραψω διπλα....

οσο για τη δουλεια, θελω να φυγω χθες!!!!μου το δινει τοσο πολυ που δεν μπορω να ειμαι με το παιδι μου και που ολη μερα ειμαι εδω και που δεν αναγνωριζεται τιποτα....την παρασκευη μας ειπανε πως ...καποιοι θα απολυθουν....:rolleyes::rolleyes:

Α τί καλά ! Θα κάνουν και απολύσεις λέει !@ Και δε με λες την αποζημίωση θα την πληρώνουν σε ... αμύγδαλα ???? Φτου τους και πάλι φτου τους ! Σα δε ντρέπονται λέω 'γω !

Τί σου κάνανε μάτια μου ? :cool:

Ουουουουου Και εγω εδωωωωω

Καλώς το !!!! Την παλεύεις με την ζέστη ?

Link to comment
Share on other sites

Σμερα εφτιαξα την μεγαλη μας συρταριερα και αδειασα 3συρταρια για να βαλω της μπουμπους τα ρουχαλακια ξεπατωθηκα και το βραδυ θα βαλω πλυντηριο και αυριο θα τα σιδερωσω,ενα θα σας πω βουρκωσα και μονο που τα εβλεπα τοσο μικρουλικα που μου θυμιζανε την Μ οταν τα φορουσε:cry::cry: αχ αυτες οι ορμονες..

Για σημερα εκανα φακες και ψωμακι(δεν το εχω βγαλει ακομα απο το φουρνο ελπιζω να εγινε καλο!)


:-D

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είχα ποστάρει ενα μήνυμα και με πέταξε όξω

Ουφ!!!

Τεσπα...

Διάβασα ενα από τα δύο βιβλία που είχα πάρει για την ανατροφή των παιδιών.Ηταν μικρό,απλό και κατανοητό και με βοήθησε πολύ.Φυσικά θα τσεκάρω πάλι κάποια σημεία,μιας και η ανάγνωση γίνεται κάτω από αντίξοες συνθηκες

Link to comment
Share on other sites

είδα μόλις ότι είναι για παιδιά δημοτικού το αηδόνι κ το τραντάφυλλο! προσεχώς δώρο στην ανεψιά μου!

Θα της αρεσει πολυ πιστευω!:P

Τζα!!

Να ΄μαι πάλι...

Τι ζέστη ανυπόφορη κι αυτή...

Ο μικρός μου έχει σταματήσει να τρώει το φαγάκι τοιυ,όπως πριν.Μόνο εμένα δε με πιάνει η ζέστη,να το ράψω λίγο.

Σήμερα δεν μαγείρεψα.Υπάρχει αρνάκι στο φούρνο με πατάτες από χθες.

Εδω δεν κανει ζεστη κ ετσι δεν εχω καν μια αιτια, ενα κατι τελος παντων να μην τρωω! Χτες σαβουριασα κανονικα, εφαγα ντοριτος, εφαγα παγωτο, εφαγα σοκολατακια..Και ετσι απο χτες βραδυ ειναι χαλια το στομαχι μου και ανακατευομαι και μονο που βλεπω τζανκ φουντ! Για σημερα λοιπον αποτοξινωση, φρουτα, σαλατες, νερο, και εχω βαλει στο φουρνο γιγαντες με πιπεριες κοκκινες και ντοματουλα για να φαμε..εγω θα προσπαθησω να τη βγαλω μονο με σαλατα και σαρδελες (με τις οποιες παντα συνοδευω φασολαδα)

Πολύ νόστιμο ακούγεται το φαγάκι σου !;)

Εβίρι μας,

Αυτό το πράγμα να μην ζεις δλδ το καλοκαίρι το Ελληνικό το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο (στη νοοτροπία) να το συνηθίσεις ! ΔΕΝ ΣΥΝΗΘΙΖΕΤΑΙ ΛΕΜΕ!!!:?:?

Καλή επιτυχία με την πιτούλα και περιμένουμε φωτο από το νέο μπερεδάκι ???? Σε τί χρώμα πλέκεις αυτή την φορά ???

Δεν το έχω διαβάσει το βιβλίο που λες γιατί θεωρούσα πως απευθύνεται σε πιο μεγάλα παιδάκια... αχ και να μπορούσα να μπουκάρω σε βιβλιοπωλείο και να τα δω όλα !!! Δεν μου αρκεί αυτό το μέσω Ιντερνετ, εγώ θέλω να το δω το βιβλίο να το χαϊδέψω να το ξεφυλλίσω ! Έχει άλλη χάρη !:cool:

Να το μυρισεις..παιδια μου αρεσει πολυ η μυρωδια του βιβλιου, του χαρτιου..

Βρε μπουμπουκάκι μου γλυκό

Μήπως αγχώθηκες υπέρ του δέοντως ???? Και το πέρασες ασυναίσθητα στο παιδί ????? Χαλάρωσε, είναι μικρούλα στο ξανάπα... εγώ στον Νικολιό είχα ξεκινήσει προσπάθεια για κόψιμο πάνας πάνω από 4 φορές κι αφού έβλεπα ότι το παιδί... δεν .... το άφηνα και μετά από 2 μήνες πάλι και πάλι μέχρι που μόνος του την έκοψε σε ένα Σ/Κ !

Ακολούθα τις οδηγίες του γιατρού (παιδίατρος) και άφησέ την ελεύθερη... βάλ΄ της πάνα στην τελική και πού ξέρεις ? Μπορεί δειλά δειλά να αρχίσει να σου ζητάει να πάει στην τουαλέτα ενώ φοράει πάνα... ΗΡΕΜΗΣΕ ;)

Α τί καλά ! Θα κάνουν και απολύσεις λέει !@ Και δε με λες την αποζημίωση θα την πληρώνουν σε ... αμύγδαλα ???? Φτου τους και πάλι φτου τους ! Σα δε ντρέπονται λέω 'γω !

Τί σου κάνανε μάτια μου ? :cool:

Καλώς το !!!! Την παλεύεις με την ζέστη ?

Αυτα γι σημερα, λεω να δουλεψω και λιγο:P


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εδω δεν κανει ζεστη κ ετσι δεν εχω καν μια αιτια, ενα κατι τελος παντων να μην τρωω! Χτες σαβουριασα κανονικα, εφαγα ντοριτος, εφαγα παγωτο, εφαγα σοκολατακια..Και ετσι απο χτες βραδυ ειναι χαλια το στομαχι μου και ανακατευομαι και μονο που βλεπω τζανκ φουντ! Για σημερα λοιπον αποτοξινωση, φρουτα, σαλατες, νερο,

:P:p:p

Μιλάς κατευθείαν στην...κοιλιά μου!!!Χαχαχαχαχα:tongue::tongue:

Το ίδιο κάνω κι εγώ σήμερα

Αποτοξίνωση και ...βλέπουμε

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν ειμαι καλα. εχω πονοκεφαλο και εχω στεναχωρηθει πολυ με το αφροδιτομωρο!!εχω βουρκωσει τωρα και νιωθω τυψεις!!!εγω για καλο το ξεκινησα, μην μου παθει τιποτα το ψυχουλακι μου!!!

Μη φοβάσαι Αφροδίτη, όλα τα παιδάκια περνάνε παρόμοια φάση, μέχρι να συνηθίσουν. Από τη στιγμή που έκανε έστω και αργότερα, θα πει ότι χρειάζεται χρόνο να μάθει στο βρακάκι.

μπραβο χρυσοχερα!!!!

Ευχαριστώ.

Ο μικρός μου έχει σταματήσει να τρώει το φαγάκι τοιυ,όπως πριν.

Κάποια στιγμή όλα τα παιδιά αλλάζουν διάθεση στο φαγητό τους. Είναι κι αυτό στο πρόγραμμα.

Εβίρι μας,

Αυτό το πράγμα να μην ζεις δλδ το καλοκαίρι το Ελληνικό το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο (στη νοοτροπία) να το συνηθίσεις !

Καλή επιτυχία με την πιτούλα και περιμένουμε φωτο από το νέο μπερεδάκι ???? Σε τί χρώμα πλέκεις αυτή την φορά ???

Ναι ο καιρός τους στο στομάχι μου κάθεται. Αυτό δεν είναι καλοκαίρι, είναι κολοκαίρι. Η πίτα έγινε σχεδόν ανάρπαστη. Με το ζόρι κράτησα τα αυριανά κομμάτια για το σχολείο και το πρωινό του άντρα μου.

Το μπερεδάκι είναι χρώμα μελιτζανί-μωβ. Το έφτιαξα για τη μεγάλη μου κόρη.

Για σημερα εκανα φακες και ψωμακι(δεν το εχω βγαλει ακομα απο το φουρνο ελπιζω να εγινε καλο!)

Βρέι έγκυος γυναικάκι και ζυμώνεις; Θα σε μαλώσω. Είχες και τις δουλειές είχες και τη ζέστη είχες και τα άλλα δύο παιδιά...... έτσι κουράζεσαι πολύ.

Μιλάς κατευθείαν στην...κοιλιά μου!!!Χαχαχαχαχα:tongue::tongue:

χαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

τι κανετε ομορφοκοριτσα??ζεστη απτο πρωι σημερα!!!βαριεμαι να δουλεψω και νυσταζω!!!ξυπνησα απτις 7 παρα σημερα, ζεσταινομουν, εκανα ενα πρωινο μπανιο και ετοιμαστηκα!!!το αγαπακι μου τελικα διαπιστωσα οτι δεν ειναι ετοιμο να βγαλει την πανα. τοχει παρει με φοβο. και το κακο ειναι οτι τα κραταει και δεν κανει ουτε τσισα ουτε κακα. νιωθω τρομερα ασχημα. ενω δεν της εχω πει κατι κακο λετε να την αγχωσα εγω???της εβαλα παμπερς απο χθες το βραδυ αλλα τιποτα!!ειμαι να σκασω!!!!και οταν ακουω να μου λενε θα το αρρωστησεις το παιδι γινομαι ετσι:evil::evil:!!!θα παρω την παιδιατρο αργοτερα. χθες το απογευμα της εβαλα υποθετο και κατι εκανε αλλα φοβοταν και παλι και ειχε κουρνιασει στην αγκαλια μου!!!

σημερα τρωμε μακαρονια με κιμα που εφτιαξα χθες βραδυ και μολις παω το απογευμα θ αβρασω και το μακαρονι. σας φιλωωω. ειμαι η αφροδιτη και δεν ειμαι καλα!!!ελπιζω και ευχομαι το αντιθετο για σας:D;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Χθες ο μικρός μου κοιμήθηκε με τις κότες!Και ξύπνησε με τα κοκόρια...Αλλά είχαμε όλοι μας εναν υπέροχο ύπνο!!Επιτέλους!Κάνω δουλίτσες,άλλαξα σεντόνια,θα ετοιμάσω το πλυντήριο για το βράδυ,σιδέρωσα και λίγο και για φαγητάκι θα κάνω γιουβέτσι με χυλοπίτες,παραγγελιά του αντρούλη.

Φιλάκια σε όλες,τα λέμε και μετά.

Αντε να μαζευόμαστε σιγά-σιγά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κι από μένα.

Έβαλα ρεβύθια να γίνονται.

Πάλι σήμερα και αύριο θα μας τραβάνε μία ώρα νωρίτερα να πάρουμε τα παιδιά από το σχολείο. Θα μου πείτε, εεε και δεν είναι καλό αυτό; Για μένα δεν είναι. Αφού η διαδρομή είναι 1 ώρα ακριβώς, μου κόβει μία από τις δημιουργικές ώρες που αφιερώνω για τις δουλειές του σπιτιού. Αφήστε που σήμερα έχουμε το ιδιαίτερο και χτες ξέχασα να τηλεφωνήσω στη δασκάλα να το αλλάξουμε σε μία ώρα νωρίτερα. Για να δούμε θα τη βρω τώρα το πρωί, ή θα γίνει μπέρδεμα;

Αυτό το βιολί να σχολάνε μία ώρα νωρίτερα θα γίνεται από 'δω και στο εξής για κάθε Τετάρτη επίσης, μέχρι να τελειώσουν το σχολείο. Ό,τι τους έρχεται στην κεφάλα τους κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Επιστρέψαμε χθες βράδυ από την Εύβοια που πήγαμε τα παιδιά στους γονείς μου για τις διακοπές τους!

Είμαι λίγο κουρασμένη μια και γυρίσαμε στις 1 το βράδυ αλλά θα κερδίσω το χαμένο έδαφος σήμερα!!!

Θα διαβάσω τα νέα σας αργότερα, πάω να δουλέψω γιατί μαζεύτηκαν κάμποσα!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Να το κορίτσια το τέλειωσα επιτέλους.

Ε όχι κι... επιτέλους !!!! Τσακ-μπαμ το έφτιαξες το μπερεδάκι ! Πολύ όμορφο ! Είναι γλύκα (like U !) ....:P

τι κανετε ομορφοκοριτσα??ζεστη απτο πρωι σημερα!!!βαριεμαι να δουλεψω και νυσταζω!!!ξυπνησα απτις 7 παρα σημερα, ζεσταινομουν, εκανα ενα πρωινο μπανιο και ετοιμαστηκα!!!το αγαπακι μου τελικα διαπιστωσα οτι δεν ειναι ετοιμο να βγαλει την πανα. τοχει παρει με φοβο. και το κακο ειναι οτι τα κραταει και δεν κανει ουτε τσισα ουτε κακα. νιωθω τρομερα ασχημα. ενω δεν της εχω πει κατι κακο λετε να την αγχωσα εγω???της εβαλα παμπερς απο χθες το βραδυ αλλα τιποτα!!ειμαι να σκασω!!!!και οταν ακουω να μου λενε θα το αρρωστησεις το παιδι γινομαι ετσι:evil::evil:!!!θα παρω την παιδιατρο αργοτερα. χθες το απογευμα της εβαλα υποθετο και κατι εκανε αλλα φοβοταν και παλι και ειχε κουρνιασει στην αγκαλια μου!!! Περιμένουμε κι εμείς τις οδηγίες του παιδίατρου και μην τρελαίνεσαι. Δεν έκανες κάτι κακό. ίσως το παιδί να μην είναι ακόμη έτοιμο !:|

σημερα τρωμε μακαρονια με κιμα που εφτιαξα χθες βραδυ και μολις παω το απογευμα θ αβρασω και το μακαρονι. σας φιλωωω. ειμαι η αφροδιτη και δεν ειμαι καλα!!!ελπιζω και ευχομαι το αντιθετο για σας:D;)

Από τα αγαπημένα μου φαγητά της μουλάρας ! :oops:

Καλημέρα!!!

Χθες ο μικρός μου κοιμήθηκε με τις κότες!Και ξύπνησε με τα κοκόρια...Αλλά είχαμε όλοι μας εναν υπέροχο ύπνο!!Επιτέλους!....

Αντε να μαζευόμαστε σιγά-σιγά

Μπράβο ! Είδες το παιδάκι σας τί ωραίο δώρο που έκανε στην μανούλα ???? :P

Καλημέρα κόρες !

Κι εγώ νυστάζω βαριέμαι και θέλω να φύγω .... καταλαβαίνω τον εαυτό μου ότι έχω γκρίνια, πολύ γκρίνια επί παντός επιστητού κι αυτό δεν είναι καλό... :cool:

Χθες το απόγευμα με το που πήγα σπίτι ψιλο-πλακώθηκα στις δουλειές (έκανα γενική το μπάνιο, πέρασα σκούπα, ένα γρήγορο ξεσκόνισμα - τίναξα τα ριχτάρια του καναπέ κι έβαλα το φαί) γιατί ήρθε η κουμπαρούλα να μου αφήσει την βαφτηστήρα να της την κρατήσω λίγο (μετακομίζουν τα παιδιά και ήθελε να πάει σπίτι να τακτοποιήσει κάποια πράγματα)... οπότε ήταν 3 τα πιτσιρίκια αλλά περάσαμε πολύ ωραία ! Και χορέψαμε και παίξαμε και ΔΕΝ μάλωσαν ! Περίεργο ! Α χαχα έχουν πολύ πλάκα αυτές οι 2 τσούπρες μαζί... να ακούτε διαλόγους να σας φτιάχνουν το κέφι ...

Μου είπε ότι μάλλον θα μου την φέρει και αύριο το απόγευμα...

Μετά (κλασικά) μπανάκι, γάλα και ύπνο...ευτυχώς δεν είχα σίδερο αλλά ήμουν ένα όρθιο ερείπιο και πάλι κοιμήθηκα 12.30.. τί στο καλό, κάτι κάνω λάθος ! Σέρνομαι !

Από φαγητό σήμερα δεν έχω ιδέα τί θα φαμε. Έχω περίσσευμα αρακά που φτάνει σίγουρα για τον Λοβ εγώ κάπως θα την βγάλω... θα δείξει...

Και σκέφτομαι σήμερα που θα πάμε για μάθημα να ζητήσω από την δασκάλα του να σταματήσουμε... να μην κάνουμε και τον Ιούλιο...

δεν ξέρω... από την άλλη Τρίτη θα φεύγω πλέον "κανονικά" στις 18.00 και είναι σκότωμα και για εμένα και για το παιδί να πηγαίνω να τα παίρνω από τον σταθμό και στα καπάκια για μάθημα μες στην ντάλα ! Κι ο μικρός κουράστηκε όλο τον χειμώνα - δεν συνεργάζεται και τόσο καλά ! Ας κάνουμε ένα κιτ-κατ και ξαναβλέπουμε από Οκτώβριο μεριά πώς θα κυλήσει ο χειμώνας ! :?

Αυτά τα (παλιά) νέα μας ! :-P Φιλάκια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα.

Έβαλα ρεβύθια να γίνονται.

Πάλι σήμερα και αύριο θα μας τραβάνε μία ώρα νωρίτερα να πάρουμε τα παιδιά από το σχολείο. Θα μου πείτε, εεε και δεν είναι καλό αυτό; Για μένα δεν είναι. ....

Αυτό το βιολί να σχολάνε μία ώρα νωρίτερα θα γίνεται από 'δω και στο εξής για κάθε Τετάρτη επίσης, μέχρι να τελειώσουν το σχολείο. Ό,τι τους έρχεται στην κεφάλα τους κάνουν.

όχι δεν είναι καλό έχεις δίκιο γιατί σε βγάζει από το πρόγραμμά σου !!! Μου έκανε εντύπωση πάντως το πόσο αργά κλείνουν τα σχολεία !!! 29/07 ???? πω πω θα είχαν σαλτάρει τα Ελληνάκια αν καθόντουσαν και όοοοολο τον Ιούλιο στο σχολείο... :rolleyes:

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Επιστρέψαμε χθες βράδυ από την Εύβοια που πήγαμε τα παιδιά στους γονείς μου για τις διακοπές τους!

Είμαι λίγο κουρασμένη μια και γυρίσαμε στις 1 το βράδυ αλλά θα κερδίσω το χαμένο έδαφος σήμερα!!!

Θα διαβάσω τα νέα σας αργότερα, πάω να δουλέψω γιατί μαζεύτηκαν κάμποσα!!!

Καλώς την !

Μαρή Αγγέλω σε "ζηλεύω" θέλω κι εγώ αποτοξίνωση όχι την κανονική της διαίτης από την άλλη σαν την δική σου αυτή με τα παιδιά !!!!!!!!!!!:oops:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Χθες ο μικρός μου κοιμήθηκε με τις κότες!Και ξύπνησε με τα κοκόρια...Αλλά είχαμε όλοι μας εναν υπέροχο ύπνο!!Επιτέλους!Κάνω δουλίτσες,άλλαξα σεντόνια,θα ετοιμάσω το πλυντήριο για το βράδυ,σιδέρωσα και λίγο και για φαγητάκι θα κάνω γιουβέτσι με χυλοπίτες,παραγγελιά του αντρούλη.

Φιλάκια σε όλες,τα λέμε και μετά.

Αντε να μαζευόμαστε σιγά-σιγά

καλημερα, ειδες το παιδακι σου??φτιαχνει προγραμμα σιγα σιγα..καλες δουλιτσες!!!
Καλημέρα κι από μένα.Αυτό το βιολί να σχολάνε μία ώρα νωρίτερα θα γίνεται από 'δω και στο εξής για κάθε Τετάρτη επίσης, μέχρι να τελειώσουν το σχολείο. Ό,τι τους έρχεται στην κεφάλα τους κάνουν.
γιατι ετσι???λογω καλοκαιριου???οσο για το μπερεδασκι τελειο εγινε. ποτε προλαβες και το τελειωσες βρε θηριο???
Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Επιστρέψαμε χθες βράδυ από την Εύβοια που πήγαμε τα παιδιά στους γονείς μου για τις διακοπές τους!

Είμαι λίγο κουρασμένη μια και γυρίσαμε στις 1 το βράδυ αλλά θα κερδίσω το χαμένο έδαφος σήμερα!!!

Θα διαβάσω τα νέα σας αργότερα, πάω να δουλέψω γιατί μαζεύτηκαν κάμποσα!!!

τι ομορφα!!!θελω και εγω ενα διαλειμμα επειγοντως!!!θα περασουν πολυ ωραια τα παιδια και θα ξεκουραστειτε και εσεις!!!σαν νιοπαντροι τωρα ε???;):D
Καλημέρα κόρες !Κι εγώ νυστάζω βαριέμαι και θέλω να φύγω .... καταλαβαίνω τον εαυτό μου ότι έχω γκρίνια, πολύ γκρίνια επί παντός επιστητού κι αυτό δεν είναι καλό... :cool:αχ και εγωωω!!!ναρθω να σε παρω να παμε για καφε, ουζακι, θαλασσα???εεε????οι υπολοιπες ψηνεστε??

Χθες το απόγευμα με το που πήγα σπίτι ψιλο-πλακώθηκα στις δουλειές (έκανα γενική το μπάνιο, πέρασα σκούπα, ένα γρήγορο ξεσκόνισμα - τίναξα τα ριχτάρια του καναπέ κι έβαλα το φαί) γιατί ήρθε η κουμπαρούλα να μου αφήσει την βαφτηστήρα να της την κρατήσω λίγο (μετακομίζουν τα παιδιά και ήθελε να πάει σπίτι να τακτοποιήσει κάποια πράγματα)... οπότε ήταν 3 τα πιτσιρίκια αλλά περάσαμε πολύ ωραία ! Και χορέψαμε και παίξαμε και ΔΕΝ μάλωσαν ! Περίεργο ! Α χαχα έχουν πολύ πλάκα αυτές οι 2 τσούπρες μαζί... να ακούτε διαλόγους να σας φτιάχνουν το κέφι ...

Μου είπε ότι μάλλον θα μου την φέρει και αύριο το απόγευμα... γεμισε το σπιτι σου παιδικα γελια και φωνουλες!!!

Μετά (κλασικά) μπανάκι, γάλα και ύπνο...ευτυχώς δεν είχα σίδερο αλλά ήμουν ένα όρθιο ερείπιο και πάλι κοιμήθηκα 12.30.. τί στο καλό, κάτι κάνω λάθος ! Σέρνομαι !

Από φαγητό σήμερα δεν έχω ιδέα τί θα φαμε. Έχω περίσσευμα αρακά που φτάνει σίγουρα για τον Λοβ εγώ κάπως θα την βγάλω... θα δείξει...

Και σκέφτομαι σήμερα που θα πάμε για μάθημα να ζητήσω από την δασκάλα του να σταματήσουμε... να μην κάνουμε και τον Ιούλιο...

δεν ξέρω... από την άλλη Τρίτη θα φεύγω πλέον "κανονικά" στις 18.00 γιατι τοσο αργα???τι ωρα πιανεις δουλεια??ειχες μειωμενο ως τωρα??και είναι σκότωμα και για εμένα και για το παιδί να πηγαίνω να τα παίρνω από τον σταθμό και στα καπάκια για μάθημα μες στην ντάλα ! Κι ο μικρός κουράστηκε όλο τον χειμώνα - δεν συνεργάζεται και τόσο καλά ! Ας κάνουμε ένα κιτ-κατ και ξαναβλέπουμε από Οκτώβριο μεριά πώς θα κυλήσει ο χειμώνας ! :?σορυ κιολας που ρωταω, αν θες απαντας!!!πρεπει να κανει και του χρονου???μεχρι ποτε???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...