Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 26 λεπτά , Alex@ είπε:

      Λυπάμαι κορίτσι μου για το αποτέλεσμα σου.....εύχομαι η επόμενη να είναι αυτή που θα σου δώσει να κρατήσεις το μωράκι σου!

      Για την ενδομητριωση γνωριζ  πως παίζει ρόλο κ που είναι για να εμποδίζει τη  εμφύτευση. Επίσης πλέον έχει γιατρούς που δεν συμφωνούν να μπαίνει η γυναίκα σε κατάσταση εμμηνόπαυση κ με τη λαπαρασκοκηση πέρα από την εύρεση της ενδομητριωσης, καθαρίζουν όλες τις εστίες, όχι με καυτηριασμο. Κ σε εμμηνόπαυση ν σε βάλει δεν σημαίνει πως δεν θα ξανά εμφανιστεί η ενδομητριωση, εύχομαι να μην έχεις τίποτα.

       

      Σε ευχαριστώ πολύ. Να είσαι καλά. 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα όλη μέρα.

Για μας δεν το πολυβλέπω, ξανά η θερμοκρασία έκανε βουτιά και θα έχουμε 19 σήμερα. Από το πρωί τα απειλητικά σύννεφα πάνε κι έρχονται. Το δελτίο καιρού έλεγε ότι θα βρέχει σήμερα. Πάλι κουβέρτα βάλαμε 2 νύχτες τώρα. Μου φαίνεται ότι τα ρούχα που έχουν ραντάκι θα τα γυρίσω πίσω στην Ελλάδα να τα φοράω κάθε Αύγουστο, τι να τα κάνω εδώ;

Φαγητό για σήμερα έχω τα χτεσινά περισσέματα. Θα φτιάξω όμως το απόγευμα μια τυροπιτούλα παραλλαγή της τυρόπιτας της Κάντυ.

Να σας πω ότι ξεκίνησα κι άλλο μπερεδάκι με σχέδιο που έχει τρυπούλες και τρίγωνα. Βέβαια μέχρι τώρα το έχω ξηλώσει 5-6 φορές για να βρω το σωστό μέγεθος που πρέπει να φτιάξω, αλλά ευελπιστώ να το τελειώσω σήμερα. Θα σας βάλω φωτογραφίες και το λινκ

καλη ξεκουραση εβιρακι..

Σ' ευχαριστώ Αφροδίτη μου, πραγματικά τη χρειαζόμουν χτες την ξεκούραση.

χθες το πρωι πηγαμε και κουρεψα την μικρη

Με 'γεια της, πολύ όμορφη είναι.

καθισαμε και ηπιαμε ενα καφεδακι τα 2μας:wink:μετα απο παρα πολυ καιρο!!!

Πάρα πολύ ωραία, να το κάνετε συχνότερα αυτό τώρα που είναι καλοκαίρι, πριν γεννήσεις.

Σήμερα φάγαμε κοτόπουλο με μπάμιες.

Πάρα πολύ ωραίο φαγητό.

σημερα καναμε δουλειες στο σπιτι και πηγαμε αργα για μπανιο, ηταν πολυ ωραια.

Φιλάκια στην καραμελίτσα.

Παρασκευή απόγευμα είχα οδοντίατρο, έκανα ένα πρόχειρο σφράγισμα κ μάλλον θα βγάλω κ τον άλλο φρονιμίτη.

Μπόι, μπόι, μπόι, μπόι πώς αντέχεις; Σε συμπονώ.

Πήγαμε στην γιορτή μας εχθές... η μικρή ότι και να πω θα είναι λίγο... συμμετείχε σε όλα πρωταγωνίστρια σωστή με κέφι, μπρίο και χαρά ! Ιδίως όταν έσκασαν μύτη με τα μπικινάκια τους και το λουλουδικό στο μαλλί ήταν όλα τα λεφτά !!!! :rolleyes:

Να τα χαίρεσαι και τα δύο παιδιά.

Έσβησε κατά λάθος τις φωτογραφίες και τα βιντεάκια των παιδιών !!!!

Αυτό διορθώνεται, σίγουρα κάποιος άλλος τράβηξε όλη τη γιορτή κι έτσι θα σου δώσει βίντεο και φωτό.

Ερχεται ένας φόβος και φεύγει τρέμω μην ξαναπάθω τα ίδια. Αλλά πρέπει να τον αντιμετωπίσω και να φανώ ψύχραιμη.

Να μη φοβάσαι καθόλου, εξάλλου είχες δει το όνειρο που σου έλεγε ότι "αυτό δε θα στο πάρει". Πίστεψέ το, γιατί έτσι είναι, πάει και τελείωσε.

Αυριο εχουμε επανελεγχο στο παιδι......θα ηθελα οι προσευχες σας να μας συντροφεύουν.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά, όπως ακριβώς θέλετε να ακούσετε τα νέα του γιατρού.

Με την αδερφή σου τι γίνεται;

Πηρα τηλ και την Αννα μας χθες...μαλλον σημερα θα βγει...οποτε και θα εχουμε νεα της συντομα!!!!

Ο μικρος θηλαζει συνεχεια...εκεινη ειναι καλα και δεν ποναει....

Αντε Αννουλα να βγεις με το καλο με το κουκλακι σας...και να μαθαινουμε νεα σου.

Αχ μωρέ μπράβο και στους δύο. Πόση χαρά μας έδωσε η Άννα που μεγάλωσε την παρέα μας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Δώρα μου, το τσέκαρα ότι μπορεί να τα παραλάβει ο Γ.

εβιράκο μου προσπαθώ να κλείσω ραντεβού το συντομότερο για το δόντι, αλλά δεν βρίσκω ελεύθερο χρόνο κ ο γιατρός είναι κλεισμένος φουλ!

σήμερα στις 6 παιδίατρος.

μπράβο στην Αννούλα μας για το θηλασμό.

ένα βιβλίο της αμερικανικής παιδιατρικής ακαδημίας για την υγεία του μωρού έως τα 5 του χρόνια. έχει τα πάντα, από ψυχοσωματική ανάπτυξη, από θηλασμό, από τα πάντα όλα! το ίδιο είχα πάρει στην αδερφή μου όταν γέννησε την πρώτη της! ελπίζω να το χαρεί εξίσου με μένα κ την αδερφή μου!

ο ξαδερφούλης μου που είχε παντρευτεί πρόσφατα περιμένει διδυμάκια! ντούπι!

τί καλά!

να σας πω κ για το βιβλίο "ο εγωιστής γίγαντας" δεν υπάρχει πιο συγκινητικό, πιο μεστό βιβλίο! θα ανατριχιάσετε με το τέλος!!!!!!!!ιδίως όσες πιστεύετε στον Θεό!!!!!

έριξα κλάμα! ακόμα κ ο φέφος συγκινήθηκε!

ως τώρα το φτάναμε κοντά στο τέλος. όλο το ΣΚ το διαβάζαμε κ το ξαναδιαβάζαμε! υπέροχο! σας το συνιστώ για τα παιδιά σας. ακόμα κ μεγάλα "παιδιά" καθηλώνει!

Link to comment
Share on other sites

:|καλημερα η μαλλον καλησπερα τι κανετε???εγω δεν ειμαι καλα. εχω πονοκεφαλο και εχω στεναχωρηθει πολυ με το αφροδιτομωρο!!!απο χθες απο τις 9,00 το βραδυ πουτα κατουρηθηκε πανω της , ξαναεκανε τσισα στις 12 σημερα το μεσημερι!!!:shock::shock::cry::cry:φοβαμαι μην μου παθει κατι!!!το πρωι δεν ηθελε καθολου. την πηγαμε στο σχολειο και λεω οκ θα κατουραει ολη την ωρα. και παιρνω τηλ και μου λενε μολις εκανε!!!και οτι την πηγανε πανω απο 20 φορες, και μονη της και με τα μεγαλυτερα παιδακια που πανε καθε τρεις και λιγο. :rolleyes::rolleyes:για το χοντρο εχει απο την παρασκευη το απογευμα!!!μιλησα με την παιδιατρο και μου ειπε να δουμε πως θα παει και σημερα και αν συνεχισει τα ιδια, να της βαλω πανα αυριο , μην παθει και καμμια ουρολοιμωξη!!!νιωθω τρομερα ασχημα!!!!εχω βουρκωσει τωρα και νιωθω τυψεις!!!εγω για καλο το ξεκινησα, μην μου παθει τιποτα το ψυχουλακι μου!!!μου ειπε να της δωσω χαμομηλι κρυο με μελι μπας και της ερθει και κανενα ακινιδιο η δαμασκηνο...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα απο την σα ζαλισμενο κοτοπουλο γκαστρουλα,δεν την παλευω την ζεστη κοριτσια με τιποτα!!!κουραγιο κοριτσακι μου!!!!Αφροδιτη και εγω ετσι παλευω με τον μικρο με τα τσισα,ποσο ειναι η κορη σου???Ατυχηματα θα εχεις οποτε μην ανησυχεις υπομονη και πολυ σφουγγαρισμα:D....
ειναι 26 μηνων. τα ατυχηματα δεν με πειραζουν, το να τα κραταει με πειραζει
Καλησπέρα κι από εμένα!!!

Τι κάνετε???

Εγώ είμαι όλη μέρα με το μικρό. Αυτά τα δόντια σε συνδυασμό με τη ζέστη μας έχουν τσακίσει... Κλαίει σχεδόν όλη μέρα!

καλημερα και καλο κουραγιο, φαση ειναι θα περασει:rolleyes:
καλημέρα όλη μέρα!καλημερουδια

Παρασκευή απόγευμα είχα οδοντίατρο, έκανα ένα πρόχειρο σφράγισμα κ μάλλον θα βγάλω κ τον άλλο φρονιμίτη.ωχχχχ, αντε παλιιι:rolleyes:καλο κουραγιο!!!

Σάββατο πήγαμε για μπανάκι! είχε κυματάκι κ φυσούσε ολίγον τί, αλλά το μικρό μου το καταχάρηκε! δεν έβγαινε από την θάλασσα με τίποτα. βγήκε όταν είχε μελανιάσει-παπαριάσει ολόκληρη! τραγούδαγε κ απολάμβανε τη θάλασσα!τι ομορφα!!!τη φανταζομαι σαν γοργονα στη θαλασσα...:D

το μεσημέρι δεν έφαγε καθόλου. εμείς περισσεύματα. απόγευμα κρεμούλα η ζουζούνα, χυμό κ αργά το βράδυ γάλα. αφαγία κ άρνηση!

Κυριακή ήπιε το γάλα της, με τερτίπια έφαγε αυγουλάκι, ομολογώ κ με πίεση-λάθος ξέρω- αργότερα ζήτησε χυμό πορτοκάλι, ήπιε, έφαγε λίγο ροδάκινο γιατί ζήλεψε από εμένα κ κοιμήθηκε νωρίς, γιατί είχε ξυπνήσει 7 παρά. μόλις ξύπνησε έφαγε αρνάκι με ρυζάκι που μου έστειλε η μαμά μου. κατάλαβα ότι θέλει να διαχειρίζεται μόνη της το φαγητό της! μου βγήκε αναρχοαυτόνομη!μην τη ζοριζεις, ζεστη κανει γιαυτο δεν εχει πολυ ορεξη το παιδι

καθίσαμε στο κουβερλί στο πάτωμα κ προσπαθούσε με το κουτάλι να φάει. κάτι ψιλοκατάφερνε, αλλά θέλει δουλειά το πράγμα! εσείς πώς τα καθοδηγήσατε τα παιδάκια σας στο θέμα αυτό να τρώνε μόνα τους;και μενα θελει απο μονη της να τρωει. την περισσοτερη δουλεια βεβαια ομολογω πως την κανανε στο σχολειο πανω σαυτο το θεμα. αλλα γενικα η δικια μου θελει να τρωει μονη, να ντυνεται μονη, ασχετα που δεν τα καταφερνει παντα

χθες βράδυ έβρεξε, είχαμε βροντές κ αστραπές, ευτυχώς κοιμόταν ήδη το σπλάχνο. έγινε συσκότιση στην πόλη. έπεσε το ρεύμα. την βγάλαμε στη βεράντα με τον φέφο με κεράκι!τι ρομαντικαααα;);)

μούσκεμα στον ιδρώτα το συσάκι μου! την άλλαξα, ξανά μούσκεμα, ενώ είχε δροσιά από τη βροχή. μετά της έβγαλα το μπλουζάκι κ κοιμήθηκε με το βρακάκι! πότισε το στρώμα!!!!!!αχ και η δικια μου μουσκεμα γινεται.2 φορες την αλλαξα χθες!!!

για σήμερα τρώμε εγώ κ το παιδί αρνάκι με ρυζάκι, ο μπαμπάς μας λαλάντζα.

το απόγευμα έχω σίδερο, αλλά θα πάρω σε λιγάκι τον παιδίατρο μήπως την πάω το απόγευμα. ο βήχας καλά κρατεί κ η αφαγία σε συνδυασμό με την γκρίνια, κόπωση, με έχουν προβληματίσει!να πατε να σας δει. ελπιζω να μην ειναι τιποτα φυσικα!!!

σας γλυκοφιλώ!

Περιμένουμε φωτό της αγάπης σου με το νέο μαλλάκι !Με γεια σας !ναι θα της βγαλω , ΑΝ καθησει...

Μια χαρά τα πάει το παιδί με το γιογιό ! Είναι και μικρή , τί περίμενες ???? Και αυτό που λες ότι μένει στεγνή στον ύπνο σίγουρα είναι καλό σημάδι. Εύχομαι να συνεργαστούν και από το σχολείο για να δεις αποτελέσματα πιο γρήγορα !και εγω ετσι πιστευα, αλλα μαλλον ντρεπεται η της φαινεται περιεργο στο σχολειο:cry::cry::rolleyes:

Εχθές παρατήρησα στην γιορτή του σταθμού πως στο τμήμα της Σεμίνας (βρεφικο/μεταβρεφικό) η δικιά μας ήταν η μονη που δεν φόραγε πάνα ! όλα τα άλλα παιδάκια είχαν πάνα από μέσα και μαγιό από πάνω ! Γι 'αυτό σου λέω, μια χαρά τα πάει το παιδί μας !...Και δεν μας ζαλίζεις :cool: Μάκια !μακια και σε σενα συμπεθερουλαααα

Πήγαμε στην γιορτή μας εχθές... η μικρή ότι και να πω θα είναι λίγο... συμμετείχε σε όλα πρωταγωνίστρια σωστή με κέφι, μπρίο και χαρά ! Ιδίως όταν έσκασαν μύτη με τα μπικινάκια τους και το λουλουδικό στο μαλλί ήταν όλα τα λεφτά !!!! :rolleyes:μια δευτερη αλικη μεγαλωνεις και δεν το ξερεις!!!

Ο μεγάλος, ΟΚ, μας έβγαλε την ψυχή (κυριολεκτικά όμως) επειδή δεν ήθελε ούτε καν να πάει... πόσο μάλλον να συμμετέχει και να κάνει το νουμεράκι του... με πολύ μπλα μπλα (τόσο που ώρες ώρες απορώ κι εγώ με την υπομονή μου δλδ) τον κατάφερα να μπει μέσα και να ντυθεί... ήταν το πιο όμορφο και αστείο καρπούζι και ΝΑΙ !!! το είπε το ποίημα τραγούδησε και το Αγγλικό τραγουδάκι βροντοφώναξε το ονοματεπώνυμό του ειναι ντροπαλο το μαναρι μου!!!(βέβαια, όχι χωρίς τίμημα... ήθελε την μαμά να είναι πίσω από την σκηνή να παρακαολουθεί μην τυχόν και τον αφήσω εκεί !:|) και μετά τα κράτησαν πάλι μέσα. Είχε μείνει μόνο ένα χορευτικό να κάνουν... και τί έκαναν βρε κορίτσια οι άνθρωποι ???? Έλεος δλδ ! Κράτησαν παιδιά αυτής της ηλικίας να βγουν τελευταία !!!!! Βγήκαν τα πιο μεγάλα του νηπίου και του προνηπίου 100 ώρες μέχρι να πουν τα σκετσάκια τους κλπ κλπ και πήγε η ώρα 10 παρά 10 :shock: για να βγουν τα πιτσιρίκια !!!! δεν τα λυπουνται τα καημενα. στη δικη μας γιορτη μονο το μεταβρεφικο επαιρναν αμεσως οι γονεις, τα υπολοιπα τα κρατουσανε μεσα , μιας και ξαναβγηκαν στο τελος ολα μαζι..

Μες στην ζέστη τα παιδιά είναι δυνατόν να τα ταλαιπωρούν έτσι ??? Βγάλ'τα αγαπούλα ανά ηλικία ! Δεν θέλει και πολύ μυαλό ! Κι όποια σειρά τελειώνει να φεύγει ! αυτο ειναι το πιο σωστο

Α ! Και το μαγικό που έκανε (ποιός άλλος ????) ο αντρούλης μου ! Έσβησε κατά λάθος τις φωτογραφίες και τα βιντεάκια των παιδιών !!!! ΟΛΑ !:evil: Φέφη ακούς τί έκανε το δικό μου το τζιμάνι ?????????????? Πες μου τώρα εσύ τί να του πω !!!! Έχω πολλά νεύρα μαζί του λέμε, δεν ξεκίνησε καλά η εβδομάδα !ελα μωρεεεεε, δεν το ηθελε ο καημενουλης!!!!μην του κρατας μουτλακια!!!!

Καλημέρα, καλημέρα

Κοριτσάκια μου σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας δεν ξέρετε πόσο κοντά μου σας νιώθω.Εγώ είμαι καλά το στήθος μου πονάει πάρα πολύ πάρα πολύ όμως μέρες τώρα. Μου έρχεται να κλάψω απο τον πόνο.

Με έχετε συγκινήσει όλες τόσο πολύ!!!QUOTE]ολα τελεια θα πανε, μην το σκεφτεσαι...να εισαι ηρεμη, να ξεκουραζεσαι και να προσεχεις. την αγαπη μου!!!!

ούτε η δική μου ξεκίνησε καλά. πρωί πρωί με πήρε η γυναίκα ενός από τα αφεντικά με ύφος απειλητικό. της εξηγήθηκα όμως με ημέηλ με κοινοποιήσεις. νο μάνυ νο φάνυ! δεν θα βάζω κ από την τσέπη μου μαντάμ για να κάνετε δικαστήρια!:cool:

λογικά πρέπει να μπει κ ο Απρίλιος, να σας πω καλό μήνα...άντε να δούμε! σαν πρωταπριλιάτικο ψέμμα θα 'ναιQUOTE]και μετα εχουν και απαιτησεις εεε???:evil::evil::evil:

Κατα τα αλλα ολα καλα....ησυχια και Αγιος Ο Θεος.

Αυριο εχουμε επανελεγχο στο παιδι......θα ηθελα οι προσευχες σας να μας συντροφεύουν.να πανε ολα τελεια!!!ο Θεος και η Παναγια μαζι σας...σας σκεφτομαστε και σας αγαπαμε

πηρα τηλ και την Αννα μας χθες...μαλλον σημερα θα βγει...οποτε και θα εχουμε νεα της συντομα!!!!

Ο μικρος θηλαζει συνεχεια...εκεινη ειναι καλα και δεν ποναει....

Αντε Αννουλα να βγεις με το καλο με το κουκλακι σας...και να μαθαινουμε νεα σου.τι καλα!!!μπραβοο!!!περιμενουμε να βαλει και φωτο

Σημερα εχουμε να παμε σε παρτυ /QUOTE]να περασετε ομορφα!!!

όταν λέμε ότι είμαι μέσα στα νεύρα, εννοούμε ότι θέλω να φύγω χθες!

πλήρης απαξίωση της εργασίας!

πώς να δουλέψω μεσιέ, όταν μου χρωστάς, όταν με έχεις μπρος πίσω; όταν λες κ μετά ξελές;:evil:

εχεις ολα τα δικια του κοσμου αλλα που να το βρεις???
Γεια και από μένα φιλενάδες!!!

Τι κάνετε;

καλημεραααα περιστερακι γλυκο
Καλημέρα όλη μέρα.

Να σας πω ότι ξεκίνησα κι άλλο μπερεδάκι με σχέδιο που έχει τρυπούλες και τρίγωνα. Βέβαια μέχρι τώρα το έχω ξηλώσει 5-6 φορές για να βρω το σωστό μέγεθος που πρέπει να φτιάξω, αλλά ευελπιστώ να το τελειώσω σήμερα. Θα σας βάλω φωτογραφίες και το λινκ

μπραβο χρυσοχερα!!!!
ο ξαδερφούλης μου που είχε παντρευτεί πρόσφατα περιμένει διδυμάκια! ντούπι!με το καλο τα νεα μωρακια!!!!

τί καλά!

να σας πω κ για το βιβλίο "ο εγωιστής γίγαντας" δεν υπάρχει πιο συγκινητικό, πιο μεστό βιβλίο! θα ανατριχιάσετε με το τέλος!!!!!!!!ιδίως όσες πιστεύετε στον Θεό!!!!!

έριξα κλάμα! ακόμα κ ο φέφος συγκινήθηκε!

ως τώρα το φτάναμε κοντά στο τέλος. όλο το ΣΚ το διαβάζαμε κ το ξαναδιαβάζαμε! υπέροχο! σας το συνιστώ για τα παιδιά σας. ακόμα κ μεγάλα "παιδιά" καθηλώνει!

ευχαριστουμεεε!!!θα το παρω οπωσδηποτε!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Καταρχην να ευχηθω στην Καγκλυ μια τελειομηνη εγκυμοσυνη! Μπραβο μπραβο, και απο δω και περα δεν εχει φοβο! Να προσευχηθεις στον Αγιο Στυλιανο για το μωρακι σου και να σκεφτεσαι τα καλυτερα!

Φεφη για τη μικρη ισως τα πολλα μπανια να τη βοηθησουν! Και θα καθαρισει το αναπνευστικο, και θα δυναμωσει ο οργανισμος της! Θυμαμαι μικρα, οποιο παιδακι εκανε πολλα μπανια το καλοκαιρι 50 συν, δεν αρρωσταινε ποτε το χειμωνα!

Για το βιβλιο που λες ο Εγωιστης Γιγαντας, να πω οτι και εγω εχω κλαψει μ αυτο το βιβλιο...ειναι απο τα ωραιοτερα παραμυθια που υπαρχουν, πολυ μελαγχολικο τελος βεβαια αλλα εχει τοσο βαθια νοηματα και μιλαει τοσο στην ψυχη σου..Πραγματευεται την αγαπη και το κανει με τετοιο τροπο που το νιωθεις να μιλαει κατευθειαν μεσα σου! Νομιζω του ιδιου ειναι και το παραμυθι με το αηδονι και το τριανταφυλλο, που παρομοιαζε την ερωτικη αγαπη με μια βελονα που τρυπαει βαθια την καρδια και ετσι ακομα και στην ανασα σου πονας..πολυ μελαγχολικα παραμυθια..τα βρισκω λιγο "προχωρημενα" για μικρο παιδακι, δηλαδη μπορει να μην τα καταλαβει εκτος αν του το εξηγησεις πολυ απλα.. Θα τα συνεστηνα βεβαια ανεπιφυλακτα!


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλημερα ομορφιες μου!

Αυριο εχουμε επανελεγχο στο παιδι......θα ηθελα οι προσευχες σας να μας συντροφεύουν.

Καλησπέρα Δωράκι!

Εύχομαι να έχετε τα καλύτερα αποτελέσματα για το παιδί!


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

:|καλημερα η μαλλον καλησπερα τι κανετε???εγω δεν ειμαι καλα. εχω πονοκεφαλο και εχω στεναχωρηθει πολυ με το αφροδιτομωρο!!!απο χθες απο τις 9,00 το βραδυ πουτα κατουρηθηκε πανω της , ξαναεκανε τσισα στις 12 σημερα το μεσημερι!!!:shock::shock::cry::cry:φοβαμαι μην μου παθει κατι!!!το πρωι δεν ηθελε καθολου. την πηγαμε στο σχολειο και λεω οκ θα κατουραει ολη την ωρα. και παιρνω τηλ και μου λενε μολις εκανε!!!και οτι την πηγανε πανω απο 20 φορες, και μονη της και με τα μεγαλυτερα παιδακια που πανε καθε τρεις και λιγο. :rolleyes::rolleyes:για το χοντρο εχει απο την παρασκευη το απογευμα!!!μιλησα με την παιδιατρο και μου ειπε να δουμε πως θα παει και σημερα και αν συνεχισει τα ιδια, να της βαλω πανα αυριο , μην παθει και καμμια ουρολοιμωξη!!!νιωθω τρομερα ασχημα!!!!εχω βουρκωσει τωρα και νιωθω τυψεις!!!εγω για καλο το ξεκινησα, μην μου παθει τιποτα το ψυχουλακι μου!!!μου ειπε να της δωσω χαμομηλι κρυο με μελι μπας και της ερθει και κανενα ακινιδιο η δαμασκηνο...

αφροδιτούλα μου, αν δεις κάποια μηνύματα παρακάτω, τότε που αρχίσαμε κ εμείς την εκπαίδευση τουαλέτα, θα δεις τα ίδια συμπτώματα με αυτά που περιγράφεις. το πήρε κατάκαρδα για να σε κάνει περήφανη.

ίσως αν εσύ σφίχτηκες, αγχώθηκες, να αγχώθηκε κ η Χιονάτη μας!

πρώτον, δώσε αρακά, χυμό πορτοκάλι, ό,τι πιο ξελαφρωτικό! να ενεργηθεί το μέσα της. φακούλες για παράδειγμα! κ μετά χυμό κ καπάκι ό,τι πιο αποτελεσματικό!

θα κάνει!

η σύσα δεν ήθελε να της λέω : θέλεις να πάμε τουαλέτα; θέλεις να κάνουμε κακά; κλπ

πάντα έλεγε όχι.

ένιωθε άνετη όταν της είπα: όταν είσαι έτοιμη αγάπη μου να κάνεις κακά, θα το πεις στη μαμά κ θα πάμε, εντάξει αγάπη μου; κ έφευγα, δεν επέμενα, δεν έδειχνα αγωνία! χαλάρωσε κ η μικρή μου κ έλεγε ναι μαμά.

μετά από λίγο ερχόταν κ μου έλεγε μαμά θέλω κακά, πάμε τουλέτα!

είχα μιλήσει κ εγώ με παιδίατρο από το άγχος μου μη μου πάθει τίποτα το παιδί. αλλά μου είπε να την καλοπιάσω κ να την βοηθήσω να χαλαρώσει με το θέμα!

της έδωσα κ φακούλες κ σχετικά κ μια χαρά!

μην αγχώνεσαι! θα επανέλθει! έτσι έκανε κ η σύσα σου λέω. ακριβώς! κ είναι κ μεγαλύτερη η δική μου!

να ηρεμήσεις εσύ για να ηρεμήσει κ το παιδί σε ό,τι αφορά το θέμα βρακάκι!

αν δεν κάνει κακά ή τσίσα, τότε πάρτην μαζί σου στη λεκάνη όσο κάνεις εσύ την αναγκη σου. να σε βλέπει, τί καλά που είναι να είσαι μεγάλος, να πλένεις τα χεράκια μετά κλπ!!!!!! αλλά άνετα!

μήπως δεν θέλει το γιογιό; η δική μου δεν θέλει ούτε το πρόσθετο λεκάνης. προτιμάει τη λεκάνη κ να την κρατάω ελαφρώς-τύπου αγκαλιά!

δοκίμασε!

Καλημερα κοριτσια!

Φεφη για τη μικρη ισως τα πολλα μπανια να τη βοηθησουν! Και θα καθαρισει το αναπνευστικο, και θα δυναμωσει ο οργανισμος της! Θυμαμαι μικρα, οποιο παιδακι εκανε πολλα μπανια το καλοκαιρι 50 συν, δεν αρρωσταινε ποτε το χειμωνα!

50; μπα, δεν προβλέπονται διακοπές. το ξέρω πως θα ηταν το καλύτερο, αλλά λεφτά δεν υπάρχουν ούτε άδεια της προκοπής.

Για το βιβλιο που λες ο Εγωιστης Γιγαντας, να πω οτι και εγω εχω κλαψει μ αυτο το βιβλιο...ειναι απο τα ωραιοτερα παραμυθια που υπαρχουν, πολυ μελαγχολικο τελος βεβαια αλλα εχει τοσο βαθια νοηματα και μιλαει τοσο στην ψυχη σου..Πραγματευεται την αγαπη και το κανει με τετοιο τροπο που το νιωθεις να μιλαει κατευθειαν μεσα σου!

τέλεια η περιγραφή σου. χαίρομαι που σου άρεσε!

Νομιζω του ιδιου ειναι και το παραμυθι με το αηδονι και το τριανταφυλλο, που παρομοιαζε την ερωτικη αγαπη με μια βελονα που τρυπαει βαθια την καρδια και ετσι ακομα και στην ανασα σου πονας..πολυ μελαγχολικα παραμυθια..τα βρισκω λιγο "προχωρημενα" για μικρο παιδακι, δηλαδη μπορει να μην τα καταλαβει εκτος αν του το εξηγησεις πολυ απλα.. Θα τα συνεστηνα βεβαια ανεπιφυλακτα!

δεν το ήξερα αυτό.

όντως είναι προχωρημένα, αλλά με κατάλληλο τρόπο μπορεί να γίνει κατανοητό από μικρά παιδάκια!

η φίλη μου που γέννησε τον 2ο γιο της, η νηπιαγωγός, μου το πρότεινε για την σύσα μου! κ είχε τόσο δίκιο!

θα έχω στο νου μου κ αυτό που έγραψες!

πάντως τον εγωιστή γίγαντα τον βρίσκεις σε διάφορες εκδόσεις κ φυσικά τα βιβλιοπωλεία εμφανίζουν την πιο ακριβή εκδοχή με το σι ντι.

υπάρχουν κ από άλλους εκδοτικούς οίκους, χωρίς σι ντι, με άλλη εικονογράφηση, αν κ αυτή ήταν πιο βυζαντινή! όχι δηλαδή τόσο ελκυστική για μικρά παιδιά! αλλά μου άρεσε παρα πολύ!

ευχαριστώ Ελένη!

καλέ η σαλονικιά ελένη πού είναι;

Link to comment
Share on other sites

μολις με ενημερωσε η πεθερα οτι εκανε πολλα τσισα πριν λιγο. θα δουμε....τις αλλες φιφες δεν μπορω:evil::evil:θα σας τα γραψω διπλα....

οσο για τη δουλεια, θελω να φυγω χθες!!!!μου το δινει τοσο πολυ που δεν μπορω να ειμαι με το παιδι μου και που ολη μερα ειμαι εδω και που δεν αναγνωριζεται τιποτα....την παρασκευη μας ειπανε πως ...καποιοι θα απολυθουν....:rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τζα!!

Να ΄μαι πάλι...

Τι ζέστη ανυπόφορη κι αυτή...

Ο μικρός μου έχει σταματήσει να τρώει το φαγάκι τοιυ,όπως πριν.Μόνο εμένα δε με πιάνει η ζέστη,να το ράψω λίγο.

Σήμερα δεν μαγείρεψα.Υπάρχει αρνάκι στο φούρνο με πατάτες από χθες.

Link to comment
Share on other sites

περιστεράκι μου γουέρ άρ γιου;

κ η σύσα περνάει φάση αφαγίας. δεν ξέρω αν μιλάς για αφαγία ή απλά αν λιγόστεψε την ποσότητα!

του δίνεις αλεσμένα; μήπως τα βαρέθηκε;

Αλεσμένα του δίνω.

Αφού δεν τρώει τα δικά μας φαγητά;

Του δίνω ακόμα αλεσμένα αλλά και φακές,σπανακόρυζο,γιουβαρλάκια φαγητά δηλαδή που δεν θέλουν άλεσμα

Από τη ζεστή είναι η μείωση της τροφής

Προτιμά να πίνει γάλα παρα να τρωει φαγητο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...