Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 26 λεπτά , Alex@ είπε:

      Λυπάμαι κορίτσι μου για το αποτέλεσμα σου.....εύχομαι η επόμενη να είναι αυτή που θα σου δώσει να κρατήσεις το μωράκι σου!

      Για την ενδομητριωση γνωριζ  πως παίζει ρόλο κ που είναι για να εμποδίζει τη  εμφύτευση. Επίσης πλέον έχει γιατρούς που δεν συμφωνούν να μπαίνει η γυναίκα σε κατάσταση εμμηνόπαυση κ με τη λαπαρασκοκηση πέρα από την εύρεση της ενδομητριωσης, καθαρίζουν όλες τις εστίες, όχι με καυτηριασμο. Κ σε εμμηνόπαυση ν σε βάλει δεν σημαίνει πως δεν θα ξανά εμφανιστεί η ενδομητριωση, εύχομαι να μην έχεις τίποτα.

       

      Σε ευχαριστώ πολύ. Να είσαι καλά. 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Μιλαμε εχω λιωσει απο την ζεστη......τρεχει ο ιδρωτας ποταμι!!!!!!πολυ ζεστη!!!!!ουφφφφφ

Εμεις διακοπες θα παμε,πρωτα ο Θεος φυσικα.

Οκ κριση περναμε..ολοι αλλα θα κανουμε και κατι για μας και κυριως για το παιδακι μας.και πολυ καλα θα κανετε

Κανονισαμε να παμε 2/07 αθηνα αεροπορικως και την αλλη μερα με το καραβι φευγουμε για Τινο.θα μεινουμε ενα 2ημερο μετα ξανα ενα βραδυ αθηνα κι επιστροφη σπιτακι για να ξανα φυγουμε μετα απο λιγες μερες για 5ημερο στη Μυτιληνη.

Εκτως αυτων,ο καλος μου θελει να παμε και στην επετειο μας τον ιουλιο,στη Θασο που ειναι κοντα και αρκετα οικονομικα.

Οπως καταλαβατε το καλοκαιρακι θα ημαστε στη γυρα.Θα παμε και χωριο ενδιαμεσα........μια χαρα!!!!!!μια χαρα δεν λες τιποτα!!!ευχομαι να περασετε τελεια!!

είναι νωρίς να το έχεις το σπίτι συμμαζεμένο από παιχνίδια. δεν ξέρω για τα δικά σας σπίτια, αλλά το δικό μου ακόμα παιδότοπος είναι!και το δικο μας πολλα παιχνιδια αλλα τα περισσοτερα κυκλοφορουν σε ενα μονο δωματιο;)

Μυτιλινη δεν εχω πάει! ούτε Θάσο! όπου κ να πάτε να περάσετε υπέροχα κ το παιδί ΥπεροχότερΑ!!!

θασο ειχαμε παει περυσι. ηταν τελεια, πανεμορφες παραλιες, ιδανικες για παιδια:D
Πωρε δε θα 'χω μούτρα να κυκλοφορήσω τη Δευτέρα.
οχι μη το λες αυτο. νομιζω οτι ηταν πολυ καλη η πορεια μας ως εδω
Η μικρη μου περπατησε και την αλλη εβδομαδα εχουμε και τα πρωτα μας γενεθλια.μεγαλωσε η καραμελιτσα..με το καλο τα γενεθλια σας, χιλιοχρονη!!!

Σας χρωσταω κερασμα, θα κανω περπατοπιτα για την Εφη και ηδη τσακισαμε μια σοκολατοπιτα απο την χτεσινη μας επετειο γαμου με τον Λ.να ζησετε γεροι και ευτυχισμενοι για μια ζωη...

Μα σε όλα γούστο έχουν αυτοί οι Άγγλοι ?????:rolleyes: Α πα πα πα οι μπίχλες !!!!:confused:θα συμφωνησω με συμπεθερα!!!

Για σήμερα ξεκίνησε δυναμικά η μέρα μου... 8 η ώρα νταν το κουδούνι ήταν οι τεχνικοί για την συντήρηση των κλιματιστικών...του σαλονιού δυστυχώς δεν τελείωσαν επειδή κάτι έχει σπάσει μέσα :shock: και θα ψάξουν για το ανταλλακτικό λέει... ξανά μανά τσαπατσουλιές !!! Πω πω δεν τα μπορώ τα μαστόρια με την καμία !και εγω καθολου δεν τους μπορω, μονο αναστατωση και βρωμα φερνουν μεχρι να κανουν μια δουλεια:|

Α ! Κι εχθές το απόγευμα βρήκα κάτι απολιθωμένα μήλα μες στο ψυγείο κι έκαμα μια μηλόπιτα μα μια μηλόπιτα να τρώει η μάνα και του παιδιού να μην δίνει !!! Και γελοία στην εκτέλεση/στα υλικά της.

Θα σας την επικολλήσω την Δευτέρα πρώτα ο Θεός !χρυσοχερα μου εσυ, θα καλοτρωει το σπλαχνο μου!!!

Τα αγαπάκια μου κοιμούνται και τα 2, αχ πόσο όμορφα αγγελουδάκια είναι όταν κοιμούνται !!!!!!!!!!!!ναι, ναι!!!δωστους ενα φιλακι και απ μενα!!!

Γεια σας κοριτσάκια.

Θέλαμε σήμερα να πάμε βόλτα στο Λούντβιγκσμπουργκ, το οποίο βρίσκεται λίγο πιο έξω από τη Στουτγκάρδη. Όμως ο Έβιρος είναι πολύ κουρασμένος από χτες με τα χαλιά κι εγώ δε θέλω να πάω μόνη μου γιατί σίγουρα θα χάσει αν δε δει την περιοχή εκείνη με το παλάτι. Άρα σήμερα μπαλαούρο και ξεκούραση.

καλη ξεκουραση εβιρακι..
δεν με ανησυχεί το ατύχημα, που δεν είχαμε τέτοια καθόλου, αλλά το ότι δεν το είπε στη δασκάλα της! δεν την εμπιστεύεται ρε φούστη μου! κ ήταν μέη ντέη κατάσταση! λερώθηκε! κ αφού της έβαλαν άλλο φόρεμα, βρακάκι, λερώθηκε κ στο φαγητό το μεσημεριανό κ πάλι την άλλαξαν!μηπως ξεχαστηκε με το παιχνιδι και δεν προλαβε να το πει???

τέλος πάντων. την παρέλαβαν ήδη τα πεθερικά κ είναι ευδιάθετη. θα πάει κ βόλτα στο αγαπημένο της εμπορικό που έχουν δραστηριότητες για παιδάκια...!ελπιζω να περασε τελεια το συσακι:D:D

αφροδίτη, αν ξεκινήσεις αυτό το ΣΚ να έχεις πολλη υπομονή, μην την μαλώσεις! θα μαλλιάσει η γλώσσα σου στην αρχή να της μιλάς-εξηγείς. έχετε κάποιο κοριτσάκι μεγαλύτερο που ξερει κ αγαπάει που να φοράει βρακί;

φρόντισε να παρατηρείς σε ποιές φράσεις σου νιώθει άνετα. πώς δηλαδή να της υπενθυμίζεις την τουαλέτα, να την ρωτάς, να την πηγαίνεις όταν πας κ εσύ;

δείξε της τον σαπουνούλη-κρεμοσάπουνο που είναι για μεγάλα κορίτσια που κάνουν τσίσα κ κακά στην τουαλέτα-γιογιο κ μετά πλένουν τα χέρια σαν μεγάλες κυρίες!

ή ότι θα πατάει το αποσμητικό χώρου! αυτοκόλλητα για επιβράβευση!

δοκίμασε κ γιογιο κ πρόσθετο λεκάνης, να δεις σε ποιό αισθάνεται πιο άνετα!

κ μη βάζεσαι να την σηκώσεις τις πρώτες μέρες! αρκεί να νιώθει άνετα!

σευχαριστω για τις συμβουλες σου!!!εχουμε δρομο ακομη!!!!:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

τι κανετε κουκλαρες μου???τι ζεστη ειναι αυτη!!!!!εμεις σπιτι ειμαστε , δεν πηγαμε θαλασσα. εγω αδιαθετησα και εχουμε και το θεμα της πανας οποτε μειναμε σπιτι. χθες το πρωι πηγαμε και κουρεψα την μικρη , ξαλαφρωσε το κεφαλακι της. μετα πηγαμε τζαμπο, πηραμε δευτερο γιογιο για την γιαγια και μερικα παιχνιδακια για επιβραβευση. το απογευμα ειχε η γειτονισσα απο κατω γενεθλια στην κορη της και πηγαμε λιγο. σημερα δεν βγηκαμε καθολου, ισως το απογευματακι. ο αντρας μου λειπει για αγροτικες εργασιες οποτε ειμαστε τα δυο μας. εγω σκουπισα και σφουγγαρισα ολο το σπιτι, κα:rolleyes:θαρισα και μπανιο και κουζινα και τωρα μουμεινε το μεγαλο μπαλκονι. αλλα ημουν μουσκεμα στον ιδρωτα οποτε μπηκα για μπανιο.τωρα χαλαρωνω. χθες φαγαμε φιλετο ψαριου ψητο με σαλατιτσα και σημερα μοσχαρι ψητο κατσαρολας με πατατες. απο χθες καναμε μονοο 2 φορες τσισα στο γιογιο, μια χθες και μια σημερα, κακα καθολου(μαλλον κρατιεται). την βαζω να καθησει και σε ενα λεπτο σηκωνεται. πηραμε και καθισματακι που εφαρμοζει στη λεκανη αλλα τιποτα. το καλο ειναι βεβαια οτι ηταν στεγνη χθες μετα τον υπνο και τον μεσημεριανο και τον βραδινο και τωρα επισης. ελπιζω να με βοηθησουν και στο σχολειο αυριο. σορυ που σας εχω ζαλισει με το θεμα:|:-|, αλλα μαυτο ασχολουμαι τωρα και δεν εχω που αλλου να τα πω!!!

καλο υπολοιπ κυριακης ναχουμε και καλες βουτιες σε οσες πηγαν θαλασσα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα απο την σα ζαλισμενο κοτοπουλο γκαστρουλα,δεν την παλευω την ζεστη κοριτσια με τιποτα!!!Ευτυχως ειναι μονο αυτο που με ενοχλει και δεν παραπονιεμε τοσο παρα μονο οταν θα ερθει ο λογαριασμος της ΔΕΗ χααχαχαχαχα:PΧτες ειχαμε γεματη μερα μιας και πηγαμε για εξ.δουλειες ψωνια κλπ και καθισαμε και ηπιαμε ενα καφεδακι τα 2μας;)μετα απο παρα πολυ καιρο!!!Καγκλυ μου με το καλο σου ευχομαι κοριτσαρα μου σε 9μηνες να κρατας ενα υγιεστατο μωρακι στην αγκαλια σου!!!!

Αφροδιτη και εγω ετσι παλευω με τον μικρο με τα τσισα,ποσο ειναι η κορη σου???Ατυχηματα θα εχεις οποτε μην ανησυχεις υπομονη και πολυ σφουγγαρισμα:D...Και για να μην ξεφευγω απο το θεμα χτες φαγαμε μακαρονια με κιμα και σημερα κοτοπουλο με πατατες φουρνου,για αυριο θα τηγανισω θραψαλα και με κανενα ρυζακι θα τα συνοδεψω..


:-D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα!!!

Τι κάνετε???

Εγώ είμαι όλη μέρα με το μικρό. Αυτά τα δόντια σε συνδυασμό με τη ζέστη μας έχουν τσακίσει... Κλαίει σχεδόν όλη μέρα!

Σήμερα φάγαμε κοτόπουλο με μπάμιες.

Αύριο λέω να κάνω κολοκυθάκια γεμιστά με αυγολέμονο.

Αυτααααααα

Φιλιά σε όλες!


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα, μολις κοιμηθηκε η περδικα και μπηκα να δω τα νεα σας!

σημερα καναμε δουλειες στο σπιτι και πηγαμε αργα για μπανιο, ηταν πολυ ωραια.

σημερα μαγειρεψα μαζι με την νονα, λαζανια με κιμα.

καγλυ μου πως εισαι σημερα? ποτε θα πας γιατρο?

τα υπολοιπα κοριτσια ολα καλα?

σας φιλω θα παω για υπνακο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα όλη μέρα!

τί κάνετε; εμείς καλά!

Παρασκευή απόγευμα είχα οδοντίατρο, έκανα ένα πρόχειρο σφράγισμα κ μάλλον θα βγάλω κ τον άλλο φρονιμίτη.

Σάββατο πήγαμε για μπανάκι! είχε κυματάκι κ φυσούσε ολίγον τί, αλλά το μικρό μου το καταχάρηκε! δεν έβγαινε από την θάλασσα με τίποτα. βγήκε όταν είχε μελανιάσει-παπαριάσει ολόκληρη! τραγούδαγε κ απολάμβανε τη θάλασσα!

μπρατσάκια ακόμα δεν της πήρα. αγκαλιά κυρίως κ έξω που σκάει το κύμα την βγάλαμε!

το μεσημέρι δεν έφαγε καθόλου. εμείς περισσεύματα. απόγευμα κρεμούλα η ζουζούνα, χυμό κ αργά το βράδυ γάλα. αφαγία κ άρνηση!

Κυριακή ήπιε το γάλα της, με τερτίπια έφαγε αυγουλάκι, ομολογώ κ με πίεση-λάθος ξέρω- αργότερα ζήτησε χυμό πορτοκάλι, ήπιε, έφαγε λίγο ροδάκινο γιατί ζήλεψε από εμένα κ κοιμήθηκε νωρίς, γιατί είχε ξυπνήσει 7 παρά. μόλις ξύπνησε έφαγε αρνάκι με ρυζάκι που μου έστειλε η μαμά μου. κατάλαβα ότι θέλει να διαχειρίζεται μόνη της το φαγητό της! μου βγήκε αναρχοαυτόνομη!

καθίσαμε στο κουβερλί στο πάτωμα κ προσπαθούσε με το κουτάλι να φάει. κάτι ψιλοκατάφερνε, αλλά θέλει δουλειά το πράγμα! εσείς πώς τα καθοδηγήσατε τα παιδάκια σας στο θέμα αυτό να τρώνε μόνα τους;

αργότερα το απόγευμα έφαγε κρεμούλα, μετά λιγάκι λαλάντζι, για βράδυ τραχανά με τυράκι κ γάλα, νάνι.

έφαγε καλά χθες κ ανακουφίστηκα!

αλλά γενικά δεν τρώει αυτές τις εβδομάδες, κουράζεται κ ζητάει ύπνο από τις 9.20! έχει λιγάκι γκρίνια! μη μου πείτε δόντια, τα έχει όλα!

χθες βράδυ έβρεξε, είχαμε βροντές κ αστραπές, ευτυχώς κοιμόταν ήδη το σπλάχνο. έγινε συσκότιση στην πόλη. έπεσε το ρεύμα. την βγάλαμε στη βεράντα με τον φέφο με κεράκι!

αργότερα ήρθε το ρεύμα. ξύπνησε το σπλάχνο, ξάπλωσα μαζί της. έγινε πάλι συσκότιση. ήρθε κ ο μπαμπάς της να παίξουμε κούκου τζα! μέσα στα σκοτάδια της έκανε εντύπωση που δεν είχαμε το φωτάκι για τα κουνουπάκια!

ξαναήρθε κ κοιμηθήκαμε!

μούσκεμα στον ιδρώτα το συσάκι μου! την άλλαξα, ξανά μούσκεμα, ενώ είχε δροσιά από τη βροχή. μετά της έβγαλα το μπλουζάκι κ κοιμήθηκε με το βρακάκι! πότισε το στρώμα!!!!!!

για σήμερα τρώμε εγώ κ το παιδί αρνάκι με ρυζάκι, ο μπαμπάς μας λαλάντζα.

το απόγευμα έχω σίδερο, αλλά θα πάρω σε λιγάκι τον παιδίατρο μήπως την πάω το απόγευμα. ο βήχας καλά κρατεί κ η αφαγία σε συνδυασμό με την γκρίνια, κόπωση, με έχουν προβληματίσει!

σας γλυκοφιλώ!

υ.γ. ό,τι καθάρισα ο αέρας μου το έκανε χάλι! άντε να το συνεφέρω τώρα αυτό το σπίτι!

Link to comment
Share on other sites

τι κανετε κουκλαρες μου???τι ζεστη ειναι αυτη!!!!!εμεις σπιτι ειμαστε , δεν πηγαμε θαλασσα. εγω αδιαθετησα και εχουμε και το θεμα της πανας οποτε μειναμε σπιτι. χθες το πρωι πηγαμε και κουρεψα την μικρη , ξαλαφρωσε το κεφαλακι της. .....

απο χθες καναμε μονοο 2 φορες τσισα στο γιογιο, μια χθες και μια σημερα, κακα καθολου(μαλλον κρατιεται). την βαζω να καθησει και σε ενα λεπτο σηκωνεται. πηραμε και καθισματακι που εφαρμοζει στη λεκανη αλλα τιποτα. το καλο ειναι βεβαια οτι ηταν στεγνη χθες μετα τον υπνο και τον μεσημεριανο και τον βραδινο και τωρα επισης. ελπιζω να με βοηθησουν και στο σχολειο αυριο. σορυ που σας εχω ζαλισει με το θεμα:|:-|, αλλα μαυτο ασχολουμαι τωρα και δεν εχω που αλλου να τα πω!!!

Περιμένουμε φωτό της αγάπης σου με το νέο μαλλάκι !Με γεια σας !

Μια χαρά τα πάει το παιδί με το γιογιό ! Είναι και μικρή , τί περίμενες ???? Και αυτό που λες ότι μένει στεγνή στον ύπνο σίγουρα είναι καλό σημάδι. Εύχομαι να συνεργαστούν και από το σχολείο για να δεις αποτελέσματα πιο γρήγορα !

Εχθές παρατήρησα στην γιορτή του σταθμού πως στο τμήμα της Σεμίνας (βρεφικο/μεταβρεφικό) η δικιά μας ήταν η μονη που δεν φόραγε πάνα ! όλα τα άλλα παιδάκια είχαν πάνα από μέσα και μαγιό από πάνω ! Γι 'αυτό σου λέω, μια χαρά τα πάει το παιδί μας !...Και δεν μας ζαλίζεις :cool: Μάκια !

καλημέρα όλη μέρα!

τί κάνετε; εμείς καλά!

Παρασκευή απόγευμα είχα οδοντίατρο, έκανα ένα πρόχειρο σφράγισμα κ μάλλον θα βγάλω κ τον άλλο φρονιμίτη. Ωχ μάνα με το καλό !

Σάββατο πήγαμε για μπανάκι! είχε κυματάκι κ φυσούσε ολίγον τί, αλλά το μικρό μου το καταχάρηκε! δεν έβγαινε από την θάλασσα με τίποτα. βγήκε όταν είχε μελανιάσει-παπαριάσει ολόκληρη! τραγούδαγε κ απολάμβανε τη θάλασσα! Τί καλά ! Εμείς εντέλει δεν τα καταφέραμε να πάμε θάλασσα. Τους την έχω τάξει το άλλο Σ/Κ όμως πρώτα ο Θεός !

μπρατσάκια ακόμα δεν της πήρα. αγκαλιά κυρίως κ έξω που σκάει το κύμα την βγάλαμε!

το μεσημέρι δεν έφαγε καθόλου. εμείς περισσεύματα. απόγευμα κρεμούλα η ζουζούνα, χυμό κ αργά το βράδυ γάλα. αφαγία κ άρνηση!

......

έφαγε καλά χθες κ ανακουφίστηκα!

Μπορεί να την επηρρεάζει και η ζέστη μη θαρρείς ! Τα παιδιά δεν είναι σαν εμάς τις γαϊδάρες που δεν χαμπαριάζουμε ... :)

αλλά γενικά δεν τρώει αυτές τις εβδομάδες, κουράζεται κ ζητάει ύπνο από τις 9.20! έχει λιγάκι γκρίνια! μη μου πείτε δόντια, τα έχει όλα!

χθες βράδυ έβρεξε, είχαμε βροντές κ αστραπές, ευτυχώς κοιμόταν ήδη το σπλάχνο. έγινε συσκότιση στην πόλη. έπεσε το ρεύμα. την βγάλαμε στη βεράντα με τον φέφο με κεράκι! Ρομαντίκ ! Τρε ρομαντίκ !:rolleyes:

αργότερα ήρθε το ρεύμα. ξύπνησε το σπλάχνο, ξάπλωσα μαζί της. έγινε πάλι συσκότιση. ήρθε κ ο μπαμπάς της να παίξουμε κούκου τζα! μέσα στα σκοτάδια της έκανε εντύπωση που δεν είχαμε το φωτάκι για τα κουνουπάκια!

ξαναήρθε κ κοιμηθήκαμε!

μούσκεμα στον ιδρώτα το συσάκι μου! την άλλαξα, ξανά μούσκεμα, ενώ είχε δροσιά από τη βροχή. μετά της έβγαλα το μπλουζάκι κ κοιμήθηκε με το βρακάκι! πότισε το στρώμα!!!!!!

για σήμερα τρώμε εγώ κ το παιδί αρνάκι με ρυζάκι, ο μπαμπάς μας λαλάντζα.

το απόγευμα έχω σίδερο α φιλενάδα σε έφαγα ... σιδέρωνα χθες μέχρι τη 1+30 το πρωί ΑΛΛΑ δεν έχω σήμερα τίποτις :tongue:, αλλά θα πάρω σε λιγάκι τον παιδίατρο μήπως την πάω το απόγευμα. ο βήχας καλά κρατεί κ η αφαγία σε συνδυασμό με την γκρίνια, κόπωση, με έχουν προβληματίσει!

Σίγουρα καλό είναι να κάνει πολλά μπάνια να καθαρίσει το παιδί. Θα την ωφελούσε και στον βήχα ... είμαι περίεργη να δω τί θα σου πει !

σας γλυκοφιλώ!

υ.γ. ό,τι καθάρισα ο αέρας μου το έκανε χάλι! άντε να το συνεφέρω τώρα αυτό το σπίτι!

Καλημέρα και καλή εβδομάδα !

...Τελικά, δεν ξέρω πώς τα καταφέρνω και τις Κυριακές κοιμάμαι πολύ πολύ αργά αντί να πέφτω με τις κότες από νωρίς !

Πήγαμε στην γιορτή μας εχθές... η μικρή ότι και να πω θα είναι λίγο... συμμετείχε σε όλα πρωταγωνίστρια σωστή με κέφι, μπρίο και χαρά ! Ιδίως όταν έσκασαν μύτη με τα μπικινάκια τους και το λουλουδικό στο μαλλί ήταν όλα τα λεφτά !!!! :rolleyes:

Ο μεγάλος, ΟΚ, μας έβγαλε την ψυχή (κυριολεκτικά όμως) επειδή δεν ήθελε ούτε καν να πάει... πόσο μάλλον να συμμετέχει και να κάνει το νουμεράκι του... με πολύ μπλα μπλα (τόσο που ώρες ώρες απορώ κι εγώ με την υπομονή μου δλδ) τον κατάφερα να μπει μέσα και να ντυθεί... ήταν το πιο όμορφο και αστείο καρπούζι και ΝΑΙ !!! το είπε το ποίημα τραγούδησε και το Αγγλικό τραγουδάκι βροντοφώναξε το ονοματεπώνυμό του (βέβαια, όχι χωρίς τίμημα... ήθελε την μαμά να είναι πίσω από την σκηνή να παρακαολουθεί μην τυχόν και τον αφήσω εκεί !:|) και μετά τα κράτησαν πάλι μέσα. Είχε μείνει μόνο ένα χορευτικό να κάνουν... και τί έκαναν βρε κορίτσια οι άνθρωποι ???? Έλεος δλδ ! Κράτησαν παιδιά αυτής της ηλικίας να βγουν τελευταία !!!!! Βγήκαν τα πιο μεγάλα του νηπίου και του προνηπίου 100 ώρες μέχρι να πουν τα σκετσάκια τους κλπ κλπ και πήγε η ώρα 10 παρά 10 :shock: για να βγουν τα πιτσιρίκια !!!!

Η Σεμίνα φυσικά είχε αλαλιάσει το παιδάκι δεν ήξερα πώς να την κρατήσω ο δε μεγάλος (και με το δίκιο του) βγήκε οδειρώμενος επί σκηνής και δεν χόρεψε τπτ !!!!!!!!!!!!! Πολύ στεναχωρήθηκα ... δεν του έκανα παρατήρηση εννοείται επειδή κατάλαβα πόσο είχε κουραστεί αλλά σήμερα θα τους την πω, δεν υπάρχει περίπτωση !!!

Μες στην ζέστη τα παιδιά είναι δυνατόν να τα ταλαιπωρούν έτσι ??? Βγάλ'τα αγαπούλα ανά ηλικία ! Δεν θέλει και πολύ μυαλό ! Κι όποια σειρά τελειώνει να φεύγει !

Α ! Και το μαγικό που έκανε (ποιός άλλος ????) ο αντρούλης μου ! Έσβησε κατά λάθος τις φωτογραφίες και τα βιντεάκια των παιδιών !!!! ΟΛΑ !:evil: Φέφη ακούς τί έκανε το δικό μου το τζιμάνι ?????????????? Πες μου τώρα εσύ τί να του πω !!!! Έχω πολλά νεύρα μαζί του λέμε, δεν ξεκίνησε καλά η εβδομάδα !

Για σήμερα λέω να φτιάξω αρακά !

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλημέρα

Κοριτσάκια μου σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας δεν ξέρετε πόσο κοντά μου σας νιώθω.

Εγώ είμαι καλά το στήθος μου πονάει πάρα πολύ πάρα πολύ όμως μέρες τώρα. Μου έρχεται να κλάψω απο τον πόνο.

Ερχεται ένας φόβος και φεύγει τρέμω μην ξαναπάθω τα ίδια. Αλλά πρέπει να τον αντιμετωπίσω και να φανώ ψύχραιμη.

Μαρία στο γιατρό θα κλείσω ραντεβού αυτή την εβδομάδα. Να δούμε τι θα δούμε. Χρόνια πολλά για την επέτειο σας και να χαίρεστε την καραμελίτσα.

Φέφη τικεράκι θα βάλω αφού ακούσω καρδούλα και εννοείτε ότι θα βάλω το ίδιο με την Μάριας και της Αννάς.

Και όσο θα περιμένουμε να γίνει καρπούζι θα λέει ο Ν της κάντυ το ποιήμα που λέει για καρπούζι.

Με έχετε συγκινήσει όλες τόσο πολύ!!!

Σήμερα επειδή δεν είμαι για πολλά πολλά μια μακαρονάδα θα κάνω.


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εχθές παρατήρησα στην γιορτή του σταθμού πως στο τμήμα της Σεμίνας (βρεφικο/μεταβρεφικό) η δικιά μας ήταν η μονη που δεν φόραγε πάνα ! όλα τα άλλα παιδάκια είχαν πάνα από μέσα και μαγιό από πάνω ! Γι 'αυτό σου λέω, μια χαρά τα πάει το παιδί μας !...Και δεν μας ζαλίζεις :cool: Μάκια !

μπράβο Σεμινάκι μου!

Καλημέρα και καλή εβδομάδα !

επίσης!

...Τελικά, δεν ξέρω πώς τα καταφέρνω και τις Κυριακές κοιμάμαι πολύ πολύ αργά αντί να πέφτω με τις κότες από νωρίς !

το ίδιο παθαίνω κ εγώ. με πιάνει μάλλον η υπερένταση της απύθμενης χαράς που θα πάω στη δουλειά το επόμενο πρωί...!:rolleyes:

Πήγαμε στην γιορτή μας εχθές... η μικρή ότι και να πω θα είναι λίγο... συμμετείχε σε όλα πρωταγωνίστρια σωστή με κέφι, μπρίο και χαρά ! Ιδίως όταν έσκασαν μύτη με τα μπικινάκια τους και το λουλουδικό στο μαλλί ήταν όλα τα λεφτά !!!! :rolleyes:

θεά! Σεμίνα είσαι όλα τα λεφτά! πάρτους τα μυαλά! ο μπαμπάς σας στα πατώματα;

Ο μεγάλος, ΟΚ, μας έβγαλε την ψυχή (κυριολεκτικά όμως) επειδή δεν ήθελε ούτε καν να πάει... πόσο μάλλον να συμμετέχει και να κάνει το νουμεράκι του... με πολύ μπλα μπλα (τόσο που ώρες ώρες απορώ κι εγώ με την υπομονή μου δλδ) τον κατάφερα να μπει μέσα και να ντυθεί... ήταν το πιο όμορφο και αστείο καρπούζι και ΝΑΙ !!! το είπε το ποίημα τραγούδησε και το Αγγλικό τραγουδάκι βροντοφώναξε το ονοματεπώνυμό του (βέβαια, όχι χωρίς τίμημα... ήθελε την μαμά να είναι πίσω από την σκηνή να παρακαολουθεί μην τυχόν και τον αφήσω εκεί !:|) και μετά τα κράτησαν πάλι μέσα. Είχε μείνει μόνο ένα χορευτικό να κάνουν... και τί έκαναν βρε κορίτσια οι άνθρωποι ???? Έλεος δλδ ! Κράτησαν παιδιά αυτής της ηλικίας να βγουν τελευταία !!!!! Βγήκαν τα πιο μεγάλα του νηπίου και του προνηπίου 100 ώρες μέχρι να πουν τα σκετσάκια τους κλπ κλπ και πήγε η ώρα 10 παρά 10 :shock: για να βγουν τα πιτσιρίκια !!!!

Η Σεμίνα φυσικά είχε αλαλιάσει το παιδάκι δεν ήξερα πώς να την κρατήσω ο δε μεγάλος (και με το δίκιο του) βγήκε οδειρώμενος επί σκηνής και δεν χόρεψε τπτ !!!!!!!!!!!!! Πολύ στεναχωρήθηκα ... δεν του έκανα παρατήρηση εννοείται επειδή κατάλαβα πόσο είχε κουραστεί αλλά σήμερα θα τους την πω, δεν υπάρχει περίπτωση !!!

Μες στην ζέστη τα παιδιά είναι δυνατόν να τα ταλαιπωρούν έτσι ??? Βγάλ'τα αγαπούλα ανά ηλικία ! Δεν θέλει και πολύ μυαλό ! Κι όποια σειρά τελειώνει να φεύγει !

αυτό που κατάλαβα εγώ είναι ότι το επίκεντρο του ενδιαφέροντός τους είναι η μόστρα κ όχι το συμφέρον των παιδιών!

Α ! Και το μαγικό που έκανε (ποιός άλλος ????) ο αντρούλης μου ! Έσβησε κατά λάθος τις φωτογραφίες και τα βιντεάκια των παιδιών !!!! ΟΛΑ !:evil: Φέφη ακούς τί έκανε το δικό μου το τζιμάνι ?????????????? Πες μου τώρα εσύ τί να του πω !!!! Έχω πολλά νεύρα μαζί του λέμε, δεν ξεκίνησε καλά η εβδομάδα !

Για σήμερα λέω να φτιάξω αρακά !

έλα δεν θέλω νευράκια! μια νταντομάρα έκανε ο καημένος ο μπαμπούλης σας! άνθρωπος είναι!

ούτε η δική μου ξεκίνησε καλά. πρωί πρωί με πήρε η γυναίκα ενός από τα αφεντικά με ύφος απειλητικό. της εξηγήθηκα όμως με ημέηλ με κοινοποιήσεις. νο μάνυ νο φάνυ! δεν θα βάζω κ από την τσέπη μου μαντάμ για να κάνετε δικαστήρια!:cool:

λογικά πρέπει να μπει κ ο Απρίλιος, να σας πω καλό μήνα...άντε να δούμε! σαν πρωταπριλιάτικο ψέμμα θα 'ναι!

κάγκλυ μου να ξεκουράζεσαι! μάκια σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλημερα ομορφιες μου!

Εμεις χθες το απογευμα πηγαμε για μπανιο....δεν ειχε ηλιο,ειχε μολις συννεφιασει αλλα ειπαμε να μην το ακυρωσουμε και να παμε.

Ωραια ηταν αν και φυσουσε λιγο.Ο θησαυρος δεν εκανε μπανιο...μονο τα ποδια βουτουσε και παιζαμε στην παραλια με τα κουβαδακια μας.

Με το που μπηκαμε στο αυτοκινητο εριξε καρεκλοποδαρα...χαμος απο βροχη.

Κατα τα αλλα ολα καλα....ησυχια και Αγιος Ο Θεος.

Αυριο εχουμε επανελεγχο στο παιδι......θα ηθελα οι προσευχες σας να μας συντροφεύουν.

Αντε να μπει ο ιουλιος να φυγουμε διακοπουλες.....εσκασα στο σπιτι...απο ολες τις αποψεις!!!!!

Μεταξακι,

μπραβο στα αστερακια σου!!!!!!!

Πηρα τηλ και την Αννα μας χθες...μαλλον σημερα θα βγει...οποτε και θα εχουμε νεα της συντομα!!!!

Ο μικρος θηλαζει συνεχεια...εκεινη ειναι καλα και δεν ποναει....

Αντε Αννουλα να βγεις με το καλο με το κουκλακι σας...και να μαθαινουμε νεα σου.

Σημερα εχουμε να παμε σε παρτυ το απογευμα....οποτε πρεπει να ντυθω να παω για δωρακι,αφου τελειωσω με το φαγητο πρωτα.....μπριαμ φτιαχνω.

Φιλια!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

έλα δεν θέλω νευράκια! μια νταντομάρα έκανε ο καημένος ο μπαμπούλης σας! άνθρωπος είναι!

:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes: Μια νταντομάρα και τί νταντομάρα !!!! Θα τα ξαναβάλω να τα ξαναπούν, δε λέω ! Εύχομαι να έχουν τραβήξει βίντεο + φωτογραφίες από τα κεντρικά χα χα !

ούτε η δική μου ξεκίνησε καλά. πρωί πρωί με πήρε η γυναίκα ενός από τα αφεντικά με ύφος απειλητικό. της εξηγήθηκα όμως με ημέηλ με κοινοποιήσεις. νο μάνυ νο φάνυ! δεν θα βάζω κ από την τσέπη μου μαντάμ για να κάνετε δικαστήρια!:cool:

λογικά πρέπει να μπει κ ο Απρίλιος, να σας πω καλό μήνα...άντε να δούμε! σαν πρωταπριλιάτικο ψέμμα θα 'ναι!

κάγκλυ μου να ξεκουράζεσαι! μάκια σου!

Τί εννοείς ??? Έστειλες μεηλ cc/bcc ????? Καλά τους έκανες α να γεια σου ! Και τί ήθελε δλδ η μανδάμ ακριβώς ????:?

Τώρα που το θυμήθηκα : δεν σου έχουν απαντήσει ακόμη ???? :confused:

Kαλημερα ομορφιες μου!

................

Αυριο εχουμε επανελεγχο στο παιδι......θα ηθελα οι προσευχες σας να μας συντροφεύουν.

Φιλια!

Αντε βρε Δώρα μου ΜΑΚΑΡΙ να πάνε όλα καλά - θα περιμένουμε νέα σας και οι προσυεχές μας θα είναι φυσικά μαζί σας !

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα ομορφιες μου!

Εμεις χθες το απογευμα πηγαμε για μπανιο....δεν ειχε ηλιο,ειχε μολις συννεφιασει αλλα ειπαμε να μην το ακυρωσουμε και να παμε.

Ωραια ηταν αν και φυσουσε λιγο.Ο θησαυρος δεν εκανε μπανιο...μονο τα ποδια βουτουσε και παιζαμε στην παραλια με τα κουβαδακια μας.

τί καλά! φοράτε μπρατσάκια στη θάλασσα;

Με το που μπηκαμε στο αυτοκινητο εριξε καρεκλοποδαρα...χαμος απο βροχη.

κ εδώ χάλια ο καιρός χθες, από απόγευμα αργά!

Κατα τα αλλα ολα καλα....ησυχια και Αγιος Ο Θεος.

Αυριο εχουμε επανελεγχο στο παιδι......θα ηθελα οι προσευχες σας να μας συντροφεύουν.

εννοείται ότι ο θησαυρός είναι στην προσευχή μας! η Παναγιά μαζί του! καλά κουράγια μανούλα!

Αντε να μπει ο ιουλιος να φυγουμε διακοπουλες.....εσκασα στο σπιτι...απο ολες τις αποψεις!!!!!

Πηρα τηλ και την Αννα μας χθες...μαλλον σημερα θα βγει...οποτε και θα εχουμε νεα της συντομα!!!!

Ο μικρος θηλαζει συνεχεια...εκεινη ειναι καλα και δεν ποναει....

Αντε Αννουλα να βγεις με το καλο με το κουκλακι σας...και να μαθαινουμε νεα σου.

δηλαδή σήμερα μπορεί να παραλάβει η ίδια κούριερ; έκανα μάλλον νταντομάρα κ έστειλα κάτι στο όνομά της. για σήμερα είναι η παραλαβή! τί ούφο που είμαι.λέτε να υπάρχει πρόβλημα να το παραλάβει ο Γ της;

Σημερα εχουμε να παμε σε παρτυ το απογευμα....οποτε πρεπει να ντυθω να παω για δωρακι,αφου τελειωσω με το φαγητο πρωτα.....μπριαμ φτιαχνω.

Φιλια!

μάκια! καλά να περάσετε!

Τί εννοείς ??? Έστειλες μεηλ cc/bcc ????? Καλά τους έκανες α να γεια σου !

τα χώνογλου, αλλά στο ρελαντί. τίποτα δεν άφησα ασχολίαστο!

αυτό το ακαταλαβίστικο τί εστί;

Και τί ήθελε δλδ η μανδάμ ακριβώς ????:?

να έχω κάνει ήδη δικαστήρια. αλλά με τί λεφτά μανδάμ; με δικά μου; κ να τα παρω του αγίου φούτσου ανήμερα; τελείωσε ο λαλάκας!της εξήγησα τί κ πώς κ τέλος!

Τώρα που το θυμήθηκα : δεν σου έχουν απαντήσει ακόμη ???? :confused:

για την πληρωμή των εισφορών 2011 εννοείς; ναι, μου απάντησαν ότι ΘΑ μου τα πληρώσουν. το πότε δεν βλέπω! κ περιμένω κ τον Απρίλιο να έρθει μπας κ γελάσει το χειλάκι μας! τώρα το πώς θα κάνω φορολογική δήλωση χωρίς το χαρτί;;;;;;;:(:mad:

όταν λέμε ότι είμαι μέσα στα νεύρα, εννοούμε ότι θέλω να φύγω χθες!

πλήρης απαξίωση της εργασίας!

πώς να δουλέψω μεσιέ, όταν μου χρωστάς, όταν με έχεις μπρος πίσω; όταν λες κ μετά ξελές;:evil:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω βρε αγαπες!!!;)

Τελικα το μπριαμ το εβαλα συνοδεια με γεμιστη ντοματουλα και γεμιστα κολοκυθακια...μιας και ειχα πολλα απο τον κηπο μανουλας.

Τα γεμισα με κιμα και τυρια και απο πανω μπεσαμελ....μιαμ μιαμ μιαμ!!!!

Για να δουμε θα φαει ο μικρος;γιατι τωρα τελευταια ουτε να τα φτυσει τα κολοκυθακια..:(..ισως με τον κιμα να φαει....ιδωμεν!!!!!

Αχ τι καλουδια του πηρες του στρουμφ;

Κι εγω του εχω παρει κατι...αλλα δεν μπορεσα να παω κλινικη,οποτε θα παμε σπιτι οταν δεχτουνε κοσμο.

Και ολο και κατι θα παρω ακομα....+ τα γλυκα που τις υποσχεθηκα!!!!!!

Ανηπομονω να γνωρισω στρουμφακο!!!!!'

Με τον κουριερ που λες ΦΕΦΗ δεν ξερω αν θα ειναι σπιτι να παραλαβει η ιδια...αλλα νομιζω μπορει κι ο Γ....δεν νομιζω να υπαρχει προβλημμα.


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Γεια και από μένα φιλενάδες!!!

Τι κάνετε;

Δωράκι μου,με το καλό να γίνει ο επανέλεγχος και να είναι το καλύτερο αποτέλεσμα για τον θησαυρούλη

Κάγκλυ,μη φοβού!!Να ξεκουράζεσαι και να είσαι ήρεμη.Οσο για το στήθος,μην ανησυχείς,έτσι πονούσε και το δικό μου για πολλούς μήνες και όλων μας...Είναι φυσιολογικότατο!!

Κάντυ μου!!Να χαίρεσαι την κοράκλα σου την τσαχπίνα!!

Αχ πήγαμε κι εμείς χθες σε μια γιορτή νηπιαγωγείου και είμαι τόσο χαζή που έκλαιγα με τα ξένα παιδιά!!

Αννια μου,υπομονή!!

Φιλάκια σε όλα τα κοριτσάκια

Επανέρχομαι σε λίγο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...