Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 26 λεπτά , Alex@ είπε:

      Λυπάμαι κορίτσι μου για το αποτέλεσμα σου.....εύχομαι η επόμενη να είναι αυτή που θα σου δώσει να κρατήσεις το μωράκι σου!

      Για την ενδομητριωση γνωριζ  πως παίζει ρόλο κ που είναι για να εμποδίζει τη  εμφύτευση. Επίσης πλέον έχει γιατρούς που δεν συμφωνούν να μπαίνει η γυναίκα σε κατάσταση εμμηνόπαυση κ με τη λαπαρασκοκηση πέρα από την εύρεση της ενδομητριωσης, καθαρίζουν όλες τις εστίες, όχι με καυτηριασμο. Κ σε εμμηνόπαυση ν σε βάλει δεν σημαίνει πως δεν θα ξανά εμφανιστεί η ενδομητριωση, εύχομαι να μην έχεις τίποτα.

       

      Σε ευχαριστώ πολύ. Να είσαι καλά. 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Ναι βρε Περιστέρω μου, (!!!)

Γράφεις λες και τις υπόλοιπες μέρες είσαι με το ένα πόδι πάνω στο άλλο και ψυχανεμίζεσαι τον καιρό ! Ήμαρτον !

Έχω καρα-τσεκάρει ότι, όταν δεν έχω διάθεση για δουλειές, είναι προτιμότερο να μην τις κάνω καθόλου γιατί εκνευρίζομαι, και στην ουσία κάνω πασαλείματα αντί για σωστή δουλειά ! :-P

Κάτσε λοιπόν να αδειάσει λίγο ο εγκέφαλός σου τώρα που κοιμάται το παιδί και ριλαξ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Έχεις δικαίωμα αναφαίρετο !

Α ΜΑ ΠΙΑ !!!!

Πάντα με εναν λόγο ανακουφιστικό Κάντυ μου!!:P

Σε ευχαριστώ

Η αλήθεια είναι ότι οι δουλειές δεν τελειώνουν ποτέ!

Μα ποτέ...

Γίνεται χαμός από παιχνίδια πεταμένα παντού!

Χθες εκανα απόπειρα να τα μαζέψω.Μάταιο!Με το που γέμισα το κουτί με τα τουβλάκια,το παιδάκι μου το αναποδογύρισε όλο χαρά

Τωρα είναι η κατάληλη στιγμή για συμμάζεμα

Αλλά δεν δύναμαι:confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Μιλαμε εχω λιωσει απο την ζεστη......τρεχει ο ιδρωτας ποταμι!!!!!!

Εμεις διακοπες θα παμε,πρωτα ο Θεος φυσικα.

Οκ κριση περναμε..ολοι αλλα θα κανουμε και κατι για μας και κυριως για το παιδακι μας.

Κανονισαμε να παμε 2/07 αθηνα αεροπορικως και την αλλη μερα με το καραβι φευγουμε για Τινο.θα μεινουμε ενα 2ημερο μετα ξανα ενα βραδυ αθηνα κι επιστροφη σπιτακι για να ξανα φυγουμε μετα απο λιγες μερες για 5ημερο στη Μυτιληνη.

Εχω ταμα να παω το παιδι στην παναγια και θα παμε και Μυτιληνη(μιας και οταν πηγαμε δεν ολοκληρωσα το ταμα) για προσκυνημα σε ολους τους Αγιους..(Αγιους Ραφαηλ-Νικολαο-Ειρηνη και Αγιο Ταξιαρχη) και να συνδυασουμε κ διακοπουλες.....

Εκτως αυτων,ο καλος μου θελει να παμε και στην επετειο μας τον ιουλιο,στη Θασο που ειναι κοντα και αρκετα οικονομικα.

Οπως καταλαβατε το καλοκαιρακι θα ημαστε στη γυρα.Θα παμε και χωριο ενδιαμεσα........μια χαρα!!!!!!

Φεφη,μηπως το κοριτσακι μας φοβηθηκε κατι κι εκανε κακα πανω του;

Περιστερω ασε τις δουλειες και ξεκουρασου........ευκαιρια ειναι!

Καλο μεσημερι και καλο σκ!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήθελα αύριο το απόγευμα να πάμε για μπάνιο αλλά εξαρτάται από τα οικονομικά μας... θα δείξει ...

μακάρι να τα καταφέρετε!

Άδεια μου έχουν εγκρίνει 13+14/08 και μετά 20-31 Αυγούστου. Ο Μ θα κάτσει την εβδομάδα του 15Αυγουστου και την επόμενη ΑΛΛΑ δεν μας βλέπω να πηγαίνουμε πουθενά :|... είναι πολύ νωρίς ακόμη :cool:

εμάς δεν μας λένε ούτε ημερομηνίες που θα κλείσει το μαγαζί!

Φέφη μου,

όταν λες "λερώθηκε και στο μεσημεριανό το φαγητό" εννοείς τρώγοντας ότι λέρωσε το φουστάνι της ή πως είχε 2ο ατύχημα με το βρακάκι ????

Σημασία έχει πως είναι καλά, χαρούμενη ! Άρχισέ την στο μπλα μπλα (ξέρεις εσύ) πως δεν είναι καλό να λερώνεται και θα το πιάσει η Σύσα μας !

τη δεύτερη φορά λερώθηκε με το φαγητό.

αλλά για την πρώτη υποψιάζομαι ότι δεν το λέει στην κυρία της, γιατί δεν την εμπιετεύεται-γουστάρει.

λες κ όλοι οι δάσκαλοι που θα είναι στο μέλλον θα είναι της αρεσκείας της!

για το πρώτο ατύχημα δεν ανησυχώ. χθες ήπιε αρκετό χυμό βύσσινο ολίγον τι δροσερό!

κ έμαθα ότι το πρωί ήπιε στον σταθμό χυμό πορτοκάλι.;)

Μπήκα μόνο για να πω μια καλησπέρα και να σας ευχηθώ καλό σκ!

Χαίρομαι που είστε όλες καλά και κυρίως για την Άννα.

Για σήμερα έκανα μπριζόλες με πατάτες.

καλή όρεξη!

καλό ΣΚ!

Χρυσοβαλάντω μας λίγωσες!!!Ολο πείνα και λιγούρες είμαι από την πλήξη!!!Μα να μην με πιάνει ζέστη...Τάλε κουάλε φέφη είμαι!!!

σέσε μέσα!

Αφροδίτη διακοπές;Αχ,μακάρι,αλλά πού τέτοια τύχη...Οχι μόνο λόγω κρίσης,αλλά και λόγω υποχρεώσεων του περιστέρη.Θα είμαι πανευτυχής αν κάνω δυο μπάνια την εβδομάδα στη θάλασσα και αν περνάμε μία ημέρα ολόκληρη την εβδομάδα μαζί.Τόσο χαλια κατάσταση μιλάμε...

Μόλις κοιμήθηκε ο μικρός και αντί να κάνω καμιά δουλειά,κάθομαι και βάφω νύχι και ταυτόχρονα σερφάρω...

Είναι κάτι μέρες που δεν θέλω ούτε να κουνηθώ...

κ πολύ καλά κάνεις!

Ναι βρε Περιστέρω μου, (!!!)

Γράφεις λες και τις υπόλοιπες μέρες είσαι με το ένα πόδι πάνω στο άλλο και ψυχανεμίζεσαι τον καιρό ! Ήμαρτον !

ΠΕΣ ΤΑ!

Έχω καρα-τσεκάρει ότι, όταν δεν έχω διάθεση για δουλειές, είναι προτιμότερο να μην τις κάνω καθόλου γιατί εκνευρίζομαι, και στην ουσία κάνω πασαλείματα αντί για σωστή δουλειά ! :-P

Κάτσε λοιπόν να αδειάσει λίγο ο εγκέφαλός σου τώρα που κοιμάται το παιδί και ριλαξ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Έχεις δικαίωμα αναφαίρετο !

Α ΜΑ ΠΙΑ !!!!

Πάντα με εναν λόγο ανακουφιστικό Κάντυ μου!!:P

Σε ευχαριστώ

Η αλήθεια είναι ότι οι δουλειές δεν τελειώνουν ποτέ!

Μα ποτέ...

Γίνεται χαμός από παιχνίδια πεταμένα παντού!

Χθες εκανα απόπειρα να τα μαζέψω.Μάταιο!Με το που γέμισα το κουτί με τα τουβλάκια,το παιδάκι μου το αναποδογύρισε όλο χαρά

Τωρα είναι η κατάληλη στιγμή για συμμάζεμα

Αλλά δεν δύναμαι:confused:

είναι νωρίς να το έχεις το σπίτι συμμαζεμένο από παιχνίδια. δεν ξέρω για τα δικά σας σπίτια, αλλά το δικό μου ακόμα παιδότοπος είναι!

Μιλαμε εχω λιωσει απο την ζεστη......τρεχει ο ιδρωτας ποταμι!!!!!!

Εμεις διακοπες θα παμε,πρωτα ο Θεος φυσικα.

Οκ κριση περναμε..ολοι αλλα θα κανουμε και κατι για μας και κυριως για το παιδακι μας.

Κανονισαμε να παμε 2/07 αθηνα αεροπορικως και την αλλη μερα με το καραβι φευγουμε για Τινο.θα μεινουμε ενα 2ημερο μετα ξανα ενα βραδυ αθηνα κι επιστροφη σπιτακι για να ξανα φυγουμε μετα απο λιγες μερες για 5ημερο στη Μυτιληνη.

Εχω ταμα να παω το παιδι στην παναγια και θα παμε και Μυτιληνη(μιας και οταν πηγαμε δεν ολοκληρωσα το ταμα) για προσκυνημα σε ολους τους Αγιους..(Αγιους Ραφαηλ-Νικολαο-Ειρηνη και Αγιο Ταξιαρχη) και να συνδυασουμε κ διακοπουλες.....

Εκτως αυτων,ο καλος μου θελει να παμε και στην επετειο μας τον ιουλιο,στη Θασο που ειναι κοντα και αρκετα οικονομικα.

Οπως καταλαβατε το καλοκαιρακι θα ημαστε στη γυρα.Θα παμε και χωριο ενδιαμεσα........μια χαρα!!!!!!

Φεφη,μηπως το κοριτσακι μας φοβηθηκε κατι κι εκανε κακα πανω του;

Περιστερω ασε τις δουλειες και ξεκουρασου........ευκαιρια ειναι!

Καλο μεσημερι και καλο σκ!!!!

τί καλά! πρώτα ο Θεός θα είναι τέλεια κ στηνΤήνο (να πάτε κ στην Αγία Πελαγία=άμα σας πω....διάβαζα την αγιογραφία της όταν ήμουν μικρή κ στα καλά καθούμενα μύρισα λαδάκι!!!!!διάβαζα για λαδάκι καντήλας κ μύρισα λαδάκι καντήλας!!!!!πείτε μου ό,τι θέλετε, αλλά το έζησα κ αυτό!)

Μυτιλήνη δεν εχω πάει! ούτε Θάσο! όπου κ να πάτε να περάσετε υπέροχα κ το παιδί ΥπεροχότερΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!! Τι κανετε?

Εμεις εδω την παλευουμε με το ζορι...Θελω να φυγω, θελω να ρθω εκει! Ποια θελει ν αλλαξουμε θεσεις? Τωρα επι τοπου!!

Σημερα δε δουλευα, πηρα τηλ τον υδραυλικο διοτι ειχε νερα το μπανιο πλημμυρα, ερχεται, μου λεει διαρροη απο την αποχετευση:? Τωρα ειναι επανω και αλλαζει τη σωληνα της αποχετευσης. Και επειδη οι Αγγλοι φτιαχνουν σουπερ τελεια σπιτια, βαζουν και στο μπανιο μοκετα την οποια καρφωνουν στο πατωμα :shock: Επομενως εχει ποτισει και η μοκετα ενας Θεος ξερει τι και πρεπει να ξηλωθει ολοκληρη και να ξαναμπει και απο κατω δεν εχει κανονικο πατωμα ειναι σανιδες.

Φεφη εισαγωγικες ρε εννοουσα τι αλλο?:P

Αννιω μου να σου ζησει ο παιδαρος!!!! Να γινει ενα αρσενικο που να τρελλαινει τις γυναικες, παντα τυχερος !

Αφροδιτη μου στο σχολειο τα κανουν ολα στο σπιτι δεν κανουν ΤΙΠΟΤΑ. Μεχρι και τα βιβλια τους αφηνουν στο σχολειο. Καθε μαθημα τους ρωτας θυμαται κανεις να μας πει τι καναμε την περασμενη εβδομαδα? Οι 30 δεν εχουν ιδεα σου λενε εγω δε θυμαμαι τι εφαγα χτες..Αντε 2-3 ατομα να θυμουνται σε γενικες γραμμες..

ΟΟοταν φυγει ο υδραυλικος που ελπιζω να φυγει συντομα γιατι ηδη κατουριεμαι, θα παω να παρω δυο μπουτακια κοτοπουλο. Θα τα βρασω, μετα θα τα βαλω στο φουρνο με κρεμμυδι, πιπεριες, σκορδο, ντοματουλα φρεσκια, μανιταρια και με το ζουμακι που θα βγαλουν θα κανω μια ευκολη σως χρησιμοποιοντας λεμονι και κορν φλαουρ. Στο ζουμι της κοτας θα βρασω πιλαφι


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Αννουλα να σας ζησει ο στρουμφουλης σας!!!Παντα γερος και καλοτυχος:tongue::tongue:

Ουφ εφαγα και εσκασα εχω ανοιξει κλιματιστικο(δεν παλευτε η ζεστη:|)και χαλαρωνω νυσταζω πολυ αλλα να δω θα τα καταφερω η μαλλον θα με αφησουν να κοιμηθω???Εφτιαξα και την πιτα πανευκολη μονο που με παιδεψε να καθαρισω/τριψω την κολοκυθα,λοιπον παρτε χαρτι και στυλο και γραψτε....

1κολοκυθα κανονικη(η κολοκυθακια)

αλευρι φαρινα(οσο παρει με το ματι)

1αυγο

1κεσεδακι γιαουρτι(εγω εβαλα τοταλ)

μισο κεσεδακι βουτυρο

λιγη φετα

και το κολοκυθι φυσικα:cool:,τα βαζουμε ολα σε ενα λεκανακι τα ανακατευουμε λαδωνουμε ενα ταψακι και το απλωνουμε και ριχνουμε σουσαμακι...Ψηνουμε σε προθερμασμενο φουρνο στους 200 βαθμους για 45λεπτα..

Φεφη με τα κακακια και εμενα παλι αρχισε να τα κανει πανω του οχι τα κακα τα τσισα αλλα πινει και πολυ νερο και δεν προλαβαινει ξεχνιετε με το παιχνιδι και τα μισα φευγουνε πανω του


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αγγελινα,

που εισαι χαμενο βρε κοριτσακι;πως εισαι;τα παιδια;

Το χειρουργειο του μικρου πηρε παραταση για Σεπτεβριο...

ασε πονεμενη ιστορια.....μονο που το σκεφτηκα πονεσε το στομαχι μου!!!!

Εχω παθει ψυχικο τραλαλα......

μαλλον χρειαζομαι βοηθεια ειδικου..........με πιανουν κρισεις πανικου!!!!!!

Τεσπα!!!!!

Συγγνώμη που σου το θύμισα...:oops: Πάντως, και σε ειδικό να πας, αν νομίζεις πως θα σε βοηθήσει και σε πνευματικό (αν δεν έχεις). Τέτοιο ζόρι δεν αντιμετωπίζεται εύκολα. Ξέρω έναν πολύ καλό ψυχολόγο Θεσσαλονίκη, ανθρωπος του Θεού, είναι από την πόλη μου και του είχα κάνει το κτηματολόγιο. Αν χρειαστείς, πες μου. Γιατί γενικά εγώ είμαι πολύ καχύποπτη με την εν λόγω επιστήμη και κυρίως τους εκπροσώπους της, στην Ελλάδα τουλάχιστον.

Αγγελίνα ο μικρός τι ηλικία έχει? Κάθε παιδί έχει τον δικό του ρυθμό στην μάθηση. Πηγαίνοντας στο σχολείο θα πάρει την σειρά του.

Μπανάκι δεν έχω κάνει κανένα ακόμη. Τα παιδιά έχουν κάνει 2 και από Δευτέρα που θα πάνε στην μαμά μου οι βουτιές θα έιναι στο καθημερινό τους πρόγραμμα!

Εγώ αν δεν ζεστάνει η θάλασσα δεν βουτάω, είμαι κρυουλιάρα!!!!!

Ο μεγάλος μου είναι 6+ και θα πάει τον Σεπτέμβριο πρώτη δημοτικού. Δεν μπορώ να το πιστέψω, ειλικρινά. Ακούω άλλα στην ηλικία του, που ξέρουν ήδη να γράφουν και να διαβάζουν και φοβάμαι μην πέσει σε κανένα πολύ προχω τμήμα και δυσκολευτεί να συμβαδίσει. Άλλοι πάλι λένε πως δεν είναι καλά να τα στέλνουμε πιο έτοιμα από ό,τι χρειάζονται, γιατί μετά βαριούνται μέσα στην τάξη. Γι' αυτό δεν ξέρω τι να κάνω.

Η θάλασσα ζέστανε, καλέ, καύσωνα έχει τόσες μέρες! Πιο πολύ, θα βράσει! :-P

Μιλαμε εχω λιωσει απο την ζεστη......τρεχει ο ιδρωτας ποταμι!!!!!!

Εμεις διακοπες θα παμε,πρωτα ο Θεος φυσικα.

Οκ κριση περναμε..ολοι αλλα θα κανουμε και κατι για μας και κυριως για το παιδακι μας.

Κανονισαμε να παμε 2/07 αθηνα αεροπορικως και την αλλη μερα με το καραβι φευγουμε για Τινο.θα μεινουμε ενα 2ημερο μετα ξανα ενα βραδυ αθηνα κι επιστροφη σπιτακι για να ξανα φυγουμε μετα απο λιγες μερες για 5ημερο στη Μυτιληνη.

Εχω ταμα να παω το παιδι στην παναγια και θα παμε και Μυτιληνη(μιας και οταν πηγαμε δεν ολοκληρωσα το ταμα) για προσκυνημα σε ολους τους Αγιους..(Αγιους Ραφαηλ-Νικολαο-Ειρηνη και Αγιο Ταξιαρχη) και να συνδυασουμε κ διακοπουλες.....

Εκτως αυτων,ο καλος μου θελει να παμε και στην επετειο μας τον ιουλιο,στη Θασο που ειναι κοντα και αρκετα οικονομικα.

Οπως καταλαβατε το καλοκαιρακι θα ημαστε στη γυρα.Θα παμε και χωριο ενδιαμεσα........μια χαρα!!!!!!

Μια χαρά δε λες τίποτα! Μπράβο σας! :D Αχ έχω κι εγώ τάμα στον Άγιο Ραφαήλ...πότε θα αξιωθώ; Μήπως πρέπει να αρχίσω τη γκρίνια; Α μα πια με τα χαράτσια και τα κάθε λογής χρωστούμενα, την ψυχή μας φάγανε! :(


6l8Wp3.png1Ikfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Φιλιά σε όλες και στον Στρουμφούλη μας ιδιαιτέρως !!!!

Φιλια κι απο μας στον μικρο μας στρουμφακο!!!!!!!!!!!

είναι νωρίς να το έχεις το σπίτι συμμαζεμένο από παιχνίδια. δεν ξέρω για τα δικά σας σπίτια, αλλά το δικό μου ακόμα παιδότοπος είναι!

Εμενα εχει ενα τονο παιχνιδια...και παιζει με καλαμακια-κουταλια-κασετες-σιντι.....

τί καλά! πρώτα ο Θεός θα είναι τέλεια κ στηνΤήνο (να πάτε κ στην Αγία Πελαγία=άμα σας πω....διάβαζα την αγιογραφία της όταν ήμουν μικρή κ στα καλά καθούμενα μύρισα λαδάκι!!!!!διάβαζα για λαδάκι καντήλας κ μύρισα λαδάκι καντήλας!!!!!πείτε μου ό,τι θέλετε, αλλά το έζησα κ αυτό!)Μου εχει τυχει κι εμενα.

Μυτιλήνη δεν εχω πάει! ούτε Θάσο! όπου κ να πάτε να περάσετε υπέροχα κ το παιδί ΥπεροχότερΑ!!!

Θα προσπαθησουμε να παμε κι εκει,αλλωστε θα νοικιασουμε μεταφορικο μεσο

Να σαι καλα συμπεθερουλα μου.....

Αγγελινα

Η αληθεια ειναι οτι δεν θελω να παω σε ψυχο τετοιο......δεν τους πολυ εμπιστευομαι.....δινουν και φαρμακα με το καλημερα σας.

Παω ομως συχνα στον πνευματικο μου και με βοηθαει πολυ....

Σας φιλω!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Αννούλα να σου ευχηθώ κι εδώ, να σας ζήσει το μωράκι και να είναι πάντα καλότυχο. Εσύ να είσαι σιδερένια και να σαραντήσεις με το καλό. Κάθε ευτυχία να είναι πάντα στο σπίτι σας από 'δω και πέρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και πανω που εγραφα....μου ηρθε μνμ απο Αννα....

ΓΕΝΝΗΣΕ ΕΝΑΝ ΠΑΙΔΑΡΟ 2,500 ΚΙΛΑ!!!!!!!

ΝΑ ΣΑς ΖΗΣΕΙ ΚΟΥΚΛΑΡΑ ΜΟΥ,ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΥΓΕΙΕΣΤΑΤΟς ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΥΧΟΣ!!!!!!!!!!!!

Δώρα να σ' ευχαριστήσουμε κι εσένα που μας ενημέρωσες. Αν επικοινωνήσεις ξανά, πες της χαιρετίσματα από μας.

Να σε ρωτήσω κάτι - κι όλες τις μαμάδες με παιδιά δημοτικού. Το παιδί δεν ξέρει ακόμα να διαβάζει ούτε να γράφει. Αναγνωρίζει τα γράμματα και τους αριθμούς, αντιγράφει σωστά λέξεις, αλλα ως εκεί. Πρέπει να κάνω κάτι μέσα στο καλοκαίρι, λέτε; Κι αν ναι, τι; Περιμένω απαντήσεις με αγωνία!

Αυτά που ξέρει είναι αρκετά ήδη. Στην πρώτη δημοτικού το παιδί θα μάθει από την αρχή κάνοντας πρώτα γραμμούλες (ίσιες και στρογγυλές, ημικύκλια και κύκλους) για να προσαρμοστεί το χεράκι του στη γραφή και μετά θα μπει στην ΑΒ. Τουλάχιστον, έτσι έγινε με τα δικά μου παιδιά. Άρα δε νομίζω ότι χρειάζεται να του μάθεις κάτι περισσότερο πριν πάει στο σχολείο. Αν όμως, έχεις μεράκι και όρεξη και το παιδί είναι δεκτικό και δε βαριέται, ό,τι μπορείς να του διδάξεις δίδαξέ του το.

Εβίρι, πώς πάει η ξενιτιά; Φαντάζομαι θα κάνετε και προς τα δω - κλείσανε το σχολεία ή όχι ακόμα;

Καλά τα πάμε προς το παρόν, αν και υπάρχει αγωνία για το μέλλον σε σχέση με την οικονομική κρίση. Θα έρθουμε για διακοπές προς το τέλος Ιουλίου. Τα σχολεία εδώ κλείνουν 26/7 (δεν έκανα λάθος στο 7, Ιούλιο κλείνουν).

Πολύ χάρηκα που ξαναέγραψες.

Εβιρυ ξέχασα να σου πώ ότι μου άρεσε πολύ ο μπερές και το χρώμα πανέμορφο.

Σ' ευχαριστώ Κάγλυ μου. Εύχομαι γρήγορα να χαρείς κι εσύ όπως η Άννα και η Μαρία πέρσι.

γλυκο κρεμα με μπισκοτα ειναι ενα καλοκαιρινο γλυκο που οσοι το τρωνε τρελενονται...:rolleyes:

Ωραίο γλυκό.

καλα να περασετε

Σ' ευχαριστώ Αφροδίτη.

(να πάτε κ στην Αγία Πελαγία=άμα σας πω....διάβαζα την αγιογραφία της όταν ήμουν μικρή κ στα καλά καθούμενα μύρισα λαδάκι!!!!!διάβαζα για λαδάκι καντήλας κ μύρισα λαδάκι καντήλας!!!!!πείτε μου ό,τι θέλετε, αλλά το έζησα κ αυτό!)

Εγώ το πιστεύω.

Εφτιαξα και την πιτα πανευκολη μονο που με παιδεψε να καθαρισω/τριψω την κολοκυθα,λοιπον παρτε χαρτι και στυλο και γραψτε....

Μπράβο Ιωάννα ωραία πίτα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλεναδες, εχω χαθει το ξερω αλλα πια εχω πολυ περιοροσμενο χρονο λογω κυριως της μικρης μου Εφης και της κουρασης που παει παρεα με την Εφη....

Η μικρη μου περπατησε και την αλλη εβδομαδα εχουμε και τα πρωτα μας γενεθλια.

Μια χαρα περναμε, εχει γινει σωστο παιδακι πολυ χαδιαρα και πολυ γλυκια.

κατα τα αλλα κανουμε μπανακια, ειμαστε καλα και απο δουλιτσα ευτυχως εχω οποτε παμε καλα και εκει.

δεν σας εχω διαβασει μονο τα νεα των κοριτσιων απο το φεις παρακοουθω οποτε μπαινω.

Σας χρωσταω κερασμα, θα κανω περπατοπιτα για την Εφη και ηδη τσακισαμε μια σοκολατοπιτα απο την χτεσινη μας επετειο γαμου με τον Λ.

φιλια πολλα, σας σκεφτομαι συχνα!!!

Link to comment
Share on other sites

Εβιρι και τα δυο που βαλαμε καλα ηταν.. η Γερμανια εχει πολυ καλη ομαδα, κανεις μας δεν περιμενε να νικησουμε. Ηλπιζα βεβαια να χασουμε με ενα γκολ διαφορα και οχι με δυο αλλα τι να κανουμε..

Γαμ@το ομως να μη δειξει τη σκ@τοφατσα της Μερκελ οταν εβαλε γκολ ο Σαμαρας..Παιδια αυτη την εικονα μουρης μπουλντοκ που μασαει πικραμυγδαλα οπως φανταζομαι θα ηταν της Μερκελ, θα με συντροφευε για παντα στις δυσκολες μερες μου...:)


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...