Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 26 λεπτά , Alex@ είπε:

      Λυπάμαι κορίτσι μου για το αποτέλεσμα σου.....εύχομαι η επόμενη να είναι αυτή που θα σου δώσει να κρατήσεις το μωράκι σου!

      Για την ενδομητριωση γνωριζ  πως παίζει ρόλο κ που είναι για να εμποδίζει τη  εμφύτευση. Επίσης πλέον έχει γιατρούς που δεν συμφωνούν να μπαίνει η γυναίκα σε κατάσταση εμμηνόπαυση κ με τη λαπαρασκοκηση πέρα από την εύρεση της ενδομητριωσης, καθαρίζουν όλες τις εστίες, όχι με καυτηριασμο. Κ σε εμμηνόπαυση ν σε βάλει δεν σημαίνει πως δεν θα ξανά εμφανιστεί η ενδομητριωση, εύχομαι να μην έχεις τίποτα.

       

      Σε ευχαριστώ πολύ. Να είσαι καλά. 

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

στην τελική αν ήταν έτσι, πάρτο αγκαλιά μαρή κ βγες! φίφες! αλλά δεν μαμιέται! υγεία!QUOTE]αυτο ακριβως!!!;):D
Γεια σας φιλενάδες μου

Δεν πρόλαβα να μπω το πρωί γιατί πήγαμε στη θάλασσα για μπανάκι και σε λίγο θα πάμε παιδότοπο

Φιλάκια!!!

καλα κανατε!!!εμεις ψηνομαστε στη ζεστη!!!!ευχομαι να περασατε τελεια και στον παιδοτοπο!!
Είμαι πολύ χαρούμενη. Τέλειωσα το βραδάκι το μπερέ της κόρης μου και έγινε πολύ ωραίο.
υπεροχο εγινε!!μπραβο χρυσοχερα μου!!!!εγω δενν...δεν τοχω καθολου!!!
Σήμερα είμαι κατακοπη

Οχι ότι εκανα κάτι ιδιαίτερο δηλαδή...Με κούρασε μάλλον η θάλασσα,αλλά και η ζέστη

Εκανα τα μαγειρέματά μου για αύριο,κοτόσουπα του μικρού και μοσχαρίσιες μπριζόλες στο τηγάνι

Εβαλα κι ενα πλυντήριο,ήθελα και να σιδερώσω,αλλά με τίποτα!!

ολα αυτα τα λες τιποτα???δεν νομιζω!!!
κοριτσακια τι κανετε ???εγω εχω τρεξιμο με το γαμο που θα γινω κουμπαρα...βρηκα ενα τελειο φορεμα ηταν αυτο που εψαχνα...με το καλο και παντα αξια!!!
Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!

Τι ζέστη είναι αυτή;;;;; Τα έχω δει όλα και όλοι γυρίζουμε σαν ζόμπι από την ζαβλακομάρα!αχ και εγω ελενη!!!γυρναω σπιτι και ειμαι σαν ζομπι:tongue::tongue:

Νομίζω πως το γεγονός που ξεχωρίζει μακράν είναι η Αυριανή μέρα της Αννούλας μας!εννοειται!!!

Πάντως οφείλω να ομολογήσω πως μου ξύπνησε τις πιο γλυκειές αναμνήσεις προσμονής!και μενα!!!τι ομορφες στιγμες, ανεκτιμητες!!!

Σε λίγο θα σας βάλω φωτό από την γιορτή μας στο fb!θα τις δω το βραδυ

Εγώ πάλι με τα 12ποντα είμαι μαλωμένη εδώ και πολύ καιρό!και εγω, μη σου πω και με τα 8ποντα!!!

Καλημέρα κορίτσια!!!Σήμερα θα έρθουν δυο φίλες μου να φτιάξουμε τις μπομπονιέρες της βάφτισης. .
να περασετε καλα και να μας βαλεις φωτο!!!με το καλο ολα!!!
Καλημέρα κορίτσια, χάθηκα το ξέρω αλλά πολλές δουλειές είχα και την πθερά εδώ, πήγα και στη μαμά μου και χτές επέστρεψα. Εχώ ένα σπίτι χάος αλλά θα το κάνω σιγά σιγά για την ώρα πίνω καφέ.
γεια σου καγκλυ μου, ολα θα γινουν σιγα σιγα...μα και εσυ μουσακα???πολυ ταλαιπωρια!!!
το κοτουπουλάκι της σύσας το τελείωσα στο ταψί με φαρφάλες, κολοκυθάκι, ντομάτες που πολτοποίησα. έγινε τόσο νόστιμο που έφαγα από αυτό για βράδυ κ πήρα κ μαζί μου για σήμερα.μμμμ, νοστιμοοοο...

κ εγώ σιδέρωσα λίγα κομμάτια, αλλά δεν τα τελείωσα ακόμα. αρνούμαι!δεν τελειωνει ποτε ντιαρ!!!!

το δικό μου σπίτι πάντως είναι σαν βομβαρδισμένο κ θα έχω κ τα πεθερικά μου το απόγευμα κ θα σχολάσω κ αργάμιση, κατά τις 5.30!!!!!γιούπι!!!

βαριέμαι!!!!!!!!!

καλο κουραγιο και υπομονη για ολα!!!
Καλημερούδια!!!

Σήμερα τρώμε μπιφτέκια κοτόπουλου στον φούρνο με πατάτες.

καλημερααα αγγελικουλα. πως τα φτιαχνεις???
Καλημερα κοριτσια.

Κοριτσακια να με συγχωρεσε,ηθελα να σχολιασω πολλα,αλλα εχω μαστορα...περναμε σιτες στα παραθυρα...και δεν μπορω να γραψω πολλα.

σας αγαπαω παντως ΟΛΕΣ..και οταν λεω ολες....εννοω ολες ;).QUOTE]και εμειςςς πολυυυυυ

kαλημερουδιααααααα!!!!μπηκα απλα να σας ευχαριστησω για οοοοοοολο αυτο το καιρο που περασαμε μαζι!!!με βοηθησετε κ κανετε την εγκυμοσυνη μου ευκολοτερη,κ ας με πεθανατε καποιες φορες με τα μαγικα φαγητα κ κυριως γλυκαααααααα!!!!!κοριτσακια μου ειμαι λιγο πριν το ονειρο μου να γινει πραγματικοτ!!!αυριο περιπου τετοια ωρα θα μαι μανουλα,αχ δεν μπορω να το πιστεψω..το λεω κ κλαιωωωωωω!!!!QUOTE]αννακι να πανε ολα τελεια, να εχεις μια καλη γεννα και με το καλο να τον δεχτειτε τον γιοκα σας!!!!νασαι ηρεμη και να κοιμηθεις και να ξεκουραστεις σημερα!!!!περιμενουμε στρουμφονεααα!!!!!γιουπιιιιιι!!!
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

καλημερα, καλημερα!!!τι κανετε??εγω ζεσταινομαι!!χθες ειχαμε τρελλη δουλεια, σημερα πιο χαλαρα!!!ξυπνησα και νομιζα οτι ειναι παρασκευη:(:(χθες ειχαμε την γιορτη του σχολειου. αν και δεν συμμετειχαμε ητσνε πολυ ομορφα και συγκινητικα!!ανυπομονω του χρονου που θα συμμετεχει και η Τ μου!!!:D:Dεπισης μου γνωρισε και μια συμμαθητρια της!!εψαχνε την δασκαλα της και μολις την ειδε την αγκαλιασε!!!χαρηκα που επιβεβαιωσα και παλι οτι περναει καλα!!!σημερα τρωμε μπιφτεκια που εψησα χθες με σαλατουλα και σπαω το κεφαλι μου για το τι να μαγειρεψω για αυριο. κατα ταλλα χθες ανακαλυψα οτι η κορη τρωει τα νυχια και τα πετσακια της απτα χερια!!!οτι δεν εχει πιπιλα , βαζει ολο το χερι η καποιο δαχτυλο στο στομα!!!!πως να το αντιμετωπισω:confused::confused:???εχετε καμμια ιδεα??

Link to comment
Share on other sites

Άννα, να είσαι καλά! μόνο χαρές καλή μου! με έναν πόνο! να ακούς το ένστικτό σου σε όλα όσα αφορούν το παιδί κ να έχεις οδηγό την προσευχή!!!!!

έλα όλες μια προσευχούλα για την Αννούλα μας!!

Εβίρι μου, θαυμάζω όσα κάνεις! χρυσά χεράκια. απλά δεν σχολιάζω, γιατί έχω μείνει παυλόπουλος! κοτόπουλο πιλάφι, ε; καιρό έχω να φάω έτσι το κοτόπουλο!

Αφροδιτούλα μου, άρνικα είναι μια κρέμα που δεν καίει κ την παίρνεις από φαρμακείο. αλλά έχει κ άρνικα σε βιολογικάδικα, πιο αγνή μάλλον. εγώ έχω του φαρμακείου. όταν λέμε ότι οι αγκώνες της είναι κίτρινοι από τα πεσίματα, τα πόδια της σαν παζλ σημαδεμένα!!!!!!γόνατα σέσε μέσα! κ γρατσουνάει το στήθος της τώρα που ιδρώνει! άλλο χούι αυτό!

δεν κάθεται γιατί είναι ζουζουνάκι! θέλει άλλες κρέμες! να την δεις πώς κάθεται να της βάλω αντιηλιακή ή κολώνια παιδική ή κραγιόν (μια στο τόσο μου ζητάει, γιατί ζηλεύει από εμένα, όταν με βλέπει).

Εκλογές Χριστούγεννα γιατί δεν θα αντέξουν την πίεση! άντε του χρόνου μαζί με ευρωεκλογές, αν δεν κάνω λάθος!

Δωράκι μου, ας είναι γερή η αδερφή σου κ είναι νέα να αποκτήσει κ άλλο. δεν την πήραν τα χρόνια!

με γειά τις σίτες. κ εμείς πρέπει να βάλουμε, αλλά δεν!!!!!

για το άλλο θέμα...δεν αξίζει να στεναχωριέμαι για τα του παιδικού σταθμού. τόσα χρόνια δικηγόρος το ψέμα το ξεχωρίζω, αν μη τί άλλο! το κοριτσάκι μου να είναι καλά κ από παραστάσεις θα χορτάσει τόσο θέατρο που είναι!

μα πρωί πρωί ξύπνησε 6.35 κ μιλούσε ακατάπαυστα με την Νέλλη!!!!!!

κ αφού ήπιε το γάλα της κ κάναμε αγκαλιές βγήκε βεράντα κ βροντόφωνα μιλούσε "μανούυυυυυυυυυυυυυυλαααααααααααααααααα.....μπλα μπλα!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, καλημερα!!!τι κανετε??εγω ζεσταινομαι!!χθες ειχαμε τρελλη δουλεια, σημερα πιο χαλαρα!!!ξυπνησα και νομιζα οτι ειναι παρασκευη:(:(χθες ειχαμε την γιορτη του σχολειου. αν και δεν συμμετειχαμε ητσνε πολυ ομορφα και συγκινητικα!!ανυπομονω του χρονου που θα συμμετεχει και η Τ μου!!!:D:Dεπισης μου γνωρισε και μια συμμαθητρια της!!εψαχνε την δασκαλα της και μολις την ειδε την αγκαλιασε!!!χαρηκα που επιβεβαιωσα και παλι οτι περναει καλα!!!σημερα τρωμε μπιφτεκια που εψησα χθες με σαλατουλα και σπαω το κεφαλι μου για το τι να μαγειρεψω για αυριο. κατα ταλλα χθες ανακαλυψα οτι η κορη τρωει τα νυχια και τα πετσακια της απτα χερια!!!οτι δεν εχει πιπιλα , βαζει ολο το χερι η καποιο δαχτυλο στο στομα!!!!πως να το αντιμετωπισω:confused::confused:???εχετε καμμια ιδεα??

μεγάλη υπόθεση το παιδί να νιώθει όμορφα με τη δασκάλα του.

αξίζει όσο τίποτα άλλο σε θέματα σχολείων.

του χρόνου πρωταγωνίστρια!

η Λ ήταν χάρμα οφθαλμών! τώρα που το θυμήθηκα! να την χαίρεστε Ελένη μου, συγχαρητήρια!

για αύριο κάνε πατάτες γιαχνί! εύκολο κ νόστιμο!

για τα νυχάκια....επειδή δαγκώνω ακόμα τα νύχια, ω ναι! είναι κληρονομικό το χάρισμα, από τον προπάππο μου κρατάει αυτή η κολώνια! πέρασε στον πατέρα της μάνας μου, στη μάνα μου, σε μένα κ ελπίζω να ανακόψω την κληρονομική πορεία αυτής της νταντομάρας!

δεν πρέπει να την μαλώσεις για τη χειρονομία της αυτή!

είναι ψυχολογικό κ έχει να κάνει όχι μόνο με την έξη-συνήθεια του χεριου΄στο στόμα, αλλά κ με την αντιμετώπιση της αμηχανίας της. έτσι την διαχειρίζεται. αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να την αποπροσανατολίζεις με κάτι που χρειάζεται τα χεράκια της, μια ζωγραφιά, τουβλάκια, ο,τιδήποτε της κάνει κέφι! κ πολύ επιβεβαίωση! κ μπράβο κ γιούπι!

κάπου διάβασα ότι είναι εκδήλωση ανασφάλειας, που για την ηλικία αυτή δεν είναι ανησυχητική. για τη δική μου άστα!

έλλειψη αυτοπεποίθησης είναι η αιτία! δώσε της τόσα μπράβο κ τόσα γιούπι όσα να τονωθεί το εγώ της κ δώσε της κ ευκαιρίες να χρησιμοποιήσει τα χεράκια της δημιουργικά!

σε παραμύθι μπορείς να της πεις για μια κούκλα της που έτρωγε τα νυχάκια κ μετά που ήρθε η τίνκερμπελ κ της έριξε νεραϊδόσκονη τα νυχάκια της έγιναν όμορφα κ κομψά, σαν μοντέλο ή ποιά της αρέσει! δείξε της τα δικά σου νυχάκια.

αν φτάσω στο σημείο αυτό με την σύσα, αλήθεια τί θα της δείξω; τα φαγωμένα μου νύχια;:oops::rolleyes:

δείξε άλλα κοριτσάκια, τη δασκάλα της πόσο όμορφα νυχάκια έχουν!

Link to comment
Share on other sites

kαλημερουδιααααααα!!!!μπηκα απλα να σας ευχαριστησω για οοοοοοολο αυτο το καιρο που περασαμε μαζι!!!με βοηθησετε κ κανετε την εγκυμοσυνη μου ευκολοτερη,κ ας με πεθανατε καποιες φορες με τα μαγικα φαγητα κ κυριως γλυκαααααααα!!!!!κοριτσακια μου ειμαι λιγο πριν το ονειρο μου να γινει πραγματικοτ!!!αυριο περιπου τετοια ωρα θα μαι μανουλα,αχ δεν μπορω να το πιστεψω..το λεω κ κλαιωωωωωω!!!!

σας φιλω ολες κ θα τα ξαναπουμε μολις επιστρεψουμε στο σπιτακι μας,εννοειται εχω πει τον Γ. να σας ενημερωσει για ολα!!!θα μιλησει στην Δωρα κ θα σας τα πει εκεινη!!!!!!

Θα περιμένουμε με ανυπομονησία τα νέα σου!!!!

Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια και να μην πονάς μετά(λόγω καισαρικής το λέω) για να μπορέσεις να ευχαριστηθείς το μωράκι σου από την πρώτη στιγμή που θα το πάρεις στην αγκαλιά σου!

Όπως καταλαβαίνεις έχουμε τρελαθεί όλες μαζί σου!!!;)


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κόρες,

Βγήκε το πρόγραμμα της ΕΕΤΑΑ για του χρόνου !!! yeah yeah !!!!

Στις 12/07 θα ανεβάσουν τους πίνακες με τις επιλέξιμες Δομές

Αιτήσεις από 13-23/07 έως τις 13.30 μ.μ. (όλα τα δικαιολογητικά είναι ίδια με τα περσυνά/μέχρι 4 σταθμούς έχεις δικαίωμα να δηλώσεις κλπκλπ - για εισοδήματα που ΔΕΝ υπερβαίνουν τις 40.000?) άντε να ανασάνουμε και λίγο ! Τουλάχιστον μας δίνουν (ακόμη) το δικάιωμα στην ελπίδα , κάτι είναι και αυτό !:wink:

__________________

Link to comment
Share on other sites

το θέμα κάντυ μου είναι ότι έχουν μειώσει τα κονδύλια κ άρα οι θέσεις μάλλον θα μειωθούν...θα δείξει!

αυτό που μου κακοφάνηκε είναι το θέμα της μετακίνησης που θα την πληρώνουμε! μεγάλη νταντομάρα! το να διαφοροποιείται η αμοιβή για τις δομές που δεν έχουν σίτιση το καταλαβάινω, απόλυτα δίκαιο. κ να σου πω με βολεύει να της βάζω μαζί της ό,τι γουστάρω εγώ κ όχι ό,τι να 'ναι. χθες για π.χ. για πρωινό έφαγε μερέντα!

χαράαααααααααα!!!!!! ούτε στη σύσα αρέσει η μερέντα!

τέλος πάντων, ας την πάρουν κ ας τρώει κ λίγα τέτοια!

πάντως τα δικά μου μόρια είναι πολύ χαμηλά σε σχέση με τους σταθμούς που θα ήθελα κ έτσι με βλέπω να δηλώνω 2 σταθμούς που πηγαίνουν γνωστοί μου γονείς τα παιδιά τους κ είναι ευχαριστημένοι κ άλλους δύο που δεν γνωρίζω καθόλου, αλλά είναι οι μόνοι που φτάνω-μάλλον- κ οι μόνοι που έχουν κήπο!

για μένα το παιχνίδι είναι βασικό για το παιδί!

κάτι άλλους που έχουν εδώ στο λουλουδιστάν κ είναι πολύ χαμηλά σε μόρια δεν έχουν ούτε τσιμεντένιο χώρο να παίζουν τα μικρά. είναι σαν φυλακές! σκοτεινά κ στενάχωρα. αν είναι έτσι, καλύτερα να μείνει εκτός εεταα κ να την στέλνω σε μπαλέτο ή δημιουργικό εργαστήρι. θα το συζητήσω κ σήμερα με την πεθερά, να δούμε αν αναλαμβάνει να τραβήξει η ομάδα!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια τι κανετε ???εγω εχω τρεξιμο με το γαμο που θα γινω κουμπαρα...βρηκα ενα τελειο φορεμα ηταν αυτο που εψαχνα...

.............

αυριο το μενου εχει μουσακα...

Χρυσοβαλάντω μας,

Με το καλό να γίνεις κουμπάρα ! Πάντα άξια !!!!!!

Μουσακά, μα τί λες τώρα ???? "Μας πεθάνατε" κι εσύ και η Κάγκλυ μας !!!!! :rolleyes:

Υ.Γ. Κάγκλυ μου, λίιιιγο καθυστερημένα, Χρόνια σου Πολλά και καλά !!!! Να τα εκατοστήσεις και εύχομαι ένα μωράκι να μπει στην ζωή σας με το καλό !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! {δεν πρόλαβα χθες... :| αλλά οι ευχές, επειδή είναι από καρδιάς, πάντα πιάνουν !}

Σήμερα δεν ξέρω τι να μαγειρέψω θα δω ίσως μουσακά.

Αν ήσουν δλδ ξεκούραστη ΤΙ θα μαγείρευες ????????????????????? όχι πες μου !!! :confused:

Κι εγώ θέλω αλλά πρέπει να το πάρω απόφαση και χώρια που θα χρειαστεί να τηγανήσω από βραδύς και να αφήσω το υπόλοιπο για την επόμενη... και με τα παιδιά χωρίς βοήθεια να κάνω αυτή την δουλειά... μπαααα δεν το βλέπω λίαν συντόμως ..........

Και οι ταβέρνες ???? Τί θα γίνουν οι ταβέρνες ???? Κλέφτες ????

Ε Αγγελικούλα μου ?????????:tongue::tongue::tongue: {je t' aime !!!}

kαλημερουδιααααααα!!!!μπηκα απλα να σας ευχαριστησω για οοοοοοολο αυτο το καιρο που περασαμε μαζι!!!με βοηθησετε κ κανετε την εγκυμοσυνη μου ευκολοτερη,κ ας με πεθανατε καποιες φορες με τα μαγικα φαγητα κ κυριως γλυκαααααααα!!!!!κοριτσακια μου ειμαι λιγο πριν το ονειρο μου να γινει πραγματικοτ!!!αυριο περιπου τετοια ωρα θα μαι μανουλα,αχ δεν μπορω να το πιστεψω..το λεω κ κλαιωωωωωω!!!!

σας φιλω ολες κ θα τα ξαναπουμε μολις επιστρεψουμε στο σπιτακι μας,εννοειται εχω πει τον Γ. να σας ενημερωσει για ολα!!!θα μιλησει στην Δωρα κ θα σας τα πει εκεινη!!!!!!

υσ,το σημερινο μενου θα ναι κρεας με κριθαρακι απο πεθερουλα!!!!

Αννούλα μας,

Με το καλό ! Με έναν πόνο να κρατήσεις το αγγελούδι σας αγκαλιά... να ξέρεις πως εδώ θα αγωνιά όλο το καφέ σα να είμασταν όλες μαζί στην αίθουσα αναμονής !

Το πρώτο κλάμα, η πρώτη αγκαλιά... αχ, αυτά τα χεράκια το τοσοδούλικα που σε σφίγγουν ... Παναγία μου !!!!

Οι προσευχές μας θα είναι μαζί σου ! Φιλάκια !:D

χθες ειχαμε την γιορτη του σχολειου. αν και δεν συμμετειχαμε ητσνε πολυ ομορφα και συγκινητικα!!ανυπομονω του χρονου που θα συμμετεχει και η Τ μου!!!:D:Dεπισης μου γνωρισε και μια συμμαθητρια της!!εψαχνε την δασκαλα της και μολις την ειδε την αγκαλιασε!!!χαρηκα που επιβεβαιωσα και παλι οτι περναει καλα!!:confused::confused:

Συμπεθέρα μου,

Πολύ χαίρομαι για όσα γράφεις, που περνάει καλά το παιδί μας. Μεγάαααλο πράγμα αυτό ! Τουλάχιστον, πας στην δουλειά "ήσυχη" το κατά δύναμην !Για τα νυχάκια δεν ξέρω , δεν μου έτυχε ως τώρα. Υπάρχει μια βλακεία που την βάζεις πάνω στα πετσάκια γύρω γύρω από το νύχι και πικρίζει, αλλά στάνταρ δεν πρέπει να κάνει για τόσο μικρά παιδάκια ....

Εβίρι μας,

Είσαι ταλεντάρα ! Τέλος ! Έμεινα με το μπερεδάκι. Και ωραίο μπλε ελεκτρίκ ! Μπράβο σου που βρίσκεις τόσο όμορφες και δημιουργικές απασχολήσεις !

Ελεν,

Θα μπω το βράδυ αν προλάβω να καμαρώσω την Λ σου στην γιορτούλα !

Κι εσύ Αγγελική περιμένουμε φωτό ! :-P

Ζωπ - ΕΞΑΦΑΝΙΖΟΛ !!! χα χα όχι δεν θέλω τίποτις, να είσαι καλά βρε αδερφέ !

Δώρα μου,

Πολύ λυπήθηκα με την αδερφή σου ... :| ας είναι έτσι το θέλημα του Θεού ! Τί να πούμε ...

Σχετικά με ΕΕΤΑΑ το είδα ότι έχουν πέσει τα κονδύλια. Ας δούμε ποιές δομές θα ενταχθούν τελικά... εδώ Φέφη μου είναι λίγο-πολύ αλλιώς τα πράγματα με τους σταθμούς... και βάσει των περσινών δεδομένων, υπήρχαν και πολλοί αξιόλογοι (σταθμοί) μέσα, οπότε είχες 4 καλές εναλλακτικές ας πούμε... θα δείξει τί θα αλλάξει φέτος ...

Και ναι θα γίνει σφαγή με τα χαμηλά εισοδήματα ...

Εμείς για σήμερα τρώμε το χθεσινό μας φαγάκι που έκανε μια σάλτσα μούρλια και όντως. Εβίρι, με ρυζάκι το συνόδεψα !

Και ότι περισσέψει (σε πτηνό εννοώ πάντα) θα το χώσω κατάψυξη για καβάντζα !;)

Link to comment
Share on other sites

αυτό με τις ταβέρνες κ τους κλέφτες...συμφωνώ κ επαυξάνω! στηρίζω ντελίβερυ!

πώς τα λες αδερφούλα μου!

χάθηκε η άλλη μας αδερφή, η περιστέρω μου! πού είσαι αγάπη;

για το υγρό που βάζεις στα νυχάκια...το έχω δοκιμάσει, είναι πίκρα, φαρμάκι! αλλά δεν κάνει για τόσο μικρά παιδιά. άσε που το θεωρώ αντιπαιδαγωγικό! τύπου πιπέρι στο στόμα!

πάντως εμένα αυτό το βερνίκι δεν με πτόησε παρά την πικρα του! πάλι τα δάγκωνα!

αγύριστο κεφάλι! κ μετά λένε για τους καραγκούνηδες! είμαστε κ εμείς οι καππαδόκες όμως...τς τς τς!!!!!!!άμα δεν ταιριάζαμε, δεν θα συμπεθεριάζαμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αφροδιτούλα μου, άρνικα είναι μια κρέμα που δεν καίει κ την παίρνεις από φαρμακείο. αλλά έχει κ άρνικα σε βιολογικάδικα, πιο αγνή μάλλον. εγώ έχω του φαρμακείου. όταν λέμε ότι οι αγκώνες της είναι κίτρινοι από τα πεσίματα, τα πόδια της σαν παζλ σημαδεμένα!!!!!!γόνατα σέσε μέσα! κ γρατσουνάει το στήθος της τώρα που ιδρώνει! άλλο χούι αυτό! θα την ζητησω στην φαρμακοποιο μου. αχ και η δικια μου χιλιοσημαδεμενη ειναι!!

δεν κάθεται γιατί είναι ζουζουνάκι! θέλει άλλες κρέμες! να την δεις πώς κάθεται να της βάλω αντιηλιακή ή κολώνια παιδική ή κραγιόν (μια στο τόσο μου ζητάει, γιατί ζηλεύει από εμένα, όταν με βλέπει).κοκκεταρια!!!!:tongue::tongue:

για το άλλο θέμα...δεν αξίζει να στεναχωριέμαι για τα του παιδικού σταθμού. τόσα χρόνια δικηγόρος το ψέμα το ξεχωρίζω, αν μη τί άλλο! το κοριτσάκι μου να είναι καλά κ από παραστάσεις θα χορτάσει τόσο θέατρο που είναι!ετσι μπραβο!!!!

μεγάλη υπόθεση το παιδί να νιώθει όμορφα με τη δασκάλα του.αυτο ειναι το σημαντικοτερο ολων

αξίζει όσο τίποτα άλλο σε θέματα σχολείων.

του χρόνου πρωταγωνίστρια!για μενα ειναι πρωταγωνιστρια της καρδιας μου ετσι και αλλιως!!!

για αύριο κάνε πατάτες γιαχνί! εύκολο κ νόστιμο!καλη ιδεα!!thanks dear!!!

για τα νυχάκια....επειδή δαγκώνω ακόμα τα νύχια, ω ναι! είναι κληρονομικό το χάρισμα, από τον προπάππο μου κρατάει αυτή η κολώνια! πέρασε στον πατέρα της μάνας μου, στη μάνα μου, σε μένα κ ελπίζω να ανακόψω την κληρονομική πορεία αυτής της νταντομάρας!

δεν πρέπει να την μαλώσεις για τη χειρονομία της αυτή!

είναι ψυχολογικό κ έχει να κάνει όχι μόνο με την έξη-συνήθεια του χεριου΄στο στόμα, αλλά κ με την αντιμετώπιση της αμηχανίας της. έτσι την διαχειρίζεται. αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να την αποπροσανατολίζεις με κάτι που χρειάζεται τα χεράκια της, μια ζωγραφιά, τουβλάκια, ο,τιδήποτε της κάνει κέφι! κ πολύ επιβεβαίωση! κ μπράβο κ γιούπι!

κάπου διάβασα ότι είναι εκδήλωση ανασφάλειας, που για την ηλικία αυτή δεν είναι ανησυχητική. για τη δική μου άστα!

έλλειψη αυτοπεποίθησης είναι η αιτία! δώσε της τόσα μπράβο κ τόσα γιούπι όσα να τονωθεί το εγώ της κ δώσε της κ ευκαιρίες να χρησιμοποιήσει τα χεράκια της δημιουργικά!

σε παραμύθι μπορείς να της πεις για μια κούκλα της που έτρωγε τα νυχάκια κ μετά που ήρθε η τίνκερμπελ κ της έριξε νεραϊδόσκονη τα νυχάκια της έγιναν όμορφα κ κομψά, σαν μοντέλο ή ποιά της αρέσει! δείξε της τα δικά σου νυχάκια.

αν φτάσω στο σημείο αυτό με την σύσα, αλήθεια τί θα της δείξω; τα φαγωμένα μου νύχια;:oops::rolleyes:

δείξε άλλα κοριτσάκια, τη δασκάλα της πόσο όμορφα νυχάκια έχουν!

σευχαριστω φεφακο για τις ιδεες σου και για τις σκεψεις σου. απο επιβραβευση αλλο τιποτε!!!δεν ξερω τι φταιει. πηρα σημ τηλ και στο σχολειο ωστε να το κοιταξουν εαν το κανει εκει και μαζι να το κοψουμε!!!ο αντρουλης μου τα τρωει και με νευριαζει:evil::evil:
το θέμα κάντυ μου είναι ότι έχουν μειώσει τα κονδύλια κ άρα οι θέσεις μάλλον θα μειωθούν...θα δείξει!

αυτό που μου κακοφάνηκε είναι το θέμα της μετακίνησης που θα την πληρώνουμε! μεγάλη νταντομάρα! το να διαφοροποιείται η αμοιβή για τις δομές που δεν έχουν σίτιση το καταλαβάινω, απόλυτα δίκαιο. κ να σου πω με βολεύει να της βάζω μαζί της ό,τι γουστάρω εγώ κ όχι ό,τι να 'ναι. χθες για π.χ. για πρωινό έφαγε μερέντα!

χαράαααααααααα!!!!!! ούτε στη σύσα αρέσει η μερέντα!

τέλος πάντων, ας την πάρουν κ ας τρώει κ λίγα τέτοια!

πάντως τα δικά μου μόρια είναι πολύ χαμηλά σε σχέση με τους σταθμούς που θα ήθελα κ έτσι με βλέπω να δηλώνω 2 σταθμούς που πηγαίνουν γνωστοί μου γονείς τα παιδιά τους κ είναι ευχαριστημένοι κ άλλους δύο που δεν γνωρίζω καθόλου, αλλά είναι οι μόνοι που φτάνω-μάλλον- κ οι μόνοι που έχουν κήπο!

για μένα το παιχνίδι είναι βασικό για το παιδί!

κάτι άλλους που έχουν εδώ στο λουλουδιστάν κ είναι πολύ χαμηλά σε μόρια δεν έχουν ούτε τσιμεντένιο χώρο να παίζουν τα μικρά. είναι σαν φυλακές! σκοτεινά κ στενάχωρα. αν είναι έτσι, καλύτερα να μείνει εκτός εεταα κ να την στέλνω σε μπαλέτο ή δημιουργικό εργαστήρι. θα το συζητήσω κ σήμερα με την πεθερά, να δούμε αν αναλαμβάνει να τραβήξει η ομάδα!

ευχομαι να αποφασισετε το καλυτερο!!!και εμεις εδω δεν εχουμε πολλους καλους σταθμους και αυτοι δεν μπαινουν στο προγραμμα. λεω να κανω και εγω τα χαρτια μου. περιμενω βεβαια να δω τις δομες αλλα δεν νομιζω ναναι κατι διαφορετικο απο περισυ. αλλωστε καμμια δεκαρια υπαρχουν. ως και τωρα μπορω να ανταπεξελθω στα διδακτρα αλλα μεχρι ποτε???ειμαι ομως τοσο μα τοσο ευχαριστημενη που λεω χαλαλι της!!!τωρα αν ερθει καποια στιγμη και αλλο παιδι, ζορικα τα πραγματα. ειδομεν....:rolleyes::rolleyes:
Συμπεθέρα μου,

Πολύ χαίρομαι για όσα γράφεις, που περνάει καλά το παιδί μας. Μεγάαααλο πράγμα αυτό ! Τουλάχιστον, πας στην δουλειά "ήσυχη" το κατά δύναμην !ναι, ναι, ειμαι ησυχη οτι ειναι σε καλα και εμπιστα χεριαΓια τα νυχάκια δεν ξέρω , δεν μου έτυχε ως τώρα. Υπάρχει μια βλακεία που την βάζεις πάνω στα πετσάκια γύρω γύρω από το νύχι και πικρίζει, αλλά στάνταρ δεν πρέπει να κάνει για τόσο μικρά παιδάκια .... δεν νομιζω οτι κανει γιαυτη την ηλικια. θα ηθελα να το καταλαβει και με τον διαλογο. συνεχεια της μιλαω για πολλα και διαφορα. τελευταια μου βγαζει μια αντιδραση(οχι παντα, αλλα αρκετες φορες) και δεν ξερω που οφειλεται. ο αντρας μου λεει οτι την εχουμε παραχαιδεμενη. εγω λεω μηπως ειναι φαση, μηπως ειναι η ηλικια, who knowsss???

Σχετικά με ΕΕΤΑΑ το είδα ότι έχουν πέσει τα κονδύλια. Ας δούμε ποιές δομές θα ενταχθούν τελικά... εδώ Φέφη μου είναι λίγο-πολύ αλλιώς τα πράγματα με τους σταθμούς... και βάσει των περσινών δεδομένων, υπήρχαν και πολλοί αξιόλογοι (σταθμοί) μέσα, οπότε είχες 4 καλές εναλλακτικές ας πούμε... θα δείξει τί θα αλλάξει φέτος ...

Και ναι θα γίνει σφαγή με τα χαμηλά εισοδήματα ...

μακαρι να μπειτε!!!στο ευχομαι μεσα απτην καρδια μου!!!
Link to comment
Share on other sites

Δωράκι μου λυπάμαι για το μωρό της αδερφής σου αλλά η μαμά φύση ξέρει καλύτερα! Μακάρι σε λίγο καιρό να μείνει ξανά έγκυος και να κάνει ένα μωράκι!

Κι εμείς σε αγαπάμε πολύ Δωράκι, ΟΛΕΣ!

Αννα κι εγώ δάκρυσα από την συγκίνηση! Προσπάθησε να είσαι όσο πιο ήρεμη μπορείς απόψε, δεν σου λέω να κοιμηθείς καλά γιατί ξέρω πως από την αγωνία σου και την προσμονή δεν θα το κάνεις!

Περιμένουμε λοιπόν νέα σου!

Έβιρι ήμουν μικρή και άμυαλη τότε! Η αλήθεια είναι πως έχω το όνομα της γιαγιάς μου που δεν ήμουν και πολύ κοντά της ως παιδί και δεν ήθελα να με φωνάζουν έτσι! Τώρα εννοείται αναθεώρησα!

Αφροδιτούλα άδεια παίρνω τέλος Ιούλη με αρχές Αυγούστου. Αργεί ακόμη!!!

Τα μπιφτέκια κοτόπουλου μου τα φτιάχνει ο χασάπης κι εγώ τα βάζω στον φούρνο με λεμονάκι, λάδι και μουστάρδα και γίνονται μούρλια. Κόβω και πατατούλες στο ταψί πασπαλίζω και με ρίγανη και έτοιμο!

Για το φαγωμα των νυχιών θα συμφωνήσω με Φέφι μια κι εγώ πέρασα αυτό το στάδιο! Εγώ το έκοψα μεγάλη βάζοντας ψεύτικα νύχια και μετά όταν είδα τα δικά μου μεγάλα δεν μου έκανε καρδιά να τα φάω. Βέβαια που και που το θυμάμαι αλλά τρώω ένα και μου περνάει!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

kαλημερουδιααααααα!!!!μπηκα απλα να σας ευχαριστησω για οοοοοοολο αυτο το καιρο που περασαμε μαζι!!!με βοηθησετε κ κανετε την εγκυμοσυνη μου ευκολοτερη,κ ας με πεθανατε καποιες φορες με τα μαγικα φαγητα κ κυριως γλυκαααααααα!!!!!κοριτσακια μου ειμαι λιγο πριν το ονειρο μου να γινει πραγματικοτ!!!αυριο περιπου τετοια ωρα θα μαι μανουλα,αχ δεν μπορω να το πιστεψω..το λεω κ κλαιωωωωωω!!!!

σας φιλω ολες κ θα τα ξαναπουμε μολις επιστρεψουμε στο σπιτακι μας,εννοειται εχω πει τον Γ. να σας ενημερωσει για ολα!!!θα μιλησει στην Δωρα κ θα σας τα πει εκεινη!!!!!!

υσ,το σημερινο μενου θα ναι κρεας με κριθαρακι απο πεθερουλα!!!!

Αννούλα με το καλό!!

Ανυπομονούμε να μάθουμε νέα σου!!!

Λοιπόν σήμερα ξαναπήγαμε για μπάνιο!!

Η θάλασσα παγάκια, ό,τι πρέπει για τα νεύρα και για το δέρμα τσίτα...

Πολύ το ευχαριστήθηκα,να είναι καλά ο αντρούλης να έχει κέφια να με πηγαίνει,μιας κι αυτός ούτε να τη δει...

Τεσσερα μπανάκια σύνολο,ποιος θα μου το έλεγε!!Ε δεν μπορεί,τα 20 θα τα κάνω φέτος!Ας είναι και 15

Σας φιλώ και πάω να σιδερώσω,γιατί τα ρούχα θα φτάσουν στο ταβάνι,αν τα αφήσω κι άλλο

Link to comment
Share on other sites

Χρυσοβαλάντω πάντα άξια κορίτσι μου! Τώρα το είδα!

Επίσης Φέφι με ρώτησες χτες σε ποιό μέρος στην Εύβοια θα πάνε τα παιδιά. Στο Πευκί στην βόρεια Εύβοια.

Μεταξάκι αυτό το υγρό το είχα πάρει κι εγώ για να κόψω το φάγωμα των νυχιών. Αποτέλεσμα, τα έτρωγα κι ας με πίκριζε!!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...