Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 3/10/2024 at 1:28 ΜΜ, despoina554 είπε:

      Σ ευχαριστώ πολύ. Ναι έχω θέμα με την πήξη του αίματος και αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο. Τώρα ήταν η πρώτη φορά που πήρα αγωγή για αυτό. Στις προηγούμενες προσπάθειες δεν το είχαμε βρει. Θεωρώ ότι παίζει ρόλο και η ποιότητα των εμβρύων. Η εμβρυολογος μου είπε ότι το γεγονός ότι έχουμε κάνει 3 προσπάθειες χωρίς να έχει δώσει κάποιο έμβρυο εγκυμοσύνη  ειναι παράξενο. Κανονικά είπε δύο θα έπρεπε να δώσουν. Έχω και μια βιοχημική από φυσιολογική συλληψη. Αυτά. 

      θα πω κι εγώ  στο γιατρό μου να πηγαίνω απόγευμα. 

       

      Κορίτσι μου καλησπέρα...για τη. Πήξη του αίματος κ το φωσφολιπίδικο σύνδρομο τι θεραπεία πήρες?και αν επιτρέπεται έχεις πάει σε αιματολογο η ο γυναικολόγος σου έδωσε διάγνωση κ θεραπεία

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Ναι, κάτι ακόμη ξέχασα. Χτες ξεκίνησα ένα μπερεδάκι για την κόρη μου και πορώθηκα με δαύτο. Θέλω να το τελειώσω όσο πιο σύντομα γίνεται για να δω πόσο μαλλί θα πάρει, ώστε να προλάβω να πάρω κι άλλο (αν χρειαστεί) τώρα που το βρήκα σε προσφορά, πριν εξαντληθεί.

Τη στολή δεν την τέλειωσα ακόμη απλά την άφησα για λίγο για να δω τι θα κάνω με το μαλλί.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλησπέρα!!!

Μόλις πριν λίγο κατάφερα να σας διαβάσω (από το πρωί προσπαθώ, αλλά το παιδί είναι ανήσυχο, ήταν και τα πεθερικά μου εδώ, οπότε καταλαβαίνετε...)

Λοιπόν, να τα πάρω με τη σειρά:

love4four, αν μπορείτε να βρείτε δουλειά, μην το σκέφτεστε καθόλου. Μακάρι να μπορούσα να φύγω κι εγώ από εδώ.

Αννα, με το καλό να έρθει ο στρουμφούλης σας!

Αφροδίτη, περαστικά στη μικρή. Ελπίζω και εύχομαι να φύγουν γρήγορα τα σημάδια.

fefi, συμφωνώ με αυτά που γράφεις, μα πάνω απ' όλα με αυτό:

τράτζικ είναι η συνειδητή χρυσή αυγή, που πλέον είναι συνειδητή επιλογή!

Ο καθένας είναι ελεύθερος να πιστεύει και να ψηφίζει ό,τι θέλει, αλλά... όχι μέχρι εκεί. Από πού κι ως πού βάζουν τη χ.α. στη βουλή????

Eviri, νομίζω ότι οι Γερμανοί μόνο εμας ξέρουν να κρίνουν. Τα χάλια τους δεν τα βλέπουν... 5 φορές το χρόνο ορθογραφία και 9 μέρες σορολόπ...

Δωράκι, δεν μπορώ να σου πω να μην στεναχωριέσαι (ξέρω ότι δε γίνεται). Απλώς θα σου πω ότι για να έγινε, κάποιος λόγος θα υπήρχε. Συμφωνώ πάντως μαζί σου να κάνει άλλον έναν υπέρηχο η αδελφούλα σου. Λάθη γίνονται (δυστυχώς), οπότε καλό θα ήταν να το διασταυρώσουν. Μακάρι να ήταν λάθος, λοιπόν, και αύριο να είναι όλα καλά!!!

Α! Ξέχασα! Εμείς σήμερα φάγαμε γαύρο τηγανιτό με βλήτα.


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας γλυκιες μου φιλεναδουλες!!!!

Εμεις ειμαστε ακομα χωριο,περναμε τελειααααα ησυχια,ηρεμια και μανουλααααα!!!!!!

Ο μικρουλης μας εκοψε εντελως την πανα.....πανευκολα!!!!

μπράβο αφαλήλ! :D

Αλλα εγινε και κατι πολυ ασχημο.....

Η αδερφη μου,εχασε το μωρο!!!:(:(:(:(

Ελπιζω αυριο να γινει ενα θαυμα...και να ειναι ολα μια χαρα!!!!

Ευχομαι να εισαστε ολες καλα,

σας φιλω...σμουτς!!

εύχομαι να είναι όλα καλά με την αδερφή σου κ το νινί!

Καλησπέρα!!!

Μόλις πριν λίγο κατάφερα να σας διαβάσω (από το πρωί προσπαθώ, αλλά το παιδί είναι ανήσυχο, ήταν και τα πεθερικά μου εδώ, οπότε καταλαβαίνετε...)

καταλαβαίνουμε!

fefi, συμφωνώ με αυτά που γράφεις, μα πάνω απ' όλα με αυτό:

Ο καθένας είναι ελεύθερος να πιστεύει και να ψηφίζει ό,τι θέλει, αλλά... όχι μέχρι εκεί. Από πού κι ως πού βάζουν τη χ.α. στη βουλή????

Α! Ξέχασα! Εμείς σήμερα φάγαμε γαύρο τηγανιτό με βλήτα.

μάκια σου!

χθες έβρασα κοτοπουλάκι για το παιδί για να τελειώσω το μαγείρεμα σήμερα. θα βάλω κ κριθαράκι με κολοκυθάκι κ φρέσκια ντομάτα!!!!!

για μας θα κάνω σήμερα τα μακαρόνια μιας κ είχαμε περισσεύματα!

εγώ τρώω αρακά, τα αγαπάκια μου κεφτέδες με πατάτες!

σκούπισα όλο το σπίτι, σφουγγάρισα το μισό. η σύσα μετά ήθελε αγκαλιές!

σιδέρωσα κάτι ψιλά! είναι γεμάτο το καλάθι με ασιδέρωτα!

τίναξα ριχτάρια κ έβγαλα τους σελτέδες από τους καναπέδες! έβαλα πλυντήριο με σελτέδες. για βράδυ φάγαμε με την κόρη μου χωριάτικη, απλά δεν έβαλα κρεμμύδι, αν κ μου αρέσει πάρα πολύ!

όταν επέστρεψα από τη δουλειά στο σπίτι 5.15 φέφος κ φεφόπαιδο κοιμόντουσαν ακόμα! 2,5 ώρες!!!!!

κ το βράδυ μου ζήτησε το φεφόπαιδο από τις 9.30 να πάει να κοιμηθεί!

αλλά ρε παιδί μου ζητάει σεντόνι κ τυλίγεται μέχρι κ το πρόσωπο!!!!ενώ σκάει ο τζίτζικας!!!!αργότερα όταν πάω κ εγώ για ύπνο της βγάζω το φανελάκι ή φόρεμα κ μένει με το βρακί!αλλιώς δεν δέχεται να τα βγάλουμε!!!!

σήμερα στο σχολείο μου είπαν ότι η σύσα είχε ρόλο τελικά, αλλά δεν ήθελε να βγει!!!!!!νταξ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!

Σήμερα τρώμε αρακά που θα μαγειρέψει η πεθερά μου.

Κατά τα άλλα μου έχετε λείψει όλες! Έχω πολύ δουλειά στο γραφείο ένεκα αδειών και τρέξιμο στο σπίτι μια κι ετοιμάζω τα πράγματα των παιδιών για τις διακοπές τους!

Αφροδιτούλα να μην στεναχωριέσαι με το πέσιμο της κορούλας σου. Έτσι είναι τα μικρά, δεν φταις εσύ σε κάτι!

Εμένα προχθές ο μικρός έπεσε στο ίσιωμα και χτύπησε το κούτελό του κάνοντας ένα καρούμπαλο! Του βάλαμε λίγο βούτηρο για ναν μην μελανιάσει, έκλαψε λίγο και του πέρασε.

Φεφάκι μου ότι κι αν ψηφίζουμε εδώ είμαστε όλες μία παρέα και εννοείται πως αγαπιόμαστε όλες μεταξύ μας! By the way δεν έχω ψηφίσει ποτέ μου ΝΔ και ούτε πρόκειται!

Έβιρι αυτά τα τύμπανα του πολέμου ηχούν χρόνια τώρα! Ενδεχομένως λόγω κρίσης ακούγονται πιο έντονα! Ο Θεός να βάλει το χέρι του!

Μεταξάκι μου ελπίζω το γόνατο σου να είναι καλύτερα σήμερα!

Δωράκι μπράβο για το κόψιμο της πάνας! Εμ ολόκληρο αντράκι ο θησαυρός σου!

Ελπίζω να έχετε τελικά καλά νέα με το μωράκι σου της αδερφής σου!

Κορίτσια πάω να δουλέψω λίγο κι ελπίζω να τα πούμε σε λίγο ξανά!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια κι από μένα.

Για σήμερα δε θα μαγειρέψω γιατί περίσσεψε αρκετό φαγητό από χτες. Βλέπετε ο Έβιρος μου ζήτησε να του φτιάξω πατάτες-αυγά και μπέικον τηγανητά και δεν έφαγε τα φασόλια. Σήμερα όμως, δεν τα γλιτώνει.

Αγγελική, το βούτυρο το έχω ακούσει για τις μελανιές, αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ. Είχα κάποτε μια αλοιφή που μου είχε πει η παιδίατρος την έλεγαν Λαζονίλ και έκανε πολύ καλή δουλειά. Δεν άφηνε να γίνει μελανιά. Υπάρχει κι άλλη μία που δεν μπορώ να θυμηθώ το όνομα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερουδιααααα!!!τι μου κανετε κοριτσακια????Αφροδιτη περαστικα στην μικρουλα!!!Δωρα μου ευχομαι ολα να ειναι καλα με το σπορακι,καμμια φορα καποιες κυησεις χωρις καμμια ενδειξη κ ενω εχουν ακουσει καρδουλα σταματουν...αυτο λεγεται παλλινδρομη κυηση....οι ευχες μου μαζι σας!κ να μην ξεχασω να πω συγχαρητηρια στον Ραφαηλακο για την πανα!!!!

Εβιρι τα σεναρια αυτα τα ακουμε χρονια τωρα,ελπιζω κ αυτην την φορα να ειναι ραδιο αρβυλα....αλλα μεταξυ μας κ αυτο που ζουμε τωρα ενα ειδος πολεμου δεν ειναι...

για σημερα το μενου εχει κοτοπουλο ψητο με σαλατουλα!φιλακια ομορφουλες!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κάτι ακόμη ξέχασα. Χτες ξεκίνησα ένα μπερεδάκι για την κόρη μου και πορώθηκα με δαύτο. Θέλω να το τελειώσω όσο πιο σύντομα γίνεται για να δω πόσο μαλλί θα πάρει, ώστε να προλάβω να πάρω κι άλλο (αν χρειαστεί) τώρα που το βρήκα σε προσφορά, πριν εξαντληθεί.

Τη στολή δεν την τέλειωσα ακόμη απλά την άφησα για λίγο για να δω τι θα κάνω με το μαλλί.

Χρυσοχέρα! Τα έχουμε πει αυτά!!!

Καλημέρα κορίτσια κι από μένα.

Για σήμερα δε θα μαγειρέψω γιατί περίσσεψε αρκετό φαγητό από χτες. Βλέπετε ο Έβιρος μου ζήτησε να του φτιάξω πατάτες-αυγά και μπέικον τηγανητά και δεν έφαγε τα φασόλια. Σήμερα όμως, δεν τα γλιτώνει.

Αγγελική, το βούτυρο το έχω ακούσει για τις μελανιές, αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ. Είχα κάποτε μια αλοιφή που μου είχε πει η παιδίατρος την έλεγαν Λαζονίλ και έκανε πολύ καλή δουλειά. Δεν άφηνε να γίνει μελανιά. Υπάρχει κι άλλη μία που δεν μπορώ να θυμηθώ το όνομα.

Μου είπαν και κάτι άλλο. Μία φίλη είχε πάει στο Παίδων το παιδί της γιατί είχε χτυπήσει στο κεφαλάκι του και του έβαλε πάγο. Της είπαν λοιπόν πως στα παιδιά απαγορεύεται να βάζεις πάγο στο κεφάλι γιατί τα αγγεία είναι πολύ λεπτά και κινδυνεύουν να σπάσουν από το κρύο!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα,απο εδω και περα θα τα λεμε πιο συχνα μιας και ο καλος μου (επειδη τον προσεξα παρα πολυ λεει τωρα που ηταν αρρωστος)ηρθε γκαλια με εναν φορητο χτες σπιτι για μενα:P....Τον χωριζεις τετοιον αντρα μετα??

Εσεις τι κανετε κοριτσια μου?


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλώς τα κορίτσια μου !!!!

Ιωάννα μας,

Πόσο χάρηκα που μπήκες ! Ελπίζω όλα καλύτερα (και, όχι βέβαια, δεν τον χωρίζεις τέτοιον άντρα χα χα;)) !!!!

Δωράκι,

Να περνάτε τέλεια και πολλά συγχαρητήρια για την πάνα του θησαυρού ! Έλα πες την αλήθεια : δε σου φαίνεται ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ άντρας πλέον ?????

Όσο για την αδερφή σου, μακάρι να είναι όλα καλά -σας το εύχομαι από καρδιάς- ΑΛΛΑ εάν τελικά ... δεν... σκέψου θετικά : κάποιος λόγος θα υπήρχε ! Κρίμα !

Φέφη μου,

Είδες που τελικά μπορεί το παιδί να έκανε πίσω ???? Σου λένε την αλήθεια ? Ποιός να ξέρει ! Μην φλέγεσαι... έχετε χρόνια μπροστά σας ου ου ! Με το τσουβάλι !

Εβίρι,

Είσαι όντως χρυσοχέρα ! ΩΡΑΊΟ φαγάκι ζήτησε χθες ο Έβιρος δε λέω (πονηρούλης !) βάλ' του όμως σήμερα και τα φασόλια ! :confused::rolleyes::cool:

Αυτό με το βούτύρο είναι σωτήριο .... καρα-τσεκαρισμένο !

Ελένη και Συμπεθέρα απούσες...

Η mom to be Άννα4 ξε-τρελαμένη φαντάζομαι ε ????? Εμ εδώ έχουμε εμείς αγωνία !

Αγγελικούλα2,

Μας λείπεις... άντε να τελειώσεις με τα πολλά να τα λέμε. :-P

Ηλιαχτίδα μας,

Τί να πρωτο-προλάβεις κι εσύ !

Περιστέρω ου ου ου !!!!

Εμείς τα δικά μας : μαγειρικώς, καλά λέω... σκέφτομαι να ανταμείψω τον αντρούλη μου σήμερα που 2 ημέρες έγαφε φακές και θα κάμω κοτόπουλο με πιπεριές πράσινες -μακριές-, κρεμμύδια και σκορδάκι - ντοματούλα.... θα δείξει τί βα βγει ! Την διάβαζα προχθές την συνταγή και είπα να την δοκιμάσω ! Για συνοδευτικό δεν γνωρίζω ακόμη... αν και, αν βγει πλούσιο, παίζει να το φάμε μόνο με σαλάτα !

Τα τέκνα μας είναι καλά... πρέπει αύριο-μεθαύριο να πάω να πάρω στην μικρή μπλε σορτσάκι και άσπρο μακό/μπλούζα για την γιορτή... τρέχα-γύρευε δλδ !

Το πόδι μου Εβίρι μου είναι καλύτερα... αν είχα πάθει διάστρεμμα (κούφια η ώρα) θα πόναγα πάρα πολύ ! Σε σχέση με την 1η μέρα με ενοχλεί λιγότερο, άρα, φαντάζομαι πάει καλά (και ναι φοράω φλατ σήμερα χο χο) !

Φιλάκια πολλά σε όλες (και συγγνώμη αν κάποια/κάτι ξεχνάω) :|

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου.

Για σήμερα έφτιαξα φακές.

Αννούλαααααααα, πόσες μείνανε??????:D:D

Κάντυ μου, για την αποκέντρωση θα συμφωνήσω με Φέφη.

Δωράκι, πως είναι η αδελφούλα σου?:(

Εβίρι μου, για τα λινκ που έβαλες... Εγώ παρακολουθώ με ιδιαίτερη προσοχή και αγωνία την "εξωτερική πολιτική" και δεν τα βλέπω και πολύ αισιόδοξα τα πράγματα (εντάξει, όχι να πεθάνουμε κι από το φόβο μας).

Φέφη μου, είδες που υπήρχε μια εξήγηση για τη γιορτή? Μπορείς να την διασταυρώσεις με το παιδί?

Περιστεράκι, όσες δεν έχουμε φατσοβιβλίο, θα μείνουμε στο σκοτάδι, ε?:tongue:

Για τα εκλογικά, τα λέω δίπλα...:rolleyes:

Άννια, πάντα γεροί να είστε και μπράβο στο σύζυγο!

Τι άλλο, τι άλλο ξεχνάω...?:confused:


Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα καλορίζικος ο φορητός! Και φυσικά και δεν τον χωρίζεις τέτοιον άντρα!

Μεταξάκι θα τα λέμε πιο συχνά ευελπιστώ! Και θα βλεπόμαστε επίσης!

Γεια σου κομμήτη Ζωπ!!!!

,

Κορίτσια σχολάω! Καλό απόγευμα να έχετε όλες!

Μάκια!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου κομμήτη Ζωπ!!!!

Γειά σου και σένα Αγγελικούλα ζάχαρη, Αγγελικούλα μέλι... Έχεις από τα ωραιότερά μου γυναικεία ονόματα!:D

Φιλιά σε όλες, καλό μεσημέρι!!


Link to comment
Share on other sites

κ μόνο το γεγονός ότι μου είπε η άλλη δασκάλα ότι η σύσα είχε γραπωθεί πάνω στην κυρίως δασκάλα είναι απόδειξη ότι λέει ψέμματα! η σύσα δεν την γουστάρει την άλλη λέμε! όχι να γραπωθεί από το φόρεμά της! κ να κλαίει, γιατί δεν ήθελε να κατέβει από πάνω της!!!!!!αχαχα!

στην τελική αν ήταν έτσι, πάρτο αγκαλιά μαρή κ βγες! φίφες! αλλά δεν μαμιέται! υγεία!

φιλούρες σχόλασα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...