Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 3/10/2024 at 1:28 ΜΜ, despoina554 είπε:

      Σ ευχαριστώ πολύ. Ναι έχω θέμα με την πήξη του αίματος και αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο. Τώρα ήταν η πρώτη φορά που πήρα αγωγή για αυτό. Στις προηγούμενες προσπάθειες δεν το είχαμε βρει. Θεωρώ ότι παίζει ρόλο και η ποιότητα των εμβρύων. Η εμβρυολογος μου είπε ότι το γεγονός ότι έχουμε κάνει 3 προσπάθειες χωρίς να έχει δώσει κάποιο έμβρυο εγκυμοσύνη  ειναι παράξενο. Κανονικά είπε δύο θα έπρεπε να δώσουν. Έχω και μια βιοχημική από φυσιολογική συλληψη. Αυτά. 

      θα πω κι εγώ  στο γιατρό μου να πηγαίνω απόγευμα. 

       

      Κορίτσι μου καλησπέρα...για τη. Πήξη του αίματος κ το φωσφολιπίδικο σύνδρομο τι θεραπεία πήρες?και αν επιτρέπεται έχεις πάει σε αιματολογο η ο γυναικολόγος σου έδωσε διάγνωση κ θεραπεία

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Περασαμε στους 8!!!Εοε-εοο!!!!

Καλημερα οοοολη μερα!!!!!!

μπραβο στην εθνικη μας, καλη συνεχεια , αντε και στους 4 τωρα!!!!

Δε σας είπα, την Πέμπτη έβλεπε η κόρη μου το Τούρκικο τη Σιλά, έκατσα κι εγώ μαζί της και μου κίνησε μεγάλο ενδιαφέρον η πλοκή. Μου άρεσε επίσης, η μουσική και οι δύο πρωταγωνιστές (όμορφα παιδιά). Χτες, βρήκα στο ίντερνετ και τα προηγούμενα 4 επεισόδια που δεν είχα χάσει και έτσι έκανα σύνδεση προσώπων και καταστάσεων.

Πόσα πράγματα μπορεί να μάθει κανείς από μία καθημερινή σειρά για το λαό που πρωταγωνιστεί!!!!!!!!!!! Ενδιαφέρον έχει, η παρουσίαση των δύο προσώπων της Τουρκίας του βαθιά ανατολικού και του σύγχρονου ευρωπαϊκού (τρομάρα τους), επίσης, το ότι μας κάνουν γνωστά κάποια από τα ήθη, τα έθιμά τους, τις τελετές τους, την καθημερινή συμπεριφορά τους,.....κι άλλα πολλά.

δεν τα μπορω καθολου αυτα τα τουρκικα, μου γυρναει ο ματης μολις τα ακουω!!!μονο παρα πεντε βλεπω τωρα, ειναι και αργα-εκεινη την ωρα χαλαρωνω:D. γελαω κιολας!!!
καλημερουδιααααααααααα!!!!!ευτυχως που η εθνικη μας μας εκανε να χαμογελασουμε γιατι στις εκλογες μεγαλη πικρα...ακου να βγει πρωτο κομμα η ΝΔ!!!!!τραγικο!!!!!tragicccc!!!!!!μα δεν παμε καθολου καλααααααααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!ειμαστε αξιοι της μοιρας μας!!!:|:neutral:

α ξεχασα να σας πω επιτελους γιναμε καρπουζιιιιιιιιιιιιιιιιιωραιο καρπουζακι!!!!

tt11a5f9.aspx

Καλημέρα και καλή βδομάδα!

Η γιορτή μας ήταν τέλεια, η Λ. επίσης, αλλά κουράστηκαν τα ψυχουλίνια γιατί ήταν στον ήλιο γύρω στις 2,5 ώρες.

Συγκινήθηκα πάρα πολύ και το χάρηκα πολύ! Παρότι και οι 2 δασκάλες μας είναι εγγυούλες και δεν μπορούσαν να κάνουν τρελλά χορευτικά φετος, δώσαν τον καλύτερό τους εαυτό και αυτό φανηκε στα παιδάκια μας!

Και του χρόνου να είμαστε όλοι γεροί και να τα απολαύσουμε και πάλι!συγχαρητηρια και στην κορουλα σου και σε σενα και στις δασκαλες σας. παντα χαρες!!!

Το σκ ήτανε πολύ κουραστικό... Επλυνα όλα τα μαξιλάρια του σαλονιού, φτιάξαμε την μεγάλη αποθήκη που γινόταν πανικός, και με επισκεφθηκε και η κοκκινομούρα, οπότε κομμάτια....ολα μαζι σουρθαν βρε κοριτσακι:?ελπιζω νασαι καλυτερα σημερα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Πώς είσαι Εβίρι μας ???? Τα ποδαράκια σου καλύτερα ? Φαντάζομαι ότι έκανες κανένα ποδόλουτρο να έρθεις λίγο στα ίσια σου ε ? ;)ελπιζω εβιρακι να εισαι καλυτερα σημερα. χρειαζεσαι ξεκουραση

Χρειάζεσαι 800 γρ. τυρί (φέτα) και ανθότυρο {σε ότι αναλογία θες, εγώ συνήθως βάζω μισό-μισό το τρώνε πιο ευχάριστα τα παιδιά}, 1 κούπα γάλα φρέσκο, 5 αυγά χτυπημένα και πιπεράκι -αλατάκι συμπληρώνεις αν χρειαστεί βάσει των προτιμήσεών σου- και μυρωδικά ότι σου αρέσει πιο πολύ

Αυτό το πολύ δύσκολο είναι η γέμιση

Στρώνεις τα μισά φύλλα κάτω στη μέση την γέμιση τα υπόλοιπα φύλλα πάνω (βουρώνεις ενδιάμεσα πάντοτε) και αφού κόψεις την πίττα σε κομμάτια την περιχύνεις με 1/2 κούπα κρέμα γάλακτος.

Ψήνεις για μια ώρα περίπου στους 180 στις αντιστάσεις σε προθερμασμένο φούρνο !ωραια συνταγουλα!!!μα τι χρυσοχερα συμπεθερα!!!θα καλοτρωει η αγαπουλα μου!!!χαχααα

Εγώ περιμένω με μεγάλη ανυπομονησία την Κυριακή να τα δω τα παιδάκια μας !!!! εμεις την τεταρτη. περιμενω ομως τη επομενη χρονια που θα συμμετεχουμε και εμεις!!!συγκινουμαι και μονο με τη σκεψη!!!

Μμμμμμ τί ωραίες σκέψεις που κάνουμε όλες μες στο Σ/Κ !!! Κι εγώ έπλυνα τα καλύμματα από τα μαξιλάρια του 3θεσιου και όλα τα περιφερειακά μαξιλάρια του καναπέως !!!:cool: {χα χα μου αρέσει να σας πειράζω !}

Ο 2θεσιος έχει σήμερα την τιμητική του (ΑΛΛΑ μου βγήκε η πίστη μετά να τα ξαναβάλω, ιδίως τα μαξιλάρια της πλάτης καλά που ήταν ο Λοβ σπίτι... αλλιώς ακόμη θα πάλευα !)!και εγω θελω να τα βγαλω καποια στιγμη αλλα ποτεεε:confused::confused:???

Κι εχθές περάσαμε όμορφα, αν και ολίγον κουραστικά !παντα καλα να περνατε σου ευχομαι!!!!

Πρωϊνό εγερτήριο. Πήγα να ψηφίσω με την τσίμπλα στο μάτι και μετά βουρ να ετοιμάσω τα τέκνα . Φύγαμε για Ξυλόκαστρο με την μαμά μου μαζί (ήθελε να ψηφίσει). Επί τη ευκαιρία κάναμε και ότι προλάβαμε. Πλύναμε μπαλκόνια γύρω γύρω με το λάστιχο, ο Λοβ κούρεψε το μπροστινό κομμάτι γκαζόν. Ευτυχώς φαγητό είχαμε πάρει από Αθήνα... τα παιδάκια μας έπαιξαν έπαιξαν έπαιξαν και δεν ήθελαν με τπτ να φύγουν !

Στο γύρνα δεν βρήκαμε καθόλου μα καθόλου κίνηση !:eek:

Υ.Γ. Από εχθές μου έχει καρφωθεί ΜΙΑ ιδέα : να μετακομίσουμε μόνιμα κάτω... τί λέτε ????πολυ καλη ιδεα την βρισκω, καθαρος αερας, εχετε δικο σας σπιτι με αυλη οποτε θα παιζουν και τα παιδια, θα εχεις και την μαμα σου κοντα οποτε θα ειναι σημαντικη βοηθεια. τωρα περα απο αυτο πρεπει να το συζητησετε σοβαρα με τον συζυγο και να κοιταξετε την κατασταση στον τομεα εργασιας. ποσο ειναι ευκολο να βρειτε δουλεια και με τι προοπτικες. μην πατε δηλαδη και ειστε ανεργοι. επισης βασικο ειναι το συστημα υγειας που υπολειτουργει στην επαρχια, να κοιταξεις τα σχολεια, κλπ. ολα σιγα σιγα ωστε να εχεις μια ολοκληρωμενη αποψη. τα παιδια θεωρω οτι ειναι σε καλη ηλικια, δεν θαχουν προβλημα προσαρμογης. ευχομαι το καλυτερο για εσας συμπεθερουλα μου!!!

Όσο για τα παιδάκια μου, θα τα ανεβάζουμε πρώτα ο θεός στην Εύβοια την Κυριακή.
αγγελικη μου πανε εκει ολο το καλοκαιρι???με το καλο!!!

1)ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι παραιτούμαι από εδώ και θα κοιτάξω να βρω έστω εποχιακή απασχόληση (με την τουριστική σεζόν δλδ ή σε κάποιο φροντιστήριο, ιδιαίτερα κλπ) για να είμαι με τα παιδιά....οποτε χαιρεσαι τα αγαπακια σου!!!

2)ο Μ αν παραεμείνει εκεί που είναι τώρα (που χλωμό το βλέπω με τα 820 που παίρνει) .... πολύ απλά δεν τον συμφέρει, οπότε κι αυτός βουρ για δουλειά σε Κιάτο ή Κορινθία.... που είναι κοντάεννοειται!!!

3)Θα είναι και η μαμά μου μαζί (στο κάτω σπίτι) οπότε θα έχω βοήθεια με τα παιδιά ακόμη κι ένα πιάτο φαί, αυγά από τις κοτούλες... εκεί η ζωή είναι πολύ πιο απλή από εδώ ;) και ενεκτιμητηα αξια μαμουλα!!!

4) Θα μπορούσα να νοικιάσω το εδώ σπίτι μας έστω και για 300 ευρώ δεν θέλω παραπάνω {επιπλέον, αν προσθέσετε τα χρήματα που θα γλυτώσω φεύγοντας από εδώ μας κάνουν με έναν γρήγορο υπολογισμό 560 -ενοίκιο της μητέρας μου, το πάρκινγκ και η κοπέλα που καθαρίζει-}το κοστος ζωης ειναι σαφως μικροτερο

..........Από χθες, αυτό σκέφτομαι (είναι αυτό που λένε "Ο πεινασμένος, καρβέλια ονειρεύεται" χα χα)και κόλλησα περισσότερο γιατί είδα την χαρά ζωγραφισμένη στα πρόσωπα των παιδιών -κυριολεκτικά- με το τίποτα, με έναν μεγάλο κήπο !!!!QUOTE]για αυτα τα χαρουμενα ματακια τα κανουμε ολα!!!!
Κάντυ μου πολύ μου αρέσει η ιδέα σου για αποκέντρωση...Θα συμφωνήσω με Εβίρι και θα πω να μην το αφήσεις το θέμα και να κοιτάξεις το θέμα της δουλειάς κυριως,μιας και όλα τα υπόλοιποα τα βρίσκω ιδανικά.Και φυσικά η ποιότητα ζωής στην επαρχία δεν συγκρίνεται με αυτή της Αθήνας,αν και υστερεί σε κάποιες περιπτώσεις.Εμείς,για παράδειγμα,σε μια ώρα ανάγκης γιατρού θα πρέπει να ξενιτευτούμε στην κυριολεξία,όχι γιατί δεν υπάρχουν εδώ γιατροί,αλλά υποδομή στο σύστημα υγείας.και εμεις εχουμε τετοιο προβλημα, αθλιο το συστημα υγειας!!!

Εμείς περάσαμε ενα ας τα λέμε ήσυχο σαββατοκύριακο...Συνέβη κάτι που δεν μπορώ να το κουβεντιάσω δημόσια,το οποίο με δυσαρέστησε πολύ και καθόρισε και την ψήφο μου στις εκλογές.Αλλα δεν λέω..τι εγινε???.

Και τώρα μια εύλογη απορία...

Το παιδάκι μου σήμερα το πρωί ξύπνησε μέσα στον ιδρώτα και ο ιδρώτας του είχε γίνει ζελέ!!

Μα την αλήθεια!Δεν πιστεύαμε στα μάτια μας...

Εχει καμιά σας ιδέα τι είναι αυτό;

αυτο πρωτη φορα το ακουω. παρε ενα τηλ τον παιδιατρο για καλο και για κακο!!!μακια
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα!

Σήμερα βαριέμαι απίστευτα... Λίγο η ζέστη, λίγο η κούραση και λίγο όλα τ'άλλα, σέρνομαι! Χρειάζομαι επειγόντως διακοπές αλλά δεν προβλέπονται φέτος.... Αμα συνεχίσει έτσι με βλέπω να κάνω "κικιρίκουυυυυ"!!!:tongue:

Για σήμερα μια απλή μακαρονάδα με το κοκκινιστό που περίσσεψε.

..........Από χθες, αυτό σκέφτομαι (είναι αυτό που λένε "Ο πεινασμένος, καρβέλια ονειρεύεται" χα χα)και κόλλησα περισσότερο γιατί είδα την χαρά ζωγραφισμένη στα πρόσωπα των παιδιών -κυριολεκτικά- με το τίποτα, με έναν μεγάλο κήπο !!!!

Εδώ ξεσηκώθηκα εγώ.....

Έλεν, δεν μιλάμε για χωριό. Φαντάσου ότι ναι μεν το σπίτι αυτό καθεαυτό είναι μόνο του σε απόσταση 1 χλμ από το κοντινότερο χωριό ΑΛΛΑ το Ξυλ/στρο απέχει μόλις 6 χλμ ... έχει ζωή χειμώνα-καλοκαίρι, ιδίως μετά το Πάσχα γίνεται χαμός ! Τί καφέ, τι κόσμος, τί μπαράκια, ταβέρνες ... τα πάντα ! Εκεί έχω κάνει τα πιο ωραία μου ξενύχτια !

Μην το σκέφτεσαι πολύ πολύ! Ξεκινήστε να ψάχνετε για δουλειές εκεί οσο είναι νωρίς και ΦΥΓΕΤΕ να γλιτώσετε από το τρελοκομείο της Αθήνας!

Ούτως ή άλλως τα πράγματα όσο πάνε δυσκολεύουν στις πόλεις...

ειμαι αρκετα στεναχωρημενη απο χθες. το αφροδιτομωρο παλι επεσε!!! ηρθε ο μπαμπας μας , γυρισε να τον δει, εκανα και εγω χωρο να περασει και παραπατησε η μικρη, μουφυγε απτο χερι και επεσε απο την καρεκλα κατω στα χαλικια.

Ωχ μωρέ ψυχούλα μου.... Θα πόνεσε πολύ η καημενούλα!

Αλλά έτσι μεγαλώνουνε όλα Αφροδίτη... Δυστηχώς, γιατί εμείς τη λαχτάρα που πέρνουμε δεν λέγεται!

η μικρη ξετρελαμενη με τη θαλασσα, εκνε βουτιες, επινε νερο. της πηρε ο αντρας μου και μια παιδικη σανιδα και ξαπλωνε πανω, τυφλα ναχει το μπειγουτς!!!χαχααα!!!

Βαλε καμιά φωτό να τη δούμε την γοργονίτσα σου!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

τόση ώρα έγραφα κ τα πέταξε όλα έξω!

καλημέρα όλη μέρα!

μου λείψατε!

άννια μου όλα καλά με τον αντρούλη σου! φιλάκια στην κοιλίτσα!

Άννα μου τί όμορφο καρπουζάκι! χαίρομαι με τη χαρά σου!

διαφωνώ με το τράτζικ για τη ν.δ. τράτζικ είναι η συνειδητή χρυσή αυγή, που πλέον είναι συνειδητή επιλογή!

ψήφισα ν.δ.

αριστερά δεν υπάρχει να ψηφίσω! ποτέ!

αν κ σέβομαι κουβέλη κ όλη την πορεία του στο πολιτικό σκηνικό!

τραγελαφικό βρίσκω τον αρχηγό του σύριζα! σαν μικρό παιδί που του φόρεσαν κοστούμι ηλικιωμένου! συγκεκριμένα του ανδρέα του μακαρίτη! αντιγραφή στο λόγο, ύφος, ακόμα κ στον τονισμό των λέξεων! τεν τεν!

ούτε ο αρχηγός του σύριζα δεν θέλει να κυβερνήσει!!!παράλογο!

το κκε γιατί έπεσε; αυτοί είναι μονοκόμματοι, αλλά σταθεροί! τί μεσολάβησε;

χάρηκα με λαος κ οικολόγους!

όσο για τις παρεμβάσεις των ξένων κ το άρθρο για την προτίμηση στον σαμαρά...έτσι έσπρωχναν στον τσίπρα!

αλλά δεν μασάμε!

σχετικά με αυτά που μου έγραψες ζωπυρούλα μου, δεν κατάλαβα πώς σε ταλαιπώρησε η θεία σου. λογικά την κόρη της θα έσκασε!

δεν ζητιάνεψα ποτέ κ για τίποτα! δεν θα το κάνω τώρα!

ως μάνα σήμερα μίλησα με την άλλη δασκάλα της.

έμεινε έκπληκτη για το ότι δεν συμμετείχε η σύσα, για το ότι δεν εμφανίστηκε κ στεναχορέθηκε που το παιδί ζητούσε γιορτούλα, όταν η γιορτούλα τελείωσε κ αυτή ήταν μαντρωμένη στο σχολείο!

μου επιβεβαίωσε ότι θα εμφανιζόταν η σύσα λογικά, αλλά δεν τα καθόριζε η ίδια!

κ τέλος, θα το ρωτήσει κ θα με ενημερώσει αύριο!

της έδωσα ποτηράκι με το όνομα του παιδιού!

αυτή η δασκάλα όταν θέλει να ξελαμπικάρει ζητάει από την σύσα μου τραγουδάκι κ με τα νούμερα της σύσας γελάει κάθε πικραμμένος! τραγούδι κ χορός!

να απορείς λοιπόν!

την παρασκευή παρέλαβα εκλογικό υλικό, διαβάσαμε με το παιδί τα νέα μας βιβλία, Σάββατο πρωί την πήραν τα πεθερικά, πήγαν βολτούλα σε εμπορικό κέντρο που είχαν δημιουργικό εργαστήρι! εκεί χάρηκε με τη συμμετοχή της! ό,τι δεν έκανε με το σχολείο!

εγώ κ ο φέφος ετοιμάσαμε τα των εκλογών. καθάρισα, είδαμε αγώνα! παθιάστηκα!

κυριακή εκλογές σε χωριό των φαρσάλων! υπέροχοι οι καραγκούνηδες! φιλόξενοι!

χθες είχαμε εξωτερικές δουλειές κ βρήκα κ χρόνο για συμμάζεμα ντουλάπας! εξοικονόμησα ντουλάπα! έκανα εκκαθάριση! πέταξα, έστειλα! μια χαρά!

σαν να έβγαλα βάρος από πάνω μου!

σήμερα τρώμε με τον φέφο κεφτέδες με πατάτες, το παιδί αρακούλι της πεθεράς.

το απόγευμα θα κάνω μακαρόνια με σάλτσα ντομάτας! κρεμούλα κ έχω σιδέρωμα κ σκούπισμα-σφουγγάρισμα!

Αφροδίτη ωραία που κάνατε μπανάκι κ που το χάρηκε το παιδί!

για τις τύψεις...σύνελθε! για τα όνειρα είμαστε ομοιοπαθείς! κ εγώ βλέπω κάτι λαλακίες ότι μου πέφτει από το μπαλκόνι!!!!!κ άλλα τρελά!

κάντυ μου, να το οργανώσεις καλά από άποψη δουλειάς, από άποψη σχολείων, από άποψη σχέσεων με τη μαμά σου-ιδιοκτησιακό, μίσθωση, κλπ! γιατρών! κ μετά βουρ για ξυλόκαστρο! με τόσα που κάνεις να προσέχεις την πάρτη σου!

ίδρωσα κ που τα διάβασα!

Ελένη μου, κ του χρόνου, συγχαρητήρια, πολλά μπράβο στο λουλούδι σου!

Αγγελική πού στην Εύβοια;

Εβίρι, κ εγώ χαζοβλέπω τα τούρκικα. μου αρέσει η γλώσσα! η μουσική τους! αλλά δεν αγοράζω!!!!!!ό,τι μου πουλάνε!ασί βλέπω! αλλά δεν πολυκατάλαβα, γιατί χάνω επεισόδια με τη νύστα μου!

περιστεράκι μου, δεν κατάλαβα για το ζελέ! ζεστάθηκε, ίδρωσε, κρύωσε κ έπηξε ο ιδρώτας! δεν είναι τόσο απλό;

για το άλλο, μου κίνησες την περιέργεια! γράψτο στο φ.μπ.

χθες πήγα για καφέ με φέφο! γενικά χάρηκα τον άντρα μου αυτές τις μέρες! κ αυτός εμένα! φιλούρες!

εδώ στη δουλειά σήμερα θα δαγκώσω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοπελούδες.

Σήμερα μαγειρεύω φασόλια μπαρμπούνια (τα ροζ που είναι σαν χάντρες).

Αυτό το τριήμερο τα παιδιά θα σχολάνε μία ώρα νωρίτερα, γι' αυτό κι εγώ θα φύγω μία ώρα νωρίτερα σήμερα.

Έχουν τα λεγόμενα προγιέτ τάγκε. Αν το λέγαμε αυτολεξί στα αγγλικά θα ήταν project days. Κάθε τμήμα χωρίζεται σε μικρές ομάδες, στις οποίες μπαίνουν παιδιά και άλλων τάξεων. Κάθε ομάδα έχει το δικό της θέμα. Η ομάδα της κόρης μου έχει την ανακύκλωση. Γι' αυτό σήμερα πήρε μια σακούλα γεμάτη με ανακυκλώσιμα αντικείμενα.

Η δική μου παρατήρηση: Δε λέω, μαθαίνουν χρήσιμα πράγματα σ' αυτά τα προγράμματα, αλλά βρε παιδιά τρεις μέρες!!!!! Τρεις μέρες; Αυτό που δεν είπα είναι ότι δε θα πάρουν μαζί τους τσάντες με βιβλία, δηλαδή δε θα κάνουν παράλληλα μάθημα κανονικό, αλλά θα ασχολούνται μόνο με το θέμα της ομάδας τους.

Στο σύνολο της σχολικής χρονιάς αυτά τα προγιέτ τάγκε είναι 9 μέρες (κάθε τρίμηνο από τρεις μέρες). Δηλαδή, όλη την ώρα σορολόπ.

Εβιρι πως παει η Γερμανια? Τι λενε μαλακωσαν καθολου? Τωρα που βγηκε και ο Σαμαρας, το "μωρο" τους..

Δεν έχω συναντήσει τις Γερμανίδες με τις οποίες μιλάω στο σχολείο, γι' αυτό δεν ξέρω από κοντά τις αντιδράσεις τους. Ό,τι διαβάζω είναι από το ίντερνετ. Το άλλο το είδες; Ότι μέχρι και ο Ομπάμα σχολίασε τις ελληνικές εκλογές (πρώτη φορά στα χρονικά Αμερικανός Πρόεδρος ασχολείται).

καλημερουδια,αλλη μια μερα πιο κοντα στον στρουμφουλη χιχιχιχι!!!!αχ λιγο εμεινε,η παρασκευη ειναι τοσο κοντα(αν κ εμενα μου μοιαζει τοοοοοοοοοοοοοοοσο μακρια χαχαχαχα)!!

Μου θύμισες τη δεύτερη εγκυμοσύνη μου. Την προηγούμενη νύχτα από την ΠΗΤ δεν είχα συνειδητοποιήσει ότι είχα προθεσμία μόνο μία μέρα ακόμη για να γεννήσω και μου φαινόταν λες και έχω 2-3 βδομάδες ακόμη.

ειμαι αρκετα στεναχωρημενη απο χθες. το αφροδιτομωρο παλι επεσε!!!

Καταλαβαίνω ότι στενοχωριέσαι και πονάει η καρδιά σου όταν χτυπάει το αφροδιτομωρό, αλλά τα πρώτα χρόνια της ζωής τους έτσι είναι. Θα χτυπήσουν κάμποσες φορές, αρκεί να μην είναι σε σοβαρό βαθμό. Αργότερα θα μεγαλώσει και δε θα συμβαίνει αυτό. Μη νιώθεις τύψεις, στο πρόγραμμα είναι και τα χτυπήματα.

δεν τα μπορω καθολου αυτα τα τουρκικα, μου γυρναει ο ματης μολις τα ακουω!!!μονο παρα πεντε βλεπω τωρα, ειναι και αργα-εκεινη την ωρα χαλαρωνω:D. γελαω κιολας!!!

Πριν το δω, νόμιζα ότι πρόκειται για άλλη μία ιστορία αγάπης όπως όλες. Όμως αυτό έχει το κάτι παραπάνω. Μαθαίνω πράγματα για τα τούρκικα έθιμα, νοοτροπίες, τρόπο ζωής, φατρίες, κοινά σημεία με μας τους Έλληνες, γενικά θέλω να τους μάθω, να δω τι άνθρωποι είναι.

ελπιζω εβιρακι να εισαι καλυτερα σημερα. χρειαζεσαι ξεκουραση

Αχ ναι πραγματικά χρειάζομαι λίγη ξεκούραση, αλλά μάλλον δεν το βλέπω ούτε στις διακοπές να ξεκουράζομαι.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια αυτά τα παρακολουθείτε; Δεν πάμε καθόλου καλά. Εμένα πάντως με έχει κόψει ο φόβος.

http://www.defencenet.gr/defence/index.php?option=com_content&task=view&id=45158&Itemid=139

http://www.defencenet.gr/defence/index.php?option=com_content&task=view&id=45189&Itemid=139

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι μαγειροκόριτσα!!!

Μπαίνω στα πεταχτά να σας πω ότι σήμερα τρώμε γαύρο τηγανιτό κι ελπίζω αργότερα να βρω χρόνο να διαβάσω τα νέα σας!

Ελπίζω να είστε όλες καλά!

Μάκια!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

ειμαι αρκετα στεναχωρημενη απο χθες. το αφροδιτομωρο παλι επεσε!!!

Αφροδίτη μου είσαι μια πολύ πολύ γλυκιά μαμούλα!Αυτά συμβαίνουν,δεν ευθύνεσαι εσύ!Μια χαρά θα είναι η Τ,θα το δεις,θα φύγουν και τα σημάδια και θα είναι σα να μην εγινε ποτέ

μου λείψατε!

και σε εμάς!!

διαφωνώ με το τράτζικ για τη ν.δ. τράτζικ είναι η συνειδητή χρυσή αυγή, που πλέον είναι συνειδητή επιλογή!

ψήφισα ν.δ.

αριστερά δεν υπάρχει να ψηφίσω! ποτέ!

αν κ σέβομαι κουβέλη κ όλη την πορεία του στο πολιτικό σκηνικό!

τραγελαφικό βρίσκω τον αρχηγό του σύριζα! σαν μικρό παιδί που του φόρεσαν κοστούμι ηλικιωμένου! συγκεκριμένα του ανδρέα του μακαρίτη! αντιγραφή στο λόγο, ύφος, ακόμα κ στον τονισμό των λέξεων! τεν τεν!

ούτε ο αρχηγός του σύριζα δεν θέλει να κυβερνήσει!!!παράλογο!

το κκε γιατί έπεσε; αυτοί είναι μονοκόμματοι, αλλά σταθεροί! τί μεσολάβησε;

χάρηκα με λαος κ οικολόγους!

τράτζικ είναι όλα φέφη!!μια χαρα τα γράφεις,αλλά να πώ ότι μεταξύ άλλων είναι...

και η ν.δ(ούτε δεμένη δεν τους ψηφίζω αυτούς)

και ο φανούρης και άπαντες!!!

σκέτη απογοήτευση!

το απόγευμα θα κάνω μακαρόνια με σάλτσα ντομάτας! κρεμούλα κ έχω σιδέρωμα κ σκούπισμα-σφουγγάρισμα!

μακαρόνια εκανα πριν λίγο...

αν και υπάρχει και κόκκορης

περιστεράκι μου, δεν κατάλαβα για το ζελέ! ζεστάθηκε, ίδρωσε, κρύωσε κ έπηξε ο ιδρώτας! δεν είναι τόσο απλό;

μάλλον αυτό

Συν ότι ηταν κατουρημενο μεχρι τα αυτιά

για το άλλο, μου κίνησες την περιέργεια! γράψτο στο φ.μπ.

κάτι θα γράψω

Εδώ δεν γίνεται με τίποτις!

Ναι βρε κορίτσια, αλλά αν εσείς μάθετε τι είπε η Περιστεράκι, εγώ δε θα ζηλεύω που δε θα μάθω;

Εβίρι μου εσύ,παραπονιάρα...:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια αυτά τα παρακολουθείτε; Δεν πάμε καθόλου καλά. Εμένα πάντως με έχει κόψει ο φόβος.

http://www.defencenet.gr/defence/index.php?option=com_content&task=view&id=45158&Itemid=139

http://www.defencenet.gr/defence/index.php?option=com_content&task=view&id=45189&Itemid=139

Δεν πρόλαβα να διαβάσω,αλλά έχω να πω ότι αυτή την ιστοσελίδα διαβάζουν άτομα στα οποία έχω μεγάλη εμπιστοσύνη,μου την έχουν συστήσει και την παρακολουθώ κατά καιρούς

Το σίγουρο είναι ότι σε περιόδους κρίσης,ηχούν και τα τύμπανα του πολέμου

Αυτό μας έχει διδάξει η ιστορία μέχρι τώρα

Και ελπίζω να μην επαναληφθεί αυτή τη φορά

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου,

Καταρχήν,

Σας ευχαριστώ για τα τόσο όμορφα που μου γράψατε σχετικά με τις σκέψεις !:P ΣΙΓΟΥΡΑ, υπάρχουν πολλά θετικά στην περίπτωσή μας και θέλει ψάξιμο το εργασιακό κυρίως και το θέμα του σπιτιού (αχ Φέφη, αχ, πόσο με νοιώθεις !!!!;)) ... υπάρχει χρονικό περιθώριο προτού ξεκινήσουν τα παιδιά σχολεία κλπ .... :cool:

θα το συζητήσω με τον Λοβ ΠΙΟ ΣΟΒΑΡΑ, γιατί στην πλάκα το λέμε μεταξύ μας τί ωραία που θα ήταν να φεύγαμε !:rolleyes:

Κατά τα λοιπά,

Περιστέρω μου,

Δεν έτυχε να δω ή να ακούσω κάτι παρόμοιο σε αυτό που αναφέρεις με τον ιδρώτα του παιδιού... αλλά δεν με ανησυχεί τόσο όπως το ακούω (αν το εκλαμαβάνω ορθά βέβαια !)....

Εβίρι μας,

Ούτε εγώ θα ξεκουραστώ ΠΟΤΕ, αφού και στις διακοπές πάντοτε στην τσίτα είμαστε... ας είναι, το έχω πάρει απόφαση και συνεχίζω ακάθεκτη... ;) καλά να είμαστε και γερές, στα πόδια μας με σώας τας φρένας ! (λέμε τώρα, μην το λαμβάνετε τοις μετρητοίς κιόλας !)

Αυτό το site που λες δεν το έχω διαβάσει. Θα μπω και θα δω !

Συμπεθερούλα μου,

Ελα μου μωρέ ! Ώχου το ! Έπεσε η νύφη μου και κάνεις έτσι ??? παιδί είναι, θα χτυπήσει ! Από ότι κατάλαβα μάλλον σα να παραπάτησε, κάπως έτσι έγινε ε ????? Ευτυχώς, δεν άνοιξε κεφάλι κλπ χτύπα ξύλο οπότε μην τρελαίνεσαι κιόλας !!!

Και για να γελάσεις, να σου πω ότι εχθές κι εγώ πατσαβουριάστηκα με το 10ποντο στην άσφαλτο ΜΟΝΗ ΜΟΥ !!! χα χα ! Για την ακρίβεια, ψιλοτσακίστηκα... αλλά ευτυχώς δεν έσπασα τπτ, έχει πρηστεί όμως το γόνατο και πονάει, έκανε κάπαλο και δεν μπορώ να κοιμηθώ καλά, τσούζει !!!! :rolleyes: Εμ, μανδάμ, κοίτα και λίγο την λακκούβα !

Να είδες ? Οπότε, δεν φταις εσύ... κάτι ήτο ανάδρομο !:confused:

Τί καλά που κάνατε και μπανάκι ! Εμείς δεν τα καταφέραμε λόγω του αέρα ! Λυσσομανούσε και φοβήθηκα να μπω με τα παιδιά !

Φέφη μου,

Πολύ χαίρομαι που χάρηκες τον αντρούλη σου αυτές τις μέρες !

Για τα των εκλογών δεν θα μιλήσω... ότι και να πω πάει στον βρόντο. Νομίζω πως το σκηνικό ήταν στημένο, και πως η κυβέρνηση αυτή (αν σχηματιστεί) θα έχει μικρή διάρκεια ζωής ... όσο για την ΧΑ ξέρω κι εγώ κόσμο που την ψήφισε και μάλιστα συνειδητά.... εκεί, σηκώνεις τα χέρια ψηλά ! Σημεία των καιρών !

Α ! Για σήμερα έχω φακές από χθες !Ω τί πρωτότυπο ! χα χα

Link to comment
Share on other sites

αυτό που θα ήθελα πολτικά είναι να έδιωχνε ο σαμαράς την αχλάδω μπακογιάνη, αφού την απέβαλε το εκλογικό σώμα κ γενικώς τόσο η νδ όσο κ το πασοκ να ξεφορτωθούν βαρίδια.

θα ήθελα μάνο στη νδ, αλλά τόση τιμιότητα αντέχεται από το πολτικό σκηνικό που υπάρχει; σιγά να μην!

μαρή κάντυ 10ποντο; κ δεν κoιτάζεις κάτω; εγώ 3 πόντους όταν βάζω περπατάω με τα μάτια στο πάτωμα!!!!! όχι 10!!!!!!

εκλογές ξανά τα Χριστούγεννα!!!!! αλλά αν με ξαναπάρουν, ας με βάλουν στα φάρσαλα! γνώρισα μια εξαιρετική πασοκα εφορευτική που έχει δικά της αγελάδια κ εξαιρετικό κρέας!!!θέλω να ψήσω τον φέφο να πάμε να αγοράζουμε κρέας! θα με βρίσει μάλλον...

πώς έκανα συνειρμό από πολιτικά σε δεκάποντα κ από εκεί στις εκλογές κ μετά στο μοσχαρίσιο κρέας...παρατηρήσατε την λογική μου ακολουθία φαντάζομαι!

σχόλασα σε 1! μάκια! μην ψαρώνετε! ό,τι κ να ψηφίσατε σας αγαπώ το ίδιο!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας γλυκιες μου φιλεναδουλες!!!!

Επιτελους μπορεσα ναμπω,βεβαια δεν διαβασα νεα σας διοτι με τοοοοοοοσες σελιδες αδυνατω........:oops:

Εμεις ειμαστε ακομα χωριο,περναμε τελειααααα ησυχια,ηρεμια και μανουλααααα!!!!!!

Ο μικρουλης μας εκοψε εντελως την πανα.....πανευκολα!!!!

Μεσα σε 3 μερες,την 1η κατουρουσε παντου....την 2η καλυτερα και την 3η......μονο στο γιογιο!!!!!!

Τωρα εχειμια εβδομαδα χωρις πανα.

Σμερα τα ξημερωματα κατα τις 4μιση,με φωναξε και μου ειπε...:Μαμα,κακα!!

Παω φερνω το γιογιο τον σηκωνω,σχεδων μισοκοιμησμενο.......και ακουω...τσσσσσσσσ.....χαχαχα...εκανε τσισακια το αγορακι μου...στο γιογιο παρολο που ηξερε οτι ειχε πανα.....(το βραδυ του την βαζω χωρις να την βρεχει ομως....ετσι για ασφαλεια....)

Αυτο ηταν την κοψαμε!!!!!!

Αλλα εγινε και κατι πολυ ασχημο.....

Η αδερφη μου,εχασε το μωρο!!!:(:(:(:(

Πηγαν χτες για να το δουν και δεν ακουσαν καρδουλα....ενω ειχαν ακουσει.....την πρωτη φορα.......

Η γιατρος τους ειπε οτι ειναι σιγουρη αποβολη και να πανε αυριο τεταρτη να κανουν αποξεση......

Ομως δεν ειχε κανενα συμπτωμα...ουτε αιμα ουτε πονο...τι πο τα!!!!!!!

Γι αυτο κι εγω την ειπα αυριο πριν κανουν οτι διποτε,να κανουν ακομα ενα υπερηχο.......ποτε δεν ξερεις...

Πω πωωωω,εχω γινει χαλιααα...το...μωρακι μας.....δεν μπορει ρε γμτ!!!!!

Ελπιζω αυριο να γινει ενα θαυμα...και να ειναι ολα μια χαρα!!!!

Ευχομαι να εισαστε ολες καλα,

σας φιλω...σμουτς!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Εβίρι μου εσύ,παραπονιάρα...:P

Μαμά εγώ είμαι καλό παιδί; Έτσι δε ρωτάνε κάποια παιδάκια;

Δεν πρόλαβα να διαβάσω,αλλά έχω να πω ότι αυτή την ιστοσελίδα διαβάζουν άτομα στα οποία έχω μεγάλη εμπιστοσύνη,μου την έχουν συστήσει και την παρακολουθώ κατά καιρούς

Το σίγουρο είναι ότι σε περιόδους κρίσης,ηχούν και τα τύμπανα του πολέμου

Αυτό μας έχει διδάξει η ιστορία μέχρι τώρα

Και ελπίζω να μην επαναληφθεί αυτή τη φορά

Δυστυχώς τα τύμπανα του πολέμου ηχούν εδώ και πολύ καιρό, ο φόβος ο δικός μου είναι ότι τώρα ο ήχος είναι πολύ δυνατός και σε λίγο θα γίνει εκκωφαντικός. Αν γίνει εκκωφαντικός τα τύμπανα θα είναι στη γειτονιά μας.

Εβίρι μας,

Ούτε εγώ θα ξεκουραστώ ΠΟΤΕ, αφού και στις διακοπές πάντοτε στην τσίτα είμαστε... ας είναι, το έχω πάρει απόφαση και συνεχίζω ακάθεκτη...

Και πάλι καλά πώς αντέχεις με τόσα δρομολόγια κάθε μέρα, πρωινό ξύπνημα, δουλειά, πέρα δώθε, παιδιά, δουλειές σπιτιού, γεύση καθημερινής τρέλλας.

;) καλά να είμαστε και γερές, στα πόδια μας με σώας τας φρένας ! (λέμε τώρα, μην το λαμβάνετε τοις μετρητοίς κιόλας !)

Εγώ το λαμβάνω τοις μετρητοίς και το εύχομαι για μένα.

Αυτό το site που λες δεν το έχω διαβάσει. Θα μπω και θα δω !

Και μόνο τους τίτλους να διαβάσεις, ενημερώνεσε για αρκετά θέματα.

Και για να γελάσεις, να σου πω ότι εχθές κι εγώ πατσαβουριάστηκα με το 10ποντο στην άσφαλτο ΜΟΝΗ ΜΟΥ !!! χα χα ! Για την ακρίβεια, ψιλοτσακίστηκα... αλλά ευτυχώς δεν έσπασα τπτ, έχει πρηστεί όμως το γόνατο και πονάει, έκανε κάπαλο και δεν μπορώ να κοιμηθώ καλά, τσούζει !!!! :rolleyes: Εμ, μανδάμ, κοίτα και λίγο την λακκούβα !

Εγώ δεν μπορώ να γελάσω με κάτι τέτοιο. Στην πραγματικότητα δεν έχω γελάσει ποτέ με κάποιον που έπεσε, που σκόνταψε, ή που δεν είδε κάποιο κλειστό τζάμι και κουτούλησε. Αντιθέτως λυπάμαι αυτόν που βρίσκεται σε τέτοια θέση κι αν τον δω από κοντά (κι όχι σε γραπτή περιγραφή) σφίγγεται η καρδιά μου και ανησυχώ. Σε αντίθεση με μένα, ο άντρας μου και τα παιδιά μου ξεκαρδίζονται στα γέλια. Τους μαλώνω συνέχεια, αλλά δεν αλλάζουν στάση. Αυτά περί της δικής μου αντίδρασης.

Όμως Κάντυ, για να λες πρήστηκε το γόνατο μήπως έπαθες διάστρεμα; Καλό θα ήταν να μην το αφήσεις, αλλά να το δει γιατρός μήπως σου πει να το δέσεις ή να βάλεις κάποια αλοιφή.

εκλογές ξανά τα Χριστούγεννα!!!!!

Εκτός αν δεν καταφέρουν να σχηματίσουν κυβέρνηση οπότε θα πάμε στις 29 Ιουλίου σε καινούργιες εκλογές.

Ο μικρουλης μας εκοψε εντελως την πανα.....πανευκολα!!!!

Μπράβο το καλό παιδάκι, δωσ' του φιλάκια από μένα. Από την κυρά-Έβιρι.:D:D:D:D:D

Αλλα εγινε και κατι πολυ ασχημο.....

Η αδερφη μου,εχασε το μωρο!!!:(:(:(:(

Απίστευτο, όχι ρε παιδί μου μετά από τέτοια χαρά που είχε όλη η οικογένεια, κι εμείς μαζί τους. Καλά της είπες να σιγουρευτεί πρώτα, μακάρι να γίνει το μεγάλο θαύμα. Σας το εύχομαι ολόψυχα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...