Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 3/10/2024 at 1:28 ΜΜ, despoina554 είπε:

      Σ ευχαριστώ πολύ. Ναι έχω θέμα με την πήξη του αίματος και αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο. Τώρα ήταν η πρώτη φορά που πήρα αγωγή για αυτό. Στις προηγούμενες προσπάθειες δεν το είχαμε βρει. Θεωρώ ότι παίζει ρόλο και η ποιότητα των εμβρύων. Η εμβρυολογος μου είπε ότι το γεγονός ότι έχουμε κάνει 3 προσπάθειες χωρίς να έχει δώσει κάποιο έμβρυο εγκυμοσύνη  ειναι παράξενο. Κανονικά είπε δύο θα έπρεπε να δώσουν. Έχω και μια βιοχημική από φυσιολογική συλληψη. Αυτά. 

      θα πω κι εγώ  στο γιατρό μου να πηγαίνω απόγευμα. 

       

      Κορίτσι μου καλησπέρα...για τη. Πήξη του αίματος κ το φωσφολιπίδικο σύνδρομο τι θεραπεία πήρες?και αν επιτρέπεται έχεις πάει σε αιματολογο η ο γυναικολόγος σου έδωσε διάγνωση κ θεραπεία

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

αχ Εβιρι μου ετσι συνεχεια μου λεει η μανουλα μου,κ φυσικα η δικη μου απαντηση ειναι : ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΗΣ ΜΑΝΟΥΛΑΣ ΤΟΥ Κ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑΚΑ ΤΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ε κ εκεινη συμπληρωνεις κ στης γιαγιας καλε χαχαχαχα!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Γεια σας κοριτσάκια μου.

............

Το πόσο πονάνε τα πόδια μου δε λέγεται. Σήμερα έπρεπε να φύγω από το σπίτι μία ώρα νωρίτερα από την καθορισμένη. .....

Πώς είσαι Εβίρι μας ???? Τα ποδαράκια σου καλύτερα ? Φαντάζομαι ότι έκανες κανένα ποδόλουτρο να έρθεις λίγο στα ίσια σου ε ? ;)

Είναι και οι φίλοι μας οι Γερμανοί ..... πολύ οργανωμένοι βλέπω :confused:

Kαντυ η ευκολη τυροπιτα πως ακριβως φτιαχνεται? δωσε και σε μας καλε... *****

Χρειάζεσαι 800 γρ. τυρί (φέτα) και ανθότυρο {σε ότι αναλογία θες, εγώ συνήθως βάζω μισό-μισό το τρώνε πιο ευχάριστα τα παιδιά}, 1 κούπα γάλα φρέσκο, 5 αυγά χτυπημένα και πιπεράκι -αλατάκι συμπληρώνεις αν χρειαστεί βάσει των προτιμήσεών σου- και μυρωδικά ότι σου αρέσει πιο πολύ

Αυτό το πολύ δύσκολο είναι η γέμιση

Στρώνεις τα μισά φύλλα κάτω στη μέση την γέμιση τα υπόλοιπα φύλλα πάνω (βουρώνεις ενδιάμεσα πάντοτε) και αφού κόψεις την πίττα σε κομμάτια την περιχύνεις με 1/2 κούπα κρέμα γάλακτος.

Ψήνεις για μια ώρα περίπου στους 180 στις αντιστάσεις σε προθερμασμένο φούρνο !

Και καλή όρεξη :cool:

Περασαμε στους 8!!!Εοε-εοο!!!!

Συγχαρητήρια στην Εθνική μας Ομάδα για τη μεγάλη νίκη.

Ζητώ οε οε οε !!!!! Ελλαδάρα !!! Ομαδάρα !!!

:-P:razz::-P:razz:

Καλημέρα και καλή βδομάδα!

Η γιορτή μας ήταν τέλεια, η Λ. επίσης, αλλά κουράστηκαν τα ψυχουλίνια γιατί ήταν στον ήλιο γύρω στις 2,5 ώρες.

Συγκινήθηκα πάρα πολύ και το χάρηκα πολύ! Παρότι και οι 2 δασκάλες μας είναι εγγυούλες και δεν μπορούσαν να κάνουν τρελλά χορευτικά φετος, δώσαν τον καλύτερό τους εαυτό και αυτό φανηκε στα παιδάκια μας!

Και του χρόνου να είμαστε όλοι γεροί και να τα απολαύσουμε και πάλι!

Το σκ ήτανε πολύ κουραστικό... Επλυνα όλα τα μαξιλάρια του σαλονιού, φτιάξαμε την μεγάλη αποθήκη που γινόταν πανικός, και με επισκεφθηκε και η κοκκινομούρα, οπότε κομμάτια....

............

Μπράβο σας Ελένη ! Και του χρόνου να είστε καλά να την καμαρώσετε την κουκλίτσα σας ! Εγώ περιμένω με μεγάλη ανυπομονησία την Κυριακή να τα δω τα παιδάκια μας !!!!

Μμμμμμ τί ωραίες σκέψεις που κάνουμε όλες μες στο Σ/Κ !!! Κι εγώ έπλυνα τα καλύμματα από τα μαξιλάρια του 3θεσιου και όλα τα περιφερειακά μαξιλάρια του καναπέως !!!:cool: {χα χα μου αρέσει να σας πειράζω !}

Ο 2θεσιος έχει σήμερα την τιμητική του (ΑΛΛΑ μου βγήκε η πίστη μετά να τα ξαναβάλω, ιδίως τα μαξιλάρια της πλάτης καλά που ήταν ο Λοβ σπίτι... αλλιώς ακόμη θα πάλευα !)!

Το Σάββατο ως συνήθως πολύ τρέξιμο. Δεν στάθηκα λεπτό. Μαγείρεψα 2 φαγητά έκανα το σπίτι ψιλο-γενική και σίδερο, που το τελείωσε στις 4.30 κι έτρεχα να προλάβω να πάω και για το νύχι (:rolleyes:) στις 5..... όλα καλά !

Κι εχθές περάσαμε όμορφα, αν και ολίγον κουραστικά !

Πρωϊνό εγερτήριο. Πήγα να ψηφίσω με την τσίμπλα στο μάτι και μετά βουρ να ετοιμάσω τα τέκνα . Φύγαμε για Ξυλόκαστρο με την μαμά μου μαζί (ήθελε να ψηφίσει). Επί τη ευκαιρία κάναμε και ότι προλάβαμε. Πλύναμε μπαλκόνια γύρω γύρω με το λάστιχο, ο Λοβ κούρεψε το μπροστινό κομμάτι γκαζόν. Ευτυχώς φαγητό είχαμε πάρει από Αθήνα... τα παιδάκια μας έπαιξαν έπαιξαν έπαιξαν και δεν ήθελαν με τπτ να φύγουν !

Στο γύρνα δεν βρήκαμε καθόλου μα καθόλου κίνηση !:eek:

Κι εδώ που φτάσαμε κατά τις 20.30 ξεκινήσαμε τα υπόλοιπα "κλασικά εικονογραφημένα" τύπου μπάνιο κλπ κλπ. Ξαπλώσαμε γύρω στη μια και σήμερα κουτουλάω, σχεδόν σέρνομαι... δεν έχει και δουλειά και φοβάμαι μην τρακάρω με την οθόνη !!!!!

Το μενού έχει φακές !

Υ.Γ. Από εχθές μου έχει καρφωθεί ΜΙΑ ιδέα : να μετακομίσουμε μόνιμα κάτω... τί λέτε ????

ΕΡΩΤΗΣΗ προς Αγγελικούλα2 : τα παιδιά έφυγαν για το χωριό ή όχι ακόμη ?

Link to comment
Share on other sites

Μεταξάκι μου αν δεν σας κουράζει το καθημερινό πήγαινε έλα στην δουλειά το να μείνετε μόνιμα κάτω θα είναι σούπερ!

Όσο για τα παιδάκια μου, θα τα ανεβάζουμε πρώτα ο θεός στην Εύβοια την Κυριακή.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μεταξάκι μου αν δεν σας κουράζει το καθημερινό πήγαινε έλα στην δουλειά το να μείνετε μόνιμα κάτω θα είναι σούπερ!

Όσο για τα παιδάκια μου, θα τα ανεβάζουμε πρώτα ο θεός στην Εύβοια την Κυριακή.

Με το καλό ! το έχω στο μυαλό μου μη νομίζεις ! ;)

Μεταξάκι όταν λες κάτω τι εννοείς; Για τί απόσταση μιλάς και κυρίως σε πόση ώρα θα διανύεις αυτή την απόσταση;

Αγγελική και Ελεν,

Ναι... πολύ σωστά έχετε απορίες, αφού γράφω τα μισά η ζαβή !

Όταν λέω κάτω εννοώ Ξυλόκαστρο (αν και σπίτι δεν είναι μέσα στην πόλη -είναι σε βουνό- αλλά απέχει κάνα δεκάλεπτο από εκεί και ούτε με το αυτ/το)

Και 2ον και σημαντικότερο παίζουν κι άλλοι παράγοντες βασικό ρόλο :

1)ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι παραιτούμαι από εδώ και θα κοιτάξω να βρω έστω εποχιακή απασχόληση (με την τουριστική σεζόν δλδ ή σε κάποιο φροντιστήριο, ιδιαίτερα κλπ) για να είμαι με τα παιδιά....

2)ο Μ αν παραεμείνει εκεί που είναι τώρα (που χλωμό το βλέπω με τα 820 που παίρνει) .... πολύ απλά δεν τον συμφέρει, οπότε κι αυτός βουρ για δουλειά σε Κιάτο ή Κορινθία.... που είναι κοντά

3)Θα είναι και η μαμά μου μαζί (στο κάτω σπίτι) οπότε θα έχω βοήθεια με τα παιδιά ακόμη κι ένα πιάτο φαί, αυγά από τις κοτούλες... εκεί η ζωή είναι πολύ πιο απλή από εδώ ;) και

4) Θα μπορούσα να νοικιάσω το εδώ σπίτι μας έστω και για 300 ευρώ δεν θέλω παραπάνω {επιπλέον, αν προσθέσετε τα χρήματα που θα γλυτώσω φεύγοντας από εδώ μας κάνουν με έναν γρήγορο υπολογισμό 560 -ενοίκιο της μητέρας μου, το πάρκινγκ και η κοπέλα που καθαρίζει-}

Και δεν χρειάζεται να γράψω για τον καθαρό αέρα, την φύση, την θάλασσα κλπ κλπ ! Ε ΞΟ ΧΗ !Η Αθήνα επείσης είναι τπτ 1.30 ώρα μετά βίας... αν μας λείψει πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Μεταξάκι ακούγεται πολύ πολύ ωραίο αλλά θα μπορεσετε να προσαρμοστείτε στη ζωή του χωριού;;

Αν μπορείτε και δεν σας ενοχλεί τότε υλοποίησέ το άμεσα!

Η ποιότητα ζωής που θα έχετε δεν συγκρίνεται με τίποτα!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Μεταξάκι όπως σου είπα και πριν είναι πολύ καλή ιδέα. Ειδικά για σένα που οδηγείς κιόλας!

Τα παιδιά είναι μικρά οπότε και δεν θα έχουν πρόβλημα με τυχόν φίλους που θα άφηναν πίσω.

Το ότι θα εχεις και την μαμά σου μαζί είναι μεγάλη βοήθεια.

Καλά είναι αλλά σίγουρα θα βρείτε δουλειά εκεί?


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Μεταξάκι ακούγεται πολύ πολύ ωραίο αλλά θα μπορεσετε να προσαρμοστείτε στη ζωή του χωριού;;

Αν μπορείτε και δεν σας ενοχλεί τότε υλοποίησέ το άμεσα!

Η ποιότητα ζωής που θα έχετε δεν συγκρίνεται με τίποτα!

Μεταξάκι όπως σου είπα και πριν είναι πολύ καλή ιδέα. Ειδικά για σένα που οδηγείς κιόλας!

Τα παιδιά είναι μικρά οπότε και δεν θα έχουν πρόβλημα με τυχόν φίλους που θα άφηναν πίσω.

Το ότι θα εχεις και την μαμά σου μαζί είναι μεγάλη βοήθεια.

Καλά είναι αλλά σίγουρα θα βρείτε δουλειά εκεί?

..........Από χθες, αυτό σκέφτομαι (είναι αυτό που λένε "Ο πεινασμένος, καρβέλια ονειρεύεται" χα χα)και κόλλησα περισσότερο γιατί είδα την χαρά ζωγραφισμένη στα πρόσωπα των παιδιών -κυριολεκτικά- με το τίποτα, με έναν μεγάλο κήπο !!!!

Η μαμά μου εκεί θα γινόταν άλλος άνθρωπος .... όσο για δουλειές δεν το έχω ψάξει εις βάθος, αλλά πιστεύω πως εκεί βρίσκεις πιο εύκολα γιατί είναι τουριστικό μέρος ! Θα δείξει, αν το συζητήσουμε σοβαρά (τώρα δλδ όσο είναι μικρά τα παιδιά πριν να ξεκινήσουν σχολείο) θα το ψάξουμε εννοείται από πριν !

Έλεν, δεν μιλάμε για χωριό. Φαντάσου ότι ναι μεν το σπίτι αυτό καθεαυτό είναι μόνο του σε απόσταση 1 χλμ από το κοντινότερο χωριό ΑΛΛΑ το Ξυλ/στρο απέχει μόλις 6 χλμ ... έχει ζωή χειμώνα-καλοκαίρι, ιδίως μετά το Πάσχα γίνεται χαμός ! Τί καφέ, τι κόσμος, τί μπαράκια, ταβέρνες ... τα πάντα ! Εκεί έχω κάνει τα πιο ωραία μου ξενύχτια !

Το Κιάτο επίσης (σε απόσταση ενός τέταρτου) είναι ακόμη μεγαλύτερο και πολύβουο !

Επίσης, γλυτώνω κι άλλα έξοδα χοντρά π.χ. σταθμός :rolleyes:, μωρέ σα να πρέπει να το σκεφτώ σοβαρά λέω εγώ τώρα....

Link to comment
Share on other sites

Πώς είσαι Εβίρι μας ???? Τα ποδαράκια σου καλύτερα ? Φαντάζομαι ότι έκανες κανένα ποδόλουτρο να έρθεις λίγο στα ίσια σου ε ? ;)

Μπα τίποτα δεν έκανα. Ευτυχώς που δε βγήκα πουθενά το Σ/Κ και ξεκουράστηκα λίγο.

Είναι και οι φίλοι μας οι Γερμανοί ..... πολύ οργανωμένοι βλέπω :confused:

Ναι τα ζαγάρια, ξέρουν να κοιτάνε την οδοντογλυφίδα στο μάτι του άλλου, τη δική τους καμήλα δεν την βλέπουν.

Χρειάζεσαι 800 γρ. τυρί (φέτα) και ανθότυρο {σε ότι αναλογία θες, εγώ συνήθως βάζω μισό-μισό το τρώνε πιο ευχάριστα τα παιδιά}, 1 κούπα γάλα φρέσκο, 5 αυγά χτυπημένα και πιπεράκι -αλατάκι συμπληρώνεις αν χρειαστεί βάσει των προτιμήσεών σου- και μυρωδικά ότι σου αρέσει πιο πολύ

Πολύ ωραία συνταγή, είναι σαν να τη γεύτηκα.

Κι εγώ έπλυνα τα καλύμματα από τα μαξιλάρια του 3θεσιου και όλα τα περιφερειακά μαξιλάρια του καναπέως !!!:cool:

Του καναπέως βεβαίως, βεβαίως.

Κι εδώ που φτάσαμε κατά τις 20.30 ξεκινήσαμε τα υπόλοιπα "κλασικά εικονογραφημένα" τύπου μπάνιο κλπ κλπ. Ξαπλώσαμε γύρω στη μια και σήμερα κουτουλάω, σχεδόν σέρνομαι... δεν έχει και δουλειά και φοβάμαι μην τρακάρω με την οθόνη !!!!!

Και πώς αντέχεις με τόση κούραση!!!!!!!!!!!!!!!!!

Υ.Γ. Από εχθές μου έχει καρφωθεί ΜΙΑ ιδέα : να μετακομίσουμε μόνιμα κάτω... τί λέτε ????

Η ιδέα είναι πολύ καλή. Να κάνεις ολοκληρωμένες σκέψεις έγκαιρα, ώστε να είσαι από τις πρώτες που θα μετακομίσουν. Τι εννοώ: σίγουρα στο άμεσο μέλλον ο κόσμος θα κοιτάξει να αποκεντρωθεί κυρίως λόγω ελλείψεως απασχόλησης και δυσκολίας διαβίωσης.

Αν εξασφαλίσεις άμεσα και σίγουρα την εργασία που θα κάνεις στην περιοχή και τα περίχωρα, τότε νομίζω ότι θα πράξεις σοφά να φύγεις. Το μέλλον της Αθήνας φθίνει όσο περνάει ο καιρός. Ακούτε όλες που λένε για σκληρότερα μέτρα τον Ιούνιο και διάφορα τέτοια. Αν συνεχιστεί αυτό το βιολί, το κύμα της εσωτερικής μετανάστευσης θα είναι μεγάλο και ασυγκράτητο. Γι' αυτό σου είπα να είσαι από τις πρώτες, ώστε να μη δυσκολευτείς να βρεις δουλειά μέσα ή γύρω από το Ξυλόκαστρο. Ψάξε σε καθημερινή βάση μέσω γνωστών σου, δήμου κλπ τι προοπτικές έχετε να βρείτε δουλειά ή να ασχοληθείτε με ελεύθερο επάγγελμα που να αποδίδει και φύγετε τώρα που είναι ακόμα νωρίς.

Και 2ον και σημαντικότερο παίζουν κι άλλοι παράγοντες βασικό ρόλο :

...........................................

Αυτά που παρουσιάζεις είναι ιδανικά. Νομίζω ότι δε χρειάζεται σκέψη αλλά απόφαση και τύχη να βρείτε γρήγορα δουλειά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας φιλενάδες μου!!

Ερημιές σήμερα ή μου φαίνεται;

Κάντυ μου πολύ μου αρέσει η ιδέα σου για αποκέντρωση...Θα συμφωνήσω με Εβίρι και θα πω να μην το αφήσεις το θέμα και να κοιτάξεις το θέμα της δουλειάς κυριως,μιας και όλα τα υπόλοιποα τα βρίσκω ιδανικά.Και φυσικά η ποιότητα ζωής στην επαρχία δεν συγκρίνεται με αυτή της Αθήνας,αν και υστερεί σε κάποιες περιπτώσεις.Εμείς,για παράδειγμα,σε μια ώρα ανάγκης γιατρού θα πρέπει να ξενιτευτούμε στην κυριολεξία,όχι γιατί δεν υπάρχουν εδώ γιατροί,αλλά υποδομή στο σύστημα υγείας.Αν είναι τόσο μικρή και η απόσταση από Αθήνα,μην το καθυστερείτε καθόλου...

Εμείς περάσαμε ενα ας τα λέμε ήσυχο σαββατοκύριακο...Συνέβη κάτι που δεν μπορώ να το κουβεντιάσω δημόσια,το οποίο με δυσαρέστησε πολύ και καθόρισε και την ψήφο μου στις εκλογές.Αλλα δεν λέω...

Χθες φάγαμε κόκκορα αλανιάρη λαδορίγανη

Σήμερα εκλεκτά υπόλοιπα από Σάββατο και αύριο θα συνεχίσουμε και πάλι με τον κόκκορα.Οπότε γλυτώνω και το μαγείρεμα

Και τώρα μια εύλογη απορία...

Το παιδάκι μου σήμερα το πρωί ξύπνησε μέσα στον ιδρώτα και ο ιδρώτας του είχε γίνει ζελέ!!

Μα την αλήθεια!Δεν πιστεύαμε στα μάτια μας...

Εχει καμιά σας ιδέα τι είναι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Εμείς περάσαμε ενα ας τα λέμε ήσυχο σαββατοκύριακο...Συνέβη κάτι που δεν μπορώ να το κουβεντιάσω δημόσια,το οποίο με δυσαρέστησε πολύ και καθόρισε και την ψήφο μου στις εκλογές.Αλλα δεν λέω...

Περίεργο έτσι όπως το γράφεις αλλά αφού δεν μπορείς να το συζητήσεις.....

Και τώρα μια εύλογη απορία...

Το παιδάκι μου σήμερα το πρωί ξύπνησε μέσα στον ιδρώτα και ο ιδρώτας του είχε γίνει ζελέ!!

Μα την αλήθεια!Δεν πιστεύαμε στα μάτια μας...

Εχει καμιά σας ιδέα τι είναι αυτό;

Πρώτη φορά το ακούω. Πάνω στο σώμα του είχε γίνει ζελέ ή στο μαξιλάρι και στα σεντόνια; Ρώτησες τηλεφωνικά κάποιο παιδίατρο για να το αξιολογήσει; Αν τυχόν, μάθεις κάτι ενημέρωσέ μας για να γνωρίζουμε τι κάνουμε σε ανάλογη περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε κοριτσια?

Περιστερακι και εγω αναρωτιεμαι ετσι οπως το ειπες...αν θελεις πες μου με πμ με ενδιαφερει..ασχολουμαι με πολιτικα αρκετα...

Εβιρι πως παει η Γερμανια? Τι λενε μαλακωσαν καθολου? Τωρα που βγηκε και ο Σαμαρας, το "μωρο" τους..

Καντυ, εγω στη θεση σου θα πηγαινα στανταρντ, απλα κοιτα να χει βρει κατι ο αντρας σου πριν το επιχειρησετε, μη παραιτηθει και μεινετε ξεκρεμαστοι αν δε βρει...

Εγω το ελεγα απο παλια, ειδικα στο Φορουμ για γονεις εξωτερικου. Οταν με ρωτουσαν για μεταναστευση, ελεγα αν μπορειτε να μεταναστευσετε εντος Ελλαδος, να το κανετε!!! Πολυ καυτερη λυση απο το να ξοριζεσαι σε αλλη χωρα.Το ειχα προτεινει και σε μια -δυο κοπελες που εδιαφερονταν να φυγουν εξωτερικο, και μου απαντησαν με το ευφυεστατο:? "αν ειναι να μεταναστευσουμε εδω διπλα θα παμε? Να παμε εξωτερικο"

Παιδια η Φεφη που χαθηκε?


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια,αλλη μια μερα πιο κοντα στον στρουμφουλη χιχιχιχι!!!!αχ λιγο εμεινε,η παρασκευη ειναι τοσο κοντα(αν κ εμενα μου μοιαζει τοοοοοοοοοοοοοοοσο μακρια χαχαχαχα)!!

Μεταξακι μου αν μπορειτε να εχετε κ δουλεια να φυγετε σουπιτο!!!!!!!!!μακαρι να μπορουσαμε κ εμεις να παμε στο χωριο μας,εγω στανταρ θα χα δουλεια αλλα ο Γ. θα επρεπε να πααρατησει την δικια η οποια μας ειναι εντελως απαραιτητη...παντως σκεφτομαι να το πηγαινω για την καλοκαιρινη σεζον κ να ανοιξω το μαγαζι μας με τουριστικα ειδη,αρκετα αλλωστε το δουλεψαν αλλοι τοσα χρονια.απο του χρονου θα το επιχειρησω!!!

Περιστερω μου δεν ξερω τι ηταν αυτο που εγινε,αν θελεις μπορεις κ στο αλλο καφε μας στο φατσα μπουκ να μας τα πεις χωρις να το διαβαζουν ασχετοι!οσο για τον ιδρωτα δεν εχω ιδεα καρδια μου!!!

λοιπον για σημερα τρωμε παστιτσιο,το εκανε εχθες η μανουλα κ μας το εφερε!!!!φιλακια ομορφουλες!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα οοοοληηη μερα!!!τι κανετε??/εγω ειπα να σας γραψω πρωι πρωι, μιας και χθες δεν τα καταφερα!!!ειμαι αρκετα στεναχωρημενη απο χθες. το αφροδιτομωρο παλι επεσε!!!λοιπον ειχαμε παει σενα ανοιχτο σινεμα που ειχε μια παρασταση κουκλοθεατρου, πηγαμε καροτσαδα, φτασαμε νωριτερα , καθησαμε , μιλουσαμε κλπ. ολα καλα ως εκει ωσπου ηρθε ο μπαμπας μας , γυρισε να τον δει, εκανα και εγω χωρο να περασει και παραπατησε η μικρη, μουφυγε απτο χερι και επεσε απο την καρεκλα κατω στα χαλικια. εκλαιγε φυσικα για λιγο αλλα μετα οκ μιας και ξεκινησε η παρασταση. εμεινε σημαδι και στο μετωπο και στο χερι:(:(:cry::cry:....ολο μου πεφτει. δεν κοιμηθηκα ολο το βραδυ απτς τυψεις. ασε που ειδα στον υπνο μου τα χειροτερα!!!οτι επαθε απτο χτυπημα....ουτε θελω να το σκεφτομαι:(!!!!:|:?

καταταλλα ησυχια. το σκ περασαμε ομορφα αν και ακουσα πολλες φιφες απο διαφορους αλλα τα προσπερασα. το σαββατο πηγαμε για μπανακι απτο πρωι , μετα μαμ και μετα παλι παραλια. γυρισαμε 8 η ωρα. η μικρη ξετρελαμενη με τη θαλασσα, εκνε βουτιες, επινε νερο. της πηρε ο αντρας μου και μια παιδικη σανιδα και ξαπλωνε πανω, τυφλα ναχει το μπειγουτς!!!χαχααα!!!κυριακη το πρωι πηγε να ψηφισει με τον μπαμπουλη της οποτε εγω βρηκα ευκαιρια για δουλιτσες;). το μεσημερι μας ειχανε καποιοι συγγενεις τραπεζι σενα ορεινο χωριο. στο παιδι εβαλα ζακετουλα απτον αερα. σκασαμε στο φαι. ο αντρουλης στο αρνι και στα παιδακια (ελεγα που εισαι φεφη και καντυ να κανετε παρτυ:D:D) κια γυρισαμε απογευματακι. παιξαμε με τα παιδια της γειτονισσας και υπνο νωρις!!!οποτε η μαμα σιδερωσε!!!!χθες ειχαμε το κουκλοθεατρο που σας ειπα και περασε το απογευμα. σας φιλωωω.παω να διαβασω τα νεα σας:D:D;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...