Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 3/10/2024 at 1:28 ΜΜ, despoina554 είπε:

      Σ ευχαριστώ πολύ. Ναι έχω θέμα με την πήξη του αίματος και αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο. Τώρα ήταν η πρώτη φορά που πήρα αγωγή για αυτό. Στις προηγούμενες προσπάθειες δεν το είχαμε βρει. Θεωρώ ότι παίζει ρόλο και η ποιότητα των εμβρύων. Η εμβρυολογος μου είπε ότι το γεγονός ότι έχουμε κάνει 3 προσπάθειες χωρίς να έχει δώσει κάποιο έμβρυο εγκυμοσύνη  ειναι παράξενο. Κανονικά είπε δύο θα έπρεπε να δώσουν. Έχω και μια βιοχημική από φυσιολογική συλληψη. Αυτά. 

      θα πω κι εγώ  στο γιατρό μου να πηγαίνω απόγευμα. 

       

      Κορίτσι μου καλησπέρα...για τη. Πήξη του αίματος κ το φωσφολιπίδικο σύνδρομο τι θεραπεία πήρες?και αν επιτρέπεται έχεις πάει σε αιματολογο η ο γυναικολόγος σου έδωσε διάγνωση κ θεραπεία

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Κοριτσια μου καλησπερα σας διαβασα στα πεταχτα οτι προλαβα βασικα:tongue:ειμαστε καλα δοξα το θεο,απο δευτερα θα παει ο καλος μου να κανει και αλλες εξετασεις αλλα ολες αυτες ποτυ εκανε μεχρι τωρα βγηκανε καλες;)εκανα και εγω την καμπυλη και ειναι πολυ καλη!!επισης ο αιματοκριτης μου ειναι 37,8μια χαρα για εγκυμοσυνη...Εγω ομως κοριτσια δεν την παλευω τοσες μερες με το αγχος στεναχωρια μην εχει τιποτα αλλο ο καλος μου τα νευρα μου σπασανε τελειως,με ενοχλει και η παλιοζεστη και ολο ιδρωνω,αλλα ας μην γκρινιαζω αφου ειμαστε υγιης!Αυτα τα νεα μου τα φιλια μου σε ολες!!!!Μου λειπετε


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Τι είναι αυτά βρε κορίτσια? - http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=146075&catid=7

Τι ζούμε οι άνθρωποι...:? Για διαβάστε κι αυτό : - http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2F3000meres.blogspot.com%2F2012%2F06%2Fblog-post_15.html&h=3AQE2gP-S

Φέφη μου, σε γενικές γραμμές από τις δασκάλες του γιου μου δεν έχω παράπονο ούτε κι είμαι από τις μάνες που πάνε και ζητάνε/ζητιανεύουν... είναι αντίθετο στη κοσμοθεωρία μου...

(είχα μια θεία μου έτσι που με ταλαιπώρησε πολύ ως παιδί απαιτώντας το κάτι παραπάνω για την κόρη της/συμμαθήτριά μου, εξαιρετικό κορίτσι η ξαδέλφη μου ανέκαθεν και λαμπρή επιστημόνισα σήμερα αλλά η μάνα της επιεικώς μπάζο)

Όμως φέτος ενοχλήθηκα λιιιιιίγο - θες γιατί το παιδί το έχει πολύ, θες γιατί έτρεχα σαν την αλαφιασμένη όλο τον χρόνο στα μαθήματα, θες γιατί περάσαμε πολύωρες πρόβες κάτω από τον ήλιο, θες γιατί όσο προσγειωμένος κι αν είσαι κάποια φορά η ματαιοδοξία σου χτυπάει την πόρτα, θες... θες... θες... θες...

Με πολύ χιούμορ ρώτησα λοιπόν κάποια στιγμή την δασκάλα του θεατρικού για την λογική της διανομής των ρόλων. Μου είπε πως έτυχε..., πως άλλες μαμάδες την πίεζαν για καλύτερους ρόλους...:shock: και πως ήξερε πως εγώ θα έδειχνα κατανόηση..., πως το ζωπυρόπαιδο δεν έχει ανάγκη τους μεγάλους ρόλους... κ.λ.π. κ.λ.π κ.λ.π.

Δεν ξέρω τι απ' όλα ισχύει. Και να σου πω και κάτι? Δεν με νοιάζει στη τελική. Στέλνω εκεί το παιδί μου για να ευχαριστηθεί, επειδή μου το ζητάει κι επειδή κερδίζει πολλά από τη διαδικασία. Εξάλλου, όπως λέει κι ο άντρας μου "και τις 5 αράδες, κάποιος πρέπει να τις πει! Ε, ας είναι ο γιος μας..." (ο οποίος γιος κατευχαριστήθηκε τον ρόλο του!)

(Για να μην αναφερθώ τώρα σε άλλα περιστατικά, π.χ. πως έγινε ο χωρισμός των τμημάτων φέτος στην α' δημοτικού, τι μέσον και διαβουλεύσεις είχαν πέσει από τις μανούλες για να διαλέξουν δάσκαλο / συγκεκριμένους συμμαθητές κ.λ.π.)

Τώρα, αν εσύ ένοιωσες πως το παιδί σου δεν συμμετείχε καθόλου στη διαδικασία, πως το παραμέλησαν/αγνόησαν/παραγκώνισαν... στο είπα και νωρίτερα - πήγαινε και μίλα στα ίσα. Όχι επειδή πληρώνεις αλλά επειδή έτσι οφείλεις σαν μάνα (κι έχω καταλάβει πόσο πολύ ενδιαφέρεσαι για το Συσάκι σου). Με υπομονή όμως και καλή διάθεση (μπορεί να υπάρχει και κάποιος παράγοντας που τον αγνοείς). Δεν είσαι παρά στην αρχή ενός δρόμου γεμάτου διακρίσεις και δυσκολίες (και απαράμιλλης ομορφιάς φυσικά!). Καθημερινά και για διάφορους λόγους θα δίνεις "μάχες" με τα δεδομένα και με τα πιστεύω σου...

Θα περιμένω με ανυπομονησία τα νέα σου!!

Άννια μου, τι καλά που είστε όλοι μια χαρά!

Αννούλαααααααααα, τι κάνεις μικρούλα μου? Και κυρίως τι κάνει ο Στρουμφούλης?

Δωράκι μου, που είσαι?????

Έχω ξεχάσει να πω και για το φαγητό : Λοιπόν, από χθες έφτιαξα μια ταψάρα γεμιστά και με το εσωτερικό των κολοκυθιών έφτιαξα και μια εύκολη κολοκυθοτυρόπιτα. Γι' αύριο μάλλον κοτόπουλο, κάπως.

Φιλάκια πολλά σε όλες!!


Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα κι εγώ να πω καλημέρα, όοοολη μέρα !!!!!

Είχαμε έναν καταπληκτικότατο απόγευμα εχθές. Ωχ μάνα μου, η κόρη μου δεν είχε κοιμηθεί (από τις σπάνιες φορές) το μεσημέρι και ήταν μες στην γκρίνια και στην άρνηση το κακόμοιρο. Να φανταστείτε ότι την πήρε ο ύπνος μια φορά από τον σταθμό για το σπίτι, 2η φορά από το σπίτι για το μάθημα και 3η φορά από το μάθημα για το σπίτι.... ναι ναι "τα περάσαμε όμορφα, όμορφα, όμορφααααα !!!"

Με λίγα λόγια τα νεύρα μου έγιναν ολίγον τί κρόσσια.... ευτυχώς ήταν συνεργάσιμος ο μεγάλος ...

Ήρθε αργάμιση κι ο Λοβ χάζμπεντ κάτι μου είπε, κάτι του είπα.... τα φάγαμε τα μουστάκια μας.... να φανταστείτε ότι πήγα και κοιμήθηκα μόνη μου... τον παράτησα στην κουζίνα.... πολύ με στεναχώρησε όλο αυτό το σκηνικό γιατί δεν καβγαδίζουμε και δεν είμαι συνηθισμένη στην ένταση...

το σίδερο πήγε περίπατο, το ίδιο και το φαί.... την βγάλαμε με τοστ και πολύ ήταν !

Για σήμερα, πρώτα ο Θεός, θέλω να φτιάξω μπιφτέκια με πατατούλες και μια γρήγορη τυρόπιτα με φέτα, ανθότυρο, γάλα, αυγά. Από πάνω ρίχνεις και λίγη κρέμα γάλακτος να τραβήξει και μετά ψήνεις....

α ρε συμπεθέρα τί τραβάμε κι εμείς !!!!! Τάλε κουάλε είμαστε !

Περιστέρω πολύ νόστιμο το φαγάκι σας. Δε με λες : δοκίμασες ? Ποιά ήταν καλύτερα σε γεύση ???? τα άσπρα ή τα κόκκινα ή both of them ???? χι χι

Kαντυ η ευκολη τυροπιτα πως ακριβως φτιαχνεται? δωσε και σε μας καλε...

Για τη μαντεψια σου ειχες δικιο..ειναι κληρονομικο το χαρισμα?:tongue:

Ζωπυρον συμφωνω απολυτα. Φεφη, ειναι λογικο να σπαστηκες αλλα δε ξερεις τι μπορει να επαιξε "απο πισω" για να παρουν συγκεκριμενα παιδακια συγκεκριμενους ρολους. Δε λεω με την κακη εννοια, μπορει πχ να πηγε η μαμα του ενος και να ειπε οτι επειδη ειναι ντροπαλο, μπορειτε να του δωσετε ενα πιο μεγαλο κομματι? Στη Συσα, δεν εδωσαν τιποτα? Ουτε 2 γραμμουλες?


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.

Σήμερα έφτιαξα πέστροφες στο φούρνο λαδορίγανη, με συνοδεία βραστά κολοκυθάκια και σπαράγγια.

Κοριτσια μου καλησπερα σας διαβασα στα πεταχτα οτι προλαβα βασικα:tongue:ειμαστε καλα δοξα το θεο,απο δευτερα θα παει ο καλος μου να κανει και αλλες εξετασεις αλλα ολες αυτες ποτυ εκανε μεχρι τωρα βγηκανε καλες;)εκανα και εγω την καμπυλη και ειναι πολυ καλη!!επισης ο αιματοκριτης μου ειναι 37,8μια χαρα για εγκυμοσυνη..

Όλα καλά θα πάνε Ιωάννα μου, διώξε τις κακές σκέψεις για να χαρείς την εγκυμοσύνη σου. Μην αφήνεις το άγχος να σε κατατρώει. Ο άντρας σου μάλλον στενοχωριέται αρκετά με τις συνέπειες της κρίσης, κι αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να του ξεσπάει σωματικά το άγχος που τραβάει. Θα δεις όλα καλά θα είναι.

Τι είναι αυτά βρε κορίτσια? - http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=146075&catid=7

Το είδα κι εγώ χτες το βράδυ. Εδώ ισχύει η παροιμία: "είπε ο γάιδαρος τον πετεινό κεφάλα".

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια.

Συγχαρητήρια στην Εθνική μας Ομάδα για τη μεγάλη νίκη.

Έφτιαξα χοιρινές μπριζόλες στην κατσαρόλα με συνοδεία πουρέ.

Δε σας είπα, την Πέμπτη έβλεπε η κόρη μου το Τούρκικο τη Σιλά, έκατσα κι εγώ μαζί της και μου κίνησε μεγάλο ενδιαφέρον η πλοκή. Μου άρεσε επίσης, η μουσική και οι δύο πρωταγωνιστές (όμορφα παιδιά). Χτες, βρήκα στο ίντερνετ και τα προηγούμενα 4 επεισόδια που δεν είχα χάσει και έτσι έκανα σύνδεση προσώπων και καταστάσεων.

Πόσα πράγματα μπορεί να μάθει κανείς από μία καθημερινή σειρά για το λαό που πρωταγωνιστεί!!!!!!!!!!! Ενδιαφέρον έχει, η παρουσίαση των δύο προσώπων της Τουρκίας του βαθιά ανατολικού και του σύγχρονου ευρωπαϊκού (τρομάρα τους), επίσης, το ότι μας κάνουν γνωστά κάποια από τα ήθη, τα έθιμά τους, τις τελετές τους, την καθημερινή συμπεριφορά τους,.....κι άλλα πολλά.

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδιααααααααααα!!!!!ευτυχως που η εθνικη μας μας εκανε να χαμογελασουμε γιατι στις εκλογες μεγαλη πικρα...ακου να βγει πρωτο κομμα η ΝΔ!!!!!τραγικο!!!!!μα δεν παμε καθολου καλααααααααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!

ας παω στα μενου τωρα,προχθες φαγαμε μακαροναδα με κοκκινη σαλτσουλα κ την κυριακη ψητα κρεατα!!!!σημερα εχω φτιαξει απο χθες το βραδυ αρακα,ωστε να παρει κ ο Γ. στην δουλεια!αυτα τα ολιγα!!

α ξεχασα να σας πω επιτελους γιναμε καρπουζιιιιιιιιιιιιιιιιι

tt11a5f9.aspx


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή βδομάδα!

Η γιορτή μας ήταν τέλεια, η Λ. επίσης, αλλά κουράστηκαν τα ψυχουλίνια γιατί ήταν στον ήλιο γύρω στις 2,5 ώρες.

Συγκινήθηκα πάρα πολύ και το χάρηκα πολύ! Παρότι και οι 2 δασκάλες μας είναι εγγυούλες και δεν μπορούσαν να κάνουν τρελλά χορευτικά φετος, δώσαν τον καλύτερό τους εαυτό και αυτό φανηκε στα παιδάκια μας!

Και του χρόνου να είμαστε όλοι γεροί και να τα απολαύσουμε και πάλι!

Το σκ ήτανε πολύ κουραστικό... Επλυνα όλα τα μαξιλάρια του σαλονιού, φτιάξαμε την μεγάλη αποθήκη που γινόταν πανικός, και με επισκεφθηκε και η κοκκινομούρα, οπότε κομμάτια....

Το σαββατοβραδο έφτιαξα πίτσα και την απολάυσαμε με κρύα μπυρίτσα, παρέα και Εθνική που έσκισε! Πολύ το ευχαριστήθηκα! Έτσι για να σκάσουν οι οχθροί μας θα μπούμε και στους 4!!!!

Χθες έκανα κοκκινιστό με ρυζάκι και για σήμερα μια από τα ίδια μα μακαρόνια!

Σηκώθηκε και η δικιά μου η οποία αποκάλεσε τους συμμαθητές της αδέρφια της! Καταχειροκροτήθηκε και εγώ έχασα άνοιγα ήδη το δεύτερο πακέτο χαρτομάντηλα!!!

Αγγελική μου τι όμορφες και συγκινητικές στιγμές... Και πόσο υπερήφανη σε κάνει με δυο κουβεντούλες! Και του χρόνου!

α ξεχασα να σας πω επιτελους γιναμε καρπουζιιιιιιιιιιιιιιιιι

tt11a5f9.aspx

Πωπω... πέρυσι τέτοια εποχή (περίπου...) χαιρόμασταν με το Μαράκι που είχε καρπουζάκι, και φέτος το έχεις εσύ!!!! Με το καλό Αννούλα!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!

Σήμερα τρώμε ψητές μπριζολίτσες στα κάρβουνα με πουρέ.

Κοριτσια μου καλησπερα σας διαβασα στα πεταχτα οτι προλαβα βασικα:tongue:ειμαστε καλα δοξα το θεο,απο δευτερα θα παει ο καλος μου να κανει και αλλες εξετασεις αλλα ολες αυτες ποτυ εκανε μεχρι τωρα βγηκανε καλες;)εκανα και εγω την καμπυλη και ειναι πολυ καλη!!επισης ο αιματοκριτης μου ειναι 37,8μια χαρα για εγκυμοσυνη...Εγω ομως κοριτσια δεν την παλευω τοσες μερες με το αγχος στεναχωρια μην εχει τιποτα αλλο ο καλος μου τα νευρα μου σπασανε τελειως,με ενοχλει και η παλιοζεστη και ολο ιδρωνω,αλλα ας μην γκρινιαζω αφου ειμαστε υγιης!Αυτα τα νεα μου τα φιλια μου σε ολες!!!!Μου λειπετε

Να δίνεις βάση στα καλά αποτελέσματα των εξετάσεών σας και μην πάει το μυαλό σου στο κακό Ιωαννάκι μου! Το άγχος ευθύνεται για πολλά...

καλημερουδιααααααααααα!!!!!ευτυχως που η εθνικη μας μας εκανε να χαμογελασουμε γιατι στις εκλογες μεγαλη πικρα...ακου να βγει πρωτο κομμα η ΝΔ!!!!!τραγικο!!!!!μα δεν παμε καθολου καλααααααααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!

Δεν με εκπλήσει καθόλου το αποτέλεσμα Αννούλα! Εμείς οι Έλληνες μπροστά στην κάλπη έχουμε μνήμη χρυσόψαρου!

ας παω στα μενου τωρα,προχθες φαγαμε μακαροναδα με κοκκινη σαλτσουλα κ την κυριακη ψητα κρεατα!!!!σημερα εχω φτιαξει απο χθες το βραδυ αρακα,ωστε να παρει κ ο Γ. στην δουλεια!αυτα τα ολιγα!!

α ξεχασα να σας πω επιτελους γιναμε καρπουζιιιιιιιιιιιιιιιιι

tt11a5f9.aspx

Καρπουζάκι δροσερό και γλυκύτατο! Μιαμ μιαμ, μόλις βγει έτοιμο για .....φάγωμα!!!!

Καλημέρα και καλή βδομάδα!

Η γιορτή μας ήταν τέλεια, η Λ. επίσης, αλλά κουράστηκαν τα ψυχουλίνια γιατί ήταν στον ήλιο γύρω στις 2,5 ώρες.

Συγκινήθηκα πάρα πολύ και το χάρηκα πολύ! Παρότι και οι 2 δασκάλες μας είναι εγγυούλες και δεν μπορούσαν να κάνουν τρελλά χορευτικά φετος, δώσαν τον καλύτερό τους εαυτό και αυτό φανηκε στα παιδάκια μας!

Και του χρόνου να είμαστε όλοι γεροί και να τα απολαύσουμε και πάλι!

Και του χρόνου Ελενίτσα! Να καμαρώνεις πάντα την κοράκλα σου και να σου χαρίζει στιγμές μεγάλων συγκινήσεων!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

διαβασα για τις γιορτουλες στα σχολεια των μικρων σας κ πραγματικα συγκινηθηκα,να στε γερες βρε μανουλες κ παντα δακρυα περηφανιας να εχετε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κι εσύ Αννούλα, με το καλό να γεννήσεις τον στρουμφούλη σου και να τον καμαρώσεις!

εγω ειμαι τοσο κουκουβαγια που απο την κοιλια τον καμαρωνω,κ καθε τι που κανει ειναι βεβαιως βεβαιως μοναδικο κ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟ το δικο μου στρουμφακι χαχαχαχαχαχαχα!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Αννούλα θα μεγαλώσει ο στρουμφούλης και θα πηγαίνεις στις γιορτούλες και δεν θα το πιστεύεις!!!!

Και να δεις τι κλάμα έχεις να ρίξεις!!!;)

ασε το σκεφτομαι κ κλαιω.!!ασε που εμεις θα θελουμε πουλμανακι για ολη την οικογενεια,παπους,γιαγιαδες,θειοι,θειες γιατι παμε κ πακετο χαχαχαχαχα!ενα σας λεω την παρασκευη στην κλινικη βλεπω να μας διωχνουν:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια.

Ζύμωσα ψωμάκι και το έβαλα να φουσκώσει. Φτιάχνω αρακά για σήμερα.

α ξεχασα να σας πω επιτελους γιναμε καρπουζιιιιιιιιιιιιιιιιι

tt11a5f9.aspx

Καρπουζάκι ζουμερό και μυρωδάτο, σε λίγες μέρες αυτό το καρπουζάκι σε ποια αγκαλίτσα θα είναι;

Η γιορτή μας ήταν τέλεια, η Λ. επίσης, αλλά κουράστηκαν τα ψυχουλίνια γιατί ήταν στον ήλιο γύρω στις 2,5 ώρες.

Συγκινήθηκα πάρα πολύ και το χάρηκα πολύ! Παρότι και οι 2 δασκάλες μας είναι εγγυούλες και δεν μπορούσαν να κάνουν τρελλά χορευτικά φετος, δώσαν τον καλύτερό τους εαυτό και αυτό φανηκε στα παιδάκια μας!

Και του χρόνου να είμαστε όλοι γεροί και να τα απολαύσουμε και πάλι!

Συγχαρητήρια και στις δικές σας δασκάλες για το αποτέλεσμα της γιορτής, αλλά φυσικά συγχαρητήρια και στη Λ. και στη μαμά της.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...