Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 3/10/2024 at 1:28 ΜΜ, despoina554 είπε:

      Σ ευχαριστώ πολύ. Ναι έχω θέμα με την πήξη του αίματος και αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο. Τώρα ήταν η πρώτη φορά που πήρα αγωγή για αυτό. Στις προηγούμενες προσπάθειες δεν το είχαμε βρει. Θεωρώ ότι παίζει ρόλο και η ποιότητα των εμβρύων. Η εμβρυολογος μου είπε ότι το γεγονός ότι έχουμε κάνει 3 προσπάθειες χωρίς να έχει δώσει κάποιο έμβρυο εγκυμοσύνη  ειναι παράξενο. Κανονικά είπε δύο θα έπρεπε να δώσουν. Έχω και μια βιοχημική από φυσιολογική συλληψη. Αυτά. 

      θα πω κι εγώ  στο γιατρό μου να πηγαίνω απόγευμα. 

       

      Κορίτσι μου καλησπέρα...για τη. Πήξη του αίματος κ το φωσφολιπίδικο σύνδρομο τι θεραπεία πήρες?και αν επιτρέπεται έχεις πάει σε αιματολογο η ο γυναικολόγος σου έδωσε διάγνωση κ θεραπεία

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

ήθελα να σε ρωτήσω, στο κρεβάτι της κούνιας κοιμήθηκε ή της έχετε άλλο κρεβάτι; μεγάλο;

όπως κ να έχει ΠΟΛΛΑ ΜΠΡΑΒΟ!!

κουνια εχουμε αλλα αποτ ις μεγαλες που μπορεις να βγαλεις τα καγκελα και να μεινει σαν καναπες. βεβαια εγω δεν της τα κατεβαζω

λετε να φταιει και το σαμπουαν για τα σπυρακια???τι χρησιμοποιειτε εσεις στο μπανιο των παιδιων?? εγω το tol velvet baby

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

κοριτσακια δεν διαβασα,απλα να σας ενημερωσω οτι δεν γενναμε ακομα...παραμενουμε στο αρχικο πλανο που ειναι την αλλη παρασκευη στις 22!για να δουμε ομως χιχιχι!

φιλακια πολλααααααααα!

α σημερα θα φαμε κιτρινα φασολακια απο την μανουλα,χωρις κρεας για να κοινωνησω την κυριακη!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Κου-κου!!

Ηρθε και το σαράβαλο!!

Με νέο δόντι που το νιώθω σαν όγκο,με εμπλαστρο στην πλάτη,με την κοκκινομούρα άρτι αφιχθείσα και με τον γιόκα μου μέσα στη γκρίνια...Αμ δεν σας τα πα...Εκανε εμβόλιο χθες,γι αυτο γκρινιάζει

Μόλις άλλαξα τα σεντόνια μου,δυο μέρες τα είχα μόνο,αλλα τα ...καταβρεξε το ζουζουνάκι μου...Αυτή η οροσειρά με τα άπλυτα-ασιδέρωτα,δεν θα τελειώσει ποτε!!!

Μπουοχουουουουου!!!

Δεν κάνει να φάω...

Για να σταθεροποιηθεί το δόντι!

Δεν κάνει να πλυθώ...

Για να δράσει καλά το έμπλαστρο!

Δεν βαριέστε...Υπάρχουν πολύ χειρότερα...

Αννούλα δεν πειράζει,που ακόμα δεν άκουσες στρουμφοκλάμα,αλλά κάτι μου λέει ότι θα το ακούσεις νωρίτερα από τις 22...

Link to comment
Share on other sites

κουνια εχουμε αλλα αποτ ις μεγαλες που μπορεις να βγαλεις τα καγκελα και να μεινει σαν καναπες. βεβαια εγω δεν της τα κατεβαζω

σε ρώτησα γιατί τη δική μας (ίδιο στυλ με κάγκελα που βγαίνουν) την έχουμε καταντήσει αποθηκευτικό χώρο. πριν λίγες μέρες φώναζε "να μπω, να κοιμηθώ!" αλλά δεν την πίστεψα!

μηνών που ήταν χοροπήδαγε από την κούνια με τα κάγκελα...τώρα δεν την κρατάει τίποτα να κάνει σάλτο!

λετε να φταιει και το σαμπουαν για τα σπυρακια???τι χρησιμοποιειτε εσεις στο μπανιο των παιδιων?? εγω το tol velvet baby

αυτό δεν το σκέφτηκα! κ εγώ το ίδο έχω με σένα! κ είναι από τα καλύτερα!

κοριτσακια δεν διαβασα,απλα να σας ενημερωσω οτι δεν γενναμε ακομα...παραμενουμε στο αρχικο πλανο που ειναι την αλλη παρασκευη στις 22!για να δουμε ομως χιχιχι!

φιλακια πολλααααααααα!

α σημερα θα φαμε κιτρινα φασολακια απο την μανουλα,χωρις κρεας για να κοινωνησω την κυριακη!

τα κίτρινα είναι πεντανόστιμα!

καλύτερα να μεγαλώσει κ άλλο ο γιόκας σου!

Κου-κου!!

Ηρθε και το σαράβαλο!!

Με νέο δόντι που το νιώθω σαν όγκο,με εμπλαστρο στην πλάτη,με την κοκκινομούρα άρτι αφιχθείσα και με τον γιόκα μου μέσα στη γκρίνια...Αμ δεν σας τα πα...Εκανε εμβόλιο χθες,γι αυτο γκρινιάζει

Μόλις άλλαξα τα σεντόνια μου,δυο μέρες τα είχα μόνο,αλλα τα ...καταβρεξε το ζουζουνάκι μου...Αυτή η οροσειρά με τα άπλυτα-ασιδέρωτα,δεν θα τελειώσει ποτε!!!

Μπουοχουουουουου!!!

Δεν κάνει να φάω...

Για να σταθεροποιηθεί το δόντι!

Δεν κάνει να πλυθώ...

Για να δράσει καλά το έμπλαστρο!

Δεν βαριέστε...Υπάρχουν πολύ χειρότερα...

ρε κορίτσι, κουράγιο! όλα μαζωμένα σε βρήκαν! ιδίως αυτό το δεν κάνει ν αφάω, δεν κάνει να πλυθώ, με τσάκισε!

περαστικά!

η γκρίνια θα περάσει γρήγορα του Φ εννοώ!

η περίοδος τα γνωστά!

το δόντι λίγη υπομονή θέλει.

η αφαγία...είσαι βράχος εσύ, όχι σαν μερικές μερικές....:rolleyes:

όσο για τον πόνο-έμπλαστρο!!!!!!!μακάρι να γίνεις καλά!

έχω λιώσει στη ζέστη. δεν ανοίγουν τον κλιματισμό γιατί κάποιος έχει πρόβλημα υγείας! τον πειράζει κ δεν υποφέρεται!!!!!!!στάζω!:oops:κοκκίνησα όχι από ντροπή, αλλά από υπερθέρμανση!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γαλιάααααααααντρες μου !;)

Από πού να αρχίσω ??????:confused: Φοβάμαι μην ξεχάσω καμία μας...

Αγγελική2,

Τί να σου γράψω... εδώ κόντεψα εγώ να βάλω τα κλάματα με την περιγραφή σου ! Να την χαίρεστε την ζουζούνα σας και πάντα χαρές να σας δίνει ! Πολύ πολύ όμορφα πρέπει να ήταν όλα !

Ζωπάκι μας,

Με συγκίνησαν τα λόγια καρδιάς που έγραψες για την δασκάλα του παιδιού και από μόνο του το γεγονός ότι στεναχωριέται που την αποχωρίζεται... δείχνει πολλά !

Αννα μας,

Κι εγώ πιστεύω ότι θα κάνει την μεγάλη έκπληξη ο στρουμφούλης σας ! Αχ, από τώρα σε έχει μανούλα στην τσίτα !!!! :tongue:

Συμπεθερούλα μου,

Είδες ???? άλλο πράγμα βρε παιδί μου να κοιμάσαι μόνος σου σαν άνθρωπος - άλλη αίσθηση ;) , ελπίζω να το τηρήσει το πρόγραμμά της η νυφούλα μου !

Φέφη μου,

Αυτή η κρεμούλα δεν είναι για παιδιά ειδικά. Την είχα βρει στο φαρμακείο χαζεύοντας τα ράφια . Αλλά είναι εξαιρετική !

Περιστέρω μας,

Σου 'πεσαν όλα μαζί και δόντια και κοκκινομούρα και πόνος και και και...

κάνε υπομονή κοριτσάκι :rolleyes: αύριο θα είσαι περδίκι και

θα κυκλοφορείς καμαρωτή καμαρωτή κι ευθυτενής ωσάν την Πέρδικα !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μη φοβού κάντυ μου, εμένα έδειχνε με το δάχτυλο, αλλά εγώ κοιτούσα αλλού!

όσο για την κρεμούλα μου είπε η αδερφή μου, αν συνεχιστούν τα σπυράκια, να βάλω φουζικόρτ, ελάχιστη! έτσι θα της περάσει!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια μου.

Σήμερα έφτιαξα φρέσκα πράσινα φασολάκια.

Το πόσο πονάνε τα πόδια μου δε λέγεται. Σήμερα έπρεπε να φύγω από το σπίτι μία ώρα νωρίτερα από την καθορισμένη. Ο λόγος είναι ότι έπρεπε να ξαναπάω στο καινούργιο σχολείο της κόρης μου (που θα πάει του χρόνου) να ζητήσω κάποια σφραγίδα και να γράψουν τη διάρκεια παραμονής της εκεί (δηλαδή πόσα σχολικά έτη), πάνω στην αίτηση που έκανα για τη χορήγηση κάρτας συγκοινωνιών.

Η γραμματέας του σχολείου από λάθος της ξέχασε να βάλει τη δεύτερη σφραγίδα και ημερομηνία στα πεδία της αίτησης κι αυτό με ανάγκασε να πάω και να έρθω κι άλλες φορές. Η μία ήταν χτες όπου δεν τη βρήκα, είχε φύγει νωρίς. Σήμερα την πρόλαβα στις σκάλες, ενώ έπρεπε να φύγει δέκα λεπτά αργότερα. Χώρια ότι πήγα και στην εταιρία συγκοινωνιών άλλες δύο φορές.

Εν τω μεταξύ από την ώρα που τέλειωσα με τη γραμματέα, μέχρι την ώρα που σχολούσε η κόρη μου μεσολαβούσε μία ώρα. Το έκοψα λοιπόν ποδαράτο, να σκοτώσω το χρόνο μου στα μαγαζιά. Ήρθαν και φούσκωσαν οι φτέρνες μου.

Το άλλο δε σας το είπα. Σήμερα η θερμοκρασία θα φτάσει τους 28 λένε, από 'κει που είχαμε 18. Αν και δεν το βλέπω, γιατί ήδη εδώ και 2-3 ώρες έχει συννεφιάσει.

Θα διαβάσω και θα σχολιάσω σιγά-σιγά τα νέα σας.

Απο τη συγχυση μου ηπια pear cider που μολις συνειδητοποιησα οτι ειναι η αγαπημενη μας Ζελιτα στα ελληνικα! Αληθεια κυκλοφορει ακομα?

Τη ζελίτα είμαι σίγουρη ότι την έχω ξανακούσει, αλλά δε θυμάμαι τι είναι. Μήπως ήταν κάποτε αναψυκτικό; Πάντως Έλεν σήμερα δεν υπάρχει (τουλάχιστον στην Αθήνα).

Καλημέρα κορίτσια

Σηκώθηκα από τις 5 σήμερα και είμαι άυπνη.Οι πόνοι στην πλάτη μου επέστρεψαν χειρότεροι από κάθε άλλη φορά.Δεν μπορούσα ούτε πλευρό να αλλάξω,ούτε να ανασάνω.Εβαλα κρεμα βολταρεν,αλλά αποτέλεσμα κανένα.Εκανα ενα καυτό μπάνιο,αλλά αποτέλεσμα είπσης κανένα.Μόνο μια μικρή ανακούφιση,όταν έπεφτε πάνω μου το νερό.

Περιστεράκι, αν ο πόνος οφείλεται σε ψύξη ή έστω αυτό που λέμε το απλό πιάσιμο, μόνο με ζεστά επιθέματα θα περάσει. Αλλιώς θα σε παιδεύει πολύ περισσότερο καιρό.

κ εγώ στην πόλη που την βλέπεις κ σου ρχεται λαχτάρα!

:D:D:D:D:D:D:D

χθες πήγαμε στη γιοτούλα, όπως την λέει κ το παιδί! .............

το παιδί μου δεν ήταν πουθενά! εμφανίστηκε στο τέλος, αφού σκάσαμε, μαζί με όλα τα παιδιά του σχολείου κ ενώ είχαν επιλεγεί κ μικρότερα νωρίτερα κ χωρίς ρόλο!!!!!!!!!!!...........

.................

Γενικά σε όσα διάβασα διαπίστωσα διάκριση. Ούτε εμένα θα μου άρεσε να βλέπω στην τελική γιορτή του σχολείου να συμμετέχουν όλα τα παιδάκια, πλην του δικού μου (και 2 άλλων) και θα στενοχωριόμουν.

Φυσικά θα ρωτούσα χωρίς επιθετικότητα τη δασκάλα για ποιο λόγο δε συμμετείχε και το δικό μου. Παρόλ' αυτά σα μητέρα θα περίμενα να δω κι εγώ το παιδί μου έστω να παρευρίσκεται στη σκηνή. Για όνομα του Θεού, δε σκηνοθετεί την παράσταση ο Μιχάλης Κακογιάννης, ούτε περιμένουν οι γονείς να δουν ερμηνείες Ειρήνης Παπά και Μάνου Κατράκη, το κάθε παιδάκι μπορεί να συμμετέχει ακόμη κι αν ξεχάσει τα λόγια του.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια, ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια για το κοριτσάκι μου! Είμαι μια πραγματική κουκουβάγια!!!!

Αλλά τα περισσότερα μπράβο τα αξίζει η δασκάλα της η οποία φρόντισε εκτός από γνώσεις να τους εμπλουτίσει και τον συναισθηματικό τους κόσμο! Σε αυτήν την ηλικίσ το θεωρώ εξίσου σημαντικό με την γνώση!

Αφροδιτούλα εγώ χρησιμοποιώ το σαμπουάν της προδέρμ 1-3 και είμαι ευχαριστημένη.

Μπράβο και στην κορούλα σου που κοιμήθηκε στο κραβατάκι της!

Περιστέρω μεγιά το νέο δοντάκι. Για τα υπόλοιπα υπομονή!

Αννούλα ο στρουμφούλης μάλλον δεν θέλει να βγει με καύσωνα, γι΄αυτό το καθυστερεί!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

εβίρι μου, το αποφάσισα, θα της μιλήσω της δασκάλας της όσο πιο ήρεμα μπορώ!

όσα παιδάκια φέρνουν, τα αφήνουν κ δεν μιλούν οι γονείς!

συγνώμη αλλά εγώ μιλώ, ρωτώ κ θα σκάσω αν δεν το κάνω!

δεν θα χάσει το παιδί μου το σχολείο εξαιτίας τους ούτε θα παριστάνω την υπεράνω ούτε την δεν κατάλαβα!

ας μου εξηγήσει άπ' τη δική της πλευρά ή του σχολείου πώς το είδαν το όλο θέμα!

πάντως θα πρέπει να εξηγηθεί, έστω κ λειψά, χαζά, αδικαιολόγητα, πάντως οφείλει να εξηγηθεί!

Link to comment
Share on other sites

αγγελικούλα μακάρι να έχει κ το παιδί μου τέτοια δασκάλα σαν της κόρης σου, σαν του γιου της ζωπυρούλας!

άρα υπάρχουν!

θυμάμαι είχα κ εγώ τέτοιες περιπτώσεις. μια δασκάλα στο δημοτικό που ήταν κ διευθύντρια η κα Δήμητρα! αξιαγάπητη! πόσα έμαθα τότε! κ κυρίως να σκέφτομαι!από τότε μπήκα στο νόημα του διαβάσματος! χάρη σε αυτή την κυρία!

στο γυμνάσιο ήμουν εντελώς τυχερή! είχα πολλούς εξαιρετικούς, άριστους καθηγητές! στο λύκειο πάλι είχα καταπληκτικούς καθηγητές! τους λάτρευα επίσης! 1-2 περιπτωσάρες που έπρεπε να πομακρυνθούν από σχολεία είχαμε κ εκεί! ο ένας με τρελόχαρτο!

μάκια σχόλασα!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='love4four;1609320πολύ με στεναχώρησε όλο αυτό το σκηνικό γιατί δεν καβγαδίζουμε και δεν είμαι συνηθισμένη στην ένταση...

Εντάξει αυτά συμβαίνουν σε όλους. Θα φτιάξει η κατάσταση μη στενοχωριέσαι.

κάντυ μου! ψολλάριουμ γρήγορα!

χαχαχαχαχαχαχαχα

περιστερακο μου εγω ειμαι καλα τωρα. με το εμπλαστρο σωθηκα. καηκα παααρα πολυ ολη νυχτα που το ειχα αλλα μου περασε ο πονος.

Ευτυχώς Αφροδίτη.

ηθελα να σας ρωτησω εαν και σε τι βαθμο ιδρωνουν τα παιδια σας?? η δικια μου πολυ. εχει βγαλει σπυρακια στο χερι της το αριστερο και στο μετωπο της. δεν εχουν πυον' date=' οποτε απο ιδρωτα νομιζω ειναι, εε???

Είναι φυσικό όταν ιδρώνουν να βγάζουν μικρά σπυράκια, σαν τσίμπιμα καρφίτσας. Κανονικά, αυτά εμφανίζονται γύρω από τη βάση του λαιμού και του θώρακα, στο πάνω μέρος της πλάτης και στις κλειδώσεις που υπάρχουν πτυχές. Στο ένα χέρι και στο μέτωπο δεν ξέρω μήπως είναι καμμιά αλλεργία; Μπορείς να βάλεις και λίγο ταλκ να δεις αν θα καλμάρουν.

Λοιπόν να σας γράψω και λίγα για την χθεσινή εκδήλωση!..........................................

Εν ολίγης αυτά έζησα κι εγώ κι εγώ και το παιδί μου χτες το πρωί! Δεν μπορώ να σας περιγράψω περισσότερα γιατί ήδη είμαι έτοιμη να βάλω ξανά τα κλάματα και είμαι και στην δουλειά!

Δεν έχω ξανακούσει καλύτερη γιορτή από άποψη περιεχομένου. Νομίζω πως οι δάσκαλοι που την επιμελούνται θα βγάλουν μαθητές που αργότερα θα γίνουν χρήσιμοι άνθρωποι στην κοινωνία μας, ακριβώς όπως τους ονειρευόμαστε εμείς οι γονείς. Συγχαρητήρια από μένα στους δασκάλους σας και κυρίως στην κόρη σου Αγγελική. Να την καμαρώνεις πάντα και να σου δίνει κάθε φορά ένα καινούργιο λόγο να είσαι υπερήφανη.

Το καραμελοΜαράκι μας που είναι??

Η Μαρία είχε πει ότι δεν της είναι εύκολο να μπαίνει και να γράφει, λόγω της μικρής, όμως μας διαβάζει.

Γεια σου Μαράκι.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια δεν διαβασα,απλα να σας ενημερωσω οτι δεν γενναμε ακομα...παραμενουμε στο αρχικο πλανο που ειναι την αλλη παρασκευη στις 22!για να δουμε ομως χιχιχι!

φιλακια πολλααααααααα!

Όταν είδα το προηγούμενο ποστ σου ότι ίσως να γεννήσεις σήμερα, τρεχάλα-τρεχάλα κοίταξα να βρω αν υπάρχει κι άλλο ποστ που να έβαλες μετά, για να δω αν γέννησες ή όχι.

Αχ μωρέ Αννούλα, λίγο ακόμη υπομονή.

Κου-κου!!

Ηρθε και το σαράβαλο!!

Με νέο δόντι που το νιώθω σαν όγκο,με εμπλαστρο στην πλάτη,με την κοκκινομούρα άρτι αφιχθείσα και με τον γιόκα μου μέσα στη γκρίνια...

Κι όλα αυτά σου έτυχαν λίγο πριν τις εκλογές. Φαντάσου ότι στις προηγούμενες απλώς είχες ένα δόντι λιγότερο και δε μπορέσαμε να σχηματίσουμε κυβέρνηση, τώρα με όλα αυτά που περιγράφεις και επικείμενες εκλογές, τι πρέπει να σκεφτώ; Κορίτσια στα καταφύγια γρήγορα.

Αυτή η οροσειρά με τα άπλυτα-ασιδέρωτα,δεν θα τελειώσει ποτε!!!

Μπουοχουουουουου!!!

Για να ολοκληρωθεί βάλε και το Δαλάι Λάμα πάνω οκλαδόν.

Πέστα Έβιρι τα στραβά των κρυόκ%λων των Γερμανών για ναν μην μας κουνιούται και πολύ για την δικιά μας ανοργανωσιά!!!!!

Γίνονται κι εδώ τα στραβά που δεν τα μαθαίνουμε. Νομίζω σας έχω πει αυτό με τους γιατρούς και τη μίζα που έπαιρναν για να προωθούν ασθενείς να νοσηλευτούν σε συγκεκριμένα νοσοκομεία εεε; Δε θυμάμαι κιόλας βρε παιδιά.

εβίρι μου, το αποφάσισα, θα της μιλήσω της δασκάλας της όσο πιο ήρεμα μπορώ!

ας μου εξηγήσει άπ' τη δική της πλευρά ή του σχολείου πώς το είδαν το όλο θέμα!

πάντως οφείλει να εξηγηθεί!

Οφείλει να εξηγηθεί και μόνο επειδή πληρώνεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...