Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 3/10/2024 at 1:28 ΜΜ, despoina554 είπε:

      Σ ευχαριστώ πολύ. Ναι έχω θέμα με την πήξη του αίματος και αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο. Τώρα ήταν η πρώτη φορά που πήρα αγωγή για αυτό. Στις προηγούμενες προσπάθειες δεν το είχαμε βρει. Θεωρώ ότι παίζει ρόλο και η ποιότητα των εμβρύων. Η εμβρυολογος μου είπε ότι το γεγονός ότι έχουμε κάνει 3 προσπάθειες χωρίς να έχει δώσει κάποιο έμβρυο εγκυμοσύνη  ειναι παράξενο. Κανονικά είπε δύο θα έπρεπε να δώσουν. Έχω και μια βιοχημική από φυσιολογική συλληψη. Αυτά. 

      θα πω κι εγώ  στο γιατρό μου να πηγαίνω απόγευμα. 

       

      Κορίτσι μου καλησπέρα...για τη. Πήξη του αίματος κ το φωσφολιπίδικο σύνδρομο τι θεραπεία πήρες?και αν επιτρέπεται έχεις πάει σε αιματολογο η ο γυναικολόγος σου έδωσε διάγνωση κ θεραπεία

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα!

Σήμερα επέστρεψα στην δουλειά, μετά την χθεσινή μου άδεια για την αποφοίτηση της κόρης μου από το Δημοτικό!

Η χθεσινή μέρα μου επεφύλασε ακόμη μεγαλύτερη συγκίνηση από αυτήν της γιορτής μια και οι 2 δάσκαλοι της έκτης είχαν ετοιμάσει μία μικρή μεν, αλλά πολύ συγκινητική δε γιορτούλα για τα παιδιά μας!

Δύο πακέτα χαρτομάντηλα χάλασα χθες το πρωί μέχρι να φύγουμε από το σχολείο!!! Και καθήσαμε μόνο 1,5 ώρα!!!

Θα σας περιγράψω στην συνέχεια κάποιες από τις στιγμές που ζήσαμε.

Σήμερα τρώμε μπιφτέκια στον φούρνο με πατάτες.

Πάω να δουλέψω λίγο και να αρχίσω να διαβάζω τι έχετε γράψει!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

.....

κάντυ μου! ψολλάριουμ γρήγορα!

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ !!!!

μια ερώτηση. εσείς στη θέση μου πώς θα το χειριζόσασταν;

φταίει που η σύσα μου πήγε σε αυτόν τον σταθμό από τα μέσα της χρονιάς, που κάθε πρωί πιάνω κουβέντα για το παιδί με τις δασκάλες της, αδιάφορη δεν με λες. το αντίθετο!

τί θα κάνατε εσείς ως μανάδες στη θέση μου;

Εγώ θα μιλούσα με την υπεύθυνη χωρίς την διάθεση να μαλώσω όμως. Είπαμε: είμαι υποχωρητική πώς να το κάνουμε, αλλά με την διάθεση να μου εξηγήσει τον λόγο για τον οποίο δεν επιλέχθηκε ΚΑΙ το παιδί μου να είναι πάνω στην σκηνή -που ΚΑΝΟΝΙΚΑ όλα τα παιδάκια πρέπει να είναι- ΑΛΛΑ στην τελική αν σκέφτεσαι να δηλώσεις άλλο σταθμό του χρόνου δεν θα το έκανα και μέγα θέμα...

Με την Σύσα κουβεντιάσατε ? Εκείνη πώς το πήρε ? Είχε αγωνία στεναχωρήθηκε ? Δεν κατάλαβε τπτ ???? Τί σου έδειξε το παιδί μας ?

συμπεθερουλα σιδερωσες τλκ χθες???ειμαι σιγουρη οτι δεν θα κλαιει τωρα ο Ν. μεγαλωσε αλλωστε!!ελπιζω ολα καλα σημερα με τον συμπεθερουλη εεε??? ειναι και αυτα μεσα στο προγραμμα βρε αγαπη, λιγο η ταλαιπωρια και τα πηγαινε ελα ολη μερα, λιγο η κουραση, ξεσπαμε και εμεις!!!ανθρωποι ειμαστε!!!εγω αν τσακωθουμε, του στελνω κανενα αγαπησιαρο μυνημα το πρωι. ασε που ο δικος μου δεν το κραταει. σε 5 λεπτα ειναι οκ. εγω αργω λιγο!!!εεε, τι να κανω??θελω τον χρονο μου...

......

λετε να εχει κατι και να γκρινιαζει??απτη ζεστη???:confused::confused:τι να πω!!!ηθελα να σας ρωτησω εαν και σε τι βαθμο ιδρωνουν τα παιδια σας?? η δικια μου πολυ. εχει βγαλει σπυρακια στο χερι της το αριστερο και στο μετωπο της. δεν εχουν πυον, οποτε απο ιδρωτα νομιζω ειναι, εε???πηρα και την παιδιατρο , μουδωσε μια αλοιφη για να την ανακουφοζει απτη φαγουρα-δυστυχως τα ξινει και τα κανει χειροτερα..λετε να την παω σε δερματολογο??

σας αφηνω, θα μπω αργοτερα, μακια πολλα

Να μην πας σε δερματολόγο βρε ! Αμέσως . Πάρε από το φαρμακείο μια κρεμούλα της TERMAL σε πράσινο σωληνάριο φαρδύ είναι με αλόη (κάνει για μάλωπες, εγκαύματα, ερεθισμένα δέρματα), εμάς μας έχει σώσει η συγκεκριμένη και βάλε στο παιδί !

Και τα 2 τα δικά μου ιδρώνουν σαν παλαβά !

όσο για τον καυγά θα γράψω σε λίγο... μου περνάει κι εμένα αμέσως κι εκείνου, δεν είναι αυτό... εγώ στεναχωριέμαι ΓΙΑΤΙ να φτάνουμε σε σημείο πού να μην μπρούμε να λύσουμε αλλιώς την διαφωνία μας :?

....

Πρέπει να φύγω τώρα. Θα επανέλθω μετά και θα σου γράψω πιο αναλυτικά.

....

Θα ξαναμπώ αργότερα, φιλιά σε όλες σας!! ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!!!

Ζωπ μας,

ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ και επίσημα !!!! Πες μας : πώς περάσατε χθές ?????????

Καλημέρα!

......

Πάω να δουλέψω λίγο και να αρχίσω να διαβάζω τι έχετε γράψει!

Περιμένουμε με αγωνία και τα δικά σας νέα !

Και γρήγορα να πας να μελετήσεις όλα τα ποστς που έχασες γιατί το μεσημέρι θα πάιξει εξεταστική !!! χα χα χα

Link to comment
Share on other sites

φεφη μου γλυκια, ποσο συγχιστηκα!!!μα να της δινουν νερο απο αλλο ποτηρι:evil::evil:???

κ να ξεχνούν να της δώσουν απ΄οτο πρωινό που της βάζω εγώ κ κουβέντα κιχ μιχ για το πρωινό που της βάζω εγώ στο σημείωμα! μόνο χθες που το ρώτησα, μου είπε ότι τρώει ό,τι της βάζω...τότε γιατί δεν ανέφερε τίποτα στο σημείωμα κ έλεγε άλλ' αντ' άλλα;

κ όλως τυχαίως χθες ανέφερε το δικό μου κέηκ!

οσο για την γιορτη, πρεπει να απαιτησεις εξηγησεις!!!γιατι να αποκλεισει το γλυκο μας συσακι που ειναι και αντικειμενικα μεσα στο μπριο και στο ναζι (και απο ομορφοσογο:tongue::D)και που μπορει να αναταποκριθει???στη γιορτη συμμετεχουν ολοι θελουν δε θελουν. εμεις εχουμε την αλλη τεταρτη, το τμημα της Τ δεν συμμετεχει καθολου(ειναι το βρεφικο και η Τ ειναι απο τα μεγαλυτερα), του χρονου ομως κανονικα. εγω θα μιλουσα με την δασκαλα, για να μου εξηγησει τον λογο και θα ημουν και ιδιαιτερα αυστηρη στο θεμα του φαγητου kai του νερου.τι ξεχασε???να της δωσει το πρωινο της:evil::evil:??το δικο της παιδι θα το ξεχνουσε???αι σιχτηρ μανδαμ!!!:evil::evil:

άσε άσε. τα λόγια είναι φτωχά! μια ζωή βαρέθηκα να βλέπω γλείφτρες μανάδες! γλειφτρόνια συμμαθητές! ό,τι βαθμό πήρα το πήρα με την αξία μου. τώρα στα γεράματα να γλείψω!!!!!για το αυτονόητο; ίσες ευκαιρίες στα παιδιά! τώρα νιώθω πώς ένιωθε η μάνα μου κάθε φορά που έτρωγα εγώ ήττα στο σχολείο από τα "πιο δικά τους παιδιά"!!!!! θυμάμαι μου έλεγε μια καθηγήτρια εσείς στο χωριό σιγά μην ξέρετε από Θουκυδίδη!!! στο γυμνάσιο! κ όμως παρά τον πρόλογό της, ήξερα! κ παρά την προκατάλειψή της που δεν ήμουν παιδί γιατρού, καθηγητή, κλπ εγώ σπούδασα εδώ Ελλάδα, ενώ το σπλάχνο της παρά το γλείψιμο στους καθηγητές σπούδασε στο ρουμανία!!!! κ το έφεραν φυτευτό τα λεφτά του μπαμπά στο Ελλάντα. άντε τώρα να γιατρέψει αυτός άνθρωπο!!!!!!:mad:

το βλέπω το έργο! κ πείτε με υπερβολική!

καλημερα δεν ειπα!!!!καλημερα κοριτσακια ομορφα, καλη παρασκευη και ακομη καλυτερο σκ ναχουμε. τι κανετε??? εγω καλα , εδω στη δουλεια ειμαι και δεν κουνιεται φυλλο σημερα!!!χθες (αφου μουβγαλε την ψυχη απτην γκρινια μεχρι να ετοιμαστουμε:rolleyes:)πηγαμε βολτα με μια φιλη

σε ενα αθλητικο συγκροτημα που εχει γηπεδα, κολυμβητηριο, σταδιο, κλπ. περασαμε ομορφα. η κορη μου ενθουσιαστηκε με την κολυμβηση και ηθελε να φορεσει μαγιο και να παει με τα αλλα παιδια. επαιξαν, ετρεξαν και καταληξαμε στις 10 στο σπιτι.μπανακι, γαλα και νανι. μετα απο πολυυυ καιρο κοιμηθηκε ολοκληρο το βραδυ στο κρεβατι της!!!ντουπιιιιι:D:Dεγω μαζεψα πιατα, παγους και οτι κυκλοφορουσε στην κουζινα, σιδερωσα κατι λιγα που ειχαν μεινει, μπανιο και νανι.

λετε να εχει κατι και να γκρινιαζει??απτη ζεστη???:confused::confused:τι να πω!!!ηθελα να σας ρωτησω εαν και σε τι βαθμο ιδρωνουν τα παιδια σας?? η δικια μου πολυ. εχει βγαλει σπυρακια στο χερι της το αριστερο και στο μετωπο της. δεν εχουν πυον, οποτε απο ιδρωτα νομιζω ειναι, εε???πηρα και την παιδιατρο , μουδωσε μια αλοιφη για να την ανακουφοζει απτη φαγουρα-δυστυχως τα ξινει και τα κανει χειροτερα..λετε να την παω σε δερματολογο??

σας αφηνω, θα μπω αργοτερα, μακια πολλα

κ η σύσα ιδρώνει πολύ! ιδίως το βράδυ ποτίζει το σεντόνι κ της βγάζω στον ύπνο το φανελάκι κ την αφήνω με το βρακί. μάλιστα αλλάζουμε στάση κ κοιμόμαστε απ' την κάτω μεριά, που δεν είναι μούσκεμα στον ιδρώτα!

ποιά ακρεμούλα της βάζεις; εγώ της τολ βέλβετ! κ της κάνω ντουζάκια!

Θα έψαχνα να βρω την υπεύθυνη και θα έκανα μια κουβεντούλα μαζί της.

Και θα της τόνιζα ότι η μη ενεργός συμμετοχή ενός δραστήριου παιδιού στη γιορτή,τη στιγμή που βλέπει άλλα...μουγκαφόν να συμμετέχουν ενεργά,μπορεί να επηρεάσει τη συμπεριφορά του.

Η μη συμμετοχή ισούται με μη ενθάρρυνση!!

Ολα τα παιδάκια πρεπει να συμμετέχουν είτε εχουν τη δυνατότητα είτε όχι

μερσί αδερφούλα!

Πρέπει να φύγω τώρα. Θα επανέλθω μετά και θα σου γράψω πιο αναλυτικά.

περιμένω να ξέρεις! υπολογίζω στην πείρα σου!

η αδερφή μου μου λέει να τις γλείφω, να τις καλοπιάνω, να κλαίγομαι ότι δουλεύω πολλές ώρες κ μπούρου μπούρου! ρε φίλε, αν δεν δούλευα θα τους έστελνα το παιδί;

να γλείψω γιατί; δεν παίρνουν τα λεφτά τους έστω από το πρόγραμμα; 3.800 σχεδόν!

Καταρχήν, ψυχραιμία. Ναι, να μιλήσεις στη δασκάλα. Τέτοιαααααα θα βλέπεις πολλααααά από δω και πέρα. Η' γιατί έτσι έπρεπε όντως ή γιατί δεν έχει ορθή κρίση η δασκάλα ή γιατί... στραβοκοιμήθηκε... Ψυχραιμία - δεν χάθηκε κι ο κόσμος - σου μιλάω ως παθούσα!!

Προς το παρόν πες μου αν είδες κάτι εχθές από το ειδύλλιο με τον Αντώνη!:tongue::rolleyes::cool:

τον Αντώνη τον είδε ο φέφος κ γελούσε! εγώ είδα που έπαιζε με τον Γιαννάκη! με τις φίλες της!

Θα ξαναμπώ αργότερα, φιλιά σε όλες σας!! ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!!!

καλημέρα όλη μέρα κ φιλιά κ ευχαριστώ! κ περιμένω τη γνώμη σου!

Καλημέρα!

Σήμερα επέστρεψα στην δουλειά, μετά την χθεσινή μου άδεια για την αποφοίτηση της κόρης μου από το Δημοτικό!

Η χθεσινή μέρα μου επεφύλασε ακόμη μεγαλύτερη συγκίνηση από αυτήν της γιορτής μια και οι 2 δάσκαλοι της έκτης είχαν ετοιμάσει μία μικρή μεν, αλλά πολύ συγκινητική δε γιορτούλα για τα παιδιά μας!

Δύο πακέτα χαρτομάντηλα χάλασα χθες το πρωί μέχρι να φύγουμε από το σχολείο!!! Και καθήσαμε μόνο 1,5 ώρα!!!

Θα σας περιγράψω στην συνέχεια κάποιες από τις στιγμές που ζήσαμε.

Σήμερα τρώμε μπιφτέκια στον φούρνο με πατάτες.

Πάω να δουλέψω λίγο και να αρχίσω να διαβάζω τι έχετε γράψει!

εγώ έκλαιγα με τα ξένα παιδάκια χθες! τί λουλουδάκια!!!!!!!! το δικό μου δεν το είδα!!!!:|

Εγώ θα μιλούσα με την υπεύθυνη χωρίς την διάθεση να μαλώσω όμως. Είπαμε: είμαι υποχωρητική πώς να το κάνουμε, αλλά με την διάθεση να μου εξηγήσει τον λόγο για τον οποίο δεν επιλέχθηκε ΚΑΙ το παιδί μου να είναι πάνω στην σκηνή -που ΚΑΝΟΝΙΚΑ όλα τα παιδάκια πρέπει να είναι- ΑΛΛΑ στην τελική αν σκέφτεσαι να δηλώσεις άλλο σταθμό του χρόνου δεν θα το έκανα και μέγα θέμα...

Με την Σύσα κουβεντιάσατε ? Εκείνη πώς το πήρε ? Είχε αγωνία στεναχωρήθηκε ? Δεν κατάλαβε τπτ ???? Τί σου έδειξε το παιδί μας ?

το παιδί περίμενε να δει γιορτούλα!!!!!!!!τόσο που γυρίσαμε σπίτι κ μου λέει πάμε στη γιοτούλα!!!!!!αφού την είχαν μαντρωμένη μέσα! δεν είδε τίποτα το παιδί! ήθελε να δει γιοτούλα!κ σήμερα το πρωί πάλι γιοτούλα να πάμε ήθελε. στεναχωρέθηκε κ εγώ το ίδιο που φάγαμε τόση ταλαιπωρία κ δεν χάρηκε το παιδί μου!

Να μην πας σε δερματολόγο βρε ! Αμέσως . Πάρε από το φαρμακείο μια κρεμούλα της TERMAL σε πράσινο σωληνάριο φαρδύ είναι με αλόη (κάνει για μάλωπες, εγκαύματα, ερεθισμένα δέρματα), εμάς μας έχει σώσει η συγκεκριμένη και βάλε στο παιδί !

Και τα 2 τα δικά μου ιδρώνουν σαν παλαβά !

παιδική κρέμα είναι αυτή;

Link to comment
Share on other sites

το σκέφτηκα, το ξανασκέφτηκα...θα το ξανασυζητήσω με τον φέφο κ θα αποφασίσουμε. είτε θα την πάρω οριστικά είτε θα την στέλνω κ θα το πάρω απόφαση ότι έτσι είναι κ δεν πρόκειται να αλλάξουν.

Link to comment
Share on other sites

χθες πήγαμε στη γιοτούλα, όπως την λέει κ το παιδί! ήρθαν οι γιαγιάδες, ο ένας παππούς! 6.30 η γιορτή έξω στην αυλή, να καίγεται το κάρβουνο! χωρίς τέντα ή σκιά πουθενά!

το παιδί μου δεν ήταν πουθενά! εμφανίστηκε στο τέλος, αφού σκάσαμε, μαζί με όλα τα παιδιά του σχολείου κ ενώ είχαν επιλεγεί κ μικρότερα νωρίτερα κ χωρίς ρόλο!!!!!!!!!!!

έξαλλη! να πω ότι το παιδί μου δεν το 'χει, να πω εντάξει!

μα να επιλέγουν παιδάκια που κλαίνε, που ντρέπονται κ το δικό μου που είναι μέσα στην τσαχπινιά να μην έχει καμιά συμμετοχή!!!!!!

έξω φρενών έγινα η μάνα!

με το δίκιο σου! Εμάς, σε όποιο ....επίπεδο κι αν είναι το παιδί δεν αφήνουν ΠΟΤΕ κανένα έξω από την γιορτή! Μου φαίνεται αδιανόητο αυτό που έγινε!

κ στο τέλος που μοίραζαν τα αναμνηστικά...μπαίνω στη σειρά κ ακούω η δασκάλα της να λέει σε κάθε μάνα από έναν καλό λόγο για το κάθε παιδί. φτάνει η σειρά μου κ δεν είπε κιχ!!!!!!!!!!!!!!!ΝΑΔΑ!

που σημαίνει ότι τί μανδάμ; ότι το παιδί μου δεν έχει τίποτα να το παινέψεις; ότι βαριεσαι να μιλήσεις μαζί μου για το παιδί μου; ότι τόσο πίσω είναι από τα άλλα λουλουδάκια που ακόμα φορούν πάνα, που δεν μιλούν, που δεν ανταποκρίνονται σε εντολές ...που βάζεις αυτά κ όχι κ το δικό μου να έχει ρόλο στη γιορτή!!!!!!!!!

κ άντε έμειναν κ άλλα μετρημένα στα δάχτυλα του ενός χεριού παιδάκια χωρίς εμφάνιση, αλλά δεν είχες να πεις τίποτα καλό για το παιδάκι μου;

άει σοιχτίρ μαρή σαριόλα!!!!!!κ λίγα λέω! ήμουν να σκάσω χθες!

έβλεπα τα μωρούλια να εμφανίζονται χθες, να μην ανταποκρίνονται στο ρόλο τους στη γιορτή, να μην ανοίγουν το στόμα τους κ πάλι να χειροκροτούμε όλοι, γιατί ήταν υπέροχα κ να περνάει όλη η γιορτή κ το δικό μου να το έχουν μέσα μαντρωμένο; έξαλλη!!!!!!!!

Χίλια δίκια έχεις? Ήταν κι άλλα παιδάκια που δεν συμμετείχαν?

σήμερα τρώμε γεμιστές πιπεριές όλοι. το απόγευμα στο σχόλασμα θα έρθει ο φέφος να πάμε στο εκλογικό τμήμα να παραλάβω εκλογικό υλικό.

την σύσα θα την παραλάβουν από το σχολείο τα πεθερικά μου.

το καλό ήταν ότι γνώρισα κ άλλα παιδάκια από το τμήμα της σύσας κ μαμάδες! η μάνα μου με μια φίλη της συνειδητοποίησαν ότι οι εγγονές τους είναι φίλες!

είδα συναδέλφισσές μου που στέλνουν τα παιδιά τους στο ίδιο σχολείο!

χαίρομαι που δεν θα ξαναεπιλέξω το ίδιο σχολείο για το πρόγραμμα, αφού έχει πολύ υψηλά μόρια!

η γιορτή είχε θέμα την τεχνολογία κ ξέθαψαν τον μορμόλη!!!!!!!:rolleyes:

ούτε τους ένοιαξε ούτε σκέφτηκαν να το οργανώσουν έστω μία ώρα αργότερα να έχει πέσει έστω λίγο ο ήλιος!

καλά για τέντα ούτε λόγος! είναι επιχειρηματίας η κυρία! λεφτά υπάρχουν!

να το οργανώσει μέσα...θα της χαλούσε η επιχείρηση!!!!!!

ουστ!

Περιστεράκι μου περαστικά σου κ γρήγορα!

να πήγαινες σε έναν παθολόγο να σε κατευθύνει καλύτερα;

καλύτερα του χρόνου να επιλέξετε έναν άλλο σταθμό. Πολύ γυφταρία τελικά!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αννούλα μου να πάνε όλα καλά και να τελικά ο στρουμφούλης γεννηθεί σήμερα με το καλό να τον δεχτήτε!!!!!

Περιμένω νέα σου!!!!

Περιστέρω να πας να σε δει γιατρός για τους πόνους. Θα σου δώσει πιο αποτελεσματική θεραπεία για τους πόνους.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

2-3!!!!!!ακόμα όμως δεν κατάλαβα τα κριτήρια επιλογής!

γιατί το προχωρημένο δεν ισχύει! το ότι μιλάνε καλύτερα, που μου είχε πει η δασκάλα της χθες το πρωί, ασχολίαστο! το διαπίστωσα χθες το απόγευμα που έβαλαν στη γιορτή άλλα που κάθε πρωί τα βλέπω με την πιπίλα στο στόμα! που τα λέμε καλημέρα κ δεν ανοίγουν το στόμα τους!

κ στη γιορτή ...δεν είχαν άλλο ρόλο από το να παρευρίσκονται!κ αυτό ήταν υπέροχο κ για τα ίδια κ για τους γονείς τους!

ποιά ήταν τα προχωρημένα;

τέλος πάντων. απλά κατάλαβα πως λειτουργούν! δεν είναι εμπιστοσύνης άνθρωποι κ τα κριτήριά τους είναι ποιοί γονείς το φυσάνε το χρήμα, ποιά μάνα δεν τους απασχολεί με ερωτήσεις, δεν τους σκοτίζει, τότε όλα είναι όλα καλά!

ε, εγώ δεν θα πάψω να ρωτάω, να ενδιαφέρομαι κ να διεκδικώ για το παιδί μου!.-

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν να σας γράψω και λίγα για την χθεσινή εκδήλωση!

Ξεκίνησαν προβάλοντας μας καταρχήν ένα βίντεο για την ενδοσχολική βία που έιχαν φτιάξει τα παιδιά της τάξης της κόρης μου. Ήταν πολύ καλό και εκεί μούσκεψε το πρώτο χαρτομάντηλο!

Μας είπε η δασκάλα της πως θα το ανεβάσει στο youtube, οπότε και θα σας κοινοποιήσω τον σύνδεσμο να το δείτε.

Μετά ακολούθησαν δύο τραγούδια που είπαν τα παιδιά το ¨Αχ Ελλάδα σ΄αγαπώ¨ του Ρασούλη και το ¨Χρώμα δεν αλάζουνε τα μάτια¨ του Γεράσιμου Ανδρεάτου. Εδώ τα χαρτομάντηλα έγιναν δύο γιατί το 2ο τραγούδι τυχαίνει να είναι και από τα αγαπημένα μου!

Μόλις τελείωσαν τα τραγούδια πρόβλήθηκε ένα βίντεο με φωτογραφίες των παιδιών από όλη την διάρκεια της σχολικής χρονιάς που περιλάμβανε στιγμές τους από εκδρομές, εκδηλώσεις αλλά και στιγμιότυπα από το μάθημα στην τάξη τους. Μουσική υπόκρουση έιχε το τραγούδι ¨Φιλαράκια¨των ΟΝΕ.

Εδώ τελείωσε το πρώτο πακέτο χαρτομάντηλα!!!!

Στην συνέχεια τα παιδιά σηκώνονταν, όποια ήθελαν, και έλεγαν δύο λόγια αποχαιρετισμού στους συμμαθητές τους. Σηκώθηκε και η δικιά μου η οποία αποκάλεσε τους συμμαθητές της αδέρφια της! Καταχειροκροτήθηκε και εγώ έχασα άνοιγα ήδη το δεύτερο πακέτο χαρτομάντηλα!!!

Εν ολίγης αυτά έζησα κι εγώ κι εγώ και το παιδί μου χτες το πρωί! Δεν μπορώ να σας περιγράψω περισσότερα γιατί ήδη είμαι έτοιμη να βάλω ξανά τα κλάματα και είμαι και στην δουλειά!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

τί τέλεια εμπειρία Αγγελικούλα μου! τί όμορφο, τί συγκινητικό!!!!

μπράβο στα παιδιά, μπράβο κ στους δασκάλους, ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ!!!!

μπράβο σου μανούλα! έκανες πολύ καλή δουλειά!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν να σας γράψω και λίγα για την χθεσινή εκδήλωση!

Ξεκίνησαν προβάλοντας μας καταρχήν ένα βίντεο για την ενδοσχολική βία που έιχαν φτιάξει τα παιδιά της τάξης της κόρης μου. Ήταν πολύ καλό και εκεί μούσκεψε το πρώτο χαρτομάντηλο!

Μας είπε η δασκάλα της πως θα το ανεβάσει στο youtube, οπότε και θα σας κοινοποιήσω τον σύνδεσμο να το δείτε.

Μετά ακολούθησαν δύο τραγούδια που είπαν τα παιδιά το ¨Αχ Ελλάδα σ΄αγαπώ¨ του Ρασούλη και το ¨Χρώμα δεν αλάζουνε τα μάτια¨ του Γεράσιμου Ανδρεάτου. Εδώ τα χαρτομάντηλα έγιναν δύο γιατί το 2ο τραγούδι τυχαίνει να είναι και από τα αγαπημένα μου!

Μόλις τελείωσαν τα τραγούδια πρόβλήθηκε ένα βίντεο με φωτογραφίες των παιδιών από όλη την διάρκεια της σχολικής χρονιάς που περιλάμβανε στιγμές τους από εκδρομές, εκδηλώσεις αλλά και στιγμιότυπα από το μάθημα στην τάξη τους. Μουσική υπόκρουση έιχε το τραγούδι ¨Φιλαράκια¨των ΟΝΕ.

Εδώ τελείωσε το πρώτο πακέτο χαρτομάντηλα!!!!

Στην συνέχεια τα παιδιά σηκώνονταν, όποια ήθελαν, και έλεγαν δύο λόγια αποχαιρετισμού στους συμμαθητές τους. Σηκώθηκε και η δικιά μου η οποία αποκάλεσε τους συμμαθητές της αδέρφια της! Καταχειροκροτήθηκε και εγώ έχασα άνοιγα ήδη το δεύτερο πακέτο χαρτομάντηλα!!!

Εν ολίγης αυτά έζησα κι εγώ κι εγώ και το παιδί μου χτες το πρωί! Δεν μπορώ να σας περιγράψω περισσότερα γιατί ήδη είμαι έτοιμη να βάλω ξανά τα κλάματα και είμαι και στην δουλειά!

τα διαβασα και βουρκωσα!!!μπραβο στους δασκαλους για την εκδηλωση, συγχαρητηρια και στην κορη σου!!!τι περηφανια και συγκινηση να βλεπεις οτι το παιδι σου ειναι σωστος ανθρωπος και εχει καλη ψυχη!!!!!παλι βουρκωσα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


το σκέφτηκα, το ξανασκέφτηκα...θα το ξανασυζητήσω με τον φέφο κ θα αποφασίσουμε. είτε θα την πάρω οριστικά είτε θα την στέλνω κ θα το πάρω απόφαση ότι έτσι είναι κ δεν πρόκειται να αλλάξουν.

ειμαι σιγουρη οτι με τον αγαπουλη σου θα παρετε την καλυτερη αποφαση. χαρηκα πολυ που τα ειπαμε. ειμαι ψυχουλα και καλη μαμουλα. να μου φιλησεις το συσακι. θελω να την ακουσω καποια στιγμη:D:D

Link to comment
Share on other sites

ξεχασα να σας πω οτι η Τ κοιμηθηκε οοολο το βραδυ στο κρεβατακι της!!!ντουπιιιιι!!!!λετε να το καταφερουμε???αναπτερωνονται η ελπιδες μου.:D:Dκοιμηθηκαμε και εμεις σαν ανθρωποι;);)

Link to comment
Share on other sites

Ζωπ μας,

ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ και επίσημα !!!! Πες μας : πώς περάσατε χθές ?????????

Κάντυ μου, καλό καλοκαίρι να έχουμε, μακάρι!!!! Γιατί και ήδη είμαστε όλοι πολύ κουρασμένοι και το φθινόπωρο που θα έρθει θα είναι πολύ κάπως...

Πως περάσαμε χθες? Δες εδώ http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=2400862&postcount=562 κι εδώ http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=2400874&postcount=12

Λοιπόν να σας γράψω και λίγα για την χθεσινή εκδήλωση!

Ξεκίνησαν προβάλοντας μας καταρχήν ένα βίντεο για την ενδοσχολική βία που έιχαν φτιάξει τα παιδιά της τάξης της κόρης μου. Ήταν πολύ καλό και εκεί μούσκεψε το πρώτο χαρτομάντηλο!

Μας είπε η δασκάλα της πως θα το ανεβάσει στο youtube, οπότε και θα σας κοινοποιήσω τον σύνδεσμο να το δείτε.

Μετά ακολούθησαν δύο τραγούδια που είπαν τα παιδιά το ¨Αχ Ελλάδα σ΄αγαπώ¨ του Ρασούλη και το ¨Χρώμα δεν αλάζουνε τα μάτια¨ του Γεράσιμου Ανδρεάτου. Εδώ τα χαρτομάντηλα έγιναν δύο γιατί το 2ο τραγούδι τυχαίνει να είναι και από τα αγαπημένα μου!

Μόλις τελείωσαν τα τραγούδια πρόβλήθηκε ένα βίντεο με φωτογραφίες των παιδιών από όλη την διάρκεια της σχολικής χρονιάς που περιλάμβανε στιγμές τους από εκδρομές, εκδηλώσεις αλλά και στιγμιότυπα από το μάθημα στην τάξη τους. Μουσική υπόκρουση έιχε το τραγούδι ¨Φιλαράκια¨των ΟΝΕ.

Εδώ τελείωσε το πρώτο πακέτο χαρτομάντηλα!!!!

Στην συνέχεια τα παιδιά σηκώνονταν, όποια ήθελαν, και έλεγαν δύο λόγια αποχαιρετισμού στους συμμαθητές τους. Σηκώθηκε και η δικιά μου η οποία αποκάλεσε τους συμμαθητές της αδέρφια της! Καταχειροκροτήθηκε και εγώ έχασα άνοιγα ήδη το δεύτερο πακέτο χαρτομάντηλα!!!

Εν ολίγης αυτά έζησα κι εγώ κι εγώ και το παιδί μου χτες το πρωί! Δεν μπορώ να σας περιγράψω περισσότερα γιατί ήδη είμαι έτοιμη να βάλω ξανά τα κλάματα και είμαι και στην δουλειά!

Αχ βρε Αγγελικούλα... συγκινήθηκα πάρα πολύ... Να το χαίρεσαι το κοριτσάκι σου και με το καλό η μετάβαση στο Γυμνάσιο!!

το σκέφτηκα, το ξανασκέφτηκα...θα το ξανασυζητήσω με τον φέφο κ θα αποφασίσουμε. είτε θα την πάρω οριστικά είτε θα την στέλνω κ θα το πάρω απόφαση ότι έτσι είναι κ δεν πρόκειται να αλλάξουν.

Δεν αλλάζουμε σχολείο εύκολα. Δεν συμβιβαζόμαστε όμως και με τα κακώς κείμενα. Επίσης, διαφωνώ, δεν κλαιγόμαστε.

Πας και της μιλάς πολύ ευγενικά. Την ρωτάς για την φιλοσοφία της γιορτής και το κριτήριο της συμμετοχής του δικού σου παιδιού. Περιμένεις καλοπροαίρετα τις απαντήσεις της. Και κρίνεις αναλόγως...

Παραδείγματα "αδικίας" έχω να σου πω πολλά...

Ο γιος μου στη φετεινή γιορτή του θεατρικού που συμμετέχει είχε 5 αράδες να πει σε μια μόνο σκηνή, σ' ένα αρκετά μεγάλο έργο. Μιλάμε για ένα παιδί που το 'χει - κατά κοινή ομολογία όλων όσων τον γνωρίζουν και κυρίως των δασκάλων του (θεατρικού-ωδείου-σχολείου).

Να φανταστείς, το συνηθέστερο αστείο μου στον Ζωπ για να τον πειράζω είναι πως τον μικρό θα τον ψάχνουμε στα μπουλούκια ή στα σκυλάδικα της Αχαρνών που θα τραγουδάει.:mrgreen:

Κι όμως, οι δασκάλες του αποφάσισαν να του δώσουν πολύ μικρό ρόλο, για κάποιο λόγο. Ενοχλήθηκα λίγο, θα σου εξηγήσω τους λόγους μετά. Όπως και το τι μου είπε ο Ζωπ και το τι σκέφτηκα γενικά.

Επανέρχομαι.

Το καραμελοΜαράκι μας που είναι??


Link to comment
Share on other sites

ειμαι σιγουρη οτι με τον αγαπουλη σου θα παρετε την καλυτερη αποφαση. χαρηκα πολυ που τα ειπαμε. ειμαι ψυχουλα και καλη μαμουλα. να μου φιλησεις το συσακι. θελω να την ακουσω καποια στιγμη:D:D

όλες είμαστε!κ εγώ το θέλω!πού θα πάει, κάποια στιγμή θα σε πάρω εγώ! ίσως το απόγευμα του Σαββάτου!

ξεχασα να σας πω οτι η Τ κοιμηθηκε οοολο το βραδυ στο κρεβατακι της!!!ντουπιιιιι!!!!λετε να το καταφερουμε???αναπτερωνονται η ελπιδες μου.:D:Dκοιμηθηκαμε και εμεις σαν ανθρωποι;);)

ήθελα να σε ρωτήσω, στο κρεβάτι της κούνιας κοιμήθηκε ή της έχετε άλλο κρεβάτι; μεγάλο;

όπως κ να έχει ΠΟΛΛΑ ΜΠΡΑΒΟ!

Πως περάσαμε χθες? Δες εδώ http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=2400862&postcount=562 κι εδώ http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=2400874&postcount=12

Τέλεια! πάντα τέτοια! μπράβο στη δασκάλα! σπανίζουν ή είναι ιδέα μου;

Δεν αλλάζουμε σχολείο εύκολα. Δεν συμβιβαζόμαστε όμως και με τα κακώς κείμενα. Επίσης, διαφωνώ, δεν κλαιγόμαστε.

Πας και της μιλάς πολύ ευγενικά. Την ρωτάς για την φιλοσοφία της γιορτής και το κριτήριο της συμμετοχής του δικού σου παιδιού. Περιμένεις καλοπροαίρετα τις απαντήσεις της. Και κρίνεις αναλόγως...

ήδη τις απαντήσεις της σε άλλα θέματα, εξίσου σημαντικά, τις έχω κρίνει ως ανεπαρκείς! άρα, θα ακούσω κάτι καλύτερο τώρα;

Παραδείγματα "αδικίας" έχω να σου πω πολλά...

φαντάζομαι!

Ο γιος μου στη φετεινή γιορτή του θεατρικού που συμμετέχει είχε 5 αράδες να πει σε μια μόνο σκηνή, σ' ένα αρκετά μεγάλο έργο. Μιλάμε για ένα παιδί που το 'χει - κατά κοινή ομολογία όλων όσων τον γνωρίζουν και κυρίως των δασκάλων του (θεατρικού-ωδείου-σχολείου).

Να φανταστείς, το συνηθέστερο αστείο μου στον Ζωπ για να τον πειράζω είναι πως τον μικρό θα τον ψάχνουμε στα μπουλούκια ή στα σκυλάδικα της Αχαρνών που θα τραγουδάει.:mrgreen:

Κι όμως, οι δασκάλες του αποφάσισαν να του δώσουν πολύ μικρό ρόλο, για κάποιο λόγο. Ενοχλήθηκα λίγο, θα σου εξηγήσω τους λόγους μετά. Όπως και το τι μου είπε ο Ζωπ και το τι σκέφτηκα γενικά.

Επανέρχομαι.

για ποιό λόγο;

όλο σε αναμονή με έχεις βρε ζωπ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...