Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 3/10/2024 at 1:28 ΜΜ, despoina554 είπε:

      Σ ευχαριστώ πολύ. Ναι έχω θέμα με την πήξη του αίματος και αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο. Τώρα ήταν η πρώτη φορά που πήρα αγωγή για αυτό. Στις προηγούμενες προσπάθειες δεν το είχαμε βρει. Θεωρώ ότι παίζει ρόλο και η ποιότητα των εμβρύων. Η εμβρυολογος μου είπε ότι το γεγονός ότι έχουμε κάνει 3 προσπάθειες χωρίς να έχει δώσει κάποιο έμβρυο εγκυμοσύνη  ειναι παράξενο. Κανονικά είπε δύο θα έπρεπε να δώσουν. Έχω και μια βιοχημική από φυσιολογική συλληψη. Αυτά. 

      θα πω κι εγώ  στο γιατρό μου να πηγαίνω απόγευμα. 

       

      Κορίτσι μου καλησπέρα...για τη. Πήξη του αίματος κ το φωσφολιπίδικο σύνδρομο τι θεραπεία πήρες?και αν επιτρέπεται έχεις πάει σε αιματολογο η ο γυναικολόγος σου έδωσε διάγνωση κ θεραπεία

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

καλος σας βρηκα κοριτσια!!!!

ελεγα να σας κερασω λιγο ραβαβι αλλα ρε μαμωτο ειστε πολλες:(την επομεβη φορα;)

Δεν πειράζει Γωγώ, ξεκίνα από μένα τα κορίτσια δεν παρεξηγούν.

Λοιπον να σας πω λιγα πραγματα γι εμενα λεγομαι γεωργια ειμαι 20 χρονων ειχα 2 παλλινδρομες κ μια ανεμβρυικη κυηση...

Καλέ μικρούλι είσαι. Έχεις την ηλικία της μεγάλης μου κόρης.

Φεφη και Αφροδιτη, καταλαβενετε την πικρα μου, να πληρωνω καλοριφερ καλοκαιριατικα. Κοριτσια εδω δεν καλοκαιριαζει με την εννοια που λεμε στην Ελλαδα..Κανει το πολυ 20-22 βαθμους μια μερα, αντε 2, και μετα παλι κρυο και βροχη. Τον Αυγουστο ειναι οπως ηπιος χειμωνας στην Ελλαδα, με πολλη βροχη:?

Πωπωπωπω τι είναι αυτό το πράγμα. Και δε μου λες, οι Άγγλοι φοράνε κοντομάνικα; Αν ναι, τα φοράνε μόνο εκείνες τις 1-2 μέρες του καύσωνα των 22 βαθμών, ή ξεκινάνε από τους 12 βαθμούς για να πάρουν φόρα;

Ένας φίλος μας εδώ λέει για πλάκα, ότι φέτος, το καλοκαίρι θα πέσει μάλλον Πέμπτη -Παρασκευή. Εννοώντας ότι μόνο κανά δυο μέρες θα κάνει ζέστη και τις άλλες ψύχρα και βροχή. Μου φαίνεται ότι σε σας ταιριάζει ακόμη καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Έξω απο τα μέγαρα μενω.η αληθεια ειναι πως δεν φεύγουμε απο εδω για τα παιδια κυρίως.δυσκολα βρίσκεις μονοκατοικία εδω.κ ολα ειναι πανάκριβα.ο άντρας μου στο πευκο ειναι.αν ξέρετε.μεχρι να πάρει μετάθεση εδω μας βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Πωπωπωπω τι είναι αυτό το πράγμα. Και δε μου λες, οι Άγγλοι φοράνε κοντομάνικα; Αν ναι, τα φοράνε μόνο εκείνες τις 1-2 μέρες του καύσωνα των 22 βαθμών, ή ξεκινάνε από τους 12 βαθμούς για να πάρουν φόρα;

Ένας φίλος μας εδώ λέει για πλάκα, ότι φέτος, το καλοκαίρι θα πέσει μάλλον Πέμπτη -Παρασκευή. Εννοώντας ότι μόνο κανά δυο μέρες θα κάνει ζέστη και τις άλλες ψύχρα και βροχή. Μου φαίνεται ότι σε σας ταιριάζει ακόμη καλύτερα.

Eβιρι κοντομανικα φορανε. Και τα βραδια φορμα χωρις καλσον..:? Κι εγω με το μπουφαν σαν τον εσκιμωο.


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Τι κάνετε τσουπρίτσες;;;

Εγώ παίρνω βαθιές ανασες γιατί χθες ήρθε ο ψυκτικός για τα αρκουδίσιον

κι ενώ υπολόγιζα καμια 50-60 ευρουλάκια, μου βγήκαν 150!!!

Στο μεταξύ πριν από λίγο δίνουμε κι ένα τηλεφωνικό ματσάκι με τον καλό μου, και όπως καταλαβαίνετε είμαι μες στην τρελλή χαρά!:?

Χθες λιώσαμε με την ζέστη αλλά σήμερα φυσάει και πιστεύω θα είναι πολύ καλύτερα!

Για φαγητό έκανα κοτοπουλάκι με κριθαράκι στην κατσαρόλα!

ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ, όσοι με ξέρουν με αγαπούν έτσι και γι' αυτό που είμαι και, στην τελική, δεν με πολυ-νοιάζει εγώ θέλω τα παιδιά μου να θυμούνται ότι είχαν μια μαμά αλοιφή και λίγο τσίρκο για την πάρτη τους !

Πως καταφέρνεις σε 3 γραμμές να εκφράσεις όλα όσα έχουμε στο μυαλό μας, απορώ!!!!;)

Όσο για την περιγραφή... δεν έχω λογια!!!!:tongue:

Γερά να είναι κι εκείνα κι εμείς να τα μεγαλώνουμε/καμαρώνουμε !

Αυτό και μόνο αυτό!

Μάκια σας ! Σας αγαπώ !

Κι εμείς σ'αγαπάμε!!!! Μακια!

αυτο το τελευταιο ειδικα με το σεμινιδιο μεεκανε και γελασα δυνατα (ο ηλιθιος διπλανος μου με κοιτουσε καπως ετσι:confused:..τι θες ρεεε???δεν μπορουμε να γελασουμε???:D:mad:)

Μια από τα ίδια έπαθα κι εγώ!!! Πες τα Άφρο, πέστα!!!!:P:p

Τα συναισθήματα ανάμεικτα! Χαρά γιατί μεγαλώνει το παιδί μου και το βλέπω να γίνεται μία δεσποινίδα και συγκίνηση μεγάλη που αφήνει πίσω την παιδική αθωώτητα και μπαίνει σιγά σιγά στον κόσμο των ενηλίκων!

Σταμάτα καλέ... Μας πήραν τα ζουμιά..... Τι στιγμες! Μακάρι τα μάτια μας να γεμίζουν από τέτοια συναισθήματα!

ελένη μου κλαίω κ με ακροατήριο, δεν με νοιάζει! το έχω ξανακάνει!;)

χαζοκοκκινίζω, αλλά συνεχίζω!

Αχ. κι εγω Φεφάκι μου... Ετσι κι ανοίξουν οι βρύσες (που δεν θέλουν και πολύ), δεν σταματάνε με τίποτα!!!:oops::oops:

Κοριτσια εδω δεν καλοκαιριαζει με την εννοια που λεμε στην Ελλαδα..Κανει το πολυ 20-22 βαθμους μια μερα, αντε 2, και μετα παλι κρυο και βροχη. Τον Αυγουστο ειναι οπως ηπιος χειμωνας στην Ελλαδα, με πολλη βροχη:?

Απαπα.... Και πως αντέχετε βρε Ελένη; Εμένα με πιάνει ψυχοπλάκωμα μόνο που το περιγράφεις!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια,εννοειται οτι αφου χθες δεν μπορεσα να σας διαβασω εχω χασει πολλα που αδυνατ να τα μαθω σημερα...αμαν μια μερα δεν γραφω κ εσεις εκεινη τα λετε ολα :P!!!!

οποτε θα σας πω τα δικα μου νεα,εχθες ειχαμε ραντεβου στην κλινικη με την γιατρο κ ειδαμε το στρουμφακι το οποιο εφτασε τα 3κιλακια κ κατι κ ετσι κλεισαμε ημερ τοκετου για παρασκευη στις 22Ιουνιου!!!!πω πω κοριτσια σε μια βδομαδα σχεδον γενναμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!

α να γραψω κ το σημερινο μενου το οποιο θα ειναι ή ψαρια ή καλαμαρακια,παντως μερα θαλασσινων ειναι ;)!!!!!

φιλακια πολλα σε ολες!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρααα

Δροσισε λίγο σημερα.

Σας ευχαριστω για τα καλά σας λόγια. Λαβ δεν κάνω κάτι ιδιαιτερο, όλοι το κάνουμε μη νομίζεις. Μου αρεσει πολύ ο τροπος που γραφεις και περιγραφεις όσα ζεις. Εισαι γλύκα.

Αγγελική μου θα ήταν πολύ συγκινητικά όντως.

Και για να ειμαι στο θεμα: σημερα έχουμε συμφωνησει κοτοπουλο με πατάτες στο φουρνο (κλασσικο φαγητό) αλλά δεν ξέρω και αν θα βρω αυτό ή κάτι άλλο.

Φιλιά


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αγαπημένες μου...

Δεν αξιώθηκα να ξαναμπώ χθες,γιατί το 'ριξα στον ύπνο και μετά στις βόλτες με τον μικρό μου και μετά στο σιδέρωμα!!!Χαχαχαχα...Ωραίος τρόπος για να τελειώνει η μέρα

Αννα μου με το καλό και μ'ενα πόνο!!!Περιμένουμε όλες τον στρουμφούλη με μεγάλη χαρα

Αγγελική,πράγματι πολύ συγκινητικές οι γιορτές των παιδιών.Να χαίρεσαι την κορούλα σου...Καλέ μεγάλωσε,από Σεπτέμβρη γυμνασιοκόριτσο!!!

Θα πάμε κι εμείς οικογενειακώς σε μια σχολική γιορτή αυτές τις μέρες,να δούμε τον γιο της φίλης μου στον παιδικό και είμαι σίγουρη ότι θα με πάρουν τα ζουμιά,γιατί θα σκέφτομαι ότι θα λέει κάποτε και ο περιστερούλης ποίημα

Τρελομάνες!

Λοιπόν για χθες είχα ρεβύθια στο φούρνο,τέτοια νοστιμιά,δε περιγράφεται!

Για σήμερα δεν έχω μαγειρέψει,αλλά απόψε θα φτιάξω κολοκύθια γεμιστά.Αλλά χρειάζομαι ιδέες και την βοήθειά σας.Εχω ξαναφτιάξει,απλά με ρυζάκι.Λέω να τα κάνω με κιμά και ρυζάκι,αυτή την φορά.Είναι τεράστια και χωράνε πολύ πράγμα(καλέ πώς τα λέω...)Σας στέλνω και ταπεράκι!!!

Link to comment
Share on other sites

Κάντυ δεν παιζεσαι λέμε...

Αλλά και η Σεμίνα!!Το κάτι άλλο...

Με οδοντίατρο τελεύω αυριο...

Αντε βρε,θα ψηφίσω και με νέο δοντάκι...

Λες να κάνει τη διαφορά;

Υ.ΓΜε αυτό το θέμα τι κάνουμε;Τις εκλογές εννοώ...Αποφασίσατε κόρες;

Εκεί που λέω ότι αποφάσισα,εκεί τρώγομαι με τα ρούχα μου

Link to comment
Share on other sites

Για σήμερα δεν έχω μαγειρέψει,αλλά απόψε θα φτιάξω κολοκύθια γεμιστά.Αλλά χρειάζομαι ιδέες και την βοήθειά σας.Εχω ξαναφτιάξει,απλά με ρυζάκι.Λέω να τα κάνω με κιμά και ρυζάκι,αυτή την φορά.Είναι τεράστια και χωράνε πολύ πράγμα(καλέ πώς τα λέω...)Σας στέλνω και ταπεράκι!!!

Εμείς πάντα με κιμά τα φτιάχνουμε περιστέρω μου, και με μπόλικο αυγολέμονο και γίνονται πολύ γιάμι!!!!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

θέλει πολλή υπομονή απ' τη μεριά σου, ψυχραιμία κ να της μιλάς, εξηγείς συνέχεια!κ κυρίως μπροστά σε αυτούς που της μαθαίνουν τα αντίθετα!!!!!!!!!!;)δεν κανω και τιποτε αλλο, εχει μαλλιασει η γλωσσα μου!!!ολη μεραα μιλαω!!!νομιζω οτι μολις εκλεισε τα 2, μεταλαχθηκε!!!!:(:rolleyes:
Τώρα για το παιδί, ίσως να περνάει κάποια φάση. Προφανώς, ο εκνευρισμός της να οφείλεται στην αϋπνία (λογικό), οπότε κάνε τα στραβά μάτια... θέλει περίσσια υπομονή και να μου πεις "Πού να την βρω ?" που γίνεσαι χώμα όλη μέρα πέρα-δώθε... στην ανάγκη, παράτησε για λίγο όλα τα υπόλοιπα και κοίτα το προφιτερόλ σου... μάλλον σε έχει ανάγκη και να θέλει να σου τραβήξει την προσοχή με αυτό τον τρόπο... όλα παίζουν ! Τόνισε στα πεθερικά ότι είναι καλό έστω και να ξαπλώνει λίγο για να ηρεμεί και να μπορεί να βγάζει το απόγευμα ήρεμα... είναι κρίμα να ταλαιπωρείται, τόσο εκείνη , όσο κι εσύ μαζί της... και χάνεις και ωραίες στιγμές γμτ !εγω τα λεω αλλα ποιος ακουει???:evil::evil:χθες και προχθες την πηρε ο υπνος στο σχολικο και συνεχισε οταν πηγε εκει, αλλα και παλι η γκρινια γκρινια(λιγοτερη βεβαια χθες, οφειλω να ομολογησω). μα μονο με αυτη ασχολουμαι, απο τι να μου τρβηξει την προσοχη??:confused::confused:δεν τοχα σκεφτει ετσι;)

Μη νομίζεις : μπορεί και να μην της τα μαθαίνουν αυτά αυτοί που φαντάζεσαι... πολλές φορές τα μικρά μας κάνουν πράγματα άσχημα χωρίς να τους τα έχει δείξει κάποιος, αλλά το κάνουν θέλοντας να δοκιμάσουν τα όριά μας... μπλα-μπλα-μπλα αυτό θέλει εκ μέρους σου ! Πολύ μπλα-μπλα ! απο μπλα μπλα αλλο τιποτα. ξερω οτι της τα μαθαινουν γιατι τα κανουν και μπροστα μου, δεν εχουν θεμα:|:evil::cool:

το ψολάριουμ νομίζω ότι παίρνει βραβείο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!αναμφισβητητα το πρωτο!!!χαχαααα
Καλό απόγευμα!

Δυό μέρες τώρα δεν έχω καταφέρει να πάρω ανάσα στην δουλειά! Και δυστυχώς το καλοκαίρι είναι μπροστά καθώς και οι άδειες :confused::confused::confused:καλα κουραγια αγγελικουλα

Σας γράφω δυό λόγια για την χθεσινή γιορτή της κόρης μου στο σχολείο που ήταν και η τελευταία της στο δημοτικό. Τα συναισθήματα ανάμεικτα! Χαρά γιατί μεγαλώνει το παιδί μου και το βλέπω να γίνεται μία δεσποινίδα και συγκίνηση μεγάλη που αφήνει πίσω την παιδική αθωώτητα και μπαίνει σιγά σιγά στον κόσμο των ενηλίκων!

τι συγκινηση!!!εγω και μονο που το σκεφτομαι βουρκωνω!!μεγαλωσε η κορουλα σου!!!γυμνασιοκοριτσο!!!
ποια εφτιαξε ρεβυθαδα θελω κι εγω επισης και παστιτσιο εγω εφτιαξα και η περιστερω, πολυ καλη εγινε!!!

Λοιπον να σας πω λιγα πραγματα γι εμενα λεγομαι γεωργια ειμαι 20 χρονων ειχα 2 παλλινδρομες κ μια ανεμβρυικη κυηση...

ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΛΕΓΟΜΑΙ ΓΕΩΡΓΙΑ Κ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΩ/QUOTE]κριμα βρε κοριτσακι, μονο καλα απο δω και περα:D

Φεφη και Αφροδιτη, καταλαβενετε την πικρα μου, να πληρωνω καλοριφερ καλοκαιριατικα. Κοριτσια εδω δεν καλοκαιριαζει με την εννοια που λεμε στην Ελλαδα..Κανει το πολυ 20-22 βαθμους μια μερα, αντε 2, και μετα παλι κρυο και βροχη. Τον Αυγουστο ειναι οπως ηπιος χειμωνας στην Ελλαδα, με πολλη βροχη:?

πολυ πικρα αυτος ο καιρος σας!!!
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμείς πάντα με κιμά τα φτιάχνουμε περιστέρω μου, και με μπόλικο αυγολέμονο και γίνονται πολύ γιάμι!!!!

περιστερω μου κανε τα οπως λεει η Ελενιτσα,γινονται θεικα σου λεω!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Τι κάνετε τσουπρίτσες;;;

Εγώ παίρνω βαθιές ανασες γιατί χθες ήρθε ο ψυκτικός για τα αρκουδίσιον

κι ενώ υπολόγιζα καμια 50-60 ευρουλάκια, μου βγήκαν 150!!!πολλα τα λεφτα αρηηη!!!!!

Χθες λιώσαμε με την ζέστη αλλά σήμερα φυσάει και πιστεύω θα είναι πολύ καλύτερα!εμενα πιο ζεστη μου φαινεται οτι κανει σημ!!!

Για φαγητό έκανα κοτοπουλάκι με κριθαράκι στην κατσαρόλα!νοστιμοοο!!!

καλημερα κοριτσια,εννοειται οτι αφου χθες δεν μπορεσα να σας διαβασω εχω χασει πολλα που αδυνατ να τα μαθω σημερα...αμαν μια μερα δεν γραφω κ εσεις εκεινη τα λετε ολα :P!!!!

οποτε θα σας πω τα δικα μου νεα,εχθες ειχαμε ραντεβου στην κλινικη με την γιατρο κ ειδαμε το στρουμφακι το οποιο εφτασε τα 3κιλακια κ κατι κ ετσι κλεισαμε ημερ τοκετου για παρασκευη στις 22Ιουνιου!

αντε ειστε μια ανασα πριν τη μεγαλη μερα!!!με το καλο!!:D
ΚαλημέραααΔροσισε λίγο σημερα.
καλημερα φωτεινουλα
Καλημέρα αγαπημένες μου...καλημερα φιλεναδιτσαααα

Δεν αξιώθηκα να ξαναμπώ χθες,γιατί το 'ριξα στον ύπνο και μετά στις βόλτες με τον μικρό μου και μετά στο σιδέρωμα!!!Χαχαχαχα...Ωραίος τρόπος για να τελειώνει η μέρακαι εγω εχωωω:rolleyes::mad::(:(

Λοιπόν για χθες είχα ρεβύθια στο φούρνο,τέτοια νοστιμιά,δε περιγράφεται!το ιδιο φαι ειχαμε, και το ιδιο τρωμε και σημερα

Για σήμερα δεν έχω μαγειρέψει,αλλά απόψε θα φτιάξω κολοκύθια γεμιστά.Αλλά χρειάζομαι ιδέες και την βοήθειά σας.Εχω ξαναφτιάξει,απλά με ρυζάκι.Λέω να τα κάνω με κιμά και ρυζάκι,αυτή την φορά.Είναι τεράστια και χωράνε πολύ πράγμα(καλέ πώς τα λέω...)Σας στέλνω και ταπεράκι!!!

δεν εχω φτιαξει ποτε , δεν μαρεσουν και πολυυ
Με οδοντίατρο τελεύω αυριο...

Αντε βρε,θα ψηφίσω και με νέο δοντάκι...αντε να τελειωνεις και μαυτο το βασανο!!!

καλημερα καλημερα, δεν κοιμηθηκα και πολυ καλα, δεν ξυπνησα καθολου καλα. λιγο ενα χθεσινο ματσακι με τον συζυγατο μου, λιγο η κουραση της εβδομαδας, λιγο τα νευρα της Τ, πολυ θελει ο ανθρωπος???

χθες πηγα για νυχια(τλκ καναμε μονο πεντικιουρ γιατι ειχα και την κορακλα μαζι). μονο οταν της εβαψε(υποτιθεται...)καθοταν ακινητη να στεγνωσουν:D:D!!!μετα γυρισαμε σπιτι, μπανιο, νανι, εφτιαξα ενα αλμυρο κεικ(βγηκε πολύ τελειο) και ενα κορμο καταψυξης. ειπα να σιδερωσω κιολας αλλα ειχε παει 12μιση και ηθελα να κανω και μπανιο. οποτε κατεληξα να κοιμηθω σαν βοδι κατα τις 1,30!!!σημερα για να ντυθουμε το πρωι της ειπα το ασχημοπαπο, τα τρια γουρουνακια και την κοκκινοσκουφιτσα και τον ελβις!!!!αλλα χωρις γκρινια!!!:D:Dσημ τρωμε ρεβυθια απο χθες, σας φιλωωωω,,,μουτςςςς

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα κι από μένα.

Θα φτιάξω μακαρόνια με κιμά για το μεσημέρι.

Eβιρι κοντομανικα φορανε. Και τα βραδια φορμα χωρις καλσον..:? Κι εγω με το μπουφαν σαν τον εσκιμωο.

Εδώ πάλι, την ίδια μέρα μπορεί να συναντήσεις από ραντάκι μέχρι και παλτό με κασκόλ μάλλινο. Τέτοια ποικιλία. Άσε που μόλις δουν 10 βαθμούς νομίζουν ότι ήρθε η άνοιξη και φοράνε πέδιλα και κοντομάνικο.

Καλημέρα! Τι κάνετε τσουπρίτσες;;;

Εγώ παίρνω βαθιές ανασες γιατί χθες ήρθε ο ψυκτικός για τα αρκουδίσιον

κι ενώ υπολόγιζα καμια 50-60 ευρουλάκια, μου βγήκαν 150!!!

Ωχ, αυτό πόνεσε.

Στο μεταξύ πριν από λίγο δίνουμε κι ένα τηλεφωνικό ματσάκι με τον καλό μου, και όπως καταλαβαίνετε είμαι μες στην τρελλή χαρά!:?

Αυτό θα περάσει μέχρι το βράδυ.

οποτε θα σας πω τα δικα μου νεα,εχθες ειχαμε ραντεβου στην κλινικη με την γιατρο κ ειδαμε το στρουμφακι το οποιο εφτασε τα 3κιλακια κ κατι κ ετσι κλεισαμε ημερ τοκετου για παρασκευη στις 22Ιουνιου!!!!πω πω κοριτσια σε μια βδομαδα σχεδον γενναμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!

Μόνο μια βδομάδα έμεινε για να γνωρίσει ο Στρουμφούλης την πιο ζεστή αγκαλίτσα, να πάρει τα πιο γλυκά φιλάκια και να στάξουν πάνω του τα πιο δροσιστικά δάκρυα χαράς, όταν θα αισθανθείς πληρότητα και ευτυχία Άννα μου.

Δεν αξιώθηκα να ξαναμπώ χθες,γιατί το 'ριξα στον ύπνο και μετά στις βόλτες με τον μικρό μου και μετά στο σιδέρωμα!!!Χαχαχαχα...Ωραίος τρόπος για να τελειώνει η μέρα

Μιλάμε για επισφράγιση όχι αστεία.

Για σήμερα δεν έχω μαγειρέψει,αλλά απόψε θα φτιάξω κολοκύθια γεμιστά.Αλλά χρειάζομαι ιδέες και την βοήθειά σας.Εχω ξαναφτιάξει,απλά με ρυζάκι.Λέω να τα κάνω με κιμά και ρυζάκι,αυτή την φορά.

Αν τα φτιάξεις στην κατσαρόλα με αυγολέμονο, τότε τα υλικά είναι ίδια όπως με το ρύζι, απλά προσθέτεις και τον κιμά στη γέμιση. Δηλαδή, βάζεις στη γέμιση: κρεμμύδι, άνηθο ή μαϊντανό (εγώ προτιμώ το μαϊντανό), αλάτι, πιπέρι, λίγο λάδι και τον κιμά. Τα γεμίζεις και τα βράζεις.

Αν τα βάλεις στο φούρνο, μπορείς να φτιάξεις τον κιμά στην κατσαρόλα κοκκινιστό (όπως για τα μακαρόνια) και στο μεταξύ να ψήνεις λίγο τα κολοκυθάκια στο φούρνο για να μην είναι ωμά όταν τα γεμίσεις και μετά να τους βάλεις τον κιμά κι από πάνω μπεσαμέλ, όπως κάνουμε για το μουσακά. Τα βγάζεις μόλις πάρει χρώμα η μπεσαμέλ.

Αντε βρε,θα ψηφίσω και με νέο δοντάκι...

Λες να κάνει τη διαφορά;

Σίγουρα θα είναι καθοριστικό το αποτέλεσμα με το καινούργιο δόντι. Βρε, γι' αυτό δε βγήκε κυβέρνηση στις 6/5; Εσύ ήσουν η αιτία;

Link to comment
Share on other sites

αμαν βρε Εβιρι πως τα γραφεις ετσι,ειμαι κ σε φαση μεγαλης κλαψας :P!!!!πω πω τα δακρυα ξεκινησαν!!!σας ευχαριστω ολες για τις ευχες σας,να ειστε γερες κ ευτυχισμενς με τις υπεροχες οικογενειες σας κ συντομα να ακουσουμε κ για αλλα σπορακια!!!!!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...