Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 3/10/2024 at 1:28 ΜΜ, despoina554 είπε:

      Σ ευχαριστώ πολύ. Ναι έχω θέμα με την πήξη του αίματος και αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο. Τώρα ήταν η πρώτη φορά που πήρα αγωγή για αυτό. Στις προηγούμενες προσπάθειες δεν το είχαμε βρει. Θεωρώ ότι παίζει ρόλο και η ποιότητα των εμβρύων. Η εμβρυολογος μου είπε ότι το γεγονός ότι έχουμε κάνει 3 προσπάθειες χωρίς να έχει δώσει κάποιο έμβρυο εγκυμοσύνη  ειναι παράξενο. Κανονικά είπε δύο θα έπρεπε να δώσουν. Έχω και μια βιοχημική από φυσιολογική συλληψη. Αυτά. 

      θα πω κι εγώ  στο γιατρό μου να πηγαίνω απόγευμα. 

       

      Κορίτσι μου καλησπέρα...για τη. Πήξη του αίματος κ το φωσφολιπίδικο σύνδρομο τι θεραπεία πήρες?και αν επιτρέπεται έχεις πάει σε αιματολογο η ο γυναικολόγος σου έδωσε διάγνωση κ θεραπεία

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα! Ετοιμάζοναι για εξωτερικές δουλειές κι είπα να πω μια καλημέρα!

Για σήμερα τρώμε φασολάκια.

Έλεν μου,

Γαύρο είπα αγαπούλα, όχι ψάρια.... ήτο υποχθόνιον το σχέδιο της λα πεθέρ σου ! χα χα ;)

Είδες, είδες;;;;;;; Θέλει να με εξοντώσει αγαπη μου!!!

ΟΚ, επειδή το έχω δει πολλές φορές "το έργο" δλδ να τα χτυπάει άλλο παιδάκι κι εκείνα να μην αντιδρούν (ναι ναι μόνο ματαξύ τους παίζουν σφαλιάρες... έλα εσύ και πες μου πώς γίνεται αυτό!) προσπαθώ (τί προσπαθώ δλδ έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου λέμε) να τους εξηγώ μπας και μπει κάποια στιγμή μες στην κεφάλα τους ότι αν κάποιο παιδάκι τους επιτεθεί ή τέλος πάντων κάνει την κίνηση να τα χτυπήσει/δαγκώσει κλπ ... αμέσως ή να βάλουν μπροστά τα χέρια τους ή να φωνάξουν δυνατά... ΑΛΛΑ προκοπή δεν βλέπω !:?:?:?Χαϊβάνια παιδί μου τί να πεις !

Μια από τα ίδια και η δικιά μου! Χαϊβανάκι και φοβιτσιάρα!

Δεν την αδικώ όμως γιατί έτσι ακριβώς ήμουν κι εγώ!:tongue:

η κορη μου χθες ηταν μεσα στα νευρα και στα κλαματα, δεν ηθελε να κανει μπανιο, με χτυπουσε,πολυ αλλωκωτη συμπεριφορα-με προβληματησε και με στεναχωρησε να σας πω την αληθεια:|:neutral:.συμβαλει αρνητικα και το γεγονος οτι εκοψε και τον πρωινο υπνο, οποτε ξυπναει 7,30 το πρωι και ξανακοιμαται το βραδυ.

Συμπάσχουμε Αφροδίτη!!!!

Τις τελευταίες μέρες κάνει σαν να έχει σεληνιαστεί και τώρα που έχει βήχα το κάνει πολύ πιο έντονα!

Όσο για τον ύπνο τον μεσημεριανό, από τότε που τον έκοψε μου βγάζει την Παναγία, και τώρα που κάνει και πολύ ζέστη ακόμη περισσότερο!

Μιλάμε για πολύ γκρίνια!!!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

χθες έδειχνα στην σύσα τον Ρ κ της άρεσε! κ φώναζε να πάμε σον αφαλήλ! πάμε σο πάτυ!!!!!τί γυκά ματάκια!;)

αλλά δεν γινόταν να έρθουμε!τι καλααα!!!συμπαθηθηκε το ζευγαρι!!!χαχααα

περαστικά σου. βάλε τον Κ να σε τρίψει με μια μυοαναλγητική κρέμα! κ κοιμήσου νωρίς!τον εβαλα και χθες και το πρωι αλλα τιποτα. πηρα και κατι μυοχαλαρωτικα χαπια.

κουράζεσαι πολύ αφροδιτούλα μου! κάνεις πολλά πράγματα! ή αλλιώς ξεπατώνεσαι!τ

για το προφιτερόλ σου... χρειάζεται ύπνο το παιδί το μεσημέρι. κ εγώ θα ήμουν με κρόσσια τα νεύρα μου στη θέση της! να βρουν τρόπο τα πεθερικά σου! κρίμα η αγαπούλα!δεν τον εχουν τον τροπο!!!αφου ξερεις...

χθες έκανα δώρο στην πεθερά μου περιποίηση νυχιών, ποδιών κ χεριών κ το καταχάρηκε η γυναίκα! με πήρε να με ευχαριστήσει, αλλά εγώ το χάρηκα περισσότερο, που επιτέλους της πρόσφερα κ εγώ κάτι, έστω μικρό σε σχέση με τα όσα κάνει για μας κ ιδίως για το παιδί μου!

πώς αλλάζουν τα πράγματα!:)πραγματι πως αλλαζουν ε???εχουν φτιαξει οι σχεσεις σας??μπραβο σου για την κινηση.εκτιμας αυτα που κανει για το παιδι σου και της το αναγνωριζεις. μακαρι να μουβγαινε και μενα να κανω κατι αλλα...:|

στον σταθμό μου είπαν ότι η σύσα δεν κάνει τσίσα στη λεκάνη!!!!!!:confused:

ξαναμίλησα στο μαναράκι μου να μην ντρέπεται κ να τα λέει στην κυρία της!:confused:

τι εννοεις??τα κραταει ολη μερα???
Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές και χαίρομαι πολύ που σας άρεσε το προσκλητήριο.

Μόλις τελειώσουμε με τη βάφτιση, θα γράφω πιο συχνά. Σας στο υπόσχομαι.

Να ξέρετε, πάντως, ότι σας διαβάζω συνέχεια.

να γραφεις οποτε μπορεις. καλες ετοιμασιες
Καλημέρα σε όλα τα κοριτσάκια.

Έβαλα φακές να γίνονται για σήμερα.

καλημερα.νομιζω σεχω ξαναρωτησει αλλα δεν το θυμαμαι. την ρεβυθαδα πως την κανουμε??
Καλημέρα!

Μια από τα ίδια και η δικιά μου! Χαϊβανάκι και φοβιτσιάρα!

Δεν την αδικώ όμως γιατί έτσι ακριβώς ήμουν κι εγώ!:tongue:και η δικια μου ετσι-τα γονιδια!!!:|:-|:rolleyes:

Συμπάσχουμε Αφροδίτη!!!!

Τις τελευταίες μέρες κάνει σαν να έχει σεληνιαστεί και τώρα που έχει βήχα το κάνει πολύ πιο έντονα!Όσο για τον ύπνο τον μεσημεριανό, από τότε που τον έκοψε μου βγάζει την Παναγία, και τώρα που κάνει και πολύ ζέστη ακόμη περισσότερο!Μιλάμε για πολύ γκρίνια!!!

και μενα το ιδιο!!!ελπιζω ναναι φαση και να τους περασει.μακια

ο πονος στην πλατη καλα κρατει. δεν βλεπω την ωρα να φυγω σημερα!!ειναι ατελειωτη αυτη η μερα.πφφφφ...το απογευμα περιμενουμε μαστορα για κατι σχετικα με θερμοσιφωνα/καλοριφερ, δεν ξερω ακριβως, στην αποθηκη στο μπαλκονι θα δουλευει. ελπιζω να μην λερωσουν πολυ. εγω περιμενω μια ξαδερφη του Κ με τα τρια αγορια της , ειπαμε να παμε σενα παρκακι κατω απτο σπιτι μου. δεν εχω ορεξη , προτιμω να ξαπλωσω αλλα αφενος τοχω κανονησει απο χθες, αφετερου ετσι ελπιζω να μην εχει γκρινια το προτιφερολακι μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι να σκάσω!!Δεν βρίσκω ησυχία πουθενά σήμερα!Εβαλα τον μικρό μέσα στην κούνια του και είμαι σε άλλο δωμάτιο και ας σκούζει όσο θέλει!

Από το πρωί γκρίνια και πάλι γκρίνια...Τον μάτιαξα που ήταν καλός αυτός τις μέρες...

Το απόγευμα έχω κανονίσει να πάμε με μια φίλη μου στο παιδότο με τα παιδιά μας κι αν δεν κοιμηθεί θα κουτουλάει και δεν θα βρω ησυχία ούτε εκεί.Ελπίζω ακόμα κι ετσι,μόνος του και γκρινιάζοντας,να αποκοιμηθεί να βρω ΜΙΑ στιγμή ηρεμίας.

Ολη μέρα μόνη μου με τον μικρό και χωρίς βοήθεια από πουθενά έχει αρχίσει να μου γυρίζει ο μάτης!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τι εννοεις??τα κραταει ολη μερα???

στο σχολείο από ότι μου είπε σήμερα η κοπέλα που είναι στα μικρά, όχι η κοπέλα που έχει την σύσα, αν κ την βάζει στη λεκάνη, δεν κάνει κ λέει "θέλω να κατεβώ"!:confused:

στο σπίτι μια χαρά συνεργάζεται! τί να πω!

σε ό,τι αφορά τα πεθερικά, θέλει προσπάθεια! βλέπω πολλά καλά κ σε μας κ στο παιδί μου κυρίως! το λατρεύουν. τα στραβά δεν έχουν σταματήσει, εγώ κάνω τα στραβά μάτια! κ είμαι πολύ καλύτερα!

αν τα ψειρίσω, άκρη δεν θα βγάλω με τις νταντομάρες!

και μενα το ιδιο!!!ελπιζω ναναι φαση και να τους περασει.μακια

ο πονος στην πλατη καλα κρατει. δεν βλεπω την ωρα να φυγω σημερα!!ειναι ατελειωτη αυτη η μερα.πφφφφ...το απογευμα περιμενουμε μαστορα για κατι σχετικα με θερμοσιφωνα/καλοριφερ, δεν ξερω ακριβως, στην αποθηκη στο μπαλκονι θα δουλευει. ελπιζω να μην λερωσουν πολυ. εγω περιμενω μια ξαδερφη του Κ με τα τρια αγορια της , ειπαμε να παμε σενα παρκακι κατω απτο σπιτι μου. δεν εχω ορεξη , προτιμω να ξαπλωσω αλλα αφενος τοχω κανονησει απο χθες, αφετερου ετσι ελπιζω να μην εχει γκρινια το προτιφερολακι μου!!!

καλά να περάσετε τότε κ καλά ξεμπερδέματα με τα μαστορέματα!

Είμαι να σκάσω!!Δεν βρίσκω ησυχία πουθενά σήμερα!Εβαλα τον μικρό μέσα στην κούνια του και είμαι σε άλλο δωμάτιο και ας σκούζει όσο θέλει!

συγνώμη, για μεσημέρι κοιμήθηκε; τί θα πει τον άφησες στην κούνια; αν πηδήσει από την κούνια;

Από το πρωί γκρίνια και πάλι γκρίνια...

Το απόγευμα έχω κανονίσει να πάμε με μια φίλη μου στο παιδότο με τα παιδιά μας κι αν δεν κοιμηθεί θα κουτουλάει και δεν θα βρω ησυχία ούτε εκεί.Ελπίζω ακόμα κι ετσι,μόνος του και γκρινιάζοντας,να αποκοιμηθεί να βρω ΜΙΑ στιγμή ηρεμίας.

Ολη μέρα μόνη μου με τον μικρό και χωρίς βοήθεια από πουθενά έχει αρχίσει να μου γυρίζει ο μάτης!!!!

στον παιδότοπο εγώ ποτέ δεν ηρεμώ, είμαι σε επιφυλακή μη χτυπήσει, μη την χτυπήσουν κλπ

απλά ξέρω πως θα εκτονωθεί κ θα χαρεί!

πάρτο αλλιώς!;)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι να σκάσω!!Δεν βρίσκω ησυχία πουθενά σήμερα!Εβαλα τον μικρό μέσα στην κούνια του και είμαι σε άλλο δωμάτιο και ας σκούζει όσο θέλει!

Από το πρωί γκρίνια και πάλι γκρίνια...Τον μάτιαξα που ήταν καλός αυτός τις μέρες...

Το απόγευμα έχω κανονίσει να πάμε με μια φίλη μου στο παιδότο με τα παιδιά μας κι αν δεν κοιμηθεί θα κουτουλάει και δεν θα βρω ησυχία ούτε εκεί.Ελπίζω ακόμα κι ετσι,μόνος του και γκρινιάζοντας,να αποκοιμηθεί να βρω ΜΙΑ στιγμή ηρεμίας.

Ολη μέρα μόνη μου με τον μικρό και χωρίς βοήθεια από πουθενά έχει αρχίσει να μου γυρίζει ο μάτης!!!![/QUOTκαι θα κοιμηθειο ετσι???μακαρι για να ξεκουραστος το απογευμα. εχει κοιμηθει καθολου απτο πρωι??κουραγιο...

καλά να περάσετε τότε κ καλά ξεμπερδέματα με τα μαστορέματα!ευχαριστωωω

στον παιδότοπο εγώ ποτέ δεν ηρεμώ, είμαι σε επιφυλακή μη χτυπήσει, μη την χτυπήσουν κλπ

απλά ξέρω πως θα εκτονωθεί κ θα χαρεί!

πάρτο αλλιώς!;)

αχ και εγωω!!!πολυ αγχος τοχω. αλλα τουλαχιστον η μικρη περναει καλα. οσο για τα πεθερικα, μπραβο σου που αναγνωριζεις αυτα που κανουν(μακαρι νακανε τα μισα και αλλοι..)και που ακολουθεις αυτη η πορεια.ετσι εισαι και εσυ ηρεμη και η οικογενεια σου, πραγμα που ειναι σημαντικοτερο ολων.

υγ.ποσο μου τι δινει να βλεπω γλιψιματα προς τον αφεντικο!!!:evil::evil:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τον πήρα από την κούνια,τον κανακεψα άλλο λίγο και επιτέλους κοιμήθηκε

Δεν μπορώ να καταλάβω,γιατί ενώ είναι νυσταγμένος,θέλει τόση ώρα για να κοιμηθεί.Δύο ώρες πάλευα να τον κοιμήσω!

Θα τον ξυπνήσω κατά τις 5.30 να ετοιμαζόμαστε σιγά σιγά

Φέφη αν δεν κοιμόταν, στον παιδότοπο θα είχε γκρίνια και δεν θα περνούσε καλά ούτε αυτός ούτε εγώ.Γι άυτό επέμενα να κοιμηθεί.

Και εννοείται ότι τον επιτηρώ στον παιδότοπο και μπαίνω κι εγώ μέσα.Είναι κάποια παιδιά πολύ επιθετικά,που σπρώχνουν και χτυπούν τα μικρότερα και αυτό το πάθαμε την τελευταία φορα που πήγαμε.Οι δε γονείς τους ατάραχοι!!!

Δεν ξέρω,μπορεί και να σας φαίνομαι και υπερβολική και κακιά μάνα,μπορεί όσες εργάζεστε να σας λείπουν τα παιδιά σας και να ανυπομονείτε να περάσετε χρόνο μαζί τους,αλλά εγώ δεν αντέχω να είμαι τόσες ώρες μόνη μου με το παιδί στο σπίτι,να μην μπορώ να βρω ησυχία πουθενά,να μην μπορώ να κάνω ούτε μισή δουλειά.Θέλω κάποια στιγμή ηρεμία!Να μην σέρνεται ο μικρός τα πόδια μου,να κάνω κάτι με την ησυχία μου.Για να μην πω ότι κάθε βράδυ,μα κάθε βράδυ 11-2 θα κάνω ενα σωρό δουλειές με το νυχτερινό ρεύμα,που έτσι κι αλλιώς δεν θα μπορούσα να τις κάνω άλλη ώρα,μόνη καθώς είμαι με τον μικρό.

Δεν κάνω τίποτα περισσότερο από πολλές άλλες μανάδες,που φροντίζουν και δυο και τρία παιδιά,αλλά προσωπικά δεν αντέχω!Δεν είναι στις προδιαγραφές μου να είμαι όλη μέρα στο σπίτι,χαρωπή νοικοκυρά και μάνα και να μην κάνω τίποτε άλλο.Δεν ήταν αυτό το μοναδικό μου όνειρο!Είμαι ωμή,αλλά αυτή είναι η δική μου αλήθεια!

Αυτό μου έχει διαλύσει το νευρικό σύστημα και όπως βλέπω τα πράγματα δεν θα φτιάξουν...Δουλειά γιοκ...Σε λίγο θα τρέχω στε ψυχιάτρους...

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα που κοιμάται δουλειές θα κάνω...

Θα αλλάξω σεντόνια,θα ετοιμάσω το πλυντηριο για το βράδυ,θα μαζεψω τα χθεσινά ρούχα από τα σύρματα που θα εχουν κοκκαλώσει από τη ζέστη,γιατί δεν μπορούσα να τα μαζέψω ολη μέρα από χθες νυχτα απλωμένα...Γιατί άραγε;Θα κάνω και ενα μπάνιο με την ησυχία μου και να πέρασε η ώρα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τελικά τον πήρα από την κούνια,τον κανακεψα άλλο λίγο και επιτέλους κοιμήθηκε

Δεν μπορώ να καταλάβω,γιατί ενώ είναι νυσταγμένος,θέλει τόση ώρα για να κοιμηθεί.Δύο ώρες πάλευα να τον κοιμήσω!

Θα τον ξυπνήσω κατά τις 5.30 να ετοιμαζόμαστε σιγά σιγά

Φέφη αν δεν κοιμόταν, στον παιδότοπο θα είχε γκρίνια και δεν θα περνούσε καλά ούτε αυτός ούτε εγώ.Γι άυτό επέμενα να κοιμηθεί.

Και εννοείται ότι τον επιτηρώ στον παιδότοπο και μπαίνω κι εγώ μέσα.Είναι κάποια παιδιά πολύ επιθετικά,που σπρώχνουν και χτυπούν τα μικρότερα και αυτό το πάθαμε την τελευταία φορα που πήγαμε.Οι δε γονείς τους ατάραχοι!!!

Δεν ξέρω,μπορεί και να σας φαίνομαι και υπερβολική και κακιά μάνα,μπορεί όσες εργάζεστε να σας λείπουν τα παιδιά σας και να ανυπομονείτε να περάσετε χρόνο μαζί τους,αλλά εγώ δεν αντέχω να είμαι τόσες ώρες μόνη μου με το παιδί στο σπίτι,να μην μπορώ να βρω ησυχία πουθενά,να μην μπορώ να κάνω ούτε μισή δουλειά.Θέλω κάποια στιγμή ηρεμία!Να μην σέρνεται ο μικρός τα πόδια μου,να κάνω κάτι με την ησυχία μου.Για να μην πω ότι κάθε βράδυ,μα κάθε βράδυ 11-2 θα κάνω ενα σωρό δουλειές με το νυχτερινό ρεύμα,που έτσι κι αλλιώς δεν θα μπορούσα να τις κάνω άλλη ώρα,μόνη καθώς είμαι με τον μικρό.

Δεν κάνω τίποτα περισσότερο από πολλές άλλες μανάδες,που φροντίζουν και δυο και τρία παιδιά,αλλά προσωπικά δεν αντέχω!Δεν είναι στις προδιαγραφές μου να είμαι όλη μέρα στο σπίτι,χαρωπή νοικοκυρά και μάνα και να μην κάνω τίποτε άλλο.Δεν ήταν αυτό το μοναδικό μου όνειρο!Είμαι ωμή,αλλά αυτή είναι η δική μου αλήθεια!

Αυτό μου έχει διαλύσει το νευρικό σύστημα και όπως βλέπω τα πράγματα δεν θα φτιάξουν...Δουλειά γιοκ...Σε λίγο θα τρέχω στε ψυχιάτρους...

οχι αγαπη, σε κανενα χρονο πιστευω οτι μικρος θαναι πιο συνεργασιμος και θα μιλαει και θα μπορειτε να συννενοηθειτε και θαναι καλυτερα τα πραγματα.θα δεις...γιατι δεν σκεφτεσαι να τον γραψεις σενα δημοσιο παιδικο σταθμο απτου χρονου να φευγει μερικες ωρες, να ερχεται σε επαφη με αλλα παιδια , να ηρεμεις και εσυ λιγο???λεω εγω τωρα.....ουτε και εγω δεν θα το αντεχα αυτο, δεν ειναι στη φυση μου, αλλα ειναι ακομη πιο αβασταχτο να βλεπεις το παιδι σου στην ουσια 2-3 ωρες τη μερα. κατι αλλο που σκεφτηκα ειναι να καθιερωσεις με τον αντρα σου μια φορα την βδομαδα , εαν ειναι εφικτο, για κανα 2ωρο να κραταει τον μικρο και να πηγαινεις μια βολτιτσα, για περπατημα, εστω στο μπαλκονι, να ησυχαζεις....ελπιζω να περασετε καλα στον παιδοτοπο και να φτιαξει λιγο η ψυχολογια σου. σε φιλω

Link to comment
Share on other sites

οχι αγαπη, σε κανενα χρονο πιστευω οτι μικρος θαναι πιο συνεργασιμος και θα μιλαει και θα μπορειτε να συννενοηθειτε και θαναι καλυτερα τα πραγματα.θα δεις...γιατι δεν σκεφτεσαι να τον γραψεις σενα δημοσιο παιδικο σταθμο απτου χρονου να φευγει μερικες ωρες, να ερχεται σε επαφη με αλλα παιδια , να ηρεμεις και εσυ λιγο???λεω εγω τωρα.....ουτε και εγω δεν θα το αντεχα αυτο, δεν ειναι στη φυση μου, αλλα ειναι ακομη πιο αβασταχτο να βλεπεις το παιδι σου στην ουσια 2-3 ωρες τη μερα. κατι αλλο που σκεφτηκα ειναι να καθιερωσεις με τον αντρα σου μια φορα την βδομαδα , εαν ειναι εφικτο, για κανα 2ωρο να κραταει τον μικρο και να πηγαινεις μια βολτιτσα, για περπατημα, εστω στο μπαλκονι, να ησυχαζεις....ελπιζω να περασετε καλα στον παιδοτοπο και να φτιαξει λιγο η ψυχολογια σου. σε φιλω

Δεν θέλω να τον πάω από τόσο νωρίς στον παιδικό,αφού είμαι στο σπίτι.Βοήθεια χρειάζομαι,αλλά δεν την έχω!!:confused:

Η μάνα μου είναι ακατάλληλη για το παιδί.Δεν ασχολήθηκε ποτέ με τα δικά της παιδιά,ούτε τις ώρες που ήταν στο σπίτι.Δεν έχει υπομονή,ούτε και τρόπο.Ο μικρός δεν την πάει ούτε με σφαίρες!

Χθες που της τον πήγα για λίγο,όχι για να τον αφήσω,αλλά για να την δούμε,ξέρεις τι έκανε;

Χτυπούσε το κεφαλάκι του στον τοίχο κι αυτή τον έκανε χάζι!Και μου είπε ότι όταν είναι μαζί,συνέχεια το κάνει,πράγμα που αγνοούσα τόσο καιρό.Οπότε καλά κάνω και αποφεύγω να της τον αφήσω.

Συνεχεια είναι αχ και βαχ!Οτι της κάνει ζημιές,οτι δεν τον μπορεί ούτε μισή ώρα!!Ελεος!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να τον πάω από τόσο νωρίς στον παιδικό,αφού είμαι στο σπίτι.Βοήθεια χρειάζομαι,αλλά δεν την έχω!!:confused:

Η μάνα μου είναι ακατάλληλη για το παιδί.Δεν ασχολήθηκε ποτέ με τα δικά της παιδιά,ούτε τις ώρες που ήταν στο σπίτι.Δεν έχει υπομονή,ούτε και τρόπο.Ο μικρός δεν την πάει ούτε με σφαίρες!

Χθες που της τον πήγα για λίγο,όχι για να τον αφήσω,αλλά για να την δούμε,ξέρεις τι έκανε;

Χτυπούσε το κεφαλάκι του στον τοίχο κι αυτή τον έκανε χάζι!Και μου είπε ότι όταν είναι μαζί,συνέχεια το κάνει,πράγμα που αγνοούσα τόσο καιρό.Οπότε καλά κάνω και αποφεύγω να της τον αφήσω.

Συνεχεια είναι αχ και βαχ!Οτι της κάνει ζημιές,οτι δεν τον μπορεί ούτε μισή ώρα!!:evil::evil::evil:Ελεος!

αστο καλυτερα τοτε. :|:-|δεν βολευει να μενει λιγο με τον αντρα σου???εστω και μιση ωρα, λιγο να ξεφευγεις

Link to comment
Share on other sites

Eviri και μόνο που προσφέρεσαι,μου φτιάχνεις τη διάθεση!!!

Μα πώς το σκέφτηκες;

Ακόμα γελάω,με βλέπει ο μικρός και γελάει κι αυτός

Είδες που έπιασε; Θα την κρατήσω την αχυρένια φούστα, ίσως χρειαστεί για καμμιά άλλη μέρα.

καλημερα.νομιζω σεχω ξαναρωτησει αλλα δεν το θυμαμαι. την ρεβυθαδα πως την κανουμε??

Εγώ τη φτιάχνω με δύο τρόπους: άσπρη ή κόκκινη. Τα υλικά είναι ίδια και στις δύο, εκτός από τη σάλτσα που προσθέτω στη δεύτερη.

Συγκεκριμένα, βράζω για 5'-10' τα ρεβύθια με σκέτο νερό, το οποίο πετάω. Μετά τα βάζω σε φρέσκο νερό στην κατσαρόλα και τα βράζω για 2-3 ώρες ανάλογα με το πόσο βραστερά είναι. Προσθέτω τριμμένο κρεμμύδι, αλάτι, πιπέρι, λίγο κάρυ για τα άσπρα ή σάλτσα και πάπρικα για τα κόκκινα. Το λάδι το βάζω τελευταίο ώστε να βράσει περίπου 15' μαζί με το υπόλοιπο φαγητό. Όταν γίνει το φαγητό ρίχνω και λίγο λεμόνι μόνο στα άσπρα ρεβύθια. Διαφορετικά ο καθένας στο πιάτο του.

Σε περίπτωση που έχεις ξεχάσει να τα βάλεις από βραδίς στο νερό, τότε μπορείς το πρωί πριν τα μαγειρέψεις, μετά το πλύσιμό τους να τα βάλεις σε μια λεκάνη με νερό και να ρίξεις μέσα 1-2κ.σ. σόδα μαγειρική και να τα τρίψεις ανάμεσα στις παλάμες σου. Τα σουρώνεις και χωρίς να τα ξεπλύνεις τα ρίχνεις στην κατσαρόλα για το κανονικό μαγείρεμα.

Είμαι να σκάσω!!Δεν βρίσκω ησυχία πουθενά σήμερα!

Ολη μέρα μόνη μου με τον μικρό και χωρίς βοήθεια από πουθενά έχει αρχίσει να μου γυρίζει ο μάτης!!!!

Δεν κάνω τίποτα περισσότερο από πολλές άλλες μανάδες,που φροντίζουν και δυο και τρία παιδιά,αλλά προσωπικά δεν αντέχω!

Εδώ υπάρχει μια διαφορά Περιστεράκι μου. Οι μανάδες που φροντίζουν 2-3 παιδιά τα έχουν σε διαφορετική ηλικία το καθένα, που σημαίνει ότι το ένα θα πάει τουαλέτα μόνο του, όταν για παράδειγμα το άλλο θα θηλάζει ή θα το κάνει μπάνιο η μαμά του. Δε θα αναφερθώ σε δίδυμα και τρίδυμα γιατί αυτές οι περιπτώσεις είναι από μόνες τους εκτός συναγωνισμού.

Δεν ξέρω,μπορεί και να σας φαίνομαι και υπερβολική και κακιά μάνα,

Δεν είναι στις προδιαγραφές μου να είμαι όλη μέρα στο σπίτι,χαρωπή νοικοκυρά και μάνα και να μην κάνω τίποτε άλλο.Δεν ήταν αυτό το μοναδικό μου όνειρο!Είμαι ωμή,αλλά αυτή είναι η δική μου αλήθεια!

Αυτό μου έχει διαλύσει το νευρικό σύστημα και όπως βλέπω τα πράγματα δεν θα φτιάξουν...Δουλειά γιοκ...Σε λίγο θα τρέχω στε ψυχιάτρους...

Στα παραπάνω σου άλλαξα εγώ τη σειρά που τα είπες, για να τα έχω μαζεμένα στην ίδια απάντηση. Προσωπικά, δε σε βρίσκω ούτε κακιά μάνα (το αντίθετο μάλιστα), ούτε υπερβολική, ούτε ωμή. Συνήθως, το αντίθετο ισχυρίζονται άτομα που δεν έχουν αποκτήσει ακόμη παιδιά, ή άτομα που έχουν παιδιά κορνίζες (όπως έλεγε και η Φέφη).

Κάθε μάνα ειδικά όταν είναι καινούργια χρειάζεται βοήθεια. Αυτό είναι το μοναδικό, δικό σου μειονέκτημα που κάτω από άλλες συνθήκες θα μπορούσες να αξιοποιήσεις αφήνοντας το μικρό σε κοντινούς σου ανθρώπους, αλλά σύμφωνα με αυτά που περιγράφεις καλύτερα μόνη σου.

Έχω βρεθεί κι εγώ σ' αυτή τη θέση με τα ίδια συναισθήματα, να κοντεύω να τρελλαθώ και να έχω τάσεις φυγής. Ήθελα βοήθεια και δεν την είχα. Κι όταν την είχα, δεν την είχα όπως έπρεπε.

Ίσως να άλλαζες λίγο τους ρόλους. Θα δεχόταν η μητέρα σου να σου κάνει κάποιες δουλειές του σπιτιού κι εσύ να κρατάς και να παίζεις με το μωρό; Έτσι τουλάχιστον θα σταματήσει αυτό το χάλι να κάνεις τόσα πολλά 11-2 τη νύχτα αντί να ξεκουράζεσαι για να έχεις δυνάμεις, κι απ' την άλλη η μητέρα σου θα σου φανεί έστω και λίγο χρήσιμη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...