Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 3/10/2024 at 1:28 ΜΜ, despoina554 είπε:

      Σ ευχαριστώ πολύ. Ναι έχω θέμα με την πήξη του αίματος και αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο. Τώρα ήταν η πρώτη φορά που πήρα αγωγή για αυτό. Στις προηγούμενες προσπάθειες δεν το είχαμε βρει. Θεωρώ ότι παίζει ρόλο και η ποιότητα των εμβρύων. Η εμβρυολογος μου είπε ότι το γεγονός ότι έχουμε κάνει 3 προσπάθειες χωρίς να έχει δώσει κάποιο έμβρυο εγκυμοσύνη  ειναι παράξενο. Κανονικά είπε δύο θα έπρεπε να δώσουν. Έχω και μια βιοχημική από φυσιολογική συλληψη. Αυτά. 

      θα πω κι εγώ  στο γιατρό μου να πηγαίνω απόγευμα. 

       

      Κορίτσι μου καλησπέρα...για τη. Πήξη του αίματος κ το φωσφολιπίδικο σύνδρομο τι θεραπεία πήρες?και αν επιτρέπεται έχεις πάει σε αιματολογο η ο γυναικολόγος σου έδωσε διάγνωση κ θεραπεία

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

καλημερουδιααααααααααα!!!!!!!σημερα θα φαμε μπιφτεκια με πατατουλες στο φουρνο απο την μανουλα!!

Ηλιαχτιδα τελειο το προσκλητ,με το καλο να γινει η βαπτιση!

καλο σαβ/κυριακο κοριτσια,φιλακια πολλα!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημερουδιααααα.

Αννα ωραιο φαγητο!!!!

Εμεις σημερα τρωμε ψαρακια στο φουρνο

και το παιδακι μας θα φαει κουνελι με πατατουλες και ντοματα στην κατσαρολα

Καλο σκ κοριτσακια....

αντε και καλα μπανια!!!!!!!

(Πολυ ζεστη!!!!!!!)


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.

Σήμερα θα φάμε κοτόπουλο ψητό με τηγανητές πατάτες και σπαράγγια βραστά για σαλάτα.

Το απογευματάκι θα βγούμε για καφέ μαζί με άλλη μία οικογένεια που έχουν δύο παιδιά.

Θέλω και απαιτώ να περάσετε όλες ένα πολύ καλό Σαββατοκύριακο.

Link to comment
Share on other sites

Μαρη ΦΕΦΗ που εισαι;

ΕΛΕΝΗ,τι καλαααααα που θα σε δουμε απο κοντα!!!!!!

Θα γνωριστουν τα καμαρια μας...:P

Για την τουρτα δεν ξερω τι θεμα θα χει......

Η στρουμφ...tweety....η γουινi....

Βασικα στρουμφ ειχαμε στα 1α γεννεθλια....γκαμι μπερ περυσι...

Και φετος λεω κατι αναμεσα σε τουιτι η γουινι...αλλα ο μικρος θελει και στρουμφ...

Θα δουμε ...οτι διαλεξει εκεινος αναμεσα στα 3.

Παω να βαλω το παιδι για υπνο και να φαμε κι εμεις...

ασε που ειμαι με την πετσετα στο κεφαλι....διοτι λουστικα κι ακομα δεν εχω χτενιστει....πονοκεφαλιασα!!!!!!

εδώ, δηλαδή μακριά, αλλά θα σας σκέφτομαι!

Φεφη,ο θησαυρος απο μικρος (11 μηνων)ειχε πολλες αλεργιες..δυσκολες σαν εγκαυματα......(ασε μεγαλη ταλαιπωρια το μωρο μου!!!!)

ετσι προσπαθω να κανω οτι δεν του φερνει αλεργια.....

Με το προδερμ εχω σωθει...και θα το χρησιμοποιω για πολυυυυυ ακομα!!!!!

σας φιλω...

τότε πολύ καλά κάνεις! μπράβο μανούλα!

Πού είστε ομορφιές μου ???????

Σας διάβασα...

Φέφη,

Αχ δεν μπορώ με τα γλυκά και τις περιγραφές σου λέμε.... :| ήμαρτον !

ήμαρτον ξεήμαρτον, αν δεν μασαμπούκιαζα, δεν την έβγαζα καθαρή!

Η Σύσα τα πάει σούπερ με το βρακί ε ???? είδες ??? ;) Σε ζήλεψα μαρή τόσες δουλίτσες που πρόκαμες να κάνεις εχθές ! Μπράβο σου - άξια !

έχω το ΣΚ ελεύθερο! μέγα θέμα!ήδη πήγαμε βολτούλα

Να περάσετε ένα όμορφο και ξέγνοιαστο Σ/Κ σας εύχομαι !

Εμείς, πάλι, χθες είχαμε το κλασικό τουρ: πρώτα λογοθ. και μετά παιδίατρο... ευτυχώς όμως δεν ήταν πολλά παιδάκια σε αναμονή και τελειώσαμε νωρίς (κατά τις 9.30 μη νομίζετε δλδ)... μετά ο μεγάλος ήθελε "να καθήσουμε έξω στα τραπεζάκια" :rolleyes: καλέ ΣΟΥΒΛΑΚΙΑ ήθελε το παιδί !!!

Πήγαμε βόλτα με τα πόδια, καθήσαμε όντως έξω σε πλατεία κι έφαγαν τα μικρά καλαμάκια κοτόπουλο και πατάτες, χωριάτικη... χα χα την γλύτωσα χθες ! Μετά σπίτι μπάνιο, γάλα και νάνι... όλοι εκτός από την μαμά φυσικά...

που σιδέρωνε μέχρι τη 1+30 το πρωί. ΟΚ, το παρήγορο είναι πως σήμερα είχε έρθει η καλή μου Σοφία, οπότε θα βρω το σπίτι ΛΑΜΠΙΚΟ ! χο χο χο

Το πρωί πέτυχα τον ψαρά κάτω από το σπίτι. Πήρα ένα κιλό γαυράκι. Θα το ψήσω στον φούρνο τσακ-μπαμ και γίνεται σαν τηγανητό (πανεύκολο) και μου έδωσε η μάνα μελιτζάνες. Θα τις κάνω στον φούρνο με σαλτσούλα και φέτα !!!!

Γι αύριο δεν ξέρω ακόμη ...

Αυτά για την ώρα ! Σας φιλώ κι εύχομαι να περάσετε/σουμε ένα πολύ όμορφο Σ/Κ !

κ εσύ καλή μου! πολύ όμορφη εικόνα αυτή με τα παιδιά στην πλατεία!

μάκια σου!

Ευχαριστώ! Είναι 30 Ιουνίου. Έχουν μείνει μόνο τα ρούχα μου και του άντρα μου και να μοιραστούν κάτι προσκλητήρια (τον ατελείωτο έχουν αυτά, φαντάσου να ήταν και πολλά...). Όλα τα άλλα έτοιμα!!!

πολύ ωραίο προσκλητηριο! με το καλό!

Καλημερουδιααααα.

Αννα ωραιο φαγητο!!!!

Εμεις σημερα τρωμε ψαρακια στο φουρνο

και το παιδακι μας θα φαει κουνελι με πατατουλες και ντοματα στην κατσαρολα

Καλο σκ κοριτσακια....

αντε και καλα μπανια!!!!!!!

(Πολυ ζεστη!!!!!!!)

κουνέλι; πού το βρήκες συμπεθέρα;

καλά μπάνια, αν κ δεν μας βλέπω να πάμε αυτό ούτε το επόμενο...λόγω εκλογών. καλό ΣΚ!!!

Γεια σας κορίτσια.

Σήμερα θα φάμε κοτόπουλο ψητό με τηγανητές πατάτες και σπαράγγια βραστά για σαλάτα.

Το απογευματάκι θα βγούμε για καφέ μαζί με άλλη μία οικογένεια που έχουν δύο παιδιά.

Θέλω και απαιτώ να περάσετε όλες ένα πολύ καλό Σαββατοκύριακο.

κ εσείς να περάσετε τέλεια!

σήμερα φάγαμε μελιτζάνες γεμιστές με μπεσαμέλ, κιμά. το απόγευμα θα κάνω ένα κέηκ να βρίσκεται για το συσάκι, μετά θα ψήσω κολοκυθάκια που μου έστειλε η μανούλα μου ως συνοδευτικό του κοτόπουλου που έβρασα-σύσας!

μόλις πέσει λιγάκι ο ήλιος θα πάμε πάρκο με ξαδερφούλα μας ναπαίξουμε!

αύριο θέλω να την πάω εκκλησία. μου το ζητάει εδώ κ εβδομάδες το παιδί...

φιλούρες!:)

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια ομορφες!!!αχ ξεκινησαν οι ζεστε κ υποφερω λεμεεεεεεεεεεεεε!!!!λοιπον για σημερα θα φαμε φασολακια κιτρινα με κρεας στην πεθερουλα(μεταξυ μας αυτο το φαγητο σαν την μανουλα μου δεν το κανεις κανεις χιχιχιχι,ειμαι μαμακιας εχουμε ξαναπει) αγαπημενο φαγητο!!!!

Φεφη πεθανα με τις μελιτζανες,πω πω θελω κ εγω αλλα λεω να τις αποφυγω μην μου κατσουν βαριες...

Δωρα καποτε στο χωριο μας ειχαμε κουνελια,ε απο τοτε που τα ειδα να γεννανε κ εμαθα πως τα ατιμα ζευγαρωνουν ακομα κ με αρουραιους(ιιιιιιιιιιιιιιιιιιου) δεν ξαναφαγα ποτε!!!!κ ειναι απιστευτα νοστιμο κρεας...τρωω ομως λαγο,θεικο!!!

φιλακιαααααααα!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερουδια ομορφες!!!αχ ξεκινησαν οι ζεστε κ υποφερω λεμεεεεεεεεεεεεε!!!!λοιπον για σημερα θα φαμε φασολακια κιτρινα με κρεας στην πεθερουλα(μεταξυ μας αυτο το φαγητο σαν την μανουλα μου δεν το κανεις κανεις χιχιχιχι,ειμαι μαμακιας εχουμε ξαναπει) αγαπημενο φαγητο!!!!

Δωρα καποτε στο χωριο μας ειχαμε κουνελια,ε απο τοτε που τα ειδα να γεννανε κ εμαθα πως τα ατιμα ζευγαρωνουν ακομα κ με αρουραιους(ιιιιιιιιιιιιιιιιιιου) δεν ξαναφαγα ποτε!!!!κ ειναι απιστευτα νοστιμο κρεας...τρωω ομως λαγο,θεικο!!!

φιλακιαααααααα!

Παλια κ ο Α ειχε κουνελια...αυτος τα τάιζε-ποτιζε-καθαριζε....ΑΛΛΑ.....ΔΕΝ ΤΑ ΕΤΡΩΓΕ!!!!Ουτε τα τρωει...του θυμιζοτν λεει,γατες,ετσι οπως ειναι γδαρμενα.

Εγω παλι δεν εχω προβλημμα...μια χαρα το τρωω,αν και γενικως τα λυπαμαι τα ζωντανα...ολα... (Κουνελια- κοτες-αρνακια κτλ....)..αλλα μαρεσουν τα ατιμα...!!!!!!!

Το κουνελι που εδωσα να φαει το παιδι,μας το εδωσε ενας φιλος του Α απο το χωριο,οπου και τα τρεφει εκεινος.Εχει δλδ κουνελια σπιτι του..ζευγαρώνουν-γεννανε και παει λεγοντας...

Στον θησαυρο παντως,κοιταζω να δινω κρεατα απο το χωριο...ντοπια που ξερω τι τρωνε και πως μεγαλωνουν!!!!!!

Καλημερα!

Σημερα μιας και Ο Α πηγε στο χωριο...(πεθανε ενας ξαδερφος του....:() αυθημερον....δεν θα μαγειρεψω τιποτα.Για τον θησαυρουλη μου εχω φαγακι απο χθες κι εγω θα φαω σαλατα μαρουλι με μπολικο φ κρεμμυδακι-πιπεριες -τονο και κεφαλοτυρι τριμμενο....σλουρπ.....αγαπημενη σαλατα!

Και μιας κι "ετυχε" αυτο το γεγονος ,ευκαιρια να ερθει μαζι με τον καλο μου και η μανουλα μου το βραδυ...ετσι θα ειναι μαζι μας αυριο στα γεννεθλια του θησαυρουλη....και την τριτη,θα παμε ολοι μαζι στο χωριο....:P:p:p....

επιτελους,θα βγαλω την πανα του παιδιου.....στο χωριο θα την κοψουμε μαχαιρι...ειμαι σιγουρη!!!!!

Πω πωωωω καλε μαζεψτε με,τι εχω γραψει παλι η πολυλογου;

Μακια σας!!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσάκια.

Για σήμερα φτιάχνω κοκκινιστό μοσχαράκι με χυλοπίτες στη γάστρα.

κ εσείς να περάσετε τέλεια!

Ευχαριστώ Φέφη.

Χτες τελικά είδα πολλά που άξιζαν να τα φωτογραφίσω. Αλλά δε φαντάστηκα ότι μια απλή βόλτα στο κέντρο θα είχε τόσες εικόνες. Είδα έναν κινούμενο πάγκο στον οποίο κάθονταν νεαροί και νεαρές να πιουν τη μπύρα τους. Όταν λέω κινούμενο εννοώ το εξής: φανταστείτε ένα πάγκο-μπαρ σε σχήμα οβάλ (σαν το διάδρομο τρεξίματος ενός στίβου) και στη μέση να είναι κενός για να πηγαινοέρχεται η κοπέλα που σερβίρει και που έχει το τιμόνι. Τα καθίσματα των πελατών ήταν υπερυψωμένα και χαμηλά στα πόδια υπήρχαν πετάλια ποδηλάτου σε κάθε θέση. Μπροστά από αυτό το όχημα-πάγκο είχαν προσαρμόσει ένα βαρέλι που πιθανόν περιείχε μπύρα. Αντί για στέγη είχε τέντα που θύμιζε κεραμίδια. Οι νεαροί που λέτε, έπιναν τη μπύρα τους και ταυτόχρονα έκαναν πετάλι κι αυτή η μπάρα μετακινούνταν σε όλο το χώρο της πλατείας και του πεζόδρομου της περιοχής. Η κοπέλα που σέρβιρε τα ποτά είχε ένα τιμόνι και τους οδηγούσε. Περιττό να σας πω ότι είχε πολύ πλάκα και απ' όπου περνούσαν έκαναν φασαρία και αρκετό ντόρο. Εεεε τα είχαν τσούξει και λίγο...

Άλλο παράξενο που είδα ήταν σε μία γωνία της ίδιας πλατείας, δύο νέοι άντρες ήταν ξαπλωμένοι σε ένα γιγάντιο πιάτο, αριστερά και δεξιά του υπήρχαν γιγάντια μαχαιροπήρουνα από κάτω τους μέσα στο πιάτο υπήρχαν ψεύτικα μαρούλια και πάνω στα γυμνά σώματά τους (φορούσαν μόνο σορτσάκια) είχαν χύσει κόκκινη μπογιά σαν να ήταν μαχαιρωμένοι. Μια πινακίδα έγραφε στα γερμανικά διαμαρτυρία για τα 75.000.000 τεμάχια ζώων που σφαγιάζονται κάθε χρόνο για να τα φάμε εμείς οι άνθρωποι.

Μέσα στην πλατεία (τη Σλοσπλάτς) μια όμορφη νύφη με το γαμπρό φωτογραφίζονταν. Ήταν Τούρκοι γιατί στο αυτοκίνητο που έφυγαν είδα τη σημαία τους σε μορφή μαντηλιού να κρέμεται από τον εξωτερικό καθρέφτη. Αλλά τι αυτοκίνητο είδα!!!!!!!!!!!!!! Αφού έβγαλαν φωτογραφίες μπροστά στο συντριβάνι, στάθηκαν μετά μπροστά από τη λαμποργκίνι (μα τι λαμποργκίνι) και όταν έφευγαν τους συνόδευαν κάτι μερσεντάρες άλλο πράγμα.

Αργότερα είδαμε να παρκάρει μια άσπρη λιμουζίνα, αυτή που είναι σαν να έχεις ενώσει τρία αυτοκίνητα μαζί, με τα διακόσια παράθυρα από κάθε πλάι, αλλά εκεί δεν είδα ποιος ήταν μέσα, ούτε γιατί σταμάτησε για λίγη ώρα εκεί.

σήμερα φάγαμε μελιτζάνες γεμιστές με μπεσαμέλ, κιμά.

Πολύ ωραίο φαγητό.

καλημερουδια ομορφες!!!αχ ξεκινησαν οι ζεστε κ υποφερω λεμεεεεεεεεεεεεε!!!!

Και το κακό είναι ότι οι έγκυες αισθάνονται σχεδόν διπλή τη ζέστη από τους άλλου ανθρώπους. Να βρέχεις συχνά τα μάγουλα, λίγο το μέτωπο και το πάνω μέρος του κεφαλιού και τα χέρια και να αφήνεις το νερό να στεγνώσει χωρίς να το σκουπίζεις.

Δωρα καποτε στο χωριο μας ειχαμε κουνελια,ε απο τοτε που τα ειδα να γεννανε κ εμαθα πως τα ατιμα ζευγαρωνουν ακομα κ με αρουραιους(ιιιιιιιιιιιιιιιιιιου) δεν ξαναφαγα ποτε!!!!

Απαπαπα, δεν το έχω ξανακούσει αυτό. Δε φανταζόμουν ότι μπορεί να γίνει. Καλά που το είπες. Εντάξει, το κουνέλι κι ο λαγός ανήκουν στην οικογένεια των τρωκτικών. Αλλά νόμιζα ότι μόνο επειδή έχουν κοινά χαρακτηριστικά στη μούρη και στο σώμα. Πού να ήξερα ότι ζευγαρώνουν κιόλας. Αυτό που επίσης αρνούμαι να δοκιμάσω είναι το χέλι. Όχι μόνο επειδή είναι το σχήμα του σαν φίδι, αλλά επειδή έχω διαβάσει ότι ζευγαρώνει ενίοτε και με φίδια. Ίιιιου, μπλιάχ, μπουχ, μπρρρρρ.

Παλια κ ο Α ειχε κουνελια...αυτος τα τάιζε-ποτιζε-καθαριζε....ΑΛΛΑ.....ΔΕΝ ΤΑ ΕΤΡΩΓΕ!!!!Ουτε τα τρωει...του θυμιζοτν λεει,γατες,ετσι οπως ειναι γδαρμενα.

Το ίδιο νόμιζε και η μικρή μου κόρη όταν τα είδε στη βιτρίνα του χασάπη.

Σημερα μιας και Ο Α πηγε στο χωριο...(πεθανε ενας ξαδερφος του....:()

Συλλυπητήρια για τον ξάδερφο Δώρα μου.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια βρήκα πολύ ενδιαφέρουσα αυτήν την ανάλυση του Νίκου Χειλαδάκη (δημοσιογράφος,συγγραφέας, τουρκολόγος). Αν έχετε χρόνο ρίξτε μια ματιά. Ειδικά η πρότελευταία παράγραφος, θα σας εξοργίσει.

http://www.kalyterotera.gr/2012/06/blog-post_8777.html#more

Link to comment
Share on other sites

:D

Με πολύ τρέξιμο και πολύ άγχος κατάφερα να ξεμπερδέψω νωρίς και να είμαι χαλαρή τώρα. Μόλις τελειώσω και με τα προσκλητήρια, θα μπορώ, απλά, να περιμένω.
πολυ ομορφο ηλιαχτιδα μου, με το καλο!!!
Θέλω και απαιτώ να περάσετε όλες ένα πολύ καλό Σαββατοκύριακο.
ωραια ευχη!!!νασαι παντα καλα!!!

σήμερα φάγαμε μελιτζάνες γεμιστές με μπεσαμέλ, κιμά. το απόγευμα θα κάνω ένα κέηκ να βρίσκεται για το συσάκι, μετά θα ψήσω κολοκυθάκια που μου έστειλε η μανούλα μου ως συνοδευτικό του κοτόπουλου που έβρασα-σύσας!χρυσοχερα μου εσυ!!!!

μόλις πέσει λιγάκι ο ήλιος θα πάμε πάρκο με ξαδερφούλα μας ναπαίξουμε!

αύριο θέλω να την πάω εκκλησία. μου το ζητάει εδώ κ εβδομάδες το παιδί...φιλούρες!:)

ελπιζω να περασατε τελεια
Το κουνελι που εδωσα να φαει το παιδι,μας το εδωσε ενας φιλος του Α απο το χωριο,οπου και τα τρεφει εκεινος.Εχει δλδ κουνελια σπιτι του..ζευγαρώνουν-γεννανε και παει λεγοντας...

Στον θησαυρο παντως,κοιταζω να δινω κρεατα απο το χωριο...ντοπια που ξερω τι τρωνε και πως μεγαλωνουν!!!!!!δεν το ηξερα αυτο!!!απαπααα!!!αηδιασα!!εμενα μου δινει ο θειος μου που τα εχει στο σπιτι του.αγοραστο δεν παιρνω. και τωρα που το λετε εχω ενα στην καταψυξη. καμμια συνταγουλα??δωρα πως το μαγειρευεις??

Σημερα μιας και Ο Α πηγε στο χωριο...(πεθανε ενας ξαδερφος του....:() αυθημερον....δεν θα μαγειρεψω τιποτα.συλληπητηριααΚαι μιας κι "ετυχε" αυτο το γεγονος ,ευκαιρια να ερθει μαζι με τον καλο μου και η μανουλα μου το βραδυ...ετσι θα ειναι μαζι μας αυριο στα γεννεθλια του θησαυρουλη....και την τριτη,θα παμε ολοι μαζι στο χωριο....:P:p:p....

επιτελους,θα βγαλω την πανα του παιδιου.....στο χωριο θα την κοψουμε μαχαιρι...ειμαι σιγουρη!!!!!!!

χρονια πολλα στον γλυκο θυσαυρουλη, ναναι γερος (και να ξεμπερδευεται συντομα απτα νοσοκομεια), ευτυχισμενος και καλοτυχος στη ζωη του. ολα ετοιμα για το παρτυ??μεσα στην χαρα ο Ρ εε???τι καλα που θα ειναι και η γιαγια σας!!!!να περασετε τελεια δωρακι, να τον χαιρεσαι και να τον καμαρωνεις παντα:D:D

εβιρυ πολυ ομορφες εικονες μας περιγραφεις παντα!!μας ταξιδευεις...

περιστερακι πως πηγατε με τον υπνο το σκ??

ελενη πες μας νεα για το κρεβατι??? περιμενουμε και φωτο...

οι υπολοιπες τι κανετε κοριτσια μου???περασατε καλα το σκ. εμεις πολυ ομορφα, ηταν ενα πολυ καλο διημερο. ειχα κανει την πεμπτη δουλειες και ημουν πιο χαλαρη το σκ-μαλλον θα το καθιερωσω ετσι.;);)το σαββατο λοιπον ξυπνησαμε, εφτιαξα ψαροσουπα για την Τ, βγηκαμε βολτιτσα στα μαγαζια, πληρωσαμε κατι λογ/σμους:evil::evil:, πηγαμε σμ -αγορασαμε 2 πολυ ομορφα καρεκλακια παιδικα σε πορτοκαλι χρωμα και κουνια.το τι χαρα εκανε το μπουμπουκι μου δεν λεγεται!!!!γελουσε και τραγουδουσε ολο το απογευμα!!!εφτιαξα κρεπες αλμυρες για βραδυ και το μεσημερι τηγανισα κολοκυθακια, ντοματες, πιπεριες και πατατες και φαγαμε!!!!μμμ, τελειο!!!την κυριακη πηγαμε σενα μνημοσυνο (ευτυχως σε γενικες γραμμες καλα, δεν ακουσα πολλες φιφες, μονο τα κλασικα μουτρα τα οποια ομως αγνοησα επιδεικτικα!!;);)) και μετα για μπανιο-η μικρη μολις ειδε τη θαλασσα ετρεξε μεσα . με το ζορι προλαβα να της βγαλω ρουχα!!!ηταν πολυ κρυα, μπρρρ....ο αντρουλης καηκε στην πλατη γιατι δεν ηθελε να βαλει αντηλιακο:|:-|...γυρισαμε κατα τις 4, φαγαμε μπριζολες που ειχα ψησει απο την προηγουμενη και μετα ηρθε μια φιλη για καφε.παιξανε πολυ ομορφα τα μικρουλια μας. εβαλα και δυο πλυντηρια, επλυνα μπαλκονι και επειδη η μικρη ειχε κοιμηθει 3 ωρες το μεσημερι , πηγαμε καροτσαδα με τον αντρουλη. ποσο μαρεσει αλλα βαριεται!!!:(:(τι καλαα....μυρισε καλοκαιρακι:Dσας αφηνω προς το παρον..παω να δουλεψω...

υγ. ο αφεντικος μεσα στα νευρα!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια κ καλη βδομαδα να χουμε!!!!!!!!

χρονια πολλα στον θησαυρουλη,να ναι γερος,δυνατος κ παντα ευτυχισμενος!!!!!!!!!Δωρα κ Α. να τον χαιρεστε!!

Αφροδιτη υπομονη με τον αφεντικο......

αχ κοριτσια σας διαβαζω που κανετε δουλειες στο σπιτι κ αν θελετε το πιστευετε ζηλευω!μωρε η μανουλα μου μια χαρα τα κανει κ με βοηθα,αλλα οπως κ να το κανουμε οπως με βολευει εμενα δεν γινονται...κ ουτε θελω να την πρηζω,αρκετα κουραζεται το μαμακι μου!!που θα παει,θα γεννησω θα ηρεμησω κ απο την καισαρικη κ μετα θα κανω μια γενικη αλλο πραγμα χιχιχιχιχιχι!!!!!

για σημερα το μενου εχει ρεβυθια στην γαστρα,τα οποια τα εφτιαξα πρωι πρωι για να παρει ο καλος μου στην δουλεια!

φιλια σε ολες!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρααααα!!!

Το ΣΚ ΨΟΦΗΣΑ!!!!!! Αλλά το δωμάτιο σχεδόν τελείωσε! Μόνο οι κουρτίνες λείπουν!

Το κρεβάτι είναι τέλειο και πάρα πολύ άνετο! Ελπίζω να το ευχαριστηθεί το κοριτσάκι μου!

Για σήμερα τρώμε τσιπούρες και μουρμούρες!

images?q=tbn:ANd9GcRtZUKdagflcSItYHzHezAn8aCX_aCfoZB0FNIYLeBYoUKxH32VpAΡαφαηλάκο!

Να τον χαίρεστε Δώρα και να ειναι πάντα ευτυχισμένος και γερός!!!!

ΕΛΕΝΗ,τι καλαααααα που θα σε δουμε απο κοντα!!!!!!

Θα γνωριστουν τα καμαρια μας...:P

Για να δούμε θα μας δείτε;;;; Χθες ήτανε με πολύ βήχα και κάνουμε αερολιν... Αν είναι καλύτερα σήμερα θα έρθουμε οπωσδήποτε!

Με το προδερμ εχω σωθει...και θα το χρησιμοποιω για πολυυυυυ ακομα!!!!!

Χθες μάζευα κάποια βρεφικά που ήτανε στο άλλο κρεβατάκι και μοσχοβολούσανε ακόμη απο το προδερμ! Πραγματικά απαιχτο!

Ελεν,

Άντε και καλά ξεμπερδέμετα επιτέλους με τον οδοντίατρο ! Ήμαρτον κι εσύ παιδάκι μου ! Όσο για το δωμάτιο ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ να παραλάβετε το νέο κρεββάτι και για το χρώμα νομίζω πως θα βγει σούπερ !

Ευχαριστώ Κάντυ!

μετά ο μεγάλος ήθελε "να καθήσουμε έξω στα τραπεζάκια" :rolleyes: καλέ ΣΟΥΒΛΑΚΙΑ ήθελε το παιδί !!!

χαχαχαααα!!! Είδες καλέ;;;; Τα ευχαριστήθηκε τουλάχιστον;

Το πρωί πέτυχα τον ψαρά κάτω από το σπίτι. Πήρα ένα κιλό γαυράκι. Θα το ψήσω στον φούρνο τσακ-μπαμ και γίνεται σαν τηγανητό (πανεύκολο)

Μη μου μιλάς για ψάρια.... Χθες είπα να κάνω. Μου είχε στείλει η πεθερα τσιπουρίτσες και μουρμουράκια και αφού είχα τελειώσει σαπουνισμα κουζίνας είδα ότι ήταν ακαθάριστα!:evil::evil: Πεντανόστιμα μεν γιατί είναι από Σαμοθράκη, αλλά μέχρι να ξανακαθαρίσω την κουζίνα μου έφυγε η μαγκια! Άσε που έκανα 1 ώρα για να καθαρίσω 3 ψαράκια αφού ψήθηκαν γιατί είχανε πολύ μικρά αγκαθάκια.... Τα νεύρα μου!!!! Του χρόνου ξανά τέτοια ψάρια! Γαύρος και πάλι γαύρος!!!!:rolleyes:


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.

Ο κομήτης Ζωπ είναι με δυνατή ημικρανία και ελαφριά γαστρεντερίτιδα?. Μάλλον μου βγαίνει όλη η κούραση...

Για σήμερα θα κάνω μακαρόνια με μια απλή, κόκκινη σαλτσούλα.

Θέλω να ευχηθώ στο θησαυρούλη μας

να τα εκατοστήσει, να είναι γερός και δυνατός σαν τα ψηλά βουνά, πάντα χαρές να έχει!!

Δωράκι μου, να τον χαίρεστε και να τον καμαρώνετε!!

Πολλά φιλιά σε όλες σας!!

έντιτ : http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=118609

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=39979


Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!

Ελπίζω να είστε όλες καλά! Δεν έχω διαβάσει νέα σας, μόνο στο φατσοβιβλίο ότι μπόρεσα να δω στα πεταχτά!

Δωράκι να τα εκατοστήσει ο Ραφαηλάκος! Να είναι πάντα γερός και καλότυχος!

Σήμερα τρώμε μελιτζάνες στον φούρνο με πατατούλες.

Αυτά για την ώρα, ελπίζω να καταφέρω να διαβάσω τι έχετε γράψει αυτές τις μέρες!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πολύ καλημέρα σας.

Δώρα μου, χρόνια του πολλά, πολλά, πολλά, πολλά και να είναι πάντα καλά να σας κάνει ευτυχισμένους γονείς.

Επειδή σήμερα έχω λίγο φαγητό από το χτεσινό, θα συμπληρώσω φτιάχνοντας λίγες ακόμη χυλοπίτες για να φτάσει για όλους.

ωραια ευχη!!!νασαι παντα καλα!!!

Σ' ευχαριστώ Αφροδίτη κι εσείς πάντα.

εβιρυ πολυ ομορφες εικονες μας περιγραφεις παντα!!μας ταξιδευεις...

Πόσο χαίρομαι δε φαντάζεσαι.

αγορασαμε 2 πολυ ομορφα καρεκλακια παιδικα σε πορτοκαλι χρωμα και κουνια.το τι χαρα εκανε το μπουμπουκι μου δεν λεγεται!!!!

Αχ τι ωραία!!!!!!! Με 'γεια σας, πολύ μου αρέσουν κάτι τέτοια, σε βαθμό που τα ζηλεύω για μένα.

για σημερα το μενου εχει ρεβυθια στην γαστρα,τα οποια τα εφτιαξα πρωι πρωι για να παρει ο καλος μου στην δουλεια!

Αχ, τι ωραίο φαγητό!!!!!!!!!

Καλημέρααααα!!!

Το ΣΚ ΨΟΦΗΣΑ!!!!!! Αλλά το δωμάτιο σχεδόν τελείωσε! Μόνο οι κουρτίνες λείπουν!

Το κρεβάτι είναι τέλειο και πάρα πολύ άνετο! Ελπίζω να το ευχαριστηθεί το κοριτσάκι μου!

Καλορίζικο το δωμάτιο να το ευχαριστηθεί η Λ. μέχρι να μεγαλώσει.

Για να δούμε θα μας δείτε;;;; Χθες ήτανε με πολύ βήχα και κάνουμε αερολιν... Αν είναι καλύτερα σήμερα θα έρθουμε οπωσδήποτε!

Περαστικά της.

Ο κομήτης Ζωπ είναι με δυνατή ημικρανία και ελαφριά γαστρεντερίτιδα?. Μάλλον μου βγαίνει όλη η κούραση...

Τι κακός συνδυασμός είναι αυτός!!!!!!:shock::shock::shock::shock: Περαστικά σου Ζωπ και γρήγορα, γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Ζωπ άπαιχτη η ιδέα που έριξες στο τραπέζι με το λινκ.

Και στη Γλυφάδα έχει κάποια μέρη με πράσινο, εκεί που είναι το γκολφ, πίσω από το ΙΚΑ, όμως δεν ξέρω τα πώς και τα τι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...