Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 3/10/2024 at 1:28 ΜΜ, despoina554 είπε:

      Σ ευχαριστώ πολύ. Ναι έχω θέμα με την πήξη του αίματος και αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο. Τώρα ήταν η πρώτη φορά που πήρα αγωγή για αυτό. Στις προηγούμενες προσπάθειες δεν το είχαμε βρει. Θεωρώ ότι παίζει ρόλο και η ποιότητα των εμβρύων. Η εμβρυολογος μου είπε ότι το γεγονός ότι έχουμε κάνει 3 προσπάθειες χωρίς να έχει δώσει κάποιο έμβρυο εγκυμοσύνη  ειναι παράξενο. Κανονικά είπε δύο θα έπρεπε να δώσουν. Έχω και μια βιοχημική από φυσιολογική συλληψη. Αυτά. 

      θα πω κι εγώ  στο γιατρό μου να πηγαίνω απόγευμα. 

       

      Κορίτσι μου καλησπέρα...για τη. Πήξη του αίματος κ το φωσφολιπίδικο σύνδρομο τι θεραπεία πήρες?και αν επιτρέπεται έχεις πάει σε αιματολογο η ο γυναικολόγος σου έδωσε διάγνωση κ θεραπεία

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

ελένη τώρα δηλαδή τα πλένεις μαζί με τα δικά σας; λες;

Όλα εκτός από τα εσώρουχά μας. Μόνο αυτά βάζω ξεχωριστά!

Καλημέρα πατριώτισσες.

Πώς μου 'ρθε; Δεν ξέρω.

:P:pΕίδες τι κάνει η χρυσή αυγή;;;;;:tongue:

ουτε και εγω.μα να μην μου κοβεται με τιποτα αυτη η ορεξη!!!!:rolleyes::rolleyes:απο βδομαδα θα παω μια βολτα απτη διαιτολογα-εχω ξεφυγει τελευταια, δεν χωραω ΠΟΥΘΕΝΑ

Ούτε κι εγώ πτοούμαι! Δυστηχώς!!!:rolleyes:

γιατι το ξαναβαφετε ελενιτσα???Γιατί μας βγήκε σκούρο.

αχ τελειο θα γινει...μονο πηρες τλκ??με γραφειο??

Ημίδιπλο Αφροδίτη και γραφείο δεν έκανα γιατί προς το παρόν είναι άχρηστο! Θα της πάρω σε μερικά χρόνια!

Κι εγω θελωωωωωωω

Μήπως να χτυπήσουμε κανένα τρίγωνο Ελενίδη να στανιάρουμε;;;;;)

Χαχαχαχαχαχαχα.Οταν με το καλο γεννησεις κι ερθουμε σπιτι.....θα σου φερω ενα κουτι με διαφορα γλυκα.....να εχεις να διαλεγεις!!!!!

χαχαχα!!!! Αρκεί να μας πει τις προτιμήσεις της!!!:tongue:

Καλημερα σας.

Ουυυυυφ ξεπατωθηκα σημερα......

Χθες πηγαμε πηραμε τα πραγμματα για το παιδικο παρτι...

Και αυριο θα παμε να παραγγειλουμε την τουρτα μας!!!!!

Με τι σχέδιο θέλει;


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Γεια και από μένα!!

Ελένη με το καλό να δεχθείτε το κρεβάτι της μικρής!Φαντάζομαι ότι θα κατενθουσιαστεί!!

Ηλιαχτίδα πλένω τα ρούχα του μικρού με παιδικό απορρυπαντικό(τα έχωδοκιμάσει όλα)και χωριστά.Μαζεύονται τόσα πολλά που θα συνεχίσω να τα πλένω έτσι κι αλλιώς χωριστά.Και φυσικά τα σιδερώνω όλα από την έξω πλευρά,όχι τις κάλτσες,αυτές ποτέ.Μια φορα που το έκανα,χάλασα το σχέδιο!!!Κόλλησε στην πλάκα του σίδερου.

Ο μικρός χθες ξύπνησε στις 12,ήπιε γαλατάκι,είχε διάθεση να στριφογυρνά στο κρεβάτι...Αφησα τα αγόρια μου στο διπλό και πήγα και την έπεσα στο δίπλα δωμάτιο...Το πρωί ξύπνησε κατα τις 8,μια χαρα λογική ώρα...Σε λίγο θα τον ταϊσω και θα τον βάλω να κοιμηθεί,για μια ωρα το πολύ όμως...

Και θα ξανα-κουβεντιασω το θεμα με περιστερη,μηπως βγαλουμε άκρη...Το γεγονός πάντως ότι κοιμηθηκε όλη νυχτα και ξύπνησε μια καλή ώρα πιστεύω να με βοηθήσει πολύ σήμερα

Link to comment
Share on other sites

Για σήμερα δεν έχω μαγειρέψει για εμάς...Μια χαρα θα βολευτούμε με υπόλοιπα της εβδομάδας

Του μικρού του εφτιαξα κοκκινιστό μοσχαράκι με λαχανικά και πατατούλες

Link to comment
Share on other sites

Εγω ακομα ξεχωριστα τα πλενω και μονο με προδερμ απορρυπαντικό.

υπερβολή βρε Δώρα μου το προδέρμ. είναι μεγάλο παιδί ο γαμπρός μου! σε λίγο θα σου στέλνω κ της νύφης σου να πλένονται μαζί!

Δεν νομιζω να τα πλυνω συντομα με τα δικα μας.....

ούτε εγώ. δεν μου πάει ακόμα...

Κι εγω θελωωωωωωω

Χαχαχαχαχαχαχα.Οταν με το καλο γεννησεις κι ερθουμε σπιτι.....θα σου φερω ενα κουτι με διαφορα γλυκα.....να εχεις να διαλεγεις!!!!!

εγώ όταν τα καταφέρω θα σου φέρω από κωνσταντινίδη πάντως!

Καλημερα σας.

Ουυυυυφ ξεπατωθηκα σημερα......

Χθες πηγαμε πηραμε τα πραγμματα για το παιδικο παρτι...

Και αυριο θα παμε να παραγγειλουμε την τουρτα μας!!!!!

Σημερα θα φαμε μοσχαρι με χυλοπιτες απο χθες και μια χωριατικη και ετοιμοι!!!

φιλάκια!

Όλα εκτός από τα εσώρουχά μας. Μόνο αυτά βάζω ξεχωριστά!

πάλι διπλός κόπος βρε ελένη μου!

Ημίδιπλο Αφροδίτη και γραφείο δεν έκανα γιατί προς το παρόν είναι άχρηστο! Θα της πάρω σε μερικά χρόνια!

σωστή!θα το διαλέξει μόνη της τί την βολεύει!

Με τι σχέδιο θέλει;

θα μας βάλει φωτό η συμπεθέρα!

μα να λείπει το έτερον ήμισυ;:(

να σου την στείλω με κούριερ Δώρα;:tongue:

Γεια και από μένα!!

Ο μικρός χθες ξύπνησε στις 12,ήπιε γαλατάκι,είχε διάθεση να στριφογυρνά στο κρεβάτι...Αφησα τα αγόρια μου στο διπλό και πήγα και την έπεσα στο δίπλα δωμάτιο...Το πρωί ξύπνησε κατα τις 8,μια χαρα λογική ώρα...Σε λίγο θα τον ταϊσω και θα τον βάλω να κοιμηθεί,για μια ωρα το πολύ όμως...

Και θα ξανα-κουβεντιασω το θεμα με περιστερη,μηπως βγαλουμε άκρη...Το γεγονός πάντως ότι κοιμηθηκε όλη νυχτα και ξύπνησε μια καλή ώρα πιστεύω να με βοηθήσει πολύ σήμερα

μπράβο!

Για σήμερα δεν έχω μαγειρέψει για εμάς...Μια χαρα θα βολευτούμε με υπόλοιπα της εβδομάδας

Του μικρού του εφτιαξα κοκκινιστό μοσχαράκι με λαχανικά και πατατούλες

δεν ξέρεις τί χάνεις που δεν σιδερώνεις τις κάλτσες κ το εσωτερικό των ρούχων του παιδιού...:rolleyes:

πλάκα σε κάνω!

Καλό σκ κορίτσια!

καλό σκ! θέλουμε φωτό, εγώ πιο πολύ θέλω φωτό της Λ σου την ώρα που μπαίνει στο δωμάτιο, τη χαρά στα μάτια της!!!!

για αυτά τα γελαστά μάτια γινόμαστε κ αεροπλάνα!!!!!!!

καλό γελαστό ΣΚ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Περιστερω,ευτυχως ξεκουραστικες λιγακι.Αντε τωρα ισως απο δω και περα να φτιαξει το προγραμμα του παιδιου και να μη ταλαιπωρηστε απο αυπνιες!!!!

Μαρη ΦΕΦΗ που εισαι;

ΕΛΕΝΗ,τι καλαααααα που θα σε δουμε απο κοντα!!!!!!

Θα γνωριστουν τα καμαρια μας...:P

Για την τουρτα δεν ξερω τι θεμα θα χει......

Η στρουμφ...tweety....η γουινi....

Βασικα στρουμφ ειχαμε στα 1α γεννεθλια....γκαμι μπερ περυσι...

Και φετος λεω κατι αναμεσα σε τουιτι η γουινι...αλλα ο μικρος θελει και στρουμφ...

Θα δουμε ...οτι διαλεξει εκεινος αναμεσα στα 3.

Παω να βαλω το παιδι για υπνο και να φαμε κι εμεις...

ασε που ειμαι με την πετσετα στο κεφαλι....διοτι λουστικα κι ακομα δεν εχω χτενιστει....πονοκεφαλιασα!!!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Φεφη,ο θησαυρος απο μικρος (11 μηνων)ειχε πολλες αλεργιες..δυσκολες σαν εγκαυματα......(ασε μεγαλη ταλαιπωρια το μωρο μου!!!!)

ετσι προσπαθω να κανω οτι δεν του φερνει αλεργια.....

Με το προδερμ εχω σωθει...και θα το χρησιμοποιω για πολυυυυυ ακομα!!!!!

σας φιλω...


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Πού είστε ομορφιές μου ???????

Σας διάβασα...

Φέφη,

Αχ δεν μπορώ με τα γλυκά και τις περιγραφές σου λέμε.... :| ήμαρτον !

Η Σύσα τα πάει σούπερ με το βρακί ε ???? είδες ??? ;) Σε ζήλεψα μαρή τόσες δουλίτσες που πρόκαμες να κάνεις εχθές ! Μπράβο σου - άξια !

Ελεν,

Άντε και καλά ξεμπερδέμετα επιτέλους με τον οδοντίατρο ! Ήμαρτον κι εσύ παιδάκι μου ! Όσο για το δωμάτιο ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ να παραλάβετε το νέο κρεββάτι και για το χρώμα νομίζω πως θα βγει σούπερ !

Περιστέρω μου,

Εντάξει, ψιλο-κοιμήθηκες απόψε ! Μπορεί σιγά σιγά το παιδί να ξαναμπεί σε πρόγραμμα. Κρατήστε εσείς σταθερές και θα δεις θα στρώσει ! Αυτό που λες ότι είσαι όλη μέρα μέσα κλεισμένη .... είναι δύσκολο ! Αν έχεις μάθει να εργάζεσαι είναι πολύ δύσκολο στην πραγματικότητα ! Λαλείς !:confused:

Δωρα μας,

Με το καλό τα γενέθλια του θησαυρού ! Πω πω 3 κεράκια στην τούρτα ! {μην σε πάρουν τα ζουμιά από τώρα κακομοίρα μου :cool:}

Ηλιαχτίδα,

Και για εσάς με το καλό η βάπτιση ???? πότε είναι ? είσαι έτοιμη ?:P

Εβίρι μας,

Νόστιμη η άσπρη η φασολάδα σου και πάει γάντι με τον καιρό που περιγράφεις !

Συμπεθέρα ;),

Κι εσένα σ έπιασαν οι προκοπές σου χθες ! Μπράβο νοικοκυρούλα μου !

Να περάσετε ένα όμορφο και ξέγνοιαστο Σ/Κ σας εύχομαι !

Εμείς, πάλι, χθες είχαμε το κλασικό τουρ: πρώτα λογοθ. και μετά παιδίατρο... ευτυχώς όμως δεν ήταν πολλά παιδάκια σε αναμονή και τελειώσαμε νωρίς (κατά τις 9.30 μη νομίζετε δλδ)... μετά ο μεγάλος ήθελε "να καθήσουμε έξω στα τραπεζάκια" :rolleyes: καλέ ΣΟΥΒΛΑΚΙΑ ήθελε το παιδί !!!

Πήγαμε βόλτα με τα πόδια, καθήσαμε όντως έξω σε πλατεία κι έφαγαν τα μικρά καλαμάκια κοτόπουλο και πατάτες, χωριάτικη... χα χα την γλύτωσα χθες ! Μετά σπίτι μπάνιο, γάλα και νάνι... όλοι εκτός από την μαμά φυσικά...

που σιδέρωνε μέχρι τη 1+30 το πρωί. ΟΚ, το παρήγορο είναι πως σήμερα είχε έρθει η καλή μου Σοφία, οπότε θα βρω το σπίτι ΛΑΜΠΙΚΟ ! χο χο χο

Το πρωί πέτυχα τον ψαρά κάτω από το σπίτι. Πήρα ένα κιλό γαυράκι. Θα το ψήσω στον φούρνο τσακ-μπαμ και γίνεται σαν τηγανητό (πανεύκολο) και μου έδωσε η μάνα μελιτζάνες. Θα τις κάνω στον φούρνο με σαλτσούλα και φέτα !!!!

Γι αύριο δεν ξέρω ακόμη ...

Αυτά για την ώρα ! Σας φιλώ κι εύχομαι να περάσετε/σουμε ένα πολύ όμορφο Σ/Κ !

Link to comment
Share on other sites

Γεια και από μένα!!

Ελένη με το καλό να δεχθείτε το κρεβάτι της μικρής!Φαντάζομαι ότι θα κατενθουσιαστεί!!

Ηλιαχτίδα πλένω τα ρούχα του μικρού με παιδικό απορρυπαντικό(τα έχωδοκιμάσει όλα)και χωριστά.Μαζεύονται τόσα πολλά που θα συνεχίσω να τα πλένω έτσι κι αλλιώς χωριστά.Και φυσικά τα σιδερώνω όλα από την έξω πλευρά,όχι τις κάλτσες,αυτές ποτέ.Μια φορα που το έκανα,χάλασα το σχέδιο!!!Κόλλησε στην πλάκα του σίδερου.

Ο μικρός χθες ξύπνησε στις 12,ήπιε γαλατάκι,είχε διάθεση να στριφογυρνά στο κρεβάτι...Αφησα τα αγόρια μου στο διπλό και πήγα και την έπεσα στο δίπλα δωμάτιο...Το πρωί ξύπνησε κατα τις 8,μια χαρα λογική ώρα...Σε λίγο θα τον ταϊσω και θα τον βάλω να κοιμηθεί,για μια ωρα το πολύ όμως...

Και θα ξανα-κουβεντιασω το θεμα με περιστερη,μηπως βγαλουμε άκρη...Το γεγονός πάντως ότι κοιμηθηκε όλη νυχτα και ξύπνησε μια καλή ώρα πιστεύω να με βοηθήσει πολύ σήμερα

Μακάρι να ηρεμήσετε περιστεράκι μου!!!


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ηλιαχτίδα,

Και για εσάς με το καλό η βάπτιση ???? πότε είναι ? είσαι έτοιμη ?:P

Ευχαριστώ! Είναι 30 Ιουνίου. Έχουν μείνει μόνο τα ρούχα μου και του άντρα μου και να μοιραστούν κάτι προσκλητήρια (τον ατελείωτο έχουν αυτά, φαντάσου να ήταν και πολλά...). Όλα τα άλλα έτοιμα!!!


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

ουτε και εγω.μα να μην μου κοβεται με τιποτα αυτη η ορεξη!!!!:rolleyes::rolleyes:απο βδομαδα θα παω μια βολτα απτη διαιτολογα-εχω ξεφυγει τελευταια, δεν χωραω ΠΟΥΘΕΝΑ:(:(

Να πάρεις "απλικέισο"

μιλησα και εγω με τη φουμπι χθες, ειναι καλα αν και λιγο αγχωμενη. τα φιλια της εχετε:D

Ευχαριστούμε πολύ. Να της δώσεις και τα δικά μου με την πρώτη ευκαιρία.

Επειδή έχουμε θέμα στη βάφτιση, το προσκλητήριο έχει πάνω έναν πειρατή.

Αν θέλετε, αργότερα, να σας βάλω φωτογραφία.

Αν δε σου κάνει κόπο βάλε. Ωραίο θέμα διάλεξες.

:P:pΕίδες τι κάνει η χρυσή αυγή;;;;;:tongue:

χαχαχαχαχαχαχαχαχα

Καλό σκ κορίτσια!

Επίσης και σε σένα Ελένη.

Για την τουρτα δεν ξερω τι θεμα θα χει......

Η στρουμφ...tweety....η γουινi....

Βασικα στρουμφ ειχαμε στα 1α γεννεθλια....γκαμι μπερ περυσι...

Και φετος λεω κατι αναμεσα σε τουιτι η γουινι...αλλα ο μικρος θελει και στρουμφ...

Θα δουμε ...οτι διαλεξει εκεινος αναμεσα στα 3.

Το τουιτάκι είναι πιο παιδικό για να βάλει τώρα που είναι μικρός. Αργότερα θα διαλέγει μάλλον θέματα παρμένα από ταινίες της μόδας, και σούπερμαν και μπάτμαν και τέτοια.

Η Αγγελική πού είναι;

Η συμπεθέρα μου;Εεεεεεεε;

Ναι πραγματικά, πού είναι;

Εβίρι μας,

Νόστιμη η άσπρη η φασολάδα σου και πάει γάντι με τον καιρό που περιγράφεις !

Και φασολάδα και το βράδυ κοιμόμαστε ξανά με 2 κουβέρτες.

Το πρωί πέτυχα τον ψαρά κάτω από το σπίτι. Πήρα ένα κιλό γαυράκι. Θα το ψήσω στον φούρνο τσακ-μπαμ και γίνεται σαν τηγανητό (πανεύκολο)

Άρε πού είναι ο γαύρος τώρα; Πεθύμησα κι εγώ λίγο. Εδώ δεν έχει.

Ευχαριστώ! Είναι 30 Ιουνίου. Έχουν μείνει μόνο τα ρούχα μου και του άντρα μου και να μοιραστούν κάτι προσκλητήρια (τον ατελείωτο έχουν αυτά, φαντάσου να ήταν και πολλά...). Όλα τα άλλα έτοιμα!!!

Μπράβο Ηλιαχτίδα έκανες πολύ καλό προγραμματισμό.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα απο Ηλιαχτίδα29 viewpost.gif

Επειδή έχουμε θέμα στη βάφτιση, το προσκλητήριο έχει πάνω έναν πειρατή.

Αν θέλετε, αργότερα, να σας βάλω φωτογραφία.

Αν δε σου κάνει κόπο βάλε. Ωραίο θέμα διάλεξες.

promessi64inv0.jpg

scaled.php?server=98&filename=promessi64inv0.jpg&res=landing

Μπράβο Ηλιαχτίδα έκανες πολύ καλό προγραμματισμό.

Με πολύ τρέξιμο και πολύ άγχος κατάφερα να ξεμπερδέψω νωρίς και να είμαι χαλαρή τώρα. Μόλις τελειώσω και με τα προσκλητήρια, θα μπορώ, απλά, να περιμένω.


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...