Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 3/10/2024 at 1:28 ΜΜ, despoina554 είπε:

      Σ ευχαριστώ πολύ. Ναι έχω θέμα με την πήξη του αίματος και αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο. Τώρα ήταν η πρώτη φορά που πήρα αγωγή για αυτό. Στις προηγούμενες προσπάθειες δεν το είχαμε βρει. Θεωρώ ότι παίζει ρόλο και η ποιότητα των εμβρύων. Η εμβρυολογος μου είπε ότι το γεγονός ότι έχουμε κάνει 3 προσπάθειες χωρίς να έχει δώσει κάποιο έμβρυο εγκυμοσύνη  ειναι παράξενο. Κανονικά είπε δύο θα έπρεπε να δώσουν. Έχω και μια βιοχημική από φυσιολογική συλληψη. Αυτά. 

      θα πω κι εγώ  στο γιατρό μου να πηγαίνω απόγευμα. 

       

      Κορίτσι μου καλησπέρα...για τη. Πήξη του αίματος κ το φωσφολιπίδικο σύνδρομο τι θεραπεία πήρες?και αν επιτρέπεται έχεις πάει σε αιματολογο η ο γυναικολόγος σου έδωσε διάγνωση κ θεραπεία

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

καλημερουδια!!!!!!σημερα λεμε να φαμε καμμια μακαροναδα,αλλα ακομα δεν εχουμε αποφασισει!βλεπουμε!

Περιστερω μου υπομονη,φαση ειναι θα περασει!!!

φιλακια ομορφουλες!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Α ούτε κι εγώ καταλαβαίνω διαφορά στην πείνα μου από την αλλαγή θερμοκρασίας !!! Γεια χαραντάν αδερφούλα !:cool:

είμαστε αδερφές!

Κάτι για μελιτζάνες παπουτσάκια έγραφες ε ? Και έχεις και το θράσος να λες πως ήδη έδωσες παραγγελιά στην μάνα ε ????? ΤΥΧΕΡΗΗΗΗΗΗ !

είμαι φάρδος!

Σε πειράζω - μην μου κάνεις μουτράκια !

στην αδερφή μου, πουτέ!

χθες γυρίζοντας από τη δουλειά βρίσκομαι όλως τυχαίως :rolleyes:μπροστά στον Κωνσταντινίδη με τα γλυκά, ΤΑ ΓΛΥΚΑ!!!!!! κ παίρνω τηλέφωνο τον πεθερό" πες μου τί γεύσεις παγωτού σου αρέσουν να σου πάρω", ανένδοτος στο πρόγραμμα διατροφής που έχει λόγω υγείας. επιμένω εγώ κ αντιπροτείνω γλυκά. τίποτα εκείνος.

αποτέλεσμα το απόγευμα που ήρθε να μας δει μας έφερε μια γαβάθα προφιτερόλ του ίδιου ζαχαροπλαστείου!!!!!!!!το τσακίσαμε οικογενειακώς!!!!

Ξέχασα πριν να γράψω, Φέφη ευχαριστούμε για τα χαιρετίσματα, να δώσεις και τα δικά μου όταν μπορέσεις ξανά.

ευχαρίστως

Γεια σου Φέφη καλό απόγευμα.

ήταν όντως ένα καλό απόγευμα!

κόρες το παιδί μου δεν ήθελε να της λέμε τόσο συχνά "σύσα θέλεις τουαλέτα". θέλει να της λέμε χαλαρά "όταν θελήσεις τουαλέτα θα πεις τη μαμά ή τον μπαμπά, εντάξει;" κ απαντάει ναι!

κ μετά έρχεται κ μας το λέει από μόνη της, όταν είναι έτοιμη!

προτιμάει τη μικρή τουαλέτα κ της έκανε κλικ το ότι μετά χρησιμοποιεί το κρεμοσάπουνο σαν μεγάλο κορίτσι!!!!!

μυστήριο τρένο!!!!!

βέβαια είχαμε κ το ατυχηματάκι μας!;)

Να 'μαι κι εγώ...

Το πρωί που είχα διαβάσει τα νέα σας και ήμουν έτοιμη να σχολιάσω,δεν μπορούσα και τώρα που μπορώ,δεν θυμάμαι τίποτα από όσα ήθελα να γράψω...

Μόνο ότι προτιμώ τον Νταλί κι ότι ο Πικάσο δεν μου αρέσει καθόλου και τον θεωρώ υπερκτιμημένο!!

Ο μικρός μου τωρα κοιμάται αλλά είμαι σε επιφυλακηή,αν και πτώμα,γιατί δεν έχει πιει βραδυνό γαλατάκι.

Τον μεσημεριανό ύπνο τον εχει κόψει αυτες τις μέρες.Κοιμάται στις 9 και ξυπνάει στις 3,4 ή και ακόμα νωρίτερα και θέλει και παιχνίδια και φαγητό.

Εχω καταλήξει ότι αυτό οφείλεται σε διάφορους παράγοντες...Ο βασικότερος όλων είναι που δεν βλέπει πολλές ώρες τον πατερα του.Νομίζω ότι βρίσκει ευκαιρία να παίξει μαζί του.Ο δε περιστέρης έχει κακομάθει τον μικρό που τον έχει αποκούμπι.Εγώ είμαι η...κακιά μάνα!Ξέρετε, τα γνωστά...Μη σας τα ξαναλέω και σας ζαλίζω.

Το κακό κορίτσια μου είναι ότι από τότε που σταμάτησα τη δουλειά,με το τέλος των μαθημάτων και την αρχή των εξετάσεων,έχω λαλήσει!!Και τι δεν θα έδινα να έλειπα από το σπίτι κάποιες ώρες και να έκανα κάτι διαφορετικό...Είμαι όλη μέρα εντός,με τον μικρό που είναι θηρίο,παίζουμε και τραγουδάμε όλη την ώρα,βγαίνουμε το απόγευμα,δουλειές δεν με αφηνει να κάνω και τις κάνω νύχτα...Δεν χαίρομαι ούτε αυτόν τον λίγο ύπνο που δικαιούμαι με τα νυχτερινά του ξυπνήματα...

ζόρικα φιλενάδα.

όλο το ζόρι ξεκινάει από το ότι δεν έχετε συμφωνήσει με τον περιστέρη στον τρόπο που θα τον αντιμετωπίζετε το βράδυ. θέλει κοινή γραμμή, δηλαδή να μην του δίνετε παρά μόνο νερό κ να μην του μιλάτε! έτσι δεν μπορεί θα κοιμηθεί!

από την άλλη αν επιμένει το παιδί, δώστε του γάλα κ γρήγορα νάνι! όλο αυτό με σβηστά φώτα κ χαμηλόφωνα, όχι όπως την ημέρα! έτσι θα καταλάβει πώς αντιμετωπίζετε το βράδυ! λέω εγώ που είμαι απ' έξω.

κ η σύσα κάποια βράδυα ήθελε να τραγουδήσουμε, να μιλήσουμε. την άφηνα να μιλάει κ μετά κοιμόταν!

κουράγια!

χθες όπως σας είπα ήδη είχαμε τον παππού μας σπίτι! ωραία ήταν που τον είδαμε. χαίρεσαι να τον ακούς!

αμέσως μετά έπλυνα την πίσω βεράντα, άπλωσα το πλυντήριο της σύσας που είχε βάλει ο φέφος!

ο φέφος έβγαλε το πλυντήριο πιάτων που είχε βάλει νωρίτερα! αγορι μου!

σφουγγάρισα όλο το σπίτι, ίσιαξα ριχτάρια, έπλυνα τουαλέτες, πήρα σκόνες, ετοίμασα τα φαγητά μας για σήμερα κ έβρασα μερίδα κοτόπουλο για την σύσα για σήμερα.

το βραδάκι αγκαλίτσα με τον φέφο!!!:)

σήμερα μαζί με το συσάκι μου θα αλλάξουμε σεντόνια, πετσέτες κ θα σιδερώσουμε! ώστε το ΣΚ να το έχουμε φρη!!!!!!!

ο μπαμπούλης μας δεν θέλει να πάμε θάλασσα:(...αλλά κάτι θα βρούμε να κάνουμε!;)

μάκια σας!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααα!!!!

Σήμερα θα πάει ο μπαμπάκας μου να ξαναβάψει το δωμάτιο. Πήρα εναν τόνο πιο ανοιχτό τα χρώματα κι ελπίζω να γίνει καλύτερο!

Το απογευματάκι έρχεται και το κρεβάτι της πριγκηπέσσας μου και το περιμένει πως και πως!!!!

Φαγητό δεν ετοίμασα γιατί αργήσαμε να γυρίσουμε κι έτσι θα φάμε τα υπόλοιπα μπιφτεκάκια απο χθες!

Με τον οδ/τρο φυσικά και δεν τελείωσα! Έχει πάθει μαζί μου ο άνθρωπος! Απονευρώνει συνεχώ και υπάρχουν ακόμα νεύρα! Χθες έσταζε από το ζόρι του.Αφού τον λυπήθηκα!:tongue:

Φέφη δεν ντρεπεσαι πρωί πρωί να αναφέρεις το όνομα Κωνσταντινίδη;;;;;:rolleyes:

Ε ρε και να είχα ένα μιλφείγ τώρα!!!!:oops::tongue:


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Εμείς σήμερα τρώμε μακαρόνια με τυράκι. Απλό και γρήγορο, γιατί θα βγω πάλι να μοιράσω προσκλητήρια. Αυτό το παιδάκι μου βαλιτσάκι το έχω κάνει, πέρα δώθε συνέχεια.

Να σας ρωτησω κάτι?

Μέχρι ποια ηλικία πλένετε τα ρούχα των παιδιών χωρια από τα δικά σας?

Και μέχρι πότε χρησιμοποιούσατε παιδικό απορρυπαντικό?


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

ελένη είμαι ξεδιάντροπη! την προηγούμενη φορά μας είχε φέρει τούρτα γίγας μιλφέιγ!!!!!

ο παππούς Θανάσης είναι ο παππούς της τούτας!!!!!

με το καλό να το κάνετε κουκλίστικο το δωμάτιο της Λ!

για τα δόντια, πες του να τελειώνει!!!!!

Ηλιαχτίδα μου, ακόμα χώρια τα πλένω τα ρούχα της σύσας κ είναι 32 μηνών!!!!

απλά από σχεδόν 2 χρόνων τα πλένω με το ίδιο απορρυπαντικό! κ τα σιδερώνω από την έξω μεριά. μέχρι τα δύο, τα έπλενα με προδέρμ υγρό κ σιδέρωνα κ από μεσα κ από έξω. αν θυμάμαι καλά!

αααα, μέχρι πρόσφατα-πριν 4 μήνες σιδέρωνα κ τις κάλτσες της!

στο περίπου οι υπολογισμοί. είμαι κ μιας ηλικίας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ελένη είμαι ξεδιάντροπη! την προηγούμενη φορά μας είχε φέρει τούρτα γίγας μιλφέιγ!!!!!

ο παππούς Θανάσης είναι ο παππούς της τούτας!!!!!

με το καλό να το κάνετε κουκλίστικο το δωμάτιο της Λ!

για τα δόντια, πες του να τελειώνει!!!!!

Ηλιαχτίδα μου, ακόμα χώρια τα πλένω τα ρούχα της σύσας κ είναι 32 μηνών!!!!

απλά από σχεδόν 2 χρόνων τα πλένω με το ίδιο απορρυπαντικό! κ τα σιδερώνω από την έξω μεριά. μέχρι τα δύο, τα έπλενα με προδέρμ υγρό κ σιδέρωνα κ από μεσα κ από έξω.

Σταμάτησα να το κάνω αυτό όταν ήταν έξι μηνών. Ηταν δύσκολο παιδί και ο χρόνος που μου άφηνε ελάχιστος.

αν θυμάμαι καλά!

αααα, μέχρι πρόσφατα-πριν 4 μήνες σιδέρωνα κ τις κάλτσες της!

Αυτό το σταμάτησα στους δύο μήνες...

στο περίπου οι υπολογισμοί. είμαι κ μιας ηλικίας!

:-D:grin::-D:grin::-D:grin:

Να σου πω την αλήθεια, σκεφτόμουν ότι με βολεύει πολύ που τα πλένω χώρια και ότι μάλλον θα το σταματήσω όταν πάει σχολείο.


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πατριώτισσες.

Πώς μου 'ρθε; Δεν ξέρω.

Για σήμερα φτιάχνω άσπρη φασολάδα. Εξακολουθούμε να έχουμε συννεφιά με εναλλασσόμενη βροχή. Τουλάχιστον η θερμοκρασία είναι καλύτερη τις δύο αυτές μέρες.

Δεν χαίρομαι ούτε αυτόν τον λίγο ύπνο που δικαιούμαι με τα νυχτερινά του ξυπνήματα...

Σε καταλαβαίνω Περιστεράκι, το έχω περάσει κι εγώ αυτό. Αν αντέχεις και έχεις την υπομονή, ξύπνα τον πολύ νωρίς το πρωί -ας πούμε γύρω στις 07:00-08:00- και κράτα τον χωρίς μεσημεριανό ύπνο (ξέρω ότι δε θα είναι εύκολο όσο στα λόγια). Μαζί με την κούραση από τον παιδότοπο το βράδυ δε θα μπορεί να ξυπνάει. Ακόμη κι αν κοιμηθεί ενδιάμεσα το μεσημέρι (λιγόστεψέ του τις ώρες ύπνου), αν το πρωί ξυπνάει πριν τις 08:00, το βράδυ δε θα αντέχει να σηκώνεται.

Εσύ έχεις τη σωματική αντοχή να το κάνεις αυτό; Εγώ όταν είχα μωρά τα παιδιά δεν την είχα.

ήταν όντως ένα καλό απόγευμα!

κόρες το παιδί μου δεν ήθελε να της λέμε τόσο συχνά "σύσα θέλεις τουαλέτα". θέλει να της λέμε χαλαρά "όταν θελήσεις τουαλέτα θα πεις τη μαμά ή τον μπαμπά, εντάξει;" κ απαντάει ναι!

κ μετά έρχεται κ μας το λέει από μόνη της, όταν είναι έτοιμη!

Τα πάτε θαυμάσια. Μπράβο στη μικρή Σ.

βέβαια είχαμε κ το ατυχηματάκι μας!;)

Αυτό ούτε που το άκουσα.

Σήμερα θα πάει ο μπαμπάκας μου να ξαναβάψει το δωμάτιο. Πήρα εναν τόνο πιο ανοιχτό τα χρώματα κι ελπίζω να γίνει καλύτερο!

Καλή επιτυχία το επόμενο χέρι βαψίματος.

Με τον οδ/τρο φυσικά και δεν τελείωσα! Έχει πάθει μαζί μου ο άνθρωπος! Απονευρώνει συνεχώ και υπάρχουν ακόμα νεύρα!

Βρε μπας και σου τραβάει νεύρα από το λαιμό και τους ώμους. Πες του ότι δεν ψάχνετε για αρχαία, μη βάζει πιο βαθιά το τρυπάνι.

Χθες έσταζε από το ζόρι του.Αφού τον λυπήθηκα!:tongue:

Εγώ λυπάμαι εσένα.

Καλημέρα κορίτσια!!!

Εμείς σήμερα τρώμε μακαρόνια με τυράκι. Απλό και γρήγορο, γιατί θα βγω πάλι να μοιράσω προσκλητήρια.

Πώς είναι τα προσκλητήρια;

Να σας ρωτησω κάτι?

Μέχρι ποια ηλικία πλένετε τα ρούχα των παιδιών χωρια από τα δικά σας?

Και μέχρι πότε χρησιμοποιούσατε παιδικό απορρυπαντικό?

Εγώ δεν μπορώ να θυμηθώ τόσα χρόνια πριν, αλλά μάλλον τριγύρω στα δύο έτη.

Link to comment
Share on other sites

άννα είσαι κοντά!

ελένη τώρα δηλαδή τα πλένεις μαζί με τα δικά σας; λες;

ηλιαχτίδα, εμένα με βοηθάει πολύ ο φέφος, μου βάζει τα περισσότερα πλυντήρια κ τα απλώνει κ τα μαζεύει. κάποιες φορές μου σιδέρωνε κιόλας τα εύκολα κομμάτια!

γενικά στις δουλειές του σπιτιού είχα κ έχω βοήθεια από τον φέφο, όπως κ από πεθερικά κ από τους γονείς μου, λόγω της δουλειάς μου.

εβιρούλα μου τα πάμε καλά, ευχαριστούμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Α ούτε κι εγώ καταλαβαίνω διαφορά στην πείνα μου από την αλλαγή θερμοκρασίας !!! Γεια χαραντάν αδερφούλα !:cool:ουτε και εγω.μα να μην μου κοβεται με τιποτα αυτη η ορεξη!!!!:rolleyes::rolleyes:απο βδομαδα θα παω μια βολτα απτη διαιτολογα-εχω ξεφυγει τελευταια, δεν χωραω ΠΟΥΘΕΝΑ:(:(QUOTE]
Ξέχασα πριν να γράψω, Φέφη ευχαριστούμε για τα χαιρετίσματα, να δώσεις και τα δικά μου όταν μπορέσεις ξανά.QUOTE]μιλησα και εγω με τη φουμπι χθες, ειναι καλα αν και λιγο αγχωμενη. τα φιλια της εχετε:D
Να 'μαι κι εγώ...

Το πρωί που είχα διαβάσει τα νέα σας και ήμουν έτοιμη να σχολιάσω,δεν μπορούσα και τώρα που μπορώ,δεν θυμάμαι τίποτα από όσα ήθελα να γράψω...Τον μεσημεριανό ύπνο τον εχει κόψει αυτες τις μέρες.Κοιμάται στις 9 και ξυπνάει στις 3,4 ή και ακόμα νωρίτερα και θέλει και παιχνίδια και φαγητό.η γνωμη μου ειναι να τον αφηνεις να κοιμαται λιγοτερο μεσα στη μερα. εγω στην μια ωρα μεσημεριανου υπνου(το σκ που ειμαστε σπιτι και κοιμαται μεσημερι) την ξυπναω και μετα με πολυ παιχνιδι νομιζω οτι θα μπειτε σιγα σιγα σε προγραμμα, επισης εγω παντα απο μικρη, τη μερα την κοιμιζω με ανοιχτα παραθυρα ωστε να καταλαβαινει την διαφορα. τη νυχτα κλειστα φωτα, ησυχια, δεν μιλαμε.

Εχω καταλήξει ότι αυτό οφείλεται σε διάφορους παράγοντες...Ο βασικότερος όλων είναι που δεν βλέπει πολλές ώρες τον πατερα του.Νομίζω ότι βρίσκει ευκαιρία να παίξει μαζί του.Ο δε περιστέρης έχει κακομάθει τον μικρό που τον έχει αποκούμπι.Εγώ είμαι η...κακιά μάνα!...

αχχχ, παντα εμεις θαμαστε οι κακες μαμαδες, σε καταλαβαινω. αλλα πρεπει να μιλησετε με τον αντρουλη σου γιαυτο το θεμα. πρεπει να ακολουθειτε κοιμη πορεια πλευσης. εμεις οταν ξυπναει και θελει κουβεντα , κανουμε πως κοιμομαστε, δεν της μιλαμε και βαριεται και ξανακοιμαται. ναι μιλαω και εγω θα μου πεις, που δεν εχω καταφερει να την βγαλω απτο κρεβατι μας!!!!:rolleyes::rolleyes::|εν αναγκη , ξυπνα τον και λιγο νωριτερα το πρωι. ειναι τρομερα κουραστικο και δυσκολο αυτο που κανεις και σιγουρα θελεις λιγο να ξεφευγεις. τουλαχιστον να κανονιζετε με αλλα παιδακια να βγαινετε που και που για καροτσαδα, παιδικη χαρα κλπ, ωστε να αλλαζεις και εσυ λιγο παραστασεις:D. θα το βρειτε σιγα σιγα τον ρυθμο σας, δε σε φοβαμαι, μακια
αποτέλεσμα το απόγευμα που ήρθε να μας δει μας έφερε μια γαβάθα προφιτερόλ του ίδιου ζαχαροπλαστείου!!!!!!!!το τσακίσαμε οικογενειακώς!!!!με κολασες πρωινιατικα...μμμμ...

ήταν όντως ένα καλό απόγευμα!

κόρες το παιδί μου δεν ήθελε να της λέμε τόσο συχνά "σύσα θέλεις τουαλέτα". θέλει να της λέμε χαλαρά "όταν θελήσεις τουαλέτα θα πεις τη μαμά ή τον μπαμπά, εντάξει;" κ απαντάει ναι!ειδες τελικα που ειναι πιο απλο αποσο νομιζες??αφου εχεις παιδι αστερι!!!!ευχομαι να περνατε παντα "καλα" απογευμα:D

αμέσως μετά έπλυνα την πίσω βεράντα, άπλωσα το πλυντήριο της σύσας που είχε βάλει ο φέφος!

ο φέφος έβγαλε το πλυντήριο πιάτων που είχε βάλει νωρίτερα! αγορι μου!τι καλος!!!!

σφουγγάρισα όλο το σπίτι, ίσιαξα ριχτάρια, έπλυνα τουαλέτες, πήρα σκόνες, ετοίμασα τα φαγητά μας για σήμερα κ έβρασα μερίδα κοτόπουλο για την σύσα για σήμερα.

το βραδάκι αγκαλίτσα με τον φέφο!!!:)τελειααα;);)

ο μπαμπούλης μας δεν θέλει να πάμε θάλασσα:(...αλλά κάτι θα βρούμε να κάνουμε!;)μάκια σας!

ελπιζω να τον καταφερετε. και εμεις μπορει να κανουμε την κυριακη...καλα εγω θα το κανω μετα ενα κρυο ντουζ σιγουρα απτα νευρα μου:mad:;);)
Καλημέρααα!!!!

Σήμερα θα πάει ο μπαμπάκας μου να ξαναβάψει το δωμάτιο. Πήρα εναν τόνο πιο ανοιχτό τα χρώματα κι ελπίζω να γίνει καλύτερο!γιατι το ξαναβαφετε ελενιτσα???

Το απογευματάκι έρχεται και το κρεβάτι της πριγκηπέσσας μου και το περιμένει πως και πως!!!!αχ τελειο θα γινει...μονο πηρες τλκ??με γραφειο??

Με τον οδ/τρο φυσικά και δεν τελείωσα! Έχει πάθει μαζί μου ο άνθρωπος! Απονευρώνει συνεχώ και υπάρχουν ακόμα νεύρα! Χθες έσταζε από το ζόρι του.Αφού τον λυπήθηκα!:tongue:πες του να τελειωνει , φτανει πια!!!

Καλημέρα κορίτσια!!!

Μέχρι ποια ηλικία πλένετε τα ρούχα των παιδιών χωρια από τα δικά σας?

Και μέχρι πότε χρησιμοποιούσατε παιδικό απορρυπαντικό?

εγω και τωρα που ειναι 26 μηνων, της τα πλενω χωριστα και με παιδικο απορρυπαντικο. και το απορυπαντικο να κοψω, νομιζω οτι παλι χωρια θα τα πλενω
αααα, μέχρι πρόσφατα-πριν 4 μήνες σιδέρωνα κ τις κάλτσες της!QUOTE]:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:
Link to comment
Share on other sites

Πώς είναι τα προσκλητήρια;

Επειδή έχουμε θέμα στη βάφτιση, το προσκλητήριο έχει πάνω έναν πειρατή.

Αν θέλετε, αργότερα, να σας βάλω φωτογραφία.

ηλιαχτίδα, εμένα με βοηθάει πολύ ο φέφος, μου βάζει τα περισσότερα πλυντήρια κ τα απλώνει κ τα μαζεύει. κάποιες φορές μου σιδέρωνε κιόλας τα εύκολα κομμάτια!

γενικά στις δουλειές του σπιτιού είχα κ έχω βοήθεια από τον φέφο, όπως κ από πεθερικά κ από τους γονείς μου, λόγω της δουλειάς μου.

Εγώ, δυστυχώς, δεν έχω βοήθεια από πουθενά. Μόνο ο άντρας μου βάζει και βγάζει τα πλυντήρια (αφού το πλυντήριο είναι στην ταράτσα και εγώ με το μωρό δεν μπορώ να πηγαίνω) και συμμαζεύει ό,τι μπορεί στο σπίτι. Κάνουμε κάτι μικρο-μερεμέτια στο σπίτι και αφού πιάνουν τα χέρια του, τα κάνει μόνος του. Έβαλε φώτα στην πυλωτή (είναι ηλεκτρολόγος - αυτοματιστής),τώρα στοκάρει την πυλωτή για να την βάψει μέχρι τη βάφτιση, μου έφτιαξε οοοοοοοοολες τις γλάστρες στο μπαλκόνι... Γενικά, κάνει τέτοιες δουλειές. Δεν έχω παράπονο, κάνει ό,τι μπορεί.


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, καλημερα.χαιρομαι που ειναι παρασκευη. τι κανετε???εγω εργασια και χαρα(λεμε τωρα....). χθες πλυναμε τα χαλια (δλδ ο αντρουλης επλυνε) και εμεις καναμε φασαρια και πλατσουριζαμε. η μικρη ηταν πτωμα οποτε και κοιμηθηκε 8 η ωρα. εβαλα ενα πλυντηριο ρουχων και ενα πιατων, εκανα ενα ξεσκονισμα απλο και ενα σκουπισμα και σφουγγαρισμα σπεσιαλ(κατα περιστερω:tongue::tongue:), επλυνα μπαλκονια. κοινως ξεπατωθηκα μεχρι τις 11+. μετα μπανιο και νανι. σημερα τρωμε γεμιστα απο χθες.μια απο τις λιγες φορες που τα πετυχα στο ψησιμο. συνηθως τα κανω χαλια. σημερα θα παμε για κατι εξωτερικες δουλειες μετα το σχολασμα και το σκ χαλαρα θα απολαυσω το μικρο μου προφιτερολ!!!:tongue::tongue:μακια. αν δεν παμε σε ενα μνημοσυνο την κυριακη που ειναι εκτος, λεω να ξεκινησω δειλα δειλα την επιχειρη πανα

Link to comment
Share on other sites

να σκέφτεσαι τον άντρα σου κ το προφιτερόλ σου! το αφροδιτομωρό!

κ άλλος θα κάνει το κρύο ντουζ!!!!!

εσύ θα περάσεις πανέμορφα, όπως κ η οικογένειά σου!!!!!σου το εύχομαι!!!!!!κ θα γίνει!!!!!!!κ να θυμηθείς να μας γράψεις την Δευτέρα λεπτομέρειες!!!!!

έλα! σε θέλω με τσαμπουκά!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Εμείς σήμερα τρώμε μακαρόνια με τυράκι. Απλό και γρήγορο, γιατί θα βγω πάλι να μοιράσω προσκλητήρια. Αυτό το παιδάκι μου βαλιτσάκι το έχω κάνει, πέρα δώθε συνέχεια.

Να σας ρωτησω κάτι?

Μέχρι ποια ηλικία πλένετε τα ρούχα των παιδιών χωρια από τα δικά σας?

Και μέχρι πότε χρησιμοποιούσατε παιδικό απορρυπαντικό?

Εγω ακομα ξεχωριστα τα πλενω και μονο με προδερμ απορρυπαντικό.

Δεν νομιζω να τα πλυνω συντομα με τα δικα μας.....

Καλημέρααα!!!!

Σήμερα θα πάει ο μπαμπάκας μου να ξαναβάψει το δωμάτιο. Πήρα εναν τόνο πιο ανοιχτό τα χρώματα κι ελπίζω να γίνει καλύτερο!

Το απογευματάκι έρχεται και το κρεβάτι της πριγκηπέσσας μου και το περιμένει πως και πως!!!!

Με το καλο να ερθει και να το χαρει το κοριτσακι μας.

:rolleyes:

Ε ρε και να είχα ένα μιλφείγ τώρα!!!!:oops::tongue:

Κι εγω θελωωωωωωω

Μαρη Φεφη ελεος,με ταραξες με τοση ζαγχαρη πρωινιατικο!!!κρατησου Αννα λιγο εμεινε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Χαχαχαχαχαχαχα.Οταν με το καλο γεννησεις κι ερθουμε σπιτι.....θα σου φερω ενα κουτι με διαφορα γλυκα.....να εχεις να διαλεγεις!!!!!

Καλημερα σας.

Ουυυυυφ ξεπατωθηκα σημερα......

Χθες πηγαμε πηραμε τα πραγμματα για το παιδικο παρτι...

Και αυριο θα παμε να παραγγειλουμε την τουρτα μας!!!!!

Σημερα θα φαμε μοσχαρι με χυλοπιτες απο χθες και μια χωριατικη και ετοιμοι!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...