Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 3/10/2024 at 1:28 ΜΜ, despoina554 είπε:

      Σ ευχαριστώ πολύ. Ναι έχω θέμα με την πήξη του αίματος και αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο. Τώρα ήταν η πρώτη φορά που πήρα αγωγή για αυτό. Στις προηγούμενες προσπάθειες δεν το είχαμε βρει. Θεωρώ ότι παίζει ρόλο και η ποιότητα των εμβρύων. Η εμβρυολογος μου είπε ότι το γεγονός ότι έχουμε κάνει 3 προσπάθειες χωρίς να έχει δώσει κάποιο έμβρυο εγκυμοσύνη  ειναι παράξενο. Κανονικά είπε δύο θα έπρεπε να δώσουν. Έχω και μια βιοχημική από φυσιολογική συλληψη. Αυτά. 

      θα πω κι εγώ  στο γιατρό μου να πηγαίνω απόγευμα. 

       

      Κορίτσι μου καλησπέρα...για τη. Πήξη του αίματος κ το φωσφολιπίδικο σύνδρομο τι θεραπεία πήρες?και αν επιτρέπεται έχεις πάει σε αιματολογο η ο γυναικολόγος σου έδωσε διάγνωση κ θεραπεία

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Ελενη για κουρτινες κοιτα στη λαικη. Η ξαδερφη μου παντρευτηκε προσφατα και εβαλε κουρτινες λαικης σ ολο το σπιτι, και σαλονι κλπ, και ειναι πολυ ωραιες. Αλλωστε και της λαικης απο μαγαζια που κλεινουν τις εχουν ψωνισει.

Διαφωνώ. στη λαϊκή πάνε κ μαγαζιά που έχουν στοκ!

Εβιρι μου δεν εχω μικρα αδερφακια ολοκληρα γαιδουρια ειναι αλλα εγω τα βλεπω μικρα:D

τί γλυκό!

Για τη ζωγραφικη που λες , εγω πιστευω οτι γενικα η τεχνη ειναι ενα ειδος ψυχοθεραπειας και μαλιστα αυτο-θεραπειας. Ειναι λογικο λοιπον να βγαινει ενα διαταραγμενο μυαλο σε ολες τις εκφρασεις του μεσα απο ολες τις εκφανσεις της τεχνης. Υπαρχει ενα ψυχολογικο τεστ το οποιο κανουν γιατροι οπου ζητανε απο τον ασθενη να ζωγραφισει ενα δεντρο η' ενα τοπιο και απο την εικονα ο γιατρος "βλεπει" αν υπαρχει καποια ψυχικη ασθενεια. Αυτο χρησιμοποιειται κυριως σε περιπτωσεις παιδιων-ασθενων.

Καντυ καλη ιδεα η πατατοσαλατα. Εγω για σημερα εχω βγαλει κιμα να ξεπαγωνει, μαλλον κατι σε μπιφτεκι η' κεφτεδακι με μπολικο δυοσμο με βλεπω να κανω..

κεφτεδάκια με δυόσμο! τέλεια!

για την τέχνη απλά συμφωνώ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κορίτσια μου αδύνατον να σας διαβασω...Μόνο κάτι ψιλά

Δεν με αφηνει ο γιόκας μου,με τραβολογάει και πατά τα κουμπιά,πάλι κούτσικα μου τα εκανε τα γραμματα στην οθόνη!!!

Σας αφήνω κι ελπίζω κάποια στιγμή να ησυχάσει,να μπορεσω να ξαναμπώ

Υ.Γ Χθες νύχτα,μια από τα ίδια ο μικρός

Είμαστε πάλι άυπνοι και ταλαίπωροι

Δεν ξέρω τι να κάνω πια

υπομονή κ κουράγιο. να επιμένεις σε πρόγραμμα!

πάλι ήπιε γάλα το βράδυ ενδιάμεσα;

αμαν βρε κοριτσι τι τραβατε εσεις!βρε μηπως να το ξεματιαζες καθε βραδυ πριν τον υπνο μπας κ τον ματιαζουν τον αγαπουλη?καλα σου λεω οτι θελω μιας κ απο παιδακια ειμαι ακομα ασχετη,σε λιγο θα τα μαθω ολα κ εγω χιχιχι!

θα τα μάθεις όλα σε λίγο.

δεν μου απάντησες σε ερώτησή μου (δις) σε ποιόν παιδίατρο καταλήξατε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

α συγνωμη Φεφι νομιζα η χαζοβιολα πως το ειχα γραψει,στην Πατσουρου καταληξαμε!για αλλη μια φορα με κερδισε η ηρεμια της!!!!τωρα στην πραξη θα κρινω κ καλυτερα!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου αδύνατον να σας διαβασω...Μόνο κάτι ψιλά

Δεν με αφηνει ο γιόκας μου,με τραβολογάει και πατά τα κουμπιά,πάλι κούτσικα μου τα εκανε τα γραμματα στην οθόνη!!!

Σας αφήνω κι ελπίζω κάποια στιγμή να ησυχάσει,να μπορεσω να ξαναμπώ

Υ.Γ Χθες νύχτα,μια από τα ίδια ο μικρός

Είμαστε πάλι άυπνοι και ταλαίπωροι

Δεν ξέρω τι να κάνω πια

Αμαν βρε πουλακι μου.....ξυπναει για να φαει η θελει να παιξει;

Φεφηηη,τι κανει η συσα;Βηχει ακομα;


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Περιστέρω,αν θυμάμαι καλά ο μικρός σου κοιμάται αρκετές ωρες το μεσημέρι... Γιατί δεν του μειώνεις αυτές τις ώρες ώστε το βράδυ να είναι κουρασμένος και να κοιμάται καλύτερα;


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ Χθες νύχτα,μια από τα ίδια ο μικρός

Είμαστε πάλι άυπνοι και ταλαίπωροι

Δεν ξέρω τι να κάνω πια

Στην παιδική χαρά γρήγορα. Τι ταλαιπωρία κι αυτή να μην μπορείς να ησυχάσεις.

Για τη ζωγραφικη που λες , εγω πιστευω οτι γενικα η τεχνη ειναι ενα ειδος ψυχοθεραπειας και μαλιστα αυτο-θεραπειας. Ειναι λογικο λοιπον να βγαινει ενα διαταραγμενο μυαλο σε ολες τις εκφρασεις του μεσα απο ολες τις εκφανσεις της τεχνης. Υπαρχει ενα ψυχολογικο τεστ το οποιο κανουν γιατροι οπου ζητανε απο τον ασθενη να ζωγραφισει ενα δεντρο η' ενα τοπιο και απο την εικονα ο γιατρος "βλεπει" αν υπαρχει καποια ψυχικη ασθενεια. Αυτο χρησιμοποιειται κυριως σε περιπτωσεις παιδιων-ασθενων.

Συμφωνώ σε όλα, έτσι είναι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

όχι κ χαζοβιόλα η μαμά του στρουμφούλη! μακάρι να είναι τόσο καλή όσο φαίνεται!

Δώρα μου έχει ακόμα λιγάκι βήχα κ μυξούλες που τις βγάζω με φυσιολογικό ορό κ αποφρακτήρα, αλλά μας ακούει το σύμπαν για να της καθαρίσω τη μύτη!

πριν λίγο με πήρε ο φέφος κ με ενημέρωσε ότι δεν έφαγε τίποτα το μεσημέρι από τον τραχανά με το τυράκι που της είχα! ούτε μπουκιά!

από το πρωί που ήπιε το γάλα της στο σπίτι, έφαγε στο σχολείο λίγα κορν φλέηκς κ τίποτα άλλο!

ζήτησε κρεμούλα από τον πατέρα της. ευτυχώς είχα στο ψυγείο-στα πρόθυρα πανικού ο πατήρ!!!!!!!

κ ψωμί με κασεράκι ή φέτα έχει κ παστίτσιο έχει, αν κ παλιό, κ μπανάνες κ ροδάκινα...

τί πανικοβάλλεται ήθελα να 'ξερα!

Link to comment
Share on other sites

όχι κ χαζοβιόλα η μαμά του στρουμφούλη! μακάρι να είναι τόσο καλή όσο φαίνεται!

Δώρα μου έχει ακόμα λιγάκι βήχα κ μυξούλες που τις βγάζω με φυσιολογικό ορό κ αποφρακτήρα, αλλά μας ακούει το σύμπαν για να της καθαρίσω τη μύτη!

πριν λίγο με πήρε ο φέφος κ με ενημέρωσε ότι δεν έφαγε τίποτα το μεσημέρι από τον τραχανά με το τυράκι που της είχα! ούτε μπουκιά!

από το πρωί που ήπιε το γάλα της στο σπίτι, έφαγε στο σχολείο λίγα κορν φλέηκς κ τίποτα άλλο!

ζήτησε κρεμούλα από τον πατέρα της. ευτυχώς είχα στο ψυγείο-στα πρόθυρα πανικού ο πατήρ!!!!!!!

κ ψωμί με κασεράκι ή φέτα έχει κ παστίτσιο έχει, αν κ παλιό, κ μπανάνες κ ροδάκινα...

τί πανικοβάλλεται ήθελα να 'ξερα!

αντε τωρα που καλοκαιριασε θα φυγουν ολα!τι ρωτας,αντρες παιδι μου αντρες χιχιχι!

κοριτσακια σας αφηνω,φιλακια!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μην τρελαίνεστε με το φαγητό..

Μην ξεχνάτε ότι καλοκαιριάζει και με τη ζέστη και το τρέξιμο που κανουν αυτά μετά δεν έχουν όρεξη για φαγητό!

Μολις γυρνάνε στο σπίτι και δροσίζονται αρχίζουν τη μασαμπούκα!:tongue:


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

αντε τωρα που καλοκαιριασε θα φυγουν ολα!τι ρωτας,αντρες παιδι μου αντρες χιχιχι!

κοριτσακια σας αφηνω,φιλακια!!!

μακάρι να καθαρίσει γρήγορα!

όσο για τους μπαμπάδες....είναι πολύ θύματα τελικά!:tongue:

μάκια σου!

Φεφη

Απο πανικο κι εγω ετσι ειμαι.....:rolleyes::oops:

κακώς Δώρα μου, γιατί τα παιδάκια μας το καταλαβαίνουν κ είναι σαν να τα προκαλούμε!

Στεναχωριεμαι που δεν εφαγε.....ποναει κι ο λαιμος της;

όχι καλή μου. απλά με το παιχνίδι ξεχνιέται, δεν θέλει να χάσει χρόνο. σίγουρα με τα άλλα παιδάκια χαίρεται περισσότερο!

κ αφού γύρισε σπιτι θυμήθηκε το στομάχι της. όπως τα λέει η έλεν! ακριβώς!

Κορίτσια μην τρελαίνεστε με το φαγητό..

Μην ξεχνάτε ότι καλοκαιριάζει και με τη ζέστη και το τρέξιμο που κανουν αυτά μετά δεν έχουν όρεξη για φαγητό!

Μολις γυρνάνε στο σπίτι και δροσίζονται αρχίζουν τη μασαμπούκα!:tongue:

έτσι, έτσι!

ακριβώς έτσι είναι ο φέφος! το καλοκαίρι λες κ το ράβει! δεν έχει όρεξη για φαγητό. τσιμπολογάει! τον πειράζει η ζέστη!

εμένα γιατί δεν με πτοεί ρε κόρες;:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


............

έτσι, έτσι!

ακριβώς έτσι είναι ο φέφος! το καλοκαίρι λες κ το ράβει! δεν έχει όρεξη για φαγητό. τσιμπολογάει! τον πειράζει η ζέστη!

εμένα γιατί δεν με πτοεί ρε κόρες;:rolleyes:

Α ούτε κι εγώ καταλαβαίνω διαφορά στην πείνα μου από την αλλαγή θερμοκρασίας !!! Γεια χαραντάν αδερφούλα !:cool:

Κάτι για μελιτζάνες παπουτσάκια έγραφες ε ? Και έχεις και το θράσος να λες πως ήδη έδωσες παραγγελιά στην μάνα ε ????? ΤΥΧΕΡΗΗΗΗΗΗ !

Σε πειράζω - μην μου κάνεις μουτράκια !

Περιστέρω μου,

Μπορεί να είναι από το πιο απλό πχ το λεγόμενο άλμα ανάπτυξης, οπότε θα περάσει μέχρι κάτι πιο σύνθετο.... όπως... δεν ξέρω !

Φαντάζομαι ότι ακολουθείτε στάνταρ ρουτίνα ύπνου (χλιαρό μπάνιο γάλα αγκαλίτσα παραμυθάκι κλπ) οπότε πάμε στο αμέσως επόμενο "δραστικό" μέτρο : προσπάθησε να τον "εξουθενώνεις" το απόγευμα πχ κούνιες, βόλτα, περπάτημα, παιχνίδι στην πλατεία κλπ κλπ και μην τον αφήνεις να σου κοιμάται έως αργά το μεσημέρι/απόγευμα (έως 2 ώρες το πολύ και να είναι όρθιος κατά τις 4, άντε 4.30 μμ)....

και τί άλλο ??? υπομονή ! Είναι ζόρικο πράγμα ! Σε καταλαβαίνω !

Και μου διέφυγε ίσως κάτι : το βράδυ που σηκώνεται θέλει γάλα ??? παιχνίδι ? κουβέντα ? τί ?????

Link to comment
Share on other sites

Να 'μαι κι εγώ...

Το πρωί που είχα διαβάσει τα νέα σας και ήμουν έτοιμη να σχολιάσω,δεν μπορούσα και τώρα που μπορώ,δεν θυμάμαι τίποτα από όσα ήθελα να γράψω...

Μόνο ότι προτιμώ τον Νταλί κι ότι ο Πικάσο δεν μου αρέσει καθόλου και τον θεωρώ υπερκτιμημένο!!

Ο μικρός μου τωρα κοιμάται αλλά είμαι σε επιφυλακηή,αν και πτώμα,γιατί δεν έχει πιει βραδυνό γαλατάκι.

Τον μεσημεριανό ύπνο τον εχει κόψει αυτες τις μέρες.Κοιμάται στις 9 και ξυπνάει στις 3,4 ή και ακόμα νωρίτερα και θέλει και παιχνίδια και φαγητό.

Εχω καταλήξει ότι αυτό οφείλεται σε διάφορους παράγοντες...Ο βασικότερος όλων είναι που δεν βλέπει πολλές ώρες τον πατερα του.Νομίζω ότι βρίσκει ευκαιρία να παίξει μαζί του.Ο δε περιστέρης έχει κακομάθει τον μικρό που τον έχει αποκούμπι.Εγώ είμαι η...κακιά μάνα!Ξέρετε, τα γνωστά...Μη σας τα ξαναλέω και σας ζαλίζω.

Το κακό κορίτσια μου είναι ότι από τότε που σταμάτησα τη δουλειά,με το τέλος των μαθημάτων και την αρχή των εξετάσεων,έχω λαλήσει!!Και τι δεν θα έδινα να έλειπα από το σπίτι κάποιες ώρες και να έκανα κάτι διαφορετικό...Είμαι όλη μέρα εντός,με τον μικρό που είναι θηρίο,παίζουμε και τραγουδάμε όλη την ώρα,βγαίνουμε το απόγευμα,δουλειές δεν με αφηνει να κάνω και τις κάνω νύχτα...Δεν χαίρομαι ούτε αυτόν τον λίγο ύπνο που δικαιούμαι με τα νυχτερινά του ξυπνήματα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...