Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 3/10/2024 at 1:28 ΜΜ, despoina554 είπε:

      Σ ευχαριστώ πολύ. Ναι έχω θέμα με την πήξη του αίματος και αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο. Τώρα ήταν η πρώτη φορά που πήρα αγωγή για αυτό. Στις προηγούμενες προσπάθειες δεν το είχαμε βρει. Θεωρώ ότι παίζει ρόλο και η ποιότητα των εμβρύων. Η εμβρυολογος μου είπε ότι το γεγονός ότι έχουμε κάνει 3 προσπάθειες χωρίς να έχει δώσει κάποιο έμβρυο εγκυμοσύνη  ειναι παράξενο. Κανονικά είπε δύο θα έπρεπε να δώσουν. Έχω και μια βιοχημική από φυσιολογική συλληψη. Αυτά. 

      θα πω κι εγώ  στο γιατρό μου να πηγαίνω απόγευμα. 

       

      Κορίτσι μου καλησπέρα...για τη. Πήξη του αίματος κ το φωσφολιπίδικο σύνδρομο τι θεραπεία πήρες?και αν επιτρέπεται έχεις πάει σε αιματολογο η ο γυναικολόγος σου έδωσε διάγνωση κ θεραπεία

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

καλημερααααα, οοοολληηηηη μεραααα(ετσι με ξυονησε η κορη μου:tongue::tongue:),

Το καλύτερο ξύπνημα, ε Αφροδιτούλα?

τι κανετε κοριτσια μου??? καλα??χθες ειχαμε ενα γεματο απογευμα, πηγαμε σε μια εκδηλωση για παιδια που την διοργανωσαν τα νηπιαγωγεια του νομου και βασικο θεμα ειχαν τα παραμυθια. ηταν πολυ ομορφα. μετα μια βολτα σε μια πλατεια με τη φιλη μου και τα παιδια οπου επαιξαν σαν τρελλα. να βλεπετε 3 μωρα χερι χερι να περπατανε!!!!πολυ πλακα!!!κριμα που δεν ειχα φωτογραφικη. καταληξαμε 9 στο σπιτι, οπου ηρθε ενας φιλος και καθησαμε μεχρι τις 11 στο μπαλκονι.

μπράβο που περάσατε ωραία!

στο μεταξυ το μικρο προφιτερολ κοιμηθηκε. μετα εβαλα στο φουρνο να γινονται τα ετοιμα γεμιστα της μανουλας απτην καταψυξη και σιδερωσα μεχρι τις 2:shock::|:neutral:!!!το πρωι φυσικα δεν μπορουσα να ξυπνησω απτη νυστα!!!το μωρο μου το πρωι ηταν κουκλακι(κουκουβαααα), τουβαλα ενα καινουργιο συνολακι και ηταν τελεια!!!δεν καθοταν να βγαλουμε φωτο, ισως το απογευμα:rolleyes::rolleyes:. κατα ταλλα θελω σημερα να βγαλω χαλια και να τα πλυνουμε με τον αντρουλη.παω να δουλεψω, σας φιλωωωω πολυυυ

Ωχ! Σε νιώθω! Ευτυχώς τα βγάλαμε πριν ένα μήνα και ησύχασα από αυτό!

[quote name='stafroditi2353;1600913καλα κουραγια με τη δουλεια. και εμας σημερα ο αφεντικος ειναι μες στα νευρα:?:-?

Ξυδάκι!!!!

δωρακια οι προσευχες μας στο παιδακι να γινει γρηγορα καλα και να γυρισει στο σπιτι του γερος και δυνατος

αγγελικουλα καλα κουραγια για σημερα' date=' καλο ...ρεκτιφιε στο γιατρο:tongue::D:D:D, ελπιζω να μην κλαψει πολυ το μικρακι σου

μακάρι αλλά δεν το βλέπω!!!

εβυρι εκπληκτικες οι εικονες σου. περιμενουμε και νεες φωτο.

Εννοείται!

παντως να σας πω κατι???περναμε τη μιση μας μερα στη δουλεια για να μπορουμε να προσφερουμε στα παιδια μας το καλυτερο και τι καταφερνουμε?? να τα βλεπουμε ελαχιστα και να περνανε τη μερα τους με αλλους εκτος των γονιων τους??καποιες μερες πανω που προσπαθω να μαζεψω το σπιτι, τις δουλειες,(αν και συνηθως της αφιερωνω εξ ολοκληρου το απογευμα και οτι προλαβω οταν κοιμαται) ερχεται η μικρη και μου λεει:ελα μαμουλα παιξουμε...ποσο μου λειπει το γλυκο μου...ποσο στεναχωριεμαι που χανω πολλες στιγμες της καθημερινοτητας της. τουλαχιστον ειμαι ησυχη οτι περναει καλα στο σχολειο της..

σορυ που σας ζαλιζωωω...

Δεν μας ζαλίζεις Αφροδιτούλα! Κι εγώ τα ίδια σκέφτομαι πολλές φορές αλλά δεν υπάρχει εναλλακτική λύση!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια.

Για φαγητό θα κοιτάξω σε λίγο τι θα φτιάξω, γιατί υπάρχουν δύο μερίδες αποφάγια.

Πώρε τι έγινε σήμερα με Κασσιδιάρη, Δούρου-Κανέλλη. Το έβλεπα αποσβολωμένη.

Πηγα και αγορασα μπλουζες και φορεμα κλπ για τα αδερφακια μου, τα στειλα με το ταχυδρομειο μετα..20 ευρω το απλο ταχυδρομειο για εναμιση κιλο βαρος!!!Ο ντουβρουτζας μου ρθε!

Χίλια μπράβο που σκέφτηκες τα αδερφάκια σου και τους έκανες όμορφα δωράκια. Είναι μικρά σε ηλικία;

Εβιρι μου γιαυτο δεν εμπαινα, λογω δουλειας..Αν μεινω εγκυος θα πρεπει να κατσω σπιτι, δε ξερω πως θα την παλεψω..

Θα έχεις άλλη χαρά τότε και δε θα σε νοιάζει. Εεεεε το πολύ-πολύ να βρεις κάποιο χόμπυ εντός σπιτιού για να απασχολείς λίγο τα χέρια σου και το μυαλό.

Εκανα και τα ψουνια μου αμεεεε..πηρα και για τον εαυτο μου μια παλετα σκιες απο Εστε Λοντερ, σπεσιαλ εντισιον λεει δλδ οταν εξαντληθουν δε θα επανακυκλοφορησουν οποτε λεω μιας και τις χαλβαδιαζω ας τις παρω..:-P

Ωραία πράματα, εγκρίνω απόλυτα, με 'γεια.

Παντα να κοιτατε τις ιστοσελιδες των δημων σας γιατι γινονται πολλα εικαστικα και πολιτιστικα δρωμενα/εκδηλωσεις και τα περισσοτερα δωρεαν η' με μικρη συμμετοχη!!

Πραγματικά, έχω κυνηγήσει κι εγώ λίγο τα προγράμματα του Δήμου στο παρελθόν.

Τοκ τοκ!!:cool: Μετά από τόσες μέρες, μη μου κλείσετε τη πόρτα στα μούτρα...:tongue:

Αυτό δεν έχουμε λόγο να το κάνουμε. Εδώ όλα τα κορίτσια καλοδέχονται όσες λείπουν μέρες.

Ζώπυρον σαν τον κομμήτη εμφανίζεσαι και εξαφανίζεσαι! Ενδιαφέρον αστρονομικό φαινόμενο!!!!

χαχαχαχαχαχαχα

Έβιρι όσον αφορά τον Πικάσο, περί ορέξεως......κολοκυθόπιτα!!!!!

Ναι, έτσι είναι. Εγώ θέλω στον πίνακα που κοιτάζω ή που θα βάλω στο σπίτι μου, να βλέπω κάτι υπαρκτό, αποτυπωμένο όπως είναι στην πραγματικότητα. Δε μου αρέσουν τα δύσκολα νοήματα τα οποία εκ των πραγμάτων δεν μπορώ να τα εξάγω από τέτοιους πίνακες, αφού δεν έχω εντρυφήσει στη ζωγραφική. Δεν έχω την κατάλληλη παιδεία για να τα καταλάβω. Γι' αυτό προτιμώ για παράδειγμα αναγεννησιακούς, μπαρόκ, κλασσικισμό, ιμπρεσσιονισμό και γενικά πίνακες που να βλέπω ζωγραφισμένο αυτό που και στην πραγματικότητα είναι ίδιο.

H γκουερνικα παντως του Πικασο μη μου πειτε οτι δε σας αρεσει...

Επειδή είναι διάσημος ο πίνακας εμένα και πάλι δε μου κάνει διαφορά. Δηλαδή, πώς να μου αρέσει να βλέπω στο προφίλ του κεφαλιού ενός αλόγου και τα δύο μάτια. Το αφτί μιας γυναίκας σχεδόν δίπλα στο σαγόνι. Την παλάμη άλλης γυναίκας να είναι με μορφή πατούσας (αυτό το είδα χτες).

Αν και προτιμω Νταλι...

Στον Νταλί υπάρχει κάτι ακαθόριστο που μου αρέσει. Αν και, εξακολουθώ να πιστεύω ότι κι αυτός έχει διαταραγμένο μυαλό. Ίσως μου αρέσουν τα χρώματα που χρησιμοποιεί, ίσως η φωτεινότητα δεν ξέρω τι είναι αυτό που με κάνει να βλέπω τους πίνακές του πιο ευχάριστα από του Πικάσο, αλλά και πάλι θα πρέπει κάποιος που ξέρει να μου εξηγήσει τι εννοεί με όσα έχει συνδυάσει σε ένα πίνακα.

Ακούστε περιγραφή από ένα πίνακα που είδα χτες του Νταλί. Είχε φτιάξει ένα τοπίο σαν έρημο σχεδόν, από ένα ξερόκλαδο κρεμόταν ένα σπασμένο ακουστικό τηλεφώνου. Δίπλα του, πολύ κοντά, βρισκόταν μία βρύση περίεργου σχήματος, στην κορυφή της ένα σαλιγκάρι ήταν έτοιμο να ακουμπήσει το ακουστικό του τηλεφώνου. Από κάτω κρεμόταν μια σταγόνα νερού έτοιμη να πέσει. Πιο κάτω από τη σταγόνα υπήρχε ένα ξυράφι-λεπίδα (από εκείνα τα παλιά ανταλλακτικά που έβαζαν κάποτε στις ξυριστικές μηχανές) το οποίο θα έκοβε τη σταγόνα στη μέση, αν αυτή έπεφτε. Κάτω από το ξυράφι υπήρχε κάτι σαν κουτάλα με δύο αυγά μάτια γκριζωπά.

Βρε παιδιά, πείτε μου αν ζωγράφιζα εγώ κάτι τέτοιο θα με θεωρούσατε φυσιολογική; Εσείς τι νοήματα βγάζετε από αυτά που περιέγραψα;

Καλησπερα κοριτσια.

Αποψε ειμαι πολυ στεναχωρεμενη...:-(

Το αγορακι μιας γνωστης μου,(στην ηλικια του θησαυρου περιπου....)

εκανε σημερα επεμβαση ανοιχτης καρδιας.....συγγενη καρδιοπαθεια εχει....

Τωρα ειναι σε καταστολη με αναπνευστηρα.......:cry:

Προσευχηθειτε κι εσεις να πανε ολα τελεια και σε λιγες μερες το παιδακι να ειναι κοντα στους γονεις του...γερο και δυνατο!!!!!!

Ειμαι....ΧΑΛΙΑ!!!!!!!!!

Τα λογια φτωχα.....

Εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα τέλεια στην εγχείρηση και αποθεραπεία του παιδιού. Καλή επιτυχία, περαστικά του και πάντα σιδερένιο να είναι.

κ

υσ.ΣΗΜΕΡΑ ΜΠΗΚΑΜΕ ΣΤΟΝ ΜΗΝΑ ΜΑΣ,γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!

Γε γε γε γεεεεεε.

Προχθές έμαθα ότι ένας θείος μου πολύ αγαπημένος έχει καρκίνο.

Χθες χτυπάει το τηλέφωνο και με ειδοποιούν ότι έφυγε από την ζωή ένας πρώην συνάδελφός μου, κι αυτός από καρκίνο..

Εύχομαι ο θείος σου να ξεπεράσει την αρρώστια. Όλα είναι δυνατά με τη δύναμη του Θεού.

Κουράγιο στην οικογένεια του πρώην συναδέλφου σου, να φανούν δυνατοί.

Συγνώμη ρε κορίτσια που σας μαύρισα αλλά έχω γίνει κομμάτια και ήθελα να το βγάλω από μέσα μου....

Όλα μέσα στη ζωή είναι. Εκεί που χαιρόμαστε για κάποια μικρά ή μεγάλα πράγματα, εκεί την άλλη στιγμή έρχονται και οι στιγμές λύπης.

Χθες τελικά βάψαμε το δωμάτιο της μικρής και ενώ είχα επιλέξει λιλά με λαχανί μου βγήκε μωβ με έντονο το λαχανί κι έτσι αγγάρεψα τον μπαμπάκα μου να το περάσει ένα χέρι ακόμη αύριο αλλά στο ανοιχτό χρώμα, και Παρασκευή περιμένω και το κρεβάτι της να έρθει!

Όταν εμείς φτιάχναμε το παιδικό δωμάτιο πριν λίγα χρόνια, είχα ζηλέψει πολύ το συνδυασμό μισό-μισό λαχανί με πορτοκαλί. Το έβλεπα σε πολλά καταστήματα με παιδικά δωμάτια και σε περιοδικά. Δυστυχώς όμως δεν άρεσε στη μεγάλη κόρη η οποία διάλεξε άλλα χρώματα.

Στο μεταξύ ψάχνω για κουρτίνα και μου λένε κάτι τρελές τίμες που τα έχω παίξει!!!! 350 ευρώ για μια παιδική κουρτίνα;;; Ελεος δηλαδή! Και υστερα θέλουν να δουλέψουν κιόλας;;;

Ελένη μου εγώ έχω πάρει από τη λαϊκή κουρτίνες για όλο το σπίτι, με μέσο όρο 10 ευρώ το μέτρο και τις έχω ράψει μόνη μου. Αυτοί που πουλάνε το ύφασμα τις ράβουν κιόλας, κάποιοι απ' αυτούς τις ράβουν δωρεάν, άλλοι τις χρεώνουν λίγο παραπάνω. Έτσι αλλάζω τα υφάσματα όταν θέλω με πολύ λίγα χρήματα.

εβιράκο μου πολύ ενδιαφέρουσες οι επισκέψεις σε μουσεία κ εκθέσεις.

Έχω μείνει πολύ ευχαριστημένη μέχρι τώρα.

κ εγώ! όταν ήμουν φοιτήτρια αγόραζα καρτούλες με απεικόνιση πίνακες του νταλί κυρίως, αλλά κ άλλων κ τις έστειλνα στις φίλες μου που σπούδαζαν σε άλλες πόλεις. κ άλλες κάρτες τις είχα κολλημμένες στους τοίχους.

Αγόρασα κι εγώ χτες δύο κάρτες που απεικονίζουν Βαν Γκογκ και Μονέ μέσα από την πινακοθήκη που διαθέτει κατάστημα με σουβενίρ και διάφορα. Έτσι θα θυμάμαι ότι πέρασα από 'κει κάποτε.

Το χόμπυ μου είναι να συλλέγω καρτ-ποστάλ απ' όλα τα μέρη που επισκέπτομαι αλλά και από άλλα που δεν έχω επισκεφθεί.

στα της δουλειάς ρώτησα τί αποφάσισαν...κ η απάντηση ήταν: κοντεύουμε να αποφασίσουμε!!!:rolleyes:

ούτε το μεσανατολικό τόση σκέψη!!μήπως να το ρίξουν στη γιόγκα;:-Pνα βοηθηθούν τα παλουκάρια!!!:tongue:τα ζώα μου αργά!

χαχαχαχαχα μέσα στην αγωνία σου τα λες πολύ ωραία.

καλημερααααα, οοοολληηηηη μεραααα(ετσι με ξυονησε η κορη μου:tongue::tongue:)

χαχαχαχα άχου τη μωρέ την τσιλιμπιρδούλα.

Μπράβο που περάσατε ωραία.

εβυρι εκπληκτικες οι εικονες σου. περιμενουμε και νεες φωτο.

Σ' ευχαριστώ Αφροδίτη μου.

παντως να σας πω κατι???περναμε τη μιση μας μερα στη δουλεια για να μπορουμε να προσφερουμε στα παιδια μας το καλυτερο και τι καταφερνουμε?? να τα βλεπουμε ελαχιστα και να περνανε τη μερα τους με αλλους εκτος των γονιων τους??καποιες μερες πανω που προσπαθω να μαζεψω το σπιτι, τις δουλειες,(αν και συνηθως της αφιερωνω εξ ολοκληρου το απογευμα και οτι προλαβω οταν κοιμαται) ερχεται η μικρη και μου λεει:ελα μαμουλα παιξουμε...ποσο μου λειπει το γλυκο μου...ποσο στεναχωριεμαι που χανω πολλες στιγμες της καθημερινοτητας της. τουλαχιστον ειμαι ησυχη οτι περναει καλα στο σχολειο της..

σορυ που σας ζαλιζωωω...

Αυτό το χάσιμο δεν πληρώνεται από κανένα μισθό του κόσμου. Δυστυχώς όμως, οι ανάγκες........

Ανοίξτε τηλεοράσεις ή βάλτε ραδιόφωνο!

Ο Κασιδιάρης της χα πέταξε ποτήρι με νερό στη Δούρου και έδειρε την Κανέλλη!!!! Στην εκπομπή του Παπαδάκη!

Μεγάλος χαμός. Τι ήταν να τον ρωτήσει η Δούρου αν πήρε αναβολή (δικαστηρίου) ο Κασσιδιάρης!!!!!! Τότε ήταν που άστραψε και βρόντηξε περισσότερο. Αλλά και οι βρισιές και το ξύλο....... Ευτυχώς, ευτυχώς που μπήκαν στη βουλή για να δει ο κοσμάκης που είχε άγνοια περί τίνος πρόκειται και πού έδωσε την ψήφο του. Διαφορετικά, αυτά δε θα έβγαιναν ποτέ στην επιφάνεια.

τα ολόμαλλα χαλιά πλένονται ρε παιδιά; γιατί τα δικά μου τα έστειλα καθαριστήριο κ πρέπει να τους πάρω κάποια στιγμή να μου πουν τιμή.

Εγώ δεν ξέρω, αλλά μια φίλη μου τα περνάει με βρεγμένο πανί βουτηγμένο σε ξιδόνερο.

μόλις κατέβηκε η διεύθυνση κ με ρωτούσε για τις ασφαλιστικές εισφορές!

είναι υποχρεωτικό;

:confused::-P:rolleyes::cool:

μισό να ρίξω την τράπουλα!:tongue:

χαχαχαχαχαχαχα

Καλημέρα κορίτσια!!! Μια μέρα έλειψα και δε σας προλαβαίνω.

Είμαστε πολυγραφούλες.

Link to comment
Share on other sites

Ανοίξτε τηλεοράσεις ή βάλτε ραδιόφωνο!

Ο Κασιδιάρης της χα πέταξε ποτήρι με νερό στη Δούρου και έδειρε την Κανέλλη!!!! Στην εκπομπή του Παπαδάκη!

Το είδα και έχω εκνευριστεί απίστευτα! ΄΄Ετσι για να δουν κάποιοι ανεγκέφαλοι τι κουμάσια έστειλαν στην βουλή!:evil::evil::evil:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ΑΓΓΕΛΙΚΗ2;1600930

καταρχήν ο συνδιασμός των χρωμάτων μου αρέσει πολύ! Όσο για τις κουρτίνες και στο παζάρι μια χαρά είναι και άμα τις βαρεθείς τις αλλάζεις χωρίς να σκέφτεσαι ότι έδωσες μία περιουσία για να τις αγοράσεις! Εγώ έτσι έχω κάνει!θα συμφωνησω με την αγγελικουλα. εκτος της λαικης' date=' κανε μια ερευνα αγορας και σε μαγαζια, βγαζουν προσφορες, καποια τελευταια κομματια, μπορει να βρεις κατι καλο.;)[/color']

Ανοίξτε τηλεοράσεις ή βάλτε ραδιόφωνο!

Ο Κασιδιάρης της χα πέταξε ποτήρι με νερό στη Δούρου και έδειρε την Κανέλλη!!!! Στην εκπομπή του Παπαδάκη!

το ειδα σε βιντεο. ντροπη πραγματικα!!!που ζουμε!!!
Τι λες καλέ??? Ξέρεις τι φαιά ουσία καίνε για να πάρουν τις αποφάσεις τους? Την πυροσβεστική να καλέσετε μην κάψουν κανένα εγκέφαλο!!!
χαχαααα
κ τσουβάλι να της βάλεις, πάλι κουκλάκι θα είναι!thank youuu darlinggg...

τα ολόμαλλα χαλιά πλένονται ρε παιδιά; γιατί τα δικά μου τα έστειλα καθαριστήριο κ πρέπει να τους πάρω κάποια στιγμή να μου πουν τιμή.εγω λογω του αναπνευστικου προβληματος της μικρης, περισυ και φετος δεν εχω στρωσει τα ολομαλλα. πηρα κατι αλλα πιο λεπτα καλοκαιρινα. αυτα πλενονται ευκολα. τα ολομαλλα δεν πλενονται καθε χρονο αγαπη . με νερακι και ξυδι καθαριζονται.;);)

αν γύριζα το χρόνο θα έπαιρνα πλενόμενα!και εγωωω:(

μέχρι τις 2!!!!!!!!!!:shock:ωωω ναιιι...δεν τα τακτοποιησα ολα ομως, δεν ειχα κουραγιο. με περιμενουν πανω στην τραπεζαρια

μόλις κατέβηκε η διεύθυνση κ με ρωτούσε για τις ασφαλιστικές εισφορές!

είναι υποχρεωτικό;

:confused::P:rolleyes::cool:

μισό να ρίξω την τράπουλα!:tongue:ριξε και κερμα, κορωνα η γραμμα???

τα ίδια σκεφτομαι κ εγώ.

μόνο που δεν λείπω μισή μέρα! ουσιαστικά μου μένουν 3-4 ώρες μάξιμουμ με το παιδί ξύπνιο κ σε αυτές τις ώρες πρέπει να συμμαζέψω, μαγειρέψω, καθαρίσω, ταϊσω, πλύνω, σιδερώσω, να πλυθώ...να φάω!

χθες σφουγγάριζα κ είχα την σύσα από δίπλα "αγκαλιά θέλω" κ πατούσε τα σφουγγαρισμένα.

πώς να μην σφουγγαρίσω όμως που ήταν χάλια κάτω! κ δεν μιλάω να το κάνω γυαλί το σπίτι ούτε να κάνω φαγητό χρονοβόρο. έναν τραχανούλι, έναν χυμούλι, λίγο ψωμάκι! να βάλω τα φαγητά μας σε τάπερ για σήμερα κ να πλύνω τα άπλυτα στο νεροχύτη, να ετοιμάσω φρούτα για βράδυ, να τινάξω ριχτάρια...πάει το 24ωρο.

την κατσιάζω στις αγκαλιές κ δεν χορταίνει ούτε εγώ.

αλλά αυτές οι τύψεις θεωρώ ότι εμένα με έχουν πάει πίσω ως μάνα με το να μην της έχω κανει σαφές ότι υπάρχουν όρια σε αυτά που θέλει!

δεν μπορεί όλη την ώρα να γίνεται το δικό της, να φοράει το καλό φόρεμα στο σπίτι, να παίζει με το κρεμοσάπουνο κ να λερώνεται...να πατάει σε νερά, να κουνάει τις καρέκλες με θόρυβο στη βεράντα κ να ενοχλούνται οι γείτονες! κ ας μη λένε τίποτα...

αχ καπως ετσι νιωθω και εγω... ποσο σε νιωθω δεν λεγεται!!!:(:(
Καλημέρα κορίτσια!!! Μια μέρα έλειψα και δε σας προλαβαίνω.Λοιπόν, σήμερα το μενού έχει κολοκυθάκια γεμιστά με αυγολέμο
λεω και εγω να φτιαξω με φρεσκα κολοκυθακια απο τον κηπο μας, βγηκανε τα πρωτα:D:D
Θα πάω γιατί στο σπίτι έβαλα ακριβές κουρτίνες και το σκυλομετάνιωσα! Οπότε με βλέπω να πηγαίνω μπουτίκ λάϊκα!!!
και εγω το μετανιωσα, αλλα ας οψεται η μανα μου που ηθελε να παρουμε πολυ καλες και μου τις εκανε δωρο

ναι πολυ καλα. και αυτο νομιζω οτι ειναι το καλυτερο.και εγω το θελω και το επιδιωκω οσο ειναι εφικτο.

[quote=love4four;1601033

Κι εμείς Αγγελικούλα έχουμε λογοθ. και μετά θα μιλήσω με παιδίατρο. Στην περίπτωση που δεν έχει πολύ κόσμο παίζει και να τα πάω για εμβόλιο (και τα 2 έτσι ? εννοείται) !

Ωχ και μόνο που το σκέφτηκα κουράστηκα !

Έχω και σίδερο... ε μα ναι... μ΄έβαλε ο γιος μου για ύπνο χθες πού να ανοίξει το μάτι ... άσ' τα !καλο τρεξιμο και καλα κουραγια συμπεθερουλα μου

Είναι όμορφες αυτές οι βόλτες με τα παιδάκια μας ! Γεμίζουμε μπαταρίες !ετσι ετσιι:D

Κι επειδή οι τύψεις πάντοτε θα σε/μας κυνηγούν κοίτα να γεμίζεις όσο μπορείς τον χρόνο σας με όμορφα πράγματα. Και κάτι άλλο συμβουλή : και οι μαμάδες μας διέθεταν πολύ χρόνο κάνοντας 1 και 2 δουλειές πολλές φορές ενώ υπήρχαν μεγαλύτερα αδέρφια που μεγάλωναν (στην κυριολεξία) τα μικρότερα παιδιά της οικογένειας... και πάλι όμως η μάνα είναι μια' date=' κι ένα λεπτό αγάπης αρκεί να γεμίσει η παιδική ψυχούλα !

[center']Πιστεύω ότι προσπαθούμε όλες μας να αναπληρώνουμε το κενό που δημιουργείται λόγω εργασίας/συνθηκών, η καθεμία με τον τρόπο της... ΜΗΝ ΑΥΤΟΜΑΣΤΙΓΩΝΕΣΤΕ - ΧΑΝΕΤΕ ΠΟΛΥΤΙΜΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ !τι ομορφα που τα λες!!!![/center]

Υ.Γ. Νέο αγαπημένο τραγούδι του ΝΙΚ : Ένα και δυο μετράω τα κύματα ... Stavento... !
τι γλυκοςςς!!!!μα τι γαμπρο μαλαμα εκανα!!!
Χαιρομαι που περασατε ομορφα.....αλλα βρε ψυχη μου.....μεχρι τις 2 σιδερωνες;:shock: χαρα στο κουραγιο σου!!!!!!!τι να κανω δωρακι???ποτε να προλαβω???ασε ο ματης εκλεινε:D:Dαντε γρηγορα να γεμισει και η δικη σου κοιλιτσα με ενα σπορακι :D:D
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια.

χαχαχαχαχα μέσα στην αγωνία σου τα λες πολύ ωραία.

Αυτό το χάσιμο δεν πληρώνεται από κανένα μισθό του κόσμου. Δυστυχώς όμως, οι ανάγκες........

σέσε μέσα!:(

Μεγάλος χαμός. Τι ήταν να τον ρωτήσει η Δούρου αν πήρε αναβολή (δικαστηρίου) ο Κασσιδιάρης!!!!!! Τότε ήταν που άστραψε και βρόντηξε περισσότερο. Αλλά και οι βρισιές και το ξύλο....... Ευτυχώς, ευτυχώς που μπήκαν στη βουλή για να δει ο κοσμάκης που είχε άγνοια περί τίνος πρόκειται και πού έδωσε την ψήφο του. Διαφορετικά, αυτά δε θα έβγαιναν ποτέ στην επιφάνεια.

εγώ μόνο εικόνα μπόρεσα να δω. δεν έχω ήχο στο γραφείο.

το τί είναι οι χρυσαυγίτες το ξέρουμε.

αλλά πείτε μου ότι η δούρου δεν είναι εκνευριστική συνομιλήτρια; γιατί εγώ την θεωρώ πολύ εριστική! σπαζαρχ..ω!

κ η κανέλη τί πήγε κ σήκωσε την εφημερίδα; σκιάχτηκε το παλουκάρι κ είπε να ρίξει 3-4 φόύσκους!!!!!!!!:confused:

ω ρε πού πάμε, ωρέ πού πάμεεεεε!!!!!αυλωνίτης!

αχ καπως ετσι νιωθω και εγω... ποσο σε νιωθω δεν λεγεται!!!:(:(

λεω και εγω να φτιαξω με φρεσκα κολοκυθακια απο τον κηπο μας, βγηκανε τα πρωτα:D:D

αμα φτιάξεις, στείλε κ στο λουλουδιστάν!στη μάνα μου ζήτησα όποτε κάνει μελιτζάνες παπουτσάκια με κιμά κ μπεσαμέλ να μας στείλει. μάλλον για ΣΚ το βλέπω! τί καλά!

και εγω το μετανιωσα, αλλα ας οψεται η μανα μου που ηθελε να παρουμε πολυ καλες και μου τις εκανε δωρο

κ τις κουρτίνες κ τα χαλιά τα πήρα εγώ. τις μεν τις διάλεξα μόνη μου, τα δε χαλιά με τον φέφο μαζί όταν ήμανε έγκυος!

την κουρτίνα της σύσας την πήρε η μάνα μου. κοιτούσε κάτι πανάκριβα. αλλά εμένα μου άρεσε η πιο φτηνή, γιατί ήταν πιο παιχνιδιάρα!

ναι πολυ καλα. και αυτο νομιζω οτι ειναι το καλυτερο.και εγω το θελω και το επιδιωκω οσο ειναι εφικτο.

όσο είναι εφικτό...μεγάλη κουβέντα! άμα ο σύζυγος δίνει ραπόρτο 15 φορές την ημέρα...αυτονομία=παραμύθι!

θέλω να πάω σπιτάκι μου! βαρέθηκα με τις επιταγές κ τα πρακτικά...κ τα τηλέφωνα. σπίτι μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλα θα συμφωνησω με Φεφι κ Εβιρι για κουρτινες της λαικης!εγω το μετανιωσα που εδωσα μια περιουσια για τις δικες μας...εννοειται πως για τον στρουμφυλη θα δω αρχικα ΙΚΕΑ κ μετα στην λαικη!αλλωστε θελω να ναι μονοχρωμη αλλα με εντονο αποχρωση!

καλα για το ματσ που εγινε στο ant1 επαθα σοκ!αλλα κυριως οχι για τον κασιδιαρη,αυτος δεν ηταν εκπληξη για μενα,αλλα γιας τις αντιδρασει-απαθεια των αλλων αντρων...καλε καποτε μπαιναν μπροστα οι αντρες..τωρα το κανουν οι γυναικες κ μετα τις τρωνε κιολας...η Κανελλη ποιο αντρας απο πολλους εκει μεσα!!!!!!!!!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Ανοίξτε τηλεοράσεις ή βάλτε ραδιόφωνο!

Ο Κασιδιάρης της χα πέταξε ποτήρι με νερό στη Δούρου και έδειρε την Κανέλλη!!!! Στην εκπομπή του Παπαδάκη!

Δε το πιστευωωωω!!!! Ρε τι ζωα υπαρχουν..! αυτος παιδια τις γυναικες τις εχει για κατωτερα οντα, φαινεται και στη μουρη του η επαρση! Ελπιζω οταν τελικως οριστει η δικη του (δικαζεται για προκληση σωματικων βλαβων ειχε δειρει φοιτητη στο Παντειο) να ειμαι Αθηνα να παω εξω απο τα δικαστηριο να του ριξω ενα φτυσιμο ολο δικο του!Θα ωχρια το ποτηρι το νερο!!

Ουφ συγχυστηκα πρωινιατικα, καλημερα τι κανετε κοριτσακια?


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

θα προτιμούσα να αυτονομηθούμε ως οικογένεια.μη πιάνς;

Και σι πιαν κι σ'αφήν!!!!!!:tongue::tongue:;)

Υ.Γ. Νέο αγαπημένο τραγούδι του ΝΙΚ : Ένα και δυο μετράω τα κύματα ... Stavento...

Άσε που το κ@λοπαιδο (χαϊδευτικά έτσι ?) έχει ποίημα να πει στην γιορτή και δεν μου το λέει ... δεν μπορώ να τον πείσω με την καμία να το πει... η δασκάλα του μου είπε ότι το ξέρει όλο και πως το υπαγορεύει και καθαρά (με βλέπω να της δίνω την βιντεοκάμερα να τον τραβήξει στις πρόβες γιατί πολύ φοβάμαι ότι με τον κόσμο στην γιορτή δεν θα συνεργαστεί) !

Προσοχή μην του κάνει μύνηση ο Βέρτης που τον απαρνήθηκε!!!:tongue:

Να στείλεις κάμερα γιατί αυτά δεν χάνονται!

Το είδα και έχω εκνευριστεί απίστευτα! ΄΄Ετσι για να δουν κάποιοι ανεγκέφαλοι τι κουμάσια έστειλαν στην βουλή!:evil::evil::evil:

Και θα τους ξαναστείλουν, πίστεψέ με!

καλα θα συμφωνησω με Φεφι κ Εβιρι για κουρτινες της λαικης!εγω το μετανιωσα που εδωσα μια περιουσια για τις δικες μας...εννοειται πως για τον στρουμφυλη θα δω αρχικα ΙΚΕΑ κ μετα στην λαικη!αλλωστε θελω να ναι μονοχρωμη αλλα με εντονο αποχρωση!

Δεν είχε τίποτα αξιόλογο....

καλα για το ματσ που εγινε στο ant1 επαθα σοκ!αλλα κυριως οχι για τον κασιδιαρη,αυτος δεν ηταν εκπληξη για μενα,αλλα γιας τις αντιδρασει-απαθεια των αλλων αντρων...καλε καποτε μπαιναν μπροστα οι αντρες..τωρα το κανουν οι γυναικες κ μετα τις τρωνε κιολας...η Κανελλη ποιο αντρας απο πολλους εκει μεσα!!!!!!!!!!!!

Ετσι ακριβώς όπω τα λες!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

καλε καποτε μπαιναν μπροστα οι αντρες..τωρα το κανουν οι γυναικες κ μετα τις τρωνε κιολας...η Κανελλη ποιο αντρας απο πολλους εκει μεσα!!!!!!!!!!!!

αυτό ακριβώς εννοούσα!:cool:

καλημερα τι κανετε κοριτσακια?

καλά, βαριέμαι! νυστάζω! πεινάω, θέλω σπιτι μου!

Προσοχή μην του κάνει μύνηση ο Βέρτης που τον απαρνήθηκε!!!:tongue:

Να στείλεις κάμερα γιατί αυτά δεν χάνονται!

:lol:

από ότι διάβασα τις έφαγαν κ άλλοι μέσα στο κανάλι, στο διάβα-φευγιό του! άντρες! γιατί δεν τον έπιαναν να τον δώσουν αμέσως στην αστυνομία;;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


(ΜΟΝΟ ΠΡΟΣΟΧΗ : προς Θεού, μην αντιγράψετε το μενού μου και μαλλιοτραβηχτούμε !!!! α χα χα χα χα χα

χαχαχαχαχα

Άσε που το κ@λοπαιδο (χαϊδευτικά έτσι ?) έχει ποίημα να πει στην γιορτή και δεν μου το λέει ... δεν μπορώ να τον πείσω με την καμία να το πει... η δασκάλα του μου είπε ότι το ξέρει όλο και πως το υπαγορεύει και καθαρά (με βλέπω να της δίνω την βιντεοκάμερα να τον τραβήξει στις πρόβες γιατί πολύ φοβάμαι ότι με τον κόσμο στην γιορτή δεν θα συνεργαστεί)!

Αν του πεις ότι θα τραβήξεις βίντεο ένα άλλο συμμαθητή του που το λέει το ποίημα του, τι λες θα ζηλέψει; Θα πεισμώσει ίσως, και θα το πει το ποίημα του.

καλα για το ματσ που εγινε στο ant1 επαθα σοκ!αλλα κυριως οχι για τον κασιδιαρη,αυτος δεν ηταν εκπληξη για μενα,αλλα γιας τις αντιδρασει-απαθεια των αλλων αντρων...καλε καποτε μπαιναν μπροστα οι αντρες..τωρα το κανουν οι γυναικες κ μετα τις τρωνε κιολας...η Κανελλη ποιο αντρας απο πολλους εκει μεσα!!!!!!!!!!!!

Ακριβώς, η Κανέλλη σηκώθηκε να υπερασπιστεί την επίθεση κατά της Δούρου, κι όταν ο Παπαδάκης έτρεξε να χωρίσει τον Κασσιδιάρη από την Κανέλλη, πιο πολύ φοβόταν μην τις φάει και τραβιόταν, παρά τους χώριζε.

Δε το πιστευωωωω!!!! Ρε τι ζωα υπαρχουν..! αυτος παιδια τις γυναικες τις εχει για κατωτερα οντα, φαινεται και στη μουρη του η επαρση! Ελπιζω οταν τελικως οριστει η δικη του (δικαζεται για προκληση σωματικων βλαβων ειχε δειρει φοιτητη στο Παντειο) να ειμαι Αθηνα να παω εξω απο τα δικαστηριο να του ριξω ενα φτυσιμο ολο δικο του!Θα ωχρια το ποτηρι το νερο!!

Εγώ πάλι, άκουσα ότι κατηγορείται για συμμετοχή σε ληστεία. Αλλά η δίκη του έχει πάρει αναβολή. Άκουσον, άκουσον.

Link to comment
Share on other sites

Ελενη για κουρτινες κοιτα στη λαικη. Η ξαδερφη μου παντρευτηκε προσφατα και εβαλε κουρτινες λαικης σ ολο το σπιτι, και σαλονι κλπ, και ειναι πολυ ωραιες. Αλλωστε και της λαικης απο μαγαζια που κλεινουν τις εχουν ψωνισει.

Καντυ, γ@μ@το τραγουδακι λεει ο γιος σου. Να ανησυχησεις οταν αρχισει να τραγουδαει το αλλο των Σταβεντο "Ποσο ακομα θα γυρνας στα στεκια εκεινα που σ εχουνε πικρανει, ανησυχο μου αλανι, ποτε θα βρεις λιμανι.."

Εβιρι μου δεν εχω μικρα αδερφακια ολοκληρα γαιδουρια ειναι αλλα εγω τα βλεπω μικρα:D

Για τη ζωγραφικη που λες , εγω πιστευω οτι γενικα η τεχνη ειναι ενα ειδος ψυχοθεραπειας και μαλιστα αυτο-θεραπειας. Ειναι λογικο λοιπον να βγαινει ενα διαταραγμενο μυαλο σε ολες τις εκφρασεις του μεσα απο ολες τις εκφανσεις της τεχνης. Υπαρχει ενα ψυχολογικο τεστ το οποιο κανουν γιατροι οπου ζητανε απο τον ασθενη να ζωγραφισει ενα δεντρο η' ενα τοπιο και απο την εικονα ο γιατρος "βλεπει" αν υπαρχει καποια ψυχικη ασθενεια. Αυτο χρησιμοποιειται κυριως σε περιπτωσεις παιδιων-ασθενων.

Καντυ καλη ιδεα η πατατοσαλατα. Εγω για σημερα εχω βγαλει κιμα να ξεπαγωνει, μαλλον κατι σε μπιφτεκι η' κεφτεδακι με μπολικο δυοσμο με βλεπω να κανω..


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου αδύνατον να σας διαβασω...Μόνο κάτι ψιλά

Δεν με αφηνει ο γιόκας μου,με τραβολογάει και πατά τα κουμπιά,πάλι κούτσικα μου τα εκανε τα γραμματα στην οθόνη!!!

Σας αφήνω κι ελπίζω κάποια στιγμή να ησυχάσει,να μπορεσω να ξαναμπώ

Υ.Γ Χθες νύχτα,μια από τα ίδια ο μικρός

Είμαστε πάλι άυπνοι και ταλαίπωροι

Δεν ξέρω τι να κάνω πια

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου αδύνατον να σας διαβασω...Μόνο κάτι ψιλά

Δεν με αφηνει ο γιόκας μου,με τραβολογάει και πατά τα κουμπιά,πάλι κούτσικα μου τα εκανε τα γραμματα στην οθόνη!!!

Σας αφήνω κι ελπίζω κάποια στιγμή να ησυχάσει,να μπορεσω να ξαναμπώ

Υ.Γ Χθες νύχτα,μια από τα ίδια ο μικρός

Είμαστε πάλι άυπνοι και ταλαίπωροι

Δεν ξέρω τι να κάνω πια

αμαν βρε κοριτσι τι τραβατε εσεις!βρε μηπως να το ξεματιαζες καθε βραδυ πριν τον υπνο μπας κ τον ματιαζουν τον αγαπουλη?καλα σου λεω οτι θελω μιας κ απο παιδακια ειμαι ακομα ασχετη,σε λιγο θα τα μαθω ολα κ εγω χιχιχι!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

καλα θα συμφωνησω με Φεφι κ Εβιρι για κουρτινες της λαικης!εγω το μετανιωσα που εδωσα μια περιουσια για τις δικες μας...εννοειται πως για τον στρουμφυλη θα δω αρχικα ΙΚΕΑ κ μετα στην λαικη!αλλωστε θελω να ναι μονοχρωμη αλλα με εντονο αποχρωση!

καλα για το ματσ που εγινε στο ant1 επαθα σοκ!αλλα κυριως οχι για τον κασιδιαρη,αυτος δεν ηταν εκπληξη για μενα,αλλα γιας τις αντιδρασει-απαθεια των αλλων αντρων...καλε καποτε μπαιναν μπροστα οι αντρες..τωρα το κανουν οι γυναικες κ μετα τις τρωνε κιολας...η Κανελλη ποιο αντρας απο πολλους εκει μεσα!!!!!!!!!!!!

Συμφωνω απολυτα μαζι σου.


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...