Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 3/10/2024 at 1:28 ΜΜ, despoina554 είπε:

      Σ ευχαριστώ πολύ. Ναι έχω θέμα με την πήξη του αίματος και αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο. Τώρα ήταν η πρώτη φορά που πήρα αγωγή για αυτό. Στις προηγούμενες προσπάθειες δεν το είχαμε βρει. Θεωρώ ότι παίζει ρόλο και η ποιότητα των εμβρύων. Η εμβρυολογος μου είπε ότι το γεγονός ότι έχουμε κάνει 3 προσπάθειες χωρίς να έχει δώσει κάποιο έμβρυο εγκυμοσύνη  ειναι παράξενο. Κανονικά είπε δύο θα έπρεπε να δώσουν. Έχω και μια βιοχημική από φυσιολογική συλληψη. Αυτά. 

      θα πω κι εγώ  στο γιατρό μου να πηγαίνω απόγευμα. 

       

      Κορίτσι μου καλησπέρα...για τη. Πήξη του αίματος κ το φωσφολιπίδικο σύνδρομο τι θεραπεία πήρες?και αν επιτρέπεται έχεις πάει σε αιματολογο η ο γυναικολόγος σου έδωσε διάγνωση κ θεραπεία

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Kαλημέρα κι από μένα.... Όσο καλή μπορεί να είναι:(

Είμαι πολύ στεναχωρημένη... Προχθές έμαθα ότι ένας θείος μου πολύ αγαπημένος έχει καρκίνο. Νομίζω ότι δεν υπάρχει άνθρωπος που θα πει κάτι κακό γι'αυτόν, είναι πάντα με το χαμόγελο και τα ροζ του μαγουλάκια και πρόθυμος να βοηθήσει τους πάντες, γι'αυτό και δεν μπορώ να το χωνέψω ακόμη.... Αυτό ήταν το ένα σοκ...

Χθες χτυπάει το τηλέφωνο και με ειδοποιούν ότι έφυγε από την ζωή ένας πρώην συνάδελφός μου, κι αυτός από καρκίνο.. Το τραγικό; 40 χρονών και αφήνει πίσω του 2 παιδάκια.... Με αποτελείωσε...

Γιατί να συμβαίνουν αυτά; Φεύγουν όλο και νεώτεροι άνθρωποι...

Συγνώμη ρε κορίτσια που σας μαύρισα αλλά έχω γίνει κομμάτια και ήθελα να το βγάλω από μέσα μου....

Τι να πω βρε Ελενίτσα? Πολύ δύσκολες καταστάσεις αυτές! Μακάρι ο θείος σου να το ξεπεράσει το πρόβλημα. Υπάρχουν κάποιες μορφές καρκίνου που μπορούν να καταπολεμηθούν.

Όσο για τον συνάδερφο τι να πω.....Μακάρι η γυναίκα του και τα παιδάκια του να καταφέρουν να ξεπεράσουν τον χαμό του και να είναι το τελευταίο κακό που τους βρίσκει!

Και για να ελαφρύνω το κλίμα....

Χθες τελικά βάψαμε το δωμάτιο της μικρής και ενώ είχα επιλέξει λιλά με λαχανί μου βγήκε μωβ με έντονο το λαχανί κι έτσι αγγάρεψα τον μπαμπάκα μου να το περάσει ένα χέρι ακόμη αύριο αλλά στο ανοιχτό χρώμα, και Παρασκευή περιμένω και το κρεβάτι της να έρθει!

Στο μεταξύ ψάχνω για κουρτίνα και μου λένε κάτι τρελές τίμες που τα έχω παίξει!!!! 350 ευρώ για μια παιδική κουρτίνα;;; Ελεος δηλαδή! Και υστερα θέλουν να δουλέψουν κιόλας;;;

καταρχήν ο συνδιασμός των χρωμάτων μου αρέσει πολύ! Όσο για τις κουρτίνες και στο παζάρι μια χαρά είναι και άμα τις βαρεθείς τις αλλάζεις χωρίς να σκέφτεσαι ότι έδωσες μία περιουσία για να τις αγοράσεις! Εγώ έτσι έχω κάνει!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

χθες σφουγγάρισα με δυσκολία γκρίνια της κόρης!!!!!

πολλή γκρίνια χθες!!!!!!!μίρλα!!!!μας έχει βαρεθεί η πολυκατοικία με τις φωνές της, τη μίρλα!!!:oops:

Φάση είναι αυτή που την περνάνε όλα φεφάκι! Κι εμένα ο μικρός είναι ώρες - ώρες .......

είχαμε ατυχηματάκια χθες, αλλά ήταν κ πιο συνεργάσιμη στο θέμα, είχαμε συνεννόηση!

αυτό που κατάλαβα είναι ότι δεν πρέπει να της λέμε τοσο συχνά "θέλεις κακά; τσίσα;" την αγχώνει! γι' αυτό κ λέει "όχιιιιιι"

Σωστά!

αλλά αυτή η πάνα που της βάζουν για το σχολικό μάλλον μας πάει πίσω κ την μπερδεύει! τέλος πάντων. προς το παρόν δεν θέλω να πιέσω ούτε μπορώ να τα έχω όλα!

το καλό είναι ότι η δασκάλα της την βάζει στη λεκάνη κ δείχνει κ εκεί να συνεργάζεται!

στα της δουλειάς ρώτησα τί αποφάσισαν...κ η απάντηση ήταν: κοντεύουμε να αποφασίσουμε!!!:rolleyes:

ούτε το μεσανατολικό τόση σκέψη!!μήπως να το ρίξουν στη γιόγκα;:Pνα βοηθηθούν τα παλουκάρια!!!:tongue:τα ζώα μου αργά!

Τι λες καλέ??? Ξέρεις τι φαιά ουσία καίνε για να πάρουν τις αποφάσεις τους? Την πυροσβεστική να καλέσετε μην κάψουν κανένα εγκέφαλο!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημερααααα, οοοολληηηηη μεραααα(ετσι με ξυονησε η κορη μου:tongue::tongue:),

ελα ρεεεεεεεεε, τί γλυκό προφιτερόλ!!!!!!!

τι κανετε κοριτσια μου??? καλα??χθες ειχαμε ενα γεματο απογευμα, πηγαμε σε μια εκδηλωση για παιδια που την διοργανωσαν τα νηπιαγωγεια του νομου και βασικο θεμα ειχαν τα παραμυθια. ηταν πολυ ομορφα. μετα μια βολτα σε μια πλατεια με τη φιλη μου και τα παιδια οπου επαιξαν σαν τρελλα. να βλεπετε 3 μωρα χερι χερι να περπατανε!!!!πολυ πλακα!!!κριμα που δεν ειχα φωτογραφικη. καταληξαμε 9 στο σπιτι, οπου ηρθε ενας φιλος και καθησαμε μεχρι τις 11 στο μπαλκονι. στο μεταξυ το μικρο προφιτερολ κοιμηθηκε. μετα εβαλα στο φουρνο να γινονται τα ετοιμα γεμιστα της μανουλας απτην καταψυξη και σιδερωσα μεχρι τις 2:shock::|:neutral:!!!το πρωι φυσικα δεν μπορουσα να ξυπνησω απτη νυστα!!!το μωρο μου το πρωι ηταν κουκλακι(κουκουβαααα), τουβαλα ενα καινουργιο συνολακι και ηταν τελεια!!!δεν καθοταν να βγαλουμε φωτο, ισως το απογευμα:rolleyes::rolleyes:. κατα ταλλα θελω σημερα να βγαλω χαλια και να τα πλυνουμε με τον αντρουλη.παω να δουλεψω, σας φιλωωωω πολυυυ

κ τσουβάλι να της βάλεις, πάλι κουκλάκι θα είναι!

τα ολόμαλλα χαλιά πλένονται ρε παιδιά; γιατί τα δικά μου τα έστειλα καθαριστήριο κ πρέπει να τους πάρω κάποια στιγμή να μου πουν τιμή.

αν γύριζα το χρόνο θα έπαιρνα πλενόμενα!

μέχρι τις 2!!!!!!!!!!:shock:

φεφακο ειναι καποιες μερες που η γκρινια και της δικιας μου ειναι ανυποφορη!!!υπομονη θελει και ψυχραιμια(το λεω να το ακουω και εγω:?). οσο για την πανα, πρωτες μερες ειναι , μια χαρα νομιζω τα πατε. σιγα σιγα ολα θα γινουν και το συσακι θα προσαρμοστει πληρως με τη νεα διαδικασια. καλα κουραγια με τη δουλεια. και εμας σημερα ο αφεντικος ειναι μες στα νευρα:?:-?

μόλις κατέβηκε η διεύθυνση κ με ρωτούσε για τις ασφαλιστικές εισφορές!

είναι υποχρεωτικό;

:confused::P:rolleyes::cool:

μισό να ρίξω την τράπουλα!:tongue:

παντως να σας πω κατι???περναμε τη μιση μας μερα στη δουλεια για να μπορουμε να προσφερουμε στα παιδια μας το καλυτερο και τι καταφερνουμε?? να τα βλεπουμε ελαχιστα και να περνανε τη μερα τους με αλλους εκτος των γονιων τους??καποιες μερες πανω που προσπαθω να μαζεψω το σπιτι, τις δουλειες, ερχεται η μικρη και μου λεει:ελα μαμουλα παιξουμε...ποσο μου λειπει το γλυκο μου...ποσο στεναχωριεμαι που χανω πολλες στιγμες της καθημερινοτητας της. τουλαχιστον ειμαι ησυχη οτι περναει καλα στο σχολειο της..

σορυ που σας ζαλιζωωω...

τα ίδια σκεφτομαι κ εγώ.

μόνο που δεν λείπω μισή μέρα! ουσιαστικά μου μένουν 3-4 ώρες μάξιμουμ με το παιδί ξύπνιο κ σε αυτές τις ώρες πρέπει να συμμαζέψω, μαγειρέψω, καθαρίσω, ταϊσω, πλύνω, σιδερώσω, να πλυθώ...να φάω!

χθες σφουγγάριζα κ είχα την σύσα από δίπλα "αγκαλιά θέλω" κ πατούσε τα σφουγγαρισμένα.

πώς να μην σφουγγαρίσω όμως που ήταν χάλια κάτω! κ δεν μιλάω να το κάνω γυαλί το σπίτι ούτε να κάνω φαγητό χρονοβόρο. έναν τραχανούλι, έναν χυμούλι, λίγο ψωμάκι! να βάλω τα φαγητά μας σε τάπερ για σήμερα κ να πλύνω τα άπλυτα στο νεροχύτη, να ετοιμάσω φρούτα για βράδυ, να τινάξω ριχτάρια...πάει το 24ωρο.

την κατσιάζω στις αγκαλιές κ δεν χορταίνει ούτε εγώ.

αλλά αυτές οι τύψεις θεωρώ ότι εμένα με έχουν πάει πίσω ως μάνα με το να μην της έχω κανει σαφές ότι υπάρχουν όρια σε αυτά που θέλει!

δεν μπορεί όλη την ώρα να γίνεται το δικό της, να φοράει το καλό φόρεμα στο σπίτι, να παίζει με το κρεμοσάπουνο κ να λερώνεται...να πατάει σε νερά, να κουνάει τις καρέκλες με θόρυβο στη βεράντα κ να ενοχλούνται οι γείτονες! κ ας μη λένε τίποτα...

να κάνει σαν να την σφάζουν, επειδή της καθαρίζω τη μύτη με φυσιολογικό ορό κ αποφρακτήρα! ήμαρτον δηλαδή. μας ακούει όλο το τετράγωνο!!!!!

να θέλει να παίξει με τα τσιγάρα κ να χαλάει ο κόσμος που δεν της κάνω το χατήρι!!!!!!!!

κοκ

αυτό =...έχω αποτύχει, οπότε, πρέπει να βρω την ισορροπία να μπω στο ρόλο της μάνας κ όχι στο ρόλο της φίλης του παιδιού!!!!!

:oops:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Μια μέρα έλειψα και δε σας προλαβαίνω.

Λοιπόν, σήμερα το μενού έχει κολοκυθάκια γεμιστά με αυγολέμονο.

Σημερα φαγαμε το φαγακι που αντεγραψα απο την Αννα αν δεν κανω λαθος , χοιρινες μπριζολες με ρυζακι στο φουρνο εβαλα και κιτρινες πιπεριες και σκορδο και εγινε λουκουμι! Την επομενη θα προσθεσω διαφορα χρωματα πιπεριες και κρασακι...

Ελένη, όπως σου είπε και η Φέφη, εγώ έκανα τις μπριζόλες. Δεν πρόλαβα να σου γράψω να βάλεις μουστάρδα στις μπριζόλες. Δίνει πολύ ωραία γεύση και το ρυζάκι γίνεται διαφορετικό. Να φανταστείς ότι εγώ δεν τρώω πιλάφι. Μόνο έτσι το τρώω.

Καλησπερα κοριτσια.

Αποψε ειμαι πολυ στεναχωρεμενη...:(

Το αγορακι μιας γνωστης μου,(στην ηλικια του θησαυρου περιπου....)

εκανε σημερα επεμβαση ανοιχτης καρδιας.....συγγενη καρδιοπαθεια εχει....

Τωρα ειναι σε καταστολη με αναπνευστηρα.......:cry:

Προσευχηθειτε κι εσεις να πανε ολα τελεια και σε λιγες μερες το παιδακι να ειναι κοντα στους γονεις του...γερο και δυνατο!!!!!!

Ειμαι....ΧΑΛΙΑ!!!!!!!!!

Τα λογια φτωχα.....

Δωράκι, εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Αχ! Πολύ στεναχωριέμαι όταν ακούω για παιδάκια, αλλά και όταν ακούω για μικρούς ανθρώπους. Γιατί ρε γμτ?:(


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ανοίξτε τηλεοράσεις ή βάλτε ραδιόφωνο!

Ο Κασιδιάρης της χα πέταξε ποτήρι με νερό στη Δούρου και έδειρε την Κανέλλη!!!! Στην εκπομπή του Παπαδάκη!

μου τα είπε ο φέφος νωρίτερα κ μου ανέβασε στον τοίχο στο φ.μπ. το συμβάν!

Τι λες καλέ??? Ξέρεις τι φαιά ουσία καίνε για να πάρουν τις αποφάσεις τους? Την πυροσβεστική να καλέσετε μην κάψουν κανένα εγκέφαλο!!!

τί να πει κανείς! το σάλιο μου χαλάω!:cool:

Link to comment
Share on other sites

Ελενη να κοιταξεις υφασματα κ απο ΙΚΕΑ κ αλλα τετοια καταστηματα!εχουν υπεροχα σχεδια,κ μην κολλας με παιδικες κουρτινες,βαλε απλα χρωμα!λουλουδενια ας πουμε!πω πω κουκλιστικο θα γινει!!!!

Είδα αλλά δεν μου άρεσε κάτι...

Τι να πω βρε Ελενίτσα? Πολύ δύσκολες καταστάσεις αυτές! Μακάρι ο θείος σου να το ξεπεράσει το πρόβλημα. Υπάρχουν κάποιες μορφές καρκίνου που μπορούν να καταπολεμηθούν.

Όσο για τον συνάδερφο τι να πω.....Μακάρι η γυναίκα του και τα παιδάκια του να καταφέρουν να ξεπεράσουν τον χαμό του και να είναι το τελευταίο κακό που τους βρίσκει!

Μακάρι Αγγελική μου!

καταρχήν ο συνδιασμός των χρωμάτων μου αρέσει πολύ! Όσο για τις κουρτίνες και στο παζάρι μια χαρά είναι και άμα τις βαρεθείς τις αλλάζεις χωρίς να σκέφτεσαι ότι έδωσες μία περιουσία για να τις αγοράσεις! Εγώ έτσι έχω κάνει!

Θα πάω γιατί στο σπίτι έβαλα ακριβές κουρτίνες και το σκυλομετάνιωσα! Οπότε με βλέπω να πηγαίνω μπουτίκ λάϊκα!!!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Φέφη σε 1-2 μέρες το παιδί θα συνηθίσει την διαδικασία, οπότε πες την δασκάλα της να την βάζει για τσισάκια πριν φύγουν με το σχολικό ή για λίγες μέρες να την παιρνετε εσείς!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα πάω γιατί στο σπίτι έβαλα ακριβές κουρτίνες και το σκυλομετάνιωσα! Οπότε με βλέπω να πηγαίνω μπουτίκ λάϊκα!!!

η κουρτίνα της σύσας είναι φτηνή, αλλά της αρέσει τρελά, γιατί είναι χαρούμενη! με κουκλάκια, σπιτάκια....θα βρεις στη λαϊκή.

κ εγώ σκυλομετάνιωσα τα ακριβά χαλιά!

Φέφη σε 1-2 μέρες το παιδί θα συνηθίσει την διαδικασία, οπότε πες την δασκάλα της να την βάζει για τσισάκια πριν φύγουν με το σχολικό ή για λίγες μέρες να την παιρνετε εσείς!

θα της το πω, αν κ νομίζω την βάζει στη λεκάνη πριν το λεωφορείο.

για να την παίρνει ο φέφος δυστυχώς δεν προλαβαίνει.

μόνο αν την έπαιρναν τα πεθερικά μου, αλλά η πεθερούλα μου λείπει στην πόλη σου.

οπότε από εβδομάδα! αν κ δεν θέλω να υποχρεώνομαι άλλο...

θα προτιμούσα να αυτονομηθούμε ως οικογένεια.μη πιάνς;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ωραία ήταν η βολτούλα στην Πινακοθήκη. Είδα έργα διαφόρων καλλιτεχνών, άλλα μου άρεσαν, άλλα καθόλου και άλλα δεν τα κατάλαβα τι νόημα έβγαζαν. .............

Μπράβο Εβίρι μας με τις ωραίες τσάρκες σας !!!! Είναι πολύ χαλαρωτικό και μόνο που το διαβάζει κανείς (φαντάσου κιόλας να το κάνεις :rolleyes:) χα !

Η Πηνελόπη είναι η Φούμπι μας μάνα μου !:D

Καλησπερα κοριτσια.

Αποψε ειμαι πολυ στεναχωρεμενη...:(

Το αγορακι μιας γνωστης μου,(στην ηλικια του θησαυρου περιπου....)

εκανε σημερα επεμβαση ανοιχτης καρδιας.....συγγενη καρδιοπαθεια εχει....

Τωρα ειναι σε καταστολη με αναπνευστηρα.......:cry:

..........

Καληνυχτα σας....καλο ξημερωμα!

Όλα καλά θα πάνε Δωρα μου με το μικρούλι ! Οι προσευχές μας μαζί του ! Γρήγορα να σεις που θα γυρίσει σπίτι ΣΙΔΕΡΕΝΙΟΣ !!!

Τοκ τοκ!!:cool: Μετά από τόσες μέρες, μη μου κλείσετε τη πόρτα στα μούτρα...:tongue:

....Ελπίζω να τα πούμε σύντομα (συντομότερα δηλαδή).:rolleyes:

Σμουτςςςςςςςςςςς!!:D

Δεν κλείνουμε πόρτες εδώ ! Να είστε καλά !

ΈλενΑγγλία,

Με γεια τα καλλυντικά τα καινούρια !!!! Πω πω τί μου θύμησες τώρα λέει (τον καιρό που ξόδευα σε ακριβά καλλυντικά... :tongue:) !!! Καλοφόρετα !

Ζωπ που εισαι καλε?θα συμφωνησω με Αγγελικη,εισαι το αστρονομικο μας φαινομενο χαχαχαχαχαχαχα!!!

υσ.ΣΗΜΕΡΑ ΜΠΗΚΑΜΕ ΣΤΟΝ ΜΗΝΑ ΜΑΣ,γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!

Άντε με έναν πόνο ! Μετράς αντίστροφα πια ε ?????? Μανούλα to be !!!! :-P

...

Σήμερα το απόγευμα η κόρη μου έχει πρόβα για ένα θεατρικό που ανεβάζουν με το φροντιστήριο των αγγλικών και καπάκι τελειώνοντας θα πάμε τον μικρό για εμβόλιο και .....σέρβις!

Οπότε το απόγευμά μου θα είναι γεμάτο!

Ευτυχώς σήμερα σχολάω στις δύο αλλά θα είμαι στους δρόμους μέχρι το βράδυ!

Κι εμείς Αγγελικούλα έχουμε λογοθ. και μετά θα μιλήσω με παιδίατρο. Στην περίπτωση που δεν έχει πολύ κόσμο παίζει και να τα πάω για εμβόλιο (και τα 2 έτσι ? εννοείται) !

Ωχ και μόνο που το σκέφτηκα κουράστηκα !

Έχω και σίδερο... ε μα ναι... μ΄έβαλε ο γιος μου για ύπνο χθες πού να ανοίξει το μάτι ... άσ' τα !

Kαλημέρα κι από μένα.... Όσο καλή μπορεί να είναι:(

Είμαι πολύ στεναχωρημένη... Προχθές έμαθα ότι ένας θείος μου πολύ αγαπημένος έχει καρκίνο. Νομίζω ότι δεν υπάρχει άνθρωπος που θα πει κάτι κακό γι'αυτόν, είναι πάντα με το χαμόγελο και τα ροζ του μαγουλάκια και πρόθυμος να βοηθήσει τους πάντες, γι'αυτό και δεν μπορώ να το χωνέψω ακόμη.... Αυτό ήταν το ένα σοκ...

Χθες χτυπάει το τηλέφωνο και με ειδοποιούν ότι έφυγε από την ζωή ένας πρώην συνάδελφός μου, κι αυτός από καρκίνο.. Το τραγικό; 40 χρονών και αφήνει πίσω του 2 παιδάκια.... Με αποτελείωσε...

Καντυ μου ότι και να εις έχεις δίκιο αλλά εμείς παρακαλάμε να μην είσαι εσύ σ'αυτή την λίστα! (σόρυ, ξέρω ότι ακούγεται άσχημο κι εγωιστικό)

Σ' ευχαριστώ ! Ξέρω ότι όλες σας αυτό σκέφτεστε !!!

Τί να γράψω να το απαλύνω λίγο... για τον θείο σου καταρχήν να σκέφτεστε θετικά. Υπάρχουν και ορισμένες μορφές καρκίνου που παλεύονται ! Κι αν είναι τόσο καλός .... ελπίζω στο καλύτερο !

Για τον συνάδελφο είναι όντως χτύπημα... νέος άνθρωπος με οικογένεια και μικρά παιδιά ! Κρίμα ! Ο Θεός να δίνει κουράγιο στην οικογένειά του και δύναμη !

Όσο για τις κουρτίνες έχεις εναλλακτική... ψάξε ακόμη και στην λαϊκή χωρίς πλάκα μπορεί να βρεις όμορφο ντεσέν και καλή σε ποιότητα... δεν αξίζει αν σκεφτείς ότι θα τις αλλάξεις σε λίγα χρόνια !

Υπάρχουν και πολλά μαγαζιά που έχουν προσφορές σε ρετάλια ανάλογα πόσα μέτρα ύφασμα χρειάζεσαι

:oops:εντάξει, παρεξήγησα, αν κ μου πέρασε από το νου η σκυλοκόρη!

είναι παιδί μάλαμα όπως η μαμά του κ ο μπαμπάς του! εξαιρετικό παιδί από εξαιρετική οικογένεια!:)

χα χα χα :P

καλημερααααα, οοοολληηηηη μεραααα(ετσι με ξυονησε η κορη μου:tongue::tongue:), τι κανετε κοριτσια μου??? καλα??χθες ειχαμε ενα γεματο απογευμα, πηγαμε σε μια εκδηλωση για παιδια που την διοργανωσαν τα νηπιαγωγεια του νομου και βασικο θεμα ειχαν τα παραμυθια. ηταν πολυ ομορφα. μετα μια βολτα σε μια πλατεια με τη φιλη μου και τα παιδια οπου επαιξαν σαν τρελλα. να βλεπετε 3 μωρα χερι χερι να περπατανε!!!!πολυ πλακα!!!κριμα που δεν ειχα φωτογραφικη. καταληξαμε 9 στο σπιτι, οπου ηρθε ενας φιλος και καθησαμε μεχρι τις 11 στο μπαλκονι. στο μεταξυ το μικρο προφιτερολ κοιμηθηκε. μετα εβαλα στο φουρνο να γινονται τα ετοιμα γεμιστα της μανουλας απτην καταψυξη και σιδερωσα μεχρι τις 2:shock::|:neutral:!!!το πρωι φυσικα δεν μπορουσα να ξυπνησω απτη νυστα!!!το μωρο μου το πρωι ηταν κουκλακι(κουκουβαααα), τουβαλα ενα καινουργιο συνολακι και ηταν τελεια!!!δεν καθοταν να βγαλουμε φωτο, ισως το απογευμα:rolleyes::rolleyes:. κατα ταλλα θελω σημερα να βγαλω χαλια και να τα πλυνουμε με τον αντρουλη.παω να δουλεψω, σας φιλωωωω πολυυυ

Εμ σιγά που δεν θα ήταν κούκλα λέμε η νύφη μου !!!! ΑΧ να μου την φιλήσεις !

Είναι όμορφες αυτές οι βόλτες με τα παιδάκια μας ! Γεμίζουμε μπαταρίες !

Κι επειδή οι τύψεις πάντοτε θα σε/μας κυνηγούν κοίτα να γεμίζεις όσο μπορείς τον χρόνο σας με όμορφα πράγματα. Και κάτι άλλο συμβουλή : και οι μαμάδες μας διέθεταν πολύ χρόνο κάνοντας 1 και 2 δουλειές πολλές φορές ενώ υπήρχαν μεγαλύτερα αδέρφια που μεγάλωναν (στην κυριολεξία) τα μικρότερα παιδιά της οικογένειας... και πάλι όμως η μάνα είναι μια, κι ένα λεπτό αγάπης αρκεί να γεμίσει η παιδική ψυχούλα !

Πιστεύω ότι προσπαθούμε όλες μας να αναπληρώνουμε το κενό που δημιουργείται λόγω εργασίας/συνθηκών, η καθεμία με τον τρόπο της... ΜΗΝ ΑΥΤΟΜΑΣΤΙΓΩΝΕΣΤΕ - ΧΑΝΕΤΕ ΠΟΛΥΤΙΜΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ !

Ανοίξτε τηλεοράσεις ή βάλτε ραδιόφωνο!

Ο Κασιδιάρης της χα πέταξε ποτήρι με νερό στη Δούρου και έδειρε την Κανέλλη!!!! Στην εκπομπή του Παπαδάκη!

Ντροπής πράγματα !

Καλημέρα κορίτσια!!! Μια μέρα έλειψα και δε σας προλαβαίνω.

Λοιπόν, σήμερα το μενού έχει κολοκυθάκια γεμιστά με αυγολέμονο.

Μιαμ μιαμ !

Link to comment
Share on other sites

Εμείς για σήμερα κάτι πολύ εύκολο/πρόχειρο και γρήγορο : πατατοσαλάτα με τόνο κλπ κλπ και μια πολύ ωραία σαλατούλα με ντάκο, ντομάτα, τυρί κλπ κλπ μια για τον έναν μια για τον άλλο ..... μη πιανς ?????????????????????

(ΜΟΝΟ ΠΡΟΣΟΧΗ : προς Θεού, μην αντιγράψετε το μενού μου και μαλλιοτραβηχτούμε !!!! α χα χα χα χα χα )

Υ.Γ. Νέο αγαπημένο τραγούδι του ΝΙΚ : Ένα και δυο μετράω τα κύματα ... Stavento...

Άσε που το κ@λοπαιδο (χαϊδευτικά έτσι ?) έχει ποίημα να πει στην γιορτή και δεν μου το λέει ... δεν μπορώ να τον πείσω με την καμία να το πει... η δασκάλα του μου είπε ότι το ξέρει όλο και πως το υπαγορεύει και καθαρά (με βλέπω να της δίνω την βιντεοκάμερα να τον τραβήξει στις πρόβες γιατί πολύ φοβάμαι ότι με τον κόσμο στην γιορτή δεν θα συνεργαστεί) !

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια!!!!!!Δωρακι μου κ εμεις περασαμε τελεια,κ η μπουμπου χιχιχιχι!!!Xaxaχαχαχα.Ο Θησαυρος μας ολη την ωρα στο αυτοκινητο ελεγε..."μαμα; η μπουμπουυυυυυυ νανι;"αυτη ηταν η Τζουλια του ελεγα εγω..."τζουααααα μμμμμμ μπουμου;;"

χαχαχαχα ακομα την αναφερει,με το που ξυπνησαμε: μαμααααα τζουααααα;

Και το ποιο κουφο...μου λεει:μαμα,Αννααααα μπεμπε κοιτσα;((κοιλιτσα)

"Μπεμπε κοιτσα η μαμααααα!!!!!!:tongue:

ειμαι σιγουρη πως ολα θα πανε καλα με το παιδακι,κ συντομα θα ξεπερασει τον γολγοθα του!!!!!!!!οι προσευχες μας ειναι παντα με ολα τα παιδακια που τις εχουν αναγκη!!!!

ετσι ειναι.....

υσ.ΣΗΜΕΡΑ ΜΠΗΚΑΜΕ ΣΤΟΝ ΜΗΝΑ ΜΑΣ,γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!

Ζητωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!

Καλημερούδια!!!!!

Δωράκι μου όλα καλά θα πάνε για τον μικρούλη. Η προσευχή μου θα είναι πάντα μαζί του!

Να σαι καλα κοριτσακι.

Σήμερα το απόγευμα η κόρη μου έχει πρόβα για ένα θεατρικό Τελειααααα που ανεβάζουν με το φροντιστήριο των αγγλικών και καπάκι τελειώνοντας θα πάμε τον μικρό για εμβόλιο και .....σέρβις!Εμβολιο ε;Ευχομαι ολα καλα !!!!

Οπότε το απόγευμά μου θα είναι γεμάτο!

Ευτυχώς σήμερα σχολάω στις δύο αλλά θα είμαι στους δρόμους μέχρι το βράδυ!

Να περασετε ομορφα!!!!!!

Kαλημέρα κι από μένα.... Όσο καλή μπορεί να είναι:(

Είμαι πολύ στεναχωρημένη... Προχθές έμαθα ότι ένας θείος μου πολύ αγαπημένος έχει καρκίνο. Νομίζω ότι δεν υπάρχει άνθρωπος που θα πει κάτι κακό γι'αυτόν, είναι πάντα με το χαμόγελο και τα ροζ του μαγουλάκια και πρόθυμος να βοηθήσει τους πάντες, γι'αυτό και δεν μπορώ να το χωνέψω ακόμη.... Αυτό ήταν το ένα σοκ...

Χθες χτυπάει το τηλέφωνο και με ειδοποιούν ότι έφυγε από την ζωή ένας πρώην συνάδελφός μου, κι αυτός από καρκίνο.. Το τραγικό; 40 χρονών και αφήνει πίσω του 2 παιδάκια.... Με αποτελείωσε...

Γιατί να συμβαίνουν αυτά; Φεύγουν όλο και νεώτεροι άνθρωποι...

Συγνώμη ρε κορίτσια που σας μαύρισα αλλά έχω γίνει κομμάτια και ήθελα να το βγάλω από μέσα μου....

:(:(:(:(:(:(:(:(

Κριμα για τον θειο σου....τι να πω;Μακαρι να το ξεπερασει.....Ο Θεος μαζι του!!!!!!

Οσο για τον συναδελφο σου...τι να πω;Αχ Παναγια μου....γιατι να φευγουν νεοι ανθρωποι απο την ζωη;Ειχε 2 παιδια να μεγαλωσει...

Ας εχει καλο παραδεισο.....

Και για να ελαφρύνω το κλίμα....

Χθες τελικά βάψαμε το δωμάτιο της μικρής και ενώ είχα επιλέξει λιλά με λαχανί μου βγήκε μωβ με έντονο το λαχανί κι έτσι αγγάρεψα τον μπαμπάκα μου να το περάσει ένα χέρι ακόμη αύριο αλλά στο ανοιχτό χρώμα, και Παρασκευή περιμένω και το κρεβάτι της να έρθει!

Στο μεταξύ ψάχνω για κουρτίνα και μου λένε κάτι τρελές τίμες που τα έχω παίξει!!!! 350 ευρώ για μια παιδική κουρτίνα;;; Ελεος δηλαδή! Και υστερα θέλουν να δουλέψουν κιόλας;;;

Να παρεις απο τυην Λαικη..εχουν πανεμορφες κουρτινες και πολυ καλες τιμες...Τελεια τα χρωματα του δωματιου.

Δώρα μου γλυκειά κάθε βράδυ στην προσευχή μου παράκαλάω για όλα τα παιδάκι να είναι καλά και για την Αννούλα μας το ίδιο.Ελπίζω όλα να πάνε καλά και να γυρίζει το παιδάκι υγιέστατο στο σπίτι του..Σε ευχαριστω ...

οχι καλε Φεφι,δεν σας απατησε ο θησαυρος χιχιχιχι!!ειχαμε μαζι την σκυλοκορη κ ο μικρος(επειδη μοιαζει με ενα σκυλακι που εχουν στο χωριο η Δωρα) την φωναζε με το ονομα αυτου!!!Χαχαχαχα σημερα την λεει τζουα!!!!ο καλος μου ειναι απιστευτα τρυφερο παιδακι,κ με τα ζωακια αλλα ρε παιδια επαθα πλακα ποσο καλος ηταν κ μου χαιδευε την κοιλιτσα!σ ευχαριστω....ε κ κλασσικα ο στρουμφουλης βαρουσε με δυναμη!το ενιωσε κ η Δωρα μας χαχαχαχαχα!!!

Ναι ναιιιι ενιωσα στουμφουληηηηηη!!!!!!!!!!!!!!!!

είναι παιδί μάλαμα όπως η μαμά του κ ο μπαμπάς του! εξαιρετικό παιδί από εξαιρετική οικογένεια!:)

:oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:

καλημερααααα, οοοολληηηηη μεραααα(ετσι με ξυονησε η κορη μου:tongue::tongue:), τι κανετε κοριτσια μου??? καλα??χθες ειχαμε ενα γεματο απογευμα, πηγαμε σε μια εκδηλωση για παιδια που την διοργανωσαν τα νηπιαγωγεια του νομου και βασικο θεμα ειχαν τα παραμυθια. ηταν πολυ ομορφα. μετα μια βολτα σε μια πλατεια με τη φιλη μου και τα παιδια οπου επαιξαν σαν τρελλα. να βλεπετε 3 μωρα χερι χερι να περπατανε!!!!πολυ πλακα!!!κριμα που δεν ειχα φωτογραφικη. καταληξαμε 9 στο σπιτι, οπου ηρθε ενας φιλος και καθησαμε μεχρι τις 11 στο μπαλκονι. στο μεταξυ το μικρο προφιτερολ κοιμηθηκε. μετα εβαλα στο φουρνο να γινονται τα ετοιμα γεμιστα της μανουλας απτην καταψυξη και σιδερωσα μεχρι τις 2:shock::|:neutral:!!!το πρωι φυσικα δεν μπορουσα να ξυπνησω απτη νυστα!!!το μωρο μου το πρωι ηταν κουκλακι(κουκουβαααα), τουβαλα ενα καινουργιο συνολακι και ηταν τελεια!!!δεν καθοταν να βγαλουμε φωτο, ισως το απογευμα:rolleyes::rolleyes:. κατα ταλλα θελω σημερα να βγαλω χαλια και να τα πλυνουμε με τον αντρουλη.παω να δουλεψω, σας φιλωωωω πολυυυ

Χαιρομαι που περασατε ομορφα.....αλλα βρε ψυχη μου.....μεχρι τις 2 σιδερωνες;:shock: χαρα στο κουραγιο σου!!!!!!!

Καλημεραααααααααα.

Σημερα το πρωι ειδα στον Παπαδακη σκηνες βιας!!!!!

Ενας της χρυσης αυγης εβριζε τους συνομιλητές του κι επιδη δεν συμφωνουσε μαζι τους...(κλασικα...)πεταξε ενα ποτηρι νερο σε εκπροσωπο του συριζα...(γυναικα) και εριξε σφαλιαρες την Λιανα κανελη!!!!:shock::shock::shock:

Χωρις πλακα σοκαριστικα που το ειδα.........Ελεος που ζουμε πια!!!!!!!

Εντω μεταξυ εσπασε τα παντα στο περασματου στο καναλι και τωρα τον κυνηγαει η αστυνομια....αυτοφωρο,αλλα φυσικα αυτος κρυβετε!!!!!

Που παμε ρε γμτ!!!!!!!!

Αυτα τα ομορφα!!!!!

Παω να δωσω φρουτα στο παιδακι μου.

Α, σημερα μαγειρευω μοσχαρακι με χυλοπιτες.


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

ΈλενΑγγλία,

Με γεια τα καλλυντικά τα καινούρια !!!! Πω πω τί μου θύμησες τώρα λέει (τον καιρό που ξόδευα σε ακριβά καλλυντικά... :tongue:) !!! Καλοφόρετα !

κ εγώ το ίδιο. ούτε που θυμάμαι πόσα ακούμπαγα στο χόντο κάθε εβδομάδα!!!!!ιδίως στην κλινίκ!

Κι εμείς Αγγελικούλα έχουμε λογοθ. και μετά θα μιλήσω με παιδίατρο. Στην περίπτωση που δεν έχει πολύ κόσμο παίζει και να τα πάω για εμβόλιο (και τα 2 έτσι ? εννοείται) !

Ωχ και μόνο που το σκέφτηκα κουράστηκα !

Έχω και σίδερο... ε μα ναι... μ΄έβαλε ο γιος μου για ύπνο χθες πού να ανοίξει το μάτι ... άσ' τα !

εγώ το ξενυχτάω τελευταία μετά φέφου! βοηθάει ο χυμός βύσσινο, τονώνει κ παχαίνει φαντάζομαι! μπεκροκανάτα η φέφη!!!!θα με βλέπει κανείς να πίνω κόκκινο ποτό σε κρασοπότηρο κ θα με νομίζει για αλκοόλα!:tongue:

χα χα χα :P

γελάς;:P

Είναι όμορφες αυτές οι βόλτες με τα παιδάκια μας ! Γεμίζουμε μπαταρίες !

Κι επειδή οι τύψεις πάντοτε θα σε/μας κυνηγούν κοίτα να γεμίζεις όσο μπορείς τον χρόνο σας με όμορφα πράγματα. Και κάτι άλλο συμβουλή : και οι μαμάδες μας διέθεταν πολύ χρόνο κάνοντας 1 και 2 δουλειές πολλές φορές ενώ υπήρχαν μεγαλύτερα αδέρφια που μεγάλωναν (στην κυριολεξία) τα μικρότερα παιδιά της οικογένειας... και πάλι όμως η μάνα είναι μια, κι ένα λεπτό αγάπης αρκεί να γεμίσει η παιδική ψυχούλα !

Πιστεύω ότι προσπαθούμε όλες μας να αναπληρώνουμε το κενό που δημιουργείται λόγω εργασίας/συνθηκών, η καθεμία με τον τρόπο της... ΜΗΝ ΑΥΤΟΜΑΣΤΙΓΩΝΕΣΤΕ - ΧΑΝΕΤΕ ΠΟΛΥΤΙΜΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ !

Εμείς για σήμερα κάτι πολύ εύκολο/πρόχειρο και γρήγορο : πατατοσαλάτα με τόνο κλπ κλπ και μια πολύ ωραία σαλατούλα με ντάκο, ντομάτα, τυρί κλπ κλπ μια για τον έναν μια για τον άλλο ..... μη πιανς ?????????????????????

(ΜΟΝΟ ΠΡΟΣΟΧΗ : προς Θεού, μην αντιγράψετε το μενού μου και μαλλιοτραβηχτούμε !!!! α χα χα χα χα χα )

Υ.Γ. Νέο αγαπημένο τραγούδι του ΝΙΚ : Ένα και δυο μετράω τα κύματα ... Stavento...

Άσε που το κ@λοπαιδο (χαϊδευτικά έτσι ?) έχει ποίημα να πει στην γιορτή και δεν μου το λέει ... δεν μπορώ να τον πείσω με την καμία να το πει... η δασκάλα του μου είπε ότι το ξέρει όλο και πως το υπαγορεύει και καθαρά (με βλέπω να της δίνω την βιντεοκάμερα να τον τραβήξει στις πρόβες γιατί πολύ φοβάμαι ότι με τον κόσμο στην γιορτή δεν θα συνεργαστεί) !

θεά, όπως πάντα!!!!να είστε καλά!

μάκια σου!:)

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναιιιι ενιωσα στουμφουληηηηηη!!!!!!!!!!!!!!!!

ζήλεψα!

είναι παιδί μάλαμα όπως η μαμά του κ ο μπαμπάς του! εξαιρετικό παιδί από εξαιρετική οικογένεια!:)

:oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:

φάρδος η κόρη μου!κ καλό παιδί θα πάρει κ χρυσά τα πεθερικά της!

Καλημεραααααααααα.

Παω να δωσω φρουτα στο παιδακι μου.

Α, σημερα μαγειρευω μοσχαρακι με χυλοπιτες.

ωραίο φαγάκι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...