Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 3/10/2024 at 1:28 ΜΜ, despoina554 είπε:

      Σ ευχαριστώ πολύ. Ναι έχω θέμα με την πήξη του αίματος και αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο. Τώρα ήταν η πρώτη φορά που πήρα αγωγή για αυτό. Στις προηγούμενες προσπάθειες δεν το είχαμε βρει. Θεωρώ ότι παίζει ρόλο και η ποιότητα των εμβρύων. Η εμβρυολογος μου είπε ότι το γεγονός ότι έχουμε κάνει 3 προσπάθειες χωρίς να έχει δώσει κάποιο έμβρυο εγκυμοσύνη  ειναι παράξενο. Κανονικά είπε δύο θα έπρεπε να δώσουν. Έχω και μια βιοχημική από φυσιολογική συλληψη. Αυτά. 

      θα πω κι εγώ  στο γιατρό μου να πηγαίνω απόγευμα. 

       

      Κορίτσι μου καλησπέρα...για τη. Πήξη του αίματος κ το φωσφολιπίδικο σύνδρομο τι θεραπεία πήρες?και αν επιτρέπεται έχεις πάει σε αιματολογο η ο γυναικολόγος σου έδωσε διάγνωση κ θεραπεία

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Βάλε στο μίξερ:

500μλ γάλα πλήρες

250 μλ κρέμα γάλακτος πλήρη

μισό ζαχαρούχο

ένα φάκελο γιώτης σαντυγί

και χτύπα λίγα λεπτά και κατάψυξη! Μπορείς να προσθέσεις ότι άλλο αμαρτωλό θες μέσα ή να βάλεις μπισκότα πάνω-κάτω πτι-μπερ σε τάπερ να το κάνεις σάντουιτς. Θέλει μόνο 5 λεπτά από το χρόνο σου.

συνταγή της mikio απ'το δίπλα φόρουμ. απλά τέλειο!!!!!!!

του πάνε ξηροί καρποί καβουρδισμένοι, γλυκό κουταλιού, ό,τι γουστάρεις-σύκο ή καρυδάκι ή βύσσινο!!!!!!

ή κ μπισκότα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

KANTY MOY γλυκια, καλη μου συμπεθερουλα, πολυ στεναχωριεμαι!!!δεν εχουν ουτε καν το φιλοτιμο να σου το πουν ???και σου στελνουν ενα χαρτι???ελεος!!!ξεφτιλα!!!εχω θυμωσει πολυ!!!ευχομαι το καλυτερο για σενα, σου στελνω αγκαλιτσα σφιχτηηηη απτη νυφουλα σου:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μεταξάκι μου αυτό το σκηνικό με τις προειδοποιήσεις είναι απαράδεκτο!

Αλλά δεν φταίνε αυτοί, φταίει το κράτος που τους δίνει το δικαίωμα να το κάνουν!

Πιστεύω πως εσένα δεν θα σε πειράξουν!

Σέβη πολύ σωστά το αντιμετώπιζεις! Δεν πληρώνεσαι, δεν σκίζεσαι στην δουλειά! Σωστή!!!!

Αφροδιτούλα δείτε τι θα σας προτείνει ο μάστορας και φτιάξτε της το κρεβάτι. Είναι ένα πολύ καλό επιχείρημα να εγκαταλείψει το δικό σας!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

περιστερακο χαθηκαμε!!!

θα τα πούμε σύντομα!!

μου ελειψες!

Περιστεράκι μου χάρηκα που τα είπαμε τηλεφωνικά! Πραγματικά είχαμε να μιλήσουμε πολύ καιρό!

κι εγώ το χάρηκα πολύ,να τα λέμε πιο συχνά

Link to comment
Share on other sites

όλες μου οι σκέψεις κοντά σου!!!!

ρε φούστη μου κιέλ παπάρ!!!!!

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

κάντυ μου όλα καλά θα πάνε για σένα!!!!!ακούς μαρή; όλα καλά θα σας πάνε!!!!!μη φοβού!!!!!
α ρε Κάντυ μου,μακάρι να πάνε όλα καλά

KANTY MOY γλυκια, καλη μου συμπεθερουλα, πολυ στεναχωριεμαι!!!δεν εχουν ουτε καν το φιλοτιμο να σου το πουν ???και σου στελνουν ενα χαρτι???ελεος!!!ξεφτιλα!!!εχω θυμωσει πολυ!!!ευχομαι το καλυτερο για σενα, σου στελνω αγκαλιτσα σφιχτηηηη απτη νυφουλα σου:)
Μεταξάκι μου αυτό το σκηνικό με τις προειδοποιήσεις είναι απαράδεκτο!

Αλλά δεν φταίνε αυτοί, φταίει το κράτος που τους δίνει το δικαίωμα να το κάνουν!

Πιστεύω πως εσένα δεν θα σε πειράξουν!

...

Τί να πω βρε κόρες ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ τί μου γίνεται.... είναι ανήθικο θεωρώ το να επιλέγεις να απολύεις εργαζόμενο με τόσα πολλά χρόνια εργασίας (ο ένας 20, και οι άλλοι δυο γύρω στα 17) στέλνοντάς του ραβασάκια.... ποιός είσαι ? Ο μπακάλης της γειτονιάς ???? γμ τα λεφτά μου γμ !!!!

Και δυστυχώς εμεις φταίμε... μπορεί να ΜΗΝ τα φάγαμε μαζί αλλά τους ψηφίσαμε μαζί για να νομοθετούν σύμφωνα με τις βουλές των ολίγων... (πονεμένη συζήτηση)...

Και να μην με πειράξει εμένα προσωπικά Αγγελική έχει ραγίσει το γυαλί πλέον. Δεν έρχεσαι με την χαρά να προσφέρεις αλλά λες από μέσα σου "Ωχ μάνα μου πού πάω πάλι σήμερα ? Θα την βγάλω καθαρή ?" :confused:

ΔΕΝ ΞΕΡΩ Σήμερα έχω καταστεναχωρηθεί με όλα αυτά... αισθάνομαι σαν να μας έχει όλους σε λίστα αναμονής

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ωχ μάνα μου πού πάω πάλι σήμερα ? Θα την βγάλω καθαρή ?"

αυτό δεν θα το ξανασκεφτείς. δεν θα σε νοιάζει. ακούς; έτσι σκεφτόμουν κ εγώ κ κόντευα να λαλήσω εδώ μέσα!

κάνε αυτό που πρέπει κ ρίξτο στο τραγούδι που έτσι κ αλλιώς το έχουμε στο αίμα μας, είπαμε!

για όλους έχει ο Θεός, αυτό να σκέφτεσαι! κ ιδίως για τους καλούς!

ακούς μαρή;;;;;;ακούω να λες!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία ήταν η βολτούλα στην Πινακοθήκη. Είδα έργα διαφόρων καλλιτεχνών, άλλα μου άρεσαν, άλλα καθόλου και άλλα δεν τα κατάλαβα τι νόημα έβγαζαν. Αυτό όμως δε με πείραξε καθόλου, αρκεί που πήγα και είδα.

Υπήρχαν αρκετά εκθέματα και αρκετοί οι ζωγράφοι. Τα ρεύματα δεν τα θυμάμαι όλα -γιατί η αλήθεια είναι ότι δε διάβαζα πάντα την ταμπέλα στην κάθε αίθουσα- αλλά κάποια που θυμάμαι ήταν ιμπρεσιονισμός, μπαρόκ, σουρεαλισμός, κυβισμός κ.α. Από καλλιτέχνες είναι αδύνατον να θυμηθώ τόσα ονόματα. Κάποιους που θυμάμαι αυτή τη στιγμή είναι οι Jan Van Eyck, Panini, Beckman, Carracci, Kirchner, Picasso, Dali, Miro, επίσης αρκετοί Ιταλοί αναγεννησιακοί που εμένα μου άρεσαν περισσότερο απ' όλους όσους είδα σήμερα.

Αυτός που δε μου άρεσε καθόλου ήταν ο Πικάσο και απορώ μέχρι σήμερα τι βρίσκουν οι ειδικοί στους πίνακές του και τον έχουν ανακηρύξει σπουδαίο ζωγράφο.

Εβιράκι μας,

Κι εδώ αργεί να νυχτώσει .... και τα τέκνα μου έχουν αποσυντονιστεί εντελώς... η αλήθεια είναι ότι κουράζομαι κι εγώ παραπάνω επειδή περιμένω να κοιμηθούν πρώτα και μετά να κάνω ορισμένες δουλειές !

Τελικά, έχω καταλάβει ότι το καλοκαίρι είναι για τους αραχτούς - τέεεεεελος !

Έτσι είναι όπως τα λες.

Εμείς εχθές πήγαμε και κουρευτήκαμε μετά το μάθημα. Ο Ν έγινε και πολύ αντράκι λέμε: όλο το κεφάλι με την μηχανή και μπροστά λίγα καρφάκια ! Πότε μεγάλωσε το θκατό ! Λες και θα πάει στους ΟΥΚάδες είναι ! Βγήκε και το μάγουλο έξω ! Κούκλος !

Η άλλη δε , η μικρή μου σαμιαμίδω, έκανε ένα καρέ σε Γαλλικό στυλ που κάνει αυτό το ασύμμετρο πίσω, που είναι πιο κοντό ! Σαν την Αμελί είναι ! Μια γλύκα !

Με 'γεια τα μαλλάκια και των δύο παιδιών, είμαι σίγουρη ότι είναι ακόμη πιο όμορφα απ' όσο περιγράφεις.

Εβιρι ποσο σε ζηλευω....εχεις χορτασει βολτες..με ουσια!!!!!!

Πραγματικά, Δωράκι κι εγώ αισθάνομαι πολύ τυχερή.

Εβίρι μην ξεχάσεις να μας βάλεις φωτο

Θα βάλω σιγά-σιγά. Σήμερα έβγαλα την Πινακοθήκη, την Όπερα και ένα παλάτι στη σλος γκάρτεν.

το τριγημερο μας ηταν σουπερ, η μικρη ξασσαλωσε με τους παπουδες, ο αντρουλης βγηκε αρκετα και εγω χαλαρωσααα και αλλαξα εικονες...ειδα και τις φιλες μου και ολα καλα...τωρα τι κανουμε:-(:sad:

Μπράβο που περάσατε καλά, το χρειαζόσασταν λίγο.

εβιρυ καταπληκτικες οι εικονες σου. καλα να περασεις σημερα.

Σ' ευχαριστώ Αφροδίτη μου.

κόρες όλες έχετε φιλάκια από την πηνελόπη! έχει πολλή δουλειά κ δεν προλαβαίνει με 2 παιδιά κ σπίτι κ μαγαζί καινούργιο!!

είναι καλά κ σας στέλνει χαιρετισμούς!

Ποια Πηνελόπη; Είναι στο μαγειροκαφέ;

εχει καμια σας εύκολη αντίστοιχη συνταγή;

Την ίδια βάση φτιάχνω κι εγώ με τη διαφορά ότι βάζω 1 εβαπορέ αντί για δύο και μόρφατ κονσέρβα.

............εμείς σήμερα μάθαμε ότι ο Μεγάλος άρχισε να στέλνει και ραβασάκια στο σπίτι (ήτοι απόλυση με προειδοποίηση / προμήνυση) για να δίνει την 1/2 αποζημίωση..... :oops: ΝΤΡΟΠΗ λέμε ! Έχει ήδη στείλει σε 3 και μετά σε ποιούς ????? Σε πόσους ακόμη ??????????

Με το ένα πόδι έξω είμαστε .... Στενάχωρα πράγματα...

Στενάχωρα, επίφοβα, απελπιστικά, καταθλιπτικά, ζοφερά, μαύρα κι ένα σωρό άλλα αρνητικά επίθετα που περιγράφουν την παρούσα κατάσταση.

Και να μην με πειράξει εμένα προσωπικά Αγγελική έχει ραγίσει το γυαλί πλέον. Δεν έρχεσαι με την χαρά να προσφέρεις αλλά λες από μέσα σου "Ωχ μάνα μου πού πάω πάλι σήμερα ? Θα την βγάλω καθαρή ?" :confused:

Έτσι ακριβώς. Με φόβο για την εξέλιξη της μέρας πας, με ανακούφιση ότι έμεινες άλλη μια μέρα φεύγεις.

ΔΕΝ ΞΕΡΩ Σήμερα έχω καταστεναχωρηθεί με όλα αυτά... αισθάνομαι σαν να μας έχει όλους σε λίστα αναμονής

Κι εγώ στενοχωριέμαι που τα διαβάζω αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!

Σας χαιρετω απο τη βροχερη Αγγλια..Κατεβηκα στα μαγαζια σημερα και ευτυχως μου κοψε και δεν εβαλα πεδιλο γιατι εριξε μια βροχα αλλο πραγμα...:? ..Πηγα και αγορασα μπλουζες και φορεμα κλπ για τα αδερφακια μου, τα στειλα με το ταχυδρομειο μετα..20 ευρω το απλο ταχυδρομειο για εναμιση κιλο βαρος!!!Ο ντουβρουτζας μου ρθε!

Σημερα φαγαμε το φαγακι που αντεγραψα απο την Αννα αν δεν κανω λαθος , χοιρινες μπριζολες με ρυζακι στο φουρνο εβαλα και κιτρινες πιπεριες και σκορδο και εγινε λουκουμι! Την επομενη θα προσθεσω διαφορα χρωματα πιπεριες και κρασακι...

Εβιρι μου γιαυτο δεν εμπαινα, λογω δουλειας..Αν μεινω εγκυος θα πρεπει να κατσω σπιτι, δε ξερω πως θα την παλεψω..

Εκανα και τα ψουνια μου αμεεεε..πηρα και για τον εαυτο μου μια παλετα σκιες απο Εστε Λοντερ, σπεσιαλ εντισιον λεει δλδ οταν εξαντληθουν δε θα επανακυκλοφορησουν οποτε λεω μιας και τις χαλβαδιαζω ας τις παρω..:-P

Λαβ τα παιδακια σου γλυκα θα ναι με τα καινουργια τους..μαλλακια!!

Δωρακι συμφωνω μαζι σου, η Εβιρι εχει χορτασει βολτες με ουσια! Για να πω την αληθεια βεβαια οταν ειμαστε Ελλαδα με το συζυγο παμε πολλα τετοια..εκπαιδευτικα ταξιδια! Γυρναμε σε μουσεια, αρχαιολογικους χωρους, εκθεσεις ζωγραφικης...Στο ιστορικο μουσειο Κρητης εχουμε παει 3 φορες και ισως ξαναπαμε ειναι καταπληκτικο. Παντα να κοιτατε τις ιστοσελιδες των δημων σας γιατι γινονται πολλα εικαστικα και πολιτιστικα δρωμενα/εκδηλωσεις και τα περισσοτερα δωρεαν η' με μικρη συμμετοχη!!


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Τοκ τοκ!!:cool: Μετά από τόσες μέρες, μη μου κλείσετε τη πόρτα στα μούτρα...:tongue:

Τώρα τι να πω? Ξανά τα ίδια? Τρεχάματα, δουλειές, κ.λ.π. Ευτυχώς την άλλη εβδομάδα τελειώνουν τα σχολεία και τα εξωσχολικά (πλην του τζούντο) κι ελπίζω μετά κααααάπως να ξεκουραστώ... Κι αν καταφέρω να κάτσω κι αρκετά το καλοκαίρι...

Για σήμερα μαγείρεψα φασολάκια, γι' αύριο μάλλον λεμονάτο με ρυζάκι.

Κάντυ μου, χάλια παντού τα οικονομικο-επαγγελματικά. Κουράγιο να έχουμε και υγεία γιατί τα (πιο) δύσκολα έρχονται...

Άννα μου γλυκειά, μπήκατε στην τελική ευθεία, ε? Μπράβο κορίτσι μου! Σ' έχω πάντα στο νου μου. Με το καλό!!!!

Δωράκι μου, χαθήκαμε!! Πότε θα τα πούμε τα δυο μας??

Κοριτσάκια μου, σας γλυκοφιλώ ΟΛΕΣ και σας έχω πάντα στη καρδιά μου!

Ελπίζω να τα πούμε σύντομα (συντομότερα δηλαδή).:rolleyes:

Σμουτςςςςςςςςςςς!!:D


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...