Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 3/10/2024 at 1:28 ΜΜ, despoina554 είπε:

      Σ ευχαριστώ πολύ. Ναι έχω θέμα με την πήξη του αίματος και αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο. Τώρα ήταν η πρώτη φορά που πήρα αγωγή για αυτό. Στις προηγούμενες προσπάθειες δεν το είχαμε βρει. Θεωρώ ότι παίζει ρόλο και η ποιότητα των εμβρύων. Η εμβρυολογος μου είπε ότι το γεγονός ότι έχουμε κάνει 3 προσπάθειες χωρίς να έχει δώσει κάποιο έμβρυο εγκυμοσύνη  ειναι παράξενο. Κανονικά είπε δύο θα έπρεπε να δώσουν. Έχω και μια βιοχημική από φυσιολογική συλληψη. Αυτά. 

      θα πω κι εγώ  στο γιατρό μου να πηγαίνω απόγευμα. 

       

      Κορίτσι μου καλησπέρα...για τη. Πήξη του αίματος κ το φωσφολιπίδικο σύνδρομο τι θεραπεία πήρες?και αν επιτρέπεται έχεις πάει σε αιματολογο η ο γυναικολόγος σου έδωσε διάγνωση κ θεραπεία

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Κορίτσια, κοιτάξτε τις παρακάτω φωτογραφίες και μαντέψτε τι ώρα ήταν όταν τις τράβηξα.

img3947j.jpgimg3948qs.jpg

Για να μη σας κουράζω με τα πολλά κουίζ και μαντεψιές, να σας πω ότι πλησίαζε 22:00 το βράδυ, δηλαδή πριν από περίπου μισή ώρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Γεια σας κοριτσια! Τι μου κανετε?

Δεν προλαβαινω να γραφω σας διαβαζω ομως με μεγαλο ενδιαφερον...

Εβιρι αν το βαζες σε κουιζ παλι εγω θα το βρισκα διοτι και εδω σκοτεινιαζει πολυ αργα..σε κανα δεκαημερο θα δυει ο ηλιος γυρω στις 10.30...:shock:

Εγω τρεχω με δουλεια, καλυτερα γιατι δε μπορω να καθομαι στο σπιτι, παθαινω κολουμπρα..

Φεφη μου πολυ πλακα το κοριτσακι σου να σου ζησει! Καλη επιτυχια με το βρακακι!

Περιστερακι το θεμα με τα δοντια ειναι οτι στοιχιζουν..ο κουκος αηδονι! Κ εγω παρακαλαω να μην εχω προβλημα γτ οι οδοντιατροι ειναι πανακριβοι.

Αννια γιατι αγχος παιδακι μου? Τι βγαινει με το αγχος? Μια τρυπα στο νερο..ευχομαι καλα αποτελεσματα στις εξετασεις του..Να προσεχεις πολυ και εσυ γιατι αν ειναι ουρολοιμωξη μεταδιδεται και με το σεξ αλλα και με την τουαλετα και εισαι και εγκυος δε μπορεις να παρεις φαρμακα..

Ηλιαχτιδα πολυ ωραια ιδεα το ρυζακι στο ζουμι της μπριζολας! Θα το δοκιμασω αυριο κιολας :D


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδιααααααααα!!δεν σας εχω διαβασει,ευτυχως που μαθαινω τα περισσοτερα νεα απο το φατσα μπουκ!!!λοιπον εχθες ειδαμε τον στρουμφουλη,ειναι μια χαρα κ εφτασε 2600κ κατι!πλακουντας τελειος,αμνιακο σουπερ οποτε θα τον αφησουμε μεχρι τις 38βδομαδες,δηλ γενναμε περιπου στις 23Ιουνιου!!!αχ αντε να περνουν οι μερες,δεν αντεχω αλλο θελω στρουμφοαγκαλιτσα!!!!

το χθεσινο μενου ηταν μια φοβερη συντακη με πλιγουρι κ κοτοπουλο σε κομματακια,πιπεριες διαφορες,ελιες κ καρυκευματα!μιλαμε για εντελως γιαμι,εγραψε παλι η μανουλα!

σημερα θα κανω φρεσκο αρακα!φιλακια ομορφες!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα όμορφα κορίτσια.

Γράφω σχετικά νωρίς σήμερα μιας και έβαλα ήδη το φαγητό να γίνεται, σόγια κοκκινιστή με μακαρόνια.

Αργότερα θα συναντηθούμε με μια οικογενειακή μας φίλη και τα παιδιά μας για να δούμε την εθνική πινακοθήκη.

Θα πάρω μαζί μου και τη φωτογραφική για να τραβήξω το Σλος γκάρντεν που σας έλεγα την προηγούμενη φορά ότι μετάνοιωσα που δεν την είχα μαζί μου.

Εβιρι αν το βαζες σε κουιζ παλι εγω θα το βρισκα διοτι και εδω σκοτεινιαζει πολυ αργα..σε κανα δεκαημερο θα δυει ο ηλιος γυρω στις 10.30...:shock:

Πωπω για φαντάσου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αυτό για μας τους νότιο-Ευρωπαίους είναι μεγάλο εμπόδιο όταν θέλουμε να κοιμήσουμε τα παιδιά μας ανάμεσα 21:00-21:30. Πού να κοιμηθούν για βράδυ όταν βλέπουν ήλιο έξω.

Εγω τρεχω με δουλεια, καλυτερα γιατι δε μπορω να καθομαι στο σπιτι, παθαινω κολουμπρα..

Γι' αυτό χάθηκες για κάμποσες μέρες;

λοιπον εχθες ειδαμε τον στρουμφουλη,ειναι μια χαρα κ εφτασε 2600κ κατι!πλακουντας τελειος,αμνιακο σουπερ οποτε θα τον αφησουμε μεχρι τις 38βδομαδες,δηλ γενναμε περιπου στις 23Ιουνιου!!!

Μπράβο και στο στρουμφοφρατζολάκι, μπράβο και στη μαμά του. Έτσι χαρούμενη να είσαι πάντα. Γύρω στα 3000κ. θα γεννηθεί το μωράκι αν πάρει όλες τις μέρες. Πάρα πολύ καλά, άντε με το καλό Άννα μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερουδιααααααααα!!δεν σας εχω διαβασει,ευτυχως που μαθαινω τα περισσοτερα νεα απο το φατσα μπουκ!!!λοιπον εχθες ειδαμε τον στρουμφουλη,ειναι μια χαρα κ εφτασε 2600κ κατι!πλακουντας τελειος,αμνιακο σουπερ οποτε θα τον αφησουμε μεχρι τις 38βδομαδες,δηλ γενναμε περιπου στις 23Ιουνιου!!!αχ αντε να περνουν οι μερες,δεν αντεχω αλλο θελω στρουμφοαγκαλιτσα!!!!

το χθεσινο μενου ηταν μια φοβερη συντακη με πλιγουρι κ κοτοπουλο σε κομματακια,πιπεριες διαφορες,ελιες κ καρυκευματα!μιλαμε για εντελως γιαμι,εγραψε παλι η μανουλα!

σημερα θα κανω φρεσκο αρακα!φιλακια ομορφες!!

καλημεραααα στα ομορφα κοριτσια...τι κανετε???αδυνατω να διαβασω ολα τα μυνηματα...

αννουλα μου με το καλο με ενα πονο να βγει το στρουμφομωρακι σου..

εγω ειμαι πολυ καλα απολαμβανω το καλοκαιρακι

σημερα το μενου εχει μαγειριτσα.. ειχα συκωταρια στην καταψυξη απο το πασχα κ λεω να την κανω σημερα πριν πιασουν οι πολλες οι ζεστες..

σας ευχομαι σε ολες σας μια ομορφη μερααα

σημερα το μεν


τα καλυτερα ερχονται

72oYp3.png

Link to comment
Share on other sites

ναι Εβιρι μου αν παμε εως τις 38 θα μαστε γυρω στα 3000 κιλακια,μια χαρα αν φανταστει κανεις οτι η μανουλα εχει παρει μολις 4,5κιλακια κ τοσο σκληρη διατροφη χιχιχιχι!!!μαλλον θα ναι αδυνατουλης γιατι ειναι ψηλο το αγορακι μου!!!!

Χρυσα παντα με κεφια να σαι!!μαγειριτσα ε?εγω αν κ την φτιαχνω το πασχα δεν την τρωω με τιποτα...


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Μεμέγια!!!! Κοινώς καλημέρα σύμφωνα με τον γιόκα μου!!!

Σήμερα τρώμε κοκκινιστό μοσχαράκι με πουρέ.

καλημερουδιααααααααα!!δεν σας εχω διαβασει,ευτυχως που μαθαινω τα περισσοτερα νεα απο το φατσα μπουκ!!!

Εμένα πάλι μου συμβαίνει το εντελώς αντίθετο! Στο φατσοβιβλίο είχα να μπω κάτι μέρες και χτες είδα ότι με σκούντηξε κάποια ψυχή!!!!:tongue:

λοιπον εχθες ειδαμε τον στρουμφουλη,ειναι μια χαρα κ εφτασε 2600κ κατι!πλακουντας τελειος,αμνιακο σουπερ οποτε θα τον αφησουμε μεχρι τις 38βδομαδες,δηλ γενναμε περιπου στις 23Ιουνιου!!!αχ αντε να περνουν οι μερες,δεν αντεχω αλλο θελω στρουμφοαγκαλιτσα!!!!

Σούπερ νέα! Άντε είδες πως πέρασε ο καιρός? Με το καλό Αννούλα!

το χθεσινο μενου ηταν μια φοβερη συντακη με πλιγουρι κ κοτοπουλο σε κομματακια,πιπεριες διαφορες,ελιες κ καρυκευματα!μιλαμε για εντελως γιαμι,εγραψε παλι η μανουλα!

Αχ αυτές οι μανούλες!!!!

σημερα θα κανω φρεσκο αρακα!φιλακια ομορφες!!

Καλημέρα στα όμορφα κορίτσια.

Γράφω σχετικά νωρίς σήμερα μιας και έβαλα ήδη το φαγητό να γίνεται, σόγια κοκκινιστή με μακαρόνια.

Εγώ αυτή την σόγια γιατί δεν την έχω καθόλου σε εκτίμηση???

Αργότερα θα συναντηθούμε με μια οικογενειακή μας φίλη και τα παιδιά μας για να δούμε την εθνική πινακοθήκη.

Θα πάρω μαζί μου και τη φωτογραφική για να τραβήξω το Σλος γκάρντεν που σας έλεγα την προηγούμενη φορά ότι μετάνοιωσα που δεν την είχα μαζί μου.

Φρόντισε λοιπόν να μην το παραλείψεις αυτή την φορά!

Μπράβο και στο στρουμφοφρατζολάκι, μπράβο και στη μαμά του. Έτσι χαρούμενη να είσαι πάντα. Γύρω στα 3000κ. θα γεννηθεί το μωράκι αν πάρει όλες τις μέρες. Πάρα πολύ καλά, άντε με το καλό Άννα μου.

Σήμερα προβλέπετε μία μακρυάααααα μέρα στην δουλειά καθώς ήρθα από τις 8,30 και θα φύγω κατά τις 7 αν όλα πάνε καλά!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

ναι Εβιρι μου αν παμε εως τις 38 θα μαστε γυρω στα 3000 κιλακια,μια χαρα αν φανταστει κανεις οτι η μανουλα εχει παρει μολις 4,5κιλακια κ τοσο σκληρη διατροφη χιχιχιχι!!!μαλλον θα ναι αδυνατουλης γιατι ειναι ψηλο το αγορακι μου!!!!

Χρυσα παντα με κεφια να σαι!!μαγειριτσα ε?εγω αν κ την φτιαχνω το πασχα δεν την τρωω με τιποτα...

Βρε κορίτσια μήπως εννοείται 3000 γραμμάρια!!! Γιατί δεν νομίζω ότι ο γιατρός θα ήταν ευτυχής αν το μωρό ζύγιζε ....3 τόνους!!!!:tongue::tongue::tongue:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια μήπως εννοείται 3000 γραμμάρια!!! Γιατί δεν νομίζω ότι ο γιατρός θα ήταν ευτυχής αν το μωρό ζύγιζε ....3 τόνους!!!!:tongue::tongue::tongue:

χαχαχαχα ναι βρε 3κιλακια εννοουμε:tongue::tongue::tongue:!στους 3τονους ουτε εγω θα μουν χαρουμενη ή μαλλον δεν θα υπηρχα,θα με ειχε φαει το στρουμφακι:shock::shock::shock::shock:!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγω ειμαι πολυ καλα απολαμβανω το καλοκαιρακι

Την καλύτερη δουλειά κάνεις.

ναι Εβιρι μου αν παμε εως τις 38 θα μαστε γυρω στα 3000 κιλακια,μια χαρα αν φανταστει κανεις οτι η μανουλα εχει παρει μολις 4,5κιλακια κ τοσο σκληρη διατροφη χιχιχιχι!!!

Είσαι πολύ τυχερή που πήρες μόνο τόσα. Δηλαδή αυτά είναι όλα κι όλα το βάρος του μωρού και των νερών. Πιο τέλεια δε γίνεται.

Εγώ αυτή την σόγια γιατί δεν την έχω καθόλου σε εκτίμηση???

Η αλήθεια είναι ότι έχουν ακουστεί διάφορα κατά της σόγιας.

Βρε κορίτσια μήπως εννοείται 3000 γραμμάρια!!! Γιατί δεν νομίζω ότι ο γιατρός θα ήταν ευτυχής αν το μωρό ζύγιζε ....3 τόνους!!!!:tongue::tongue::tongue:

χαχαχαχαχαχαχαχαχα κι εγώ γέλασα πολύ. Πολύ σωστή η παρατήρησή σου Αγγελική.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στις όμορφες !!!!

Πω πω Αννούλα μας πολύ σε θαυμάζω για το πόσο εγκρατής είσαι ! Ακούς εκεί έχεις πάρει 4,5 κιλά ! Φτου φτου παιδάκι μου ! Και μια χαρά το στρουμφο-μωρό ! Άντε, η "ουρά" σου έμεινε... και ΤΙ ουρά !!!!!!

Δεν θα χορταίνεις μωρουδίλα !!!! ΤΕΛΕΙΑ !

Εβιράκι μας,

Κι εδώ αργεί να νυχτώσει .... και τα τέκνα μου έχουν αποσυντονιστεί εντελώς... η αλήθεια είναι ότι κουράζομαι κι εγώ παραπάνω επειδή περιμένω να κοιμηθούν πρώτα και μετά να κάνω ορισμένες δουλειές !

Τελικά, έχω καταλάβει ότι το καλοκαίρι είναι για τους αραχτούς - τέεεεεελος !

Εμείς εχθές πήγαμε και κουρευτήκαμε μετά το μάθημα. Ο Ν έγινε και πολύ αντράκι λέμε: όλο το κεφάλι με την μηχανή και μπροστά λίγα καρφάκια ! Πότε μεγάλωσε το θκατό ! Λες και θα πάει στους ΟΥΚάδες είναι ! Βγήκε και το μάγουλο έξω ! Κούκλος !

Η άλλη δε , η μικρή μου σαμιαμίδω, έκανε ένα καρέ σε Γαλλικό στυλ που κάνει αυτό το ασύμμετρο πίσω, που είναι πιο κοντό ! Σαν την Αμελί είναι ! Μια γλύκα !

(Θέλω κι εγώ κούρεμα αλλά δεν ξέρω πότε θα προλάβω)....

Για σήμερα δεν έχω ιδέα τί να μαγειρέψω ! Ενώ παράλληλα υπάρχει η περίπτωση να πάω τον Ν οδοντίατρο γιατί θέλω μια βεβαίωση για το προνήπιο... μάλλον θα κάνω κοτόπουλο σε κυβάκια με μια γλυκόξινη που γίνεται τσακ-μπαμ γιατί έχω και σίδερο (πάμε μια βόλτααααα ? χα χα χα)

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδιααααααααα!!δεν σας εχω διαβασει,ευτυχως που μαθαινω τα περισσοτερα νεα απο το φατσα μπουκ!!!λοιπον εχθες ειδαμε τον στρουμφουλη,ειναι μια χαρα κ εφτασε 2600κ κατι!πλακουντας τελειος,αμνιακο σουπερ οποτε θα τον αφησουμε μεχρι τις 38βδομαδες,δηλ γενναμε περιπου στις 23Ιουνιου!!!αχ αντε να περνουν οι μερες,δεν αντεχω αλλο θελω στρουμφοαγκαλιτσα!!!!

το χθεσινο μενου ηταν μια φοβερη συντακη με πλιγουρι κ κοτοπουλο σε κομματακια,πιπεριες διαφορες,ελιες κ καρυκευματα!μιλαμε για εντελως γιαμι,εγραψε παλι η μανουλα!

σημερα θα κανω φρεσκο αρακα!φιλακια ομορφες!!

Μπραβο κοριτσακι μου.

Μπουταλακος ο στρουμφακος μας.

Ειχα κι εγω μια αγωνια μην γεννησεις στην ημερομηνια γεννεθλιων του θησαυρου....αντε τον ιδιο μηνα με λιγες μερες διαφορα θα τους γιορταζουμε!!!!!!

Εβιρι ποσο σε ζηλευω....εχεις χορτασει βολτες..με ουσια!!!!!!

Χρυσα που χαθηκες εσυ τοσο καιρο;

Αγγελικη μια μεριδα απο φαγητο σου κατα δω πλιζζζζ!!!!

Καλημερα ομορφες μαγείρισσες μου.

Σημερα μαγειρευω φακες.


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Γεια και από μένα την...ξενύχτω!!

Ο γιόκας μου μας ξύπνησε στις 4.30 και μετά δεν έλεγε να κοιμηθεί!!Γκρίνια απίστευτη...Τελικά κοιμήθηκε στις 8 και την έπεσα κι εγώ δίπλα του.Πού θα πάει αυτή η κατάσταση...Και τις προάλλες τα ίδια έκανε.Αλλες που έχουν μωρό 18 μηνών έχουν γεννήσει το δευτερο ή εν πάσει περιπτώσει κοντεύουν κι εγώ έχω να ξυπνάω ακόμα τις νύχτες για τάισμα...Ελεος!!

Αννούλα σούπερ τα νέα σου!

Εβίρι μην ξεχάσεις να μας βάλεις φωτο

Κάντυ μου χθες πήγα να ρωτήσω για το βιβλίο.Ενώ έδειχνε στον υπολογιστή του βιβλιοπωλείου ότι το είχαν,τελικά δεν το βρήκαν.Χάζεψα πολλά άλλα παρεμφερούς περιεχομένου,αλλά θέλω να δω και αυτό που μου έγραψες,πριν καταλήξω να πάρω κάποιο.Ετσι κι αλλιώς θα το παράγγελνανα γιατί έχει μεγάλη ζήτηση,οπότε σε λίγες μέρες θα ξαναπάω να δω.

Με γεια τα νέα μαλλάκια...Αμελι,ε;Πολύ μου αρέσει σαν στυλ

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα προβλέπετε μία μακρυάααααα μέρα στην δουλειά καθώς ήρθα από τις 8,30 και θα φύγω κατά τις 7 αν όλα πάνε καλά!

κυρία,κυρία...:tongue:

κάποια στιγμή που θα έχετε αδειά θα με πάρετε να τα πούμε;:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...