Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 3/10/2024 at 1:28 ΜΜ, despoina554 είπε:

      Σ ευχαριστώ πολύ. Ναι έχω θέμα με την πήξη του αίματος και αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο. Τώρα ήταν η πρώτη φορά που πήρα αγωγή για αυτό. Στις προηγούμενες προσπάθειες δεν το είχαμε βρει. Θεωρώ ότι παίζει ρόλο και η ποιότητα των εμβρύων. Η εμβρυολογος μου είπε ότι το γεγονός ότι έχουμε κάνει 3 προσπάθειες χωρίς να έχει δώσει κάποιο έμβρυο εγκυμοσύνη  ειναι παράξενο. Κανονικά είπε δύο θα έπρεπε να δώσουν. Έχω και μια βιοχημική από φυσιολογική συλληψη. Αυτά. 

      θα πω κι εγώ  στο γιατρό μου να πηγαίνω απόγευμα. 

       

      Κορίτσι μου καλησπέρα...για τη. Πήξη του αίματος κ το φωσφολιπίδικο σύνδρομο τι θεραπεία πήρες?και αν επιτρέπεται έχεις πάει σε αιματολογο η ο γυναικολόγος σου έδωσε διάγνωση κ θεραπεία

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Παρούσα!!!

Κάποια στιγμή κι εδώ συννέφιασε αλλά τώρα έχει πάλι ήλιο! Μέσα στην αποφασηστικότητα ο καιρός!

Αν έχει ζέστη δεν ξέρω, δεν έχω βγει έξω! Κλιματισμό μιά φορά έχουμε κι εμείς!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

κρατάω. σήμερα είχε μόνο ένα ατύχημα, αλλά κρατιέται παραπάνω από ό,τι πρέπει...;)

αύριο να δούμε που έχουμε σχολείο κ μετά θα είναι μόνος ο μπαμπάς...:confused::-P

........

φιλάκια!!!!!

εσείς έχετε καθαρίσει;;;;πόσο σας πήρε μάνα μου;

Αγαπούλα,

Θεωρώ ότι μια χαρά τα πηγαίνει το παιδί (σας) με το θέμα της πάνας... εμάς (για την Σ δλδ) τπτ δεν μας πήρε :-P... της το εξήγησα Σάββατο πρωί, είχε ένα ατύχημα -δεν πρόλαβε τα τσίσα της και με κοίταζε όλο έκπληξη το μανάρι μου-, το ξαναεξηγήσαμε δείχνοντας κιόλας πού πρέπει να κάθεται.... κι έκτοτε είναι καθαρή... χθες το βράδυ μάλιστα μου πέταξε και την βραδυνή της πάνα στα μούτρα... λέγοντάς μου ότι δεν την θέλει (καλά τώρα, της την ξαναέβαλα όταν κοιμήθηκε βαθιά... βέβαια ξυπνάει σχεδόν στεγνή το πρωί η αλήθεια είναι... την τσεκάρω και περιμένω, θα δείξει !) :cool:

αύριο θα την πάμε σχολείο, για να δούμε πώς θα συμπεριφερθεί.

έχω πολλή δουλειά αύριο...αλλά προηγείται να μου ξεκαθαρίσουν τί μέλλει γενέσθαι...

QUOTE]

Περιμένουμε νέα από την δουλειά σου... ακόμα κλέφτικα σου σφυρίζουν ??? καμία απάντηση ???? :rolleyes:

Γεια σας και χαρά σας κορίτσια.

Σήμερα έφτιαξα μπριάμ στο φούρνο, με ροδέλες από μελιτζάνες, κολοκυθάκια, καρότα, πατάτες, κρεμμύδι, λωρίδες μπέικον και όταν ψήθηκε έβαλα σε κλειστό φούρνο τυρί φέτα και κίτρινο που ήρθε κι έλιωσε.

Σας ευχαριστώ όλες πολύ για τα καλά σας λόγια σχετικά με την περιγραφή μου.

Ωραίο φαγάκι με το τυρί στο τέλος, ποτέ δεν το είχα σκεφτεί. Μπράβο !

Καλημέρα! Καλό υπολοιπο εβδομάδας να έχουμε!

Είμαι πολύ κουρασμένη και έπεται η συνέχεια! Όπως καταλάβατε δεν πρόλαβα να πάω ούτε για έναν καφέ!!!

Το μόνο που έκανα ήταν να πάρω μια τούρτα χθες και να πάμε στους δικούς μου να πιούμε ένα καφεδάκι γιατί γενεθλίαζε το στεφάνι μου!

Να τα χιλιάσει ! Να τον χαίρεστε τον μπαμπά σας !

Μετακομίσαμε το μισό σπίτι για να αλλάξουμε δωμάτιο στην Λ. Αυριο θα έρθει ο μπογιατζής και μετά καθάρισμα, μετακόμιση τα πράγματα στο νέο δωμάτιο και ελπίζω μέσα στο σκ να έρθει και το κρεβάτι!

Δεν περίμενα ότι θα έχει τόση δουλειά, αλλά χαλάλι!!!!

Θα γίνει κουκλί το δωμάτιό σας ! Στάνταρ ! Άρα, αξίζει τόοοοοοσος κόπος !

........................................

Λοβ μια από τα ίδια ήταν και η Θεσσαλονίκη! Ερημιά με κυκλώνει.... Τελικά αναρωτιέμαι... Υπάρχει κρίση;;;;;

Εμ έλα μου ντε... κι εγώ αυτό αναρωτιέμαι !:cool:

Εγώ το εκανα ημίδιπλο γιατί έχω χώρο, και με δεύτερο κρεβάτι με μηχανισμό από κάτω.

Ανάλογα με το τι χώρους έχεις...

Τί ωραία , να είχα κι εγώ χώρο -αν και του χρόνου βέβαια πρώτα ο Θεός κι εμείς λέμε για καναπέ κρεββάτι (το 1ο) με μηχανισμό για 2ο συρόμενο-

αυτό με τις κουκέτες δεν ξέρω μάλλον φοβάμαι ότι δεν είναι και τόσο βολικές στο στρώσιμό τους ... ;)

Κοριτσια μου καλημερα εχω χαθει η γαιδαρα αλλα ειμαι πολυ κουρασμενη πια,ανυπομονω να γεννησω να ''ελευθερωθω''(καλα λενε καλη λευτερια;))Τα νεα μας ολα καλα πηγα την παρασκευη στο γιατρο ...............Επισης σημερα πηγε και ο καλος μου να του γραψει ο γιατρος ενα τσεκ-απ γιατι δεν νιωθει και πολυ καλα τον τελευταιο καιρο αυτο το παλιοαγχος μονο προβληματα βγαζει:|:-|:|και εχω αγχωθει πολυ να ειναι ολα καλα:cry:...

Δεν είσαι γαϊδάρα ! Έγκυος γυναίκα με 2 μωρά !

Και καλά αποτελέσματα στον σντρούλη σου !Περαστικά του εύχομαι !

Όντως δεν θέλει να κάνει! κ δεν έκανε ούτε στην πάνα!

αλλά έχω αγχωθεί, γιατί δεν ξέρω τί είναι σωστό να κάνω...:(

....

εσύ θα ανησυχούσες; εγώ θα της βάλω βρακάκι μόλις φτάσω σπίτι!θα δω πώς συμπεριφέρεται κ αναλόγως θα μιλήσω κ στις δασκάλες της!

είμαι τόσο μπερδεμένη. μέσα μου θεωρώ ότι είναι λάθος να της φοράνε πάνα, αφού δεν βοηθιέται ούτε έτσι!

άρα απλά δεν γουστάρει να κάνει!

τί λες κ εσύ γιατρέ μου; να πάρω τα χάπια μου ή να αυξήσω τη δοσολογία;:rolleyes:

μόλις έμαθα ότι διορίστηκα στις εκλογές, όπως κ ο φέφος!

ντούπι! τα είχαμε ανάγκη αυτά! θα πάνε υπέρ αυτόνομης θέρμανσης!

Να κι ένα καλό νέο !!! Ντούπιιι !

εγώ πάλι σε χωριό των φαρσάλων κ ο φέφος μέσα στο λουλουδιστάν! χαλαραντάν!

το χωριό που θα είμαι είναι πάλι καραγκουνία! μακάρι να είναι όπως στο άλλο χωριό, ευχάριστοι άνθρωποι!

όχι βρε Φέφη μου, μην τις αφήνεις να της βάζουν πάνα και μπερδεύεται το κορίτσι μας έτσι. Προτιμότερο να έχει ένα ατύχημα παρά αυτό η εναλλαγή... λέω εγώ τώρα !

Δώρα μου,

Μαλλον είναι λίγο νωρίς για τον θησαυρό ! Μην απογοητεύεσαι όμως... κι ο Ν άργησε να κόψει την πάνα. Ε μα αφού έβλεπα ότι το παιδί δεν είναι έτοιμο πώς να μάθει να συγκρατεί τα τσίσα του, με το ζόρι ????

Εκτός κι αν διαθέτεις τον απεριόριστο χρόνο και την Ιώβεια υπομονή βεβαίως βεβαίως να είσαι από πάνω του συνέχεια να μην τον αφήνεις ρούπι και κάθε 3 και λίγο στην τουαλέτα.

Ξαναδοκίμασέ τον σε λίγες ημέρες και ανάλογα πράττεις κιόλας !

Τελικα του φορεσα ξανα πανα γιατι ολο κατουρουσε και συνεχως ηταν μουσκεμα......

ασε που συννεφιασε και ψιλο φυσαει...φοβηθηκα μη μου κρυωσει...

τα νέα μας....

της φορούσαν την πάνα κ από πάνω το βρακακι.

ούτε στην πάνα έκανε κακά ή τσίσα!

συμπέρασμα; κακώς της έβαλαν πάνα!

τώρα είπα στο φέφο να την βάλει στη λεκάνη κ με το βρακάκι νάνι.

Γειας σας και χαρά σας !

Πολύ χαίρομαι που γέμισε το καφέ μας και πάλι ! Χθες ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΓΕ λέμε η μέρα ! ΤΙ ΜΩ ΡΙ Α !

Για σήμερα τρώμε παστίτσιο που μας περίσσεψε από το Σάββατο...

Link to comment
Share on other sites

Του αλλαξα βρακακι-φανελακι-παντελονακι και μεσα στο 5λεπτο...

ερχετε μπροστα μου και φωναζει:

-Μαμαααααα τοιτααααα...(κοιτα)....

δείχνοντάς μου το παντελονι του.....κατουρουσε εκεινη την ωρα και μου το εδειχνε....:rolleyes::tongue:

Παντως εμενα δεν μου φενεται οτι ειναι ετοιμος ακομα....

Κι όμως εγώ βλέπω ότι το παιδί γνωρίζει τι πρέπει να κάνει, αλλά ακόμη θέλει χρόνο να συντονιστεί. Τι εννοώ, ότι υπάρχουν παιδάκια που δεν τα νοιάζει να κατουρηθούν πάνω τους στο βρακάκι τους, ο δικός σου όμως δεν είναι έτσι. Γνωρίζει ότι του φύγανε, ενώ ήθελε να κρατηθεί, γι' αυτό έρχεται και σου δείχνει το "ατύχημά του". Δε θα ήταν έτοιμος αν δεν καταλάβαινε πότε του φεύγουν και αν έμενε με τις ώρες κατουρημένος χωρίς να τον νοιάζει. Εκείνος όμως δείχνει έτοιμος. Συνέχισέ του την εκπαίδευση.

Όντως δεν θέλει να κάνει! κ δεν έκανε ούτε στην πάνα!

αλλά έχω αγχωθεί, γιατί δεν ξέρω τί είναι σωστό να κάνω...:(

Ίσως δε θέλει να κάνει γιατί υπάρχει ζέστη έξω. Στη ζέστη κανείς δεν πάει τουαλέτα συχνά. Ενώ όταν κρυώνουμε κατασκηνώνουμε μέσα. Αν η Σύσα παίζει συνέχεια και μισο ιδρώνει, τότε έχει έναν ακόμη λόγο να μην κατουράει.

άσε, έχω κατααγχωθεί! βέβαια κ η ανεψιά μου έτσι τα κρατάει πολλές ώρες! να ρωτήσω τον παιδίατρο; θα ξέρει;

Έτσι κι αλλιώς αφού θα το πας το παιδί την Τετάρτη, είναι καλή ιδέα να σου πει τη γνώμη του. Ο φόβος του κρατήματος των ούρων είναι κυρίως για τα νεφρά (αν δεν κάνω λάθος).

εσύ θα ανησυχούσες; εγώ θα της βάλω βρακάκι μόλις φτάσω σπίτι!θα δω πώς συμπεριφέρεται κ αναλόγως θα μιλήσω κ στις δασκάλες της!

Θα κοιτούσα το θέμα σε συνάρτηση με το νερό που πίνει και τις καιρικές συνθήκες. Αν δηλαδή, πίνει πολύ νερό ή λίγο, αλλά ταυτόχρονα έχει ζέστη και το παιδί με το παιχνίδι ιδρώνει, τότε όχι δε θα ανησυχούσα. Μόνο στην περίπτωση που θα έβλεπα ότι η δροσιά που έχει έξω σε συνδυασμό με το αρκετό νερό που πίνει δεν την κάνουν να κατουράει, τότε θα ανησυχούσα.

είμαι τόσο μπερδεμένη. μέσα μου θεωρώ ότι είναι λάθος να της φοράνε πάνα, αφού δεν βοηθιέται ούτε έτσι!

άρα απλά δεν γουστάρει να κάνει!

τί λες κ εσύ γιατρέ μου; να πάρω τα χάπια μου ή να αυξήσω τη δοσολογία;:rolleyes:

Έτσι λέω κι εγώ, μάλλον καλύτερα να επιμένεις στις δασκάλες ότι τώρα στη φάση της εκπαίδευσης χρειάζεται να της φοράνε μόνο βρακάκι το οποίο θα της το αλλάζουν αν τυχόν το κατουρήσει. Εξάλλου, η μικρή δε θα το κάνει αυτό συνέχεια. Σύντομα θα μάθει πότε πρέπει να πηγαίνει τουαλέτα, δεν είναι τόσο τρομερό για τις δασκάλες να της αλλάζουν μια φορά στο τόσο ένα βρακάκι.

μόλις έμαθα ότι διορίστηκα στις εκλογές, όπως κ ο φέφος!

ντούπι! τα είχαμε ανάγκη αυτά! θα πάνε υπέρ αυτόνομης θέρμανσης!

Ντούπι κι από μέναααααα.

εγώ πάλι σε χωριό των φαρσάλων κ ο φέφος μέσα στο λουλουδιστάν! χαλαραντάν!

χαχαχαχαχαχαχα

το χωριό που θα είμαι είναι πάλι καραγκουνία! μακάρι να είναι όπως στο άλλο χωριό, ευχάριστοι άνθρωποι!

Δε βαριέσαι μια μέρα είναι θα περάσει.

άσχετο κ εδώ συννέφιασε κ το πάει για βρόχα!

αλλά έχουμε κλιματισμό γιατί αλλιώς δεν παλεύεται η ζέστη!

Δώρα έχετε κρύο;

Να σου πω και για μας. Ύστερα από το Σάββατο και τα ηλιακά εγκαύματα που έπαθα λόγω του ήλιου και της ζέστης, την Κυριακή και χτες έβρεχε σε τακτά χρονικά διαστήματα. Σήμερα έχει αρκετή συννεφιά ανάμεικτη με λίγο ήλιο, αλλά έχει κρύο. Με έκοψε όταν άπλωσα τα ρούχα έξω από το παράθυρο. Νομίζω σήμερα έχουμε κάπου 14-15 βαθμούς.

τόσο που μιλάω κ κυρίως μόνη μου, μου θυμίζω την λόλα στο παιδικό!!!!

χαχαχαχαχαχαχα

Ωραίο φαγάκι με το τυρί στο τέλος, ποτέ δεν το είχα σκεφτεί. Μπράβο !

Όταν το φτιάξεις με αυτόν τον τρόπο θα σου φανεί το πιο τέλειο φαγητό απ' όσα περιέχουν λαχανικά.

Τί ωραία , να είχα κι εγώ χώρο -αν και του χρόνου βέβαια πρώτα ο Θεός κι εμείς λέμε για καναπέ κρεββάτι (το 1ο) με μηχανισμό για 2ο συρόμενο-

αυτό με τις κουκέτες δεν ξέρω μάλλον φοβάμαι ότι δεν είναι και τόσο βολικές στο στρώσιμό τους ... ;)

Εμένα με δυσκολεύει πιο πολύ το κάτω κρεββάτι γιατί δεν αντέχει η μέση μου έτσι όπως σκύβω για να το στρώσω.

όχι βρε Φέφη μου, μην τις αφήνεις να της βάζουν πάνα και μπερδεύεται το κορίτσι μας έτσι. Προτιμότερο να έχει ένα ατύχημα παρά αυτό η εναλλαγή... λέω εγώ τώρα !

Πολύ μα πάρα πολύ σωστά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας! Εδώ είμαι πάλι...

Τελικά, δε φάγαμε μόνο σαλατούλα :(, αλλά δεν έκανα ούτε πατάτες. Βαριόμουν αφάνταστα!!! Έβαλα λίγο ρυζι στο ταψί με τις μπριζόλες και έβρασε με το ζουμάκι. Υπέροχο έγινε. Και γρήγορα... Σιγά μην καθόμουν να μαγειρεύω όλη μέρα... :):):)


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

με το καλημέρα Δώρα μου δεν θα το πιάσει το νόημα. θέλει πολύ μπίρι μπίρι κ επιβράβευση κ να τον πηγαίνεις κ εσύ μετά από νερό, χυμό, γάλα, φαγητό!

από αύριο θα δεις διαφορά!

Δικιο εχεις φεφακι μου,αλλα μου φενεται πιο δυσκολο να κοψω το παμπερ απο τσισια.με τα κακα ηταν τοοοοσο ευκολο...δεν καταλαβα τιποτα...τωρα λιγο θα δυσκολευτουμε νομιζω...αλλα..δεν πειραζει...αρκει να μαθει να τα ελεγχει!

fefi;[/b]1598626]άσχετο κ εδώ συννέφιασε κ το πάει για βρόχα!

αλλά έχουμε κλιματισμό γιατί αλλιώς δεν παλεύεται η ζέστη!

Δώρα έχετε κρύο;

Κρυο δεν το λες,αλλα ψιχαλισε λιγακι και εχει συννεφια.

Δώρα μου,

Μαλλον είναι λίγο νωρίς για τον θησαυρό ! Μην απογοητεύεσαι όμως... κι ο Ν άργησε να κόψει την πάνα. Ε μα αφού έβλεπα ότι το παιδί δεν είναι έτοιμο πώς να μάθει να συγκρατεί τα τσίσα του, με το ζόρι ????

Εκτός κι αν διαθέτεις τον απεριόριστο χρόνο και την Ιώβεια υπομονή βεβαίως βεβαίως να είσαι από πάνω του συνέχεια να μην τον αφήνεις ρούπι και κάθε 3 και λίγο στην τουαλέτα.

Ξαναδοκίμασέ τον σε λίγες ημέρες και ανάλογα πράττεις κιόλας !

Ισως και να ειναι αυτο που εγραψε παραπανω η Εβιρι.....

Ξερει τι κανει..και ποτε.απλα ερχεται και μου το λεει αφου πρωτα εχει βραχει.

Οταν του μιλαω για αυτο το θεμα..".οτι πρεπει δλδ να κανουμε τσισακια απο δω και περα στο γιογιο μονο,οπως κανουμε τα κακακια...."δειχνει να ξερει τι του λεω...αλλα μετα το βλεπει σαν παιχνιδι και γελαει ,οταν μου δειχνει τι εκανε!

Θα ξανα προσπαθήσω αυριο παλι.....

Για σήμερα τρώμε παστίτσιο που μας περίσσεψε από το Σάββατο...

Τελειιιοοοοοοο!!!!!!!!!

Εβιρι,συμφωνω με οσα εχεις γραψει σχετικα με τα τσισακια του μικρου μου.....

Αυριο θα ξανα προσπαθησω κι αυτη τη φορα θα εχω περισσοτερη υπομονη.

Αλλα ρε κοριτσια,να εχουμε κοψει μαχαιρι τα κακα και να μην μπορουμε να κοψουμε τα τσισια;

Πριν ηρθε τρεχοντας με το γιογιο στα χερια λεγοντας μου οτι θελει να κανει κακα.........και μαζι εκανε και τσισακια.

Υπομονη θελει απο μενα κυριως!!!!!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Εδώ είμαι πάλι...

Τελικά, δε φάγαμε μόνο σαλατούλα :(, αλλά δεν έκανα ούτε πατάτες. Βαριόμουν αφάνταστα!!! Έβαλα λίγο ρυζι στο ταψί με τις μπριζόλες και έβρασε με το ζουμάκι. Υπέροχο έγινε. Και γρήγορα... Σιγά μην καθόμουν να μαγειρεύω όλη μέρα... :):):)

Και πολύ καλά του έκανες του φαγητού. Αμ πώς!!!!!!!!!!!

Εβιρι,συμφωνω με οσα εχεις γραψει σχετικα με τα τσισακια του μικρου μου.....

Αυριο θα ξανα προσπαθησω κι αυτη τη φορα θα εχω περισσοτερη υπομονη.

Μπράβο Δωράκι, όλα θα γίνουν αρκεί να του δώσεις λίγο χρόνο προσαρμογής.

Αλλα ρε κοριτσια,να εχουμε κοψει μαχαιρι τα κακα και να μην μπορουμε να κοψουμε τα τσισια;

Τα περισσότερα παιδάκια είναι σαν το δικό σου.

Πριν ηρθε τρεχοντας με το γιογιο στα χερια λεγοντας μου οτι θελει να κανει κακα.........και μαζι εκανε και τσισακια.

Υπομονη θελει απο μενα κυριως!!!!!!!!

Είδες το παιδί είναι λες και μας ακούει τι γράφουμε. :D:D:D:D

Και πάλι όπως καταλάβατε εγώ ακούω τη γραφή δεν τη διαβάζω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας φιλεναδούλες μου αγαπημένες!!

Εβίρι η περιγραφή σου,όπως πάντα φανταστική,αλλά και οι φωτογραφίες σου υπέροχες!Να είσαι καλά να μας ταξιδεύεις!!

Δωράκι καλή επιτυχία με το...βρακοπλύσιμο!!!Αχ τι με περιμένει στο μέλλον...Μου αρέσει να διαβάζω τα δικά σας,να παίρνω παραδείγματα!

Αννια περαστικά στον αντρούλη σου!Αυτό το παλιοάγχος μας έχει τσακίσει όλους...

Κάντυ μου σε ευχαριστώ!!Θα το ψάξω!!

Αδερφούλα μου αγαπημένη η Σ έχει γίνει μια κούκλα!!Κι εσείς κατουροπεριπέτειες...

Ελένη χρόνια πολλά του αντρούλη σου,πολύχρονος!!

Ηλιαχτίδα μου καλές ετοιμασίες!!

Link to comment
Share on other sites

Εχω κάτι μερούλες να μπω να γράψω,γιατί τα έχουμε πει δίπλα και ξεχάστηκα...

Να αναφέρω τα της κουζίνας λοιπόν...

Την Κυριακή έκανα χοιρινό κρασάτο με ρυζάκι,χθες ρολό κοτόπουλο στη γάστρα και σήμερα σπανακόρυζο που έφαγε και ο μικρός μου

Την Δευτέρα το πρωί πήγαμε και τον κοινωνήσαμε και μετα πήγαμε θάλασσα,όπου εκανα και το πρώτο μου μπάνιο όχι για φέτος,για την τετραετία μην σας πω κι εύχομαι να μην είναι και το τελευταίο

Το απόγευμα επισκεφτήκαμε πρωτη φορα παιδότοπο

Περιττό να σας πω ότι ο περιστερούλης μου λυσσομάνησε πανευτυχής και κοιμήθηκε σαν πουλάκι νωρίς,παρόλο που είχε ρίξει και τρίωρο μεσημεριανό ύπνο.

Σήμερα είχα οδοντίατρο...Και ξαναέχω στο τελος της εβδομάδας

Η τσεπη μου πονά περισσότερο από το δόντι μου!!Μα την αλήθεια!!!

Εχω πάρα πολλές δουλειές στο σπίτι

Εκεί που τελειώνουν,εκεί ξαναρχίζουν...

Και πολύ παιχνίδι επίσης...

Link to comment
Share on other sites

Εβίρι η περιγραφή σου,όπως πάντα φανταστική,αλλά και οι φωτογραφίες σου υπέροχες!Να είσαι καλά να μας ταξιδεύεις!!

Σ' ευχαριστώ Περιστεράκι μου.

μετα πήγαμε θάλασσα,όπου εκανα και το πρώτο μου μπάνιο όχι για φέτος,για την τετραετία μην σας πω κι εύχομαι να μην είναι και το τελευταίο

Γιατί τόσο καιρό χωρίς θάλασσα Περιστεράκι;

Το απόγευμα επισκεφτήκαμε πρωτη φορα παιδότοπο

Περιττό να σας πω ότι ο περιστερούλης μου λυσσομάνησε πανευτυχής και κοιμήθηκε σαν πουλάκι νωρίς,παρόλο που είχε ρίξει και τρίωρο μεσημεριανό ύπνο.

Όσο και να έχει κοιμηθεί το μεσημέρι, τώρα έμαθες το κόλπο. Παιδική χαρά (και δική σου χαρά) και ύπνο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλεναδούλες μου αγαπημένες!!

Γεια σου κι εσένα περιστεράκι!

Δωράκι καλή επιτυχία με το...βρακοπλύσιμο!!!Αχ τι με περιμένει στο μέλλον...Μου αρέσει να διαβάζω τα δικά σας,να παίρνω παραδείγματα!
Κι εγώ το ίδιο κορίτσια!
Ηλιαχτίδα μου καλές ετοιμασίες!!
Ευχαριστώ! Ευχαριστώ!

JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ας σας πω και μία καλησπέρα!

Περιστεράκι σου έχω βάλει απουσία!:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Δεν πειράζει ζουζούνα μου αρκεί που είστε όλοι καλά!

Άντε καλό καλοκαίρι και για το πρώτο σου μπανάκι! Εγώ αν δεν μπει Ιούλιος και το νερό της θάλασσας να είναι λίγο πριν το σημείο του βρασμού δεν το επιχειρώ!!!!

Καλά ξεμπερδέματα με τον οδοντίατρο και στο ιατρικό αλλά και στο οικονομικό κομμάτι!!

Εβιράκι σου το έγραψα και στο Οδοιπορικό, σου το λέω κι εδώ μαγευτικές οι εικόνες που μας μεταφέρεις!!

Αυτά κόρες, σας καληνυχτίζω!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...