Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Βγήκα από την ωοληψία, όλα καλά είχα φοβηθεί γιατί είχαμε 4 ωάρια δει στους υπερήχους και το βράδυ ξαφνικά είχα έναν οξύ πόνο στην δεξιά ωοθήκη που με ξύπνησε. Φοβόμουν ότι θα τα έχανα πριν φτάσω στο χειρουργείο. Δεν θα το πιστέψετε, αλλά μου είπαν ότι έβγαλαν 8 ωάρια! Να δούμε τώρα πόσα θα γονιμοποιηθούν και πόσα θα μείνουν αλλά είμαι πολύ χαρούμενη!

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Κοριτσια μου καλημερα εχω χαθει η γαιδαρα αλλα ειμαι πολυ κουρασμενη πια,ανυπομονω να γεννησω να ''ελευθερωθω''(καλα λενε καλη λευτερια;))Τα νεα μας ολα καλα πηγα την παρασκευη στο γιατρο και η μπεμπουλα μας ειχε γινει η διπλασια και με το κεφαλι ψηλα καμαρωτη καμαρωτη:tongue:,μου εγραψε να κανω και εξετασεις και την καμπυληeck15.gif....Επισης σημερα πηγε και ο καλος μου να του γραψει ο γιατρος ενα τσεκ-απ γιατι δεν νιωθει και πολυ καλα τον τελευταιο καιρο αυτο το παλιοαγχος μονο προβληματα βγαζει:|:-|:|και εχω αγχωθει πολυ να ειναι ολα καλα:cry:...


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

είμαι πολύ προβληματισμένη!

πήρα τηλέφωνο στον σταθμό να μάθω πώς τα πάει το παιδί.

μου είπε η δασκάλα της ότι δεν έκανε καθόλου τσίσα ούτε κακά! κ ενώ την περίμενε στη λεκάνη δεν έκανε τίποτα κ έδειχνε να μη θέλει τη λεκάνη!!!

έτσι της έβαλε πάμπερ, όπως της είχα ζητήσει από το πρωί!

κ σε μένα τα κράταγε, αλλά χωρίς πάνα!

τα έκανε το απόγευμα μαζεμένα.

λέτε να της δημιουργήσει κανένα πρόβλημα με ουρολοίμωξη αυτή η συμπεριφορά; το ότι τα κρατάει;

το ότι πισογυρίζει με την πάνα στο σταθμό; δεν θα μπερδεύεται;:confused::(

Φεφακι μου,μηπως το παιδι δεν ειναι ακομα ετοιμο για να κοψει την πανα;

Εχω διαβασει και ακουσει πολλα παιδακια να κρατανε τα τσισακια και τα κακα...

δεν ξερω κατα ποσο ειναι καλο αυτο...αφου υποτίθεται οτι δεν κανει να τα κραταμε....


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Δωράκι να βάλουμε στοιχήματα πόσα βρακιά θα βρέξετε σήμερα???:tongue::tongue::tongue:

Πλάκα κάνω πολύ πιθανό να το κατάλαβε το νόημα και την επόμενη φορά να σου το πει!

Ιωάννα μπράβο για την ζουζούνα σου!

Όσο για τον αντρούλη σου όλα καλά θα είναι. Τις ημέρες που ζούμε όλοι μέσα στο άγχος είμαστε!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Δεν σας είπα, σεισμό είδε και η κόρη μου στον ύπνο της! Τηλεπάθεια έχετε όλες????

Έχω δει κι εγώ όνειρο με σεισμό λίγο καιρό πριν πουν τα κορίτσια το δικό τους όνειρο. Αλλά δεν ήθελα να του δώσω σημασία γιατί με φόβισε και δε θέλω να βγει. Όταν δεν τα σκέφτομαι δε βγαίνουν τα άσχημα.

Συγκεκριμένα είδα ότι βρισκόμουν κανονικά εδώ στη Γερμανία, μέσα στο σπίτι και ο άντρας μου κοιτούσε έξω από το ανοιχτό παράθυρο. Μπαίνοντας κι εγώ στο ίδιο δωμάτιο κάτι του έλεγα κι εκείνη τη στιγμή αντιλαμβάνομαι ότι κουνιόμαστε και κοιτάζω κι εγώ έξω από το παράθυρο. Έβλεπα ότι ο ορίζοντας είχε κάτι χρώματα σαν μπορντώ-μωβ και ότι κουνιόταν όπως το κούνημα μέσα από μια βιντεοκάμερα, που συνήθως βλέπουμε στις ειδήσεις.

Εκείνη τη στιγμή είχα την αίσθηση ότι γινόταν κάτι ανάμεσα σε σεισμό και βομβαρδισμό. Κατόπιν, το σπίτι μας αποκολλήθηκε από το έδαφος κι άρχισε να ολισθαίνει στο δρόμο, μέχρι που σταμάτησε σε ένα σημείο και βγήκαμε έξω.

Έβιρι η περιγραφή της εκδρομής με ταξίδεψε! Περιμένω να δω και φωτογραφίες!

Έχω βάλει στο "Φωτογραφικό Οδοιπορικό"

όσο ήμασταν χθες στη λεκάνη:

-μαμά πες το ελαφάκι!

-ρούντολφ το ελαφάκι...κλπ τραγουδάω εγώ, στην αρχή κ αυτή κ κουνιόταν!!!!!μετά απότομα μου κουνάει το δάχτυλο επιδεικτικά κ μου λέει "ε μ' αρέσει το ελαφάκι κασόλου!!!!!" σου λέω!

-:shock::confused:"ποιό να σου πω αγάπη μου; εγώ

-να πού με το άρα βου=μετάφραση i follow rivers.

-αρχίζω κ το τραγουδάω, χαζοτραγουδάει κ εκείνη μαζί μου, ώσπου πάλι μου λέει:

-"σταμάτα! ντεν μ' αρεσει καθόοοοοοολου, πάλι με το δάχτυλο επιδεικτικά να μου το κουνάει στη μούρη!!!

-τί θέλεις κορίτσι μου να πούμε;

-να κάνουμε κούκου τζα! κ μου παίρνει τα χέρια κ τα βάζει στο πρόσωπό μου!!!!!!

-δεν θέλω, δεν μ' αρέσει καθόλου κ της κουνάω ακριβώς με τον ίδιο τρόπο το δάχτυλο στα μούτρα της!!!!!!σοβαρή εγώ...

ξαφνιάστηκε το τσούργελο:shock::confused: κ μετά γελούσε!!!!!:tongue:

όχι πείτε μου, δεν έχει μεγαλώσει;

Τι πλάκα που έχετε!!!!!!!!!!!!!!!!!! Καλέ αυτή σας παίζει στα δάχτυλα. Να δεις ότι θα είναι αρχηγός στην παρέα της αργότερα.

λέτε να της δημιουργήσει κανένα πρόβλημα με ουρολοίμωξη αυτή η συμπεριφορά; το ότι τα κρατάει;

το ότι πισογυρίζει με την πάνα στο σταθμό; δεν θα μπερδεύεται;:confused::(

Καλό θα είναι να μην τα κρατάει πολλές ώρες, αλλά αν γίνεται, πες και στις δασκάλες να μην της βάζουν με το παραμικρό κατευθείαν πάνα. Να την περιμένουν λίγο. Σιγά-σιγά μεγαλώνει κιόλας το παιδί και θα αρχίσει να καταλαβαίνει πώς λειτουργεί το καινούργιο σύστημα.

Link to comment
Share on other sites

Αγγελικη μου εχει μερες που δεν νιωθει καλα και μετα τον πυρετο που εχει υποψιαστηκα οτι μαλλον (επειδη ποναει χαμηλα στα πλευρα) μηπως εχει καμια πετρα στα νεφρα η οποια του δημιουργησε ουρολοιμωξη με υψηλο πυρετο εκανε 3μερες 40αρια,και εδω και 2μερες σχεδον δεκατα.Οποτε τον πηρα σηκωτο και πηγαμε στον γιατρο να δουμε τι γινετε....Δωρακι ξεκινησατε το γιογιο??Και εμενα τις πρωτες μερες ολα πανω του τα εκανε,τωρα την κοψαμε και φοραμε μονο στον υπνο υπομονη και πολλα βρακια :D


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το πρωτο κατουροατυχημα..:tongue:..ειναι γεγονος!!!!!!:lol:

Ρ,θελεις να κανεις τσισα;

-Οχι μαμα........

Μετα απο λιγο...

Ρ,θελεις τσισακια;

-Οχι μαμα....

Ερχετε στο δευτερολεπτο..κατουριμενος και μου λεει..

-Μαμααααα τσισα.....γακακι (βρακακι..)Αλλουυυυυ...(αλλο)...!!!!!

:shock::shock::shock::shock:

Για να δουμε ποσα βρακακια θα αλλαξουμε.......(και παντελονακια μαζι...)

χαχαχαχαχαχα δεν πειράζει, καλή αρχή.

Κοριτσια μου καλημερα εχω χαθει η γαιδαρα αλλα ειμαι πολυ κουρασμενη πια,ανυπομονω να γεννησω να ''ελευθερωθω''(καλα λενε καλη λευτερια;))Τα νεα μας ολα καλα πηγα την παρασκευη στο γιατρο και η μπεμπουλα μας ειχε γινει η διπλασια και με το κεφαλι ψηλα καμαρωτη καμαρωτη:tongue:,μου εγραψε να κανω και εξετασεις και την καμπυληeck15.gif....Επισης σημερα πηγε και ο καλος μου να του γραψει ο γιατρος ενα τσεκ-απ γιατι δεν νιωθει και πολυ καλα τον τελευταιο καιρο αυτο το παλιοαγχος μονο προβληματα βγαζει:|:-|:|και εχω αγχωθει πολυ να ειναι ολα καλα:cry:...

Μπράβο η μπεμπούλα της μικρής μας Άννιας. Εύχομαι καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις του άντρα σου.

Link to comment
Share on other sites

Αγγελικη μου εχει μερες που δεν νιωθει καλα και μετα τον πυρετο που εχει υποψιαστηκα οτι μαλλον (επειδη ποναει χαμηλα στα πλευρα) μηπως εχει καμια πετρα στα νεφρα η οποια του δημιουργησε ουρολοιμωξη με υψηλο πυρετο εκανε 3μερες 40αρια,και εδω και 2μερες σχεδον δεκατα.Οποτε τον πηρα σηκωτο και πηγαμε στον γιατρο να δουμε τι γινετε....Δωρακι ξεκινησατε το γιογιο??Και εμενα τις πρωτες μερες ολα πανω του τα εκανε,τωρα την κοψαμε και φοραμε μονο στον υπνο υπομονη και πολλα βρακια :D

Σε αυτή την περίπτωση εύχομαι τα καλύτερα δυνατά αποτελέσματα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Δωράκι να βάλουμε στοιχήματα πόσα βρακιά θα βρέξετε σήμερα???:tongue::tongue::tongue:

Πλάκα κάνω πολύ πιθανό να το κατάλαβε το νόημα και την επόμενη φορά να σου το πει!

Αμ δεν το βλεπω Αγγελικουλα......

Του αλλαξα βρακακι-φανελακι-παντελονακι και μεσα στο 5λεπτο...

ερχετε μπροστα μου και φωναζει:

-Μαμαααααα τοιτααααα...(κοιτα)....

δείχνοντάς μου το παντελονι του.....κατουρουσε εκεινη την ωρα και μου το εδειχνε....:rolleyes::tongue:

Παντως εμενα δεν μου φενεται οτι ειναι ετοιμος ακομα....

στα κακα μου το λεει και μπορει να τα κρατησει μεχρι να παμε στο γιο-γιο

αλλα στα τσισια πολυ δυσκολεύετε.....κι εγω μαζι τοπυ φυσικα!!!!!!

Το απογευμα θα παμε παιδιατρο......θα του βαλω παμπερ...δεν ρισκαρω να κατουρηθει μεσα στο αυτοκινητο.....


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Στην πάνα έκανε?

Μήπως το παιδί δεν τα κρατάει αλλά απλά δεν θέλει να κάνει?

Όντως δεν θέλει να κάνει! κ δεν έκανε ούτε στην πάνα!

αλλά έχω αγχωθεί, γιατί δεν ξέρω τί είναι σωστό να κάνω...:(

Το πρωτο κατουροατυχημα..:tongue:..ειναι γεγονος!!!!!!:lol:

Ρ,θελεις να κανεις τσισα;

-Οχι μαμα........

Μετα απο λιγο...

Ρ,θελεις τσισακια;

-Οχι μαμα....

Ερχετε στο δευτερολεπτο..κατουριμενος και μου λεει..

-Μαμααααα τσισα.....γακακι (βρακακι..)Αλλουυυυυ...(αλλο)...!!!!!

:shock::shock::shock::shock:

Για να δουμε ποσα βρακακια θα αλλαξουμε.......(και παντελονακια μαζι...)

μην ανησυχείς κ να κατουρήσει πολλά βρακάκια. κάθε μέρα κ καλύτερα!

θα δεις!

έχει εσένα δίπλα του κ θα μάθει σιγά σιγά!

Κοριτσια μου καλημερα εχω χαθει η γαιδαρα αλλα ειμαι πολυ κουρασμενη πια,ανυπομονω να γεννησω να ''ελευθερωθω''(καλα λενε καλη λευτερια;))Τα νεα μας ολα καλα πηγα την παρασκευη στο γιατρο και η μπεμπουλα μας ειχε γινει η διπλασια και με το κεφαλι ψηλα καμαρωτη καμαρωτη:tongue:,μου εγραψε να κανω και εξετασεις και την καμπυληeck15.gif....Επισης σημερα πηγε και ο καλος μου να του γραψει ο γιατρος ενα τσεκ-απ γιατι δεν νιωθει και πολυ καλα τον τελευταιο καιρο αυτο το παλιοαγχος μονο προβληματα βγαζει:|:-|:|και εχω αγχωθει πολυ να ειναι ολα καλα:cry:...

όλα καλά να είναι κ για σένα κ για τον αντρούλη σου!

Φεφακι μου,μηπως το παιδι δεν ειναι ακομα ετοιμο για να κοψει την πανα;

Εχω διαβασει και ακουσει πολλα παιδακια να κρατανε τα τσισακια και τα κακα...

δεν ξερω κατα ποσο ειναι καλο αυτο...αφου υποτίθεται οτι δεν κανει να τα κραταμε....

άσε, έχω κατααγχωθεί! βέβαια κ η ανεψιά μου έτσι τα κρατάει πολλές ώρες! να ρωτήσω τον παιδίατρο; θα ξέρει;

Τι πλάκα που έχετε!!!!!!!!!!!!!!!!!! Καλέ αυτή σας παίζει στα δάχτυλα. Να δεις ότι θα είναι αρχηγός στην παρέα της αργότερα.

Λες;

;)

Καλό θα είναι να μην τα κρατάει πολλές ώρες, αλλά αν γίνεται, πες και στις δασκάλες να μην της βάζουν με το παραμικρό κατευθείαν πάνα. Να την περιμένουν λίγο. Σιγά-σιγά μεγαλώνει κιόλας το παιδί και θα αρχίσει να καταλαβαίνει πώς λειτουργεί το καινούργιο σύστημα.

εσύ θα ανησυχούσες; εγώ θα της βάλω βρακάκι μόλις φτάσω σπίτι!θα δω πώς συμπεριφέρεται κ αναλόγως θα μιλήσω κ στις δασκάλες της!

είμαι τόσο μπερδεμένη. μέσα μου θεωρώ ότι είναι λάθος να της φοράνε πάνα, αφού δεν βοηθιέται ούτε έτσι!

άρα απλά δεν γουστάρει να κάνει!

τί λες κ εσύ γιατρέ μου; να πάρω τα χάπια μου ή να αυξήσω τη δοσολογία;:rolleyes:

μόλις έμαθα ότι διορίστηκα στις εκλογές, όπως κ ο φέφος!

ντούπι! τα είχαμε ανάγκη αυτά! θα πάνε υπέρ αυτόνομης θέρμανσης!

εγώ πάλι σε χωριό των φαρσάλων κ ο φέφος μέσα στο λουλουδιστάν! χαλαραντάν!

το χωριό που θα είμαι είναι πάλι καραγκουνία! μακάρι να είναι όπως στο άλλο χωριό, ευχάριστοι άνθρωποι!

Link to comment
Share on other sites

με το καλημέρα Δώρα μου δεν θα το πιάσει το νόημα. θέλει πολύ μπίρι μπίρι κ επιβράβευση κ να τον πηγαίνεις κ εσύ μετά από νερό, χυμό, γάλα, φαγητό!

από αύριο θα δεις διαφορά!

εμείς ξεκινήσαμε Παρασκευή απόγευμα με ένα ατύχημα μόνο, βράδυ στεγνή, πρωί καλά, μετά μαντάρα μέχρι αργά το βράδυ που έδειξε σημάδια συνεννόησης!

Κυριακή καλά με ελάχιστα ατυχήματα κ χθες άψογα. μόνο ένα ατύχημα!

με το σχολείο κ τον φέφο τί κάνω;

ας το χωνέψει μαζί μου κ μετά τους άλλους τους βάζω στη θέση τους!

εεεεεε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αγγελικη μου εχει μερες που δεν νιωθει καλα και μετα τον πυρετο που εχει υποψιαστηκα οτι μαλλον (επειδη ποναει χαμηλα στα πλευρα) μηπως εχει καμια πετρα στα νεφρα η οποια του δημιουργησε ουρολοιμωξη με υψηλο πυρετο εκανε 3μερες 40αρια,και εδω και 2μερες σχεδον δεκατα.Οποτε τον πηρα σηκωτο και πηγαμε στον γιατρο να δουμε τι γινετε....Δωρακι ξεκινησατε το γιογιο??Και εμενα τις πρωτες μερες ολα πανω του τα εκανε,τωρα την κοψαμε και φοραμε μονο στον υπνο υπομονη και πολλα βρακια :D

Τα κακα τα κανουμε μονο στο γιο-γιο Αννια μου,τα τσισια μας παιδευουν πολυ ομως....

Περαστικα στον καλο σου,ευχομαι να μην ειναι τιποτα.

Τελικα του φορεσα ξανα πανα γιατι ολο κατουρουσε και συνεχως ηταν μουσκεμα......

ασε που συννεφιασε και ψιλο φυσαει...φοβηθηκα μη μου κρυωσει...


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

με το καλημέρα Δώρα μου δεν θα το πιάσει το νόημα. θέλει πολύ μπίρι μπίρι κ επιβράβευση κ να τον πηγαίνεις κ εσύ μετά από νερό, χυμό, γάλα, φαγητό!

από αύριο θα δεις διαφορά!

εμείς ξεκινήσαμε Παρασκευή απόγευμα με ένα ατύχημα μόνο, βράδυ στεγνή, πρωί καλά, μετά μαντάρα μέχρι αργά το βράδυ που έδειξε σημάδια συνεννόησης!

Κυριακή καλά με ελάχιστα ατυχήματα κ χθες άψογα. μόνο ένα ατύχημα!

με το σχολείο κ τον φέφο τί κάνω;

Είμαι της άποψης όχι στην πάνα και στο σχολείο. Στην τελική ούτε η πρώτη είναι ούτε η τελευταία που μπορεί να κατουρηθεί πάνω της στον παιδικό. Ρώτα τις δασκάλες πως αντιμετωπίζουν άλλα παιδάκια που είναι στην ίδια φάση.

ας το χωνέψει μαζί μου κ μετά τους άλλους τους βάζω στη θέση τους!

εεεεεε;

Και όπως λες χωνέψτε το και οι δύο ότι το παιδί αυτονομείται σιγά-σιγά!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Και όπως λες χωνέψτε το και οι δύο ότι το παιδί αυτονομείται σιγά-σιγά!

μόνο ένα κοριτσάκι στην ηλικία της σύσας έχει κόψει την πάνα κ αυτό είχε μερικά ατυχηματάκια! δεν ξέρω καν αν είναι με βρακάκι ή πάνα για το σχολείο.

τα άλλα 2 κορίτσια που είναι συνομήλικα φοράνε πάνα!

όλα τα άλλα είναι μικρά νινάκια!

κοινώς....σιγά μην ασχοληθεί η δασκάλα!

κ λογικό είναι να μην την περιμένει στη λεκάνη τόσο όσο εγώ. αλλά από την άλλη, αφού μαντάμ δεν σου λερώνει, τί σκας κ με σκας με την πάνα;:confused::(:roll:

Link to comment
Share on other sites

τα νέα μας....

της φορούσαν την πάνα κ από πάνω το βρακακι.

ούτε στην πάνα έκανε κακά ή τσίσα!

συμπέρασμα; κακώς της έβαλαν πάνα!

τώρα είπα στο φέφο να την βάλει στη λεκάνη κ με το βρακάκι νάνι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...