Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

καλημερουδια!!!!!!!!σημερα θα φαμε ψαρακια ψητα κ σαλατουλα!

Αγγελικη τα παιδακια σου ειναι κουκλια!!!κ οσο για αυτο που νομιζει η μικρη με τα μπουτακια,ειναι θεμα ηλικιας!ολες τα περασαμε!εγω παλι πιστευα επειδη εχω μεγαλο στηθος πως ηταν χαλια,κ φορουσα ολο φαρδια μπλουζακια!εμ στα 18 που καταλαβα τι προσον ειναι αυτο του δωσα κ κατελαβε του ντεκολτεος χαχαχαχαχαχα!!!!

Φεφη κ Ελενιτσα θα θελα να ημουν απο μια γωνια να σας βλεπω οταν ντυνεται τα καμαρια σας,για σας θα ναι μια πρωινη τυραννια αλλα για τους τριτους ειναι σκετη χαριτωμενια χιχιχιχιχι!!

Εβιρι τι ωραια που τα περιγραφεις,χαιρομαι που περασατε ομορφα παντα ετσι!

παω να ξυπνησω τον αντρουλη να παμε για ψωνια,κ για τον στρουμφουλη κ για μενα!φιλακια!!!!!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα!!!!

Επιτέλους ο μικρός κοιμήθηκε

Εφαγα σαν άνθρωπος και χαλαρώνω λιγάκι

Βέβαια με κυνηγούν τόσες δουλειές,αλλά με τον μικρό ξύπνιο δεν βρισκω ησυχία...Οπότε το εκμεταλλεύομαι...

Το πόσο σε καταλαβαίνω.....

Ήρτα κι εγώωωωωω. Γεια σας κορίτσια.

Σήμερα έλειπα αρκετές ώρες από το σπίτι, αλλά πέρασα πολύ ωραία. Μια φίλη μου εδώ είχε την ιδέα να πάμε στο πλανητάριο και μετά βολτούλα τριγύρω. Το κτίριο του πλανηταρίου είναι εξωτερικά γυάλινο σε σχήμα ρόμβου με κλιμακωτά σκαλοπάτια εξωτερικά. Εσωτερικά είχε μια μέτρια σε χωρητικότητα αίθουσα θολωτή με ξαπλωτές καρέκλες. Η προβολή ήταν στα γερμανικά σχεδιασμένη για παιδιά έτσι ώστε να μην τα φορτώνουν με ορολογίες που δε θα καταλάβαιναν. Εγώ που δεν έχω μεγάλη επαφή με τη γλώσσα κατάλαβα πάρα πολλά πράγματα, κυρίως από τα ελληνικά και τα αγγλικά. Θα ξαναπάμε σίγουρα με την κόρη μου όταν θα είναι σε μεγαλύτερη ηλικία, ώστε να γνωρίζει τουλάχιστον τα ονόματα των πλανητών και αστερισμών.

Κατόπιν, πήγαμε με τα πόδια βόλτα στη γύρω περιοχή που μας έβγαλε στους κήπους του παλατιού. Πάρα πολύ όμορφα να χορταίνει το μάτι. Αν το ήξερα θα έπαιρνα φωτογραφική μαζί μου. Υπόσχομαι όμως, να ξαναπάω στο μέλλον να σας δείξω κι εσάς αυτά που βλέπω.

Στο τέλος, καταλήξαμε σε ένα πολυκατάστημα με φοβερό παγωτό, που μας δρόσισε ύστερα από τη βόλτα στην πρωινή ζέστη και ήλιο. Η κουβέντα δεν έλεγε να σταματήσει, αλλά ήρθε η ώρα να φύγουμε και να γυρίσουμε κατά τις 15:00 στο σπίτι.

Πολύ όμορφη η περιγραφή σου Εβιράκι!

Έφτιαξα ψητά λαχανικά στο φούρνο (μανιτάρια, καρότα, κολοκυθάκια, πατάτες σε ροδέλες και κρεμμύδι σε ροδέλες) που μου τα ζήτησε ο Έβιρος.

Ο ήλιος μη νομίζετε ότι κράτησε πολύ εδώ και δύο ώρες περίπου συννέφιασε και έβρεξε πολύ λίγο. Μάλλον θα βρέχει κι αύριο.

κάντυ μου, έβρεξε, αλλά όταν σχόλαγα σταματησε κ έτσι δεν εγινα παπί.

τελικά είχα εφεδρεία ομπρέλα στο γραφείο, ξεχασμένη απ' το 2009!

να λοιπόν που χρειάστηκε κι ας ήταν ξεχασμένη!!!!

αδύνατη είναι η Κ σου, μοντέλο!

Αυτό της λέω κι εγώ.

χθες έκανα ένα ντου σε καθαριότητα, σκούπα, πλυντήριο ρούχων, άπλωμα, τουαλέτες, σεντόνια, ριχτάρια, σκόνες, τζάμια εσωτερικά, συμμάζεψα ελαφρώς το παιχνιδοχάος!

Όλα αυτά σε ένα απόγευμα! Είσαι θηρίο!

η σύσα μου στον ύπνο της ακουγόταν πολύ μπουκωμένη στη μύτη της, ενώ της είχα βάλει από το βράδυ φυσιολογικό ορό.

το πρωί πάλι φυσ. ορό, αλλά είναι μπουκωμένη η μυτούλα!

δεν αντέχει με τπτ την πάνα.

κατά τα άλλα έκανα μια τυροπιτούλα με έτοιμο φύλλο, εννοείται κ έβαλα στο τυρομείγμα εκτός από αβγά, γάλα κ πρόβειο γιαούρτι! έγινε πεντανόστιμο! ο φέφος εφαγε το μισό ταψί!

σας αφήνω. πρέπει να δουλέψω κ να πάρω τηλεφωνο τον παιδίατρο.

μάκια από το ηλιόλουστο λουλουδιστάν που όμως έχει κρύο.

περαστικούλια στο Συσάκι!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια!!!!!!!!σημερα θα φαμε ψαρακια ψητα κ σαλατουλα!

Αγγελικη τα παιδακια σου ειναι κουκλια!!!κ οσο για αυτο που νομιζει η μικρη με τα μπουτακια,ειναι θεμα ηλικιας!ολες τα περασαμε!εγω παλι πιστευα επειδη εχω μεγαλο στηθος πως ηταν χαλια,κ φορουσα ολο φαρδια μπλουζακια!εμ στα 18 που καταλαβα τι προσον ειναι αυτο του δωσα κ κατελαβε του ντεκολτεος χαχαχαχαχαχα!!!!

Ευτυχώς τα κατάφερα και την έβαλα την φώτο! Το πάλευα 2 μέρες και τελικά δεν ήταν και τόσο δύσκολο!

Φεφη κ Ελενιτσα θα θελα να ημουν απο μια γωνια να σας βλεπω οταν ντυνεται τα καμαρια σας,για σας θα ναι μια πρωινη τυραννια αλλα για τους τριτους ειναι σκετη χαριτωμενια χιχιχιχιχι!!

Ναι τρελή χαριτωμενιά, τι να σου πω! Να δίνεις την μάχη σου για να βάλει μία μπλούζα κι ένα παντελόνι! Όπως κατάλαβες ανήκει κι ο γιόκας μου στο κλαμπ του δύσκολου ντυσίματος!

Εβιρι τι ωραια που τα περιγραφεις,χαιρομαι που περασατε ομορφα παντα ετσι!

παω να ξυπνησω τον αντρουλη να παμε για ψωνια,κ για τον στρουμφουλη κ για μενα!φιλακια!!!!!!!!

Καλά ψώνια και περιμένουμε να μας πεις τι πήρατε!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια!!!!!!!!σημερα θα φαμε ψαρακια ψητα κ σαλατουλα!

Αγγελικη τα παιδακια σου ειναι κουκλια!!!κ οσο για αυτο που νομιζει η μικρη με τα μπουτακια,ειναι θεμα ηλικιας!ολες τα περασαμε!εγω παλι πιστευα επειδη εχω μεγαλο στηθος πως ηταν χαλια,κ φορουσα ολο φαρδια μπλουζακια!εμ στα 18 που καταλαβα τι προσον ειναι αυτο του δωσα κ κατελαβε του ντεκολτεος χαχαχαχαχαχα!!!!

Φεφη κ Ελενιτσα θα θελα να ημουν απο μια γωνια να σας βλεπω οταν ντυνεται τα καμαρια σας,για σας θα ναι μια πρωινη τυραννια αλλα για τους τριτους ειναι σκετη χαριτωμενια χιχιχιχιχι!!

παω να ξυπνησω τον αντρουλη να παμε για ψωνια,κ για τον στρουμφουλη κ για μενα!φιλακια!!!!!!!!

Καλά ψώνια!

η σύσα δεν είναι δύσκολη στο ντύσιμο με τη δυσάρεστη έννοια. να πω την πάσα αλήθεια χαίρομαι που έχει άποψη. ο μπαμπάς της πιο πολύ βουρλίζεται που την κακομαθαίνω κ της κάνω τα χατήρια κ άρα καθυστερουμε στο ντύσιμο! ξύδι!:tongue:

Καλημέρα!!!!

περαστικούλια στο Συσάκι!

ευχαριστώ. θα την πάμε αύριο πρωί να την δει τελικά ο γιατρός.

από το τηλέφωνο δεν κατάλαβε.

μίλησα κ με τον φέφο κ την πεθερά να της την πάμε μετά το γιατρό!

να πω ότι κάνω ασκήσεις ψυχραιμίας με τις φίφες που άκουσα!!!!!:mad::cool:

ωωωωωωωμμμμμμ!!!!!!! ωωωωωωωωωωμμμμμμμμ!!!!!! ωμμμμμμμμ!!!!!

ευτυχώς με φέφο όλα καλά!:rolleyes:;)

δεν αντεχω το ψέμα κ την γαργαλιστική υποκρισία! να θέλεις να γελάσεις, αλλά επειδή κρατιέσαι να σου ρχεται να ξεράσεις!

Αγγελική τί τρώτε σήμερα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ήρτα κι εγώωωωωω. Γεια σας κορίτσια.

...................

Στο τέλος, καταλήξαμε σε ένα πολυκατάστημα με φοβερό παγωτό, που μας δρόσισε ύστερα από τη βόλτα στην πρωινή ζέστη και ήλιο. Η κουβέντα δεν έλεγε να σταματήσει χαχαχαχα, αλλά ήρθε η ώρα να φύγουμε και να γυρίσουμε κατά τις 15:00 στο σπίτι.

Εβίρι μου,

Ήταν καταπληκτική η περιγραφή σου, πραγματικά χαιρόσουν να διαβάζεις αλλά εγώ κράτησα την "ουσία"... την κατάληξη του θέματος που δεν είναι άλλη από το παγωτό !!!!:rolleyes:

Πλάκα κάνω (εννοείται) θυμήθηκα όμως τώρα αυτό το παγωμένο επιδόρπιο γιαουρτιού (τύπου παγωτού) με σιρόπι σοκολάτας και κομματάκια φράουλας που με είχε κεράσει η κουμπάρα... αχ βαχ ! Και πού να το βρω ????? Τα Σπάτα είναι κομματάκι μακριά :shock: η λιγούρω !

Φεφάκι μου,

Θα πάτε αύριο ατον γιατρό ???? Ε μα ναι θα χρειαστεί να την ακροαστεί κιόλας !

Δεν βοηθάει καθόλου και η υγρασία γμτ !

Αγγελική2,

Πω πω ούτε που τολμώ να φανταστώ πως είναι η προ-εφηβεία, τα διαβάσματα και όλα τα σχετικά.... υπομονή ! Είσαι γλυκιά και ήρεμη εσύ ! Δεν σε φοβάμαι !

Άννα ,

Καλά ψώνια ! Με το καλό !

Εμείς σήμερα μαλλον θα την βγάλουμε με καμία μακαρονάδα γιατί έχουμε μάθημα και δεν θα προλάβω για κάτι άλλο... και το βράδυ έχω (τί άλλο ?)σίδερο !

Τα τέκνα μας ευτυχώς είναι καλά ........ βαριέμαι θανάσιμα λέμε !

Link to comment
Share on other sites

Συννεφιάζει και μάλλον το πάει για βροχή:confused::confused::confused:

Τα νεύρα μου! Θέλω να καλοκαιριάσει και να χαρούμε τον απίστευτο ήλιο μας!

Μεταξάκι με το θέμα των διαβασμάτων δεν ξέρω τι θα γίνει. Ακόμη δεν έχει δείξει δείγματα αλλαγής στον τρόπο που μελετά! Τώρα από Σεπτέμβρη θα δείξει.....

Α! Πήραμε αποτελεσμάτα από το τελικό τεστ όλης της χρονιάς στα Αγγλικά και η ζουζούνα μου έκανε σκορ 100 στα 100!!!!

Κουκουβάαααααααα!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Γεια και από μένα στα αγαπημένα μου μαγειροκόριτσα!!!

Εβίρι πάντα τέτοιες ωραίες περιγραφές να μας κάνεις!Α θα σε μαλώσω όμως...Πώς την ξέχασες εσύ τη μηχανή,εεεεεεε;

Κάντυ γλυκατζού,με πέθανες...Κι έχω από χθες μπει σε μια τάξη, στο θέμα του φαγητού...

Αννούλα πόσο σε καταλαβαίνω,καθότι κι εγώ του ντεκολτέος...Το τι κόμπλεξ του είχα από μικρή δεν λέγεται...Φυσικά,όταν καταλαβα την αξια του,φύγανε και τα κόμπλεξ

Περπάτησα δυο ώρες το απόγευμα και άλλη μία σχεδόν το πρωί,για χθες μιλάω...Το έχω πάρει πολύ σοβαρά το θέμα.Και από μάσα...κιουρία

Για την ώρα...

Για σήμερις έχω φτιάξει μοσχοχτάποδο στιφάδο στη γάστρα,για τον περιστέρη γιατί η αφεντιά μου θα φάει μπιφτεκάκια με σαλατούλα.Και ο περιστερόπαις κοτόσουπα.

Εχω ενα σωρό δουλειές.Ο μικρός μας ξενύχτησε πάλι...Πού θα πάει αυτή η κατάσταση...Ξύπνησε το πρωί,ήπιε γάλα και κοιμήθηκε μέχρι τις 11.30

Το απόγευμα εχω οδοντίατρο!!Ντούπι!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια.

Καλά η κουζίνα μου πάλι σήμερα........

Έφτιαξα δύο πιπεριές κόκκινες γεμιστές στο φούρνο, αφού τις έκοψα βαρκούλες. Ζύμωσα ψωμάκι το οποίο σε λίγα λεπτά είναι έτοιμο να το βγάλω. Κοντεύει να γίνει και το μπρόκολο που βράζω και σε λίγο θα φτιάξω και ένα ρύζι με γάλα για τη μικρή που δεν τρώει τα παραπάνω.

τί ωραία περιγραφή!

πάντα να περνάς όμορφα εβιρουλα μου!

Σ' ευχαριστώ πολύ.

η σύσα μου στον ύπνο της ακουγόταν πολύ μπουκωμένη στη μύτη της, ενώ της είχα βάλει από το βράδυ φυσιολογικό ορό.

Περαστκά της της μικρούλας.

κατά τα άλλα έκανα μια τυροπιτούλα με έτοιμο φύλλο, εννοείται κ έβαλα στο τυρομείγμα εκτός από αβγά, γάλα κ πρόβειο γιαούρτι! έγινε πεντανόστιμο! ο φέφος εφαγε το μισό ταψί!

Πωπωπω νομίζω ότι τη γεύομαι κι εγώ. Πολύ νόστιμη είναι.

του ντεκολτεος

χαχαχαχαχαχα

Εβιρι τι ωραια που τα περιγραφεις,χαιρομαι που περασατε ομορφα παντα ετσι!

Σ' ευχαριστώ Άννα.

Πολύ όμορφη η περιγραφή σου Εβιράκι!

Σ' ευχαριστώ Αγγελική. Χαίρομαι που σας αρέσουν.

Εβίρι μου,

Ήταν καταπληκτική η περιγραφή σου, πραγματικά χαιρόσουν να διαβάζεις αλλά εγώ κράτησα την "ουσία"... την κατάληξη του θέματος που δεν είναι άλλη από το παγωτό !!!!:rolleyes:

χαχαχαχαχαχα, σ' ευχαριστώ Μεταξία, αλλά δεν έχεις καθόλου άδικο. Ακόμη και η παραμικρή βόλτα από 'δω το 'χω, από 'κει το φέρνω πάλι σε φαγητό θα καταλήξει.

Α! Πήραμε αποτελεσμάτα από το τελικό τεστ όλης της χρονιάς στα Αγγλικά και η ζουζούνα μου έκανε σκορ 100 στα 100!!!!

Κουκουβάαααααααα!!!!

Μπράβο στο άριστο παιδί, μπράβο στην περήφανη μαμά, άξιες και οι δύο. Εύχομαι πάντα τέτοιες περηφάνιες να σας δίνει.

Εβίρι πάντα τέτοιες ωραίες περιγραφές να μας κάνεις!Α θα σε μαλώσω όμως...Πώς την ξέχασες εσύ τη μηχανή,εεεεεεε;

Σ' ευχαριστώ Περιστεράκι. Ναι μωρέ, άλλη φορά θα την παίρνω μαζί μου ακόμη κι αν ξέρω ότι πηγαίνω στο σούπερ μάρκετ.

Για σήμερις έχω φτιάξει μοσχοχτάποδο στιφάδο στη γάστρα,

Πωπω τι φαγητό όνειρο είναι αυτό!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι σου είπαν φεφάκι μου?

Σήμερα τρώμε φασολάκια φρέσκα που πήρε η πεθερά μου από την λαική.

φίφες ντε λα πεθέρ!

Εβίρι μου,

Ήταν καταπληκτική η περιγραφή σου, πραγματικά χαιρόσουν να διαβάζεις αλλά εγώ κράτησα την "ουσία"... την κατάληξη του θέματος που δεν είναι άλλη από το παγωτό !!!!:rolleyes:

Πλάκα κάνω (εννοείται) θυμήθηκα όμως τώρα αυτό το παγωμένο επιδόρπιο γιαουρτιού (τύπου παγωτού) με σιρόπι σοκολάτας και κομματάκια φράουλας που με είχε κεράσει η κουμπάρα... αχ βαχ ! Και πού να το βρω ????? Τα Σπάτα είναι κομματάκι μακριά :shock: η λιγούρω !

κ για μένα αγαπητή μου κάντυ ωραία έξοδος =τουλάχιστον να καταλήγει σε καλό φαγητό.

Φεφάκι μου,

Θα πάτε αύριο ατον γιατρό ???? Ε μα ναι θα χρειαστεί να την ακροαστεί κιόλας !

Δεν βοηθάει καθόλου και η υγρασία γμτ !

μάλλον ιδρώνει στον ύπνο του κ στεγνώνει πάνω της! κοιμάμαι βαριά τελευταίως λόγω κούρασης.

Εμείς σήμερα μαλλον θα την βγάλουμε με καμία μακαρονάδα γιατί έχουμε μάθημα και δεν θα προλάβω για κάτι άλλο... και το βράδυ έχω (τί άλλο ?)σίδερο !

Τα τέκνα μας ευτυχώς είναι καλά ........ βαριέμαι θανάσιμα λέμε !

αφού είναι καλά τα τέκνα, μη φοβού, θα το βρεις το κέφι!

Α! Πήραμε αποτελεσμάτα από το τελικό τεστ όλης της χρονιάς στα Αγγλικά και η ζουζούνα μου έκανε σκορ 100 στα 100!!!!

Κουκουβάαααααααα!!!!

έτσι απλά; ΚΟΥΚΟΥΒΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!;)

Γεια και από μένα στα αγαπημένα μου μαγειροκόριτσα!!!

Κάντυ γλυκατζού,με πέθανες...Κι έχω από χθες μπει σε μια τάξη, στο θέμα του φαγητού...

ΕΥΓΕ!

Αννούλα πόσο σε καταλαβαίνω,καθότι κι εγώ του ντεκολτέος...Το τι κόμπλεξ του είχα από μικρή δεν λέγεται...Φυσικά,όταν καταλαβα την αξια του,φύγανε και τα κόμπλεξ

;)

Περπάτησα δυο ώρες το απόγευμα και άλλη μία σχεδόν το πρωί,για χθες μιλάω...Το έχω πάρει πολύ σοβαρά το θέμα.Και από μάσα...κιουρία

Για την ώρα...

μπράβο!ντούπι!

Για σήμερις έχω φτιάξει μοσχοχτάποδο στιφάδο στη γάστρα,για τον περιστέρη γιατί η αφεντιά μου θα φάει μπιφτεκάκια με σαλατούλα.Και ο περιστερόπαις κοτόσουπα.

Εχω ενα σωρό δουλειές.Ο μικρός μας ξενύχτησε πάλι...Πού θα πάει αυτή η κατάσταση...Ξύπνησε το πρωί,ήπιε γάλα και κοιμήθηκε μέχρι τις 11.30

Το απόγευμα εχω οδοντίατρο!!Ντούπι!!

συγχαρητήρια για τα 3 φαγητά!

περαστικά γι το δόντι!

για το παιδί, θέλει προσπάθεια! κ επιμονή κ υπομονή!

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια.

Καλά η κουζίνα μου πάλι σήμερα........

Έφτιαξα δύο πιπεριές κόκκινες γεμιστές στο φούρνο, αφού τις έκοψα βαρκούλες. Ζύμωσα ψωμάκι το οποίο σε λίγα λεπτά είναι έτοιμο να το βγάλω. Κοντεύει να γίνει και το μπρόκολο που βράζω και σε λίγο θα φτιάξω και ένα ρύζι με γάλα για τη μικρή που δεν τρώει τα παραπάνω.

ζήλεψα ψωμάκι!!!!!

τρώω τσουρέκι.

τα νέα μου μόλις μου ανακοίνωσαν τη μείωση μισθού!!!!!!κατά 176 ευρά!

αλλά από αύριο θα έχω περισσότερη δουλειά, ευθύνες κλπ!!!!:mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Φεφάκι αυτές οι μειώσεις είναι σέσε μέσα!

Εμάς πςριμένω να δω τι θα κάνουν. Μέσα στον Ιούνη θα μας τα ανακοινώσουν μάλλον!

Καλά για την αύξηση της δουλειάς δεν το συζητώ! Κι εμείς πήζουμε ώρες-ώρες και υπερωρίες γιοκ εδώ και κάτι μήνες! Πάλι καλά που μας αφήνουν και φεύγουμε νωρίτερα σε αντιστάθμισμα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μαγειρισούλες!

Απ'ότι βλέπω είστε όλες καλά και χαίρομαι ιδιαιτέρως!

Για σήμερα είχα σκοπό να φάμε το υπόλοιπο κοτόπουλο με ρυζάκι αλλά ο σύζηξ ζήτησε πιτόγυρα και φυσικά δεν μπόρεσα να αντισταθώ οπότε όπως καταλαβαίνετε α γουρουνιάσουμε οικογενοιακώς!!!!:tongue::tongue:

να σας πω οτι με πονανε τα δυο μπροστινα-κεντρο δοντια μου στην κατω οδοντοστοιχια, σαν να ειναι απο τα ουλα μου φαινεται. πρεπει να παω την αλλη βδομαδα και εγω!!!!μας την επεσαν οι οδοντιατροι στο καφε!!!ξου ξουυυυ!!!

Μήπως είναι απλώς μια νευραλγία; Το εύχομαι δηλαδή!!!!

Πάρε κανένα παυσίπονο για να μην πονάς.

Φεφη κ Ελενιτσα θα θελα να ημουν απο μια γωνια να σας βλεπω οταν ντυνεται τα καμαρια σας,για σας θα ναι μια πρωινη τυραννια αλλα για τους τριτους ειναι σκετη χαριτωμενια χιχιχιχιχι!!

Εγώ Αννούλα μου δεν το έχω τα πρωινά αυτό καθότι φεύγω 6.30 το πρωί και το παιδί κοιμάται! Το λούκι το τραβάει ο χάμπυ αν και σπανίως του κάνει νουμερα! Εμένα που είμαι του χεριού της(όπως και η Φέφη) μου βγάζει την Παναγία στο ντύσιμο, αλλά χαλάλι!!!

παω να ξυπνησω τον αντρουλη να παμε για ψωνια,κ για τον στρουμφουλη κ για μενα!φιλακια!!!!!!!!

Τι πηρατε;;;; Καλά στρουμφοψώνια!!!

η σύσα δεν είναι δύσκολη στο ντύσιμο με τη δυσάρεστη έννοια. να πω την πάσα αλήθεια χαίρομαι που έχει άποψη. ο μπαμπάς της πιο πολύ βουρλίζεται που την κακομαθαίνω κ της κάνω τα χατήρια κ άρα καθυστερουμε στο ντύσιμο! ξύδι!:tongue:

Τι ταυτιση απόψεων αδελφούλα!

ευχαριστώ. θα την πάμε αύριο πρωί να την δει τελικά ο γιατρός.

από το τηλέφωνο δεν κατάλαβε. Λιγο οτριβιν βάλτης για να μην τυραννιέται το παιδί!

μίλησα κ με τον φέφο κ την πεθερά να της την πάμε μετά το γιατρό!

να πω ότι κάνω ασκήσεις ψυχραιμίας με τις φίφες που άκουσα!!!!!:mad::cool:

ωωωωωωωμμμμμμ!!!!!!! ωωωωωωωωωωμμμμμμμμ!!!!!! ωμμμμμμμμ!!!!!

ευτυχώς με φέφο όλα καλά!:rolleyes:;)χαχαχα!!!Έλα,βαθιές ανάσες και πάμε!!!:tongue:

δεν αντεχω το ψέμα κ την γαργαλιστική υποκρισία! να θέλεις να γελάσεις, αλλά επειδή κρατιέσαι να σου ρχεται να ξεράσεις!

Ασχολίαστο! Συνηθες φαινόμενο!

Α! Πήραμε αποτελεσμάτα από το τελικό τεστ όλης της χρονιάς στα Αγγλικά και η ζουζούνα μου έκανε σκορ 100 στα 100!!!!Κουκουβάαααααααα!!!!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!! Πάντα τέτοια!

Κάντυ γλυκατζού,με πέθανες...Κι έχω από χθες μπει σε μια τάξη, στο θέμα του φαγητού...

Έλα Σαλόνικα παιδί μου να το ευχαριστηθείς τουλάχιστον!;)

Για σήμερις έχω φτιάξει μοσχοχτάποδο στιφάδο στη γάστρα

Τι φαγάκι τέλειο είναι αυτό;;;;:shock::shock::tongue:

Εχω ενα σωρό δουλειές.Ο μικρός μας ξενύχτησε πάλι...Πού θα πάει αυτή η κατάσταση...Ξύπνησε το πρωί,ήπιε γάλα και κοιμήθηκε μέχρι τις 11.30

Προσπάθησε να τον βάζεις σε στάνταρ ώρες στο κρεβάτι και σιγά σιγά θα το συνηθίσει!

Το απόγευμα εχω οδοντίατρο!!Ντούπι!!

Χαίρεσαι μαρή περιστέρω;;;;:shock: Εγώ 'εχω αύριο!!!:?


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια και από μένα στα αγαπημένα μου μαγειροκόριτσα!!!

..................

Για σήμερις έχω φτιάξει μοσχοχτάποδο στιφάδο στη γάστρα,για τον περιστέρη γιατί η αφεντιά μου θα φάει μπιφτεκάκια με σαλατούλα.Και ο περιστερόπαις κοτόσουπα.

Πώς το φτιάχνεις ακριβώς Περιστέρω ? Περίεργος συνδυασμός αλλά πρέπει να γίνεται λουκούμι στην γάστρα !

όσο για τον μικρό ... τί να σου πω... κι εγώ τα έχω περάσει ! Ελπίζω να είναι "φάση" μόνο... :| καλά κουράγια !

τα νέα μου μόλις μου ανακοίνωσαν τη μείωση μισθού!!!!!!κατά 176 ευρά!

αλλά από αύριο θα έχω περισσότερη δουλειά, ευθύνες κλπ!!!!:mad::mad::mad:

Πλάκα με κάνεις ????? :shock: Και να υποθέσω ότι ΦΥΣΙΚΑ δεν σας έχουν και πληρωμένους για Απρίλιο/Μάιο έτσι ???? ε ρε καμουτσίκι που θέλουν !:evil:

Αγγελικούλα,

Μπράβο στο παιδί μπράβο και στην μαμά πάντως ! Πάντα επιτυχίες να έχει σε όλους τους τομείς εύχομαι !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...