Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα και καλά εβδομάδα!

Είχαμε ένα ησυχο σκ με αρκετό παιχνίδι κι εμείς όπως και η Φέφη!

:)

Χθες έκανα κατσικάκι στην γάστρα με πατατούλες, και για σήμερα φασολάκια με μασχαράκι.

:eek:τέλειο!

Κάναμε και κέικ παρέα με το κοριτσάκι μου και πολύ το χάρηκε!

μπράβο έλεν!

Σήμερα θα πάμε να της πάρουμε ποδήλατο!

κ η σύσα μου ζήτησε!;)

Αννούλα περιμένουμε φωτό και ελπίζω αυτή τη βδομάδα να πιούμε καφεδάκι!!!

ζηλεύω!

Περιστέρω εγώ αύριο έχω οδ/τρο αν σε παρηγορεί!:rolleyes:

περαστικά σου κούκλα μου κ γρήγορα! πολύ ταλαιπωρήθηκες!

Καλημέρα κοριτσάκια.

Φτιάχνω ρεβύθια για σήμερα και ζύμωσα και ψωμάκι. Δε σας είπα η φθηνή Γερμανία πόσο το έχει το ψωμί. Όπου κι αν πήγα και αγόρασα δε βρήκα ψωμί κάτω από 2 ευρώ τη φρατζόλα. Οι περισσότερες κυμαίνονται από 2,50-3,50 ευρώ. Ένα μόνο ψωμάκι βρήκα με 1,70, αλλά ήταν πιο μικρό σε μέγεθος από άλλα. Η αλήθεια είναι ότι έχει πολύ μεγάλη ποικιλία ψωμιών εδώ, και όλα είναι πολύ νόστιμα. Αλλά είναι όμως και αρκετά ακριβά.

τόσο ακρίβεια το ψωμί!!

το βακί το βάλαμε παρασκευή για λίγο. μετά έκανε πολύ κρύο κ δεν τολμώ ακόμα.

για την ελληνική συμμετοχή να σου πω ότι ήταν ξεφτίλα, αίσχος κ προστυχιά!

κ δεν είμαι σεμνότυφη καθόλου.

η ήβη είναι μια κουκλάρα! με φωνή!

το αζερμπαιτζάν είχε μια κουκλάρα επίσης με άθλιο φόρεμα σαν άσπρη χήνα! κ τύφλα στη μαστούρα. καλά μαστούρα ήταν κ η σουηδία!

του φέφου του άρεσε η αζερμπαιτζάν, θύμιζε σελίν ντιόν η φωνή της!

κ η αλβανία κόρες ήταν υπέροχη!

κ η ιταλία καλή. του φέφου του άρεσε η ιταλίδα ως γυνή κ του έκανα μετά την ξινή γυνή...:tongue::rolleyes:

το πώς αποκάλεσαν τα σκόπια οι παρουσιαστές;:mad:

το ότι η ρωσία ήταν πρωτότυπη με τια γιαγιούλες ήταν το κάτι άλλο! ιδίως η πιο ηλικιωμένη ήταν για αγκαλίτσες! με ματάκια που χαμογελούσαν!!!!!

Ούτε κολυμπηθρόξυλο δεν περίσσεψε ! χα χα και ήταν νόοοοστιμη !

α παπα!κακούργα! με τσάκισες που λέει η άννα μας!

Τα πιο ωραία φαγητά τα φτιάχνει αυτή η ψησταριά Περιστέρω μου !

συμφωνώ!

Πώς περάσατε στο πάρτυ σας ? Και στα καπάκια επίσκεψη ???

Αυτό σημαίνει ότι σας αγαπούν !

σωστότατη η παρατήρησή σου κάντυ μου!

Τί κάνετε ομορφιές μου ???

Επανέρχομαι !

με πάνα την έχω κάντυ μου. άσε να ζεστάνει λιγάκι που έχουμε ψοφήσει στο κρύο! αφού σκεφτομαι να ξαναβγάλω χειμωνιάτικα κ για μένα κ για το παιδί!

δεν ήξερα πώς να την ντύσω. προκρίθηκε το κοντομάνικο με τζην φόρεμα κ από πάνω ένα μπουφανάκι.

εγώ ντύθηκα ολάκερη χειμωνιάτικα. με τόσα νερά το ΣΚ ήμουν στο τσακ να την αρπάξω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

ωραία είναι τα φασόλια πιάζ!

μα είσαι στρουμφοτέλεια!!!!

Τι είναι τα φοσόλια πιάζ?????

εγώ νιώθω σαν μπαλόνι από άποψη κιλών! το τί κομπόσταροδάκινο κατεβάζω. τρώει κ η σύσα! της αρέσει!

κι εμένα μου αρέσεο πολύ η κομπόστα ροδάκινο!! Μιάμ μιάμ!

για αύριο θέλω πίτσα..........βασικά κ τώρα θέλω, αλλά ντεν!

ναι, καλέ! τις πουτουλούδες έφαγα, φιογκάκια, φαρφάλες, ζυμαρικά!

τις άλλες δεν τις λιγουρεύομαι!

παλιά τις έπιανα με τα χέρια μου κ μετά αηδίαζα κ μετά τις πετούσα κ πάλι από την αρχή! μέχρι που κάτσιαζαν κ τσοφούσαν!!!!

Φέφι η πεταλουδοεξολοθρεύτρια!!!!!!

2 εβδομάδες τον Αύγουστο έχουμε άδεια, επειδή κλείνει η επιχείρηση. το πότε ακριβώς δεν το γνωρίζω. μας το ανακοινώνουν εκείνες τις ημέρες. αυτό είναι το κακό, από την άποψη ότι δεν μπορώ ποτέ να προγραμματίσω κάτι από νωρίς...

σας το κρατάνε για έκπληξη βρε!

καλημερα δεν ειπα!!!καλημερα, καλημερα, αν και για μενα δεν ειναι πολυ καλη!!!η μικρη χθες το απογευμα ειχε πολυ βηχα, πηγαμε παλι κατα τις 9 στην παιδιατρο και μας ειπε οτι αφου δεν την επιασε και το σιροπι πρεπει να παρει αντιβιωση!!!ΠΑΛΙ!!!σε 18 μερες παλι!!!!φφφφφφ!!!εχω απελπιστει που συνεχεια παιρνει φαρμακα το μωρο μου!!!τι κανω λαθος μου λετε???γιατι κατι κανω λαθος, δεν μπορει!!!μου λεει ειναι πολυ ευαισθητος οργανισμος και εχουμε κανει οτι ειναι εφικτο στην παιδοπνευμονολογια. σε κανα 2 χρονια θα δουμε βελτιωση:(:(:(το λυπαμαι το καημενο!!!μας εδωσε κλαρισιντ-δεν την θελει καθολου. ποση πικρη ειναι???!!!φαρμακιιι!!!:(:(αλλα ειναι αποτελεσματικη και καταπολεμα το μικροβιο που εχουμε(δεν το θυμαμαι:confused::confused:)...

καταρχήν ελπίζω να είστε ήδη καλύτερα! Δεν φταίς εσύ κάπου Αφροδιτάκι! Είναι θέμα οργανισμού πόσο εύκολα αρπάζει μικρόβια ή όχι!

θα μπω παλι αργοτερα, επεσε δουλεια, σας φιλωωωω

καλό μεσημέρι και από μένα!

Έχω πολύ δουλειά από το πρωί και μάλλον έτσι θα πάει όλη η μέρα! Σχολάω και στις 7.......

Σήμερα τρώμε μακαρόνια με σαλτούλα ντομάτας.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάω σπίτι μου και να κοιμηθωωωωω!!!

Αρχισε η ημικρανία μου και είμαι κομμάτια... Ψιλοχαπακώθηκα και περιμένω να μου φέρουν και τα υπόλοιπα από το φαρμακείο μπας και ανοίξει ο μάτης!

Φέφη τώρα πρόσεξα για τον μπαμπά σου... Κρίμα ρε κορίτσι τόσος κόπος...

Κι όχι τίποτα, το Σάββατο που το άκουσα ότι έκανε καταστροφες εκεί αμέσως το μυαλό μου πήγε σ' εσένα!

Καντυ σε βρίσκω πολύ πιο ήρεμη ή είναι η ιδέα μου;

Καλημέρα Αγγελική!!!

Πιαζ είναι τα νερόβραστα φασόλια που τα τρως σαν σαλάτα με κρυμμυδι, λεμόνι και αλατο πίπερο!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει αυτό που είδα!!!!!!!έχω μουδιάσει..........

φιλιά! τρέχω στον λατρεμένο μου κ στο σπλάχνο μου!!!!!!

πρώτα μας βάζεις την φυτιλιά και μετά.....

Καλημέρα φιλενάδες

Από το πρωί κάνω δουλειές,τα έχω γράψει δίπλα

Το πως σε καταλαβαίνω!!!!

Το απόγευμα φεύγουμε για το χωριό μας,όπου πάλι θα κοινωνήσουμε τον μικρό αύριο,για δεύτερη φορά

Φαγτάκι δεν φτιάχνω.

Το βράδυ μάλλον θα φάμε κάτι από την ψησταριά του χωριού

Επίσης να πω ότι η ζυγαριά πήρε πάλι την ανηφόρα και δείχνει ότι έχω τσιμπήσει δυο κιλά

Ελπίζω να είναι κατακράτηση υγρών και να φύγουν γρήγορα

Είμαι αποφασισμένη να συνεχίσω δυναμικά

ξεκίνα πάλι το περπάτημα!

καλησπερα ομορφες!σημερα βαφαμε το παιδικο κ ολη μερα εκει ειχα το μυαλλο μου!κ εγινε τελειο,που να μπει κ η ταπετσαρια!!!!μολις τελειωσει θα βγαλω φωτο στο φατσαμπουκ!!!

κ λογω δουλειων φαγαμε ψητα κρεατα απ'εξω,μια χαρα μου κατσε χιχιχιχι!

Μαρακι με το καλο να γινει η βαπτιση,κ εγω συγκινουμαι με την καραμελενια σου!μωρε να ναι γερη κ να την χαιρεστε!βρε πως περναει ο καιρος,περσι ησουν εγκυουλα φετος φτασαμε στην βαπτιση!!!!

φιλακια πολλα ομορφες!

καλορίζικο να είναι το παιδικό σας δωμάτιο!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορες.

Καταρχας να ευχηθω στην Μαρια να τους ζησει η μικρη Εφη και να ειναι παντα γερη και ευλογημενη.

Κι από εμένα ευχές! Μου σβήστηκε κατά λάθος στο προηγούμενο μήνυμα!

Σημερα ολη μερα ημασταν εξω.Το πρωι εκκλησια και μετα παιδοτοπο για το παρτι του φιλου μας,

το απογευμα πηγαμε και ειδαμε τους κουμπαρους μας με τα 5 κοριτσακια τους.

Αχ τι χαρα και ευτυχια στο σπιτι τους....ο θησαυρος δεν ηξερε με ποιο απο τα κοριτσια να πρωτοπαιξει......κι εκεινες του κανανε τρελες αγκαλιες και να τα φιλια και τα χαδια.

Εμ, ένας άντρας ανάμεσα σε 5 κορίτσια! Στα όπα όπα τον είχανε;)

Σας φιλω...

καλο ξημερωμα!

κ εσείς εύχομαι να περάσατε όμορφα!

για το βακί...το θέλει διακαώς, αλλά Σάββατο την πήγα στα πεθερικά όπου κ διανυκτέρευσε.

έριξε καρεκλοπόδαρα από βροχή κ χαλάζι. έκανε ζημιές στις καλλιέργειες κ του μπαμπά μου δυστυχώς!!!!

γέμισε η πολυκατοικία νερά!!!!!!ω ναι! είχα τελειώσει την καθαριότητα μέσα έξω κ με την καταιγίδα έγιναν όλα μούσκεμα. γέμισαν οι υδρορροές κ ως βουλωμένες γέμισαν νερά στο πάνω διαμέρισμα-κοινόχρηστο...αποτέλεσμα έσταζε η σκάλα νερά από πάνω ως κάτω, μαζί με σοβά...μια ομορφιά!!!!!

με τις σκούπες, τις σφουγγαρίστρες κ τις σαγιονάρες όλοι!!!

τα δε υπόγεια είχαν γίνει μπαγκλαντές! ευτυχώς δεν είχα κ το παιδί!

Σε σκεφτόμουν και ήθελα να σου τηλεφώνησω μόλις άκουσα τι έγινε στην περιοχή σας στις ειδήσεις! Αλλά ο κανακάρης μου είχε άλλη άποψη!!!

για το απόγευμα τελικά έκανα τα νυχάκια μου, κοραλί! ξανά σφουγγάρισα το άπαν σύμπαν!!!!

Κοραλί? Το αγαπημένο χρώμα της κόρης μου!

το βραδάκι είδαμε γιουροβίζιον μετά πίτσας!!!!!

άθλια η ελληνική συμμετοχή! εμετική!

η ήβη ήταν θεά!

Εμένα μου άρεσαν και οι δύο συμμετοχές!

μου άρεσε η σουηδία κ γέλασα με τις γιαγιάδες, τις οποίες ψήφισα!

Η Σουηδία μου άρεσε κι εμένα!

ψήφισα κ κύπρο εννοείται!

την κυριακή έκανα μοσχάρι κοκκινιστό με ρυζάκι,κρεμουλα για το παιδί.

σήμερα τρώω μπιφτεκάκια της μανούλας μου με πατάτες, η σύσα μπιφτεκάκι με ρυζάκι, ο φέφος μοσχάρι κοκκινιστό με ρυζάκι.

η μαμά μου μου έστειλε κέηκ, μοσχαρίσιες μπριζόλες με πατάτες τηγανητές κ μπιφτεκάκια! χώρια αβγουλάκια κ κοτόπουλο!:D

χθες το απόγευμα αφού το σπίτι μου ήταν πεντακάθαρο, τα φαγητά σε αφθονία, παίξαμε με την σύσα ένα παιχνίδι που βοηθάει πολύ τα παιδιά να εξοικειωθούν με τη γραφή κ το χειρισμό του κουταλιού, που εμείς ακόμα δεν το έχουμε!

δύο μπολ χρωματιστά, λίγες χυλοπίτες, 2 μεγάλα κουτάλια. καθίσαμε σε ένα κουβερλί κ αδειάζαμε μόνο με το κουτάλι το ένα μπολ κ γεμίζαμε το άλλο!

καλά για πρώτη φορά...πάντως το διασκέδασε η αγαπούλα!

μετά διαβάσαμε πολλά παραμύθια! μάλλιασε η γλώσσα μου!

ένιωσα καλύτερα με τόσο χρόνο που της διέθεσα!κ η κορούλα μου το καταχάρηκε.

στις 14 Ιουνίου έχουν γιορτούλα στον σταθμό!

Είναι πολύτιμες αυτές οι στιγμές με τα παιδάκια μας!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα Αγγελική!!!

Πιαζ είναι τα νερόβραστα φασόλια που τα τρως σαν σαλάτα με κρυμμυδι, λεμόνι και αλατο πίπερο!

καλημέρα Ελενάκι μου!

Ελπίζω να περάσει πολύ γρήγορα ο πονοκέφαλος!

Ευχαριστώ για την απάντηση!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!α ρε Φεφη γιουροβιζιον κ πιτσες,φοβερη ατακα!!!φετος για πρωτη φορα την ειδα χωρις πιτσα,αλλα με ενα τοστακι κλαψ κλαψ!!!δεν πειραζει του χρονου θα μαι αγκαλια με τον στρουμφουλη κ θα τσακιζουμε την απιστευτη πιτσα που φτιαχνει ο μπαμπας μας χιχιχιχι!!!

Ελενη περαστικα,ημικρανιες ασχημο πραγμα...

Δωρα σου ευχομαι συντομα να χεις ενα μικρο μωρακι στην αγκαλιτσα σου κ να ναι το δικο σου,αλλα οπως κ να χει εισαι η τυχερη μανουλα του θησαυρουλη!!!

Αγγελικη δεν ξερεις τα πιαζ,χανεις!!!!παρε επειγοντως τα μικρα φασολια(εγω παιρνω τα μαυροματικα τα μικρουλια),τα βραζεις κ οταν ειναι ετοιμα τα κανεις σαλατουλα ή μονο με λαδακι,ξυδι κ κρεμμυδακι ή οπως τα κανουμε εμεις με μαρουλακι,φρεσκο κρεμ λαδακι αλατι πιπερι κ ξυδι!!πω πω γιαμιιιιιιιιιιι σου λεω!!!

α ρε Μεταξια με τα ωραια σου,γουρουνοπουλο ε?θεικο!!!

αλλα δε θυμαμαι οποτε σας γραφω το σημερινο μενου το οποιο ειναι κριθαρακι με σαλτσουλα,αχ απο τα αγαπημενα μου!ειδικα με μπολικο τυρακι!!!

φιλακια ομορφες!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.

Τι μου κανετε;:P

Εμεις καλα ειμαστε.

Σημερα ηλιος εεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!

Σας ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια....;)

Σημερα θα φαμε κοτοσουπα απο ντοπιο κοτοπουλακι μανουλας!

Φεφη,πλημμυρίσατε ε;Πω πω κοριτσακι....κριμα και για τα χωραφια του μπαμπακα σου...μακαρι να μην εχουν παθει μεγαλη ζημια.

Αννουλά δεν το ξαναγραψω....ποτε θα σε δουμε μαρη;Μαλιασε η γλωσσα μου πια!!!!

Ελεν και περιστερω καλα κουραγια με τα δοντια!

Τα φιλια μου σε ολες!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Φέφι η πεταλουδοεξολοθρεύτρια!!!!!!

το αντίθετο. έκανα το χατήρι στην αδερφή μου κ σε άλλα κορίτσια να πιάνω τις πεταλούδες για να τις δουν...

σας το κρατάνε για έκπληξη βρε!

πάντα! έχουν από το πρωί που κλείστηκαν σε μήτιγκ κ από τότε δεν τους είδαμε.

καλό μεσημέρι και από μένα!

Έχω πολύ δουλειά από το πρωί και μάλλον έτσι θα πάει όλη η μέρα! Σχολάω και στις 7.......

Σήμερα τρώμε μακαρόνια με σαλτούλα ντομάτας.

καλά κουράγια για σήμερα

Θέλω να πάω σπίτι μου και να κοιμηθωωωωω!!!

Αρχισε η ημικρανία μου και είμαι κομμάτια... Ψιλοχαπακώθηκα και περιμένω να μου φέρουν και τα υπόλοιπα από το φαρμακείο μπας και ανοίξει ο μάτης!

περαστικά βρε ελένη. όλα μαζί ρε κορίτσι!!!!!βρε μπας κ είναι δόντι; φρονιμίτης;

Φέφη τώρα πρόσεξα για τον μπαμπά σου... Κρίμα ρε κορίτσι τόσος κόπος...

Κι όχι τίποτα, το Σάββατο που το άκουσα ότι έκανε καταστροφες εκεί αμέσως το μυαλό μου πήγε σ' εσένα!

Καντυ σε βρίσκω πολύ πιο ήρεμη ή είναι η ιδέα μου;

Καλημέρα Αγγελική!!!

Πιαζ είναι τα νερόβραστα φασόλια που τα τρως σαν σαλάτα με κρυμμυδι, λεμόνι και αλατο πίπερο!

δεν βάζουμε κ τουρσί κ καρότο κ φρέσκο κρεμμυδάκι;...ή κάνω λάθος κ το λέμε αλλιώς αυτό;;):confused:

καλημερα κοριτσια!α ρε Φεφη γιουροβιζιον κ πιτσες,φοβερη ατακα!!!φετος για πρωτη φορα την ειδα χωρις πιτσα,αλλα με ενα τοστακι κλαψ κλαψ!!!δεν πειραζει του χρονου θα μαι αγκαλια με τον στρουμφουλη κ θα τσακιζουμε την απιστευτη πιτσα που φτιαχνει ο μπαμπας μας χιχιχιχι!!!

Ελενη περαστικα,ημικρανιες ασχημο πραγμα...

Δωρα σου ευχομαι συντομα να χεις ενα μικρο μωρακι στην αγκαλιτσα σου κ να ναι το δικο σου,αλλα οπως κ να χει εισαι η τυχερη μανουλα του θησαυρουλη!!!

Αγγελικη δεν ξερεις τα πιαζ,χανεις!!!!παρε επειγοντως τα μικρα φασολια(εγω παιρνω τα μαυροματικα τα μικρουλια),τα βραζεις κ οταν ειναι ετοιμα τα κανεις σαλατουλα ή μονο με λαδακι,ξυδι κ κρεμμυδακι ή οπως τα κανουμε εμεις με μαρουλακι,φρεσκο κρεμ λαδακι αλατι πιπερι κ ξυδι!!πω πω γιαμιιιιιιιιιιι σου λεω!!!

α ρε Μεταξια με τα ωραια σου,γουρουνοπουλο ε?θεικο!!!

αλλα δε θυμαμαι οποτε σας γραφω το σημερινο μενου το οποιο ειναι κριθαρακι με σαλτσουλα,αχ απο τα αγαπημενα μου!ειδικα με μπολικο τυρακι!!!

φιλακια ομορφες!

όταν ήμανε έγκυος στην σύσα ήταν η συμμετοχή του σάκη στη ρωσία! μιλάμε ότι το παιδί δεν σταμάτησε να κουνιέται όσο έβλεπα σάκη! μάνα κ κόρη θαυμάστριες!!!!

του χρόνου πίτσα από τα χέρια του Γ με συντροφιά του στρουμφούλη!

Αννούλα τα φασόλια δεν τα τρώω καθόλου!

Τα τρώει όμως ο άντρας μου και του τα φτιάχνω με αυτόν τον τρόπο πολλές φορές! Απλά δεν ήξερα πως τα έλεγαν έτσι!!!

μπράβο συζυγάτα

Καλημερα σας.

Τι μου κανετε;:P

Εμεις καλα ειμαστε.

Σημερα ηλιος εεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!

Σας ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια....;)

Σημερα θα φαμε κοτοσουπα απο ντοπιο κοτοπουλακι μανουλας!

Φεφη,πλημμυρίσατε ε;Πω πω κοριτσακι....κριμα και για τα χωραφια του μπαμπακα σου...μακαρι να μην εχουν παθει μεγαλη ζημια.

Αννουλά δεν το ξαναγραψω....ποτε θα σε δουμε μαρη;Μαλιασε η γλωσσα μου πια!!!!

Ελεν και περιστερω καλα κουραγια με τα δοντια!

Τα φιλια μου σε ολες!

θα ξεκινήσω αγωγή προσεχώς, γιατί η κατάσταση ήταν εκτός ελέγχου κ άλλη χρονιά, οπότε υπάρχουν κ ευθύνες...

χρόνο θέλω να βοηθήσω σωστά τον πατέρα μου. αυτό τον καιρό όμως πνίγομαι με όσα ανέλαβα!!!!!!:cool::|

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καντυ σε βρίσκω πολύ πιο ήρεμη ή είναι η ιδέα μου; *

Έλεν το Μέντιουμ !!!! ;)

Πού το 'πιασες μάνα μου ότι είμαι ήρεμη ????? ΟΚ, η αλήθεια είναι πως το Σ/Κ μας ήταν ξεκούραστο κι αυτό γιατί τα παιδιά πήγαν σε παππού/γιαγιά το πρωί του Σαββάτου, οπόταν, υπήρξε ώρα για χαλάρωση καί ξεκούραση !

Ναι όλα κι όλα, φχαριστήθηκα ύπνο χθες το πρωί ! Ήπια καφέ με φίλη, πήγαμε Σ/Μ μετά του συζύγου φάγαμε κάτι πρόχειρο (Σάββατο) ενώ χθες έκανα δουλίτσες, σιδέρωσα και μαγείρεψα γαρίδες με υπέροχη σάλτσα (κρεμμύδι, πιπεριές και λίιιιιγη καυτερή πιπερίτσα, 1 σφηνάκι ούζο ίσα-ίσα , ντοματούλα φρέσκια και στο τέλος έτριψα 100γρμ φέτα το α΄φησα σε χαμηλή φωτιά και ήρθε και μέλωσε ....) αχ τί να σας περιγράφω (έχουμε και τις εγκυούλες αν και αυτό ΟΚ δεν είναι ιδιαίτερα παχυντικό.... άπό μόνο του).... γιατί, σε συνδυασμό με τα λαζάνια .... έκανε ένα πιάτο μμμμ

Αφού έκανα πλάκα στον αντρούλη ! Του έλεγα "Δεν θα με πληρώσεις βρε για την γαριδο-μακαρονάδα μου ?????? Έξω "χρυσή" θα την πλήρωνες !":rolleyes:

Α! Ξέχασα ! Είδα και dvd του Γ. Άλλεν "Μεσάνυχτα στο Παρίσι" που μου άρεσε βέβαια σαν νόημα, καλά για τα πλάνα που δείχνει δεν το συζητώ ήταν εξαιρετικά, αλλά μου φάνηκε ότι κάπου έκανε κοιλιά...

Χθες το απόγευμα πήγαμε να πάρουμε τα παιδάκια μας και στο γύρνα μας είχε καλέσει η γειτόνισσα του 6ου ορόφου (έχουν ένα μωράκι 11 μηνών) για καφέ ! Επαιξαν τα πιτσιρίκια - ήταν πολύ όμορφη η αίσθηση του να πίνεις καφέ έξω και να ρίχνει το καρεκλοπόδαρο (εεεεμ μάνα μου αυτό το καλό έχει το ρετιρέ ! κακούργα ζωή !) και να μη σε μέλει !

Για σήμερα φακές έχει το μενού !

*ήρεμη φάινομαι... από μέσα μου βράζω ....

Link to comment
Share on other sites

Κου-κου!

Να 'μαι για λίγο όμως!

Ας τα λέμε καλά με την οδοντίατρο...

"Αμα ζυγιστείς και έχεις χάσει βάρος,θα είναι από την πέτρα που σου έβγαλα σήμερα"μου είπε η γυναίκα και δεν είχε άδικο.

Καθάρισε μόνο την κάτω γνάθο και μου παρήγγειλε το εμφύτευμα που επί 2,5 χρόνια καθυστερούσα να βάλω

Κάθεστε;

1000 ευρώ για οδοντίατρο θέλω μόνο,τα 800 είναι του εμφυτεύματος

Και αύριο έχω πάλι επίσκεψη!!

Ντούπι!!

Απόστημα δεν υπάρχει,αλλά έχω ουλίτιδα φουλ και χρειάζεται και ένα σφράγισμα αντικατάσταση

Είμαι να με κλαίνε οι ρέγγες...Για τα λεφτά που θα μου φύγουν,ντε!!!

Εφτιαξα ξανά κέικ σήμερα για τον αντρούλη που περνά φάση σαβουρώματος...Και πότε δεν περνάει δηλαδή.Τωρα περνάω κι εγώ τέτοια φάση και αλιμονό μου...

Εφτιαξα τη βασική συνταγή και προσθεσα τις γεύσεις μετά,το λοιπόν έχω σκέτο,με σοκολάτα,με καραμελωμένα φρουτάκια και με αμύγδαλα!!!Κοπιάστε για καφεδάκι!!

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω να γελάσετε κιόλας...

Το Σάββατο μέσα στο αυτοκίνητο είχαμε βάλει ραδιόφωνο και ο περιστέρης που δεν συμπαθεί καθόλου τα χιτάκια της εποχής και γενικότερα τα καψουροτράγουδα κτλ κτλ,ενώ εγώ τα κάνω κέφι για να ξεδίνω,άλλαζε τους στίχους στα τραγούδια...

Πολύ το γλεντήσαμε!!

Ελεγε πχ το τραγουδάκι "κάθε μας φιλί και δάκρυ..."έλεγε ο αντρούλης "πάρε ενα σφυρί και βαρ'τη"!!!

"ενα τσιγγανάκι είπε..." και ο περιστέρης "ενα σαγανάκι ήρθε..."

Και τι άλλο να θυμηθώ η γυναίκα!!!

Το καλό είναι ότι δεν πλήττω καθόλου,όπως καταλαβαίνετε...

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω και τα άσχημα τώρα...

Οχι ότι δεν τα γνωρίζετε...

Η οδοντίατρος μου είπε ότι πλέον δεν υπάρχουν υλικά στην αγορά για τη δουλειά της.'οτι ψάχνει μανιωδώς να βρει και να κάνει αποθέματα.Δυσκολεύεται μέχρι και τα γάντια που χρειάζεται να βρει

Και μου είπε ότι σε λίγο γενικά δεν θα υπάρχουν φάρμακα και γι'αυτό να σπεύσω να προμηθευτώ κάποια βασικά,κυρίως να υπάρχουν και για το παιδί

Το ίδιο μου επιβεβαίωσε και η γειτόνισσα και φίλη φαρμακοποιός μετά και έχω πέσει στη μαυριλα

Για να καταλάβω...

Πόλεμο έχουμε τελικά;

Ας βγουν αυτοί που πρεπει να το πουν ευθεως επιτέλους

Link to comment
Share on other sites

περιστεράκι μου πολλά τα λεφτά, αλλά να μην τα τσιγκουνευτείς. είναι για την υγεία σου! σκέψου τα αποτελέσματα των εξετάσεων κ τη λαχτάρα που πέρασες.

άσε που γνωστός μου που τσιγκουνεύτηκε αντίστοιχο ποσό κ πήγε σε κάποιον φτηνότερο, τελικά του έκανε ζημιά, κ για να το διορθώσει πλήρωσε πολύ περισσότερα από το αρχικώς προβλεπόμενο! κ μεγάλη ταλαιπωρία!

ο φέφος λογικά την άλλη εβδομάδα ξεμπερδεύει.

εγώ έχω πάλι κάτι ενοχλησούλες κ με βλέπω να ξαναπηγαίνω για διορθωτικές κινήσεις στη θήκη..μάλλον!

μόλις έφαγα!

κάντυ μου κ εσείς μόνοι με τον αγαπούλη σου; καλά είναι χρειάζεται πού κ πού! μη σου πω μας έγινε συνήθειο!

κέηκ θέλω με σοκολάτα, αν σου βρίσκεται κ έναν μέτριο ελληνικό με ολίγη από γάλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...