Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

η κάντυ μου το έπιασε το νόημα κ όχι, δεν πρέπει να σχολιάσω. ντηλήτ.

γουρουνοπούλα είπες κάντυ μου; περίσσεψε κανά κοψίδιον; ένεκα η λιγούρα. έφαγα 4 φέτες βούτυρο κερκυρας με μαρμελάδα βατόμουρο κ κασέρι σοχού προίκας!!!

εβίρι μου σε θαυμάζω. εγώ σέρνομαι.

Δώρα θα βοηθάς κ την κοράκλα μου στις δουλειές του σπιτιού τους, ναι;;;;ναι!!!!

το μικρό μου σούργελο ζήτησε βακί. της το έβαλα για πλάκα...ενθουσιάστηκε τόσο που δεν ήθελε πυτζάμα από κάτω. χόρευε αλεχάντο, μπά(ρ)μπυ τα πιο γλυκά χιστούγεννα...

έπεσε το κλάμα της αρκούδας για να βάλουμε μπέημπηλίνο κ πυτζάμα. κ φυσικά κοιμήθηκε με το βρακί της αγκαλιά!!!!!

την τράβηξα βιντεάκι για πειστήρια...αμ, πως!!!

βρέχει, είχα απλώσει πλυντήριο σύσας γκρρρρρρρρρ!!!!!

αλλάξαμε σεντόνια, πετσέτες με το κοριτσάκι μου που τραγουδούσε το τραγούδι του μπάρνυ θέλω να βοηθήσω=θέλω να βεβήσω κλπ........

κατά τα άλλα έκανα μελάτα αβγουλάκια κ φάγαμε με τη μικρή κυρία. εύκολα κ γρήγορα!!!!

αυτάααααααα!!!!!!

καλό βράδυ!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα φιλενάδες

Από το πρωί κάνω δουλειές,τα έχω γράψει δίπλα

Το απόγευμα φεύγουμε για το χωριό μας,όπου πάλι θα κοινωνήσουμε τον μικρό αύριο,για δεύτερη φορά

Φαγτάκι δεν φτιάχνω.

Το βράδυ μάλλον θα φάμε κάτι από την ψησταριά του χωριού

Επίσης να πω ότι η ζυγαριά πήρε πάλι την ανηφόρα και δείχνει ότι έχω τσιμπήσει δυο κιλά

Ελπίζω να είναι κατακράτηση υγρών και να φύγουν γρήγορα

Είμαι αποφασισμένη να συνεχίσω δυναμικά

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου.

Έχω βάλει ψάρι τυλιχτό στο φούρνο που θα συνοδεύσω με βραστά καρότα, πατάτες και παντζάρια αν βρει ο Έβιρος στο σούπερ μάρκετ.

Το μεσημέρι θα πάμε στο παιδικό πάρτυ και στο καπάκι θα συνεχίσουμε σε φιλική οικογένεια που είμαστε καλεσμένοι.

το μικρό μου σούργελο ζήτησε βακί. της το έβαλα για πλάκα...ενθουσιάστηκε τόσο που δεν ήθελε πυτζάμα από κάτω.

Καλή αρχή, μάλλον εύκολα θα πάρει την αλλαγή.

χόρευε αλεχάντο, μπά(ρ)μπυ τα πιο γλυκά χιστούγεννα...

έπεσε το κλάμα της αρκούδας για να βάλουμε μπέημπηλίνο κ πυτζάμα. κ φυσικά κοιμήθηκε με το βρακί της αγκαλιά!!!!!

χαχαχαχαχαχα

τραγούδι του μπάρνυ θέλω να βοηθήσω=θέλω να βεβήσω κλπ........

χαχαχαχα

Το απόγευμα φεύγουμε για το χωριό μας,όπου πάλι θα κοινωνήσουμε τον μικρό αύριο,για δεύτερη φορά

Καλή διαδρομή.

Επίσης να πω ότι η ζυγαριά πήρε πάλι την ανηφόρα και δείχνει ότι έχω τσιμπήσει δυο κιλά

Ίσως να σε σώσει η επιπλέον γυμναστική. Βάλε κι άλλη στο ημερήσιο πρόγραμμά σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Παλι βρεχει γμτ!!!!

Σημερα φαγαμε ψαρακι στο φουρνο με σαλατα μαρουλι-πιπερια-κρεμυδακι.

Για τον θησαυρο εκανα μοσχαρι με κρυθαρακι και ντοματα.

Αυριο εχουμε να παμε σε παρτυ γεννεθλιων κατα τις 11 το πρωι...αν δεν βρεχει θα παμε και εκκλησια για την καθιερωμενη θεια κοινωνια του θησαυρου.

Εβιρι καλα να περασετε το απογευμα.

Περιστερω,μη το βαζεις κατω....θα χασεις βαρος....ισως να χρειαζεται περισσοτερο γυμναστικη οπως ειπε κι εβιρι.

Καλο σκ κοριτσακια.

Σας φιλω!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

γεια σας φιλεναδουμπες..

σας γραφω απο την Πατρα, αυριο ξημερωνει η επισημη μερα για την Εφουλα μου.. ειμαι τοσο συγκινημενη

χτες πηγαμε στηνν εκκλησια για να δουμε τελευταιες λεπτομερειες και βουρκωσα..

εχω λιγη αγωνια, ολα ειναι ετοιμα και απλα περιμενω να δω πως θα αντιδρασει η καραμελιτσα μου, ελπιζω να ειναι ηρεμη και καλη.

κατα τα αλλα εχει καλο καιρο σημερα με αρκετη ζεστη και ελπιζω να ειναι ετσι και αυριο.

θα μπω το βραδυ να σας πω τα νεα..

φιλια σε ολες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα ομορφες!σημερα βαφαμε το παιδικο κ ολη μερα εκει ειχα το μυαλλο μου!κ εγινε τελειο,που να μπει κ η ταπετσαρια!!!!μολις τελειωσει θα βγαλω φωτο στο φατσαμπουκ!!!

κ λογω δουλειων φαγαμε ψητα κρεατα απ'εξω,μια χαρα μου κατσε χιχιχιχι!

Μαρακι με το καλο να γινει η βαπτιση,κ εγω συγκινουμαι με την καραμελενια σου!μωρε να ναι γερη κ να την χαιρεστε!βρε πως περναει ο καιρος,περσι ησουν εγκυουλα φετος φτασαμε στην βαπτιση!!!!

φιλακια πολλα ομορφες!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα όμορφα κορίτσια.

Το μεσημέρι θα φάμε μακαρόνια με κιμά.

Εβιρι καλα να περασετε το απογευμα.

Σ' ευχαριστώ Δωράκι.

σας γραφω απο την Πατρα, αυριο ξημερωνει η επισημη μερα για την Εφουλα μου.. ειμαι τοσο συγκινημενη

Με το καλό βάφτιση της μικρής Εφούλας, εύχομαι να πάρει τα χαρίσματα του χαρακτήρα των γονιών της και να την καμαρώσετε και νυφούλα. Να σας ζήσει το καινούργιο όνομα Μαρία μου.

σημερα βαφαμε το παιδικο κ ολη μερα εκει ειχα το μυαλλο μου!κ εγινε τελειο,που να μπει κ η ταπετσαρια!!!!

Να δεις πόσο πιο τέλειο θα γίνει όταν μπει το στρουμφομωράκι μέσα!!!!!!!!!

βρε πως περναει ο καιρος,περσι ησουν εγκυουλα φετος φτασαμε στην βαπτιση!!!!

Ακριβώς αυτό σκεφτόμουν κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια!σημερα μετα απο 8μηνες βγηκαμε να φαμε εξω!!!πηγαμε λοιπον για ψαρακι μαζι με τον πεθερουλη μου κ περασαμε τελεια!

φιλια σε ολες!

Μαρακι να μας ζησει η κουκλα νεοφωτιστη!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κορες.

Καταρχας να ευχηθω στην Μαρια να τους ζησει η μικρη Εφη και να ειναι παντα γερη και ευλογημενη.

Σημερα ολη μερα ημασταν εξω.Το πρωι εκκλησια και μετα παιδοτοπο για το παρτι του φιλου μας,

το απογευμα πηγαμε και ειδαμε τους κουμπαρους μας με τα 5 κοριτσακια τους.

Αχ τι χαρα και ευτυχια στο σπιτι τους....ο θησαυρος δεν ηξερε με ποιο απο τα κοριτσια να πρωτοπαιξει......κι εκεινες του κανανε τρελες αγκαλιες και να τα φιλια και τα χαδια.

Η δε μικρουλα....(20 μολις ημερων....)ολα τα λεφτα......ο θησαυρος την επερνε αγκαλιτσα του και ηθελε να την παρουμε μαζι μας (σ)πιτι μας!!!!!!

Αχ..ζηλεψα....την ειχα αγκαλια μου και δεν την χορταινα!!!!!!!!!!

Γεματη η μερα μας.....περασαμε πολυ ομορφα!!!!!!!

Σας φιλω...

καλο ξημερωμα!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλενάδες

Από το πρωί κάνω δουλειές,τα έχω γράψει δίπλα

Το απόγευμα φεύγουμε για το χωριό μας,όπου πάλι θα κοινωνήσουμε τον μικρό αύριο,για δεύτερη φορά

Φαγτάκι δεν φτιάχνω.

Το βράδυ μάλλον θα φάμε κάτι από την ψησταριά του χωριού

Επίσης να πω ότι η ζυγαριά πήρε πάλι την ανηφόρα και δείχνει ότι έχω τσιμπήσει δυο κιλά

Ελπίζω να είναι κατακράτηση υγρών και να φύγουν γρήγορα

Είμαι αποφασισμένη να συνεχίσω δυναμικά

εύχομαι να περάσατε όμορφα!

για τη διατροφή, κράτα γερά!

Γεια σας κορίτσια μου.

Έχω βάλει ψάρι τυλιχτό στο φούρνο που θα συνοδεύσω με βραστά καρότα, πατάτες και παντζάρια αν βρει ο Έβιρος στο σούπερ μάρκετ.

Το μεσημέρι θα πάμε στο παιδικό πάρτυ και στο καπάκι θα συνεχίσουμε σε φιλική οικογένεια που είμαστε καλεσμένοι.

κ εσείς εύχομαι να περάσατε όμορφα!

για το βακί...το θέλει διακαώς, αλλά Σάββατο την πήγα στα πεθερικά όπου κ διανυκτέρευσε.

έριξε καρεκλοπόδαρα από βροχή κ χαλάζι. έκανε ζημιές στις καλλιέργειες κ του μπαμπά μου δυστυχώς!!!!

γέμισε η πολυκατοικία νερά!!!!!!ω ναι! είχα τελειώσει την καθαριότητα μέσα έξω κ με την καταιγίδα έγιναν όλα μούσκεμα. γέμισαν οι υδρορροές κ ως βουλωμένες γέμισαν νερά στο πάνω διαμέρισμα-κοινόχρηστο...αποτέλεσμα έσταζε η σκάλα νερά από πάνω ως κάτω, μαζί με σοβά...μια ομορφιά!!!!!

με τις σκούπες, τις σφουγγαρίστρες κ τις σαγιονάρες όλοι!!!

τα δε υπόγεια είχαν γίνει μπαγκλαντές! ευτυχώς δεν είχα κ το παιδί!

για το απόγευμα τελικά έκανα τα νυχάκια μου, κοραλί! ξανά σφουγγάρισα το άπαν σύμπαν!!!!

το βραδάκι είδαμε γιουροβίζιον μετά πίτσας!!!!!

άθλια η ελληνική συμμετοχή! εμετική!

η ήβη ήταν θεά!

μου άρεσε η σουηδία κ γέλασα με τις γιαγιάδες, τις οποίες ψήφισα!

ψήφισα κ κύπρο εννοείται!

την κυριακή έκανα μοσχάρι κοκκινιστό με ρυζάκι,κρεμουλα για το παιδί.

σήμερα τρώω μπιφτεκάκια της μανούλας μου με πατάτες, η σύσα μπιφτεκάκι με ρυζάκι, ο φέφος μοσχάρι κοκκινιστό με ρυζάκι.

η μαμά μου μου έστειλε κέηκ, μοσχαρίσιες μπριζόλες με πατάτες τηγανητές κ μπιφτεκάκια! χώρια αβγουλάκια κ κοτόπουλο!:D

χθες το απόγευμα αφού το σπίτι μου ήταν πεντακάθαρο, τα φαγητά σε αφθονία, παίξαμε με την σύσα ένα παιχνίδι που βοηθάει πολύ τα παιδιά να εξοικειωθούν με τη γραφή κ το χειρισμό του κουταλιού, που εμείς ακόμα δεν το έχουμε!

δύο μπολ χρωματιστά, λίγες χυλοπίτες, 2 μεγάλα κουτάλια. καθίσαμε σε ένα κουβερλί κ αδειάζαμε μόνο με το κουτάλι το ένα μπολ κ γεμίζαμε το άλλο!

καλά για πρώτη φορά...πάντως το διασκέδασε η αγαπούλα!

μετά διαβάσαμε πολλά παραμύθια! μάλλιασε η γλώσσα μου!

ένιωσα καλύτερα με τόσο χρόνο που της διέθεσα!κ η κορούλα μου το καταχάρηκε.

στις 14 Ιουνίου έχουν γιορτούλα στον σταθμό!

Καλησπερα.

Παλι βρεχει γμτ!!!!

Σημερα φαγαμε ψαρακι στο φουρνο με σαλατα μαρουλι-πιπερια-κρεμυδακι.

Για τον θησαυρο εκανα μοσχαρι με κρυθαρακι και ντοματα.

Αυριο εχουμε να παμε σε παρτυ γεννεθλιων κατα τις 11 το πρωι...αν δεν βρεχει θα παμε και εκκλησια για την καθιερωμενη θεια κοινωνια του θησαυρου.

Καλο σκ κοριτσακια.

Σας φιλω!

μάκια σου! χαίρομαι που πέρασε όμορφα ο θησαυρός!

γεια σας φιλεναδουμπες..

σας γραφω απο την Πατρα, αυριο ξημερωνει η επισημη μερα για την Εφουλα μου.. ειμαι τοσο συγκινημενη

χτες πηγαμε στηνν εκκλησια για να δουμε τελευταιες λεπτομερειες και βουρκωσα..

εχω λιγη αγωνια, ολα ειναι ετοιμα και απλα περιμενω να δω πως θα αντιδρασει η καραμελιτσα μου, ελπιζω να ειναι ηρεμη και καλη.

κατα τα αλλα εχει καλο καιρο σημερα με αρκετη ζεστη και ελπιζω να ειναι ετσι και αυριο.

θα μπω το βραδυ να σας πω τα νεα..

φιλια σε ολες!!!

να σας ζήσει το όνομα!

το Σ που έβρεχε παπάδες σε σκεφτόμουν για τη βάφτιση!

καλησπερα ομορφες!σημερα βαφαμε το παιδικο κ ολη μερα εκει ειχα το μυαλλο μου!κ εγινε τελειο,που να μπει κ η ταπετσαρια!!!!μολις τελειωσει θα βγαλω φωτο στο φατσαμπουκ!!!

κ λογω δουλειων φαγαμε ψητα κρεατα απ'εξω,μια χαρα μου κατσε χιχιχιχι!

Μαρακι με το καλο να γινει η βαπτιση,κ εγω συγκινουμαι με την καραμελενια σου!μωρε να ναι γερη κ να την χαιρεστε!βρε πως περναει ο καιρος,περσι ησουν εγκυουλα φετος φτασαμε στην βαπτιση!!!!

φιλακια πολλα ομορφες!

κοντευεις κ εσύ καρδιά μου!

καλησπερα κοριτσακια!σημερα μετα απο 8μηνες βγηκαμε να φαμε εξω!!!πηγαμε λοιπον για ψαρακι μαζι με τον πεθερουλη μου κ περασαμε τελεια!

φιλια σε ολες!

μπράβο Αννούλα!

Καλησπερα κορες.

Καταρχας να ευχηθω στην Μαρια να τους ζησει η μικρη Εφη και να ειναι παντα γερη και ευλογημενη.

Σημερα ολη μερα ημασταν εξω.Το πρωι εκκλησια και μετα παιδοτοπο για το παρτι του φιλου μας,

το απογευμα πηγαμε και ειδαμε τους κουμπαρους μας με τα 5 κοριτσακια τους.

Αχ τι χαρα και ευτυχια στο σπιτι τους....ο θησαυρος δεν ηξερε με ποιο απο τα κοριτσια να πρωτοπαιξει......κι εκεινες του κανανε τρελες αγκαλιες και να τα φιλια και τα χαδια.

Η δε μικρουλα....(20 μολις ημερων....)ολα τα λεφτα......ο θησαυρος την επερνε αγκαλιτσα του και ηθελε να την παρουμε μαζι μας (σ)πιτι μας!!!!!!

Αχ..ζηλεψα....την ειχα αγκαλια μου και δεν την χορταινα!!!!!!!!!!

ολόψυχα γλυκιά μου Δώρα σου εύχομαι να αποκτήσετε με τον Άρη κ άλλα παιδάκια, γερά κ όμορφα!

Γεματη η μερα μας.....περασαμε πολυ ομορφα!!!!!!!

Σας φιλω...

καλο ξημερωμα!

χαίρομαι όταν χαίρεστε, ιδίως όταν χαίρεται ο θησαυρογαμπρούλης μου!:D

για το απόγευμα θα έχω λιγάκι σίδερο. κ το ΣΚ σιδέρωνα με τις ώρες!

κατά τα άλλα θέλω στη σάλτσα του κοκκινιστού να βράσω πατάτες!!!!

γιατί το κρέας ήταν πολύ! να έχουμε επιλογές!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα φιλενάδες μου!!

Μαρία να σας ζήσει το νέο όνομα και να χαίρεστε την πανέμορφη και τσαχπίνα νυφούλα μου!!

Τα περάσαμε ωραία κι αυτό το Σ/Κ στο χωριό μας.Ο μικρός κοινώνησε αδιαμαρτύρητα για δεύτερη φορά.Και χθες φάγαμε ψαράκια και καλαμαράκια στα κάρβουνα από τον σεφ περιστέρη

Πήγα και για περπάτημα

Και μετα που γύρισα σαβούρωσα τα άπαντα!!Που θα πάει αυτή η κατάσταση...

Σε λίγο την κάνω για οδοντίατρο

Αχ και βαχ!!

Για σήμερα έφτιαξα σπανάκι με μαυρομάτικα και για τον μικρό μοσχαράκι με λαχανικά,αλλά θα του δώσω κι από το δικό μας φαγητό αρχικά.Εχει ξαναφάει και του άρεσε

Link to comment
Share on other sites

μπράβο περιστεράκι μου!

από σήμερα διατροφή! σε θέλω κιουρία!

περαστικά με το δόντι, να ξεμπερδέψεις γρήγορα.

κ ο φέφος σήμερα έχει οδοντίατρο. ο φέφος 2 πράγματα φοβάται στη ζωή του τον οδοντίατρο κ την εφορία!

σε όλα τα άλλα είναι φιλανδός! τέρας ψυχραιμίας!

αλλά το πόσο ιδρώνει στις εφορίες...πολύ γέλιο!!!

φαντάζομαι κ στον γιατρό μας....

αφού τον ρώτησε "θα χρειαστώ γναθοχειρούργο;" όχι του απάντησε ο χριστιανός, απλά της γυναίκας σου τα δόντια ήταν σε μαύρο χάλι!!!!! εσύ ένα ρεκτιφιέ θέλεις, ενώ η γυναίκα σου γενικό σέρβις!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλά εβδομάδα!

Είχαμε ένα ησυχο σκ με αρκετό παιχνίδι κι εμείς όπως και η Φέφη!

Χθες έκανα κατσικάκι στην γάστρα με πατατούλες, και για σήμερα φασολάκια με μασχαράκι.

Κάναμε και κέικ παρέα με το κοριτσάκι μου και πολύ το χάρηκε!

Σήμερα θα πάμε να της πάρουμε ποδήλατο!

Αννούλα περιμένουμε φωτό και ελπίζω αυτή τη βδομάδα να πιούμε καφεδάκι!!!

Μαράκι κούκλα η κόρη! Να σας ζήσει!

Περιστέρω εγώ αύριο έχω οδ/τρο αν σε παρηγορεί!:rolleyes:


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια.

Φτιάχνω ρεβύθια για σήμερα και ζύμωσα και ψωμάκι. Δε σας είπα η φθηνή Γερμανία πόσο το έχει το ψωμί. Όπου κι αν πήγα και αγόρασα δε βρήκα ψωμί κάτω από 2 ευρώ τη φρατζόλα. Οι περισσότερες κυμαίνονται από 2,50-3,50 ευρώ. Ένα μόνο ψωμάκι βρήκα με 1,70, αλλά ήταν πιο μικρό σε μέγεθος από άλλα. Η αλήθεια είναι ότι έχει πολύ μεγάλη ποικιλία ψωμιών εδώ, και όλα είναι πολύ νόστιμα. Αλλά είναι όμως και αρκετά ακριβά.

Η δε μικρουλα....(20 μολις ημερων....)ολα τα λεφτα......ο θησαυρος την επερνε αγκαλιτσα του και ηθελε να την παρουμε μαζι μας (σ)πιτι μας!!!!!!

Αχ..ζηλεψα....την ειχα αγκαλια μου και δεν την χορταινα!!!!!!!!!!

Δωράκι εύχομαι να αποκτήσεις κι εσύ σύντομα δεύτερο μωράκι. Αυτό θα είναι δώρο του Ραφαήλ έτσι δεν είναι;

για το βακί...το θέλει διακαώς, αλλά Σάββατο την πήγα στα πεθερικά όπου κ διανυκτέρευσε.

Μια χαρά ξεκινήσατε με καλή αρχή, μπράβο της να συνεχίσει έτσι και να περάσει αγόγγυστα στο βακάκι.

έριξε καρεκλοπόδαρα από βροχή κ χαλάζι. έκανε ζημιές στις καλλιέργειες κ του μπαμπά μου δυστυχώς!!!!

Πωπω, τι λες βρε Φέφη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Κρίμα τον κόπο του ανθρώπου.

γέμισε η πολυκατοικία νερά!!!!!!ω ναι! είχα τελειώσει την καθαριότητα μέσα έξω κ με την καταιγίδα έγιναν όλα μούσκεμα. γέμισαν οι υδρορροές κ ως βουλωμένες γέμισαν νερά στο πάνω διαμέρισμα-κοινόχρηστο...αποτέλεσμα έσταζε η σκάλα νερά από πάνω ως κάτω, μαζί με σοβά...μια ομορφιά!!!!!

με τις σκούπες, τις σφουγγαρίστρες κ τις σαγιονάρες όλοι!!!

τα δε υπόγεια είχαν γίνει μπαγκλαντές!

Αμάαααααααααν.........

το βραδάκι είδαμε γιουροβίζιον μετά πίτσας!!!!!

άθλια η ελληνική συμμετοχή! εμετική!

η ήβη ήταν θεά!

μου άρεσε η σουηδία κ γέλασα με τις γιαγιάδες, τις οποίες ψήφισα!

ψήφισα κ κύπρο εννοείται!

Εμείς αργήσαμε να φύγουμε από το σπίτι που ήμασταν καλεσμένοι και δυστυχώς αυτοί είχαν κλειστή την τηλεόραση. Δεν είδα κανένα τραγούδι του τελικού. Τους προηγούμενους δύο ημιτελικούς τους είδα, δεν έχω ιδέα όμως, πώς είναι τα τραγούδια των διοργανωτριών χωρών και του Αζερμπαϊτζάν. Θα τα ψάξω στο ίντερνετ. Το μόνο που πρόλαβα να δω είναι η βαθμολογία ευτυχώς από την αρχή. Θεωρώ ότι η Κύπρος αδικήθηκε με τη θέση που πήρε. Το Σουηδικό μου άρεσε κι εμένα. Παρόλ' αυτά δεν ήθελα να κερδίσει η Ελλάδα, για να μη μας φορτώσουν το οικονομικό βάρος της διεξαγωγής μιας γιουροβίζιον του χρόνου. Θα χαντακωνόμασταν έτσι.

παίξαμε με την σύσα ένα παιχνίδι που βοηθάει πολύ τα παιδιά να εξοικειωθούν με τη γραφή κ το χειρισμό του κουταλιού, που εμείς ακόμα δεν το έχουμε!

δύο μπολ χρωματιστά, λίγες χυλοπίτες, 2 μεγάλα κουτάλια. καθίσαμε σε ένα κουβερλί κ αδειάζαμε μόνο με το κουτάλι το ένα μπολ κ γεμίζαμε το άλλο!

Πάρα πολύ ωραία ιδέα.

Ο μικρός κοινώνησε αδιαμαρτύρητα για δεύτερη φορά.

Μπράβο το καλό παιδάκι.

Και μετα που γύρισα σαβούρωσα τα άπαντα!!Που θα πάει αυτή η κατάσταση...

Ήταν σίγουρο ότι ύστερα από τη στέρηση τόσων μηνών θα συνέβαινε αυτό. Γι' αυτό εγώ είμαι κατά της οποιαδήποτε δίαιτας που δίνει στο πρόγραμμά της συγκεκριμένες τροφές, με συγκεκριμένο τρόπο μαγειρέματος. Το μυστικό της δίαιτας είναι πολύ μικρά και συχνά γεύματα, αρκετό νερό και δραστηριότητα. Ξέχνα τα φαγητά διαίτης, φάε ό,τι έχει η κατσαρόλα για όλη την οικογένεια σε πολύ μικρό πιάτο και διέκοψέ το για να το συνεχίσεις μετά από 1-2 ώρες, ξεκίνα σχοινάκι και συνέχισε το περπάτημα.

κ ο φέφος σήμερα έχει οδοντίατρο. ο φέφος 2 πράγματα φοβάται στη ζωή του τον οδοντίατρο κ την εφορία!

χαχαχαχαχα. Φόβος και τρόμος.

Link to comment
Share on other sites

γουρουνοπούλα είπες κάντυ μου; περίσσεψε κανά κοψίδιον; ένεκα η λιγούρα.

Ούτε κολυμπηθρόξυλο δεν περίσσεψε ! χα χα και ήταν νόοοοστιμη !

Το απόγευμα φεύγουμε για το χωριό μας,όπου πάλι θα κοινωνήσουμε τον μικρό αύριο,για δεύτερη φορά

Φαγτάκι δεν φτιάχνω.

Το βράδυ μάλλον θα φάμε κάτι από την ψησταριά του χωριού

Επίσης να πω ότι η ζυγαριά πήρε πάλι την ανηφόρα και δείχνει ότι έχω τσιμπήσει δυο κιλά

Τα πιο ωραία φαγητά τα φτιάχνει αυτή η ψησταριά Περιστέρω μου !

Καλά να περάσετε και με το καλό η Θεία Κοινωνία (όσο για τα κιλά, κρατήσου ! Αν τα παρατήσεις και αρχίσεις να παρασύρεσαι .... θα πάρεις την ανηφόρα !)

Γεια σας κορίτσια μου.

..........

Το μεσημέρι θα πάμε στο παιδικό πάρτυ και στο καπάκι θα συνεχίσουμε σε φιλική οικογένεια που είμαστε καλεσμένοι.

Πώς περάσατε στο πάρτυ σας ? Και στα καπάκια επίσκεψη ???

Αυτό σημαίνει ότι σας αγαπούν !

γεια σας φιλεναδουμπες..

σας γραφω απο την Πατρα, αυριο ξημερωνει η επισημη μερα για την Εφουλα μου.. ειμαι τοσο συγκινημενη

χτες πηγαμε στηνν εκκλησια για να δουμε τελευταιες λεπτομερειες και βουρκωσα..

φιλια σε ολες!!!

Να σας ζήσει το όνομα ! Και νύφη να την καμαρώσετε την κούκλα σας !

Περιμένουμε νέα συγκινημένη (χαζο)μαμά !

καλησπερα ομορφες!σημερα βαφαμε το παιδικο κ ολη μερα εκει ειχα το μυαλλο μου!κ εγινε τελειο,που να μπει κ η ταπετσαρια!!!!!

Άντε Αννούλα ! Πού είναι οι φωτό ???? Θα έγινε σούπερ φαντάζομαι !

.........

Το μεσημέρι θα φάμε μακαρόνια με κιμά.

Πω πω ωραίο φαγάκι !

καλησπερα κοριτσακια!σημερα μετα απο 8μηνες βγηκαμε να φαμε εξω!!!πηγαμε λοιπον για ψαρακι μαζι με τον πεθερουλη μου κ περασαμε τελεια!!!!

Μπράβο σας που αλλάξατε και λίγο παραστάσεις !

Σημερα ολη μερα ημασταν εξω.Το πρωι εκκλησια και μετα παιδοτοπο για το παρτι του φιλου μας,

το απογευμα πηγαμε και ειδαμε τους κουμπαρους μας με τα 5 κοριτσακια τους.

!

Μπράβο και σε εσάς Δώρα μου !

Μα είναι φυσικό να χαίρεται ο θυσαυρός με τα παιδάκια ! Τί θέλουν τα παιδιά ???? Παρεούλα !

Σου εύχομαι να του χαρίσετε αδερφάκι(α) σύντομα !

για το βακί...το θέλει διακαώς, αλλά Σάββατο την πήγα στα πεθερικά όπου κ διανυκτέρευσε.

Τί εννοείς ??? Στην πεθερά της βάλατε πάνα ?

έριξε καρεκλοπόδαρα από βροχή κ χαλάζι. έκανε ζημιές στις καλλιέργειες κ του μπαμπά μου δυστυχώς!!!!

Κι εδώ έβρεξε πολύ χθες το απόγευμα :rolleyes: ότι του φανεί του ΛωλοΣτεφανή !

γέμισε η πολυκατοικία νερά!!!!!!ω ναι! είχα τελειώσει την καθαριότητα μέσα έξω κ με την καταιγίδα έγιναν όλα μούσκεμα. γέμισαν οι υδρορροές κ ως βουλωμένες γέμισαν νερά στο πάνω διαμέρισμα-κοινόχρηστο...αποτέλεσμα έσταζε η σκάλα νερά από πάνω ως κάτω, μαζί με σοβά...μια ομορφιά!!!!!

με τις σκούπες, τις σφουγγαρίστρες κ τις σαγιονάρες όλοι!!!

τα δε υπόγεια είχαν γίνει μπαγκλαντές!

...Πω πω πολύ λυπάμαι που ταλαιπωρηθήκατε έτσι και για τις καλλιέργειες, είναι κρίμα ο κόπος μιας χρονιάς να πηγαίνει στράφι ! Ελπίζω μόνο να μην είναι τόσο μεγάλης έκτασης η ζημιά !:|

.....

για το απόγευμα θα έχω λιγάκι σίδερο. κ το ΣΚ σιδέρωνα με τις ώρες!

Καλά ... το σίδερο ποτέ δεν τελειώνει !

Τα περάσαμε ωραία κι αυτό το Σ/Κ στο χωριό μας.Ο μικρός κοινώνησε αδιαμαρτύρητα για δεύτερη φορά.Και χθες φάγαμε ψαράκια και καλαμαράκια στα κάρβουνα από τον σεφ περιστέρη

Πήγα και για περπάτημα

Και μετα που γύρισα σαβούρωσα τα άπαντα!!Που θα πάει αυτή η κατάσταση...

Σε λίγο την κάνω για οδοντίατρο

Αχ και βαχ!!

Καλή επιτυχία με τον οδοντίατρο !

Πολύ ωραίο και το δικό σας φαγάκι !

Μπορεί να περνάς φάση ! Αλλά αν κάνεις μια αποτοξίνωση και κρατήσεις για τις υπόλοιπες 6 μέρες πρόγραμμα λίγο αυστηρό με ψητά/βραστά και σαλάτες, αμέσως θα "ξεφουσκώσεις" !;)

Τί κάνετε ομορφιές μου ???

Επανέρχομαι !

Καλημέρα και καλά εβδομάδα!

Είχαμε ένα ησυχο σκ με αρκετό παιχνίδι κι εμείς όπως και η Φέφη!

Χθες έκανα κατσικάκι στην γάστρα με πατατούλες, και για σήμερα φασολάκια με μασχαράκι.

Κάναμε και κέικ παρέα με το κοριτσάκι μου και πολύ το χάρηκε!

Σήμερα θα πάμε να της πάρουμε ποδήλατο!

Αννούλα περιμένουμε φωτό και ελπίζω αυτή τη βδομάδα να πιούμε καφεδάκι!!!

Μαράκι κούκλα η κόρη! Να σας ζήσει!

Περιστέρω εγώ αύριο έχω οδ/τρο αν σε παρηγορεί!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...