Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Alex@ είπε:

      Καλημέρα!!! Πήρα το αποτελεσμα της χοριακης 295!!

      Καλησπέρα! Συγχαρητήριαααα!!! 🧡

      5 ώρες πρίν, Maraki S. είπε:

      Βγήκα από την ωοληψία, όλα καλά είχα φοβηθεί γιατί είχαμε 4 ωάρια δει στους υπερήχους και το βράδυ ξαφνικά είχα έναν οξύ πόνο στην δεξιά ωοθήκη που με ξύπνησε. Φοβόμουν ότι θα τα έχανα πριν φτάσω στο χειρουργείο. Δεν θα το πιστέψετε, αλλά μου είπαν ότι έβγαλαν 8 ωάρια! Να δούμε τώρα πόσα θα γονιμοποιηθούν και πόσα θα μείνουν αλλά είμαι πολύ χαρούμενη!

      Μπράβο κορίτσι μου! Καλές γονιμοποιήσεις εύχομαι! Θα περιμένουμε νέα σου!🙂

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

μανάδες α', β' ΓΑΜΑ κατηγορίας....

9.120;;;;;;;;;:shock:

έχω σοκαριστεί!!!κουράγια μάνα !

Εγώ είμαι μάνα της ΓΑΜΑ κατηγορίας πάντως !!! :confused: χα χα χα

Φέφη μου, δυστυχώς, εδώ εις την πρωτεύουσα τον έχουν όλοι σηκωμένο πολύ ψηλά τον αμανέ !!! :confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Φεφάκι να σου στείλω γλυκάκι με κούριερ? Θα το στείλω τώρα, το απόγευμα θα το φας!!! Ευχαριστώ για τις ευχές σου κοριτσάκι μου!

Τα χρήματα που ζητάει ο συγκεκριμένος παιδικός είναι καλά. Είναι από τους καλύτερους στην πόλη μας και το σημαντικότερο δεν έχει πολλά παιδιά. Είναι καρατσεκαρισμένος για τις υπηρεσίες που προσφέρει, οπότε για μένα δεν υπήρχε θέμα αμφισβήτησης!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

158892-%CE%B3%CE%BB%CF%85%CE%BA%CE%AC.jpg

Καλημέρα! Σήμερα έχω τα γενέθλιά μου και σας κερνάω γλυκάκια!

αγγελικουλα ζαχαρη, αγγελικουλα μελι....χρονια σου πολλα και καλα γλυκια μου, νασαι γερη με την οικογενεια σου και να καμαρωνεις τα αγγελουδια σου. υγεια και αγαπη ναχουμε και ολα ταλλα ερχονται...μακια:D:D

τελικα ετσι ειναι η ζωη μια λυπη,μια χαρα..ετσι για να μετριαζει το πραγμα...
πραγματικα ετσι ειναι στη ζωη....
Λοιπόν, πήγα χθες στον παιδικό και χωρίς σχολικό μου ζήτησε 310 τον μήνα. Το ωράριο είναι 7-5, περιλαμβάνει 2 γεύματα, εκδρομές κλπ.

Καλά είναι, αν υπολογίσω πως από την δουλειά μου καλύπτουν τα 250 ευρώ. νομιζω οπτι ειναι πολυ καλη η τιμη, και για αθηνα και για τις ωρες που λειτυργει. και αφου σου καλυπτουν και αυτο το ποσο απτη δουλεια, τελεια!!!εμεις πληρωνουμε 280 το μηνα , εχει και μας 2 γευματα , λειτουργει 7,00-15,00. επισης κατι που εμαθα τελευταια και φριακαρα:ακομη και στους ιδιωτικους, σε μεγαλυτερες ταξεις που κανουν πολλες κατασκευες, σου δινουν λιστα με υλικα που πρεπει να αγορασεις στην αρχη της χρονιας. δεν περιλαμβανονται στην τιμη!!!:evil::evil:εσεις αυτο το θεωρειται λογικο???

Πήγαμε μαζί με την κόρη μου η οποία είδε ξανά τις δασκάλες που είχε και χάρηκε πολύ! Κι εκείνες το ίδιο!σημαντικο αυτο, αφου ξερεις ηδη απτην κορουλα σου τις δασκαλες!!!.

Μόνο καλά;;;; ΤΕΛΕΙΑ είναι!!!!

Πάνε κλείστο και μην το σκέφτεσαι καθόλου αφου ήσουν ευχαριστημένη με την μικρή! Και το ότι υπάρχουν ακόμη οι δασκάλες της είναι πολύ θετικό!

συμφωνω με ελενιτσα
Ε μα ναι, πρέπει να τους πούμε κι ευχαριστώ !ελα ντε!!!!:evil::evil:

Εγώ σήμερα πήγα σε έναν σταθμό της εδώ περιοχής και μου έδωσαν τιμή

380 τον μήνα (από 430-αρχική- κάτι μου έκοψε) ανά παιδί Χ12Χ2 (ήτοι δυο παιδιά)12 μηνες???τον αυγουστο δεν κλεινει??? συν ένα 500άρικο στην αρχή του έτους ως εγγραφή/έξοδα κλπ... 500ευρω εγγραφη???ΕΛΕΟΣ!!!!ευτυχώς που έχω πολλές τρίχες στην κεφαλή μου ! :shock:

Μακάρι να είχα να τα διέθετα - δυστυχώς όμως, δεν έχω !

Κατά τα λοιπά ήταν πολύ όμορφες οι εγκαταστάσεις και μου άρεσε το περιβάλλον ! Χθες μίλησα το απόγευμα με την Δ/ντρια του δικού μας σταθμού και μου είπε πως το πρόγραμμα της ΕΕΤΑΑ θα τρέξει και για του χρόνου, απλά, λόγω εκλογών κλπ έχουν πάει πίσω όλα ! Αλλά και πάλι δεν μου υπόσχεται κανείς ότι θα περάσει κάποιο από τα δυο παιδιά μέσω του Προγράμματος ! Από οικονομικά, δεν μου ανέφερε κάτι αν θα κρατήσει τα ίδια, αν θα υπάρξει μείωση ή αύξηση ! τπτ !με προγραμμα τα εχεις φετος τα παιδια???μακαρι να μπειτε!!!θα το κοιταξω και εγω , αν και οι καλοι τις προηγουμενες χρονιες δεν ηταν στη λιστα:mad:

Θέλω να μπω να τσεκάρω τις περσυνές λίστες με τους σταθμούς που συμμετείχαν να δω τί εναλλακτικές παίζουν !

Είμαι πολύ μπαϊλντισμένη με το όλο θέμα γενικά ! και εγω πολυ!!!γιατι τωρα οκ, τον πληρωνουμε!!αλλα ξερω εγω αν του χρονου τετοιο καιρο θα εχω δουλεια???και να εχω, θα παιρνουμε τον ιδιο μισθο???δεν νομθιζω!!!!

ναι καλά ! QUOTE]

:D:D:D:D:D

Α, δεν είπα : σήμερα τρώμε από χθες γίγαντες -έγιναν λουκούμι, προς το τέλος του ψησίματος πρόσθεσα λωρίδες μπέικον μμμμμμμ- και θα συμπληρώσω με σπέσιαλ τυρολουκουμάδες !!!!

στειλε ταπερακι συμπεθερα!!!!!αχ αυτες τις μερες τρωω σαν γουρουνα!!!περιμενω και περιοδο-ναι καλα, οι δικαιολογιες με μαραναν!!!
Link to comment
Share on other sites

Φεφάκι δεν χρειάζεται να της αλλάζεις από μόνη σου το βρακί. Θα στο ζητάει από μονη της καθώς δεν είναι και τόσο ευχάριστη η αίσθηση του κατουρημένου βρακιού! Κι έτσι θα το κόψει από μόνη της!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αγγελικουλα ζαχαρη, αγγελικουλα μελι....χρονια σου πολλα και καλα γλυκια μου, νασαι γερη με την οικογενεια σου και να καμαρωνεις τα αγγελουδια σου. υγεια και αγαπη ναχουμε και ολα ταλλα ερχονται...μακια:D:D

Ευχαριστώ Αφροδιτούλα μου!

Κι εσύ να χαίρεσαι την οικογένειά σου!

Σχετικά με το θέμα των υλικών μαζί με την εγγραφή που είναι 150 ευρώ δίνουμε άλλα 150 για τα υλικά όλης της χρονιάς.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Συμπεθερούλα μου γλυκιά,

Τον Αύγουστο τον πληρώνεις ούτως ή άλλως (δεν έχω ακούσει δλδ σταθμό που να μην μην... δέχεται χρήματα για τον 08ο μήνα)...

το αρχικό 500άρικο υποτίθεται πως καλύπτει την εγγραφή τους και τα "υλικά"... τους...

Ο Νικόλας φέτος είχε περάσει μέσω της ΕΕΤΑΑ -και πάλι καλά γιατί αυτά τα λεφτά πηγαίνουν στις λογοθεραπείες-... έχω κι αυτό δλδ. Δεν ξέρω κατά πόσο το παιδί θα χρειαστεί να κάνει μαθήματα... επειδή κι από εκεί είναι μεγάλο το κονδύλι και μη αμελητέο (320-380 τον μήνα άλλος ένας παιδικός) ...:|

Σκέφτομαι τώρα εγώ το έρμο, ότι αν δεν περάσει κάποιο παιδί μέσω του Προγράμματος για τον οποιοδήποτε λόγο, θέλω στην καλυτέρα 720 (360Χ2) κι αυτό χωρίς να έχω καλύψει το ωράριό μου -μην ξεχνάτε ότι από 03/07 θα σχολάω πλέον στις 18.00!!!!- που σημαίνει ότι μάλλον θέλω και κοπέλα για μετά.. άλλα λεφτά...

ΔΕΝ ΜΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙ. ΜΕ ΣΥΜΦΕΡΕΙ μάλλον να στείλω τον μεγάλο προνήπιο (εάν κληρωθεί) και να έχω κοπέλα στο σπίτι για την μικρή και για τον μεγάλο και σε αργίες-αρρώστιες κλπ ...........

το κεφάλι μου πάει να σπάσει... μετά , σου λέει ο άλλος ότι περπατά ο κόσμος στον δρόμο και παραμιλά... εμ βέβαια Κύριος πώς να μην παραμιλάω η γυναίκα που σε λίγο θα λαλήσουμε ομαδικώς ????

:evil:

Φέφη μου,

όχι . προς Θεού. Δεν θα την αφήνεις και κατουρημένη την κακομοίρα ! 1-2 θα το συνηδειτοποιήσει πως δεν σου αφήνει και την πιο ωραία αίσθηση του κόσμου αυτό. το να βρέχεσαι, και θα ζητάει να τα κάνει σε γιογιό/λεκάνη !

Link to comment
Share on other sites

Φεφάκι να σου στείλω γλυκάκι με κούριερ? Θα το στείλω τώρα, το απόγευμα θα το φας!!! Ευχαριστώ για τις ευχές σου κοριτσάκι μου!

Τα χρήματα που ζητάει ο συγκεκριμένος παιδικός είναι καλά. Είναι από τους καλύτερους στην πόλη μας και το σημαντικότερο δεν έχει πολλά παιδιά. Είναι καρατσεκαρισμένος για τις υπηρεσίες που προσφέρει, οπότε για μένα δεν υπήρχε θέμα αμφισβήτησης!

ο.κ. πάσο!

γλυκόοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!

στειλε ταπερακι συμπεθερα!!!!!αχ αυτες τις μερες τρωω σαν γουρουνα!!!περιμενω και περιοδο-ναι καλα, οι δικαιολογιες με μαραναν!!!

κ εγώ το έχω ρίξει στη μάσα!;)

Φεφάκι δεν χρειάζεται να της αλλάζεις από μόνη σου το βρακί. Θα στο ζητάει από μονη της καθώς δεν είναι και τόσο ευχάριστη η αίσθηση του κατουρημένου βρακιού! Κι έτσι θα το κόψει από μόνη της!

μμμμμμμμμμμμ!!!!!!

Σχετικά με το θέμα των υλικών μαζί με την εγγραφή που είναι 150 ευρώ δίνουμε άλλα 150 για τα υλικά όλης της χρονιάς.

εμείς στην αρχή της χρονιάς που την έστελνα σε δημοτικό παιδικό σταθμό μου είπαν κ αγόρασα μόνη μου τα υλικά για το παιδί.

σε αυτόν που πάμε τώρα δεν μου ζήτησαν τίποτα. κ γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένη. αλλά για του χρόνου...θα δούμε.

πάντως είναι ανοιχτά Ιούλιο κ τις 10 τελευταίες μέρες του Αυγούστου. αλλά για Αύγουστο μάλλον θα την κρατήσω σπίτι, γιατί έχουμε πολλά να κάνουμε!!!!

ο εεταα δεν καλύπτει Αύγουστο; έτσι μου είπαν, αλλά θέλω να το τσεκάρω.

κάντυ μου πολύ σε σκέφτομαι γλυκούλα μου!

όχι δεν την αφήνω κατουρημένη. είναι κ ευαίσθητο το σπλάχνο δερματικώς=αρπάζει εύκολα=εύφλεκτο!!!!!:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Kαλα κοριτσια,το φαγητο μου εγινε λουκουμι!!!!!!!

Εβαλα πατατες-κολοκυθακια-μπροκολο και κουνουπιδι σε λαδοκολλα...,λαδακι-ριγανη-αλατακι και το τυλιξα καλα και το εβαλα στο φουρνο.Εβαλα τα μποφτεκακια ξεχωριστα και αυτα στο φουρνο και μολις ηταν ετοιμα τα λαχανικα,τα γυρισα μεσα στο ταψι με τα μπιφτεκια...ισα για να παρουν χρωμα και φυσικα ολη την νοστιμια.

Πρωτη φορα τα εκανα ετσι και σίγουρα θα τα κανω συχνα πια!!!!!!!

Φεφακι,οχι να μην την αφηνεις μουσκεμα την μικρη...μα την αλλαζεις.

Ελπιζω να τα κοψει σιγουρα!!!;)

Ο θησαυρος εχει αρχισει να μου ζηταει και τα τσισα στο γιογιο παρολο που φοραει πανα.

Για να δουμε...

Μαρη Αννααααααααααααα που εισαι παλι;

Η Εβιρη;

Ζωωωωπ;


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμείς εδώ πάντως πληρώνουμε ή 10μηνο ή 11μηνο αναλογα με το τι θέλει ο καθένας! Τον Αύγουστο φυσικά και δεν τον πληρώνουμε αφού ο παιδικός είναι κλειστός!

Κι εμάς ο δικός μας έτσι λειτουργεί. Εγώ θα τον πάω στο 10μηνο μια και το καλοκαίρι θα λείπει στας εξοχάς μαζί με την αδερφή του!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Αααααα κοριτσια,ξεχασα να σας πω οτι

η κουμπαρα μας,που παντρεψαμε και βαπτισαμε την πρωτη κορη της,

Γεννησε πριν λιγες μερες την..........5η κορη της!!!!!!:P:p:p:p:p

Η μεγαλη ειναι 6 στα 7 και η μικροτερη 20 μηνων!!!!!!!!

Την κυριακη θα παμε να τους ευχηθουμε απο κοντα και να δουμε τα κοριτσακια μας!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...