Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Alex@ είπε:

      Καλημέρα!!! Πήρα το αποτελεσμα της χοριακης 295!!

      Καλησπέρα! Συγχαρητήριαααα!!! 🧡

      5 ώρες πρίν, Maraki S. είπε:

      Βγήκα από την ωοληψία, όλα καλά είχα φοβηθεί γιατί είχαμε 4 ωάρια δει στους υπερήχους και το βράδυ ξαφνικά είχα έναν οξύ πόνο στην δεξιά ωοθήκη που με ξύπνησε. Φοβόμουν ότι θα τα έχανα πριν φτάσω στο χειρουργείο. Δεν θα το πιστέψετε, αλλά μου είπαν ότι έβγαλαν 8 ωάρια! Να δούμε τώρα πόσα θα γονιμοποιηθούν και πόσα θα μείνουν αλλά είμαι πολύ χαρούμενη!

      Μπράβο κορίτσι μου! Καλές γονιμοποιήσεις εύχομαι! Θα περιμένουμε νέα σου!🙂

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχαριστώ 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Φέφη μου,

Σκέψου εσύ θετικά -με το βρακί της Σύσας έτσι ??? :rolleyes:όχι βέβαια με τον μισθό !!!!:evil:- και θα δεις ότι μπορεί το κοριτσάκι σας να σας εκπλήξει ευχάριστα !!!!

(μεταξύ μας τώρα, επειδή τα κορίτσια γενικά είναι λίγο πιο "σπίρτα" και πολύ περισσότερο ψώνια με την καλή έννοια.... θα της αρέσει - θα δεις !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

Όσο για την δουλειά που λες, φυσικά και θα σε φόρτωναν μάνα μου ! Για μουλάρα δεν μοιάζεις, αααα όλα κι όλα - είσαι όμως φιλότιμη, έξυπνη και γρήγορη !!!!

Εβίρι μου,

Πολύ νόστιμα θα γίνουν αυτά τα καλτσουνάκια ! Εγώ τα άλλα τα κανονικά με το ανθότυρο δεν τα τρώω... κάτι με χαλάει δεν ξέρω τί !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Είχα ξεχάσει ότι αύριο έχει κάποια εκδήλωση το σχολείο το πρωί, καλά που μου το θύμισε η κόρη μου στο τρένο και πρέπει να φτιάξω κάτι φαγώσιμο (χωρίς ζουμιά, λάδια, κλπ). Με τα υλικά που έχω στο σπίτι θα φτιάξω καλτσουνάκια όχι με ανθότυρο, αλλά με φέτα, αυγό και δυόσμο.

πω, πω! από τώρα μου τρέχουν τα σάλια! είσαι άξια μανούλα!

εβίρι μου τον αργό θα φόρτωνα...:tongue:

Φέφη μου,

Σκέψου εσύ θετικά -με το βρακί της Σύσας έτσι ??? :rolleyes:όχι βέβαια με τον μισθό !!!!:evil:- και θα δεις ότι μπορεί το κοριτσάκι σας να σας εκπλήξει ευχάριστα !!!!

(μεταξύ μας τώρα, επειδή τα κορίτσια γενικά είναι λίγο πιο "σπίρτα" και πολύ περισσότερο ψώνια με την καλή έννοια.... θα της αρέσει - θα δεις !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

Όσο για την δουλειά που λες, φυσικά και θα σε φόρτωναν μάνα μου ! Για μουλάρα δεν μοιάζεις, αααα όλα κι όλα - είσαι όμως φιλότιμη, έξυπνη και γρήγορη !!!!

θέλει βρακί όπως η γκάγκα!!!!!!!αυτό σου λέω μόνο! αλλά είναι κ καλοπερασάκιας!;)

φιλιά, σχόλασα

Link to comment
Share on other sites

το άλλο-φέης μπουκ ή όπως λέει ο μπαμπινιώτης το προσωποβιβλίο!

Να σου πω την αλήθεια μου fb δεν μπαίνω συχνά, κι όταν μπαίνω δε γράφω/ δημοσιεύω ιδιαίτερα.

Έχετε φτιάξει ομάδα τα κορίτσια από εδώ? Έψαξα λίγο, αλλά δεν βρήκα κάτι.

Αν έχετε φτιάξει, ίσως δημοσιεύσω κάτι εκεί. Το να επικοινωνώ με άλλους γονείς που έχουν τις ίδιες ή παρόμοιες ανησυχίες μ' εμένα είναι από τα λίγα πράγματα που με ενδιαφέρει πλέον.

Βαρέθηκα τα παιχνιδάκια που απλώς μου έκαιγαν τον εγκέφαλο (φυσικά, δεν κατηγορώ όσους παίζον παιχνίδια στο fb, εγώ δε θέλω να παίζω πια)


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Φεφάκι,επειδή ο συζυγάτος μου είναι κλασικός κρεατοφάγος και δεν είναι εύκολο κάθε μέρα να φτιάχνω κρέατα,συχνά-πυκνά βάζω ενα ταψάκι στο φούρνο με πατατούλες και κρεατικά όλα μαζί και ξεμπερδεύω.Εχω κάνει κατά καιρούς διάφορους συνδυασμούς με κρεατικά,εκτός από αρνί.Ταιριάζουν πολύ ωραία χοιρινό,κοτόπουλο,μπιφτέκια.Παίρνει γεύση το ένα από το άλλο και γίνονται πεντανόστιμα.Και λουκάνικα έχει τύχει να βάλω.

Παιδί μου,με τις λιγούρες και τις γκαστριές του αντρός μου,μέχρι μπριάμ με χοιρινές έχω ψήσει στο ίδιο ταψί και έχει βγει θεϊκό φαγάκι

Περιστερακι θα ρωτησω κατι κι ας με κραξετε..τι ειναι το μπριαμ? Δεν εχω δοκιμασει ποτε, η' ισως και να το τρωμε αλλα να μην το λεμε ετσι...

Να σου πω την αλήθεια μου fb δεν μπαίνω συχνά, κι όταν μπαίνω δε γράφω/ δημοσιεύω ιδιαίτερα.

Έχετε φτιάξει ομάδα τα κορίτσια από εδώ? Έψαξα λίγο, αλλά δεν βρήκα κάτι.

Αν έχετε φτιάξει, ίσως δημοσιεύσω κάτι εκεί. Το να επικοινωνώ με άλλους γονείς που έχουν τις ίδιες ή παρόμοιες ανησυχίες μ' εμένα είναι από τα λίγα πράγματα που με ενδιαφέρει πλέον.

Βαρέθηκα τα παιχνιδάκια που απλώς μου έκαιγαν τον εγκέφαλο (φυσικά, δεν κατηγορώ όσους παίζον παιχνίδια στο fb, εγώ δε θέλω να παίζω πια)

Ηλιαχτιδα και εγω αποφευγω τα παιχνιδακια, μου παιζουν τα νευρα ειδικα οταν μου στελνουν Φαρμβιλ, Σκατοβιλ, και διαφορα τετοια..δε μπορω να καταλαβω. Τι ευχαριστηση βρισκεις στο να μεγαλωνεις βιρτσουαλ φαρμα με κοτες? Ποσο αξιολυπητο παιζει να ειναι? Το μονο παιχνιδακι που επαιζα ηταν το "Who has the biggest brain" και μ αρεσε πολυ αλλα το βγαλανε!!:evil: Ειχε απο αριθμητικες πραξεις που επρεπε να κανεις οσο πιο γρηγορα μπορουσες, παιχνιδια μνημης...

Σημερα ειχε ζεστη, πηγα και πηρα δυο ζευγαρια πεδιλα γιατι μεχρι τωρα κυκλοφορουσα με τις μποτες. Εβαλα ηλεκτρικη, ξεσκονισα, επλυνα τους παγκους, πηγαμε σουπερ μαρκετ, μαγειρεψα ρυζι με θαλασσινα και θα κανω και γαλακτομπουρεκο επιθυμια του αντρος!! ( Το παλεψα για μπουγατσα αλλα ηταν ανενδοτος..:| )


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια μου fb δεν μπαίνω συχνά, κι όταν μπαίνω δε γράφω/ δημοσιεύω ιδιαίτερα.

Έχετε φτιάξει ομάδα τα κορίτσια από εδώ? Έψαξα λίγο, αλλά δεν βρήκα κάτι.

Αν έχετε φτιάξει, ίσως δημοσιεύσω κάτι εκεί. Το να επικοινωνώ με άλλους γονείς που έχουν τις ίδιες ή παρόμοιες ανησυχίες μ' εμένα είναι από τα λίγα πράγματα που με ενδιαφέρει πλέον.

Βαρέθηκα τα παιχνιδάκια που απλώς μου έκαιγαν τον εγκέφαλο (φυσικά, δεν κατηγορώ όσους παίζον παιχνίδια στο fb, εγώ δε θέλω να παίζω πια)

σε έχω βάλει ήδη στην ομάδα αυτή. περιμένουμε να γράψεις.

για παιχνίδια...ούτε εγώ παίζω. δεν έπαιξα ποτέ με τέτοια κ όσα μου έστειλαν...έμειναν εκεί. τα βαριέμαι κ δεν με ενδιαφέρουν. εδώ δεν προλαβαίνω να μιλήσω με τους ανθρώπους που αγαπώ, τόσο ρήαλ λάηφ όσο κ στο διαδίκτυο...δεν έχω χρόνο για κουμπάκια!

Σημερα ειχε ζεστη, πηγα και πηρα δυο ζευγαρια πεδιλα γιατι μεχρι τωρα κυκλοφορουσα με τις μποτες. Εβαλα ηλεκτρικη, ξεσκονισα, επλυνα τους παγκους, πηγαμε σουπερ μαρκετ, μαγειρεψα ρυζι με θαλασσινα και θα κανω και γαλακτομπουρεκο επιθυμια του αντρος!! ( Το παλεψα για μπουγατσα αλλα ηταν ανενδοτος..:| )

με γειά!μπράβο νοικοκυρούλα!

εγώ χθες μόλις γύρισα σπίτι, άλλαξα το παιδί, το τάισα, του έδωσα χυμό, έπλυνα κάτι πιάτα, μαγείρεψα τον κιμά, έντυσα το παιδί κ φύγαμε σφαίρα για την αδερφή μου. το πόσο το χάρηκαν οι τσούπρες που επιτέλους βρέθηκαν μετά από καιρό!!!!το μπουμπουλίνι κυρίως κοιμόταν!

από τη χαρά τους οι κορούλες μας έκαναν σαν δελφινάκια, έβγαζαν υπέρηχους!!!!!γελάκια κ αγκαλίτσες!!!!!!

γυρίσαμε σπίτι ρετάλια, η μικρή ήπιε το γάλα της κ ξεράθηκε στον ύπνο!

εγώ είδα ξανά το ντοκυμαντέρ του κούλογλου για τους νεοναζί στην ευρώπη κ ιδίως για τη σύνδεσή τους με την ρεάλ μαδρίτης!

ανατριχιαστικό!:mad::confused:

για σήμερα τρώμε μάνα κ κόρη φιογκάκια με κιμά, ο πατήρ μας θα φάει κεφτέδες κ πατάτες από τη μανούλα του!

σήμερα θα ασχοληθώ με πλυντήρια ρούχων κ πιάτων.

ο καιρός εδώ είναι βροχερός. χθες έβρεξε το βράδυ. σήμερα έχει συννεφιά κ μάλλον θα ρίξει αργότερα.

μάκια σε όλες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!!!

Βαρέθηκα αυτό τον χαζόκαιρο που μέσα στη μέρα τα κάνει όλα! Ζέστη,κρύο, βροχή, αέρα!!!! Θέλω καλοκαίρι και θέλω διακοπές!!!! (στο όνειρό μου...):confused:

Για σήμερα τρώμε μπιφτεκάκια με πουρέ ή μάλλον με κουρέ όπως το έλεγε η κόρη μου!

Σήμερα έχω οδοντίατροοοοο!!!! Ο μοντιέ!!!! Βοήθειά μου....


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια!Ελενη συμφωνω για τον καιρο,μας εχει τσακισει τα νευρα!!!!!καλο κουραγιο με τον οδοντιατρο....

σημερα τρωμε κοντοσουβλι στο φουρνο με πατατουλες,γιαμιιιιιιιιιιιι!

φιλακια ομορφουλες!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα αγαπημενες μου!!!!τι κανετε???μου λειπετε!!!τι καιρος και αυτος!!!χθες ημουν στο τσακ να κατεβασω το παπλωμα!!!ασε που δεν ξερω τι να βαλω και πως να ντυσω το παιδι:rolleyes::rolleyes:. βρεχει απο χθες ακαταπαυστα και φυσαει!!καταταλλα καλα. ειχα κοσμο και τριτη, τους υπολοιπους της εορτης, και χθες μαζεψα το σπιτι, λιγο ξεσκονισμα, σκουπισμα, σφουγγαρισμα, λιγο το μπανιο, λιγο απολα...μετα παιχνιδι με τον αντρουλη και το αφροδιτομωρο και μετα υπνο απτο τις 10!!!εν τω μεταξυ εχω παρατηρησει οτι οσο πιο πολυ κοιμαμαι, τοσο πιο ρεταλι ειμαι!!!τι κακο και αυτο!!!!σημερα τρωμε μακαροναδα με σαλτσα με γαριδες που θα φτιαξω μολις παω σπιτι, ευκολο και γρηγορο. στη δουλεια χαμος!!!τις τελευταιες 2 βδομαδες εχει αρκετη δουλεια,οπως και μουτρα και νευρα και πιεση(αυτα δεν προκειται να φυγουν ποτε τωρα πια:mad::mad:), κοινως δεν ξερουν τι τους φταιει!!!μουστειλανε και χθες χαρτι απτον παιδικο οτι λογω της δεδομενης κρισης, κλπ, κλπ.....δεν θα ΑΥΞΗΣΟΥΝΕ τα διδακτρα για του χρονου, αλλα θα ΜΕΙΝΟΥΝ ΣΤΑΘΕΡΑ!!!:evil::evil:ΑΚΟΥΣΟΝ ΑΚΟΥΣΟΝ!!!δηλαδη με τον τροπο που το γραφει θελει να πει οτι μας κανει και χαρη που δεν το θα το αυξησει!!!ελπιζω να διαμαρτυρηθουν ολοι οι γονεις και να πετυχουμε κατι!!! σας φιλω προς το παρον....παω να διαβασω τα προηγουμενα μυνηματα σας και ελπιζω το βραδυ να μπω και στο φεις που εχω πολλες μερες να το κανω

Link to comment
Share on other sites

Τελικά για φαγητό μέχρι αυτή τη στιγμή μια κολοκυθόπιτα έκανα και βγήκε πεντανόστιμη.Και ετοιμάζομαι να κάνω φακες.χρυσοχερα μου!!!!δυστυχως δεν μαρεσουν καθολου τα κολοκυθια:rolleyes:

Με εχει πιάσει μια θλίψη...γιατι βρε αγαπη???

Δουλειά τέλος σιγά-σιγά...Σήμερα κάθομαι,αύριο κάθομαι κτλ κτλ

Πώς θα την βγάλω την ρημάδα την ημέρα κλεισμένη μέσα με ένα υπερκινητικό πιτσιρίκι;

τωρα που θα φτιαξει(ελπιζω:rolleyes:) ο καιρος θα πηγαινετε και βολτιτσες...εγω δεν την χαιρομαι καθολου την κορη μου!!!μου λειπει τρελλαααα....
Έχω πήξει!!!!!!

Και σχολάω στις 7!!!!!

Και θέλω διακοπές!!!!

Και θέλω να γίνονται οι δουλειές του σπιτιού από μόνες τους!!!! Δεν ξέρω πως αλλά να γίνονται!!!

Και θέλω να εξαφανιστούν μερικές ψυχές από την ζωή μου!!!!

και και και ........

και εγω μαζι σου αγγελικουλα.....
Κορίτσια να σας πω να γελάσετε, πώς μεταφράζεται αυτολεξί το γάντι στα γερμανικά; ....................................

Απάντηση: Παπούτσι χεριού = Handschuhe = Χαντ είναι το χέρι όπως και στα αγγλικά και σούε είναι το παπούτσι (παρόμοια με τα αγγλικά), όλο μαζί;

γερμανοι, τι περιμενεις????μα υπαρχει πιο πλουσια γλωσσα απο την ελληνικη???:D

Τελικά έφτιαξα φακές που μου έχει παραγγείλει ο περιστέρης και ένα κέικ που το μοίρασα σε παραλληλόγραμμα φορμάκια.Εκανα την κλασική συνταγή και χώρισα τη ζύμη,έφτιαξα ένα φορμάκι σκέτο,τρια με ψιλοκομμένα ζαχαρωμένα φρουτάκια και 2 με σταγόνες σοκολάτας.

Μόλις ξύπνησε ο μικρός και τα είδε,τέντωσε το χεράκι του και άρχισε να μου ζητά...Μη δει φαγητό το παιδάκι μου,αμέσως να ορμήξει...

ολο δημιουργιες εισαι!!!!φτου φτου!!!μας πως να μην θελει μια τετοια λιχουδια το περιστεροπουλο???στειλε μου ενα κεκακι γιατι μουρθε μια λιγουρα!!!
Σήμερα σχολάω στις 2,30 και δεν βλέπω την ώρα να την κάνω!

Θα πάω κατευθείαν να συναντήσω την διευθύντρια του σταθμού που θα πάει ο μικρός από Σεπτέμβρη. Να δω πόσα θα μου ζητήσει...

αν θελεις πες μου τι σου ειπε η εδω η σε πμ, γιατι ειμαι σε ερευνα της αγορας.
Εχουμε συννεφιά σήμερα όπως και χθες και για αύριο η πρόγνωση λέει καταιγίδες...Ουφ!Πολύ εκνευριστικό!παρα πολυ!!!Πρέπει να πάρω και οδοντίατρο να κλείσω ραντεβού...Το έχω καθυστερήσει τόσες μέρες και επιβάλλεται!Είναι που δεν έχω καμιά ενόχληση,αλλιώς θα είχα σπεύσει...QUOTE]και εγω!!πρεπει να κανω εναν καθαρισμο και εναν ελεγχο οπωσδηποτε!!!
εμάτο πρόγραμμα!

κ εμείς πήγαμε παιδίατρο, είμαστ καλά. κόψαμε αντιβίωση κ ένα εισπνεόμενο. κρατήσαμε το αερολίν κ σε 10 μέρες θα είμαστε φρη γουίλι! ελπίζω κ εύχομαι!χαιρομαι που ειστε καλυτερα. εμεις με τοση υγρασια παλι βηχα εχουμε:cry::cry:

κατά το ΣΚ σκέφτομαι να ξεκινήσουμε βρακάκι...καλη αρχη!!!εγω λεω να το αφησω μερικες μερες ακομη να ζεστανει ο καιρος

αύριο έχουμε μήτιγκ με τα αφεντικά, ανακεφαλαίωση υποθέσεων που χειριστήκαμε όλη τη χρονιά...καΛΛΛΛα κραΣΑ!

από μισθοδοσία όμως ........... ............

περιμενουμε νεα σου!!!ελπιζω ολα καλα και να πληρωθειτε συντομα!!!
Φεφάκι,επειδή ο συζυγάτος μου είναι κλασικός κρεατοφάγος και δεν είναι εύκολο κάθε μέρα να φτιάχνω κρέατα,συχνά-πυκνά βάζω ενα ταψάκι στο φούρνο με πατατούλες και κρεατικά όλα μαζί και ξεμπερδεύω.Εχω κάνει κατά καιρούς διάφορους συνδυασμούς με κρεατικά,εκτός από αρνί.Ταιριάζουν πολύ ωραία χοιρινό,κοτόπουλο,μπιφτέκια.Παίρνει γεύση το ένα από το άλλο και γίνονται πεντανόστιμα.Και λουκάνικα έχει τύχει να βάλω.

Παιδί μου,με τις λιγούρες και τις γκαστριές του αντρός μου,μέχρι μπριάμ με χοιρινές έχω ψήσει στο ίδιο ταψί και έχει βγει θεϊκό φαγάκι

τοχω δοκιμασει και εγω και γινονται σουπερ...μμμμ....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!

Βαρέθηκα αυτό τον χαζόκαιρο που μέσα στη μέρα τα κάνει όλα! Ζέστη,κρύο, βροχή, αέρα!!!! Θέλω καλοκαίρι και θέλω διακοπές!!!! (στο όνειρό μου...):confused:

ακριβώς!

Για σήμερα τρώμε μπιφτεκάκια με πουρέ ή μάλλον με κουρέ όπως το έλεγε η κόρη μου!

:lol:

Σήμερα έχω οδοντίατροοοοο!!!! Ο μοντιέ!!!! Βοήθειά μου....

κουράγια!

καλημερουδια!Ελενη συμφωνω για τον καιρο,μας εχει τσακισει τα νευρα!!!!!καλο κουραγιο με τον οδοντιατρο....

σημερα τρωμε κοντοσουβλι στο φουρνο με πατατουλες,γιαμιιιιιιιιιιιι!

φιλακια ομορφουλες!

κοντοσούβλι, μιαμ, μιαμ!!!

καλημερα αγαπημενες μου!!!!τι κανετε???μου λειπετε!!!τι καιρος και αυτος!!!χθες ημουν στο τσακ να κατεβασω το παπλωμα!!!ασε που δεν ξερω τι να βαλω και πως να ντυσω το παιδι:rolleyes::rolleyes:. βρεχει απο χθες ακαταπαυστα και φυσαει!!καταταλλα καλα. ειχα κοσμο και τριτη, τους υπολοιπους της εορτης, και χθες μαζεψα το σπιτι, λιγο ξεσκονισμα, σκουπισμα, σφουγγαρισμα, λιγο το μπανιο, λιγο απολα...μετα παιχνιδι με τον αντρουλη και το αφροδιτομωρο και μετα υπνο απτο τις 10!!!εν τω μεταξυ εχω παρατηρησει οτι οσο πιο πολυ κοιμαμαι, τοσο πιο ρεταλι ειμαι!!!τι κακο και αυτο!!!!σημερα τρωμε μακαροναδα με σαλτσα με γαριδες που θα φτιαξω μολις παω σπιτι, ευκολο και γρηγορο. στη δουλεια χαμος!!!τις τελευταιες 2 βδομαδες εχει αρκετη δουλεια,οπως και μουτρα και νευρα και πιεση(αυτα δεν προκειται να φυγουν ποτε τωρα πια:mad::mad:), κοινως δεν ξερουν τι τους φταιει!!!μουστειλανε και χθες χαρτι απτον παιδικο οτι λογω της δεδομενης κρισης, κλπ, κλπ.....δεν θα ΑΥΞΗΣΟΥΝΕ τα διδακτρα για του χρονου, αλλα θα ΜΕΙΝΟΥΝ ΣΤΑΘΕΡΑ!!!:evil::evil:ΑΚΟΥΣΟΝ ΑΚΟΥΣΟΝ!!!δηλαδη με τον τροπο που το γραφει θελει να πει οτι μας κανει και χαρη που δεν το θα το αυξησει!!!ελπιζω να διαμαρτυρηθουν ολοι οι γονεις και να πετυχουμε κατι!!! σας φιλω προς το παρον....παω να διαβασω τα προηγουμενα μυνηματα σας και ελπιζω το βραδυ να μπω και στο φεις που εχω πολλες μερες να το κανω

για το πώς να ντύσουμε τα παιδιά συμφωνώ απόλυτα! καταλήγω όμως στο να τις ντύνουμε όσο πιο ελαφρά γίνεται, γιατί το παραπάνω ντύσιμο είναι επικίνδυνο.

για τα δίδακτρα...πρέπει να πάτε μαζεμένοι οι γονείς στη διεύθυνση του σχολείου κ να τα πείτε ένα χεράκι!!!!!!!

ωραίο φαγάκι!

για τον ύπνο, είναι η κούραση κ των προηγούμενων ημερών που βγαίνει τώρα!!!!!το παθαίνω κ εγώ κατά καιρούς!

περιμένουμε να μπεις στο προσωποβιβλίο κ να μας ανεβάσεις φωτό της χιονάτης σου!!!!!!!είναι απαίτηση!!!;)μάκια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερουδιαααααααααα!βλεπω σε γενικες γραμμες ολες ειστε καλα κ χαιρομαι!!!!!!εγω οπως εχεετε καταλαβει περναω εντονη φαση χαζοχαρουμενιασης,ψωνιζω για τον στρουμφουλη κ το χψ χασει το θεμα χιχιχιχι!!!!!!μια κλαιω μια γελαω,ειμαι οτι να ναι!!!!!!!!!

σημερα θα φαμε φρεσκο αρακα,γιαμιιιιιιιιιι!φιλακια σε ολες!!!!!!!!!!!!!!!

και πολυ καλα κανεις!!!νασαι καλα και καλες αγορες!!!
Καλημερα κοριτσια μου σημερα τρωμε αρακα μιαμ μιαμ..Τρεχω με τα μικρα και λεω το απογευμα να κατσω να ξεδιαλεξω τα ρουχακια της μπεμπας :D...Eyxomai να ειστε ολες καλα τα φιλια μου!!
ιωαννακι να ξεκουραζεσαι και να προσεχεις το σπορακι σου. μακια
Γεια σου Αγγελικούλα2 !!!

Πες μας πόσα σου ζήτησε και τί ωράριο, είναι η εποχή που κάνω (επαν)έλεγχο αγοράς ... :|αχ και εγω, και εγω....

Καταρχήν ,

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και ΚΑΛΑ σε όλους τους εορτάζοντες !!!! Να τους χαίρεστε !!!! Έκανα παράθεση τα λινκ γιατί εάν προσπαθήσω να πω ένα-ένα τα ονόματα , βράστε όρυζα !!! :tongue:

Γιόρταζε και ο συμπέθερος μάνα μου και δεν το ήξερα !!!! Πολλές έξτρά ευχές συμπεθέρα ! ΕΕΕΕΜ, να σε καλοπιάνω πρέπει γιατί σε αγαπώ !!! χα χασευχαριστουμε πολυ πολυυυυ...μακια σουυυ

Σε γενικές γραμμές... όλα πήγαν "καλά" το Σάββατο, ΔΥΣΚΟΛΑ, αλλά καλά... και, ναι, αδυνατώ να κατανοήσω τον μαζοχισμό μας έτσι ??????????????????????????????????????? όχι τον δικό μας καθαρά, αλλά όλο αυτό το τελετουργικό είναι χάλια απ' όπου και να το πιάσεις... εγώ προσωπικά το θεωρώ βεβήλωση προς τον νεκρό αλλά ποιός χέστηκε για το τί πιστεύω εγώ... ένα θα σας πω: το Σάββατο ΚΑΤΑΛΑΒΑ ότι έχει πεθάνει όντως... πείτε με ξανθιά, πείτε με ηλίθια, εγώ τότε το κατάλαβα... αλλά ελπίζω ότι χάρηκε που ήταν εκεί κοντά τα παιδάκια του με τον γαμπρούλη του... Πιστεύω ακράδαντα πως ο μπαμπάκας μου είναι κάπου σε καλή μεριά - ήταν μαλαματένιος, όχι αστεία ! ειμαι σιγουρη οτι ο πατερουλης σου ειναι καλα και σε κοιταζει και σε προστατευει απο ψηλα!!!ναστε καλα να τον θυμαστε!!!

Επίσης, στην Καλαμάτα όλα ήταν σούπερ ! Η βάφτιση πήγε καλά σε ένα πολύ ωραίο μέρος προς το Πεταλίδι ήταν, πολύ γραφικά, ο μπέμπης λύσσαξε στο κλάμα, τα παιδιά μας γενικά ευχαριστήθηκαν τρέξιμο, παιχνίδι, φαγητό και αγκαλιές ! Είδα επιτέλους και την κουνιαδούλα μου που θα έπρεπε να ήταν χρυσό αυτό το κορίτσι, επίχρυση κανονικά με στρώση λέμε ! Τόσο καλή ! τι γλυκια και καλοψυχη που εισαι!!!φαινεται και απτον λογο σου!!!!

Κι εμείς λίγο ξεκουραστήκαμε γιατί επιστρέψαμε την Δευτέρα οπότε δεν είχαμε άγχος ! Αχ και να 'ταν πιο πολλές οι μέρες ! χαιρομαι που περασατε καλα και αλλαξατε παραστασεις!!!!

ΘΕΛΩ ΔΙΑΚΟΠΕΣ σας λέω - το φωνάζω και δεν ακούει κανείς- εμ όχι και εντελώς κανείς, ίιιιισως και να ακούει λίγο ο αφεντικός να μου δώκει διακοπές διαρκείας ???? τί λέτε ??? βρε δε πα να κουρεύεται κι αυτός κι όλο το το σόϊ ??????? χαχχααααα

:rolleyes: ουδείς αναντικατάστατος, ούτε ο υπάλληλος, ούτε το αφεντικό ! αμ δε ! Ξύπνησαν η Μάνη η Κρήτη κλπ μέσα μου !απολαμβανω να σε διαβαζω συμπεθερα!!!

Να είστε καλά βρε ψυχές ! Σας αγαπώ !

μου λειψατε ! μου λείψατε ! μου λείψατε ! μου λείψατε !

και μας πολυ πολυ πολυ.........
Χθες είχα πολλές δουλίτσες : λογοθεραπεία, σούπερ μάρκετ, γυρίσαμε σπίτι έφτιαξα στα γρήγορα ομελέττα φούρνου και μετά σιδέρωσα...Σήμερα έβαλα πρωί πρωί στο μούσκιο γίγαντες... αλήθεια σας λέω, να, φιλώ Σταυρό !
εισαι απιστευτη!!!!σε καμαρωνω με τοσα που κανεις!!!ντουρασελ!!!
ευχαριστώ για τις οδηγίες.

το κουφό με το παιδί μυο είναι ότι μεσημέρι κ νύχτα είναι στεγνό! την είχα δοκιμάσει κ πέρυσι κ δεν κατουρούσε!αυτο νομιζω φεφακι οτι ειναι πολυ καλο σημαδι.

:confused:

θα εξοπλιστώ με υπομονή. έχω κ πολλά σεντόνια...;)νομιζω οτι τοχεις!!!!!

διακοπές χθες μπορώ να έχω;

γιατί με φορτώνουν σαν το γαιδούρι; μοιάζω για μουλάρα; εεεεεεε, πείτε μου!!!γιατι εισαι εργατικη, τιμια και σωστη στη δουλεια σου!!!!

σοβαρά μην απαντήσετε...:cool:

κ να μην ακούω νέα για μισθοδοσία Μαρτίου;;;;; αυτό που το πας;:mad:

βουτιά στην απόλαυση αυτή η εργασία:rolleyes::shock:

και μη χειροτερα....
Είχα ξεχάσει ότι αύριο έχει κάποια εκδήλωση το σχολείο το πρωί, καλά που μου το θύμισε η κόρη μου στο τρένο και πρέπει να φτιάξω κάτι φαγώσιμο (χωρίς ζουμιά, λάδια, κλπ). Με τα υλικά που έχω στο σπίτι θα φτιάξω καλτσουνάκια όχι με ανθότυρο, αλλά με φέτα, αυγό και δυόσμο.
χρυσοχερα οπως παντα!!!σημερα πρεπει να κανω και κατι με τις φραουλες γιατι στο τελος θα χαλασουν:cool::cool:
Φέφη μου,

Σκέψου εσύ θετικά -με το βρακί της Σύσας έτσι ??? :rolleyes:όχι βέβαια με τον μισθό !!!!:evil:- και θα δεις ότι μπορεί το κοριτσάκι σας να σας εκπλήξει ευχάριστα !!!!

(μεταξύ μας τώρα, επειδή τα κορίτσια γενικά είναι λίγο πιο "σπίρτα" και πολύ περισσότερο ψώνια με την καλή έννοια.... θα της αρέσει - θα δεις !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)!

και εγω ετσι πιστευω!!!
Να σου πω την αλήθεια μου fb δεν μπαίνω συχνά, κι όταν μπαίνω δε γράφω/ δημοσιεύω ιδιαίτερα.

Έχετε φτιάξει ομάδα τα κορίτσια από εδώ? Έψαξα λίγο, αλλά δεν βρήκα κάτι.Βαρέθηκα τα παιχνιδάκια που απλώς μου έκαιγαν τον εγκέφαλο (φυσικά, δεν κατηγορώ όσους παίζον παιχνίδια στο fb, εγώ δε θέλω να παίζω πια)

ποτε δεν ασχοληθηκα με αυτα τα παιχνιδια, τα θεωρω χασιμο χρονου και εντελως ανιαρα!!!!
εγώ χθες μόλις γύρισα σπίτι, άλλαξα το παιδί, το τάισα, του έδωσα χυμό, έπλυνα κάτι πιάτα, μαγείρεψα τον κιμά, έντυσα το παιδί κ φύγαμε σφαίρα για την αδερφή μου. το πόσο το χάρηκαν οι τσούπρες που επιτέλους βρέθηκαν μετά από καιρό!!!!το μπουμπουλίνι κυρίως κοιμόταν!

από τη χαρά τους οι κορούλες μας έκαναν σαν δελφινάκια, έβγαζαν υπέρηχους!!!!!γελάκια κ αγκαλίτσες!!!!!!τι καλα!!!!να το κανονιζετε πιο συχνα!!!!

για σήμερα τρώμε μάνα κ κόρη φιογκάκια με κιμά, ο πατήρ μας θα φάει κεφτέδες κ πατάτες από τη μανούλα του!

σήμερα θα ασχοληθώ με πλυντήρια ρούχων κ πιάτων.

ο καιρός εδώ είναι βροχερός. χθες έβρεξε το βράδυ. σήμερα έχει συννεφιά κ μάλλον θα ρίξει αργότερα.

μάκια σε όλες!

και εδω το ιδιο!!!μακια σου αγαπη:D
Καλημέρα!!!!

Βαρέθηκα αυτό τον χαζόκαιρο που μέσα στη μέρα τα κάνει όλα! Ζέστη,κρύο, βροχή, αέρα!!!! Θέλω καλοκαίρι και θέλω διακοπές!!!! (στο όνειρό μου...):confused:και εγω ελενη μου. θελω διακοπες εστω και χειμωνιατικες στο βουνο!!!δεν με χαλαει καθολου!!!!καλο κουραγιο στον οδοντιατρο!!!

παω να δουλεψω!!!!!μακια

Link to comment
Share on other sites

για το πώς να ντύσουμε τα παιδιά συμφωνώ απόλυτα! καταλήγω όμως στο να τις ντύνουμε όσο πιο ελαφρά γίνεται, γιατί το παραπάνω ντύσιμο είναι επικίνδυνο.και εγω ετσι κανω. σημερα της εβαλα κοντομανικο μπλουζακι, ζακετακι και ενα αμανικο μπουφανακι απο πανω

για τα δίδακτρα...πρέπει να πάτε μαζεμένοι οι γονείς στη διεύθυνση του σχολείου κ να τα πείτε ένα χεράκι!!!!!!!αυτο πρεπει να γινει. ελεος!!!επειδη ειναι ο καλυτερος, το εκμεταλλευεται!!!!θα μιλησω σημ οπωσδηποτε με 3-4 γονεις που ξερω και ειδομεν!!!

ωραίο φαγάκι!

για τον ύπνο, είναι η κούραση κ των προηγούμενων ημερών που βγαίνει τώρα!!!!!το παθαίνω κ εγώ κατά καιρούς!

περιμένουμε να μπεις στο προσωποβιβλίο κ να μας ανεβάσεις φωτό της χιονάτης σου!!!!!!!είναι απαίτηση!!!;)μάκια!

θα μπω το βραδυ, τοχω βαλει στο προγραμμα...μακια
Link to comment
Share on other sites

158892-%CE%B3%CE%BB%CF%85%CE%BA%CE%AC.jpg

Καλημέρα! Σήμερα έχω τα γενέθλιά μου και σας κερνάω γλυκάκια!

πω πω με τσακισες!!!!χρονια πολλα ομορφουλας,να εισαι γερη κ παντα ευτυχισμενη!!!!!!!!!!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

love4four κοριτσακι μου γλυκο τα χω ζησει κ εγω με τον μπαμπακα μου...δυστυχως το φευγιο των γονιων μας δεν ξεπερνιεται ουσιαστικα ποτε,αλλα να θυμασαι πως τωρα εχεις εναν φυλακα να σε προσεχει απο τα ψηλα..σου κανω μια τεραστια αγκαλια!!!!!!

κ επισης να σας ζησει η νεοφωτιστη!τελικα ετσι ειναι η ζωη μια λυπη,μια χαρα..ετσι για να μετριαζει το πραγμα...


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...