Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Alex@ είπε:

      Καλημέρα!!! Πήρα το αποτελεσμα της χοριακης 295!!

      Καλησπέρα! Συγχαρητήριαααα!!! 🧡

      5 ώρες πρίν, Maraki S. είπε:

      Βγήκα από την ωοληψία, όλα καλά είχα φοβηθεί γιατί είχαμε 4 ωάρια δει στους υπερήχους και το βράδυ ξαφνικά είχα έναν οξύ πόνο στην δεξιά ωοθήκη που με ξύπνησε. Φοβόμουν ότι θα τα έχανα πριν φτάσω στο χειρουργείο. Δεν θα το πιστέψετε, αλλά μου είπαν ότι έβγαλαν 8 ωάρια! Να δούμε τώρα πόσα θα γονιμοποιηθούν και πόσα θα μείνουν αλλά είμαι πολύ χαρούμενη!

      Μπράβο κορίτσι μου! Καλές γονιμοποιήσεις εύχομαι! Θα περιμένουμε νέα σου!🙂

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχαριστώ 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

καλημερουδιαααααααααα!βλεπω σε γενικες γραμμες ολες ειστε καλα κ χαιρομαι!!!!!!εγω οπως εχεετε καταλαβει περναω εντονη φαση χαζοχαρουμενιασης,ψωνιζω για τον στρουμφουλη κ το χψ χασει το θεμα χιχιχιχι!!!!!!μια κλαιω μια γελαω,ειμαι οτι να ναι!!!!!!!!!

σημερα θα φαμε φρεσκο αρακα,γιαμιιιιιιιιιι!φιλακια σε ολες!!!!!!!!!!!!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα σε όλες!!!

Αρχικά να πω χρόνια πολλά σε όσες και όσους γιόρταζαν προχθές, αν και λίγο καθυστερημένα.

Να χαίρεστε τα παιδάκια σας και τις οικογένειες σας!

Δεν έχω γράψει τις τελευταίες μέρες, γιατί ήμασταν συνέχεια έξω.

Την Κυριακή φάγαμε χοιρινές μπριζόλες στο φούρνο, τη Δευτέρα φασολάκια, εχθές αγκινάρες α λα πολίτα και σήμερα τρώμε ό,τι έχει μείνει από άλλες μέρες στο ψυγείο. Το καλύτερο φαγητό: "εκκαθάριση ψυγείου". Ούτε μαγείρεμα, ούτε τίποτα. Μόνο πολλή λάντζα έχει μετά, αλλά δεν πειράζει.

Φιλιά σε όλες!!!

Να έχετε μια υπέροχη μέρα!!!


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πως να αποφύγεις φεφάκι πρόσωπα που τα τρως στην μάπα αναγκαστικά λόγω εργασίας ε????

Μπράβο για το Συσάκι που τα πάει καλύτερα!

Να τους τα πεις χύμα και τσουβαλάτα στο μίτινγκ! Δεν σε φοβάμαι εσένα!

απλούστατο! δεν υπάρχουν!!!!!!:rolleyes::cool:

ευχαριστώ!

κ σήμερα πέταξα τη βόμβα μου μέσω μέηλ!!!!;)

αύριο θα δείξει πώς θα κινηθεί το λάηβ. θα σας ενημερώσω!

Καλημέρα κι από μένα.

Θα φτιάξω γεμιστά, έχουμε και μια αραιή ομίχλη σήμερα, άργησα να κοιμηθώ τη νύχτα επειδή ήπια αργά το φραπέ μου, ξύπνησα και με βαρύ κεφάλι, μμμμμμ τι να σας λέω.

φραπεδάκι παρέα σου τί καΛΛά!!!!!!

ορίτσια το πύον στα ούλα-δόντια μεταφέρετε στα νεφρά και δεν πρέπει να μένει πολύ καιρό στον οργανισμό γιατί μετά αχρηστεύονται τα νεφρά.

σε όλα είσαι ενήμερη!

Περιμένουμε όβερ.

Κορίτσια να σας ρωτήσω και κάτι άλλο; Η DEL για ποιο λόγο σταμάτησε να μπαίνει; Δε θυμάμαι τι έχετε πει.

ντελ μου ήθελα να σου στείλω ένα μήνυμα σχετικά με το ότι δεν προλαβαίνεις!

μουτλάκια! αλλού προλαβαίνεις όμως!!!!!!:(

Φεφάκι,επειδή ο συζυγάτος μου είναι κλασικός κρεατοφάγος και δεν είναι εύκολο κάθε μέρα να φτιάχνω κρέατα,συχνά-πυκνά βάζω ενα ταψάκι στο φούρνο με πατατούλες και κρεατικά όλα μαζί και ξεμπερδεύω.Εχω κάνει κατά καιρούς διάφορους συνδυασμούς με κρεατικά,εκτός από αρνί.Ταιριάζουν πολύ ωραία χοιρινό,κοτόπουλο,μπιφτέκια.Παίρνει γεύση το ένα από το άλλο και γίνονται πεντανόστιμα.Και λουκάνικα έχει τύχει να βάλω.

Παιδί μου,με τις λιγούρες και τις γκαστριές του αντρός μου,μέχρι μπριάμ με χοιρινές έχω ψήσει στο ίδιο ταψί και έχει βγει θεϊκό φαγάκι

ααααααααα!!!!!!!θα το επιχειρήσω κ εγώ!

μπριάμ με χοιρινές θα βγήκε θεσπέσιο!

το ζουμάκι από το κρεατικό δίνει νοστιμιά κ υγεία! τάδε έφη φέφη:P

Έχω φτάσει σε βαθμό να σε ακούω όταν τα γράφεις, επειδή ακριβώς τα γράφεις τόσο μα τόσο παραστατικά, είναι σαν να σε ακούω κιόλας κι έτσι γελάω δυνατά.:D:D:D:D:D

μα γι' αυτό τα γράφω θορυβωδώς!

το από λίγο τί εννοείς για την πάνα; έχεις κάποιες οδηγίες δασκάλα; ευπρόσδεκτες!

καλημερουδιαααααααααα!βλεπω σε γενικες γραμμες ολες ειστε καλα κ χαιρομαι!!!!!!εγω οπως εχεετε καταλαβει περναω εντονη φαση χαζοχαρουμενιασης,ψωνιζω για τον στρουμφουλη κ το χψ χασει το θεμα χιχιχιχι!!!!!!μια κλαιω μια γελαω,ειμαι οτι να ναι!!!!!!!!!

σημερα θα φαμε φρεσκο αρακα,γιαμιιιιιιιιιι!φιλακια σε ολες!!!!!!!!!!!!!!!

όταν χαίρεσαι εσύ, χαιρόμαστε κ οι υπόλοιπες!μάκια σου κ μάκια στον στρουμφούλη!

Καλημέρα σε όλες!!!

Αρχικά να πω χρόνια πολλά σε όσες και όσους γιόρταζαν προχθές, αν και λίγο καθυστερημένα.

Να χαίρεστε τα παιδάκια σας και τις οικογένειες σας!

Δεν έχω γράψει τις τελευταίες μέρες, γιατί ήμασταν συνέχεια έξω.

Την Κυριακή φάγαμε χοιρινές μπριζόλες στο φούρνο, τη Δευτέρα φασολάκια, εχθές αγκινάρες α λα πολίτα και σήμερα τρώμε ό,τι έχει μείνει από άλλες μέρες στο ψυγείο. Το καλύτερο φαγητό: "εκκαθάριση ψυγείου". Ούτε μαγείρεμα, ούτε τίποτα. Μόνο πολλή λάντζα έχει μετά, αλλά δεν πειράζει.

Φιλιά σε όλες!!!

Να έχετε μια υπέροχη μέρα!!!

πού είσαι ηλιαχτίδα μου; γιατί δεν μπήκες να γράψεις τόσο καιρό;

δεν σε μαλώνω, σου δηλώνω ότι μας έλλειψες!;)

κ στο άλλο να μπεις να γράψεις!:cool:

Link to comment
Share on other sites

εγω οπως εχεετε καταλαβει περναω εντονη φαση χαζοχαρουμενιασης,

Χαζο- δεν ήσουν ποτέ, χαρούμενο ήσουν πάντα κι έτσι θέλουμε να παραμείνεις.

ψωνιζω για τον στρουμφουλη κ το χψ χασει το θεμα χιχιχιχι!!!!!!μια κλαιω μια γελαω,ειμαι οτι να ναι!!!!!!!!!

Έτσι ήμασταν κι εμείς Αννούλα, ααααχχχχ τι ωραίες εποχές!!!!!!!!!!!

Το καλύτερο φαγητό: "εκκαθάριση ψυγείου". Ούτε μαγείρεμα, ούτε τίποτα. Μόνο πολλή λάντζα έχει μετά, αλλά δεν πειράζει.

Συμφωνώ μαζί σου Ηλιαχτίδα, το πιο ξεκούραστο φαγητό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μα γι' αυτό τα γράφω θορυβωδώς!

χαχαχαχαχαχα

το από λίγο τί εννοείς για την πάνα; έχεις κάποιες οδηγίες δασκάλα; ευπρόσδεκτες!

Δηλαδή τις πρώτες μέρες και ειδικά τώρα που κάνει ζέστες, θα δει τη διαφορά η μικρούλα, ότι το βρακάκι είναι πιο δροσιστικό από την πάνα και ότι της δίνει περισσότερη ελευθερία κινήσεων. Να της το επισημαίνεις κι εσύ συνέχεια. Οπότε αν θα περάσει από το βρακάκι στην πάνα ξανά (σε περίπτωση που δεν ανταποκρίνεται) κάποιες ώρες της μέρας και το αντίθετο, θα βλέπει και μόνη της ότι το βρακάκι είναι καλύτερο.

Επίσης, τη νύχτα το πρώτο διάστημα αναγκαστικά θα της φοράς πάνα κι έτσι θα συνηθίσει στο βρακάκι σταδιακά.

Link to comment
Share on other sites

πού είσαι ηλιαχτίδα μου; γιατί δεν μπήκες να γράψεις τόσο καιρό;

δεν σε μαλώνω, σου δηλώνω ότι μας έλλειψες!;)

κ στο άλλο να μπεις να γράψεις!:cool:

Συγνώμη, συγνώμη... δε θα σας ξανααφήσω, απλώς ο μικρούλης μου ήθελε βολτούλες. Τον είχα κλεισμένο στο σπίτι από Παρασκευή εώς Δευτέρα και ήρθε και λάλησε το παιδάκι μου.

Αλλο? ποιο άλλο?

Τώρα πάμε να φάμε φρουτόκρεμα. Θα τα πούμε σε λίγο.


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου σημερα τρωμε αρακα μιαμ μιαμ..Τρεχω με τα μικρα και λεω το απογευμα να κατσω να ξεδιαλεξω τα ρουχακια της μπεμπας :D...Eyxomai να ειστε ολες καλα τα φιλια μου!!


:-D

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδιαααααααααα!!!!!!!Χρονια πολλα στους: Ελενη 2008,Ελενη Αγγλια,στην μικρη της Αγγελικη μας,στον θησαυρο της Δωρας μας,στον αντρα της περιστερω μας κ της Αφροδιτης μας κ φυσικα χρονια πολλα για τα γεννεθλια της Λιτσας μας!!!!γενικα χρονια πολλα σε οσους γιορταζουν σημερα,ειναι μεγαλη γιορτη!

Χρονια πολλα επισης,στην αδερφουλα μου την εγκυουλα!!!!!!!:P

χρόνια πολλά στον γαμπρούλη μου! γερός κ ευτυχισμένος!

χρόνια πολλά κ στην λίτσα μας!

...............

αυτά σας τα εύχομαι από καρδιάς, ανεξαρτήτως αν γιορτάζετε ή αν γιορτάζουν δικοί σας άνθρωποι!

κ όπως πιθανολογώ ότι θα συμπληρωνε η κάντυ μου "κ μη ξεχνάτε ....σας αγαπώωω!!!" αχ πόσο με ξέρεις !!!

φιλάκια στα γλυκά μαγουλάκια!

Καλημερούδια στο μαγειροκαφέ!

Σήμερα σχολάω στις 2,30 και δεν βλέπω την ώρα να την κάνω!

Θα πάω κατευθείαν να συναντήσω την διευθύντρια του σταθμού που θα πάει ο μικρός από Σεπτέμβρη. Να δω πόσα θα μου ζητήσει...

Το μενού σήμερα έχει μοσχάρι κοκκινιστό με πουρέ.

Γεια σου Αγγελικούλα2 !!!

Πες μας πόσα σου ζήτησε και τί ωράριο, είναι η εποχή που κάνω (επαν)έλεγχο αγοράς ... :|

Από την Κάντυ μας κανένα νέο; Ελπίζω να πήγαν όλα καλά....

Ολο το σκ την σκεφτόμουνα...Θέλει πολλή ψυχή αυτό που πήγε να κάνει!

[quote name=ΑΓΓΕΛΙΚΗ2;1584021.............

Το Μεταξάκι το σκέφτομαι κι εγώ! Με πήρε κάποια στιγμή τηλέφωνο αλλά δεν ήμουν σπίτι και μετά δεν καταφέραμε να μιλήσουμε ξανά.

γεμάτο πρόγραμμα!

κ εμείς πήγαμε παιδίατρο' date=' είμαστ καλά. κόψαμε αντιβίωση κ ένα εισπνεόμενο. κρατήσαμε το αερολίν κ σε 10 μέρες θα είμαστε φρη γουίλι! ελπίζω κ εύχομαι!

κατά το ΣΚ σκέφτομαι να ξεκινήσουμε βρακάκι...

Μπραβο που είστε καλά !

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ !!!!! Τσούχτρες, α πα πα πα πα πα πόση ώρα έκανα να σας διαβάσω !!! Ζωή να έχετε αλλά, δεν είναι να λέιψει άνθρωπος .... :rolleyes:

Καταρχήν ,

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και ΚΑΛΑ σε όλους τους εορτάζοντες !!!! Να τους χαίρεστε !!!! Έκανα παράθεση τα λινκ γιατί εάν προσπαθήσω να πω ένα-ένα τα ονόματα , βράστε όρυζα !!! :tongue:

Γιόρταζε και ο συμπέθερος μάνα μου και δεν το ήξερα !!!! Πολλές έξτρά ευχές συμπεθέρα ! ΕΕΕΕΜ, να σε καλοπιάνω πρέπει γιατί σε αγαπώ !!! χα χα

Τα δικά μας τώρα (και σας ευχαριστώ όλες -και την Ζωπ που δεν έβαλα λινκ- που με σκεφτήκατε):

Σε γενικές γραμμές... όλα πήγαν "καλά" το Σάββατο, ΔΥΣΚΟΛΑ, αλλά καλά... και, ναι, αδυνατώ να κατανοήσω τον μαζοχισμό μας έτσι ??????????????????????????????????????? όχι τον δικό μας καθαρά, αλλά όλο αυτό το τελετουργικό είναι χάλια απ' όπου και να το πιάσεις... εγώ προσωπικά το θεωρώ βεβήλωση προς τον νεκρό αλλά ποιός χέστηκε για το τί πιστεύω εγώ... ένα θα σας πω: το Σάββατο ΚΑΤΑΛΑΒΑ ότι έχει πεθάνει όντως... πείτε με ξανθιά, πείτε με ηλίθια, εγώ τότε το κατάλαβα... αλλά ελπίζω ότι χάρηκε που ήταν εκεί κοντά τα παιδάκια του με τον γαμπρούλη του...

Πιστεύω ακράδαντα πως ο μπαμπάκας μου είναι κάπου σε καλή μεριά - ήταν μαλαματένιος, όχι αστεία !

Πάνε αυτά, πάμε για άλλα να ζήσουμε να τον θυμόμαστε και την ευχή του να έχουμε ε ??? ναι ναι !:wink:

Επίσης, στην Καλαμάτα όλα ήταν σούπερ ! Η βάφτιση πήγε καλά σε ένα πολύ ωραίο μέρος προς το Πεταλίδι ήταν, πολύ γραφικά, ο μπέμπης λύσσαξε στο κλάμα, τα παιδιά μας γενικά ευχαριστήθηκαν τρέξιμο, παιχνίδι, φαγητό και αγκαλιές ! Είδα επιτέλους και την κουνιαδούλα μου που θα έπρεπε να ήταν χρυσό αυτό το κορίτσι, επίχρυση κανονικά με στρώση λέμε ! Τόσο καλή !

Κι εμείς λίγο ξεκουραστήκαμε γιατί επιστρέψαμε την Δευτέρα οπότε δεν είχαμε άγχος ! Αχ και να 'ταν πιο πολλές οι μέρες !

ΘΕΛΩ ΔΙΑΚΟΠΕΣ σας λέω - το φωνάζω και δεν ακούει κανείς- εμ όχι και εντελώς κανείς, ίιιιισως και να ακούει λίγο ο αφεντικός να μου δώκει διακοπές διαρκείας ???? τί λέτε ??? βρε δε πα να κουρεύεται κι αυτός κι όλο το το σόϊ ???????

:rolleyes: ουδείς αναντικατάστατος, ούτε ο υπάλληλος, ούτε το αφεντικό ! αμ δε ! Ξύπνησαν η Μάνη η Κρήτη κλπ μέσα μου !

Δώρα μου,

Χάρηκα πολύ με τα ευχάριστα νέα της αδερφής σου ! Είναι άκρως αναζωογωνητικό (το σκότωσα ε ????) το νέο ! Με το καλό -καλοστερέωτο να είναι το πιτσιρδέλι !!!

Εβίρι,

Συγκινήθηκα ειλικρινά με αυτό που έγραψες ότι ράβεις στην κορούλα σου την μεγάλη ! Είσαι χρυσοχέρα εσύ ! Τέλοοοος !

Δεν θυμάμαι τί άλλο έχω διαβάσει... θυμάμαι ότι γέλαγα που σας διάβαζα :-P!

Να είστε καλά βρε ψυχές ! Σας αγαπώ !

μου λειψατε ! μου λείψατε ! μου λείψατε ! μου λείψατε !

Link to comment
Share on other sites

Χθες είχα πολλές δουλίτσες : λογοθεραπεία, σούπερ μάρκετ, γυρίσαμε σπίτι έφτιαξα στα γρήγορα ομελέττα φούρνου και μετά σιδέρωσα...

Σήμερα έβαλα πρωί πρωί στο μούσκιο γίγαντες... αλήθεια σας λέω, να, φιλώ Σταυρό !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μεταξάκι μου να ζήσετε να τον θυμόσαστε τον μπαμπάκα σου!

Σίγουρα εκεί που είναι, είναι καλά και σας προσέχει όλους!

Καλοφώτιστο να είναι λοιπόν το ανηψούδι σου και γεμάτο υγεία!

Για τον σταθμό θα σε ενημερώσω.

Διακοπές θέλω κι εγώ!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Λέω να τον στείλω στον σταθμό που είχα πάει και την κόρη μου, και ναι είναι ιδιωτικός. Εμάς μας καλύπτουν ένα ποσό για τον σταθμό από την δουλειά (δεν ξέρω για πόσο ακόμη!), και επειδή ξέρω τι δουλειά κάνουν λέω να τον στείλω εκεί!

Kαι πολύ καλά θα κάνεις!!

κ εμείς πήγαμε παιδίατρο, είμαστ καλά. κόψαμε αντιβίωση κ ένα εισπνεόμενο. κρατήσαμε το αερολίν κ σε 10 μέρες θα είμαστε φρη γουίλι! ελπίζω κ εύχομαι!

κατά το ΣΚ σκέφτομαι να ξεκινήσουμε βρακάκι...

Μπράβο Φεφάκι! Ωραία νέα!

Για το βρακάκι να δεις πόσο γρήγορα θα τα καταφέρει! Θα πάθεις πλάκα!

Να είστε καλά βρε ψυχές ! Σας αγαπώ !

μου λειψατε ! μου λείψατε ! μου λείψατε ! μου λείψατε !

Κι εμάς μας έλειψες! Πολύ!

Θα συμφωνήσω σε όλα όσα είπες! Σε όλα όμως!!!

Να σας το νεοφώτιστο μπεμπάκι!!!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τις πρώτες μέρες και ειδικά τώρα που κάνει ζέστες, θα δει τη διαφορά η μικρούλα, ότι το βρακάκι είναι πιο δροσιστικό από την πάνα και ότι της δίνει περισσότερη ελευθερία κινήσεων. Να της το επισημαίνεις κι εσύ συνέχεια. Οπότε αν θα περάσει από το βρακάκι στην πάνα ξανά (σε περίπτωση που δεν ανταποκρίνεται) κάποιες ώρες της μέρας και το αντίθετο, θα βλέπει και μόνη της ότι το βρακάκι είναι καλύτερο.

Επίσης, τη νύχτα το πρώτο διάστημα αναγκαστικά θα της φοράς πάνα κι έτσι θα συνηθίσει στο βρακάκι σταδιακά.

ευχαριστώ για τις οδηγίες.

το κουφό με το παιδί μυο είναι ότι μεσημέρι κ νύχτα είναι στεγνό! την είχα δοκιμάσει κ πέρυσι κ δεν κατουρούσε!

:confused:

θα εξοπλιστώ με υπομονή. έχω κ πολλά σεντόνια...;)

Συγνώμη, συγνώμη... δε θα σας ξανααφήσω, απλώς ο μικρούλης μου ήθελε βολτούλες. Τον είχα κλεισμένο στο σπίτι από Παρασκευή εώς Δευτέρα και ήρθε και λάλησε το παιδάκι μου.

Αλλο? ποιο άλλο?

Τώρα πάμε να φάμε φρουτόκρεμα. Θα τα πούμε σε λίγο.

το άλλο-φέης μπουκ ή όπως λέει ο μπαμπινιώτης το προσωποβιβλίο!

Καλημερα κοριτσια μου σημερα τρωμε αρακα μιαμ μιαμ..Τρεχω με τα μικρα και λεω το απογευμα να κατσω να ξεδιαλεξω τα ρουχακια της μπεμπας :D...Eyxomai να ειστε ολες καλα τα φιλια μου!!

κ εσείς κορίτσι μου!

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ !!!!! Τσούχτρες, α πα πα πα πα πα πόση ώρα έκανα να σας διαβάσω !!! Ζωή να έχετε αλλά, δεν είναι να λέιψει άνθρωπος .... :rolleyes:

Καταρχήν ,

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και ΚΑΛΑ σε όλους τους εορτάζοντες !!!! Να τους χαίρεστε !!!! Έκανα παράθεση τα λινκ γιατί εάν προσπαθήσω να πω ένα-ένα τα ονόματα , βράστε όρυζα !!! :tongue:

Γιόρταζε και ο συμπέθερος μάνα μου και δεν το ήξερα !!!! Πολλές έξτρά ευχές συμπεθέρα ! ΕΕΕΕΜ, να σε καλοπιάνω πρέπει γιατί σε αγαπώ !!! χα χα

Τα δικά μας τώρα (και σας ευχαριστώ όλες -και την Ζωπ που δεν έβαλα λινκ- που με σκεφτήκατε):

Σε γενικές γραμμές... όλα πήγαν "καλά" το Σάββατο, ΔΥΣΚΟΛΑ, αλλά καλά... και, ναι, αδυνατώ να κατανοήσω τον μαζοχισμό μας έτσι ??????????????????????????????????????? όχι τον δικό μας καθαρά, αλλά όλο αυτό το τελετουργικό είναι χάλια απ' όπου και να το πιάσεις... εγώ προσωπικά το θεωρώ βεβήλωση προς τον νεκρό αλλά ποιός χέστηκε για το τί πιστεύω εγώ... ένα θα σας πω: το Σάββατο ΚΑΤΑΛΑΒΑ ότι έχει πεθάνει όντως... πείτε με ξανθιά, πείτε με ηλίθια, εγώ τότε το κατάλαβα... αλλά ελπίζω ότι χάρηκε που ήταν εκεί κοντά τα παιδάκια του με τον γαμπρούλη του...

Πιστεύω ακράδαντα πως ο μπαμπάκας μου είναι κάπου σε καλή μεριά - ήταν μαλαματένιος, όχι αστεία !

Πάνε αυτά, πάμε για άλλα να ζήσουμε να τον θυμόμαστε και την ευχή του να έχουμε ε ??? ναι ναι !:wink:

Επίσης, στην Καλαμάτα όλα ήταν σούπερ ! Η βάφτιση πήγε καλά σε ένα πολύ ωραίο μέρος προς το Πεταλίδι ήταν, πολύ γραφικά, ο μπέμπης λύσσαξε στο κλάμα, τα παιδιά μας γενικά ευχαριστήθηκαν τρέξιμο, παιχνίδι, φαγητό και αγκαλιές ! Είδα επιτέλους και την κουνιαδούλα μου που θα έπρεπε να ήταν χρυσό αυτό το κορίτσι, επίχρυση κανονικά με στρώση λέμε ! Τόσο καλή !

Κι εμείς λίγο ξεκουραστήκαμε γιατί επιστρέψαμε την Δευτέρα οπότε δεν είχαμε άγχος ! Αχ και να 'ταν πιο πολλές οι μέρες !

ΘΕΛΩ ΔΙΑΚΟΠΕΣ σας λέω - το φωνάζω και δεν ακούει κανείς- εμ όχι και εντελώς κανείς, ίιιιισως και να ακούει λίγο ο αφεντικός να μου δώκει διακοπές διαρκείας ???? τί λέτε ??? βρε δε πα να κουρεύεται κι αυτός κι όλο το το σόϊ ???????

:rolleyes: ουδείς αναντικατάστατος, ούτε ο υπάλληλος, ούτε το αφεντικό ! αμ δε ! Ξύπνησαν η Μάνη η Κρήτη κλπ μέσα μου !

Δεν θυμάμαι τί άλλο έχω διαβάσει... θυμάμαι ότι γέλαγα που σας διάβαζα :-P!

Να είστε καλά βρε ψυχές ! Σας αγαπώ !

μου λειψατε ! μου λείψατε ! μου λείψατε ! μου λείψατε !

ΜΟΥ ΕΛΛΕΙΨΕΣ Κ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΥΟ ΕΙΣΑΙ ΕΔΩ!!!!!

ΜΑΚΙΑ, ΜΑΚΙΑ, ΜΑΚΙΑ!!!!

Χθες είχα πολλές δουλίτσες : λογοθεραπεία, σούπερ μάρκετ, γυρίσαμε σπίτι έφτιαξα στα γρήγορα ομελέττα φούρνου και μετά σιδέρωσα...

Σήμερα έβαλα πρωί πρωί στο μούσκιο γίγαντες... αλήθεια σας λέω, να, φιλώ Σταυρό !

ΘΕΑ!:D

Kαι πολύ καλά θα κάνεις!!

Μπράβο Φεφάκι! Ωραία νέα!

Για το βρακάκι να δεις πόσο γρήγορα θα τα καταφέρει! Θα πάθεις πλάκα!

μακάρι ελένη μου!

διακοπές χθες μπορώ να έχω;

γιατί με φορτώνουν σαν το γαιδούρι; μοιάζω για μουλάρα; εεεεεεε, πείτε μου!!!

σοβαρά μην απαντήσετε...:cool:

κ να μην ακούω νέα για μισθοδοσία Μαρτίου;;;;; αυτό που το πας;:mad:

βουτιά στην απόλαυση αυτή η εργασία:rolleyes::shock:

Link to comment
Share on other sites

Είχα ξεχάσει ότι αύριο έχει κάποια εκδήλωση το σχολείο το πρωί, καλά που μου το θύμισε η κόρη μου στο τρένο και πρέπει να φτιάξω κάτι φαγώσιμο (χωρίς ζουμιά, λάδια, κλπ). Με τα υλικά που έχω στο σπίτι θα φτιάξω καλτσουνάκια όχι με ανθότυρο, αλλά με φέτα, αυγό και δυόσμο.

Τρεχω με τα μικρα και λεω το απογευμα να κατσω να ξεδιαλεξω τα ρουχακια της μπεμπας :D...Eyxomai να ειστε ολες καλα τα φιλια μου!!

Έχεις τα πιο ευχάριστα τρεξίματα του κόσμου. Φιλάκια.

ένα θα σας πω: το Σάββατο ΚΑΤΑΛΑΒΑ ότι έχει πεθάνει όντως... πείτε με ξανθιά, πείτε με ηλίθια, εγώ τότε το κατάλαβα... αλλά ελπίζω ότι χάρηκε που ήταν εκεί κοντά τα παιδάκια του με τον γαμπρούλη του...

Έχεις δίκιο πολύ δύσκολες στιγμές όλες αυτές. Δεν είναι εύκολο για τον καθένα να το αντέξει.

Πιστεύω ακράδαντα πως ο μπαμπάκας μου είναι κάπου σε καλή μεριά - ήταν μαλαματένιος, όχι αστεία !

Και σας αγαπάει από 'κει που βρίσκεται και σας προστατεύει.

Όπως είπες κι εσύ παρακάτω, την ευχή του να έχετε.

ΘΕΛΩ ΔΙΑΚΟΠΕΣ σας λέω - το φωνάζω και δεν ακούει κανείς- εμ όχι και εντελώς κανείς, ίιιιισως και να ακούει λίγο ο αφεντικός να μου δώκει διακοπές διαρκείας ???? τί λέτε ??? βρε δε πα να κουρεύεται κι αυτός κι όλο το το σόϊ ???????

Εγώ εύχομαι να σου δώσει μόνο καλοκαιρινές διακοπές.

Εβίρι,

Συγκινήθηκα ειλικρινά με αυτό που έγραψες ότι ράβεις στην κορούλα σου την μεγάλη !

Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.

Να είστε καλά βρε ψυχές ! Σας αγαπώ !

μου λειψατε ! μου λείψατε ! μου λείψατε ! μου λείψατε !

Κι εμείς σε αγαπάμε κι εμάς μας έλειψες.

το κουφό με το παιδί μυο είναι ότι μεσημέρι κ νύχτα είναι στεγνό! την είχα δοκιμάσει κ πέρυσι κ δεν κατουρούσε!

Αυτό είναι πάρα πολύ καλό, τότε δε θα δυσκολευτείς καθόλου.

γιατί με φορτώνουν σαν το γαιδούρι; μοιάζω για μουλάρα; εεεεεεε, πείτε μου!!!

Εσύ αν ήσουν αφεντικό με δική σου επιχείρηση, ποιον θα φόρτωνες περισσότερο τον υπάλληλο τον ικανό και σπιρτόζο ή τον υπάλληλο που σου κάνει χασούρα και είναι αργοκίνητο καράβι;

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ !!!!! Τσούχτρες, α πα πα πα πα πα πόση ώρα έκανα να σας διαβάσω !!! Ζωή να έχετε αλλά, δεν είναι να λέιψει άνθρωπος .... :rolleyes:

Να είστε καλά βρε ψυχές ! Σας αγαπώ !

μου λειψατε ! μου λείψατε ! μου λείψατε ! μου λείψατε !

Καλώς μας ήρθες και πάλι Κάντυ μου

Και σε εμάς έλειψες αφάνταστα!!

Σε αγαπάμε όλες πάρα μα πάρα πολύ!!!

Χαίρομαι που περάσατε όμορφα στη βάπτιση,να σας ζήσει το ανηψάκι,να το χαίρεστε!

Και ο μπαμπάς σου να ξέρεις,θα είναι για πάντα μαζί σας και θα έχετε την ευχή του...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...