Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Alex@ είπε:

      Καλημέρα!!! Πήρα το αποτελεσμα της χοριακης 295!!

      Καλησπέρα! Συγχαρητήριαααα!!! 🧡

      5 ώρες πρίν, Maraki S. είπε:

      Βγήκα από την ωοληψία, όλα καλά είχα φοβηθεί γιατί είχαμε 4 ωάρια δει στους υπερήχους και το βράδυ ξαφνικά είχα έναν οξύ πόνο στην δεξιά ωοθήκη που με ξύπνησε. Φοβόμουν ότι θα τα έχανα πριν φτάσω στο χειρουργείο. Δεν θα το πιστέψετε, αλλά μου είπαν ότι έβγαλαν 8 ωάρια! Να δούμε τώρα πόσα θα γονιμοποιηθούν και πόσα θα μείνουν αλλά είμαι πολύ χαρούμενη!

      Μπράβο κορίτσι μου! Καλές γονιμοποιήσεις εύχομαι! Θα περιμένουμε νέα σου!🙂

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχαριστώ 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημερούδια στο μαγειροκαφέ!

Σήμερα σχολάω στις 2,30 και δεν βλέπω την ώρα να την κάνω!

Θα πάω κατευθείαν να συναντήσω την διευθύντρια του σταθμού που θα πάει ο μικρός από Σεπτέμβρη. Να δω πόσα θα μου ζητήσει...

Το μενού σήμερα έχει μοσχάρι κοκκινιστό με πουρέ.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα αγάπες μου!

Περιμένω να ξυπνήσει το μικράκι μου να πάμε βόλτα.Χθες δεν βγήκαμε και μας έφαγε η κλεισούρα.Εχω φαγητάκια από χθες,κολοκυθόπιτα και φακές,οπότε μαγείρεμα δεν προβλέπεται παρά το βράδυ αργά που θα βάλω στο φούρνο χοιρινό και μπιφτεκάκια με πατάτες.Εχω ήδη βγάλει τα κρεατικά να ξεπαγώνουν.

Εχουμε συννεφιά σήμερα όπως και χθες και για αύριο η πρόγνωση λέει καταιγίδες...Ουφ!Πολύ εκνευριστικό!

Πρέπει να πάρω και οδοντίατρο να κλείσω ραντεβού...Το έχω καθυστερήσει τόσες μέρες και επιβάλλεται!Είναι που δεν έχω καμιά ενόχληση,αλλιώς θα είχα σπεύσει...

Σα να έχει πέσει η κίνηση εδώ μέσα ή είναι ιδέα μου;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια Περιστεράκι!

Ελπίζω να κρατήσει ο καιρός και να βγείτε βόλτα με τον γιόκα σου!

Εμείς ακόμη ήλιο έχουμε αλλά από ότι άκουσα θα χαλάσει από το μεσημέρι και μετά!

Οδοντίατρο να πας! Μην το κάνεις σαν και μένα που δεν.....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Επιτέλους λίγο ήλιος!!!! Ας τον ευχαριστηθούμε όσο διαρκέσει!;)

Για σήμερα έκανα μακαρόνια με κιμά.

Αγγελική σε ιδιωτικό θα τον στείλεις;

Περιστέρω γιατί τόσο ντάουν; Ευχαριστήσου τον μικρό όσο μπορείς, τώρα που μπορείς!!!!

Από την Κάντυ μας κανένα νέο; Ελπίζω να πήγαν όλα καλά....

Ολο το σκ την σκεφτόμουνα...Θέλει πολλή ψυχή αυτό που πήγε να κάνει!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια Περιστεράκι!

Ελπίζω να κρατήσει ο καιρός και να βγείτε βόλτα με τον γιόκα σου!

Εμείς ακόμη ήλιο έχουμε αλλά από ότι άκουσα θα χαλάσει από το μεσημέρι και μετά!

Οδοντίατρο να πας! Μην το κάνεις σαν και μένα που δεν.....

Πρεπει κι εσύ να πας...

Αυτό το σαν απόστημα που έχουμε κι οι δυο,δεν είναι καλό...Μεταφερει μικροβιακό φορτίο στον οργανισμό.Εγω΄μια βδομάδα τωρα εχω δέκατα,χωρίς να νιώθω όμως τίποτα.Απλά θερμομετρήθηκα τυχαία την ημέρα που ανακάλυψα το απόστημα και από τότε βάζω θερμόμετρο μέρα παρα μέρα και είμαι στο 37.2-37.4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και σε σένα Ελενάκι!

Λέω να τον στείλω στον σταθμό που είχα πάει και την κόρη μου, και ναι είναι ιδιωτικός. Εμάς μας καλύπτουν ένα ποσό για τον σταθμό από την δουλειά (δεν ξέρω για πόσο ακόμη!), και επειδή ξέρω τι δουλειά κάνουν λέω να τον στείλω εκεί!

Το Μεταξάκι το σκέφτομαι κι εγώ! Με πήρε κάποια στιγμή τηλέφωνο αλλά δεν ήμουν σπίτι και μετά δεν καταφέραμε να μιλήσουμε ξανά.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει κι εσύ να πας...

Αυτό το σαν απόστημα που έχουμε κι οι δυο,δεν είναι καλό...Μεταφερει μικροβιακό φορτίο στον οργανισμό.Εγω΄μια βδομάδα τωρα εχω δέκατα,χωρίς να νιώθω όμως τίποτα.Απλά θερμομετρήθηκα τυχαία την ημέρα που ανακάλυψα το απόστημα και από τότε βάζω θερμόμετρο μέρα παρα μέρα και είμαι στο 37.2-37.4

Το ξέρω περιστεράκι μου! Η κολλητή μου, που είναι και η οδοντίατρος μου, έχει λυσάξει να πάω αλλά είναι μακρυά από το σπίτι μου και δεν προλαβαίνω! Πρέπει όμως να το δρομολογήσω....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Το Μεταξάκι το σκέφτομαι κι εγώ! Με πήρε κάποια στιγμή τηλέφωνο αλλά δεν ήμουν σπίτι και μετά δεν καταφέραμε να μιλήσουμε ξανά.

Μεταξάκι ιζ οκεϋ όβερ!!

Εδωσε το στίγμα της πριν από λίγο...

Περιμένουμε να μπει κι εδώ να μας πει τα νέα της!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω πήξει!!!!!!

Και σχολάω στις 7!!!!!

Και θέλω διακοπές!!!!

Και θέλω να γίνονται οι δουλειές του σπιτιού από μόνες τους!!!! Δεν ξέρω πως αλλά να γίνονται!!!

Και θέλω να εξαφανιστούν μερικές ψυχές από την ζωή μου!!!!

και και και ........

σε όλα συμφωνώ, εκτός από το τελευταίο...απλά να τις αποφεύγεις!

Τελικά για φαγητό μέχρι αυτή τη στιγμή μια κολοκυθόπιτα έκανα και βγήκε πεντανόστιμη.Και ετοιμάζομαι να κάνω φακες.

Το ζουζούνι μου τωρα μόλις κοιμήθηκε για μεσημέρι.

Οταν ξυπνήσει θα το βγάλω μια βολτούλα,αλλά όσο φωτάει,γιατί μετά φοβάμαι.

Με εχει πιάσει μια θλίψη...

Δουλειά τέλος σιγά-σιγά...Σήμερα κάθομαι,αύριο κάθομαι κτλ κτλ

Πώς θα την βγάλω την ρημάδα την ημέρα κλεισμένη μέσα με ένα υπερκινητικό πιτσιρίκι;

Για να φτιάξω την κολοκυθόπιτα,μου έκανε χάλια την κουζίνα,ανοίγοντας ντουλάπια-ψυγείο και πετώντας πράγματα

λέγεται κ μπατζίνα αυτό που κάνεις!

είσαι άπαιχτη σε όλα σου! εύγε!

για το παιδί...είναι ένα νορμάλ παιδί που εξερευνά τις ικανότητές του, ανακαλύπτει τον κόσμο-περιβάλλον γύρω του.

τα ίδια είχα με την σύσα! σε νιώθω, αλλά χαλάρωσε κ απόλαυσέ το!

εγώ πριν κάτι μήνες έβγαλα τους πλάστηδες από τα χερουλια της κουζίνας...αλλιώς θα ήταν μονίμως βομβαρδισμένο τοπίο...:rolleyes:

κ μη μου το αποκαλείς υπερκινητικό;

δηλαδή αν έκανε ό,τι του έλεγες δεν θα ανησυχούσες; εγώ τότε θα το έτρεχα σε γιατρό!!!!!:tongue:

Κορίτσια να σας πω να γελάσετε, πώς μεταφράζεται αυτολεξί το γάντι στα γερμανικά; ....................................

Απάντηση: Παπούτσι χεριού = Handschuhe = Χαντ είναι το χέρι όπως και στα αγγλικά και σούε είναι το παπούτσι (παρόμοια με τα αγγλικά), όλο μαζί;

μαθαίνουμε κ γερμανικά!

να μας λες κ άλλες λέξεις!

Όχι Φέφη, σαν τα σαλιγκάρια εμφανιζόμαστε.

Εγώ πήρα από το σχολείο την κόρη, πήγαμε στο ιδιαίτερο, γυρίσαμε για φαγητό (βρε παιδιά τι πεντανόστιμο φαγητό φτιάχνει η γάστρα!!!!!!), εγώ συνέχισα κάποιες δουλειές, διάβασα λίγα γερμανικά, κέντησα λίγο, τώρα κάθομαι λίγο στον κομπιούτερα, εεεε αργότερα θα διαβάσουμε κανένα γερμανικό παραμυθάκι με τη μικρά,.... αυτά.

γεμάτο πρόγραμμα!

κ εμείς πήγαμε παιδίατρο, είμαστ καλά. κόψαμε αντιβίωση κ ένα εισπνεόμενο. κρατήσαμε το αερολίν κ σε 10 μέρες θα είμαστε φρη γουίλι! ελπίζω κ εύχομαι!

κατά το ΣΚ σκέφτομαι να ξεκινήσουμε βρακάκι...

Σε ευχαριστώ πολύ Εβίρι μου!

Τι ωραία που κεντάς!!Τι φτιάχνεις;

Μου αρέσει και μένα το κέντημα,αλλά με τον μικρό δεν προλαβαίνω να σταυρώσω... βελονιά.Ενώ υπάρχει χρόνος,δεν το ευνοούν οι συνθήκες.

Πάντως το αλφάβητο που είχα ξεκινήσει το τελείωσα.Κέντησα και τους αριθμούς από 0 μεχρι 9 κάτω από τα γράμματα.

Τελικά έφτιαξα φακές που μου έχει παραγγείλει ο περιστέρης και ένα κέικ που το μοίρασα σε παραλληλόγραμμα φορμάκια.Εκανα την κλασική συνταγή και χώρισα τη ζύμη,έφτιαξα ένα φορμάκι σκέτο,τρια με ψιλοκομμένα ζαχαρωμένα φρουτάκια και 2 με σταγόνες σοκολάτας.

Μόλις ξύπνησε ο μικρός και τα είδε,τέντωσε το χεράκι του και άρχισε να μου ζητά...Μη δει φαγητό το παιδάκι μου,αμέσως να ορμήξει...

τα σέβη μου!

ο Φ είναι μάγκας.τέλος!

Ειναι σαν χρωμοσαμπουαν η' ημιμονιμη βαφη, το περνας στο μαλλι για να διορθωσει την αποχρωση. Πχ εγω τα εχω ξανθα, και ενω ειναι πολυ ωραιο το χρωμα μετα τη βαφη, λιγες εβδομαδες αργοτερα αρχιζει και "κιτρινιζει". Περναω λοιπον ρεφλε για να εξουδετερωσει τις "χρυσες" νοτες στο χρωμα και να το φρεσκαρει.

μερσί!

Αυτο με τη φραουλα το φτιαχνει και η μαμα μου και γινεται τελειο. Χτες ειχε φτιαξει λεει κεικ με μερεντα μεσα! Κολαση!!!!! Γμτ και να μην ειμαι εκει!!

Γιατι θλιψη Περιστερακι? Οσο για το κλεισιμο μεσα, εχεις το πιτσιρικι ν ασχολεισαι...φαντασου να κλεινοσουν μεσα χωρις το μικρο!!!:tongue:

Σημερα κοριτσια εκανε ζεστη, επιτελους μια μερα χωρις καλοριφερ!!! Μια μερα που δε φορεσα παλτο!!

Σχολασα, περπατησα απο το σχολειο μεχρι το κεντρο (1 ωρα με τα ποδια), πηρα το λεωφορειο για το σπιτι , βασικα αποπειραθηκα αλλα.. Το μηχανημα για εισητηρια που εχει ο οδηγος χαλασε, το λεωφορειο καθυστερησε μιση ωρα, στη διαδρομη καποιος επαθε κριση επιληψιας, το λεωφορειο σταματησε και καλεσαν ασθενοφορο, κατεβηκα και περιμενα το επομενο λεωφορειο και το ρεζουμε ειναι οτι σχολασα 2κ μιση και εφτασα σπιτι 5 και.:?

μια περιπέτεια!!!!!

θέλω κ εγώ το κέηκ με τη μερέντα...

Καλημερούδια στο μαγειροκαφέ!

Σήμερα σχολάω στις 2,30 και δεν βλέπω την ώρα να την κάνω!

Θα πάω κατευθείαν να συναντήσω την διευθύντρια του σταθμού που θα πάει ο μικρός από Σεπτέμβρη. Να δω πόσα θα μου ζητήσει...

Το μενού σήμερα έχει μοσχάρι κοκκινιστό με πουρέ.

καλημέρα!

ωραίο φαγάκι!

να μας πείς πόσα ζήτησε!

Καλημέρα αγάπες μου!

Περιμένω να ξυπνήσει το μικράκι μου να πάμε βόλτα.Χθες δεν βγήκαμε και μας έφαγε η κλεισούρα.Εχω φαγητάκια από χθες,κολοκυθόπιτα και φακές,οπότε μαγείρεμα δεν προβλέπεται παρά το βράδυ αργά που θα βάλω στο φούρνο χοιρινό και μπιφτεκάκια με πατάτες.Εχω ήδη βγάλει τα κρεατικά να ξεπαγώνουν.

κ τα δύο πώς τα ψήνεις;

Εχουμε συννεφιά σήμερα όπως και χθες και για αύριο η πρόγνωση λέει καταιγίδες...Ουφ!Πολύ εκνευριστικό!

Πρέπει να πάρω και οδοντίατρο να κλείσω ραντεβού...Το έχω καθυστερήσει τόσες μέρες και επιβάλλεται!Είναι που δεν έχω καμιά ενόχληση,αλλιώς θα είχα σπεύσει...

Σα να έχει πέσει η κίνηση εδώ μέσα ή είναι ιδέα μου;

δίκιο έχεις. έχει πέσει τόσο...που δεν μου αρέσει!

σήμερα τρώμε εγώ αρνάκι με μακαρόνια, το παιδί γίγαντες κ ο μπαμπάς μοσχαρόσουπα της μανούλας του! ποικιλία.

για αύριο θα ετοιμάσω κιμά. τις φαρφάλες τις έβρασα από χθες!

σιδέρωσα κ λιγάκι!

μου αρέσει που ήθελα να πάω στην αδερφή μου σήμερα με την σύσα!

μαλλιά! πότε να προλάβω;

αύριο έχουμε μήτιγκ με τα αφεντικά, ανακεφαλαίωση υποθέσεων που χειριστήκαμε όλη τη χρονιά...καΛΛΛΛα κραΣΑ!

από μισθοδοσία όμως ........... ............

καλημέρα έλεν!

Link to comment
Share on other sites

Πως να αποφύγεις φεφάκι πρόσωπα που τα τρως στην μάπα αναγκαστικά λόγω εργασίας ε????

Μπράβο για το Συσάκι που τα πάει καλύτερα!

Να τους τα πεις χύμα και τσουβαλάτα στο μίτινγκ! Δεν σε φοβάμαι εσένα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κι από μένα.

Θα φτιάξω γεμιστά, έχουμε και μια αραιή ομίχλη σήμερα, άργησα να κοιμηθώ τη νύχτα επειδή ήπια αργά το φραπέ μου, ξύπνησα και με βαρύ κεφάλι, μμμμμμ τι να σας λέω.

Αυτο με τη φραουλα το φτιαχνει και η μαμα μου και γινεται τελειο. Χτες ειχε φτιαξει λεει κεικ με μερεντα μεσα! Κολαση!!!!! Γμτ και να μην ειμαι εκει!!

Κι εγώ μωρέ, γιατί να μην είμαι εκεί;

Σημερα κοριτσια εκανε ζεστη, επιτελους μια μερα χωρις καλοριφερ!!! Μια μερα που δε φορεσα παλτο!!

Σχολασα, περπατησα απο το σχολειο μεχρι το κεντρο (1 ωρα με τα ποδια), πηρα το λεωφορειο για το σπιτι , βασικα αποπειραθηκα αλλα.. Το μηχανημα για εισητηρια που εχει ο οδηγος χαλασε, το λεωφορειο καθυστερησε μιση ωρα, στη διαδρομη καποιος επαθε κριση επιληψιας, το λεωφορειο σταματησε και καλεσαν ασθενοφορο, κατεβηκα και περιμενα το επομενο λεωφορειο και το ρεζουμε ειναι οτι σχολασα 2κ μιση και εφτασα σπιτι 5 και.

:?Σκέτη ταλαιπωρία. Βασικά ξινό σου βγήκε το περπάτημα.

Από την Κάντυ μας κανένα νέο; Ελπίζω να πήγαν όλα καλά....

Ολο το σκ την σκεφτόμουνα...Θέλει πολλή ψυχή αυτό που πήγε να κάνει!

Ναι έτσι είναι, ίσως να ήταν ψυχολογικά πεσμένη και ήθελε πρώτα να αισθανθεί καλύτερα. Για να δούμε τι νέα θα έχει σε λίγο που θα μπει.

Πρεπει κι εσύ να πας...

Αυτό το σαν απόστημα που έχουμε κι οι δυο,δεν είναι καλό...Μεταφερει μικροβιακό φορτίο στον οργανισμό.Εγω΄μια βδομάδα τωρα εχω δέκατα,χωρίς να νιώθω όμως τίποτα.Απλά θερμομετρήθηκα τυχαία την ημέρα που ανακάλυψα το απόστημα και από τότε βάζω θερμόμετρο μέρα παρα μέρα και είμαι στο 37.2-37.4

Κορίτσια το πύον στα ούλα-δόντια μεταφέρετε στα νεφρά και δεν πρέπει να μένει πολύ καιρό στον οργανισμό γιατί μετά αχρηστεύονται τα νεφρά.

Μεταξάκι ιζ οκεϋ όβερ!!

Εδωσε το στίγμα της πριν από λίγο...

Περιμένουμε να μπει κι εδώ να μας πει τα νέα της!!!

Περιμένουμε όβερ.

Κορίτσια να σας ρωτήσω και κάτι άλλο; Η DEL για ποιο λόγο σταμάτησε να μπαίνει; Δε θυμάμαι τι έχετε πει.

Link to comment
Share on other sites

Φεφάκι,επειδή ο συζυγάτος μου είναι κλασικός κρεατοφάγος και δεν είναι εύκολο κάθε μέρα να φτιάχνω κρέατα,συχνά-πυκνά βάζω ενα ταψάκι στο φούρνο με πατατούλες και κρεατικά όλα μαζί και ξεμπερδεύω.Εχω κάνει κατά καιρούς διάφορους συνδυασμούς με κρεατικά,εκτός από αρνί.Ταιριάζουν πολύ ωραία χοιρινό,κοτόπουλο,μπιφτέκια.Παίρνει γεύση το ένα από το άλλο και γίνονται πεντανόστιμα.Και λουκάνικα έχει τύχει να βάλω.

Παιδί μου,με τις λιγούρες και τις γκαστριές του αντρός μου,μέχρι μπριάμ με χοιρινές έχω ψήσει στο ίδιο ταψί και έχει βγει θεϊκό φαγάκι

Link to comment
Share on other sites

Η Ντελ δεν μπαίνει λόγω φόρτου εργασίας και υποχρεώσεων!

Ολο τρέχει και δεν φτάνει...

Αυτό έχω καταλάβει

Νομίζω ότι συμφωνούν και τα άλλα κοριτσάκια

Πάντως είναι μια χαρά!!

Link to comment
Share on other sites

κ εμείς πήγαμε παιδίατρο, είμαστ καλά. κόψαμε αντιβίωση κ ένα εισπνεόμενο. κρατήσαμε το αερολίν κ σε 10 μέρες θα είμαστε φρη γουίλι! ελπίζω κ εύχομαι!

κατά το ΣΚ σκέφτομαι να ξεκινήσουμε βρακάκι...

Πολύ ωραία που κόψατε την αντιβίωση. Και για το βρακάκι από λίγο κάθε μέρα θα το συνηθίσει.

χειριστήκαμε όλη τη χρονιά...καΛΛΛΛα κραΣΑ!

Έχω φτάσει σε βαθμό να σε ακούω όταν τα γράφεις, επειδή ακριβώς τα γράφεις τόσο μα τόσο παραστατικά, είναι σαν να σε ακούω κιόλας κι έτσι γελάω δυνατά.:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...