Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Alex@ είπε:

      Καλημέρα!!! Πήρα το αποτελεσμα της χοριακης 295!!

      Καλησπέρα! Συγχαρητήριαααα!!! 🧡

      5 ώρες πρίν, Maraki S. είπε:

      Βγήκα από την ωοληψία, όλα καλά είχα φοβηθεί γιατί είχαμε 4 ωάρια δει στους υπερήχους και το βράδυ ξαφνικά είχα έναν οξύ πόνο στην δεξιά ωοθήκη που με ξύπνησε. Φοβόμουν ότι θα τα έχανα πριν φτάσω στο χειρουργείο. Δεν θα το πιστέψετε, αλλά μου είπαν ότι έβγαλαν 8 ωάρια! Να δούμε τώρα πόσα θα γονιμοποιηθούν και πόσα θα μείνουν αλλά είμαι πολύ χαρούμενη!

      Μπράβο κορίτσι μου! Καλές γονιμοποιήσεις εύχομαι! Θα περιμένουμε νέα σου!🙂

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχαριστώ 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλησπέρα όμορφες

Φέφη χαίρομαι που περάσατε όμορφα με τον αντρουλιό.

Σήμερα πήγα λαική πήρα φρέσκο αρακά τον οποίο και μαγείρεψα.

πώς φαίνεται ότι είσαι καραγκούνα!!!!!!!

όταν πρωτοπήγα στον πεθερό με αποκάλεσε νυφαδιά κ είχα μείνει κάπως έτσι :o, αλλά μου αρέσει πολύ!

για την ορθογραφία...τί να πω...

για τα δωράκια έλεν μεγειά!

για τα κολοκυθάκια εβίρι είσαι λατρεία!

πώς τυλίγεις τα τηγανητά κολοκυθάκια κ βάζεις τυρί; τί σχήμα; εντελώς άσχετη, όμως!

σήμερα τρώμε όλοι μοσχαρόσουπα.

απόγευμα παιδίατρος κ μετά σιδέρωμα πουκάμισα φέφου!

ρε παιδιά...το τί σαβούριασα χθες δεν λέγεται! μετάφραση=ψυχολογικά είμαι για τα σίδερα!!!!!!!!:confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

το λάστιχο αγγελικούλα μου δεν το βγάζεις. εγώ έχω αεγκέ! η πόρτα του πλυντηρίου είναι από το πλάι.

κρατάει σαβούρα. απλά με το σφουγγάρι παίρνω ό,τι μπορεί να καθαριστεί. μπίχΛΛΛα!

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδιααα!!!!ξεκιναω με το μενου το οποιο το εχω κανονισει απο χθες με την μανουλα,λοιπον σημερα τρωμε κοτοσουπα!καλε μου μυρισε κ ειπαμε να την κανει χιχιχιχιχιχιχιχι!!!!!!

αχ Φεφι ευτυχως εμενα το λαστιχο το καθαριζει ο Γ. συχνα κ ετσι δεν βγαζει πολλα πολλα!οπως κ το φιλτρο!α ολα κ ολα οπως λεει κ η Αγγελικη δεν ανακατευομαι με αυτα μην χαλασει κ μετα με πρηζει οτι φταιω εγω!επισης ενα κολπο που εχω μαθει απο την μαμα μου ειναι μια φορα στις τοσες να βαζω μια πλυση με ξυδι κ σοδα φαγητου,μιλαμε γυαλλιζει τον καδο κ το λαστιχο γυρω απο την πορτα(βεβαια εκει βαζει εξτρα κ τπ αφηνει λιγη ωρα πριν την πλυση) κ εξαφανιζει τις μυρωδιες!η μαμα μου βαζει κ μια δοση χλωρινης αλλα εγω δεν την θελω,παντως κ χωρις αυτην μια χαρα κανω την δουλεια μου!

Ζωπ σου κανω αγκαλιτσα...να ξερεις η φιλη σου σε προστατευει απο εκει ψηλα...

Αννια μου κ εμενα με εχει πιασει ανυπομονσια!μετραω αντριστροφα πλεον,αχ αντε να περασουν οι βδομαδες!!!!!!!

αυτα για την ωρα,φιλακια ομορφες!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Yeeessss!!Τι κερδιζω? Βασικα να πω οτι το μαντεψα ευκολα γιατι και εδω ορθογραφια σχεδον ποτε δεν κανουν ουτε και γραμματικη. Ακομα θυμαμαι που επρεπε να εξηγησω στον αντρα μου τι εννοω με τη λεξη "επιθετο".

Νομίζω πως το έχουν αυτό οι ξένοι! Καλά πως θα ξέρεις μία γλώσσα αν δεν γνωρίζεις την ορθογραφία της????

Κοριτσια σας ευχαριστω για τις ευχες, να στε ολες καλα και εσεις και οι οικογενειες σας! Θα με συγχωρησετε αλλα δε θυμαμαι ποιος αλλος γιορταζει εκτος απο την Ελενη 2008, Ελενακι χρονια πολλα! Και σε οποιον αλλο γιορταζει, και βεβαια να χαιρεστε τους Κωνσταντινους σας!

Σημερα πηγα κομμωτηριο, εκανα ρεφλεν και τα εκοψα λιγο γτ οπου να ναι θα μοιαζα με τη Ραπουνζελ..

Με γεια!

Μετα πηγα βολτα στα μαγαζια, στο Μανγκο εχει τελεια πραγματακια για καλοκαιρι!!Ισως παρεκτραπω και παρω κανενα φορεματακι..

Η μανουλα μου μου εστειλε ενα δεμα με ενα παντελονι τζην (skinny jeans style) και ενα φορεματακι αναλαφρο καλοκαιρινο με ενα ωμο..

Ο αντρας μου μου πηρε δωρο μια κρεμα προσωπου που ηθελα ..αυτα! Εδω δυστυχως ονομαστικες γιορτες δεν εχουν και ετσι περασαμε μονοι μας, αφου μεχρι περσι ο αντρας μου δεν με πιστευε οταν του ελεγα οτι εορταζουμε ΚΑΙ τα ονοματα μας οχι μονο γενεθλια. Βασικα πιστευε οτι την ονομαστικη εορτη την εφηυρα σαν εννοια εγω, για να τον ξεγελαω να μου αγοραζει δωρο...:?

καλοφόρετα!

το λάστιχο αγγελικούλα μου δεν το βγάζεις. εγώ έχω αεγκέ! η πόρτα του πλυντηρίου είναι από το πλάι.

κρατάει σαβούρα. απλά με το σφουγγάρι παίρνω ό,τι μπορεί να καθαριστεί. μπίχΛΛΛα!

κατάλαβα πιο λάστιχο εννοείς! Το δικό μου δεν έχει τέτοιο, όχι τουλάχιστον ορατό. Υποθέτω πως όλα τα όρθια είναι έτσι.

Χτες δεν μπόρεσα να μπω φατσοβιβλίο καθώς είχαν έρθει κάτι φίλοι για την Κωνσταντίνα και έφυγαν κατά τις 11,30. Οπότε τάισα τον μικρό και έπεσα ξερή!

Σήμερα τρώμε γαύρο τηγανιτό.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλημερα....ποσο μουχετε λειψει καλες μου...:):)δεν φανταζεστε!!!

να ευχηθω χρονια πολλα στο λιτσακι, στην ελενη αγγλια, στην ελενη ελλαδα, στην κωνσταντινουλα της αγγελικης μας, στον ραφαηλακο μου, στον κ της περιστερως μας,. ναστε ολοι γεροι και ευτυχισμενοι και να περνατε καλα. να πω και εγω χρονια πολλα στον αντρουλη και στον μπαμπουλη μου(εχει τα γενεθλια του σημερα)-σας αγαπω πολυ και τους δυο!!!!

περασαμε πολυ ομορφα χθες, γεμισε το σπιτι κοσμο και παιδικες φωνες.η κορη μου εκστασιαστηκε!!!εγω πτωμα αλλα χαλαλι!!!δεν εχω συγκρατησει τιποτα, θα μπω αργοτερα να σχολιασω γιατι εχει πεσει πολυ δουλεια.

υ.γ. εχω πολλες φραουλες, καμμια συνταγη ευκολη???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα καλημερα....ποσο μουχετε λειψει καλες μου...:):)δεν φανταζεστε!!!

να ευχηθω χρονια πολλα στο λιτσακι, στην ελενη αγγλια, στην ελενη ελλαδα, στην κωνσταντινουλα της αγγελικης μας, στον ραφαηλακο μου, στον κ της περιστερως μας,. ναστε ολοι γεροι και ευτυχισμενοι και να περνατε καλα. να πω και εγω χρονια πολλα στον αντρουλη και στον μπαμπουλη μου(εχει τα γενεθλια του σημερα)-σας αγαπω πολυ και τους δυο!!!!

περασαμε πολυ ομορφα χθες, γεμισε το σπιτι κοσμο και παιδικες φωνες.η κορη μου εκστασιαστηκε!!!εγω πτωμα αλλα χαλαλι!!!δεν εχω συγκρατησει τιποτα, θα μπω αργοτερα να σχολιασω γιατι εχει πεσει πολυ δουλεια.

υ.γ. εχω πολλες φραουλες, καμμια συνταγη ευκολη???

να χαιρεσαι κ τον μπαμπουλη σου κ τον αντρουλη σου!!μπες στην εκπομπη του μεγκα γλυκες αλχημιες ο παρλιαρος ειχε αφιερωμα στις φραουλες κ ειχε θεικες συνταγες!εκανε κ ενα πανευκολο κεικ με λιωμενες φραουλες,κολαση σου λεω;);)!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοπελιές μου.

Yeeessss!!Τι κερδιζω?

Δυο φιλάκια στα μαγουλάκια.

Σημερα πηγα κομμωτηριο, εκανα ρεφλεν και τα εκοψα λιγο γτ οπου να ναι θα μοιαζα με τη Ραπουνζελ..

Με 'γειααααααα πάρα πολύ ωραία είναι.

Η μανουλα μου μου εστειλε ενα δεμα με ενα παντελονι τζην (skinny jeans style) και ενα φορεματακι αναλαφρο καλοκαιρινο με ενα ωμο..

Ο αντρας μου μου πηρε δωρο μια κρεμα προσωπου που ηθελα ..αυτα!

Με 'γεια πολύ ωραία ακούγονται.

Βασικα πιστευε οτι την ονομαστικη εορτη την εφηυρα σαν εννοια εγω, για να τον ξεγελαω να μου αγοραζει δωρο...:?

χαχαχαχαχα πες του να κάνει μια βόλτα από Ελλάδα όταν θα είναι μαζεμένες γιορτές σε κάποιο μήνα.

Τι προκομένοι και μας κάνουν και τους καμπόσους!!!

Ναι ξέρουν και κατηγορούν άλλους. Τα δικά τους δεν τα λένε.

πώς τυλίγεις τα τηγανητά κολοκυθάκια κ βάζεις τυρί; τί σχήμα; εντελώς άσχετη, όμως!

Είναι η πιο εύκολη συνταγή. Απλώς κόβεις μακρόστενες φετούλες τα κολοκυθάκια, τα τηγανίζεις και μόλις κρυώσουν λίγο έχεις κόψει μπαστουνάκια τυριού (κίτρινο ή φέτα), το βάζεις στην άκρη του κολοκυθιού και το τυλίγεις. Αν δε στέκεται στο πιάτο το καρφώνεις με οδοντογλυφίδα. Δε θέλει άλλο μαγείρεμα σε κάτι.

απόγευμα παιδίατρος

Όλα καλά να σας τα βρει.

ρε παιδιά...το τί σαβούριασα χθες δεν λέγεται! μετάφραση=ψυχολογικά είμαι για τα σίδερα!!!!!!!!:confused:

Με όσα συμβαίνουν πώς να είσαι καλά ψυχολογικά;

Νομίζω πως το έχουν αυτό οι ξένοι! Καλά πως θα ξέρεις μία γλώσσα αν δεν γνωρίζεις την ορθογραφία της????

Γενικά το εκπαιδευτικό τους σύστημα υστερεί σε σχέση με το ελληνικό. Στις μικρές τάξεις Α'-Β'-Γ' είναι όλο χαχαχα και χουχουχου, πιο πολύ ζωγραφίζουν και τραγουδάνε παρά κάνουν μάθημα. Τις γνώσεις της γραμματικής τους τις δίνουν σε πιο μεγάλες τάξεις. Ενώ τα δικά μας παιδιά στην Ελλάδα, στην πρώτη δημοτικού έχουν τελειώσει με το αλφάβητο τον πρώτο-δεύτερο μήνα και το Νοέμβριο, ή και πιο νωρίς δε θυμάμαι, μπαίνουν σε κείμενα κανονικότατα.

Επίσης, προπαίδεια εμείς κάνουμε στην Γ' τάξη, ενώ εδώ κάνουν σε πιο μεγάλη τάξη.

Σήμερα τρώμε γαύρο τηγανιτό.

Όπως το 'δα βιαστικά νόμιζα ότι έγραφες γιαούρτι. Έτοιμη ήμουν να σε ρωτήσω πώς τηγανίζεις το γιαούρτι.:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδιααα!!!!ξεκιναω με το μενου το οποιο το εχω κανονισει απο χθες με την μανουλα,λοιπον σημερα τρωμε κοτοσουπα!καλε μου μυρισε κ ειπαμε να την κανει χιχιχιχιχιχιχιχι!!!!!!

αχ Φεφι ευτυχως εμενα το λαστιχο το καθαριζει ο Γ. συχνα κ ετσι δεν βγαζει πολλα πολλα!οπως κ το φιλτρο!α ολα κ ολα οπως λεει κ η Αγγελικη δεν ανακατευομαι με αυτα μην χαλασει κ μετα με πρηζει οτι φταιω εγω!επισης ενα κολπο που εχω μαθει απο την μαμα μου ειναι μια φορα στις τοσες να βαζω μια πλυση με ξυδι κ σοδα φαγητου,μιλαμε γυαλλιζει τον καδο κ το λαστιχο γυρω απο την πορτα(βεβαια εκει βαζει εξτρα κ τπ αφηνει λιγη ωρα πριν την πλυση) κ εξαφανιζει τις μυρωδιες!η μαμα μου βαζει κ μια δοση χλωρινης αλλα εγω δεν την θελω,παντως κ χωρις αυτην μια χαρα κανω την δουλεια μου!

Ζωπ σου κανω αγκαλιτσα...να ξερεις η φιλη σου σε προστατευει απο εκει ψηλα...

Αννια μου κ εμενα με εχει πιασει ανυπομονσια!μετραω αντριστροφα πλεον,αχ αντε να περασουν οι βδομαδες!!!!!!!

αυτα για την ωρα,φιλακια ομορφες!

θεά η μανούλα!

θα τα εφαρμόσω κ εγώ. πλύση μια στο τόσο με σόδα κ ξύδι κάνω κ εγώ.

αλλά το λάστιχο το είχα παρατημένο.

θα βάλω κ χλωρίνη κ σόδα-ξύδι στο λάστιχο, εξτρά!

καλημερα καλημερα....ποσο μουχετε λειψει καλες μου...:):)δεν φανταζεστε!!!

να ευχηθω χρονια πολλα στο λιτσακι, στην ελενη αγγλια, στην ελενη ελλαδα, στην κωνσταντινουλα της αγγελικης μας, στον ραφαηλακο μου, στον κ της περιστερως μας,. ναστε ολοι γεροι και ευτυχισμενοι και να περνατε καλα. να πω και εγω χρονια πολλα στον αντρουλη και στον μπαμπουλη μου(εχει τα γενεθλια του σημερα)-σας αγαπω πολυ και τους δυο!!!!

περασαμε πολυ ομορφα χθες, γεμισε το σπιτι κοσμο και παιδικες φωνες.η κορη μου εκστασιαστηκε!!!εγω πτωμα αλλα χαλαλι!!!δεν εχω συγκρατησει τιποτα, θα μπω αργοτερα να σχολιασω γιατι εχει πεσει πολυ δουλεια.

να χαίρεσαι τον μπαμπακούλη σου, όπως κ τον αντρούλη σου!!χρόνια τους πολλά με υγεία!

εβίρι μου ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

τί είναι το ρεφλέν;

νομιζω ρεφλε ειναι το σωστο κ ειναι το χρωμα που περναμε για να ενισχυσουμε την βαφη ή να φτιαξουμε καποια αποχρωση!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα όοοολη μέρα!

Καλέ τι προλάβατε και γράψατε πάλι;

Εμείς χθες το ρίξαμε στην βολταρία τελικά και περάσαμε πολύ ωραία...Επαιξε και το μικράκι μου με άλλα παιδάκια.Πόσο το χάρηκε!Φωτίστηκε το προσωπάκι του!

Συννεφιές πάλι σήμερα

Τι θα μαγειρέψω ακόμα δεν έχω αποφασίσει.Ούτε και χθες μαγείρεψα.Γενικά με έχουν πιάσει πολλές τεμπελιές.

Φιλάκια πολλά

Ξαναμπαίνω μετα

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να πω ότι σήμερα φτιάχνω γίγαντες στο φούρνο.

Παρακαλώ Φέφη.

να πω και εγω χρονια πολλα στον αντρουλη και στον μπαμπουλη μου(εχει τα γενεθλια του σημερα)-σας αγαπω πολυ και τους δυο!!!!

Να τα εκατοστήσει και ο μπαμπάς σου να τον χαίρεστε όλοι.

υ.γ. εχω πολλες φραουλες, καμμια συνταγη ευκολη???

Στη γιορτή της μητέρας μου άρεσε πολύ η επιτυχία που είχαν οι καραμελωμένες φράουλες που έβαλα στην τούρτα. Δηλαδή, έβαλα σε άδειο τηγάνι, χωρίς τίποτ' άλλο μέσα, 1/2κ. φράουλες κομμένες στη μέση και 1/2φλ ζάχαρη. Τις άφησα σε μέτρια φωτιά κι αυτές έβγαλαν πολύ νερό, το οποίο μαζί με τη ζάχαρη έγινε ένα ωραιότατο σιρόπι, το έβαλα σε γυάλινο βαζάκι στο ψυγείο και περιχύνω το παγωτό που σερβίρω. Τις ίδιες τις φράουλες τις βάζεις σε διάφορα γλυκά όπως τούρτες, κρέπες, κέικ, κρέμες παγωτά κλπ.

Μπορείς ακόμη να φτιάξεις γρανίτα φράουλα που γίνεται πολύ εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλημερα....ποσο μουχετε λειψει καλες μου...:):)δεν φανταζεστε!!!

Κι εμάς μας έλειψες Αφροδιτούλα!

να ευχηθω χρονια πολλα στο λιτσακι, στην ελενη αγγλια, στην ελενη ελλαδα, στην κωνσταντινουλα της αγγελικης μας,

σε ευχαριστώ πολύ!

στον ραφαηλακο μου, στον κ της περιστερως μας,. ναστε ολοι γεροι και ευτυχισμενοι και να περνατε καλα. να πω και εγω χρονια πολλα στον αντρουλη και στον μπαμπουλη μου(εχει τα γενεθλια του σημερα)-σας αγαπω πολυ και τους δυο!!!!

πολύχρονοι, να τους χαίρεσαι και τους δύο!

περασαμε πολυ ομορφα χθες, γεμισε το σπιτι κοσμο και παιδικες φωνες.η κορη μου εκστασιαστηκε!!!εγω πτωμα αλλα χαλαλι!!!δεν εχω συγκρατησει τιποτα, θα μπω αργοτερα να σχολιασω γιατι εχει πεσει πολυ δουλεια.

υ.γ. εχω πολλες φραουλες, καμμια συνταγη ευκολη???

Καλημέρα κοπελιές μου.

καλημερούδια!

χαχαχαχαχα πες του να κάνει μια βόλτα από Ελλάδα όταν θα είναι μαζεμένες γιορτές σε κάποιο μήνα.

παράκρουση θα πάθει!

Ναι ξέρουν και κατηγορούν άλλους. Τα δικά τους δεν τα λένε.

:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Όπως το 'δα βιαστικά νόμιζα ότι έγραφες γιαούρτι. Έτοιμη ήμουν να σε ρωτήσω πώς τηγανίζεις το γιαούρτι.:D:D:D:D

χαχαχαχαχα!

τί είναι το ρεφλέν;

λύστε μου κι εμένα την απορία......


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...