Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Alex@ είπε:

      Καλημέρα!!! Πήρα το αποτελεσμα της χοριακης 295!!

      Καλησπέρα! Συγχαρητήριαααα!!! 🧡

      5 ώρες πρίν, Maraki S. είπε:

      Βγήκα από την ωοληψία, όλα καλά είχα φοβηθεί γιατί είχαμε 4 ωάρια δει στους υπερήχους και το βράδυ ξαφνικά είχα έναν οξύ πόνο στην δεξιά ωοθήκη που με ξύπνησε. Φοβόμουν ότι θα τα έχανα πριν φτάσω στο χειρουργείο. Δεν θα το πιστέψετε, αλλά μου είπαν ότι έβγαλαν 8 ωάρια! Να δούμε τώρα πόσα θα γονιμοποιηθούν και πόσα θα μείνουν αλλά είμαι πολύ χαρούμενη!

      Μπράβο κορίτσι μου! Καλές γονιμοποιήσεις εύχομαι! Θα περιμένουμε νέα σου!🙂

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχαριστώ 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

χρόνια πολλά στον γαμπρούλη μου! γερός κ ευτυχισμένος!

χρόνια πολλά κ στην λίτσα μας! υγεία κ αγάπη, να καμαρώνεις τα παιδάκια σου ευτυχισμένα!

σε σας τσούπρες ευχήθηκα από χθες για να σας προλάβω....!!!!!

εβιρούλα, αυτό που με αγχώνει είναι η έλλειψη συγκέντρωσης!!!!! είναι αποκαρδιωτική κ αργότερα δεν ξέρω πώς θα το αντιμετωπίσω!

Δώρα να χαίρεσαι την αδερφούλα σου, με το καλό το νινάκι!

να πάνε να κουρευτούν οι γιαγιάδες!!!!!!

μπράβο στον έβιρο κ στον Γ της Αννούλας. τί καλά παιδιά που μαγειρεύουν!!!!!!

περιστεράκι μου, να τον χαίρεσαι!

κ εσύ αφροδιτούλα μου!

να έχετε υγεία κ αγάπη στα σπίτια σας! κ με το καλό κ άλλα παιδάκια!

χαίρομαι που πέρασε όμορφα η περιστεροοικογένεια!

τί καμάρι η πρώτη Θεία Κοινωνία!!!! ιερή συγκίνηση!!!

αρνάκιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!θέεεεεεεεεεεεεεεελωωωωωωωωωω!!!!!!

χαχαχαχαχαχαχαχα σαν το ανέκδοτο που λέει ο άντρας στο φίλο του (δεν το θυμάμαι από την αρχή), η γυναίκα μου πάει τα παιδιά στο σχολείο, μαγειρεύει, συγυρίζει, πάει στο σούπερ, διαβάζει τα παιδιά, κατεβάζει τα σκουπίδια, εεε όχι και να την ......... κι από πάνω.

:o:lol:

:P

αγγελική προετοιμάσου, αν δεν το έχεις ξανακαθαρίσει...να το αντικρύσεις μόνη σου, γιατί αν το δει θα σε κάνει ρόμπα! έβγαλα κάτι σαν λάσπη...:oops: από τις πτυχώσεις του λάστιχου...

είμαι κ μαμώ τις νοικοκυρές!!!:P

το λεπόν!!!!!!

μου λείψατε, αλλά φορτσάρω για μια εθελοντική εργασία κ δεν προλαβαίνω ούτε να βήξω.

αγγελική ζήτα οδηγίες από την περιστερω μου. είναι σαν να μιλάς με εμένα!

σήμερις τρώμε μάνα κ κόρη γιόβάρλακος, πατήρ μοσχαρόσουπα!

το απόγευμα θα μας φέρει η μάνα μου γίγαντες!

χθες έκανα τεμούλα=κρεμούλα κατ' απαίτηση του πλήθους (φέφος κ φεφόπαιδο).

έφαγα πολλές φράουλες κ πολλά κερασάκια αυτό το ΣΚ!

σιδέρωνα για πολλές ώρες επίσης!

αύριο έχουμε παιδίατρο το απόγευμα.

φιλάκια!

ελπίζω να είστε όλες καλά κ η κάντυ μου επίσης!

ελένη 2008 όλα τα καλά του Θεού καρδιά μου για σένα κ την οικογένειά σου!!!!!! αδυναμίες...;)

για μένα η πιο σημαντική ευχή είναι η υγεία, η αγάπη κ μετά όλα έρχονται!!!!!

αυτά σας τα εύχομαι από καρδιάς, ανεξαρτήτως αν γιορτάζετε ή αν γιορτάζουν δικοί σας άνθρωποι!

κ όπως πιθανολογώ ότι θα συμπληρωνε η κάντυ μου "κ μη ξεχνάτε ....σας αγαπώωω!!!"

φιλάκια στα γλυκά μαγουλάκια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Πω,πω τι παράλειψη...

Τον ξέχασα τελείως τον Ραφαήλ!!!

Δωράκι μού χρόνια πολλά στον θησαυρούλη σου,αλλά και στην αδερφούλα σου!!

Να τους χαίρεσαι!

Και όσο για τις γιαγιάδες,θα συμφωνήσω με την αδερφή φέφη

Ευχαριστώ όλα τα κοριτσάκια για τις ευχές τους!!!

Εμείς μια χύμα κατάσταση...

Γλυκό δεν έχω κάνει,φαγητό δεν έχω κάνει,δούλευα ενα δύωρο το πρωί,μαζί και ο μπούλης-ήταν άψογος!Δεν του το΄χα...Λέτε να ηρέμησε επιτέλους το παιδάκι μου;

Το σπίτι μου...αλάνα!

Δεν θα δεχτούμε καμία επίσκεψη και θα βολτάρουμε το τρίο μας όλο χαρά και χάρη!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλημερα και χρονια πολλα στους εορταζοντες:P:p:pΕυχομαι να ειστε ολες καλα,εμεις μια χαρα δοξα τον θεο..Η μπεμπου μεγαλωνει και μου ριχνει κατι κλωτσιες σαν σουβλιες...Σημερα μπηκα αισιως και στην 24η εβδομαδα και το πρωι οπως χουζουρευα το σκεφτομουν οτι σιγα σιγα πρεπει να ετοιμασω τα ρουχαλακια της και την λιστα για το μαιευτηριο και να σου βουρκωσα κατευθειαν και με εχει πιασει μια γλυκια προσμονη και ανυπομονησια:tongue:


:-D

Link to comment
Share on other sites

Τελικά εγώ δε μαγείρεψα σήμερα. Είχε μείνει φαγητό από χτες.

Χρονια πολλα επισης,στην αδερφουλα μου την εγκυουλα!!!!!!!:P

Να τη χαίρεσαι και να την καμαρώσεις ευτυχισμένη μανούλα με το τρίτο της μωράκι.

Εβιρι,για να πω την αληθεια...σχετικα με το νεο μωρο τις αδερφης μου....

οι γιαγιαδες...(μανα κ πεθερικα) την αποπηραν αρκετα..ειναι λενε αρκετα αργα για αλλο παιδι....!!!!!

Ασε γιατι τα πηρα!!!!!!!!!:evil::evil::evil:

Να τους απαντήσεις ότι τα λόγια που λένε είναι αυθάδεια ενάντια στη βούληση του Θεού να χαρίσει ως δώρο ένα ακόμη πλασματάκι, μια ψυχούλα για την οικογένεια που τόσο το έχουν λαχταρίσει.

Και......πες τους και περαστικά τους. (στις γιαγιάδες)

Η μπεμπου μεγαλωνει και μου ριχνει κατι κλωτσιες σαν σουβλιες...

Άχου το μωρέ ζωηρούλι είναι από τώρα. Να επιστρατεύσεις τα μεγαλύτερα να σε βοηθήσουν στο μεγάλωμα και στο πρόσεγμα του μικρού.

Σημερα μπηκα αισιως και στην 24η εβδομαδα και το πρωι οπως χουζουρευα το σκεφτομουν οτι σιγα σιγα πρεπει να ετοιμασω τα ρουχαλακια της και την λιστα για το μαιευτηριο και να σου βουρκωσα κατευθειαν και με εχει πιασει μια γλυκια προσμονη και ανυπομονησια:tongue:

Με το καλό Ιωάννα μου να φτάσεις και στον τελευταίο μήνα και να έχεις καλή συνέχεις και ένα γερό μωρό.

Φέφη μην αγχώνεσαι από τώρα για τη μικρή, γιατί είναι νωρίς ακόμη. Δε φαίνεται αν έχει έλλειψη συγκέντρωσης ή όχι. Έτσι ανησυχούσα κι εγώ για τη μεγάλη μου κόρη που όταν ήταν 3-4 άφηνε το ένα παιχνίδι κι έπιανε το άλλο, επειδή βαριόταν πολύ γρήγορα. Φοβόμουν κι εγώ ότι θα βαριέται πολύ γρήγορα και τα μαθήματα του σχολείου κι ότι θα τα παρατάει μόλις θα διαβάζει την πρώτη σειρά. Όμως, ευτυχώς διαψεύστηκα και στο σχολείο ήταν άριστη μαθήτρια, φρόντιζε πρώτα να διαβάζει κι ύστερα να ξεκουράζεται.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ όλα τα κοριτσάκια για τις ευχές τους!!!

Εμείς μια χύμα κατάσταση...

Γλυκό δεν έχω κάνει,φαγητό δεν έχω κάνει,δούλευα ενα δύωρο το πρωί,μαζί και ο μπούλης-ήταν άψογος!Δεν του το΄χα...Λέτε να ηρέμησε επιτέλους το παιδάκι μου;

Το σπίτι μου...αλάνα!

Δεν θα δεχτούμε καμία επίσκεψη και θα βολτάρουμε το τρίο μας όλο χαρά και χάρη!

μπράβο στο περιστερόπουλο!

εύγε για τη βολταρία τρίο!

ωχ...

έπεσες πάνω στις διάνοιες του διαδικτύου Αγγελική...

σέσε μέσα!

Κοριτσια μου καλημερα και χρονια πολλα στους εορταζοντες:P:p:pΕυχομαι να ειστε ολες καλα,εμεις μια χαρα δοξα τον θεο..Η μπεμπου μεγαλωνει και μου ριχνει κατι κλωτσιες σαν σουβλιες...Σημερα μπηκα αισιως και στην 24η εβδομαδα και το πρωι οπως χουζουρευα το σκεφτομουν οτι σιγα σιγα πρεπει να ετοιμασω τα ρουχαλακια της και την λιστα για το μαιευτηριο και να σου βουρκωσα κατευθειαν και με εχει πιασει μια γλυκια προσμονη και ανυπομονησια:tongue:

μπράβο! με το καλό!

τί γλυκιά που είσαι ζουζού μου!

Να τους απαντήσεις ότι τα λόγια που λένε είναι αυθάδεια ενάντια στη βούληση του Θεού να χαρίσει ως δώρο ένα ακόμη πλασματάκι, μια ψυχούλα για την οικογένεια που τόσο το έχουν λαχταρίσει.

Και......πες τους και περαστικά τους. (στις γιαγιάδες)

Με το καλό Ιωάννα μου να φτάσεις και στον τελευταίο μήνα και να έχεις καλή συνέχεις και ένα γερό μωρό.

ολόσωστη η δασκάλα!

Φέφη μην αγχώνεσαι από τώρα για τη μικρή, γιατί είναι νωρίς ακόμη. Δε φαίνεται αν έχει έλλειψη συγκέντρωσης ή όχι. Έτσι ανησυχούσα κι εγώ για τη μεγάλη μου κόρη που όταν ήταν 3-4 άφηνε το ένα παιχνίδι κι έπιανε το άλλο, επειδή βαριόταν πολύ γρήγορα. Φοβόμουν κι εγώ ότι θα βαριέται πολύ γρήγορα και τα μαθήματα του σχολείου κι ότι θα τα παρατάει μόλις θα διαβάζει την πρώτη σειρά. Όμως, ευτυχώς διαψεύστηκα και στο σχολείο ήταν άριστη μαθήτρια, φρόντιζε πρώτα να διαβάζει κι ύστερα να ξεκουράζεται.

όπως τα περιγράφεις! της μιλάω κ με γράφει κανονικά, αν της κινήσει κάτι άλλο το ενδιαφέρον! αφαιρείται πολύ εύκολα...

βασικά ανησυχώ, γιατί ως παιδί ήμουν πολύ αφηρημένο κ η μανα μου είδε κ απόειδε να με κάνει άνθρωπο...τόσο που το σκεφτομαι κ την λυπάμαι!

ήρωας!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα όμορφες

Χρόνια πολλά Ελένη2008 και ΕλένηΑγγλια!!! Να είστε γερές και να χαίρεστε τις οικογένειες!!!

Περιστέρω και Αφροδίτη να χαίρεστε τους αντρούληδες σας και να είστε πάντα καλά και ευτυχισμένοι μαζί!!!

Αγγελική και Δώρα να χαίρεστε τα παιδάκια σας, να είναι πάντα γερά και ευτυχισμένα!!!

Να απαντήσω και στο κουιζ της Εβιρυ.

Θα πω 1 φορά την εβδομάδα.

Φέφη χαίρομαι που περάσατε όμορφα με τον αντρουλιό.

Σήμερα πήγα λαική πήρα φρέσκο αρακά τον οποίο και μαγείρεψα.


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κορίτσια, λέω να δώσω την απάντηση του κουίζ.

Στα γερμανικά σχολεία τα παιδιά γράφουν στο σύνολο του σχολικού έτους 5 φορές ορθογραφία. Την Παρασκευή προχτές έγραψαν την 5η και τελευταία ορθογραφία της χρονιάς.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κορίτσια, λέω να δώσω την απάντηση του κουίζ.

Στα γερμανικά σχολεία τα παιδιά γράφουν στο σύνολο του σχολικού έτους 5 φορές ορθογραφία. Την Παρασκευή προχτές έγραψαν την 5η και τελευταία ορθογραφία της χρονιάς.

Και μετά μας λένε και ακαμάτες από πάνω...

Πολύ προκομμένος λαός...:tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου. Σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.

Σήμερα φάγαμε υπέροχη κοτόσουπα από τα χεράκια της πεθερούλας μου.:cool:

Θέλω να ευχηθώ χρόνια πολλά και καλά σε όλες και όλους που γιορτάζουν σήμερα (μην αναφερθώ σ' έναν έναν χωριστά):tongue:. Υγεία και δύναμη.

Η Κάντυ που είναι...?

Ελένη-Αγγλία, γυναικολογικά έχεις εξεταστεί? Μήπως υπάρχει το ενδεχόμενο κάποιας κύστης που δημιουργεί γενικότερη δυσφορία στη κοιλιακή χώρα?

Δωράκι μου, όλα καλά? Θυμάσαι κάτι που είχαμε πει να κανονίσουμε...?:wink:

Άννια, χαίρομαι πολύ με τα ωραία νέα σου!

Κατά τ' άλλα... καλά... Ήταν κομματάκι δύσκολο το Σ/Κ αλλά εντάξει... προχωράμε.

Λέω να πάω για ύπνο πριν τις 12 σήμερα.:roll:

Φιλιά πολλά.

έντιτ : Εβίρι μου, νομίζω πως εγώ κερδίζω το βραβείο για την ορθογραφία.:mrgreen: Δεν είναι πιο κοντά στην αλήθεια η δική μου απάντηση?:cool:

Για πες καμια πρωτότυπη συνταγή για κολοκυθάκια - έχω κάνει τα πάντα. Πως τα φτιάχνω αύριο?:confused:


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ζωπουλίνα, επειδή θέλω να είμαι δίκαιη πιο κοντά στη σωστή απάντηση είναι η Έλεν (Αγγλία) που είπε μια φορά το τρίμηνο. Λαμβάνω υπ' όψιν ότι εδώ τα σχολεία ξεκινάνε 11/9 και τελειώνουν τέλος Ιουλίου. Δήθεν 11 μήνες σχολείο. Στους 11 μήνες βάζουν 5 φορές ορθογραφία.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,

γεμιστά με ρύζι-αυγολέμονο στην κατσαρόλα,

γεμιστά στο φούρνο

γεμιστά με κιμά και μπεσαμέλ

τηγανητά τυλιχτά με τυρί

στο πυρέξ σε φέτες στρώσεις-στρώσεις κι από πάνω τυρί και μπεσαμέλ (ογκρατέν)

κολοκυθάκια μουσακάς

σφουγγάτο

κολοκυάκια ομελέτα

κολοκυθοκεφτέδες

Αν θυμηθώ κι άλλες θα κάνω έντιτ.

Έντιτ:

μπριάμ

κολοκυθάκια με ζυμαρικά και τυρί στο φούρνο

Link to comment
Share on other sites

Ζωπουλίνα, επειδή θέλω να είμαι δίκαιη πιο κοντά στη σωστή απάντηση είναι η Έλεν (Αγγλία) που είπε μια φορά το τρίμηνο. Λαμβάνω υπ' όψιν ότι εδώ τα σχολεία ξεκινάνε 11/9 και τελειώνουν τέλος Ιουλίου. Δήθεν 11 μήνες σχολείο. Στους 11 μήνες βάζουν 5 φορές ορθογραφία.

Yeeessss!!Τι κερδιζω? Βασικα να πω οτι το μαντεψα ευκολα γιατι και εδω ορθογραφια σχεδον ποτε δεν κανουν ουτε και γραμματικη. Ακομα θυμαμαι που επρεπε να εξηγησω στον αντρα μου τι εννοω με τη λεξη "επιθετο".

Κοριτσια σας ευχαριστω για τις ευχες, να στε ολες καλα και εσεις και οι οικογενειες σας! Θα με συγχωρησετε αλλα δε θυμαμαι ποιος αλλος γιορταζει εκτος απο την Ελενη 2008, Ελενακι χρονια πολλα! Και σε οποιον αλλο γιορταζει, και βεβαια να χαιρεστε τους Κωνσταντινους σας!

Σημερα πηγα κομμωτηριο, εκανα ρεφλεν και τα εκοψα λιγο γτ οπου να ναι θα μοιαζα με τη Ραπουνζελ..

Μετα πηγα βολτα στα μαγαζια, στο Μανγκο εχει τελεια πραγματακια για καλοκαιρι!!Ισως παρεκτραπω και παρω κανενα φορεματακι..

Η μανουλα μου μου εστειλε ενα δεμα με ενα παντελονι τζην (skinny jeans style) και ενα φορεματακι αναλαφρο καλοκαιρινο με ενα ωμο..

Ο αντρας μου μου πηρε δωρο μια κρεμα προσωπου που ηθελα ..αυτα! Εδω δυστυχως ονομαστικες γιορτες δεν εχουν και ετσι περασαμε μονοι μας, αφου μεχρι περσι ο αντρας μου δεν με πιστευε οταν του ελεγα οτι εορταζουμε ΚΑΙ τα ονοματα μας οχι μονο γενεθλια. Βασικα πιστευε οτι την ονομαστικη εορτη την εφηυρα σαν εννοια εγω, για να τον ξεγελαω να μου αγοραζει δωρο...:?


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα όμορφα κορίτσια!!!!!

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές! Να είστε όλες γερές και να χαίρεστε τις οικογένειές σας και να είστε πάντα χαρούμενες κι ευτυχισμένες!

Να ευχηθώ κι εγώ με την σειρά μου χρόνια πολλά στην Έλεν Αγγλία, τον Ραφαηλάκο, στο μπουμπούκι της Αγγελικής,την Λίτσα πολύχρονη, και συγνώμη αν ξεχνάω κάποιον..

Δωράκι με το καλό το μωράκι της αδελφής σου!

Αννούλα με το καλό και καρπουζάκι!!!!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

αγγελική προετοιμάσου, αν δεν το έχεις ξανακαθαρίσει...να το αντικρύσεις μόνη σου, γιατί αν το δει θα σε κάνει ρόμπα! έβγαλα κάτι σαν λάσπη...:oops: από τις πτυχώσεις του λάστιχου...

είμαι κ μαμώ τις νοικοκυρές!!!:P

Δεν θα γίνω ρόμπα γιατί πολύ απλά δεν σκαλίζω το πλυντήριο! Όταν θέλω να βγάλω κάτι φωνάζω πάντα τον άντρα μου για να μην πει μετά ότι έκανα κάτι και το χάλασα!

Α! Τώρα το σκέφτηκα, τι πλυντήριο έχεις? Εγώ έχω από τα όρθια, με την πόρτα από πάνω και το λάστιχο δεν βγαίνει εύκολα!

το λεπόν!!!!!!

μου λείψατε, αλλά φορτσάρω για μια εθελοντική εργασία κ δεν προλαβαίνω ούτε να βήξω.

αγγελική ζήτα οδηγίες από την περιστερω μου. είναι σαν να μιλάς με εμένα!

Οκ!

σήμερις τρώμε μάνα κ κόρη γιόβάρλακος, πατήρ μοσχαρόσουπα!

το απόγευμα θα μας φέρει η μάνα μου γίγαντες!

χθες έκανα τεμούλα=κρεμούλα κατ' απαίτηση του πλήθους (φέφος κ φεφόπαιδο).

έφαγα πολλές φράουλες κ πολλά κερασάκια αυτό το ΣΚ!

σιδέρωνα για πολλές ώρες επίσης!

αύριο έχουμε παιδίατρο το απόγευμα.

θα περιμένουμε νέα σας λοιπόν!

φιλάκια στα γλυκά μαγουλάκια!

ωχ...

έπεσες πάνω στις διάνοιες του διαδικτύου Αγγελική...

χαχαχαχα!!!

Κοριτσια μου καλημερα και χρονια πολλα στους εορταζοντες:P:p:pΕυχομαι να ειστε ολες καλα,εμεις μια χαρα δοξα τον θεο..Η μπεμπου μεγαλωνει και μου ριχνει κατι κλωτσιες σαν σουβλιες...Σημερα μπηκα αισιως και στην 24η εβδομαδα και το πρωι οπως χουζουρευα το σκεφτομουν οτι σιγα σιγα πρεπει να ετοιμασω τα ρουχαλακια της και την λιστα για το μαιευτηριο και να σου βουρκωσα κατευθειαν και με εχει πιασει μια γλυκια προσμονη και ανυπομονησια:tongue:

Με το καλό Ιωαννάκι μου να έρθει η μπουμπού σας!

Τελικά εγώ δε μαγείρεψα σήμερα. Είχε μείνει φαγητό από χτες.

Να τους απαντήσεις ότι τα λόγια που λένε είναι αυθάδεια ενάντια στη βούληση του Θεού να χαρίσει ως δώρο ένα ακόμη πλασματάκι, μια ψυχούλα για την οικογένεια που τόσο το έχουν λαχταρίσει.

Και......πες τους και περαστικά τους. (στις γιαγιάδες)

συμφωνώ απολύτως!!!

Με το καλό Ιωάννα μου να φτάσεις και στον τελευταίο μήνα και να έχεις καλή συνέχεις και ένα γερό μωρό.

Φέφη μην αγχώνεσαι από τώρα για τη μικρή, γιατί είναι νωρίς ακόμη. Δε φαίνεται αν έχει έλλειψη συγκέντρωσης ή όχι. Έτσι ανησυχούσα κι εγώ για τη μεγάλη μου κόρη που όταν ήταν 3-4 άφηνε το ένα παιχνίδι κι έπιανε το άλλο, επειδή βαριόταν πολύ γρήγορα. Φοβόμουν κι εγώ ότι θα βαριέται πολύ γρήγορα και τα μαθήματα του σχολείου κι ότι θα τα παρατάει μόλις θα διαβάζει την πρώτη σειρά. Όμως, ευτυχώς διαψεύστηκα και στο σχολείο ήταν άριστη μαθήτρια, φρόντιζε πρώτα να διαβάζει κι ύστερα να ξεκουράζεται.

Έτσι ήταν και η δικιά μου και τώρα δέχομαι από όλους τους δασκάλους συγχαρητήρια! Οπότε φέφι μην ανησυχείς!

Λοιπόν κορίτσια, λέω να δώσω την απάντηση του κουίζ.

Στα γερμανικά σχολεία τα παιδιά γράφουν στο σύνολο του σχολικού έτους 5 φορές ορθογραφία. Την Παρασκευή προχτές έγραψαν την 5η και τελευταία ορθογραφία της χρονιάς.

Τι προκομένοι και μας κάνουν και τους καμπόσους!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...