Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Alex@ είπε:

      Καλημέρα!!! Πήρα το αποτελεσμα της χοριακης 295!!

      Καλησπέρα! Συγχαρητήριαααα!!! 🧡

      5 ώρες πρίν, Maraki S. είπε:

      Βγήκα από την ωοληψία, όλα καλά είχα φοβηθεί γιατί είχαμε 4 ωάρια δει στους υπερήχους και το βράδυ ξαφνικά είχα έναν οξύ πόνο στην δεξιά ωοθήκη που με ξύπνησε. Φοβόμουν ότι θα τα έχανα πριν φτάσω στο χειρουργείο. Δεν θα το πιστέψετε, αλλά μου είπαν ότι έβγαλαν 8 ωάρια! Να δούμε τώρα πόσα θα γονιμοποιηθούν και πόσα θα μείνουν αλλά είμαι πολύ χαρούμενη!

      Μπράβο κορίτσι μου! Καλές γονιμοποιήσεις εύχομαι! Θα περιμένουμε νέα σου!🙂

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχαριστώ 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

καλημερουδια!εχθες τελικα δεν εγραψα το μενου μας,ηταν μπιφτεκια με σαλατα κ λιγες πατατουλες για μενα αλλα μπολικες για τον αντρουλη χιχιχιχιχι!σημερα θα μαγειρεψει ο καλος μου θα κανει λαζανια στο φουρμο με κιμα κ απο πανω μια σαλτα με τυρι κρεμα!ανυπομονω για το μεσημεριανο μας!!!!!!!!!

Εβιρι φανταζομαι θα περασατε ομορφα εχθες,παντα τετοια!Καγκλυ μου σου απαντησε κ η Εβιρι,ειναι καποιο ειδος πεπονιου,το επομενο θα ναι πλεον το καρπουζι :)!αν κ για να πω την αληθεια η κοιλια μου εχει ηδη γινει καρπουζα χαχαχαχαχα!!

Ζωπ καλο ταξιδι κ καλη επιστροφη κ κυριως καλη δυναμη να εχετε...

EleniAgglia περαστικα στον αντρουλη!βρε μην κανεις ετσι που δεν βγηκες μια μερα,σκεψου κ εμενα που ειμαι μονιμα μεσα στο σπιτι κ κλωσσαω ;)!μεχρι τωρα εβγαινα μονο για τις επισκεψεις στους γιατρους μας..αφου λεω θα γεννησω,θα παρω μισο 40ντισμο κ θα αρχισω τις ξαρκες χαχαχαχαχαχα!!

να εχετε ολες μια υπεροχη κυριακη,φιλακια πολλα!!!!!!

Αννα μου δηλαδη δεν βγαινετε για βολτες με τα ποδια? Η' με το αμαξι? Δεν πατε καμμια ταβερνουλα? Η' καφετερια? Αυτο εννοω..Δεν εννοω κλαμπινγκ!!!:)

Καλημέρα κοριτσάκια μου.

Σήμερα θα φάμε κάτι πρόχειρο, λέω να φτιάξω σπαράγγια και αυγά. Το απόγευμα θα βγούμε και θα πάμε για φαγητό με άλλες οικογένειες σχετικά νωρίς, γι' αυτό θα φάμε πρόχειρα το μεσημέρι να μη βαρύνουμε.

Ηλιαχτίδα αν σου πω ότι ζήλεψα τα χόρτα θα με πιστέψεις; Εδώ ρε παιδί μου με τόσο χορτάρι στο έδαφος δεν υπάρχουν χόρτα στο σούπερ μάρκετ. Μόνο το σπανάκι ξέρουν.

Τρελλαινομαι για σπαραγγια, τα τρωω σε ομελετα, τα τρωω σκετα βραστα με λεμονι και λαδι..!! Εβιρι εχεις δικιο, εδω δεν εχει χορτα, μονο σπανακι..Που τα βλητα, που τα σεσκουλα...και εμενα μ αρεσουν τα χορτα και ηθελα να φτιαξω ψαρι με χορτα αλλα τελικα θα καταληξει μπακαλιαρος με σπανακι μιας και δε βρισκω τιποτα αλλο.. Φρεσκο κρεμμυδακι, μπολικος ανηθος και στο τελος το δενω με αλευρι και λεμονι!

Για σημερα εβαλα στο φουρνο χοιρινο με πατατες και πιπεριες..Το μεσημερι ειχαμε παει βολτα και φαγαμε στο δρομο χοτ ντογκ:tongue:

Ααα σας ευχαριστω για τις ευχες, το μωρο μου ειναι πολυ καλυτερα!!!

Φεφακι για τη γιορτη μου ασε..εδω που ειμαι μεχρι και εγω το ξεχναω!!!


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Άλλο κουίζ έχω για σήμερα να σας δώσω:

Πόσες φορές γράφουν τα παιδιά στα γερμανικά σχολεία ορθογραφία;

Ελπίζω να μην έχεις ακόμα δώσει την απάντηση...

2 φορές την ημέρα;

Koritsakia σημερα εμαθα πολυ ευχαριστα νεα απο την αδερφη μου.

Μετα απο 18 χρονια θα ξαναγίνει μανουλα!!!!!!!!

Η αδερφη μου για οσες δεν ξερετε,εχει ηδη 2 κορες 20 και 17μιση χρονων...τις εκανε πολυ μικρη,στα 20 ειχε και τις 2.....

Και τωρα ερχετε το νεο μωρακι........:P:p:p:p:p

Ειμαι πολυυυυ χαρουμενη που θα ξαναγινω θεια!!!!!!!

Υπέροχα νέα!!!

Με το καλό να ξαναγίνεις θεία!

βρε ομορφες σσε ποια ομαδα μπηκα ή δε μπηκα ή τι αποδεχθηκα κ δε το καταλαβα,Σεβη κ περιστερω ενημερωστε κ εμενα χιχιχιχι!

Οτι το στρουμφ δεν μπορεί να σε κάνει φίλη στην δική σου σελίδα είπα,γιατί δεν μπορείς ούτε εσύ να μπεις

κατα τ'αλλα εχθες ειχαμε ραντεβου στο διαβητολ,ρε κοριτσια συνεχεια συγχαρητηρια μου δεινουν για τον αντρουλη μου που ειναι συνεχχεια μαζι μου κ δεν με αφηνει καθολου μονη μου.μωρε το ποσο με συγκινει ο καλος μου ειναι αλλο πραγμα!λοιπον τα αποτελεσματα μας ειναι τελεια,απο κιλακια ειμαστε +4,5 κ ετσι λογικα μεχρι τελους θα παρω αλλο 1 με 2!

και σημερα αλλαξαμε κ φρουτο,33 βδομαδες κ συνεχιζουμε :)!!!!!φιλακια σε ολες!

tt11a5f9.aspx

ιιιιιιιι ξεχασα να γραψω τι τρωμε,μαλλον κατι σε ζυμαρικο!περιμενω τον αντρουλη να ξυπνησει να δουμε τι θα φαμε!

Ο αντρούλης σου είναι πραγματικά αξιέπαινος!

Αλλά κι εσύ έχεις τόση υπομονή και επιμονή!!

Μόλις γεννήσεις θα είσαι μοντέλο!!

Εγω σημερα ειμαι να σκασω...αρρωστησε ο αντρας μου πυρετο και βηχα, ενα ΣΒΚ θελαμε κ εμεις να ξεσκασουμε και τωρα..:evil:

Περαστικά του!

Είδες;

Ολες οι εξετάσεις σου καλές!

Μπράβο!

Link to comment
Share on other sites

Μαρή Φέφη ..ασε και τίποτα να πέσει χαμαί...

Ολα από σήμερα θα τα πεις;

Πολύ το χάρηκα που περάσατε όμορφα με φέφο τα δυο σας!!

Κάνει καλό στα ζευγαράκια και λίγη απομόνωση...

Εμείς να δω πότε θα απομονωθούμε-ξεμοναχιαστούμε με περιστέρη...

Link to comment
Share on other sites

Σας χαιρέτησα;

Δεν σας χαιρέτησα;

Γεια και από μένα

Βάλτε μου απουσία...

Λείπαμε εκτός έδρας από χθες...

Σήμερα πουρνό πουρνό εκκλησιαστήκαμε και το μαναράκι μου κοινώνησε για πρώτη φορά

Ηταν μια γλύκα και σε γενικές γραμμές ήσυχο

Είμαστε όλο βόλτες και τσαχπινιές το τριο μας...

Πολλή κούραση όβερ!!

Σήμερα φάγαμε αρνάκι στο φούρνο με πατάτες και χθες σπανακόρυζο

Για αύριο...έχει ο Θεός

Πολλά φιλάκια σε όλα τα κοριτσάκια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας χαιρέτησα;

Δεν σας χαιρέτησα;

Λείπαμε εκτός έδρας από χθες...

Σήμερα πουρνό πουρνό εκκλησιαστήκαμε και το μαναράκι μου κοινώνησε για πρώτη φορά

Ηταν μια γλύκα και σε γενικές γραμμές ήσυχο

Είμαστε όλο βόλτες και τσαχπινιές το τριο μας...

Πολλή κούραση όβερ!!

Σήμερα φάγαμε αρνάκι στο φούρνο με πατάτες και χθες σπανακόρυζο

Για αύριο...έχει ο Θεός

Πολλά φιλάκια σε όλα τα κοριτσάκια

Αντε με το καλο Περιστερακι (δε ξερω τι αλλη ευχη δινουν σε καποιον που κοινωνησε προσφατα..με γεια το χρυσο δοντακι ισως??)

Ολο βολτες και παραπονιεσαι για κουραση? Τσστστστσ:tongue:

Ωραιο φαγητακι το αρνακι...αν και παχυντικο!!! Τωρα θυμηθηκα την Εβιρι που δεν τρωει αρνισια εντοσθια κλπ...και εχω ενα να πω. ΔΕ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΧΑΝΕΙΣ Εβιρι!!!:D

Αν σου εχει περισσεψει αρνακι Περιστερακι αυριο, κανε το στο τηγανι σαν τηγανια και σερβιρε το με ρυζι...Η΄' μπορεις να το βαλεις και στο φουρνο με ρυζακι, προσθετεις νερο και ζωμο και στο τελος μια κουταλια γιαουρτι! αν δεν κανω λαθος λεγεται Ελμπασαν το συγκεκριμενο εδεσμα..Φιλια!

Υ.Γ. Δε ξερω τι κανουν οι αλλες, εσυ παντως εδειξες ξεκαθαρα τις προθεσεις σου!!!!!


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Εβιρι εχεις δικιο, εδω δεν εχει χορτα, μονο σπανακι..Που τα βλητα, που τα σεσκουλα...και εμενα μ αρεσουν τα χορτα και ηθελα να φτιαξω ψαρι με χορτα αλλα τελικα θα καταληξει μπακαλιαρος με σπανακι μιας και δε βρισκω τιποτα αλλο.. Φρεσκο κρεμμυδακι, μπολικος ανηθος και στο τελος το δενω με αλευρι και λεμονι!

Ωραιότατο το φτιάχνεις. Αχ βρε Έλεν μου δεν ξέρουν οι ξένοι από χόρτα. Πόσες φορές μου λέει ο άντρας μου ότι έτσι του 'ρχεται να πάρει ένα μαχαιράκι και σακούλα και να μην αφήσει ραδίκι για ραδίκι δίπλα από το πεζοδρόμιο κοντά στο σπίτι μας. Και στο πάρκο έχει διάφορα χόρτα που τρώγονται. Οι Γερμανοί μάλλον δεν τα γνωρίζουν για να τα μαζέψουν, ή τα θεωρούν κατώτερο βρώσιμο είδος. Δεν ξέρω.

Σήμερα πουρνό πουρνό εκκλησιαστήκαμε και το μαναράκι μου κοινώνησε για πρώτη φορά

Βοήθειά του να είναι.

Τωρα θυμηθηκα την Εβιρι που δεν τρωει αρνισια εντοσθια κλπ...και εχω ενα να πω. ΔΕ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΧΑΝΕΙΣ Εβιρι!!!:D

χαχαχαχα κάποτε με ανάγκαζαν με το ζόρι οι γονείς μου να φάω εντόσθια. Το αρνίσιο και μοσχαρίσιο συκώτι δεν κατέβαινε από το λαιμό. Γιατί το έσπρωχνε προς τα έξω ο εμετός. Αργότερα δοκίμασα τα συκωτάκια πουλερικών, εεεε στην αρχή αυτά κατέβαιναν στο λαιμό, αλλά αρνούνταν να μπουν στο στομάχι. Μετά πέρασα στο κάψιμο, δηλαδή για να τα φάω τα ξεροτηγάνιζα τόσο που τα έκαιγα για να αλλάξει η γεύση. Μέχρι που δεν αντεχόταν άλλο αυτό το μαρτύριο και τα παράτησα.

Πού να δεις μια άλλη φορά που πήγαμε στην κουμπάρα μας για χριστούγεννα κι εκείνη η κακομοίρα είχε φτιάξει πάπια γεμιστή. Στον κιμά είχε βάλει και τα εντόσθια μέσα. Χωρίς να το ξέρω κατεβάζω την πρώτη πηρουνιά. Παιδιά, μία πηρουνιά κατέβαζα, τρεις ανεβαίνανε πάνω στο λαιμό μου. Είδα κι έπαθα για να μην κάνω εμετό.

Από τότε το έκοψα το σπορ.

Υ.Γ. Δε ξερω τι κανουν οι αλλες, εσυ παντως εδειξες ξεκαθαρα τις προθεσεις σου!!!!!

χαχαχαχαχαχαχαχα σαν το ανέκδοτο που λέει ο άντρας στο φίλο του (δεν το θυμάμαι από την αρχή), η γυναίκα μου πάει τα παιδιά στο σχολείο, μαγειρεύει, συγυρίζει, πάει στο σούπερ, διαβάζει τα παιδιά, κατεβάζει τα σκουπίδια, εεε όχι και να την ......... κι από πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!!

Τι ερημιές είναι αυτές;

Χρόνια πολλά σε όλους όσοι γιορτάζουν σήμερα και δεν είναι και λίγοι!!

Χρόνια πολλά στην Ελένη 2008 και στην Ελένη Αγγλία,στην κόρη της Αγγελικής μας,στον άντρα της Αφροδίτης μας,στον δικό μου και φυσικά στο Λιτσάκι μας που έχει γενέθλια!!!

Μην σας πω πόσους έχω που γιορτάζουν,θα κουραστείτε!!!

Φιλάκια πολλά σε όλες

Τα λέμε μετά

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδιαααααααααα!!!!!!!Χρονια πολλα στους: Ελενη 2008,Ελενη Αγγλια,στην μικρη της Αγγελικη μας,στον θησαυρο της Δωρας μας,στον αντρα της περιστερω μας κ της Αφροδιτης μας κ φυσικα χρονια πολλα για τα γεννεθλια της Λιτσας μας!!!!γενικα χρονια πολλα σε οσους γιορταζουν σημερα,ειναι μεγαλη γιορτη!

περιστερω βοηθεια του του μικρου για την πρωτη του κοινωνια,τωρα να δεις ποσο καλυτερα θα ειναι το παιδακι σου!αχ θελω κ εγω να κοινωνησω,θα το κανω λιγο πριν την γεννα για να μου δωσει δυναμη Ο Θεουλης να τα καταφερω!

σημερα τρωμε τα φοβερα μας λαζανια απο χθες,ενα σας λεω εγραψε παλι ο αντρουλης!!!φιλακια ομορφουλες!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια καιιιιιιιιιιιι ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑ στην Ελένη2008, στην Έλεν Αγγλία, στον άντρα της Αφροδίτης, στον άντρα της Περιστεράκι, στην κορούλα της Αγγελικής, στο Ρ. της Δώρας, αλλά και στη DEL που έχει γενέθλια.

Χρόνια Πολλά και στους συγγενείς σας που γιορτάζουν σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα μαγειροκόριτσα και καλή εβδομάδα!

Χρόνια πολλά στις 2 Ελενίτσες μας!

Ευχαριστώ για τις ευχές σας για την κόρη μου! Κι εσείς να χαίρεστε τα παιδάκια σας!

Περιστεράκι ο μελένιος είναι άσχετος, όπως σου είπε η φέφι, και θέλει λίγο χρόνο για να πάρει μπρός!!!!

Έβιρι μήπως δεν κάνουν ποτέ στα γερμανικά σχολεία ορθογραφία?

Δωράκι μου με το καλό να γίνεις και πάλι θεία!!!

Διακόπτω για λίγο και συνεχίζω......


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ στις ελενες μας στους κωσταδες μας και στο Λιτσακι μας.

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΝ ΘΗΣΑΥΡΟ ΜΟΥ για το δευτερο ονομα του.Να εισαι υγειεστατος και γερος μεχρι τα βαθεια σου γεραματα αγορακι μου ομορφο.

Χρονια πολλα επισης,στην αδερφουλα μου την εγκυουλα!!!!!!!:P

Για σημερα μαγειρευω μοσχαρι με λαχανικα για τον θησαυρο μας και εμεις θα φαμε προχειρα,μιας και θα ετοιμασω το κατι τις για οσους ερθουν να μας ευχηθουν το απογευα...ετσι θα τσιμπισουμε κι εμεις απο αυτα.

Εβιρι,για να πω την αληθεια...σχετικα με το νεο μωρο τις αδερφης μου....

οι γιαγιαδες...(μανα κ πεθερικα) την αποπηραν αρκετα..ειναι λενε αρκετα αργα για αλλο παιδι....!!!!!

Ασε γιατι τα πηρα!!!!!!!!!:evil::evil::evil:


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Ελένη Αγγλία περαστικά στον αντρούλη σου!

φεφάκι αυτό για το λάστιχο του πλυντηρίου δεν το ήξερα ούτε κι εγώ. Θα το πω στον άντρα μου να το τσεκάρουμε μαζί!

χαίρομαι που απολαύσατε την μοναξιά σας με τον αντρούλη σου!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...