Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Alex@ είπε:

      Καλημέρα!!! Πήρα το αποτελεσμα της χοριακης 295!!

      Καλησπέρα! Συγχαρητήριαααα!!! 🧡

      5 ώρες πρίν, Maraki S. είπε:

      Βγήκα από την ωοληψία, όλα καλά είχα φοβηθεί γιατί είχαμε 4 ωάρια δει στους υπερήχους και το βράδυ ξαφνικά είχα έναν οξύ πόνο στην δεξιά ωοθήκη που με ξύπνησε. Φοβόμουν ότι θα τα έχανα πριν φτάσω στο χειρουργείο. Δεν θα το πιστέψετε, αλλά μου είπαν ότι έβγαλαν 8 ωάρια! Να δούμε τώρα πόσα θα γονιμοποιηθούν και πόσα θα μείνουν αλλά είμαι πολύ χαρούμενη!

      Μπράβο κορίτσι μου! Καλές γονιμοποιήσεις εύχομαι! Θα περιμένουμε νέα σου!🙂

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχαριστώ 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα κοριτσάκια μου.

Σήμερα θα φάμε κάτι πρόχειρο, λέω να φτιάξω σπαράγγια και αυγά. Το απόγευμα θα βγούμε και θα πάμε για φαγητό με άλλες οικογένειες σχετικά νωρίς, γι' αυτό θα φάμε πρόχειρα το μεσημέρι να μη βαρύνουμε.

κατα τ'αλλα εχθες ειχαμε ραντεβου στο διαβητολ,ρε κοριτσια συνεχεια συγχαρητηρια μου δεινουν για τον αντρουλη μου που ειναι συνεχχεια μαζι μου κ δεν με αφηνει καθολου μονη μου.

Έτσι είναι οι καλοί σύζυγοι, να είναι καλά να σε προσέχει πάντα.

και σημερα αλλαξαμε κ φρουτο,33 βδομαδες κ συνεχιζουμε :)!!!!!φιλακια σε ολες!

Μεγαλώνει το στρουμφομωράκι. Με το καλό να γίνει και καρπουζάκι. Μπράβο βρε Αννούλα.

Ηλιαχτίδα αν σου πω ότι ζήλεψα τα χόρτα θα με πιστέψεις; Εδώ ρε παιδί μου με τόσο χορτάρι στο έδαφος δεν υπάρχουν χόρτα στο σούπερ μάρκετ. Μόνο το σπανάκι ξέρουν.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, γεια σας

Μετα τη χτεσινή χειμωνιάτικη μέρα βγήκε ήλιος σήμερα.

Σήμερα φάγαμε συκωτι με πατάτες.

Δωράκι τέλεια τα νέα σου, με το καλό στην αδερφούλα σου και στα δικά σου.

Αννα μπράβο για τον αντρούλι σου, τι είναι το καινούριο φρούτο δεν το κατάλαβα.

Και γω ζήλεψα τα βλήτα.

Εβιρι καλά να περάσετε.Σπαράγγια δεν έχω φάει ποτέ. Πώς είναι;

Το απόγευμα έχουμε γάμο.


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κάγκλυ, τα σπαράγγια νόστιμα είναι αλλά δεν μπορώ να περιγράψω ακριβώς τη γεύση τους. Μοιάζουν με τη γεύση των χόρτων αλλά είναι ελαφρά πιο πικρά. Το χάνεϊντιού είναι το πεπόνι (κάποια ποικιλία του ξέρω κι εγώ).

Ξέχασα να πω και κάνω έντιτ, ότι έβαλα τελικά στο φούρνο μανιτάρια, καρότα, πιπεριές κέρατο και τα σπαράγγια μετά το βράσιμό τους κατ' απαίτησιν του Έβιρου. Θα τηγανίσω και αυγά κι από 'δω παν' κι άλλοι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μαγειροπούλες μου.

Για σήμερα έφτιαξα μια πρόχειρη ντοματόσουπα. Έχουμε και ταξιδάκι το απόγευμα, για το μνημόσυνο αύριο...

Εβίρι - ορθογραφία, μια φορά το μήνα?

Αννούλα, ο στρουμφίτος έγινε ολόκληρο παιδάκι!! Ο άντρας σου είναι σπαθί, μπράβο!!

Μαράκι, με το καλό η βάφτισή σας!!

Δωράκι, τι καταπληκτικά νέα είναι αυτά? Θα τους δώσει μεγάλη χαρά και ανανέωση αυτό το μπεμπέ-στερνοπούλι!! Τι είπαν τα μεγαλύτερα κορίτσια?

Ελένη-Αγγλία, έχεις κάνει υπέρηχο άνω κάτω κοιλίας?

Κάντυ μου... σε σκέφτομαι από το πρωί κοριτσάκι μου... Ελπίζω να πήγαν όλα καλά...

Ο γιος μου έχει πάθει οξεία τεμπελίτιδα με τα διαβάσματα κι εγώ είμαι έτοιμη να πάρω χάπια...

Εύχομαι σε όλες καλό απόγευμα και καλό υπόλοιπο Σ/Κ.

Φιλιά!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας!

Εβιρι να απαντησω και εγω στο κουιζ....μια φορα το τριμηνο?

Δωρακι με το καλο να ξαναγινεις θεια!

Ζωπ εκανα υπερηχο κοιλιας και κοιταξε ηπαρ, σπληνα,νεφρα ολα μια χαρα...

Εγω σημερα ειμαι να σκασω...αρρωστησε ο αντρας μου πυρετο και βηχα, ενα ΣΒΚ θελαμε κ εμεις να ξεσκασουμε και τωρα..:evil: Σημερα νιωθω να πνιγομαι δε βγηκα απο το σπιτι και νιωθω να θελω συνεχεια καθαρο αερα..εχουμε και τα καλοριφερ ανοιχτα γιατι κρυωνει και σκαω..εν τω μεταξυ δε μπορω να ανοιξω παραθυρα και πορτες γτ παραπονιεται οτι κρυωνει και δε θελω να γινει χειροτερα:cry: Φαγαμε μολις γιουβαλακια τα οποια πρωτη φορα πετυχα τοσο:D


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Εβιρι καλά να περάσετε.

Σ' ευχαριστώ Κάγκλυ μου.

Εγω σημερα ειμαι να σκασω...αρρωστησε ο αντρας μου πυρετο και βηχα, ενα ΣΒΚ θελαμε κ εμεις να ξεσκασουμε και τωρα..:evil:

Άμα δεν το θέλει η τύχη......

περαστικά του να είναι και να μην κρατήσει πολύ το κρυολόγημα.

Φαγαμε μολις γιουβαλακια τα οποια πρωτη φορα πετυχα τοσο:D

Μπράβο Έλεν, πάντα τέτοια.

Εμείς γυρίσαμε αργούτσικα από το Έσσλινγκεν που πήγαμε και περάσαμε πολύ ωραία. Ήμασταν τρεις οικογένειες, φάγαμε σε ελληνικό εστιατόριο και μετά κάναμε βόλτα στην πόλη με τα γραφικά σπιτάκια. Αυτή τη φορά πήγαμε σε άλλη πλευρά και είδα ένα πολύ παλιό σπίτι, ανακαινισμένο το οποίο είχε τοιχογραφία τον Παράκελσο κι από κάτω επιγραφή που έλεγε: "Παράκελσος, κατοικούσε εδώ το 1453".

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδια!εχθες τελικα δεν εγραψα το μενου μας,ηταν μπιφτεκια με σαλατα κ λιγες πατατουλες για μενα αλλα μπολικες για τον αντρουλη χιχιχιχιχι!σημερα θα μαγειρεψει ο καλος μου θα κανει λαζανια στο φουρμο με κιμα κ απο πανω μια σαλτα με τυρι κρεμα!ανυπομονω για το μεσημεριανο μας!!!!!!!!!

Εβιρι φανταζομαι θα περασατε ομορφα εχθες,παντα τετοια!Καγκλυ μου σου απαντησε κ η Εβιρι,ειναι καποιο ειδος πεπονιου,το επομενο θα ναι πλεον το καρπουζι :)!αν κ για να πω την αληθεια η κοιλια μου εχει ηδη γινει καρπουζα χαχαχαχαχα!!

Ζωπ καλο ταξιδι κ καλη επιστροφη κ κυριως καλη δυναμη να εχετε...

EleniAgglia περαστικα στον αντρουλη!βρε μην κανεις ετσι που δεν βγηκες μια μερα,σκεψου κ εμενα που ειμαι μονιμα μεσα στο σπιτι κ κλωσσαω ;)!μεχρι τωρα εβγαινα μονο για τις επισκεψεις στους γιατρους μας..αφου λεω θα γεννησω,θα παρω μισο 40ντισμο κ θα αρχισω τις ξαρκες χαχαχαχαχαχα!!

να εχετε ολες μια υπεροχη κυριακη,φιλακια πολλα!!!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


η φαίη δεν πολυμπαίνει

δεν θα το χει δε

ή μπορεί να το δε ο Σ και να ξεχασε να της το πει!!

ο.κ.

Άλλο κουίζ έχω για σήμερα να σας δώσω:

Πόσες φορές γράφουν τα παιδιά στα γερμανικά σχολεία ορθογραφία;

1 φορά στο εξάμηνο;

Εγώ το έχω φτιάξει 2 φορές μέχρι τώρα το μοσχαράκι και μάλιστα με μαρούλι και μου έχει βγει καταπληκτικό. Βάζω μέσα φρέσκο κρεμμυδάκι, άνηθο και λίγο μαϊντανό και στο τέλος αυγολέμονο.

να σε είχα γειτόνισσα...

Koritsakia σημερα εμαθα πολυ ευχαριστα νεα απο την αδερφη μου.

Μετα απο 18 χρονια θα ξαναγίνει μανουλα!!!!!!!!

Η αδερφη μου για οσες δεν ξερετε,εχει ηδη 2 κορες 20 και 17μιση χρονων...τις εκανε πολυ μικρη,στα 20 ειχε και τις 2.....

Και τωρα ερχετε το νεο μωρακι........:P:p:p:p:p

Ειμαι πολυυυυ χαρουμενη που θα ξαναγινω θεια!!!!!!!

κ στα δικά σου δωράκι μου! με το καλό!

καλημερουδια!!!!καλε τι ομορφα νεα που διαβασα,Δωρακι να χει μια καλη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη η αδερφουλα σου!θυμαμαι που μου ειχες πει οτι θα προσπαθουσαν κ να που ειναι εγκυουλα!!!αντε κ στα δικα σου φιλεναδα!!!!

βρε ομορφες σσε ποια ομαδα μπηκα ή δε μπηκα ή τι αποδεχθηκα κ δε το καταλαβα,Σεβη κ περιστερω ενημερωστε κ εμενα χιχιχιχι!

κατα τ'αλλα εχθες ειχαμε ραντεβου στο διαβητολ,ρε κοριτσια συνεχεια συγχαρητηρια μου δεινουν για τον αντρουλη μου που ειναι συνεχχεια μαζι μου κ δεν με αφηνει καθολου μονη μου.μωρε το ποσο με συγκινει ο καλος μου ειναι αλλο πραγμα!λοιπον τα αποτελεσματα μας ειναι τελεια,απο κιλακια ειμαστε +4,5 κ ετσι λογικα μεχρι τελους θα παρω αλλο 1 με 2!

και σημερα αλλαξαμε κ φρουτο,33 βδομαδες κ συνεχιζουμε :)!!!!!φιλακια σε ολες!

ιιιιιιιι ξεχασα να γραψω τι τρωμε,μαλλον κατι σε ζυμαρικο!περιμενω τον αντρουλη να ξυπνησει να δουμε τι θα φαμε!

να είστε πάντα έτσι αγαπημένοι!

Καλημέρα, είπα? Δεν είπα!

Καλημέρα, λοιπόν.

Εμείς σήμερα τρώμε ψαράκι με βλήτα.

μάκια σου

Καλημέρα κοριτσάκια μου.

Σήμερα θα φάμε κάτι πρόχειρο, λέω να φτιάξω σπαράγγια και αυγά. Το απόγευμα θα βγούμε και θα πάμε για φαγητό με άλλες οικογένειες σχετικά νωρίς, γι' αυτό θα φάμε πρόχειρα το μεσημέρι να μη βαρύνουμε.

Ηλιαχτίδα αν σου πω ότι ζήλεψα τα χόρτα θα με πιστέψεις; Εδώ ρε παιδί μου με τόσο χορτάρι στο έδαφος δεν υπάρχουν χόρτα στο σούπερ μάρκετ. Μόνο το σπανάκι ξέρουν.

τα σπαράγγια ενώ είναι πολύ υγειινά...δεν τα γουστάρω καθόλου...

για τα χόρτα...ούτε τα βλήτα μου αρέσουν.

μου αρέσει τρελά το νεροκάρδαμο! στη διάλεκτό μας τα λέμε ταράϊα

Γεια σας, γεια σας

Μετα τη χτεσινή χειμωνιάτικη μέρα βγήκε ήλιος σήμερα.

Σήμερα φάγαμε συκωτι με πατάτες.

Δωράκι τέλεια τα νέα σου, με το καλό στην αδερφούλα σου και στα δικά σου.

Αννα μπράβο για τον αντρούλι σου, τι είναι το καινούριο φρούτο δεν το κατάλαβα.

Και γω ζήλεψα τα βλήτα.

Εβιρι καλά να περάσετε.Σπαράγγια δεν έχω φάει ποτέ. Πώς είναι;

Το απόγευμα έχουμε γάμο.

συκώτι....μιαμ μιαμ!

Ξέχασα να πω και κάνω έντιτ, ότι έβαλα τελικά στο φούρνο μανιτάρια, καρότα, πιπεριές κέρατο και τα σπαράγγια μετά το βράσιμό τους κατ' απαίτησιν του Έβιρου. Θα τηγανίσω και αυγά κι από 'δω παν' κι άλλοι.

ενδιαφέρον!

Καλησπέρα μαγειροπούλες μου.

Για σήμερα έφτιαξα μια πρόχειρη ντοματόσουπα. Έχουμε και ταξιδάκι το απόγευμα, για το μνημόσυνο αύριο...

Ο γιος μου έχει πάθει οξεία τεμπελίτιδα με τα διαβάσματα κι εγώ είμαι έτοιμη να πάρω χάπια...

Εύχομαι σε όλες καλό απόγευμα και καλό υπόλοιπο Σ/Κ.

Φιλιά!

κ μόνο που σκέφτομαι εικόνα από το μέλλον να προσπαθώ ναδιαβάσουμε με την σύσα...πονοκεφαλιάζω!!!!

Γεια σας!

εκανα υπερηχο κοιλιας και κοιταξε ηπαρ, σπληνα,νεφρα ολα μια χαρα...

Εγω σημερα ειμαι να σκασω...αρρωστησε ο αντρας μου πυρετο και βηχα, ενα ΣΒΚ θελαμε κ εμεις να ξεσκασουμε και τωρα..:evil: Σημερα νιωθω να πνιγομαι δε βγηκα απο το σπιτι και νιωθω να θελω συνεχεια καθαρο αερα..εχουμε και τα καλοριφερ ανοιχτα γιατι κρυωνει και σκαω..εν τω μεταξυ δε μπορω να ανοιξω παραθυρα και πορτες γτ παραπονιεται οτι κρυωνει και δε θελω να γινει χειροτερα:cry: Φαγαμε μολις γιουβαλακια τα οποια πρωτη φορα πετυχα τοσο:D

πολύ χάρηκα με τα νέα σου, που είσαι καλά!

περαστικά στον αντρούλη σου!

ελένη, σου εύχομαι σύντομα, αν το επιθυμείτε να κάνετε ένα παιδάκι κ τότε ό,τι κ να έχεις περνάει γρήγορα!!!!!

έχω κάνει το σπίτι γυαλί!!!!!περάσαμε όμορφα με τον φέφο τα δυο μας, μόνοι από χθες το πρωί!

το παιδί στο χωριό. σε λίγο πάμε να το πάρουμε.

αύριο φωτογραφιζόμαστε στο σχολείο!!!!!!να δω πώς θα στέκεται...τουλάχιστον θα έχουμε ένα αναμνηστικό!

χθες φάγαμε ντελίβερυ μεσημέρι, το βράδυ είδαμε τελικό, γουρουνιάσαμε με γαριδάκιακλπ!!!!

για αύριο έχει μαγειρέψει η πεθερά μοσχαρόσουπα.

σας γλυκοφιλώ!!!!!

υ.γ. ξέρατε τί μαζεύει το λάστιχο του πλυντηρίου ρούχων; εγώ χθες το έμαθα...κ καταντραπηκα με την πάρτη μου που δεν το καθάριζα τόσο καιρό...:oops:

μάκια σε όλες!

αύριο γιορτάζει η ελένη σαλόνικα κ η έλεν αγγλία! η κωνσταντίνα της αγγελικής, ο Κ της περιστερως, της αφροδίτης. αυτά θυμάμαι...συγνώμη!

να τους χαίρεστε, να σας χαιρόμαστε! χρόνια πολλά με υγεία κ αγάπη!!!!

Link to comment
Share on other sites

κ ο Ραφηλ Κωνσταντινος της Δωρας μας!,αχ στο χωριο μου εχουμε πανηγυρι μιας κ γιορταζει η εκκλησια μας,λογω κοιλιας βεβαιως δεν θα παω αλλα του χρονου θα μαι εκει αγκαλια με τον στρουμφουλη!!!!!!!

καλε Φεφι θα μου πεις σε ποια ομαδα μπηκα κ δεν ξερω χοχοχοχοχο!!!καλημερα ομορφη!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριταρες.

Ευτυχως σημερα ο καιρος ειναι παλι πολυ καλος.

Αφου κοινωνησαμε και φαγαμε το πρωινο μας,ετοιμαζομαστε για καφεδακι,εξω.

Για σημερα θα φαμε γιουβετσι με μοσχαρι απο χθες.

Κοριτσακια σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας για την αδερφουλα μου.

Εβιρι,οι κορες της την παρότρυναν να κανει κι αλλο.

Και να πω κι εγω την γνωμη μου για ορθογραφια....χμμμμ μηπως γραφουν μια φορα την εβδομαδα;

ΖΩΠ καλο ταξιδι.

Παω να σηκωσω τον θησαυρο απο το γιο γιο.Μακια σας.


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites

Γειας σας κοριτσάρες.

Έχουμε ωραία μέρα σήμερα με ήλιο και καλή θερμοκρασία, τώρα γύρω στους 20 και θα φτάσει κάπου 26-27 το μεσημέρι.

Φαγητό μαγειρεύει ο Έβιρος, φιλετάκια μοσχαριού με κίτρινο ρύζι πιλάφι. Για να δούμε τι θα φτάξει!!!

Αργότερα θα δω μήπως φτιάξω κάτι να βάλω στο πιάτο της γειτόνισσας που θέλω να της το επιστρέψω.

Το απόγευμα θα πάμε σε φιλική οικογένεια που είμαστε καλεσμένοι.

Εβιρι φανταζομαι θα περασατε ομορφα εχθες,παντα τετοια!Ευχαριστώ Άννα μου, ναι ήταν ωραία βολτούλα. Η μία οικογένεια είχε και ένα μωράκι 6 μηνών το οποίο μας γέλαγε σχεδόν συνέχεια και το πήρα και αγκαλίτσα. Είχε ωραία νύχτα ούτε κρύο έκανε, ούτε ζέστη και η πόλη-χωριό (δεν ξέρω ακριβώς τι θεωρείται) ήταν στολισμένη από το δήμο με λουλούδια ανοιξιάτικα, το ποταμάκι που διατρέχει την περιοχή αργοκυλούσε ήρεμα, κόσμος δεν υπήρχε έξω να περπατάει -εκτός από ελάχιστους- κι έτσι απολαύσαμε το περπάτημα στα στενάκια κοιτώντας τα σπίτια με την αρχιτεκτονική που θυμίζει κάτι από Αράχωβα ή Μέτσοβο από τα δικά μας χωριά.

μου αρέσει τρελά το νεροκάρδαμο! στη διάλεκτό μας τα λέμε ταράϊα

Να πω την αλήθεια μάλλον δεν έχω φάει νεροκάρδαμο ποτέ, εκτός αν υπήρχε σε κάποια σαλάτα και δεν το γνώριζα.

συκώτι....μιαμ μιαμ!

Σήμερα κι ο δικός μου άντρας θα φτιάξει συκώτι για την πάρτη του, αλλά θα προσπαθήσει να παραμυθιάσει και την κόρη, μπας και δοκιμάσει κι αυτή. Εγώ παιδιά μου σας αγαπώ, σας εκτιμώ, αλλά συκώτια και γενικώς εντόσθια δεν τρώω. Δεν αντέχω ούτε τη μυρωδιά τους, ούτε τη γεύση τους.

κ μόνο που σκέφτομαι εικόνα από το μέλλον να προσπαθώ ναδιαβάσουμε με την σύσα...πονοκεφαλιάζω!!!!

Δεν ξέρω γιατί έχω αυτήν την εντύπωση, είναι λίγο αόριστη από τις περιγραφές του παιδιού που έχεις δώσει μέχρι τώρα, αλλά η Σύσα το πιο πιθανό είναι να μην έχει ανάγκη από ιδιαίτερο διάβασμα. Είναι παιδί σπιρτόζικο και κάτι μου λέει, ότι θα τα παίρνει πιο πολύ από την παράδοση. Τώρα όσο για τις εργασίες που θα τους βάζουν για το σπίτι θα φανεί αργότερα κατά πόσο θα είναι μεθοδική ή όχι. Αν και, με γονείς πρότυπα σαν εσάς, αποκλείεται να θέλει να μένει πίσω. Εγώ στη θέση σου δε θα ανησυχούσα καθόλου.

Εβιρι,οι κορες της την παρότρυναν να κανει κι αλλο.

Τυχερή οικογένεια, και πιο τυχερό το καινούργιο μωράκι με τόσους ανθρώπους γύρω του θα μεγαλώσει μέσα στα πούπουλα. Ζηλεύω βρε Δωράκι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...