Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Alex@ είπε:

      Καλημέρα!!! Πήρα το αποτελεσμα της χοριακης 295!!

      Καλησπέρα! Συγχαρητήριαααα!!! 🧡

      5 ώρες πρίν, Maraki S. είπε:

      Βγήκα από την ωοληψία, όλα καλά είχα φοβηθεί γιατί είχαμε 4 ωάρια δει στους υπερήχους και το βράδυ ξαφνικά είχα έναν οξύ πόνο στην δεξιά ωοθήκη που με ξύπνησε. Φοβόμουν ότι θα τα έχανα πριν φτάσω στο χειρουργείο. Δεν θα το πιστέψετε, αλλά μου είπαν ότι έβγαλαν 8 ωάρια! Να δούμε τώρα πόσα θα γονιμοποιηθούν και πόσα θα μείνουν αλλά είμαι πολύ χαρούμενη!

      Μπράβο κορίτσι μου! Καλές γονιμοποιήσεις εύχομαι! Θα περιμένουμε νέα σου!🙂

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχαριστώ 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα μαγειρισσες!!!

Το πρωί έφυγα με ήλιο αλλά ήδη έχει μια συννεφια......άλλο πράγμα!

Εμείς έδώ ακόμη ήλιο έχουμε! Ελπίζω να κρατήσει!

Χθες πήγα στην κλινική αλλά δεν είδα την μικρούλα μας γιατί τα βγάζουν αργά και είχα την Λ. με την μαμά μου κάτω να κόβουν βόλτες!

Σε φωτο πάντως που την είδα είναι κούκλα!!! Το ίδια και η μανούλα! Ήτανε κουκλίτσα η ξαδέρφη παρόλη την ταλαιπωρία! Ο δε ξάδερφός μου, δεν το συζητώ...χεσμένος!!!!:tongue:

Μου ήρθανε μνήμες τόσο όμορφες....

Να σας ζήσει! Είδες που οι στιγμές της γέννας δεν ξεχνιούνται ποτέ και ξεπροβάλουν μέσα μας σε κάθε ευκαιρία!

καλημερα καλημερα σε ολη την ομορφη παρεα. τι κανετε???εμεις ειμαστε με βηχα. χθες βραδυ δεν εβηχε καθολου αλλα το πρωι, οση ωρα ημασταν σπιτι δεν σταματησε. θα δουμε πως θα παει και σημερα:rolleyes::rolleyes:.

Ελπίζω να της έχει περάσει ήδη!

τι καιρος και αυτος!!!εφυγα με ηλιο απτο σπιτι και τωρα βρεχει!!!!για σημερα τρωμε συκωτι που εψησα χθες βραδυ με καμμια σαλατουλα

μαζι με τηγανιτές πατατούλες!!!! Μιαμ μιαμ!!!

και θα φτιαξωω και μια πιτσα το βραδυ και ειμαστε οκ:D:Dχθες περασαμε ενα ησυχο απογευμα παιζοντας και οι τρεις μας και πολυ χαιροταν το σπλαχνο μου!!!:):)

Αυτό ακριβώς θέλουν τα παιδιά αλλά που χρόνος κάποιες φορές?:confused:

καλημερα σε ολες, φιλακια.θα μπω παλι αργοτερα

να σας πω να γελάσετε. όσο χθες περιμέναμε στο ιατρείο...ήταν στο χώρο κ μια μαμά με την κόρη της-μεγάλη κοπέλα. η μαμά μασούσε τσίχλα με ανοιχτό στόμα. η σύσα δεν το είχε ξαναδει κ νόμιζε ότι έτρωγε φαγητό!

αρχίζει να κάνει τις μασητικές κινήσεις επιδεικτικά κ με θόρυβο "νιαμ νιάμ νιαμ, νότιμοοοοοοοοοοο φαγητόοοοοοο!!!!!!"

έπεσε πολύ γέλιο!!!!:oops:

φιλάκια πολλά!

Σωστή η Σύσα!!!!!! Η μαντάμ το κατάλαβε ή μπα??????

καλημερα!δεν θα σχολιασω τιποτα αλλο εκτος απο το οτι η ΕΒΙΡΙ ΓΥΡΙΣΕ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ!!!!!!!!!επιτελους δημαρχεσσα μας,μας ειχες λειψει!!

εχθες κλεισαμε το κρεββατακι κ ειδαμε κ διαφορα που χρειαζομαστε!αχ το ποσο χαρηκα δεν λεγεται!με επιασε μια γλυκια αγωνια,θελω τον στρουμφουλη αγκαλιτσα.μωρε το γραφω κ βουρκωνω,πφφφφφ ορμονες χιχιχι!

Η πιο γλυκιά προσμονή! Εδώ εμείς βουρκώνουμε που το διαβάζουμε εσύ δεν θα συγκινηθείς? Καλορίζικα να είναι τα πραγματάκια του μικρούλη σας και μόλις γεννηθεί να δεις τι κλάμα θα πέσει από όλες μας!!!!!:)

λοιπον τα αφηνω αυτα κ ας γραψω για το σημερινο μενου!σημερα θα φαμε μουσακα,περιμενω την μανουλα να ρθει να το ετοιμασουμε παρεα!δηλ εγω θα ειμαι ο σεφ κ θα δεινω διαταγες κ η μανουλα βοηθος κ θα εκτελει χαχαχαχα!

φιλακια πολλα σε ολες!

Σήμερα τρώμε μοσχαράκι κοκκινιστό με μακαρόνια.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημέρα στα όμορφα μαγειροκόριτσα!!!

καλημέρα και σε σένα!

Εβίρι και Ζώπυρον σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας για το περιστεράκι μου,το οποίο χθες μπανιαρίστηκε ολόκληρο και ακολουθήθηκε όλη η διαδικασία με το μάζεμα του πρώτου νερού.Μόνο που το μικρουλάκι μου έχει βγάλει κάτι κοκκινίλες στο κορμάκι του,σαν δροτσίλα.Είναι από τη Δευτέρα και μάλλον οφείλεται στο λάδι και στην...απλυσιά

Πάρε από το φαρμακείο κάποια καταπραυντική κρεμούλα να του βάλεις. Είχε και ζέστη αυτές τις μέρες γι΄αυτό τα έβγαλε. Μπορείς να του κάνεις και τοπικές πλύσεις με χαμομηλάκι.

Αννούλα πόσο χαίρομαι με τη χαρά σου!!!Καλές ετοιμασίες και να ξέρεις πως όταν έρθει η μεγάλη μέρα θα πλαντάξουμε στο κλάμα όλες μαζί...

Ακριβώς!

Νύχι-μαλλί από τη βάπτιση στη θέση τους!!Καθαρίζω,μαγειρεύω,σιδερώνω και κάνω τα πάντα όλα του νοικυριού με χάρη κι ομορφιά...

Ε κι εντάξει,σα να τα παραείπα...Δεν ξεπέρασε η αναδόμηση το μπάτζετ της βάπτισης...

Σωστή κιουρία δηλαδή!

Φέφη και Ελεν Ελλάδα με ακούτε;Ξεκινώ οδοντίατρο από βδομάδα...Εκεί οφείλονται μάλλον τα λευκά τα αυξημένα...Δεν έχω καμια ενόχληση,αλλά ψάχτηκα λίγο και είδα μια μυτούλα σαν απόστημα στη θέση που ήταν παλιά ο φρονιμήτης.Ρώτησα την οδοντίατρο και μου είπε γι'αυτό έχω αυξημένα λευκά...

Ωχ κι εγώ έχω ένα τέτοιο αλλά κάνω πως δεν υπάρχει! Θα με δείρει η κολλητή μου αν της το πω!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Επιασε βροχή δυνατή...Ακυρη η σημερινή μας καροτσάδα

Για σήμερα έφτιαξα μπριάμ και αλμυρό κέικ που βγήκε πολύ καλύτερο από την προηγούμενη φορα.Εβαλα λιγότερα υλικά και έχει την υφή κέικ και όχι σουφλέ

Το μπριαμ είναι με τα πρώτα κολοκυθάκια που εβγαλε το περιβόλι μας.

Και έχω και φρεσκότατο πεντατρύφερο σπανάκι δικό μας.

Θα το πλύνω,θα το στραγγίξω και θα το αποθηκεύσω

Ηδη σκέφτομαι τι λιχουδιές θα φτιάξω...Τάρτα σπανάκι,σπανακόπιτα,σπανακόρυζο,σπανάκι με μαυρομάτικα,σπανάκι με καλαμαράκια...

Μιλάμε για τεράστια ποσότητα

Link to comment
Share on other sites

Φέφη και Ελεν Ελλάδα με ακούτε;Ξεκινώ οδοντίατρο από βδομάδα...Εκεί οφείλονται μάλλον τα λευκά τα αυξημένα...Δεν έχω καμια ενόχληση,αλλά ψάχτηκα λίγο και είδα μια μυτούλα σαν απόστημα στη θέση που ήταν παλιά ο φρονιμήτης.Ρώτησα την οδοντίατρο και μου είπε γι'αυτό έχω αυξημένα λευκά...

Μπίνγκο!!!!! Είδες που σου το είπαμε;;;;; Τζαμπα έβαζες με το μυαλουδάκι σου χίλια δυο χαζά!

Για οδοντίατρο δεν το σχολιάζω! Έπρεπε να τον έχω πάρει από Δευτέρα κι όλο το "ξεχνάω"!!!!:rolleyes:

Αγγελικούλα ζάχαρι, Αγγελικούλα μέλι! Καλημέρα! Από το πρωί που σε σκέφτομαι αυτό μου έρχεται στο μυαλό!:P


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Επιασε βροχή δυνατή...Ακυρη η σγημερινή μας καροτσάδα

Λες μέχρι το μεσημέρι δεν θα έχει στρώσει για να βγείτε μετά?

Για σήμερα έφτιαξα μπριάμ και αλμυρό κέικ που βγήκε πολύ καλύτερο από την προηγούμενη φορα.Εβαλα λιγότερα υλικά και έχει την υφή κέικ και όχι σουφλέ

Το μπριαμ είναι με τα πρώτα κολοκυθάκια που εβγαλε το περιβόλι μας.

Και έχω και φρεσκότατο πεντατρύφερο σπανάκι δικό μας.

Θα το πλύνω,θα το στραγγίξω και θα το αποθηκεύσω

Ηδη σκέφτομαι τι λιχουδιές θα φτιάξω...Τάρτα σπανάκι,σπανακόπιτα,σπανακόρυζο,σπανάκι με μαυρομάτικα,σπανάκι με καλαμαράκια...

Μιλάμε για τεράστια ποσότητα

Τι καλά να τρώτε λαχανικά δικής σας παραγωγής! Ξέρεις τι τρως! Σούπερ!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αγγελικούλα ζάχαρι, Αγγελικούλα μέλι! Καλημέρα! Από το πρωί που σε σκέφτομαι αυτό μου έρχεται στο μυαλό!:P

έχει και συνέχεια: Αγγελικούλα κρύο νερό, που πίνουν οι αγγέλοι!

Μου το έλεγε ένας φίλος μας οικογενειακός! Τι μου θύμησες!!!!

Σε ευχαριστώ παντως!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου.

Σήμερα βγήκε ο ήλιος σε ένα γαλάζιο ουρανό (μάλλον προσωρινό είναι αυτό), και κάνει λιγότερη ψύχρα από χτες. Το μεσημέρι θα τηγανίσω φίστικς και πατατούλες. Έχω ζυμώσει και ψωμί ύστερα από πολλές μέρες που είχα να ζυμώσω. Η αλήθεια είναι ότι με πονούσαν οι ώμοι μου και τα χέρια μου στα μπράτσα. Το απέδωσα στο βάρος της σχολικής τσάντας της κόρης μου. Ίσως και να οφείλεται ταυτόχρονα και το ζύμωμα, και στον αυχένα μου που ενοχλεί 2-3 μήνες τώρα. Έτσι είναι οι γιαγιάδες τι να κάνω. Προχτές είχα φτιάξει μια σπανακόπιτα και μια τυρόπιτα μικρή με το περίσσευμα του φύλλου, τα οποιά δυστυχώς σήμερα τα τελειώσαμε.

Τα σχολεία, οι δημόσιες υπηρεσίες και τα μαγαζιά εδώ έχουν επίσημη θρησκευτική αργία, εκτός από τη δουλειά του άντρα μου η οποία λειτουργεί κανονικά. Σύμφωνα με το καθολικό Πάσχα σήμερα είναι της Αναλήψεως.

Την Τρίτη συζητούσα με μία μαμά Ελληνίδα σχετικά με τη σημερινή αργία. Ήταν νευριασμένη επειδή λέει, το σχολείο δεν έδωσε και την Παρασκευή αργία, η οποία ως εργάσιμη βρίσκεται ανάμεσα σε δύο αργίες. Ενώ στο σχολείο της μεγάλης της κόρης έχουν αργία αύριο. Της είπα βέβαια, ότι αν το κάναμε εμείς στην Ελλάδα αυτό, πόσο θα μας έκραζαν οι Γερμανοί.

Κατά τα άλλα, όλες αυτές τις μέρες διάβαζα μετά μανίας το Ντιφένς και τα Καλυτερότερα (μπλογκ) και προχώρησα πάρα πολύ αυτό που κεντάω.

Link to comment
Share on other sites

Η πιο γλυκειά προσμονή.... Απόλαυσέ το κοριτσάκι μου και κλάψε ελέυθερα! Ζήσε αυτή την μοναδικότητα και αυτή την μαγεία σε όλο της το μεγαλείο! Και να είσαι σίγουρη πως τη μέρα που θα γεννήσεις θα πέσει πολύ κλάμα στο καφέ!(χαρά που θα κάνει το πλαίσιο!):rolleyes:

Αυτες οι ορμόνες ξέρεις, δεν υποχωρούν ποτέ! Μη σου πω το αντίθετο... Θα τον βλέπεις να κοιμάται και θα σε παίρνουν τα ζουμιά άνευ λόγου! Χαζομαμά τελείως όπως κατάλαβες!!!!;)

έτσι, έτσι!

Γεια σου ρε Συσα!!!! Μια χαρά της ξηγήθηκε της κυρίας!!!!:tongue:

μπα, στην αρχή η μαγδάλω δεν πήρε πρέφα...

μετά είπα εγώ "η κυρία αγάπη μου δεν τρώει, μασάει τσίχλα!!!!!;)"

κ τότε γέλασε η μαγδάάααααααααααααλω!!!!!!:P:lol:

Καλημερούδια!

Χτες τελικά δεν μπήκα καθόλου ιντερνετ από το σπίτι καθώς ο μικρός κοιμήθηκε 11,30 και στην συνέχεια τον ακολούθησα κι εγώ!

Ευελπιστώ σήμερα το βράδυ να την κάνω την προσπάθεια στο φατσοβιβλίο!

Δεν ήξερα ότι υπάρχουν τέτοια βρακάκια! Θα τα δοκιμάσω κι εγώ!

δεν έχω ακούσει κ τακαλύτερα για αυτά τα βρακάκια...

πολύ στενοχωρέθηκα κάντυ μου για τα νέα του Μ...

γυρίσαμε από παιδίατρο κ βλέπουμε μίκυ κλαμπ χάουζ. συνεχίζουμε αντιβίωση μέχρι κ την τρίτη, όπως κ εισπνεόμενα. διακόπτουμε τα σίνγκιουλαιρ.

καλά πάει. μπορεί να πηγαίνει παιδικό ή να μένει σπίτι με τις γιαγιάδες.

τον εχωσε τον φέφο στη ερώτησή μου για παιχνίδι στο χορτάρι, χώματα, κλπ.

άστο ελεύθερο το παιδί .....

Το κατάλαβε ο φέφος?????

μια χαρά τον έκραξε για πολλά, που δεν βγαίνει το παιδί, για τον σταθμό, γιατο παιχνίδι στο χωριό, στα χώματα...

Μπράβο που πάτε καλύτερα!

ναι, κ εγώ χάρηκα.

Νύχι-μαλλί από τη βάπτιση στη θέση τους!!Καθαρίζω,μαγειρεύω,σιδερώνω και κάνω τα πάντα όλα του νοικυριού με χάρη κι ομορφιά...

έτσι!

Φέφη και Ελεν Ελλάδα με ακούτε;Ξεκινώ οδοντίατρο από βδομάδα...Εκεί οφείλονται μάλλον τα λευκά τα αυξημένα...Δεν έχω καμια ενόχληση,αλλά ψάχτηκα λίγο και είδα μια μυτούλα σαν απόστημα στη θέση που ήταν παλιά ο φρονιμήτης.Ρώτησα την οδοντίατρο και μου είπε γι'αυτό έχω αυξημένα λευκά...

τέλος καλό, όλα καλά!

Σωστή η Σύσα!!!!!! Η μαντάμ το κατάλαβε ή μπα??????

Σήμερα τρώμε μοσχαράκι κοκκινιστό με μακαρόνια.

ζήλεψα το φαγάκι σου!;)

Επιασε βροχή δυνατή...Ακυρη η σημερινή μας καροτσάδα

Για σήμερα έφτιαξα μπριάμ και αλμυρό κέικ που βγήκε πολύ καλύτερο από την προηγούμενη φορα.Εβαλα λιγότερα υλικά και έχει την υφή κέικ και όχι σουφλέ

Το μπριαμ είναι με τα πρώτα κολοκυθάκια που εβγαλε το περιβόλι μας.

Και έχω και φρεσκότατο πεντατρύφερο σπανάκι δικό μας.

Θα το πλύνω,θα το στραγγίξω και θα το αποθηκεύσω

Ηδη σκέφτομαι τι λιχουδιές θα φτιάξω...Τάρτα σπανάκι,σπανακόπιτα,σπανακόρυζο,σπανάκι με μαυρομάτικα,σπανάκι με καλαμαράκια...

Μιλάμε για τεράστια ποσότητα

τί καλά! μπράβο σας!

Καλημέρα κοριτσάκια μου.

Σήμερα βγήκε ο ήλιος σε ένα γαλάζιο ουρανό (μάλλον προσωρινό είναι αυτό), και κάνει λιγότερη ψύχρα από χτες. Το μεσημέρι θα τηγανίσω φίστικς και πατατούλες. Έχω ζυμώσει και ψωμί ύστερα από πολλές μέρες που είχα να ζυμώσω. Η αλήθεια είναι ότι με πονούσαν οι ώμοι μου και τα χέρια μου στα μπράτσα. Το απέδωσα στο βάρος της σχολικής τσάντας της κόρης μου. Ίσως και να οφείλεται ταυτόχρονα και το ζύμωμα, και στον αυχένα μου που ενοχλεί 2-3 μήνες τώρα. Έτσι είναι οι γιαγιάδες τι να κάνω. Προχτές είχα φτιάξει μια σπανακόπιτα και μια τυρόπιτα μικρή με το περίσσευμα του φύλλου, τα οποιά δυστυχώς σήμερα τα τελειώσαμε.

Τα σχολεία, οι δημόσιες υπηρεσίες και τα μαγαζιά εδώ έχουν επίσημη θρησκευτική αργία, εκτός από τη δουλειά του άντρα μου η οποία λειτουργεί κανονικά. Σύμφωνα με το καθολικό Πάσχα σήμερα είναι της Αναλήψεως.

Κατά τα άλλα, όλες αυτές τις μέρες διάβαζα μετά μανίας το Ντιφένς και τα Καλυτερότερα (μπλογκ) και προχώρησα πάρα πολύ αυτό που κεντάω.

μάκια σου!

πεινάωωωωωωωωωω!!!!!!!θέλω ζυμωτό ψωμάκι εβιρούλας κ φαγητό αγγελικούλας!

κ λίγο από το κέηκ της περιστέρως ...

σε γλυκό έκανε καμιά σας τίποτις να τσιμπήσω;

γουργουρίζει ο στομάχης μου!:oops:

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να σας πω! Χθες που βολτάριζαν στο κέντρο γιαγιά και εγγονή όσο εγώ ήμουν στην κλινική, η Λ. μασαμπούκιασε! Συναντιόμαστε λοιπόν κι αρχίζει να φωνάζει "μαμά έφαγα παγωτό" Εγώ κάπως έτσι :shock:, κοιτάζω την μαμά μου και μου κλείνει το μάτι. Τελικά επειδή πήγαν στον Τερκενλή, τους κέρασαν γιαούρτι με μέλι σε σχήμα παγωτού μηχανής και της το παρουσιάσανε σαν παγωτό!!!! Εγώ δε, το καταχάρηκα γιατί τώρα θα της κάνω την συνταγή που είχατε πει με γιαούρτι και διάφορες γεύσεις και θα νομίζει ότι τρώει παγωτό!!!;)

έχει και συνέχεια: Αγγελικούλα κρύο νερό, που πίνουν οι αγγέλοι!

Μου το έλεγε ένας φίλος μας οικογενειακός! Τι μου θύμησες!!!!

Σε ευχαριστώ παντως!!!!

χαχα! Το είχα ξεχάσει! Τώρα που μου το θύμισες θα μου κολλήσει!!!:tongue:

Φέφη τόσο μπάζο ήταν η λόγο κυρία; Χαμπάρι δεν πήρε;;;;:shock::shock:

Εβιρι κάνουν ΚΑΙ οι Γερμανοί τέτοια;;;;;;; Και ύστερα κράζουν εμάς;;;;:mad::mad:


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

μπα, στην αρχή η μαγδάλω δεν πήρε πρέφα...

μετά είπα εγώ "η κυρία αγάπη μου δεν τρώει, μασάει τσίχλα!!!!!;)"

κ τότε γέλασε η μαγδάάααααααααααααλω!!!!!!:P:lol:

μαγδάλω! Χαχαχαχαχα!!!!!!

Δεν ήξερα ότι υπάρχουν τέτοια βρακάκια! Θα τα δοκιμάσω κι εγώ!

δεν έχω ακούσει κ τακαλύτερα για αυτά τα βρακάκια...

ε τότε δεν θα πάρω!!!!!

ζήλεψα το φαγάκι σου!;)

λοιπόν να σου στείλω ταπεράκι με κούριερ? Σε 3-4 ωρίτσες θα έινα εκεί!!!

πεινάωωωωωωωωωω!!!!!!!θέλω ζυμωτό ψωμάκι εβιρούλας κ φαγητό αγγελικούλας!

να στείλω????


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ξέχασα να σας πω! Χθες που βολτάριζαν στο κέντρο γιαγιά και εγγονή όσο εγώ ήμουν στην κλινική, η Λ. μασαμπούκιασε! Συναντιόμαστε λοιπόν κι αρχίζει να φωνάζει "μαμά έφαγα παγωτό" Εγώ κάπως έτσι :shock:, κοιτάζω την μαμά μου και μου κλείνει το μάτι. Τελικά επειδή πήγαν στον Τερκενλή, τους κέρασαν γιαούρτι με μέλι σε σχήμα παγωτού μηχανής και της το παρουσιάσανε σαν παγωτό!!!! Εγώ δε, το καταχάρηκα γιατί τώρα θα της κάνω την συνταγή που είχατε πει με γιαούρτι και διάφορες γεύσεις και θα νομίζει ότι τρώει παγωτό!!!;)

πολύ έξυπνο πλασάρισμα! Έτσι η Λ θα τρώει γιαουρτάκι και θα νομίζει ότι τρώει παγωτάκι! Να δω τι θα κάνεις αν σου ζητήσει παγωτό σοκολάτα!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Ανακατεύεις το γιαούρτι με ζάχαρη και κακάο και γίνεται πεντανόστιμο απ'ότι είχανε πει τα κορίτσια που το δοκιμάσανε!!!!;)

Οτι και όσο μπορέσω και γλυτώσω Αγγελική, κέρδος είναι!:rolleyes:


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Το αφεντικό τους, λέει, σκοπεύει, λέει, να τους τον κάνει (τον μισθό εννοείται - μην παραξηγηθούμε κιόλας) 700 ευρώ μικτά !!!! χα χα χα χα ήτο ΔΙΠΛΟ το ΧΤΥΠΗΜΑ ! Και όλως περιέργως... δεν με έχει χτυπήσει το εγκεφαλικό.... να τονίσω ότι λεφτά δεν υπάρχουν (στην Ελβετία, στην άκρη του περβαζιού κλπ κλπ) :-P είμαι σε μια κατάσταση μλκς να το πω.... δεν ξέρω πώς ακριβώς θα ήταν το σωστό, αλλά δεν με αγγίζει...

του είπα να του πει ναι τώρα και να ψάξει γι' άλλα... 700 μπορεί να είναι και πάλι (δεν ξέρω, λέω) αλλά να μην είναι 9 το πρωί με 9 το βράδυ...

Πολύ λυπάμαι για όλες αυτές τις καταστάσεις. Είναι τραγικό. Μεταξία μου, δε λέω, καλό είναι να κοιτάξει κι αλλού, αλλά να έχετε κατά νου ότι, ίσως και οπουδήποτε αλλού να συμβεί το ίδιο. Στις μέρες μας κανείς πλέον δεν είναι σίγουρος για καμμία δουλειά, ούτε για το μισθό που θα παίρνει, ούτε για το πόσο σίγουρη θα είναι αυτή η δουλειά. Κρίμα.

Τί να ψηφίσω τώρα εγώ μου λέτε ???? Βασικά με χαλάει απίστευτα το γεγονός πως εμπιστοσύνη δεν έχω σε κανέναν ουσιαστικά...

Έτσι ακριβώς αισθάνομαι κι εγώ.

Διαβάστε εδώ ένα άρθρο που μιλάει για την πτώχευση του Βαρουφάκη.. :cool:http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2012/02/blog-post_8893.html

Αυτό το έχω διαβάσει κι εγώ πολύ καιρό πριν. Δε διαφωνώ σ' αυτά που λέει. Είμαι κι εγώ πλέον υπέρ της άποψης να φύγουμε από το ευρώ, επιτέλους πια. Αν και, αυτό έπρεπε να έχει ήδη συμβεί πολύ καιρό πριν κι όχι τώρα που θα είναι πιο επίπονο ακόμη.

Έτσι για να μην έχουμε κανένα κερατά πάνω από το κεφάλι μας. Αλλά όσο δεν παράγουμε στον πρωτογενή τομέα ώστε να είμαστε αυτάρκεις θα είμαστε δέσμιοι της μοίρας μας.

γυρίσαμε από παιδίατρο κ βλέπουμε μίκυ κλαμπ χάουζ. συνεχίζουμε αντιβίωση μέχρι κ την τρίτη, όπως κ εισπνεόμενα. διακόπτουμε τα σίνγκιουλαιρ.

καλά πάει.

Μπράβο στο παιδί, εντάξει θα συνέλθει γρήγορα. Περαστικά της.

τώρα φοράμε μπέημπι λίνο σένσιτιβ.

προτιμάμε ελληνικά, είπαμε! προσπαθώ, όσο περνάει από το χέρι μου!

Πολύ μεγάλο μπράβο σας. Κι εμείς το ίδιο κάνουμε, ακόμη κι εδώ που τα αγοράζουμε ως εισαγόμενα, αλλά τουλάχιστον τα λεφτά μας όπου και όσο μπορούμε θέλουμε να πηγαίνουν σε Έλληνες καταστηματάρχες και σε ελληνικά προϊόντα.

Πολύ δουλειά (χωρίς πολλά λεφτά...), πολύ ανησυχία για την οικονομικοπολιτική κατάσταση (είμαστε και οι δύο ελεύθεροι επαγγελματίες και μπορείτε να φανταστείτε τι σημαίνει αυτό - τι βλέπουν τα μάτια μας και τι προβλέπουν...),

Μπορώ να φανταστώ την αγωνία σας.

ο μικρός έχει ψιλοκουραστεί και με ψιλοπρήζει με τα διαβάσματα, ταυτόχρονα άνοιξε ο καιρός κι άρχισαν κάργα οι παιδικές χαρές/ποδηλατάδες κ.λ.π.,

Όλα τα παιδάκια είναι φυσιολογικό να σκέφτονται και να αντιδρούν έτσι.

δεν κοιμάμαι και πολύ καλά (οι λίγες ώρες είναι δεδομένες αλλά και η ποιότητα δεν είναι καλή τελευταία) (ίσως να έχει μηδενιστεί ο σίδηρός μου πάλι) (ίσως να είναι εαρινή κόπωση) (ίσως και κρίση ηλικίας, είχα πρόσφατα γενέθλια)

Να τα χιλιάσεις πάντα με υγεία, να σε χαιρόμαστε.

Εντωμεταξύ, αυτές οι μέρες είναι και ιδιαιτέρως βαριές από μόνες τους... την Κυριακή είναι το ετήσιο μνημόσυνο της φιλενάδας μου... Πέρσι, τέτοιες μέρες μιλάγαμε ακόμη, σχεδιάζαμε τι θα κάνουμε μαζί αφού ξεπεράσει τα προβλήματά της, ήταν εδώ... Μου λείπει τόσο πολύ... Όμως...

Νομίζω πως αυτό που κάνεις είναι το καλύτερο, ότι τη θυμάσαι με αγάπη και νοσταλγία. Αν κάποια στιγμή μπορέσεις, να τη μνημονεύσεις στην εκκλησία.

Τέλος πάντων, συγνώμη που σας μαύρισα. Μετά από αυτό το ντελίριο κατάθλιψης:mrgreen:, υπόσχομαι να επανέλθω και με χαρούμενα γεγονότα!! Είπαμε, η ζωή είναι δύσκολη αλλά πανέμορφη...!!:grin:"

Δε νομίζω ότι είσαι η μοναδική με αυτά τα συναισθήματα, γι' αυτό μην αισθάνεσαι ότι μας μαυρίζεις, απλά μοιράζεσαι τα δικά σου.

και βέβαια μια μεγάλη αγκαλιά κι ένα τρυφερό φιλί στην Εβίρι που μας ξανάρθε!!

Τι ζεστή αγκαλίτσα και φιλάκια είναι αυτά!!!!!!!!! Τα έλαβα και τα ανταποδίδω.

Εβιρούλα, ένοιωσα πως ήθελες να πάρεις τις αποστάσεις σου... κι έτσι δεν σου έστειλα ούτε πμ για να μην σε πιέσω....

Ακριβώς έτσι Ζωπ.

Πολλά φιλιά σε όλες σας παλιοκόριτσα!:tongue:

χαχαχαχαχα

Εβιρι δεν εχει ψαχτει ουτε το εντερο ουτε το στομαχι εκ των εσω..εχω κανει εναν υπερηχο κοιλιας μονο..Παντως το στομαχι μου το πειραξε την πρωτη φορα ψωμι και τη δευτερη ζυμη (κεικ). Οι πονοι που νιωθω ειναι μυικοι δλδ ποναω σα να μου εχουν δωσει μπουνια και περναει με ξεκουραση...Ουτε λογος για περπατημα κλπ ειδικα γρηγορο. Γιαυτο ειμαι πεπεισμενη οτι δεν ειναι ελκος, δεν εχω ξανακουσει ελκος και να σε ποναει με την κινηση. εχω ραντεβου με το γιατρο σε μερικες μερες να δουμε τι θα κανουμε..

Εύχομαι να μη σου βρει κάτι ή αν βρει να είναι κάτι απλό που να περάσει με ένα φάρμακο.

Εμείς σήμερα τρώμε πατάτες στο φούρνο (το κοτόπουλο, όπως λέει και η μαμά μου, το' σκασε, οπότε έμειναν οι πατατούλες μόνες)

χαχαχαχαχα

Ετοιμαζόμαστε για τη βάφτιση, αλλά στο πολύ χαλαρό. Εχουμε κλείσει εκκλησία και μαγαζί (θα κάνουμε τραπέζι πιο πολύ για το νονό, αφού όταν μας πάντρεψε τα (οικογενειακά) προβλήματα δε μας το επέτρεψαν). Εχω κανονίσει για τα γλυκά, έχω αποφασίσει για τις μπομπονιέρες (θα τις φτιάξω μόνη μου).

Πολύ σοφά θα πράξεις και θα είναι και πιο ωραίες από τις έτοιμες.

Μένει μόνο ο φωτογράφος (είμαι στο ψάξιμο, γιατί δεν έμεινα ευχαριστημένη από αυτόν που είχα στο γάμο), το δώρο του νονού και τα ρούχα που θα φορέσουμε εγώ και ο άντρας μου.

Μια χαρά τις έχεις προχωρήσει τις δουλειές και κοντεύεις να τις τελειώσεις. Όλα καλά.

Χθες πήγα στην κλινική αλλά δεν είδα την μικρούλα μας γιατί τα βγάζουν αργά και είχα την Λ. με την μαμά μου κάτω να κόβουν βόλτες!

Να σας ζήσει το ανηψάκι.

Εβιρι κι εδώ ο καιρός ετσι είναι! Από τους 30 πέσαμε στους 11!!!

Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!!!!:tongue::tongue:

χαχαχαχαχα

εμεις ειμαστε με βηχα. χθες βραδυ δεν εβηχε καθολου αλλα το πρωι, οση ωρα ημασταν σπιτι δεν σταματησε.

Περαστικά στο παιδί, ελπίζω σήμερα να πάει καλύτερα.

εμένα μου τα κούρευαν πάντα αγορίστικα κ της αδερφής μου τα άφηναν πάντα μακριά! μιλάμε για απωθημένο!!!! μου αρέσουν τα μακριά μαλλιά στις γυναίκες!

Μα γιατί έκαναν αυτή τη διάκριση οι γονείς σου;

επιλοιμώδης βρογχική.......ένα μακρυνάρι που ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ούτε θυμάμαι να επαναλάβω!!!!

Ευτυχώς που αλλάξατε γιατρό και τώρα θα της περάσει της Σύσας ο βήχας. Τι ταλαιπωρία ήταν κι αυτή τόσες μέρες!!!!!!!!!!

αφού τον ξαναρώτησα να μου πεί πώς λέγεται αυτό που έχει το παιδί κ αφού μας το είπε...γελούσα σαν τη χαΖΖΖΖΖΖΖζιά!:-P

χαχαχαχαχα

τώρα άμα σε πω ότι πιο πολύ έχω ελπίδα στην προσευχή μου, τί θα μου πεις;

Θα σου πω ότι πολύ καλά κάνεις, εδώ έχουν γίνει τα ακατόρθωτα κατορθωτά, γιατί να μη γίνει και ένα τέτοιο θαύμα;

η σύσα όταν θέλει να της βάλουμε το τραγούδι της κύπρου μας λέει "λαλάλαλα θέεεεεεεεεΛωωωωωωω!!!!!!"

χαχαχαχαχα

τον είχα καθηγητή, είναι ψυχοπαθής, σεξομανής κ κομπλεξικός-εγωπαθής!

πιο Λαλάκα καθηγητή δεν έχω γνωρίσει. νομίζει ότι μόνο αυτός είναι κ κανένας άλλος. άθεος, άθρησκος,τζάμπα κομμουνιστής-συριζιώτης, αλλά πολυτελείας, όπως κ οι υποδέλοιποι της παρέας του! τον χώρισε η καταπληκτική γυναίκα του που δεν ανεχόταν άλλο το κέρατο, τα έφτιαξε με μια φοιτήτριά του, την έκανε καθηγήτρια, αυτή του έφαγε διαμερίσματα-περιουσία κ μετά τον κεράτωσε με άλλον καθηγητή, τον οποίο παντρεύτηκε κ μαλλον χώρισε επίσης! έχει πάρει πολλές φοιτήτριες...αλλιώς δεν έμπαινες στο μεταπτυχιακό του!

Βλέπω έχει γεμάτο το βιογραφικό του.

η μαμά μασούσε τσίχλα με ανοιχτό στόμα. η σύσα δεν το είχε ξαναδει κ νόμιζε ότι έτρωγε φαγητό!

αρχίζει να κάνει τις μασητικές κινήσεις επιδεικτικά κ με θόρυβο "νιαμ νιάμ νιαμ, νότιμοοοοοοοοοοο φαγητόοοοοοο!!!!!!"

χαχαχαχαχαχα

εχθες κλεισαμε το κρεββατακι κ ειδαμε κ διαφορα που χρειαζομαστε!αχ το ποσο χαρηκα δεν λεγεται!

Καλορίζικη να είναι και να κοιμίζει πάντα στη θαλπωρή της ένα ευτυχισμένο μωρό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !

Εβίρι μας,

Χαίρομαι τόσο μα τόσο πολύ που σου λείψαμε.... και που μπαίνεις πάλι και γράφεις όλα αυτά τα ωραία !

Χαίρομαι να σε διαβάζω !

Καλώς μας βρήκες λοιπόν ! Καλώς σε βρήκαμε again !

Διάβασα αυτά που γράψατε αλλά δεν είμαι σε κατάσταση να συγκρατήσω πληροφορίες... θα κάνω παρέα με το Ζωπάκι λοιπόν αυτό το Σ/Κ - εγώ στην εκταφή κι εκείνη στο μνημόσυνο :cry: κουράγιο Ζωπ ("είμαστε μια ωραία ατμόσφαιρα είμαστε" που έλεγε και ο αείμνηστος Ηλιόπουλος στην ταινία !) -

...βέβαια, στα καπάκια μετά την εκταφή, πρέπει να φύγουμε για Καλαμάτα-city (τ' ακούς Ελπίδα ???????) γιατί την Κυριακή είναι η βάφτιση του ανιψιού μου και δεν την χάνω με τπτ...

Πώς θα το κάνω όλο αυτό ????? Με τί ψυχολογία ???? Πού θα βρω την δύναμη ???

ίσως (το μόνο αισιόδοξο που μου περνάει από το μυαλό δλδ) να μου κάνει καλό η αλλαγή παραστάσεων, ανθρώπων και ατμόσφαιρας...

δεν ξέρω - θα δείξει

Κατά τα λοιπά, αρακά και για σήμερα από εχθές... έστειλε και η πεθερούλα σπανακόπιτα χωριάτικη με δικό της φύλλο και κάτι ωραία σαν φλογέρες με ανθότυρο είναι, αλλά τα έχει τηγανίσει !!! πω πω μπουκιά και συχώριο λέμε ! Vive λα πεθέρ !!! που λέει και η Φέφη -

Ο καιρός κι εδώ κάνει τα κουλά του: μια ήλιος μια αέρας, δεν ξέρει τί θέλει κι εκείνος και πρέπει να κοιτάξω λίγο και το δελτίο πώς θα είναι κάτω οι θερμοκρασίες να ξέρω τί ρούχα να πάρω για τα παιδιά κυρίως...

Με τις δουλειές μας είμαστε και οι 2 στην αναμονή. Υπομονή.

Τέλος του μηνός θα πρέπει να γνωρίζουμε (λογικά) ... πάντως, ιδίως για εδώ μέσα, όοοολο το κλίμα δεν είναι ούτε ανθηρό ούτε τπτ....

Μου αρέσουν τα φαγητάκια σας σήμερις !!!

Ζηλεύω με την καλή έννοια βέβαια την Περιστέρω με το σπανάκι της το φρέσκο επίσης !

Συμπεθέρα,

Κι ο Νικ εχθές το βράδυ είχε βήχα στον ύπνο του και το πρωί τον ξκείνησα εισπνοές !

ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΩ: Τον οδοντίατρο γρήγορα μανδάμ ! (αναφέρομαι στην Ελένη2008)

και για την Στρουμφοκοιλίτσα μας : είναι φυσικό να είσαι ανυπόμονη όσο πλησιάζει ο καιρός ! ότι και να σου πούμε εμείς θα ζήσετε στιγμές που ούτε περιγράφονται ούτε ξεχνιούνται !!!

Στιγμές για τις οποίες αξίζει να ζεις !

Φέφη μου,

Σε αγαπάω ένα παραπάνω γιατί είσαι μπαμπόθρεφτο !!! ;)

Φιλάκια !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...