Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Alex@ είπε:

      Καλημέρα!!! Πήρα το αποτελεσμα της χοριακης 295!!

      Καλησπέρα! Συγχαρητήριαααα!!! 🧡

      5 ώρες πρίν, Maraki S. είπε:

      Βγήκα από την ωοληψία, όλα καλά είχα φοβηθεί γιατί είχαμε 4 ωάρια δει στους υπερήχους και το βράδυ ξαφνικά είχα έναν οξύ πόνο στην δεξιά ωοθήκη που με ξύπνησε. Φοβόμουν ότι θα τα έχανα πριν φτάσω στο χειρουργείο. Δεν θα το πιστέψετε, αλλά μου είπαν ότι έβγαλαν 8 ωάρια! Να δούμε τώρα πόσα θα γονιμοποιηθούν και πόσα θα μείνουν αλλά είμαι πολύ χαρούμενη!

      Μπράβο κορίτσι μου! Καλές γονιμοποιήσεις εύχομαι! Θα περιμένουμε νέα σου!🙂

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχαριστώ 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Φέφη για την αλλεργία δεν ευθύνεται ο μικρής διάρκειας θηλασμός του παιδιού, γι' αυτό μην κατηγορείς τον εαυτό σου. Δεν αποκλείεται να είναι κάτι παροδικό από την άποψη ότι, ο αλλεργιογόνος παράγοντας ίσως να βρέθηκε τυχαία μπροστά στη μικρή και στο μέλλον να μη βρεθεί απαραίτητα, ειδικά αν τύχει να εντοπίσετε ποιος είναι (πολύ δύσκολο). Εγώ πάντως γνωρίζω ότι, όταν κάποιος έχει αλλεργία σε κάτι, την έχει για μια ζωή. Είναι όμως αλήθεια κι αυτό που λέει η Έλεν, ότι μια αλλεργία μπορεί να εμφανιστεί ξαφνικά σε οποιαδήποτε ηλικία της ζωής μας, ενώ πριν δεν υπήρχε.

astil μπράβο για το αρμενονβίλ παγωτό. Το είχα δει κάποτε στη Βέφα και μου κίνησε την περιέργεια (και την όρεξη) να το φτιάξω, αλλά δεν το έφτιαξα ποτέ. Κατά την περιγραφή σου θα πρέπει να είναι πολύ ωραίο.

Τη δριστέλα σαν λέξη ούτε κι εγώ την ξέρω. Έχω ακούσει όμως ότι χαλιά και κουβέρτες πλένονται άριστα και με φυσικό τρόπο στο νεροτριβείο (λέξη που γνώριζα).

Κάγκλυ το παγωτό που σου είπαν τα κορίτσια με τα 3 υλικά (μόρφατ, ζαχαρούχο, εβαπορέ) είναι το πιο εύκολο και οικονομικό. Κι εγώ αυτό φτιάχνω και του ρίχνω μέσα κατά τη διάρκεια της ψύξης του, ό,τι τραβάει εκείνη τη μέρα η όρεξη της οικογένειας.

Αννούλα, το στρουμφομωράκι θα έρθει με το καλό στον κόσμο στην ώρα του και μόνο. Εγώ είμαι πεπεισμένη γι' αυτό και σου το υπογράφω.

Περιστεράκι, όπως είπαν και τα κορίτσια, ίσως είναι απλή ιωσούλα της εποχής που δεν εμφάνισε άλλα συμπτώματα τα ανεβασμένα λευκά.

Έλεν, τρίτη φορά σε πιάνει το στομάχι σου και ακόμη δεν έχει βρεθεί η αιτία. Ίσως πρέπει να κάνεις πιο πολλές και εξειδικευμένες εξετάσεις. Την περίπτωση της κολίτιδας την έχουν απορρίψει οι γιατροί;

Άννια μου, να φύγει να φύγει το κουμπάκι μέχρι τη γέννα, και μην το σκέφτεσαι όλα καλά θα είναι. Η μπεμπούλα σου θα είναι πολύ παιχνιδιάρα, ήδη ξεκίνησε με κρυφτό.

Εβιρι δεν εχει ψαχτει ουτε το εντερο ουτε το στομαχι εκ των εσω..εχω κανει εναν υπερηχο κοιλιας μονο..Παντως το στομαχι μου το πειραξε την πρωτη φορα ψωμι και τη δευτερη ζυμη (κεικ). Οι πονοι που νιωθω ειναι μυικοι δλδ ποναω σα να μου εχουν δωσει μπουνια και περναει με ξεκουραση...Ουτε λογος για περπατημα κλπ ειδικα γρηγορο. Γιαυτο ειμαι πεπεισμενη οτι δεν ειναι ελκος, δεν εχω ξανακουσει ελκος και να σε ποναει με την κινηση. εχω ραντεβου με το γιατρο σε μερικες μερες να δουμε τι θα κανουμε..

Ζωπ καλως ηρθες παλι! Ασε μιλαω μ ενα φιλο ΦΒ και λεει τοσες βλακειες που τραβαω τις κοτσιδες μου! Περι κρισης δηλαδη..και μπαινω σε πειρασμο να αρχισω να λεω παλι αλλα ποιος με ακουει!Που ο τουρισμος μας στηριζεται στο "Καμ γουιθ μι για να τη βρεις" και η Γκερεκου τολμουσε να λεει σε συνεντευξη ως υπουργος για το μακροχρονιο σχεδιασμο και την προωθηση στο εξωτερικο!!!Ποια προωθηση μωρη που η μονη προωθηση που ξερεις ειναι στο κινητο σου?

Που ακομα τσακωνομαστε αν εχει πετρελαια το Αιγαιο!!Κανε μια γεωτρηση ανθρωπε μου να δεις! Εχετε ξαναδει εσεις αμπελοφιλοσοφιες χωρις πραξη??

Ζωπ θα τα πουμε μια μερα με τον καφε!!!:-P


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Βρε Περιστεράκι μου, μου έκανε εντύπωση ότι, ίσως να παχαίνουν το λάχανο, τα κολοκυθάκια και το μπρόκολο σε ποσότητες όπως είπες. Εγώ φανταζόμουν το αντίθετο (εννοείται πάντα για νερόβραστα αυτά τα λαχανικά). Αλλά αφού στο είπε η γιατρός......

Μεταξία, αρκεί που έχεις καλλιτεχνική ρίζα-φλέβα η οποία είναι κληρονομική ακόμη κι όταν πρόκειται για διαφορετικό τομέα καλλιτεχνίας.

Κάγκλυ, όπως είδα διαβάζοντας, θα παίρνεις αγωγή για το θυροειδή. Αυτό δεν πειράζει, ξέρεις ότι η μισή Ελλάδα, όπως και η μισή Μεσόγειος έχει κάποιο πρόβλημα με τον αδένα αυτό; Το καλό της υπόθεσης είναι ότι μόλις ρυθμιστεί θα έχουμε τα χαρμόσυνα νέα και τότε ποιος σε πιάνει.

Φέφη μου, μου έδωσαν ελπίδα τα νέα από το γιατρό της μικρής, σε σχέση με την επεμβασούλα και το λέηζερ. Μακάρι να πάνε όλα κατ' ευχήν και να μη χρειαστεί ούτε αυτό να κάνει, αλλά να συρρικνωθεί από μόνο του και να εξαφανιστεί στο μέλλον.

Για την καλλιτεχνική φλέβα ισχύουν και σένα τα ίδια που είπα στη Μεταξία.

Άννα, σου στέλνω μια αγκαλιά και μόνο γι' αυτά που έγραψες στην Κάγκλυ στο #16906.

Να ευχηθώ κι εγώ με τη σειρά μου για τη γιορτή της μητέρας να αξιώσει ο Θεός τα κορίτσια που αγωνίζονται να γίνουν μητέρες κι ακόμη δεν έχουν γίνει, να αποκτήσουν σύντομα ένα αγγελούδι στην αγκαλιά τους. Στις μητέρες που είναι έγκυες να γεννήσουν με το καλό ένα γερό και καλότυχο μωρό και στις μανούλες που ήδη έχουν τα παιδάκια τους, να είναι πάντα γερές και υπομονετικές με τα βλαστάρια τους, τα οποία να τις κάνουν κάθε μέρα περήφανες. Χρόνια πολλά σε όλες.

Εκείνη την ημέρα εγώ έφτιαξα τούρτα που την είδα στη Ναταλία Γερμανού, είναι με κρέπες για βάση, ενδιάμεσα έχει εναλλάξ στρώσεις από καραμελωμένες φράουλες μαζί με μαρμελάδα και χωριστά κρέμα σπιτική. Μου βγήκε πολύ ωραία και εύκολη, σκεφτόμουν όμως πόσο θα απογειωνόταν αν αντί για κρέπες η ίδια συνταγή είχε σαν βάση τριμμένο μπισκότο.

Άννα, κοντεύεις με το καλό, πότε πέρασε ο καιρός!!!!!!!!!!! Να που ήρθε η ώρα να φτιάξετε το δωμάτιο του μωρού. Ζούμε κι εμείς μαζί σου τη χαρά και την αγωνία σου να το κρατήσεις αγκαλιά. Με το καλό.

Ααααα Κάγκλυ, χρόνια σου πολλά κι ευτυχισμένα για την ονομαστική σου γιορτή.

Φέφη, ελπίζω ο βήχας της Σύσας να έχει μετριαστεί κατά πολύ σήμερα.

Κι εγώ Ολυμπιακός είμαι, ενώ ο άντρας μου Παναθηναϊκός.

Κορίτσια εμένα μου τη δίνουν περισσότερο οι αδιάφοροι γονείς από τα ζημιάρικα παιδιά. Δυστυχώς, τα μισά πράγματα στο δικό μας σπίτι τα έχουν χαλάσει ξένοι (μικροί-μεγάλοι) και δεν έχω πει τίποτα επειδή ντρέπομαι.

Link to comment
Share on other sites

Περιστεράκι μου να σας ζήσει με το καινούργιο ονοματάκι του το κουκλάκι σας και να είναι πάντα τυχερός.

Έλεν αν ο Μιχαλολιάκος είχε γιο γκέη ή κόρη με μαύρο άντρα πολύ απλά δε άφηνε τα παιδιά του να ζήσουν. Θα τα έπνιγε στο νεροχύτη με τα ίδια του τα χέρια.

Αγγελική και Ελένη μαζί με Λουκία με 'γεα τα μαλλιά.

Γιορτάζει ή έχει γενέθλια ο γιος της Φούμπι; Να τον χαίρεται και χρόνια του πολλά, δώστε της χαιρετίσματα κι από μένα.

Φέφη, το ελληνικό είναι ωραίο τραγουδάκι, αλλά της Κύπρου σκίζει.

Μεταξία μου, τι να πω τώρα; Βαρύ το κλίμα στη δουλειά σου κι ελπίζω να διαψευστείς. Εύχομαι να μη βγει τίποτα αληθινό και να κρατήσεις τη δουλειά σου και το μισθό σου.

Ο Νικόλας θα είναι το κλου της γιορτής στο σχολείο. Ετοιμάστε τις κάμερες από τώρα.

Ένα μεγάλο μπράβο και στη Σεμίνα που είναι κυρία και φοράει βρακάκι κι όχι πάνα.

Φέφη έτσι μου άρχισε και η δική μου η μικρή από την ηλικία των 2 ετών, να διαλέγει αυτό που θα φορέσει και να μη θέλει αυτά που της έδινα εγώ.

Κρίμα που χειροτέρεψε ο μπαμπάς σου.

Όσο για τα έξοδα, καλύτερα να αφαιρέσεις κάποια βάρη για φέτος και να τα αφήσεις πιο πίσω. Κατά τη γνώμη μου προηγείται το παιδί στο γιατρό τον Αύγουστο και τα υπόλοιπα έρχονται σιγά-σιγά με υπομονή.

Ηλιαχτίδα με το καλό η βάφτιση του μωρού. Θα έχεις φαντάζομαι ετοιμασίες.

Φέφη μου και κορίτσια μου, όλοι μια χαρά ήμασταν από υγεία και σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες που είχατε τη σκέψη σας σε μένα.

Φέφη, για τον μπαμπά σου που δεν ακούει και ασχολείται με διάφορες δουλειές το κάνει για να μην αισθάνεται άχρηστος και άρρωστος. Οι παλαιοί είναι αυτής της νοοτροπίας, ότι δηλαδή, αν αποσυρθούν από τις ασχολίες τους θα είναι σαν να αποσύρονται από τη ζωή.

Όχι Αγγελική μου, προτιμώ να μην ανακυκλώνω πράγματα που με στενοχώρησαν και που θέλω να μείνουν στο παρελθόν. Θέλω να κοιτάξω μπροστά και να γελάσω και να χαρώ μαζί σας.

Link to comment
Share on other sites

Ηλιαχτίδα29

Ας προσπαθήσουν να ζήσουν κι αυτοί με 900 ή 1000? (ποσά που οι περισσότεροι από εμάς δύσκολα βλέπουν πλέον) και μετα ας κόψουν κι άλλα... Αλλά να κόψουν πρώτα τα δικά τους... Το δικό τους επάγγελμα δηλαδή είναι πιο δύσκολο και πιο επικίνδυνο από κάποια άλλα?

Εμ, και βέβαια είναι πιο δύσκολο και πιο επικίνδυνο. Για γίνε και συ πολιτικός να δεις πόσο δύσκολο είναι να σε ρωτάνε τι θα κάνεις τη δεύτερη μέρα των εκλογών κι εσύ να προσπαθείς να απαντήσεις άρες μάρες κουκουνάρες, εύκολο το 'χεις; Θέλει τέχνη, γνώση, εμπειρία και μυαλό.

Επικίνδυνο είναι κατά πολύ περισσότερο από το δικό σου επάγγελμα γιατί για σκέψου πόσο ριψικινδυνεύει ένας πολιτικός στις μέρες μας, όταν βγαίνει έξω στο δρόμο και δεν ξέρει αν θα του 'ρθει γιαούρτι μαζί με το πήλινο ή κανένα τσεκούρι στο κεφάλι; Αυτά τα σκέφτηκες; Γι' αυτό οι άνθρωποι παίρνουν αυτούς τους μισθουλάκους για να μπορούν να πορεύονται και να κάνουν το κουμάντο τους.

αρκεί που είσαι εδω. δεν μπορώ να σου περιγράψω πόσο μας έλλειψες!

γίνεται σχολείο χωρίς δασκάλα; δεν γίνεται!:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Μπορείς να αντικαταστήσεις όπως ήδη κάνεις τα ούλτρα λεβούρ με το γιαούρτι που έχει καλλιέργεια. Δεν είναι απαραίτητα και τα δύο μαζί.

Εβιράκι πάρε όσο χρόνο σου χρειάζεται για να διαβάσεις τα νέα μας. Μας αρκεί που επέστρεψες και θα τα λέμε τώρα συνέχεια!

Και είναι και πολλά τα νέα σας, καλά που έβαλα για ύπνο την οικογένεια και όλος ο υπολογιστής είναι δικός μου. Αλλά, τώρα που κοιτάω το ρολόι είναι 1.40 ξινό θα μου βγει το μονορούφι.

το απόγευμα θα του δώσω τα στοιχεία του καθηγητή στον Ευαγγελισμό.

από όσα διάβασα-εψαξα είναι κορυφή. μακάρι να βοηθηθεί ο μπαμπουλακος μου!

Εύχομαι να τον βοηθήσει να βελτιωθεί όσο περισσότερο γίνεται.

Εβίρι μου!!!!

Φτάνει που γύρισες!!!!!

Μας έλειψες τόσο μα τόσο πολύ...

Χαίρομαι τόσο που είσαι πάλι στην παρέα μας!

Περιστεράκι μου, αλλά και τα υπόλοιπα κορίτσια, είναι τόσο συγκινητικός ο τρόπος που γράφετε αυτά που αισθάνεστε. Εγώ χαίρομαι περισσότερο.

Οου γιες!!! 17 Ιουνίου...

Και πρωθυπουργό έχουμε τον κο Πικραμένο!!!! Νομίζω ότι αυτό τα λέει όλα!

Ναι το άκουσα κι εγώ το πρωί στην τηλεόραση. Όπως ήδη λένε τα ανέκδοτα, μόνο ένας πικραμένος θα μπορούσε να αναλάβει αυτή τη στιγμή την πρωθυπουργία.

Χαζομαμούλα...κάργα

Τα συγχαρητήριά μου και έτσι θα έπρεπε να είμαστε.

Αγνωστοι Αγγελική

Επειδή λέγονταν πολλά και διάφορα αυτές τις μέρες η κοπέλα αποκαλύφθηκε χθες και έδωσε συνέντευξη σε κρατικό κανάλι και στις τοπικές εφημερίδες

Και πολύ καλά έκανε

Γιατί άλλοι έλεγαν ότι δεν έγινε ποτέ κι είναι απλώς φήμη

Αλλοι ότι ηταν αντιδικία μεταξύ ζεύγους σε διάσταση

Αλλοι ότι η γυναίκα ηταν αλλοδαπή...ΤΙ ΡΑΤΣΙΣΜΟΣ!Λες κι αυτες δεν είναι μάνες...

Τίποτα απ' όλα αυτά δεν ίσχυε!

Και μάλιστα η ίδια δήλωσε ότι το Α.Τ αντέδρασε χλιαρά και της είπε να μην κυκλοφορεί βράδυ!!Ούτε αποτυπώματα στο καροτσάκι του παιδιού δεν πήραν

Κορίτσια εγώ δεν πήρα χαμπάρι τίποτα. Τώρα βλέπω την είδηση.

Καλως ορισες Εβιρι! Σεβαστη η αποφαση σου να ξεκουραστεις ιντερνετικα! Αλλα βαλε βρε ενα συντομο μσγ να μη νομιζουμε οτι κατι επαθες!:wink:

Έχεις δίκιο αυτό έπρεπε να το κάνω.

Είναι αδύνατον να αντέξω άλλο. Άφησα μόνο λίγα μηνύματα που θα τα διαβάσω αύριο. Για απόψε σας φιλώ και σας εύχομαι μια γλυκιά καληνύχτα, γλυκιά όσο και η υποδοχή που μου κάνατε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Εμείς σήμερα τρώμε πατάτες στο φούρνο (το κοτόπουλο, όπως λέει και η μαμά μου, το' σκασε, οπότε έμειναν οι πατατούλες μόνες)

Eviri, welcome back! Ετοιμαζόμαστε για τη βάφτιση, αλλά στο πολύ χαλαρό. Εχουμε κλείσει εκκλησία και μαγαζί (θα κάνουμε τραπέζι πιο πολύ για το νονό, αφού όταν μας πάντρεψε τα (οικογενειακά) προβλήματα δε μας το επέτρεψαν). Εχω κανονίσει για τα γλυκά, έχω αποφασίσει για τις μπομπονιέρες (θα τις φτιάξω μόνη μου). Μένει μόνο ο φωτογράφος (είμαι στο ψάξιμο, γιατί δεν έμεινα ευχαριστημένη από αυτόν που είχα στο γάμο), το δώρο του νονού και τα ρούχα που θα φορέσουμε εγώ και ο άντρας μου.

Όσον αφορά τη δυσκολία και την επικινδυνότητα του επαγγέλματος των πολιτικών, δεν το είχα δει από αυτή τη σκοπιά το θέμα. Μάλλον, έχεις δίκιο, τελικά...


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα μαγειρισσες!!!

Το πρωί έφυγα με ήλιο αλλά ήδη έχει μια συννεφια......άλλο πράγμα!

Χθες πήγα στην κλινική αλλά δεν είδα την μικρούλα μας γιατί τα βγάζουν αργά και είχα την Λ. με την μαμά μου κάτω να κόβουν βόλτες!

Σε φωτο πάντως που την είδα είναι κούκλα!!! Το ίδια και η μανούλα! Ήτανε κουκλίτσα η ξαδέρφη παρόλη την ταλαιπωρία! Ο δε ξάδερφός μου, δεν το συζητώ...χεσμένος!!!!:tongue:

Μου ήρθανε μνήμες τόσο όμορφες....

Για σήμερα δεν μαγείρεψα γιατί ο χάμπυ θα φάει τονοσαλάτα, η Λ. ρυζι με μοσχάρι απο την μανούλα κι εγώ κάτι θα βρω!!!

Κ εμεις θα μπορουσαμε να ειμαστε self-sufficient μονο απο τον ηλιο και αγοραζουμε ακομα πετρελαιο!

Ασε πια για τον Τουρισμο, τοσες υποτιθεμενες καμπανιες και δεν εχω δει ΜΙΑ διαφημιση εδω για Ελλαδα! Αντιθετα για Τουρκια παμπολλες! Η Κυπρος δαφημιζει τουρισμο για ολο το χρονο λογω ευνοικου κλιματος, εμεις δε θα μπορουσαμε? Κρητη δεν εχει σχεδον καθολου χειμωνα. Βορεια Ελλαδα εχει εκπληκτικα χειμερινα θερετρα και χιονοδρομικα...

Ασε γιατι πηρα φορα!!!

Και πολύ καλά έκανες!

Ετσι ακριβώς είναι, όπως τα λες! Εχουμε τόσα αγαθά, δεν εκμεταλευόμαστε τίποτα απολύτως, και περιμένουμε να μας ταΐσει η Ευρώπη!

Φέφη χαρηκα που πάτε καλύτερα! Είδες τι διαφορά έχει το παιδί τώρα που παίρνει την κατάλληλη αγωγή;

Μου έκανε εντύπωση για τα ούλτρα... Σου το δικαιολόγησε; Γιατί κι εμένα ο παιδίατρος μου τα έδωσε και αν υπάρχει θέμα θα ήθελα να το ξέρω.

Κάντυ....ρε κορίτσι δεν προλάβατε να χωνέψετε τη μια βόμβα και μπαμ σκάει και δεύτερη; Είναι σίγουρο ή απλά μια σκέψη;

Εβιρι κι εδώ ο καιρός ετσι είναι! Από τους 30 πέσαμε στους 11!!!

Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!!!!:tongue::tongue:

Ζωπ κράτα γερά! Ξέρω πολύ καλά τι εννοείς... Η μαμά μου ετοίμαζεται να κλείσει το μαγαζί και πολύ την πονάει....Ελπίζω να αντέξετε και εσύ και ο άντρας σου!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλημερα σε ολη την ομορφη παρεα. τι κανετε???εμεις ειμαστε με βηχα. χθες βραδυ δεν εβηχε καθολου αλλα το πρωι, οση ωρα ημασταν σπιτι δεν σταματησε. θα δουμε πως θα παει και σημερα:rolleyes::rolleyes:. τι καιρος και αυτος!!!εφυγα με ηλιο απτο σπιτι και τωρα βρεχει!!!!για σημερα τρωμε συκωτι που εψησα χθες βραδυ με καμμια σαλατουλα και θα φτιαξωω και μια πιτσα το βραδυ και ειμαστε οκ:D:Dχθες περασαμε ενα ησυχο απογευμα παιζοντας και οι τρεις μας και πολυ χαιροταν το σπλαχνο μου!!!:):)

φεφη χαιρομαι που πατε καλυτερα. αφου συνεχιζει και την αντιβιωση , θα γινει εντελως καλα σε λιγες μερες. σημ την στειλατε στο σχολειο??γελασα με το ωραιγιο!!!η δικια μου μπουμπου λεει ωαιο:D:D(κανενα συμφωνο , περιττο!!!)

ελενη πολυ ομορφες στιγμες περιγραφεις!!!αυτες οι πρωτες μερες ειναι αλυσμονυτες!!!

περιστερακι τον λουσατε τον νεοφωτιστο??τι καλη μανουλα που εισαι??!!!

ηλιαχτιδα καλες ετοιμασιες με τη βαπτιση σας.

μεταξια το ενα πισω απτο αλλο???:evil::evil::evil:τι γκαντεμια???ειναι σιγουρο η εικασιες??

ελενη αγγλια, πες τα χρυσοστομη!!!!ποσο συμφωνη με βρισκουν ολα αυτα, δε φανταζεσαι!!!!

καλημερα σε ολες, φιλακια.θα μπω παλι αργοτερα

Link to comment
Share on other sites

Εσείς βγάζετε τα καλοκαιρινά ρούχα και αλλάζετε τις ντουλάπες. Εγώ δεν ξέρω τι να κάνω. Πάνω που έπιασαν οι ζέστες και έφαγα τον άντρα μου να φέρει από τη σοφίτα το κουτί με τα καλοκαιρινά μας, ξαναέπιασαν τα κρύα. Φανταστείτε ότι την Παρασκευή είχαμε περίπου 31 βαθμούς και το Σάββατο 13, είναι κατάσταση αυτή; Σήμερα πάλι έχουμε 10-11 και ξανά από την αρχή φοράμε μπλούζα-ζακέτα-μπουφάν.

κ εμείς εδώ τα ίδια. συννεφιά, κρύο, αέρας. σήμερα μου ήρθε να κατεβάσω πάλι τα χειμωνιάτικα. δεν ήξερα πώς να ντύσω το παιδί κ πώς να ντυθώ!

ντοντούκι=σεντούκι χαχαχαχαχα

;)

Κορίτσια, με συγκινείτε που σας έλειψα, αλλά εμένα μου λείψατε περισσότερο.

Τώρα που είδα να γράφετε για μακριά μαλλιά, εγώ τα είχα πάντα μέχρι τη μέση της πλάτης και μόνο μια φορά όταν ήμουν πολύ μικρή τα έφτασα μέχρι τη μέση. Η μεγάλη μου κόρη τα έχει αφήσει αρκετές φορές από μικρούλα μέχρι τη μέση της. Αργότερα τα ήθελε πιο κοντά μέχρι τη μέση της πλάτης ή μέχρι τους ώμους της. Η μικρή μου τα είχε πάντα μακριά. Πρώτη φορά μετά τη γέννησή της, της τα κόψαμε όταν ήταν 4 γύρω στα 10εκ. και δυστυχώς έφυγαν οι μπουκλίτσες που σχηματίζονταν στις άκρες. Από τότε δεν ξαναέκανε μπούκλες. Μετά μάκρυναν πιο κάτω από τον ποπό της. Στη ηλικία των 5,5 ετών της τα κόψαμε μακρύ καρέ, γιατί φώναζε ο άντρας μου ότι το παιδί σκάει στη ζέστη της Τζέντας και η ίδια δεν ήθελε τα κοκαλάκια. Μετά ξαναμάκρυναν πιο κάτω από τον ποπό της και της τα ξανακόψαμε ένα ασύμμετρο κούρεμα μέχρι τη μέση της πλάτης. Σήμερα είναι πάλι σχεδόν μέχρι τη μέση της, λίγο θέλουν για να τη φτάσουν. Εγώ πολύ την καμαρώνω γιατί έχω κι εγώ λατρεία στα μακριά μαλλιά.

Προχωράω στο διάβασμα σιγά-σιγά.

εμένα μου τα κούρευαν πάντα αγορίστικα κ της αδερφής μου τα άφηναν πάντα μακριά! μιλάμε για απωθημένο!!!! μου αρέσουν τα μακριά μαλλιά στις γυναίκες!

ζωπ μου ευχαριστώ για τα περαστικά για το παιδί.

για τη φίλη σου...καλό παράδεισο να έχει!

για τα οικονομικά στους ελ. επαγγελματίες...τα ξέρω από τον φέφο. κουράγια!

Φέφη για την αλλεργία δεν ευθύνεται ο μικρής διάρκειας θηλασμός του παιδιού, γι' αυτό μην κατηγορείς τον εαυτό σου. Δεν αποκλείεται να είναι κάτι παροδικό από την άποψη ότι, ο αλλεργιογόνος παράγοντας ίσως να βρέθηκε τυχαία μπροστά στη μικρή και στο μέλλον να μη βρεθεί απαραίτητα, ειδικά αν τύχει να εντοπίσετε ποιος είναι (πολύ δύσκολο). Εγώ πάντως γνωρίζω ότι, όταν κάποιος έχει αλλεργία σε κάτι, την έχει για μια ζωή. Είναι όμως αλήθεια κι αυτό που λέει η Έλεν, ότι μια αλλεργία μπορεί να εμφανιστεί ξαφνικά σε οποιαδήποτε ηλικία της ζωής μας, ενώ πριν δεν υπήρχε.

δεν ευθύνεται ο μικρής διάρκειας θηλασμός, όμως θα ήταν περισσότερο προστατευμένη, αν τα κατάφερνα!

επί της ουσίας μας είπε ο γιατρός ότι το παιδί δεν είναι αλλεργικό.

επιλοιμώδης βρογχική.......ένα μακρυνάρι που ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ούτε θυμάμαι να επαναλάβω!!!!αφού τον ξαναρώτησα να μου πεί πώς λέγεται αυτό που έχει το παιδί κ αφού μας το είπε...γελούσα σαν τη χαΖΖΖΖΖΖΖζιά!:P

Εβιρι δεν εχει ψαχτει ουτε το εντερο ουτε το στομαχι εκ των εσω..εχω κανει εναν υπερηχο κοιλιας μονο..Παντως το στομαχι μου το πειραξε την πρωτη φορα ψωμι και τη δευτερη ζυμη (κεικ). Οι πονοι που νιωθω ειναι μυικοι δλδ ποναω σα να μου εχουν δωσει μπουνια και περναει με ξεκουραση...Ουτε λογος για περπατημα κλπ ειδικα γρηγορο. Γιαυτο ειμαι πεπεισμενη οτι δεν ειναι ελκος, δεν εχω ξανακουσει ελκος και να σε ποναει με την κινηση. εχω ραντεβου με το γιατρο σε μερικες μερες να δουμε τι θα κανουμε..

στη θέση σου θα πήγαινα κ σε διατροφολόγο κ σε γαστρεντερολόγο! κάτι σε δυσανεξία μου κάνει όλο αυτό! έχεις ακούσει για γκάπς ντάηετ; δεν γνωρίζω κ πολλά, αλλά αυτό μου ήρθε στο μυαλό, όπως κ η κάντιτα!

ψυχοσωματικό κ κυρίως δυσανεξία. μήπως κάτι σε στρεσάρει κ δεν το αντέχεις;

Ζωπ καλως ηρθες παλι! Ασε μιλαω μ ενα φιλο ΦΒ και λεει τοσες βλακειες που τραβαω τις κοτσιδες μου! Περι κρισης δηλαδη..και μπαινω σε πειρασμο να αρχισω να λεω παλι αλλα ποιος με ακουει!Που ο τουρισμος μας στηριζεται στο "Καμ γουιθ μι για να τη βρεις" και η Γκερεκου τολμουσε να λεει σε συνεντευξη ως υπουργος για το μακροχρονιο σχεδιασμο και την προωθηση στο εξωτερικο!!!Ποια προωθηση μωρη που η μονη προωθηση που ξερεις ειναι στο κινητο σου?

Που ακομα τσακωνομαστε αν εχει πετρελαια το Αιγαιο!!Κανε μια γεωτρηση ανθρωπε μου να δεις! Εχετε ξαναδει εσεις αμπελοφιλοσοφιες χωρις πραξη??

Ζωπ θα τα πουμε μια μερα με τον καφε!!!:-P

πες τα χρυσόστομη!!!!!!

γιατί ο σπηλιοτόπουλος επί νδ; το τί χρέωσε το παλουκάρι!!!!!

Φέφη μου, μου έδωσαν ελπίδα τα νέα από το γιατρό της μικρής, σε σχέση με την επεμβασούλα και το λέηζερ. Μακάρι να πάνε όλα κατ' ευχήν και να μη χρειαστεί ούτε αυτό να κάνει, αλλά να συρρικνωθεί από μόνο του και να εξαφανιστεί στο μέλλον.

τώρα άμα σε πω ότι πιο πολύ έχω ελπίδα στην προσευχή μου, τί θα μου πεις;

Για την καλλιτεχνική φλέβα ισχύουν και σένα τα ίδια που είπα στη Μεταξία.

αλοίμονο!:tongue:

Να ευχηθώ κι εγώ με τη σειρά μου για τη γιορτή της μητέρας να αξιώσει ο Θεός τα κορίτσια που αγωνίζονται να γίνουν μητέρες κι ακόμη δεν έχουν γίνει, να αποκτήσουν σύντομα ένα αγγελούδι στην αγκαλιά τους. Στις μητέρες που είναι έγκυες να γεννήσουν με το καλό ένα γερό και καλότυχο μωρό και στις μανούλες που ήδη έχουν τα παιδάκια τους, να είναι πάντα γερές και υπομονετικές με τα βλαστάρια τους, τα οποία να τις κάνουν κάθε μέρα περήφανες. Χρόνια πολλά σε όλες.

Εκείνη την ημέρα εγώ έφτιαξα τούρτα που την είδα στη Ναταλία Γερμανού, είναι με κρέπες για βάση, ενδιάμεσα έχει εναλλάξ στρώσεις από καραμελωμένες φράουλες μαζί με μαρμελάδα και χωριστά κρέμα σπιτική. Μου βγήκε πολύ ωραία και εύκολη, σκεφτόμουν όμως πόσο θα απογειωνόταν αν αντί για κρέπες η ίδια συνταγή είχε σαν βάση τριμμένο μπισκότο.

Φέφη, ελπίζω ο βήχας της Σύσας να έχει μετριαστεί κατά πολύ σήμερα.

ναι, μετριάστηκε, αλλά δεν εξαφανίστηκε! κυρίως όταν ξυπνάει από το μεσημεριανό κ βραδινό ύπνο! κ ελάχιστες φορές κατά τη διάρκεια της ημέρας.

Κι εγώ Ολυμπιακός είμαι, ενώ ο άντρας μου Παναθηναϊκός.

σωστός ο έβιρος!;)

Κορίτσια εμένα μου τη δίνουν περισσότερο οι αδιάφοροι γονείς από τα ζημιάρικα παιδιά.

το ίδιο εβιρούλα μου!

Φέφη, το ελληνικό είναι ωραίο τραγουδάκι, αλλά της Κύπρου σκίζει.

πόσο ταιριάζουμε!

η σύσα όταν θέλει να της βάλουμε το τραγούδι της κύπρου μας λέει "λαλάλαλα θέεεεεεεεεΛωωωωωωω!!!!!!"

Φέφη έτσι μου άρχισε και η δική μου η μικρή από την ηλικία των 2 ετών, να διαλέγει αυτό που θα φορέσει και να μη θέλει αυτά που της έδινα εγώ.

μεγαλώνουν κ έχουν άποψη!

Κρίμα που χειροτέρεψε ο μπαμπάς σου.

είναι επόμενο. η ασθένεια αυτή δεν έχει πλήρη ίαση. αλλά δεν ακολουθεί τη φαρμακευτικη αγωγή κατά γράμμα...

Όσο για τα έξοδα, καλύτερα να αφαιρέσεις κάποια βάρη για φέτος και να τα αφήσεις πιο πίσω. Κατά τη γνώμη μου προηγείται το παιδί στο γιατρό τον Αύγουστο και τα υπόλοιπα έρχονται σιγά-σιγά με υπομονή.

κ εγώ έτσι το βλέπω.

Φέφη μου και κορίτσια μου, όλοι μια χαρά ήμασταν από υγεία και σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες που είχατε τη σκέψη σας σε μένα.

;)

Φέφη, για τον μπαμπά σου που δεν ακούει και ασχολείται με διάφορες δουλειές το κάνει για να μην αισθάνεται άχρηστος και άρρωστος. Οι παλαιοί είναι αυτής της νοοτροπίας, ότι δηλαδή, αν αποσυρθούν από τις ασχολίες τους θα είναι σαν να αποσύρονται από τη ζωή.

δεν θέλω να αποσυρθεί. το έχω συζητήσει με τη γιατρό του. το να αποσυρθεί θα του κάνει κακό ψυχολογικά κ σωματικά.

η επαφή του όμως με φυτοφάρμακα, λιπάσματα είναι απαγορευτική, αφού κατά τις μελέτες που έχουν γίνει ενδεχομένως ευθύνονται για την ασθένεια αυτή.

ο φεφομπαμπάς όχι μόνο ασχολείται με τα φυτοφάρμακα των δικών του χωραφιών, αλλά από εργασιομανία αναλαμβάνει κ τα φυτοφάρμακα κ άλλων συγγενών του...που δεν θέλουν ούτε να δουν-όχι να πιάσουν- αυτά τα δηλητήρια! εκεί είναι που γίνομαι έξαλλη!οι άλλοι προσέχουν την πάρτη τους κ εκείνος κάνει τον Χριστό!

Μπορείς να αντικαταστήσεις όπως ήδη κάνεις τα ούλτρα λεβούρ με το γιαούρτι που έχει καλλιέργεια. Δεν είναι απαραίτητα και τα δύο μαζί.

ναι, τα καλοτρώει! με μέλι πάντα. σκέτα δεν τα τρώει.

Και είναι και πολλά τα νέα σας, καλά που έβαλα για ύπνο την οικογένεια και όλος ο υπολογιστής είναι δικός μου. Αλλά, τώρα που κοιτάω το ρολόι είναι 1.40 ξινό θα μου βγει το μονορούφι.

Εύχομαι να τον βοηθήσει να βελτιωθεί όσο περισσότερο γίνεται.

μακάρι!

Περιστεράκι μου, αλλά και τα υπόλοιπα κορίτσια, είναι τόσο συγκινητικός ο τρόπος που γράφετε αυτά που αισθάνεστε. Εγώ χαίρομαι περισσότερο.

Ναι το άκουσα κι εγώ το πρωί στην τηλεόραση. Όπως ήδη λένε τα ανέκδοτα, μόνο ένας πικραμένος θα μπορούσε να αναλάβει αυτή τη στιγμή την πρωθυπουργία.

για τον πικραμμένο εκφράστηκα χθες.

για τον υπ. εσν να εκφραστώ;;;να μην εκφραστώ...

τον είχα καθηγητή, είναι ψυχοπαθής, σεξομανής κ κομπλεξικός-εγωπαθής!

πιο Λαλάκα καθηγητή δεν έχω γνωρίσει. νομίζει ότι μόνο αυτός είναι κ κανένας άλλος. άθεος, άθρησκος,τζάμπα κομμουνιστής-συριζιώτης, αλλά πολυτελείας, όπως κ οι υποδέλοιποι της παρέας του! τον χώρισε η καταπληκτική γυναίκα του που δεν ανεχόταν άλλο το κέρατο, τα έφτιαξε με μια φοιτήτριά του, την έκανε καθηγήτρια, αυτή του έφαγε διαμερίσματα-περιουσία κ μετά τον κεράτωσε με άλλον καθηγητή, τον οποίο παντρεύτηκε κ μαλλον χώρισε επίσης! έχει πάρει πολλές φοιτήτριες...αλλιώς δεν έμπαινες στο μεταπτυχιακό του! εκτός αν ήσουν αστέρι. εγώ αστέρι δεν ήμουν, ούτε είχα "καλλιτεχνική" φλέβα!

έτσι για να μην ψαρώνετε με τίτλους καθηγητής νομικής κλπ!

Είναι αδύνατον να αντέξω άλλο. Άφησα μόνο λίγα μηνύματα που θα τα διαβάσω αύριο. Για απόψε σας φιλώ και σας εύχομαι μια γλυκιά καληνύχτα, γλυκιά όσο και η υποδοχή που μου κάνατε.

μάκια σου!

Καλημέρα!

Εμείς σήμερα τρώμε πατάτες στο φούρνο (το κοτόπουλο, όπως λέει και η μαμά μου, το' σκασε, οπότε έμειναν οι πατατούλες μόνες)

Eviri, welcome back! Ετοιμαζόμαστε για τη βάφτιση, αλλά στο πολύ χαλαρό. Εχουμε κλείσει εκκλησία και μαγαζί (θα κάνουμε τραπέζι πιο πολύ για το νονό, αφού όταν μας πάντρεψε τα (οικογενειακά) προβλήματα δε μας το επέτρεψαν). Εχω κανονίσει για τα γλυκά, έχω αποφασίσει για τις μπομπονιέρες (θα τις φτιάξω μόνη μου). Μένει μόνο ο φωτογράφος (είμαι στο ψάξιμο, γιατί δεν έμεινα ευχαριστημένη από αυτόν που είχα στο γάμο), το δώρο του νονού και τα ρούχα που θα φορέσουμε εγώ και ο άντρας μου.

Όσον αφορά τη δυσκολία και την επικινδυνότητα του επαγγέλματος των πολιτικών, δεν το είχα δει από αυτή τη σκοπιά το θέμα. Μάλλον, έχεις δίκιο, τελικά...

σιγά μην τους λυπηθώ!

καλημέρα ηλιαχτίδα!

σήμερα τρώμε αρακούλι.

χθες έκανα πεταλούδες με σάλτσα ντομάτας, τόνου, κρεμμύδι, βασιλικό, μαϊντανό!!!!!

να σας πω να γελάσετε. όσο χθες περιμέναμε στο ιατρείο...ήταν στο χώρο κ μια μαμά με την κόρη της-μεγάλη κοπέλα. η μαμά μασούσε τσίχλα με ανοιχτό στόμα. η σύσα δεν το είχε ξαναδει κ νόμιζε ότι έτρωγε φαγητό!

αρχίζει να κάνει τις μασητικές κινήσεις επιδεικτικά κ με θόρυβο "νιαμ νιάμ νιαμ, νότιμοοοοοοοοοοο φαγητόοοοοοο!!!!!!"

έπεσε πολύ γέλιο!!!!:oops:

φιλάκια πολλά!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!δεν θα σχολιασω τιποτα αλλο εκτος απο το οτι η ΕΒΙΡΙ ΓΥΡΙΣΕ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ!!!!!!!!!επιτελους δημαρχεσσα μας,μας ειχες λειψει!!

εχθες κλεισαμε το κρεββατακι κ ειδαμε κ διαφορα που χρειαζομαστε!αχ το ποσο χαρηκα δεν λεγεται!με επιασε μια γλυκια αγωνια,θελω τον στρουμφουλη αγκαλιτσα.μωρε το γραφω κ βουρκωνω,πφφφφφ ορμονες χιχιχι!

λοιπον τα αφηνω αυτα κ ας γραψω για το σημερινο μενου!σημερα θα φαμε μουσακα,περιμενω την μανουλα να ρθει να το ετοιμασουμε παρεα!δηλ εγω θα ειμαι ο σεφ κ θα δεινω διαταγες κ η μανουλα βοηθος κ θα εκτελει χαχαχαχα!

φιλακια πολλα σε ολες!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαγειρισσες!!!

Το πρωί έφυγα με ήλιο αλλά ήδη έχει μια συννεφια......άλλο πράγμα!

Χθες πήγα στην κλινική αλλά δεν είδα την μικρούλα μας γιατί τα βγάζουν αργά και είχα την Λ. με την μαμά μου κάτω να κόβουν βόλτες!

Σε φωτο πάντως που την είδα είναι κούκλα!!! Το ίδια και η μανούλα! Ήτανε κουκλίτσα η ξαδέρφη παρόλη την ταλαιπωρία! Ο δε ξάδερφός μου, δεν το συζητώ...χεσμένος!!!!:tongue:

Μου ήρθανε μνήμες τόσο όμορφες....

αχ, δεν ξεχνιούνται αυτές οι στιγμές. κ εμένα μου έλλειψαν!

Για σήμερα δεν μαγείρεψα γιατί ο χάμπυ θα φάει τονοσαλάτα, η Λ. ρυζι με μοσχάρι απο την μανούλα κι εγώ κάτι θα βρω!!!

Και πολύ καλά έκανες!

Ετσι ακριβώς είναι, όπως τα λες! Εχουμε τόσα αγαθά, δεν εκμεταλευόμαστε τίποτα απολύτως, και περιμένουμε να μας ταΐσει η Ευρώπη!

Φέφη χαρηκα που πάτε καλύτερα! Είδες τι διαφορά έχει το παιδί τώρα που παίρνει την κατάλληλη αγωγή;

ναι. ήταν άχρηστη η παλιά γιατρός! μας είχε ταλαιπωρήσει κ το περασμένο φθινόπωρο!

Μου έκανε εντύπωση για τα ούλτρα... Σου το δικαιολόγησε; Γιατί κι εμένα ο παιδίατρος μου τα έδωσε και αν υπάρχει θέμα θα ήθελα να το ξέρω.

επί της ουσίας είπε ότι δεν πολυκάνουν δουλειά αυτά, άμα έχει ο οργανισμός ευαισθησία. εγώ επέμενα ότι σε εμένα προκαλεί γυναικολογικό πρόβλημα η αντιβίωση κ παίρνω κ γι' αυτό μήπως θα έπρεπε να πάρει κ το παιδί, για το έντερό του, για μυκητίαση κολπική κλπ.

της δίνω γιαούρτι του είπα. μου απάντησε ότι μια χαρά τα κάνω ήδη!:|

Εβιρι κι εδώ ο καιρός ετσι είναι! Από τους 30 πέσαμε στους 11!!!

Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!!!!:tongue::tongue:

θεά!

Ζωπ κράτα γερά! Ξέρω πολύ καλά τι εννοείς... Η μαμά μου ετοίμαζεται να κλείσει το μαγαζί και πολύ την πονάει....Ελπίζω να αντέξετε και εσύ και ο άντρας σου!

πολύ λυπάμαι!

καλημερα καλημερα σε ολη την ομορφη παρεα. τι κανετε???εμεις ειμαστε με βηχα. χθες βραδυ δεν εβηχε καθολου αλλα το πρωι, οση ωρα ημασταν σπιτι δεν σταματησε. θα δουμε πως θα παει και σημερα:rolleyes::rolleyes:.

μακάρι να το ξεπεράσει!

τι καιρος και αυτος!!!εφυγα με ηλιο απτο σπιτι και τωρα βρεχει!!!!για σημερα τρωμε συκωτι που εψησα χθες βραδυ με καμμια σαλατουλα και θα φτιαξωω και μια πιτσα το βραδυ και ειμαστε οκ:D:D

έχω να φάω συκώτι χρόνια!μμμμμ!!!

χθες περασαμε ενα ησυχο απογευμα παιζοντας και οι τρεις μας και πολυ χαιροταν το σπλαχνο μου!!!:):)

μπράβο σας!

φεφη χαιρομαι που πατε καλυτερα. αφου συνεχιζει και την αντιβιωση , θα γινει εντελως καλα σε λιγες μερες. σημ την στειλατε στο σχολειο??

εννοείται την πήγα κ χθες κ σήμερα. η δασκάλα της μου είπε ότι είναι πολυ καλό παιδί κ το καταχάρηκα!;)

γελασα με το ωραιγιο!!!η δικια μου μπουμπου λεει ωαιο:D:D(κανενα συμφωνο , περιττο!!!)

σε λίγους μήνες θα δεις θεαματική βελτίωση.

ελενη πολυ ομορφες στιγμες περιγραφεις!!!αυτες οι πρωτες μερες ειναι αλυσμονυτες!!!

περιστερακι τον λουσατε τον νεοφωτιστο??τι καλη μανουλα που εισαι??!!!

ηλιαχτιδα καλες ετοιμασιες με τη βαπτιση σας.

μεταξια το ενα πισω απτο αλλο???:evil::evil::evil:τι γκαντεμια???ειναι σιγουρο η εικασιες??

ελενη αγγλια, πες τα χρυσοστομη!!!!ποσο συμφωνη με βρισκουν ολα αυτα, δε φανταζεσαι!!!!

καλημερα σε ολες, φιλακια.θα μπω παλι αργοτερα

μάκια σου αγαπούλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


άννα μου, εδώ εμείς που είμαστε ξένες κ θέλουμε να κλάψουμε από χαρά μαζί σου!!!!!

όταν θα φτάσει εκείνη η ιερή ώρα να τον αγκαλιάσεις, να ξέρεις ότι κάποιες χαζοχαρούμενες θα βρέξουμε τους υπολογιστές μας από χαρούμενα δάκρυα!

ήδη βούρκωσα ......όλα καλά να σας πάνε καρδιά μου!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλημερα σε ολη την ομορφη παρεα. τι κανετε???εμεις ειμαστε με βηχα. χθες βραδυ δεν εβηχε καθολου αλλα το πρωι, οση ωρα ημασταν σπιτι δεν σταματησε.

Ελπίζω να μην είναι τίποτα και να μείνει εκεί!

με επιασε μια γλυκια αγωνια,θελω τον στρουμφουλη αγκαλιτσα.μωρε το γραφω κ βουρκωνω,πφφφφφ ορμονες χιχιχι!

Η πιο γλυκειά προσμονή.... Απόλαυσέ το κοριτσάκι μου και κλάψε ελέυθερα! Ζήσε αυτή την μοναδικότητα και αυτή την μαγεία σε όλο της το μεγαλείο! Και να είσαι σίγουρη πως τη μέρα που θα γεννήσεις θα πέσει πολύ κλάμα στο καφέ!(χαρά που θα κάνει το πλαίσιο!):rolleyes:

Αυτες οι ορμόνες ξέρεις, δεν υποχωρούν ποτέ! Μη σου πω το αντίθετο... Θα τον βλέπεις να κοιμάται και θα σε παίρνουν τα ζουμιά άνευ λόγου! Χαζομαμά τελείως όπως κατάλαβες!!!!;)

Γεια σου ρε Συσα!!!! Μια χαρά της ξηγήθηκε της κυρίας!!!!:tongue:


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!

Χτες τελικά δεν μπήκα καθόλου ιντερνετ από το σπίτι καθώς ο μικρός κοιμήθηκε 11,30 και στην συνέχεια τον ακολούθησα κι εγώ!

Ευελπιστώ σήμερα το βράδυ να την κάνω την προσπάθεια στο φατσοβιβλίο!

Μόλις με πήρε τηλ ο σύζυγος. Το αφεντικό τους, λέει, σκοπεύει, λέει, να τους τον κάνει (τον μισθό εννοείται - μην παραξηγηθούμε κιόλας) 700 ευρώ μικτά !!!! χα χα χα χα ήτο ΔΙΠΛΟ το ΧΤΥΠΗΜΑ ! Και όλως περιέργως... δεν με έχει χτυπήσει το εγκεφαλικό.... να τονίσω ότι λεφτά δεν υπάρχουν (στην Ελβετία, στην άκρη του περβαζιού κλπ κλπ) :-P είμαι σε μια κατάσταση μλκς να το πω.... δεν ξέρω πώς ακριβώς θα ήταν το σωστό, αλλά δεν με αγγίζει...

του είπα να του πει ναι τώρα και να ψάξει γι' άλλα... 700 μπορεί να είναι και πάλι (δεν ξέρω, λέω) αλλά να μην είναι 9 το πρωί με 9 το βράδυ...

Αν πρόκειται να τους τον ρίξουν τόσο πολύ τον μισθό για τόσες ώρες τότε καλά του είπες να κοιτάξει αλλού. Τουλάχιστον να τον έχεις περισσότερες ώρες κοντά σου!

Τί να ψηφίσω τώρα εγώ μου λέτε ???? Βασικά με χαλάει απίστευτα το γεγονός πως εμπιστοσύνη δεν έχω σε κανέναν ουσιαστικά...

Βρισκόμαστε ακριβώς στην ίδια κατάσταση!

Διαβάστε εδώ ένα άρθρο που μιλάει για την πτώχευση του Βαρουφάκη.. :cool:http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2012/02/blog-post_8893.html

θα το μελετήσω με την πρώτη ευκαιρία.

Υπάρχουν και κάτι βρακάκια (Mothrc..re) που είναι απορροφητικά, εκπαιδευτικά και καλά.

Δεν ήξερα ότι υπάρχουν τέτοια βρακάκια! Θα τα δοκιμάσω κι εγώ!

πολύ στενοχωρέθηκα κάντυ μου για τα νέα του Μ...

γυρίσαμε από παιδίατρο κ βλέπουμε μίκυ κλαμπ χάουζ. συνεχίζουμε αντιβίωση μέχρι κ την τρίτη, όπως κ εισπνεόμενα. διακόπτουμε τα σίνγκιουλαιρ.

καλά πάει. μπορεί να πηγαίνει παιδικό ή να μένει σπίτι με τις γιαγιάδες.

τον εχωσε τον φέφο στη ερώτησή μου για παιχνίδι στο χορτάρι, χώματα, κλπ.

άστο ελεύθερο το παιδί .....

Το κατάλαβε ο φέφος?????

Μπράβο που πάτε καλύτερα!

"...Πολύ δουλειά (χωρίς πολλά λεφτά...), πολύ ανησυχία για την οικονομικοπολιτική κατάσταση (είμαστε και οι δύο ελεύθεροι επαγγελματίες και μπορείτε να φανταστείτε τι σημαίνει αυτό - τι βλέπουν τα μάτια μας και τι προβλέπουν...),

Υπομονή χρειάζεται τώρα!!

ο μικρός έχει ψιλοκουραστεί και με ψιλοπρήζει με τα διαβάσματα, ταυτόχρονα άνοιξε ο καιρός κι άρχισαν κάργα οι παιδικές χαρές/ποδηλατάδες κ.λ.π., μέσα σε όλα έχει και συνεχείς πρόβες για τις παραστάσεις με τα εξωσχολικά του, τρέχουμε και στις εκδηλώσεις παιδιών φίλων και συγγενών,

Πως να μαζέψουν το μυαλό τους να διαβάσουν όταν ξέρουν ότι τους περιμένει το παιχνίδι έξω????

δεν κοιμάμαι και πολύ καλά (οι λίγες ώρες είναι δεδομένες αλλά και η ποιότητα δεν είναι καλή τελευταία) (ίσως να έχει μηδενιστεί ο σίδηρός μου πάλι) (ίσως να είναι εαρινή κόπωση) (ίσως και κρίση ηλικίας, είχα πρόσφατα γενέθλια) (και το βάρος όλων των εξελίξεων στην Ελλάδα). Πάντως είμαι πολύ κάπως... Ούτε διακοπές δεν έχω όρεξη να σχεδιάσω...:? κι αν εγώ δεν μιλάω για θάλασσα, τα πράγματα είναι ανησυχητικά.:|

Πληρώνουμε αμαρτίες άλλων και μας έχουν καταντήσει σαν τα ζόμπι!

Εντωμεταξύ, αυτές οι μέρες είναι και ιδιαιτέρως βαριές από μόνες τους... την Κυριακή είναι το ετήσιο μνημόσυνο της φιλενάδας μου... Πέρσι, τέτοιες μέρες μιλάγαμε ακόμη, σχεδιάζαμε τι θα κάνουμε μαζί αφού ξεπεράσει τα προβλήματά της, ήταν εδώ... Μου λείπει τόσο πολύ... Όμως...

Λυπάμαι για την απώλεια σου. Να ζεις πάντα με την γλυκιά ανάμνηση της φίλης σου!

Τέλος πάντων, συγνώμη που σας μαύρισα. Μετά από αυτό το ντελίριο κατάθλιψης:mrgreen:, υπόσχομαι να επανέλθω και με χαρούμενα γεγονότα!! Είπαμε, η ζωή είναι δύσκολη αλλά πανέμορφη...!!:grin:"

Θα τα καταφέρουμε! ΄Ετσι δεν γίνεται πάντα?

Πολλά φιλιά σε όλες σας παλιοκόριτσα!:tongue:

Και από όλες μας έχεις φιλιά!

έντιτ : Πότε προβλέπεται να ξαναμπεί η Φούμπι...?


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα όμορφα μαγειροκόριτσα!!!

Καλώς την Ζωπ μας!!!Μας έλειψες...Λυπάμαι πολύ για την φίλη σου...

Εβίρι μου,χαρά στο κουράγιο σου,που διάβασες τόσα ποστ!!!

Εβίρι και Ζώπυρον σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας για το περιστεράκι μου,το οποίο χθες μπανιαρίστηκε ολόκληρο και ακολουθήθηκε όλη η διαδικασία με το μάζεμα του πρώτου νερού.Μόνο που το μικρουλάκι μου έχει βγάλει κάτι κοκκινίλες στο κορμάκι του,σαν δροτσίλα.Είναι από τη Δευτέρα και μάλλον οφείλεται στο λάδι και στην...απλυσιά

Αννούλα πόσο χαίρομαι με τη χαρά σου!!!Καλές ετοιμασίες και να ξέρεις πως όταν έρθει η μεγάλη μέρα θα πλαντάξουμε στο κλάμα όλες μαζί...

Νύχι-μαλλί από τη βάπτιση στη θέση τους!!Καθαρίζω,μαγειρεύω,σιδερώνω και κάνω τα πάντα όλα του νοικυριού με χάρη κι ομορφιά...

Ε κι εντάξει,σα να τα παραείπα...Δεν ξεπέρασε η αναδόμηση το μπάτζετ της βάπτισης...

Φέφη και Ελεν Ελλάδα με ακούτε;Ξεκινώ οδοντίατρο από βδομάδα...Εκεί οφείλονται μάλλον τα λευκά τα αυξημένα...Δεν έχω καμια ενόχληση,αλλά ψάχτηκα λίγο και είδα μια μυτούλα σαν απόστημα στη θέση που ήταν παλιά ο φρονιμήτης.Ρώτησα την οδοντίατρο και μου είπε γι'αυτό έχω αυξημένα λευκά...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμένα μου τη δίνουν περισσότερο οι αδιάφοροι γονείς από τα ζημιάρικα παιδιά. Δυστυχώς, τα μισά πράγματα στο δικό μας σπίτι τα έχουν χαλάσει ξένοι (μικροί-μεγάλοι) και δεν έχω πει τίποτα επειδή ντρέπομαι.

Λες και τα έγραψα εγώ!!!

Αγγελική και Ελένη μαζί με Λουκία με 'γεα τα μαλλιά.

Ευχαριστώ!

Όχι Αγγελική μου, προτιμώ να μην ανακυκλώνω πράγματα που με στενοχώρησαν και που θέλω να μείνουν στο παρελθόν. Θέλω να κοιτάξω μπροστά και να γελάσω και να χαρώ μαζί σας.

Κανένα πρόβλημα Εβιράκι μου! Μας αρκεί που είσαι πάλι στην παρέα μας!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...