Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Alex@ είπε:

      Καλημέρα!!! Πήρα το αποτελεσμα της χοριακης 295!!

      Καλησπέρα! Συγχαρητήριαααα!!! 🧡

      5 ώρες πρίν, Maraki S. είπε:

      Βγήκα από την ωοληψία, όλα καλά είχα φοβηθεί γιατί είχαμε 4 ωάρια δει στους υπερήχους και το βράδυ ξαφνικά είχα έναν οξύ πόνο στην δεξιά ωοθήκη που με ξύπνησε. Φοβόμουν ότι θα τα έχανα πριν φτάσω στο χειρουργείο. Δεν θα το πιστέψετε, αλλά μου είπαν ότι έβγαλαν 8 ωάρια! Να δούμε τώρα πόσα θα γονιμοποιηθούν και πόσα θα μείνουν αλλά είμαι πολύ χαρούμενη!

      Μπράβο κορίτσι μου! Καλές γονιμοποιήσεις εύχομαι! Θα περιμένουμε νέα σου!🙂

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχαριστώ 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Σήμερα θα κάνουμε μπανάκι στο περιστεράκι μας και θα μαζέψουμε το νερό,να το δώσουμε στον παπά να το ρίξει στο χωνευτήρι του ναού...

Χαίρομαι πολύ που ο περιστέρης το έχει πάρει ζεστά το θέμα και δεν θα έχουμε ντράβαλα...

Και μια μέρα που θα κάνει καλό καιρό θα πάω στη θάλασσα να ξεπλύνω τα ρούχα που χρησιμοποιήθηκαν

Και το Σ/Κ θα πάμε χωριό,όπου και θα έχουμε την πρώτη μας Θεία Κοινωνία

Πολύ χαίρομαι!!

Χαζομαμούλα...κάργα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Αγνωστοι Αγγελική

Επειδή λέγονταν πολλά και διάφορα αυτές τις μέρες η κοπέλα αποκαλύφθηκε χθες και έδωσε συνέντευξη σε κρατικό κανάλι και στις τοπικές εφημερίδες

Και πολύ καλά έκανε

Γιατί άλλοι έλεγαν ότι δεν έγινε ποτέ κι είναι απλώς φήμη

Αλλοι ότι ηταν αντιδικία μεταξύ ζεύγους σε διάσταση

Αλλοι ότι η γυναίκα ηταν αλλοδαπή...ΤΙ ΡΑΤΣΙΣΜΟΣ!Λες κι αυτες δεν είναι μάνες...

Τίποτα απ' όλα αυτά δεν ίσχυε!

Και μάλιστα η ίδια δήλωσε ότι το Α.Τ αντέδρασε χλιαρά και της είπε να μην κυκλοφορεί βράδυ!!Ούτε αποτυπώματα στο καροτσάκι του παιδιού δεν πήραν

Που έχουμε καταντήσει, να περνάει μί α τετοια είδηση στα ψιλά και η αστυνομία να σου λέει μόνο κάτσε σπίτι σου!

Ας ελπίσουμε ότι δεν θα πικραθούμε κι άλλο!!!

Αγγελικούλα μη ξεχάσεις να με κάνεις φιλενάδα!!!:tongue:;)

Δεν θα το ξεχάσω Ελενάκι! Κάτσε να μπω και να δω τι θα δω!

Καλό μεσημέρι κοριτσάκι! Οπου να ναι σχολάω!!! Φιλάκια!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Τα τοποθετούμε είτε σε λαδόκολλα είτε τα καρφώνουμε όρθια σε φελιζόλ.

Είναι αυτό το λαχταριστό στη φωτο;Από τα γενέθλια;

Μπράβο Αφροδίτη για τις ωραίες ιδέες σου!!

Link to comment
Share on other sites

...........Λοιπόοοοοον δυστυχώς την Παρασκευή το απόγευμα έσκασε μια "μπόμπα" (είχα ήδη φύγει εγώ από το γραφείο αλλά μου τα είπαν)...

τύπου ότι ο μεγάλος ενημέρωσε τον Δ/ντή μας πως θα το κλείσει το μαγαζί... Σεπτέμβρη με Οκτώβρη ενώ παράλληλα του έκανε μεγάλη μείωση μισθού (40%)....

και είμαστε μετέωροι... είναι σαν το μετέωρο βήμα του πελαργού...

Επίσημη ανακοίνωση από πουθενά... βέβαια, αυτό μας "συμφέρει" γιατί σημαίνει και κανονική αποζημίωση αλλά το μυαλό μου βουρλίζει...

δεν ξέρω τί θα κάνω ούτε με τα παιδιά, δεν μπορώ να κανονίσω τπτ ούτε καν να ψάξω για κάτι άλλο... μόνο ερχόμαστε εδώ και κοιταζόμαστε (αμίλητοι)...

Δεν ξέρω τί μύγα τον τσίμπησε και τέλος πάντων αφεντικό είναι ας κάνει ότι θέλει. Να μας πουν όμως... δεν δουλεύουμε από χόμπυ !

Πολλές στεναχώριες -όπως φαντάζεστε- πολλές έγνοιες... περάσαμε ένα απερίγραπτο Σ/Κ από πλευράς ψυχολογικής... ευτυχως που έχουμε τα ζουζούνια να κάνουν ζουζουνιές γιατί αλλιώς....

Δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα από αυτό το κλίμα ...

Κατά τα λοιπά, πήγα οδοντίατρο τελείωσα με τον καθαρισμό... για γέφυρα ή εμφύτευμα (τώρα) ούτε λόγος έτσι ??? :rolleyes:

Και να σας λύσω και το κουίζ της γιορτής: ο Νικόλας μας θα χορέψει ζεϊμπέκικο !!!!!! Μόνος του ! Άλα, άνοιξε κι άλλη μπουκάλα !!!! :-P Αφού σας λέω μας πήρανε γραμμή !!!! Το αντράκι μου !

Καντυ μου μη σκεφτεσαι δυσαρεστα, δε ξερει ακομα κανεις τι θα συμβει..Οταν και αν ερθει κατι τοτε το αντιμετωπιζουμε!Καλα για το Νικολα σου δε το συζητω να χορεψει ζεμπεκια! Λεβεντογεννα Κρητη!!! Ειδες τι γονιδια εχουμε?:tongue:

ΜΠΡΑΒΟ ΤΗΣ! ΕΙΝΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ!!!

δεν υπάρχει ο αντρούλης σου! να τον χαίρεσαι Αννούλα! γεροί κ αγαπημένοι!

ο φέφος τη μόνη φορά που έπιασε κατσαρόλα για μαγείρεμα ήταν στην εγκυμοσύνη μου. μας έκανε ρυζόγαλο! έκτοτε δεν ξαναφάγαμε από τα χερακια του!:P

ψέμματα μια ακόμα φορά έκανε μπιφτέκια με καθοδήγηση δική μου! είχε καεί το χέρι μου...:confused:

την κυριακή πήγε να κάνει ρύζι...κ το πέταξε!!!!

;)

πάω κ εγώ για τσιγάρο. έχω κ εγώ σεκλέτια...

ο πατήρ μου έχει χειροτερέψει στο πάρκινσον. του βρήκα έναν γιατρό στον ευαγγελισμό-αθήνα. να δούμε...δεν ακούει κ αυτά που του λέμε, του λέει η εδώ γιατρός του...

στο σπίτι θα βάλουμε αυτόνομη θερμανση-πολιτισμός! αλλά είναι πολλά τα λεφτά άρη, κ επιπλέον χρωστάνε ήδη αρκετοί τα απλά κοινόχρηστα, οπότε πώς θα βγουν τα κουκιά ντάρληνγκ ;

εμείς θέλουμε μετακόμιση γραφείου τέλη ιουνίου; με τί;

επίσκεψη στο αγλαϊα κυριακού Αύγουστο για το παιδί, με τί;

κ κατά τα άλλα ονειρεύομαι να κάνω το δωματιο του παιδιού επιτέλους!

με τί;

έτσι μου 'ρχεται να πεταχτώ να δω το καλύτερο δωμάτιο κ να τους πω κρατήστε τα από τον Μάρτιο!!!!!!!:evil:

θέλω κ κάτι ραφάκια στην κρεβατοκάμαρα! ομοιοτρόπως!

......μια ευφορία την έχω όπως διαπιστώσατε!

θα την παλέψουμε κ πάλι!:cool:

Καλε Φεφη, μη τον συνοριζεσαι τον αντρα σου επειδη δε ξερει να μαγειρευει..Εμενα που ΔΕΝ ξερει αλλα λεει οτι ξερει? Και επιμενει κιολας και οταν μαγειρευει αν δεν ειμαι εγω απο πανω να δινω οδηγιες ειναι κατι αγγλικες ανοστιες..ασε! Εν ολιγοις βεβαια ξερει να φτιαχνει κρεας με πατατες στο φουρνο, αυγα τηγανητα, μπριζολα και μακαρονια με κιμα. Σιγα σιγα τον μαθαινω να τα φτιαχνει με τον ελληνικο τροπο για να μ αρεσουν κιολας:D

Για την αυτονομη θερμανση πρεπει ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΔΗΠΟΤΕ να βαλετε..θυμαμαι παλια στην πολυκατοικια μας που επρεπε οοολοι να συμφωνησουν ωρες και γινοτανε πανικος. Ασε που κρυωναμε συνεχεια διοτι ηταν λιγες ωρες αναμενα! απο τοτε που πηγαμε σε σπιτι με αυτονομη θερμανση μας ερχεται πολυ φτηνοτερα και ζεσταινομαστε περισσοτερο! εγω βρε τι να πω που εδω αναβουμε καλοριφερ και το καλοκαιρι?

Για την επισκεψη στο νοσοκομειο θα πληρωσεις? Με την ασφαλεια σου τι γινεται? Σορυ αλλα αυτα με τις ασφαλειες δε τα ξερω..

Καλημέρα κοριτσάκια μου.

Μου λείψατε πολύ και αυτό ήταν που με έφερε πάλι πίσω στο πληκτρολόγιο του υπολογιστή. Η απόφασή μου να απέχω από το φόρουμ ήταν συνειδητή και προσωπική. Δε θα ήθελα να σταθώ και να επεκταθώ περισσότερο.

Θα προσπαθήσω να σχολιάσω λίγο περιληπτικά τα μηνύματα που γράψατε όλες αυτές τις μέρες.

Για σήμερα θα φάμε φασολάδα.

Καλως ορισες Εβιρι! Σεβαστη η αποφαση σου να ξεκουραστεις ιντερνετικα! Αλλα βαλε βρε ενα συντομο μσγ να μη νομιζουμε οτι κατι επαθες!;)

Κοριτσια δεν ξέρω πως να το γράψω για να μην φάνει κάπως, αλλά αυτή τη φορά πρέπει να ψηφίσουμε πολύ πολύ υπεύθυνα και να σκεπτόμενοι το μέλλον των παιδιών μας!

Νομίζω ότι κανένας μας δεν συμφωνεί με τα μνημόνια και τα μέτρα που μας επιβάλλουν, αλλά εδώ που φτάσαμε νομίζω πως δεν υπάρχει άλλη λύση....

Εχω νευριάσει πάρα πολύ με όλα αυτά που γίνονται τις τελευταίες μέρες γιατί όλοι από το πουθενά θέλουν να κυβερνήσουν επειδή πήραν μια ψηφο διαμαρτυρίας. Γιατί ψήφος διαμαρτυρίας ήτανε και όχι ψήφος επειδή τους θεωρούμε περισσότερο ικανους!

Ζητώ συγνώμη αν φαίνεται κάπως αλλά ο γραπτός λόγος δεν μπορεί να εξηγήσει τον τρόπο που τα λέω!

ελενη δε ξερω ποια ειναι η επομενη λυση πραγματικα και ΚΑΝΕΝΑΣ δεν ξερει..Εγω παρακολουθω πολυ το Sky News εδω Αγγλια και τη μια μερα λενε αλλα την αλλη αλλα. Μπορω να σου πω ομως οτι ολοι οι οικονομολογοι που εχουν μιλησει λενε οτι η λιτοτητα στην Ελλαδα ΔΕΝ αποδιδει και φερνει χειροτερα αποτελεσματα, αν ηταν να απεδιδε θα ειχε φανει μεχρι τωρα. Και μιλαμε για οικονομολογους απο μεγαλες εταιρειες, πολυεθνικες, με Νομπελ, καθηγητες απο London School of Economics κλπ.

Απο την αλλη τη μια λενε θα μας διωξουν απο το Ευρω, χτες λεγανε οτι ειναι μπλοφα της Γερμανιας προσπαθωντας να πιεσει καταστασεις..

Κοριτσακια σημερα μαλλον μακαρονια τρωμε:tongue: Πριν λιγο εφαγα ενα τεραστιο σαντουιτς ντροπη μου:oops:


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα θα κάνουμε μπανάκι στο περιστεράκι μας και θα μαζέψουμε το νερό,να το δώσουμε στον παπά να το ρίξει στο χωνευτήρι του ναού...

Χαίρομαι πολύ που ο περιστέρης το έχει πάρει ζεστά το θέμα και δεν θα έχουμε ντράβαλα...

Και μια μέρα που θα κάνει καλό καιρό θα πάω στη θάλασσα να ξεπλύνω τα ρούχα που χρησιμοποιήθηκαν

Και το Σ/Κ θα πάμε χωριό,όπου και θα έχουμε την πρώτη μας Θεία Κοινωνία

Πολύ χαίρομαι!!

Χαζομαμούλα...κάργα

νιώθω τη χαρά σου κ το καμάρι σου!

έτσι ήμουν κ εγώ!

Καλε Φεφη, μη τον συνοριζεσαι τον αντρα σου επειδη δε ξερει να μαγειρευει..Εμενα που ΔΕΝ ξερει αλλα λεει οτι ξερει? Και επιμενει κιολας και οταν μαγειρευει αν δεν ειμαι εγω απο πανω να δινω οδηγιες ειναι κατι αγγλικες ανοστιες..ασε! Εν ολιγοις βεβαια ξερει να φτιαχνει κρεας με πατατες στο φουρνο, αυγα τηγανητα, μπριζολα και μακαρονια με κιμα. Σιγα σιγα τον μαθαινω να τα φτιαχνει με τον ελληνικο τροπο για να μ αρεσουν κιολας:D

δεν με νοιάζει που δεν ξέρει. λέει όμως ότι παλιά...πριν τα φτιάξουμε, μαγείρευε! κ τον παινεύει κ η μαδερσίτα!!!!!:P

Για την αυτονομη θερμανση πρεπει ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΔΗΠΟΤΕ να βαλετε..θυμαμαι παλια στην πολυκατοικια μας που επρεπε οοολοι να συμφωνησουν ωρες και γινοτανε πανικος. Ασε που κρυωναμε συνεχεια διοτι ηταν λιγες ωρες αναμενα! απο τοτε που πηγαμε σε σπιτι με αυτονομη θερμανση μας ερχεται πολυ φτηνοτερα και ζεσταινομαστε περισσοτερο! εγω βρε τι να πω που εδω αναβουμε καλοριφερ και το καλοκαιρι?

άσε, είναι χαοτική κατάσταση με τις γενικές συνελεύσεις. αποφσίζουν πολλές ώρες, δεν πληρώνουν. λίγες, κρυώνουν!!!!

Για την επισκεψη στο νοσοκομειο θα πληρωσεις? Με την ασφαλεια σου τι γινεται? Σορυ αλλα αυτα με τις ασφαλειες δε τα ξερω..

για το παιδί, κ για τον μπαμπά μου, είμαστε προετοιμασμένοι, ψυχολογικά...όχι χρηματικά, για φακέλωμα! βέβαια, δεν έχουμε ακούσει τίποτα. αλλά όταν πας εκεί, δεν θα καθίσεις να το συζητήσεις. θα τα στάξεις!

άλλωστε, στον καθηγητή νομίζω πως ο μπαμπάς μου θα πάει στο ιατρείο του κ αυτός θα τον κατευθύνει...μπορεί κ να λέω αρλούμπες κ οι γιατροί να είναι κύριοι....δηλώνω άγνοια!

ελενη δε ξερω ποια ειναι η επομενη λυση πραγματικα και ΚΑΝΕΝΑΣ δεν ξερει..Εγω παρακολουθω πολυ το Sky News εδω Αγγλια και τη μια μερα λενε αλλα την αλλη αλλα. Μπορω να σου πω ομως οτι ολοι οι οικονομολογοι που εχουν μιλησει λενε οτι η λιτοτητα στην Ελλαδα ΔΕΝ αποδιδει και φερνει χειροτερα αποτελεσματα, αν ηταν να απεδιδε θα ειχε φανει μεχρι τωρα. Και μιλαμε για οικονομολογους απο μεγαλες εταιρειες, πολυεθνικες, με Νομπελ, καθηγητες απο London School of Economics κλπ.

Απο την αλλη τη μια λενε θα μας διωξουν απο το Ευρω, χτες λεγανε οτι ειναι μπλοφα της Γερμανιας προσπαθωντας να πιεσει καταστασεις..

Κοριτσακια σημερα μαλλον μακαρονια τρωμε:tongue: Πριν λιγο εφαγα ενα τεραστιο σαντουιτς ντροπη μου:oops:

άντε καλά! τί ντροπή!

εγώ χτύπησα μια κράτσα κράτσα αμυγδάλου ίον με το άσπρο χαρτί! πρωινιάτικο

κ τώρα φεύγω για τα σάντουιτς-τοστάκια!

αυτά τα λόντον σκουλ μας έκαψαν ελένη μου. πότε δούλεψαν τα πουλάκια υπουργοί σε θέσεις πραγματικής οικονομίας; από θεωρίες έμαθαν, από δουλειά, αγορά νάδα!να μην πω ονόματα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελένη από Αγγλία πιστεύω πως εδώ έχει πέσει τρελλή τρομοκρατία από τα ελληνικά ΜΜΕ περί καταστροφής της Ελλάδας αν δεν ψηφιστούν τα δύο μεγάλα κόμματα!

Λες και τώρα η Ελλάδα είναι καλά!

Η αλήθεια είναι πως στο σημείο που έχουμε φτάσει και να θέλουν οι Γερμανοί να επαναδιαπραγματευτούμε τους όρους του μνημονίου, δεν θα το κάνουν γιατί έτσι θα πάρουν <<αέρα>> οι υπόλοιπες χώρες που είναι στην ίδια φάση με μας.

Δεν ξέρω, μεγάλο το αδιέξοδο................


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Ελένη από Αγγλία πιστεύω πως εδώ έχει πέσει τρελλή τρομοκρατία από τα ελληνικά ΜΜΕ περί καταστροφής της Ελλάδας αν δεν ψηφιστούν τα δύο μεγάλα κόμματα!

Λες και τώρα η Ελλάδα είναι καλά!

Η αλήθεια είναι πως στο σημείο που έχουμε φτάσει και να θέλουν οι Γερμανοί να επαναδιαπραγματευτούμε τους όρους του μνημονίου, δεν θα το κάνουν γιατί έτσι θα πάρουν <<αέρα>> οι υπόλοιπες χώρες που είναι στην ίδια φάση με μας.

Δεν ξέρω, μεγάλο το αδιέξοδο................

Nαι φανταζομαι την τρομοκρατια που εχει πεσει εκει..αλλα εγω απορω αν συνεχιστει αυτη η κατασταση που θα οδηγησει? Ετσι και αλλιως σε πεινα και σε εξαθλιωση! Ειδες εσυ χωρες τυπου Ρουμανια, Αλβανια, που παει ο μισθος 150 ευρω να εχουν ανθισει οικονομικα? Η' μηπως πρεπει να γινουμε Κινα που η ανθρωπινη ζωη ειναι μηδαμινης αξιας? Να χαρω εγω οικονομικη ανθιση!Για να μην αναφερω το παραδειγμα της Ινδιας με τους εκκατομυρια εξαθλιωμενους πολιτες και την ελιτιστικη καστα δισεκατομυριουχων...

Ενα συμμαζεμα επρεπε και πρεπει να γινει και θα γινει, αλλα αλλο συμαζεμα αλλο Μνημονιο! Εδω η γενικη εκτιμηση ειναι οπως ειπα οτι η λιτοτητα δεν εχει αποδωσει αυτα που περιμεναν και χρειαζεται μια αλλη μεταχειριση. Οι καθηγητες που λεω Φεφη δεν ειναι υπουργοι ειναι πανεπιστημιακοι η' συμβουλοι επιχειρησεων. Αλλα σαμπως αν ηταν υπουργοι θα ειχαν κατι αλλο να μας πουν?

Εγω νομιζω οτι πρεπει αμεσα να γινει σταση πληρωμων των δοσεων, να γινει ενας πιο ευνοικος διακανονισμος. Στο μεταξυ πρεπει επιτελους η Εκκλησια, οι εφοπλιστες της Ελληνικης Ναυτιλιας και αλλοι που εξαιρουνται απο τη φορολογια να πληρωσουν. Εχετε ξανακουσει καμμια χωρα οπου η Ναυτιλια δεν φορολογειται???:evil: Ως δωρο λεει στους Ελληνες εφοπλιστες επειδη ειναι δευτερη δυναμη παγκοσμιως.

Και δεν μιλαω καθολου βεβαια για τις πλουτοπαραγωγικες πηγες της χωρας, τα πετρελαια, το φυσικο αεριο, λιγνητη, ηλιακη ενεργεια, κλπ που καθονται και περιμενουν..Εδω στην Αγγλια προσπαθουν λεει να εκμεταλλευτουν την ηλιακη ενεργεια!!!! Κ εμεις θα μπορουσαμε να ειμαστε self-sufficient μονο απο τον ηλιο και αγοραζουμε ακομα πετρελαιο!

Ασε πια για τον Τουρισμο, τοσες υποτιθεμενες καμπανιες και δεν εχω δει ΜΙΑ διαφημιση εδω για Ελλαδα! Αντιθετα για Τουρκια παμπολλες! Η Κυπρος δαφημιζει τουρισμο για ολο το χρονο λογω ευνοικου κλιματος, εμεις δε θα μπορουσαμε? Κρητη δεν εχει σχεδον καθολου χειμωνα. Βορεια Ελλαδα εχει εκπληκτικα χειμερινα θερετρα και χιονοδρομικα...

Ασε γιατι πηρα φορα!!!


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Ελένη δίκιο έχεις! Δεν εκμεταλλευόμαστε τα αγαθά που μπορούμε να πουλήσουμε και προμηθευόμαστε από άλλες χώρες!

Τι να πω.....

Λοιπόν σχολάω, καλό απόγευμα!

Φιλάκια!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

......

δεν ήθελε το σκατό να βάλει τζην παντελόνι ούτε τζην μπουφάν "εν το θέλω, ε μ' αρέσει". της έβαλα ένα άλλο παντελόνι κ μου λέει "ατό μ'αρέσει, είναι ωραίγιο!!!!!!!!" κ καμάρωνε!!!!!

βγάλαμε γούστα!!!!!

χαχα χα καταγράφηκε ! Είναι ωραίγιο !!!!!! Δεν υπάρχει το τέκνον σου... γέλασα πάλι, να είστε καλά !

....θερμανση-πολιτισμός! αλλά είναι πολλά τα λεφτά άρη, κ επιπλέον χρωστάνε ήδη αρκετοί τα απλά κοινόχρηστα, οπότε πώς θα βγουν τα κουκιά ντάρληνγκ ;

εμείς θέλουμε μετακόμιση γραφείου τέλη ιουνίου; με τί;

επίσκεψη στο αγλαϊα κυριακού Αύγουστο για το παιδί, με τί;

κ κατά τα άλλα ονειρεύομαι να κάνω το δωματιο του παιδιού επιτέλους!

με τί;

έτσι μου 'ρχεται να πεταχτώ να δω το καλύτερο δωμάτιο κ να τους πω κρατήστε τα από τον Μάρτιο!!!!!!!:evil:

θέλω κ κάτι ραφάκια στην κρεβατοκάμαρα! ομοιοτρόπως!

......μια ευφορία την έχω όπως διαπιστώσατε!

θα την παλέψουμε κ πάλι!:cool:

Κάααααπως θα την παλέψουμε Φεφ (κατά το sis, από το sister, με πιάνς?) !

Μόλις με πήρε τηλ ο σύζυγος. Το αφεντικό τους, λέει, σκοπεύει, λέει, να τους τον κάνει (τον μισθό εννοείται - μην παραξηγηθούμε κιόλας) 700 ευρώ μικτά !!!! χα χα χα χα ήτο ΔΙΠΛΟ το ΧΤΥΠΗΜΑ ! Και όλως περιέργως... δεν με έχει χτυπήσει το εγκεφαλικό.... να τονίσω ότι λεφτά δεν υπάρχουν (στην Ελβετία, στην άκρη του περβαζιού κλπ κλπ) :-P είμαι σε μια κατάσταση μλκς να το πω.... δεν ξέρω πώς ακριβώς θα ήταν το σωστό, αλλά δεν με αγγίζει...

του είπα να του πει ναι τώρα και να ψάξει γι' άλλα... 700 μπορεί να είναι και πάλι (δεν ξέρω, λέω) αλλά να μην είναι 9 το πρωί με 9 το βράδυ...

Τί να ψηφίσω τώρα εγώ μου λέτε ???? Βασικά με χαλάει απίστευτα το γεγονός πως εμπιστοσύνη δεν έχω σε κανέναν ουσιαστικά...

Διαβάστε εδώ ένα άρθρο που μιλάει για την πτώχευση του Βαρουφάκη.. :cool:http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2012/02/blog-post_8893.html

Εβίρι μου,

Χάρηκα τόσο πολύ που είστε καλά ! Κι εγώ το παθαίνω αυτό με την αποτοξίνωση, οπότε, σε καταλαβαίνω απόλυτα ! Welcome back !

Συμπεθερούλα μου,

Κοντομάνικη μπλουζίτσα της Σ με κοντό παντελονάκι, του γαμπρού σου επειδή ζεσταίνεται περισσότερο φανελάκι λευκό κοντομάνικο με το βρακί μόνον... έχουμε βλέπεις και το θέμα της πάνας και θέλω να του είναι όσο το δυνατόν πιο εύκολο να κατεβάσει λίγα ρούχα αν ξυπνήσει το βράδυ.

Ο Ν την βραδινή δεν την έχει κόψει.

κάπου είχα διαβάσει ότι πρέπει να ξυπνάει 2 εβδομάδες περίπου στεγνός για να προσπαθήσω αλλά ... δεν ! χθες από τύχη έγινε (και που τον άφησα με βρακί και που δεν κατουρήθηκε) αλλά λέω να τον προσπαθήσω και για την βραδινή ! Από την άλλη δεν βρίσκω τον λόγο να τον πιέσω ! Δεν ξέρω τί μου γίνεται κοινώς ! :rolleyes:

α Φέφ,

Τώρα που το παιδί κάνει τσιρλικοκό φόρα της πάνα βρακάκι έστω (αν και για εμένα προσωπικά είναι τελείως άβολες οι συγκεκριμένες) . Αλλά μόλις γίνει καλά και "σταθεροποιηθεί" το σύστεμ βάλ' της βρακί, αφού στο ζητάει !!!!! Κι η δικιά μας έτσι έκανε, εκείνη με παρότρυνε στην ουσία δλδ !:oops:

Υπάρχουν και κάτι βρακάκια (Mothrc..re) που είναι απορροφητικά, εκπαιδευτικά και καλά.

Link to comment
Share on other sites

πολύ στενοχωρέθηκα κάντυ μου για τα νέα του Μ...

γυρίσαμε από παιδίατρο κ βλέπουμε μίκυ κλαμπ χάουζ. συνεχίζουμε αντιβίωση μέχρι κ την τρίτη, όπως κ εισπνεόμενα. διακόπτουμε τα σίνγκιουλαιρ.

καλά πάει. μπορεί να πηγαίνει παιδικό ή να μένει σπίτι με τις γιαγιάδες.

τον εχωσε τον φέφο στη ερώτησή μου για παιχνίδι στο χορτάρι, χώματα, κλπ.

άστο ελεύθερο το παιδί .....

μου είπε όχι σε ούλτρα λεβούρ.

μας είπε να ξαναδοκιμάσουμε ψαράκι.

για τα εισπνεόμενα μου είπε ότι δεν παραλείπουμε δόσεις!!!!!!!ακόμα κ νωρίτερα τα δίνουμε, αλλά δεν παραλείπουμε!

ο γιατρός είναι τρελός χακεράκιας-κομπιουτεράκιας! η χαρά του φέφου!

τις πάνες βρακάκι τις έχω δοκιμάσει κ με ειχαν βολέψει παλιότερα που ασχολήθηκα με το γιογιο με την σύσα.

τώρα φοράμε μπέημπι λίνο σένσιτιβ.

προτιμάμε ελληνικά, είπαμε! προσπαθώ, όσο περνάει από το χέρι μου!

ο φέφος μια χαρά της έκανε τις μεσημεριανές εισπνοέςμόνος του!

είμαι ένα πτώμα!

με άγχωσαν πολύ με τη δουλειά...

φιλιά σε όλες!

για αύριο αρακούλι όλοι!

για σήμερα λέω να κάνω μακαρονάδα ή σαλατα..σέρνομαι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κάγκλυ μου, μια συγγενής μου μόλις ρύθμισε το θυρεοειδή της έμεινε αμέσως έγκυος. Μην ξεχνάς ότι έχεις δει και σημαδιακό όνειρο, σύντομα λοιπόν θα έχουμε ευχάριστα νέα από σένα.

Μεταξία μου, να ζήσετε σαν τα ψηλά βουνά και να γεράσετε μαζί με τον αντρούλη σου ευτυχισμένοι. Όσο για το άλλο ζήτημα, δεν ξέρω πώς μπορεί κάποιος να αντέξει εκταφή αγαπημένου του προσώπου, ακόμη δεν μπορώ να το διανοηθώ. Εύχομαι να φανείς δυνατή και ψύχραιμη.

Εσείς βγάζετε τα καλοκαιρινά ρούχα και αλλάζετε τις ντουλάπες. Εγώ δεν ξέρω τι να κάνω. Πάνω που έπιασαν οι ζέστες και έφαγα τον άντρα μου να φέρει από τη σοφίτα το κουτί με τα καλοκαιρινά μας, ξαναέπιασαν τα κρύα. Φανταστείτε ότι την Παρασκευή είχαμε περίπου 31 βαθμούς και το Σάββατο 13, είναι κατάσταση αυτή; Σήμερα πάλι έχουμε 10-11 και ξανά από την αρχή φοράμε μπλούζα-ζακέτα-μπουφάν.

Δωράκι τι έγινε με τη μυοκαρδίτιδα τελικά; Θα κάνεις περισσότερες εξετάσεις και πότε; Ελπίζω να περάσατε καλά στη μαμά σου. Καλή επιστροφή.

Ηλιαχτίδα, χαίρομαι που μπαίνεις πιο συχνά.

ντοντούκι=σεντούκι χαχαχαχαχα

Κορίτσια, με συγκινείτε που σας έλειψα, αλλά εμένα μου λείψατε περισσότερο.

mpirmpilina γεια σου κι από μένα. Καλώς ήρθες στο μαγειροκαφέ, πιάσε κουτάλα κι ερχόμαστε.

Μεταξία, έτσι και σου κάνει τα δόντια τόσο αστραφτερά σαν του Αλέξανδρου, θα είναι εύκολο να σε γνωρίσουμε σε ενδεχόμενη συνάντηση από κοντά και χωρίς να σε έχουμε ξαναδεί, αρκεί να χαμογελάς.

μόλις μου είπε ο λογιστής "μπήκαν τα λεφτά, πάρτα να τα φας" κ του απάντησα "να πας να .αμηθείς!":cool:

καλά δεν του είπα κάντυ μου;

Φέφη, καλά του είπες, αλλά αν τύχει ώρα ανοιχτή και πιάσει η ευχή;

Περιστεράκι, μη στενοχωριέσαι για το μπάτζετ αν ξεπέρασε αυτό της βάφτισης, εδώ που τα λέμε γυναίκες είμαστε και χρειάζεται πού και πού να φροντίζουμε λίγο την εμφάνισή μας, ειδικά όταν πρόκειται για τέτοιους λόγους όπως η βάφτιση του παιδιού μας. Καλά έκανες.

Τώρα που είδα να γράφετε για μακριά μαλλιά, εγώ τα είχα πάντα μέχρι τη μέση της πλάτης και μόνο μια φορά όταν ήμουν πολύ μικρή τα έφτασα μέχρι τη μέση. Η μεγάλη μου κόρη τα έχει αφήσει αρκετές φορές από μικρούλα μέχρι τη μέση της. Αργότερα τα ήθελε πιο κοντά μέχρι τη μέση της πλάτης ή μέχρι τους ώμους της. Η μικρή μου τα είχε πάντα μακριά. Πρώτη φορά μετά τη γέννησή της, της τα κόψαμε όταν ήταν 4 γύρω στα 10εκ. και δυστυχώς έφυγαν οι μπουκλίτσες που σχηματίζονταν στις άκρες. Από τότε δεν ξαναέκανε μπούκλες. Μετά μάκρυναν πιο κάτω από τον ποπό της. Στη ηλικία των 5,5 ετών της τα κόψαμε μακρύ καρέ, γιατί φώναζε ο άντρας μου ότι το παιδί σκάει στη ζέστη της Τζέντας και η ίδια δεν ήθελε τα κοκαλάκια. Μετά ξαναμάκρυναν πιο κάτω από τον ποπό της και της τα ξανακόψαμε ένα ασύμμετρο κούρεμα μέχρι τη μέση της πλάτης. Σήμερα είναι πάλι σχεδόν μέχρι τη μέση της, λίγο θέλουν για να τη φτάσουν. Εγώ πολύ την καμαρώνω γιατί έχω κι εγώ λατρεία στα μακριά μαλλιά.

Προχωράω στο διάβασμα σιγά-σιγά.

Link to comment
Share on other sites

Που είστε μαγειροπούλες μου?? Μαύρη πέτρα έριξα η άτιμη!:oops: Καλησπέρα!

Μεταφέρω τα νέα μου για να μην τα ξαναγράφω ::tongue:

"...εκτός από το ότι συχνά-πυκνά, το ίντερνετ με πνίγει...:roll: και σταματάει από μόνος του ο οργανισμός μου να θέλει να γράφει...:roll:, είμαι και κάπως...:?

Πολύ δουλειά (χωρίς πολλά λεφτά...), πολύ ανησυχία για την οικονομικοπολιτική κατάσταση (είμαστε και οι δύο ελεύθεροι επαγγελματίες και μπορείτε να φανταστείτε τι σημαίνει αυτό - τι βλέπουν τα μάτια μας και τι προβλέπουν...),

ο μικρός έχει ψιλοκουραστεί και με ψιλοπρήζει με τα διαβάσματα, ταυτόχρονα άνοιξε ο καιρός κι άρχισαν κάργα οι παιδικές χαρές/ποδηλατάδες κ.λ.π., μέσα σε όλα έχει και συνεχείς πρόβες για τις παραστάσεις με τα εξωσχολικά του, τρέχουμε και στις εκδηλώσεις παιδιών φίλων και συγγενών,

δεν κοιμάμαι και πολύ καλά (οι λίγες ώρες είναι δεδομένες αλλά και η ποιότητα δεν είναι καλή τελευταία) (ίσως να έχει μηδενιστεί ο σίδηρός μου πάλι) (ίσως να είναι εαρινή κόπωση) (ίσως και κρίση ηλικίας, είχα πρόσφατα γενέθλια) (και το βάρος όλων των εξελίξεων στην Ελλάδα). Πάντως είμαι πολύ κάπως... Ούτε διακοπές δεν έχω όρεξη να σχεδιάσω...:? κι αν εγώ δεν μιλάω για θάλασσα, τα πράγματα είναι ανησυχητικά.:|

Εντωμεταξύ, αυτές οι μέρες είναι και ιδιαιτέρως βαριές από μόνες τους... την Κυριακή είναι το ετήσιο μνημόσυνο της φιλενάδας μου... Πέρσι, τέτοιες μέρες μιλάγαμε ακόμη, σχεδιάζαμε τι θα κάνουμε μαζί αφού ξεπεράσει τα προβλήματά της, ήταν εδώ... Μου λείπει τόσο πολύ... Όμως...

Τέλος πάντων, συγνώμη που σας μαύρισα. Μετά από αυτό το ντελίριο κατάθλιψης:mrgreen:, υπόσχομαι να επανέλθω και με χαρούμενα γεγονότα!! Είπαμε, η ζωή είναι δύσκολη αλλά πανέμορφη...!!:grin:"

Είναι αδύνατον να διαβάσω τα μηνύματα τόσων ημερών! Μου έχει διαφύγει κάτι σοβαρό?:confused:

Από ένα γρήγορο τροχάδην : Να ζήσει το λεβεντοπεριστερόπουλο - γερό και δυνατό σαν τα ψηλά βουνά, περαστικά στη Συσούλα, ψυχραιμία στη Κάντυ μας για τα επαγγελματικά (κι αν την βρει να μου δώσει και μένα...) και βέβαια μια μεγάλη αγκαλιά κι ένα τρυφερό φιλί στην Εβίρι που μας ξανάρθε!! Εβιρούλα, ένοιωσα πως ήθελες να πάρεις τις αποστάσεις σου... κι έτσι δεν σου έστειλα ούτε πμ για να μην σε πιέσω.... Η Δώρα έχει μυοκαρδίτιδα?:shock:

Σήμερα μαγείρεψα κοτόπουλο στο φούρνο με πατάτες, με τις αντίστοιχες σαλατούλες.

Λέω να την πέσω νωρίς για ύπνο, να διαβάσω και λίγο - θα δείξει!

Ααα! Η Αννούλα μας κοντεύει να υποδεχτεί τον Στρουμφούλη? ΥΠΕΡΟΧΑ!!!:D

Πολλά φιλιά σε όλες σας παλιοκόριτσα!:tongue:

έντιτ : Πότε προβλέπεται να ξαναμπεί η Φούμπι...?


Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε εδώ ένα άρθρο που μιλάει για την πτώχευση του Βαρουφάκη.. :cool:http://tro-ma-ktiko.blogspot.com/2012/02/blog-post_8893.html

Ευχαριστούμε για το λινκ Κάντυ μου. Θα το διαβάσω με την πρώτη ευκαιρία γιατί τώρα ο σκληρός μου δεν λειτουργεί... Παρακολουθώ γενικά με πολύ ενδιαφέρον τον Βαρουφάκη.

Εγω νομιζω οτι πρεπει αμεσα να γινει σταση πληρωμων των δοσεων, να γινει ενας πιο ευνοικος διακανονισμος. Στο μεταξυ πρεπει επιτελους η Εκκλησια, οι εφοπλιστες της Ελληνικης Ναυτιλιας και αλλοι που εξαιρουνται απο τη φορολογια να πληρωσουν. Εχετε ξανακουσει καμμια χωρα οπου η Ναυτιλια δεν φορολογειται???:evil: Ως δωρο λεει στους Ελληνες εφοπλιστες επειδη ειναι δευτερη δυναμη παγκοσμιως.

Και δεν μιλαω καθολου βεβαια για τις πλουτοπαραγωγικες πηγες της χωρας, τα πετρελαια, το φυσικο αεριο, λιγνητη, ηλιακη ενεργεια, κλπ που καθονται και περιμενουν..Εδω στην Αγγλια προσπαθουν λεει να εκμεταλλευτουν την ηλιακη ενεργεια!!!! Κ εμεις θα μπορουσαμε να ειμαστε self-sufficient μονο απο τον ηλιο και αγοραζουμε ακομα πετρελαιο!

Ασε πια για τον Τουρισμο, τοσες υποτιθεμενες καμπανιες και δεν εχω δει ΜΙΑ διαφημιση εδω για Ελλαδα! Αντιθετα για Τουρκια παμπολλες! Η Κυπρος δαφημιζει τουρισμο για ολο το χρονο λογω ευνοικου κλιματος, εμεις δε θα μπορουσαμε? Κρητη δεν εχει σχεδον καθολου χειμωνα. Βορεια Ελλαδα εχει εκπληκτικα χειμερινα θερετρα και χιονοδρομικα...

Ασε γιατι πηρα φορα!!!

Πάρε κι άλλη φόρα, τα είπες όπως είναι τα πράγματα!!


Link to comment
Share on other sites

Φέφη για την αλλεργία δεν ευθύνεται ο μικρής διάρκειας θηλασμός του παιδιού, γι' αυτό μην κατηγορείς τον εαυτό σου. Δεν αποκλείεται να είναι κάτι παροδικό από την άποψη ότι, ο αλλεργιογόνος παράγοντας ίσως να βρέθηκε τυχαία μπροστά στη μικρή και στο μέλλον να μη βρεθεί απαραίτητα, ειδικά αν τύχει να εντοπίσετε ποιος είναι (πολύ δύσκολο). Εγώ πάντως γνωρίζω ότι, όταν κάποιος έχει αλλεργία σε κάτι, την έχει για μια ζωή. Είναι όμως αλήθεια κι αυτό που λέει η Έλεν, ότι μια αλλεργία μπορεί να εμφανιστεί ξαφνικά σε οποιαδήποτε ηλικία της ζωής μας, ενώ πριν δεν υπήρχε.

astil μπράβο για το αρμενονβίλ παγωτό. Το είχα δει κάποτε στη Βέφα και μου κίνησε την περιέργεια (και την όρεξη) να το φτιάξω, αλλά δεν το έφτιαξα ποτέ. Κατά την περιγραφή σου θα πρέπει να είναι πολύ ωραίο.

Τη δριστέλα σαν λέξη ούτε κι εγώ την ξέρω. Έχω ακούσει όμως ότι χαλιά και κουβέρτες πλένονται άριστα και με φυσικό τρόπο στο νεροτριβείο (λέξη που γνώριζα).

Κάγκλυ το παγωτό που σου είπαν τα κορίτσια με τα 3 υλικά (μόρφατ, ζαχαρούχο, εβαπορέ) είναι το πιο εύκολο και οικονομικό. Κι εγώ αυτό φτιάχνω και του ρίχνω μέσα κατά τη διάρκεια της ψύξης του, ό,τι τραβάει εκείνη τη μέρα η όρεξη της οικογένειας.

Αννούλα, το στρουμφομωράκι θα έρθει με το καλό στον κόσμο στην ώρα του και μόνο. Εγώ είμαι πεπεισμένη γι' αυτό και σου το υπογράφω.

Περιστεράκι, όπως είπαν και τα κορίτσια, ίσως είναι απλή ιωσούλα της εποχής που δεν εμφάνισε άλλα συμπτώματα τα ανεβασμένα λευκά.

Έλεν, τρίτη φορά σε πιάνει το στομάχι σου και ακόμη δεν έχει βρεθεί η αιτία. Ίσως πρέπει να κάνεις πιο πολλές και εξειδικευμένες εξετάσεις. Την περίπτωση της κολίτιδας την έχουν απορρίψει οι γιατροί;

Άννια μου, να φύγει να φύγει το κουμπάκι μέχρι τη γέννα, και μην το σκέφτεσαι όλα καλά θα είναι. Η μπεμπούλα σου θα είναι πολύ παιχνιδιάρα, ήδη ξεκίνησε με κρυφτό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...