Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

καλημερα, καλημερα!!!τι κανετε???εδω βρεχει εδω και 4-5 μερες. δεν εχει βγει ηλιος ουτε για δειγμα!!!!χθες δεν ειχα υπολογιστη στη δουλεια(παλι) και δεν μπορεσα να μπω. και στο σπιτι δεν προλαβα!!!η μικρη μου εχει βηχα, ξεκινησαμε αεριους, εισπνοες και βλεπουμε!!!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes:χθες την επιασε στον υπνο της και εβηχε μιση ωρα!!! κατα ταλλα ησυχια . στη δουλεια μουτρα μεχρι το πατωμα και εγω θελω να παρω πολυημερη αδεια επιγοντως!!!χρειαζομαι ανανεωση ΤΩΡΑ!!!!οχι αλλες αρρωστιες, οχι αλλο χειμωνα, οχι αλλη γκρινια!!!!

φεφη να χαιρεστε τον πολυουχο σας. δεν ειχατε αργια χθες λογω γιορτης???συνηλθατε απο την πλυμμηρα?? ?σας φιλωωωω:tongue::tongue:

σε αυτή την εταιρεία δεν έχουμε πολιούχο, δεν έχουμε αργία, έχουμε πάνω από όλα το συμφέρον του εργαζόμενου!:rolleyes:

μπαγκλαντές! αφού η κατασκευή είναι για τον φούτσο!

περαστικά στο σπλάχνο σου! κ γρήγορα να ξελαμπικάρεις!

κ εμείς 5.30 πάμε παιδίατρο!

ρε παιδιά...κοιμάται το βράδυ πριν τις εισπνοές! τί να κάνω; έχασε κ τις χθεσινοβραδινές!

μάκια σου!

α να πας κουρεύτρια κ εσύ να την δεις αλλιώς! πάρε κ την κουκλίτσα σου να αλλάξει παραστάσεις!

Καλημέρα ! Μου λέιψατε !

κ σε μας!

Η αλήθεια είναι ότι σας παρακολουθούσα "σιωπηλά"... :| (θα εξηγήσω περαιτέρω)

τα διάβασα...μακάρι να κρατηθείτε ως μαγαζί κ εσύ να κρατήσεις τη δουλειά σου!

Καταρχήν,

Τα μαγειρικά μας νέα: τπτ το ιδιαίτερο. Δευτέρα την βγάλαμε με περισσεύματα του Σ/Κ, εχθές έφτιαξα πατατοσαλάτα με τόνο και σήμερα θα κάνω αρακά (ή κατά Νικόλα "μπιζέλια") !!!!

Επανέρχομαι...

ζεμπεϊκιά! λεβεντόπαιδο ο Νικόλας! να τον χαίρεσαι μανούλα!

Πολλές στεναχώριες -όπως φαντάζεστε- πολλές έγνοιες... περάσαμε ένα απερίγραπτο Σ/Κ από πλευράς ψυχολογικής... ευτυχως που έχουμε τα ζουζούνια να κάνουν ζουζουνιές γιατί αλλιώς....

αυτό ξαναπές το! το ίδιο κ εμείς!

Δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα από αυτό το κλίμα ...

να μην το λες αυτό! να λες δόξα τω Θεώ που έχουμε την υγεία μας κ κυρίως τα παιδιά μας!

Κατά τα λοιπά, πήγα οδοντίατρο τελείωσα με τον καθαρισμό... για γέφυρα ή εμφύτευμα (τώρα) ούτε λόγος έτσι ??? :rolleyes:

σε νιώθω! κ εγώ θα ήθελα λεύκανση, αλλά τώρα καλή είναι κ η οδοντόκρεμα!

Και να σας λύσω και το κουίζ της γιορτής: ο Νικόλας μας θα χορέψει ζεϊμπέκικο !!!!!! Μόνος του ! Άλα, άνοιξε κι άλλη μπουκάλα !!!! :-P Αφού σας λέω μας πήρανε γραμμή !!!! Το αντράκι μου !

θα μας βάλεις φωτό! κανόνισε!

Καλημερούδια!!!!

Σήμερα τρώμε γεμιστούλια!

καλημερούδια!

εμείς τρώμε αρακά ο φέφος κ εγώ τοστ!

σου πρότεινα στο φ.μπ. τα κορίτσια από εδώ για φίλες, όλες τσεκαρισμένες κ επίσης σε έβαλα στην ομάδα! θα τα δεις το βράδυ.

να γράφεις σε μήνυμα ή στην ομάδα μόνο, καλύτερα!

Τα ευχάριστα νέα μας είναι πως η Σεμίνα έκοψε την πάνα το Σ/Κ !!! Είμαι τόσο χαρούμενη ! Και μάλιστα μου έχει κάνει ιδιαίτερη εντύπωση το γεγονός πως προχθές το βράδυ που της την φόρεσα πριν τον ύπνο, ήρθε και μάλιστα 2 φορές μόνη της την μια για τσίσα την άλλη για το άλλο και κάθησε στο γιογιό Κυρία !!!

Η δασκάλα της βέβαι μου είπε την Δευτέρα το απόγευμα που πήγα να τα πάρω το πρωί να της φοράω πάνα (για το σχολικό δλδ), αλλά εγώ το παιδί και βόλτα που το πήγα την Κυριακή το απόγευμα και χθες που είχαμε λογοθεραπεία την πήρα κανονικά με βρακί και ατύχημα δεν είχαμε... βέβαια πριν και μετά το αυτοκίνητο (εννοείται) την βάζω να κάτσει για την ανάγκη της... θα μιλήσω με την Ε και σήμερα μήπως και της φοράω μόνο το βρακάκι αυτό το πιο απορροφητικό !

Επίσης, χθες το βράδυ, για να είμαι ειλικρινής ΞΕΧΑΣΑ να βάλω πάνα στον Νικόλα και δεν κατουρήθηκε :shock:.... βρε μπας και οι φόβοι οι δικοί μας τα κρατάνε πίσω ???? :|

Τώρα τα είπα όλα όσα δεν είχα γράψει -σας ζάλισα I know-...

Πάω για τσιγάρο, έχω σεκλέτια...

τί λες τώρα!!!!!!!!!ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!ΝΤΟΥΠΙ!ΓΙΟΥΠΙ!!!!!!!!

ΕΥΓΕ!!!!!!κ στα δύο αγαπάκια κ κυρίως στην Σεμίνα! ατσίδα!

ρε παιδιά είμαι υπερβολική που δεν της την βγάζω της δικιάς μου; βγάζει μόνη της την πάνα, τσιτσιδώνεται ...αλλά είναι με αντιβίωση...με τα ανάλογα κακά...πώς να της βάλω βρακί;

μου ζητάει επίμονα "βρακί θέλω!!!!!" αλλά ... φοβάμαι ότι τζάμπα κόπος.

άσε που παλεύουμε όλο το απόγευμα να κάθεται στον καναπέ κ στο κουβερλί που στρώσαμε κάτω για να παίζει...

που΄την βρίσκεις πού την χάνεις κάνει ξαπλώνειν στο μάρμαρο!!!!!!κ μετά μαλώνει η μαμά κ ξανά κ ξανά...

θα ρωτήσω τον ντόκτορ! κ γι' αυτό!

σήμερα την πήγα παιδικό! χαράααααααα!!!!!!!θα την παραλάβει ο πατήρ από το σχολικό λεωφορείο!

δεν ήθελε το σκατό να βάλει τζην παντελόνι ούτε τζην μπουφάν "εν το θέλω, ε μ' αρέσει". της έβαλα ένα άλλο παντελόνι κ μου λέει "ατό μ'αρέσει, είναι ωραίγιο!!!!!!!!" κ καμάρωνε!!!!!

βγάλαμε γούστα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αννούλα μου, respect στον αντρούλη σου! Να τον προσέχεις σαν τα μάτια σου!

σε ευχαριστω Αγγελικη,οντως τον προσεχω αλλα η αληθεια ειναι πως εκεινος με προσεχει ακομα περισσοτερο!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Της το υπενθυμίζω συνέχεια όταν είμαστε σπίτι. Της έχω βάλει και το γιογιό στην κουζίνα τώρα μάλιστα για να έχει πιο εύκολη πρόσβαση !

Σου λέω ότι το παιδί είναι αστέρι !!!!

Έχει μεγάλο καημό :rolleyes: μην τυχόν και κατουρήσει την Μπάρμπι ή την Ντόρα ή την Μίνυ με την Νταίζη σου λέω !!! χα χα χα :cool:

ΜΠΡΑΒΟ ΤΗΣ! ΕΙΝΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ!!!

καλημερα κοριτσακια μου!Μεταξακι μου τα νεα της μικρουλας σου ειναι φοβερα!μπραβο,το παιδακι σου ειναι αστερι!!!!!!!!τελικα η πανα ειναι ενα μεγαλο θεμα για τις μανουλες ε?που θα παει θα τα μαθω κ εγω χιχιχι!κ οσο για την δουλεια,δυσκολοι καιροι για ολους.ευχομαι το καλυτερο για σενα!

κ ναι επιτελους κοντευω,πλεον φτανουμε στην πηγη κ ο στρουμφουλης θα μας δροσισει για τα καλαααααααα!!!!

Φεφι πως ειναι η μικρη?ελπιζω ολα να ειναι καλυτερα!

κοριτσια εχετε δικιο για τον παιδικο αλλα εγω ειμαι ως ποντια ειμαι αγυριστο κεφαλι κ αν κατι δεν το ζησω η ιδια δεν μπορω να το καταλαβω,οποτε παραμενω σταθερη στις αποψεις μου χαχαχαχαχαχα!!!

για σημερα θα φαμε μακαροναδα!φιλια σε ολες!

υσ,εχεθς ο αντρουλης μου εκανε μηλοπιτα(συνταγη απο το βιβλιο των διαβητ) κ εγινε απλα θεικη!καποια στιγμη θα σας την γραψω,αξιζει να την κανετε!

δεν υπάρχει ο αντρούλης σου! να τον χαίρεσαι Αννούλα! γεροί κ αγαπημένοι!

ο φέφος τη μόνη φορά που έπιασε κατσαρόλα για μαγείρεμα ήταν στην εγκυμοσύνη μου. μας έκανε ρυζόγαλο! έκτοτε δεν ξαναφάγαμε από τα χερακια του!:P

ψέμματα μια ακόμα φορά έκανε μπιφτέκια με καθοδήγηση δική μου! είχε καεί το χέρι μου...:confused:

την κυριακή πήγε να κάνει ρύζι...κ το πέταξε!!!!

;)

πάω κ εγώ για τσιγάρο. έχω κ εγώ σεκλέτια...

ο πατήρ μου έχει χειροτερέψει στο πάρκινσον. του βρήκα έναν γιατρό στον ευαγγελισμό-αθήνα. να δούμε...δεν ακούει κ αυτά που του λέμε, του λέει η εδώ γιατρός του...

στο σπίτι θα βάλουμε αυτόνομη θερμανση-πολιτισμός! αλλά είναι πολλά τα λεφτά άρη, κ επιπλέον χρωστάνε ήδη αρκετοί τα απλά κοινόχρηστα, οπότε πώς θα βγουν τα κουκιά ντάρληνγκ ;

εμείς θέλουμε μετακόμιση γραφείου τέλη ιουνίου; με τί;

επίσκεψη στο αγλαϊα κυριακού Αύγουστο για το παιδί, με τί;

κ κατά τα άλλα ονειρεύομαι να κάνω το δωματιο του παιδιού επιτέλους!

με τί;

έτσι μου 'ρχεται να πεταχτώ να δω το καλύτερο δωμάτιο κ να τους πω κρατήστε τα από τον Μάρτιο!!!!!!!:evil:

θέλω κ κάτι ραφάκια στην κρεβατοκάμαρα! ομοιοτρόπως!

......μια ευφορία την έχω όπως διαπιστώσατε!

θα την παλέψουμε κ πάλι!:cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου.

Μου λείψατε πολύ και αυτό ήταν που με έφερε πάλι πίσω στο πληκτρολόγιο του υπολογιστή. Η απόφασή μου να απέχω από το φόρουμ ήταν συνειδητή και προσωπική. Δε θα ήθελα να σταθώ και να επεκταθώ περισσότερο.

Θα προσπαθήσω να σχολιάσω λίγο περιληπτικά τα μηνύματα που γράψατε όλες αυτές τις μέρες.

Για σήμερα θα φάμε φασολάδα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΜΠΡΑΒΟ ΤΗΣ! ΕΙΝΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ!!!

δεν υπάρχει ο αντρούλης σου! να τον χαίρεσαι Αννούλα! γεροί κ αγαπημένοι!

ο φέφος τη μόνη φορά που έπιασε κατσαρόλα για μαγείρεμα ήταν στην εγκυμοσύνη μου. μας έκανε ρυζόγαλο! έκτοτε δεν ξαναφάγαμε από τα χερακια του!:P

ψέμματα μια ακόμα φορά έκανε μπιφτέκια με καθοδήγηση δική μου! είχε καεί το χέρι μου...:confused:

την κυριακή πήγε να κάνει ρύζι...κ το πέταξε!!!!

;)

πάω κ εγώ για τσιγάρο. έχω κ εγώ σεκλέτια...

ο πατήρ μου έχει χειροτερέψει στο πάρκινσον. του βρήκα έναν γιατρό στον ευαγγελισμό-αθήνα. να δούμε...δεν ακούει κ αυτά που του λέμε, του λέει η εδώ γιατρός του...

στο σπίτι θα βάλουμε αυτόνομη θερμανση-πολιτισμός! αλλά είναι πολλά τα λεφτά άρη, κ επιπλέον χρωστάνε ήδη αρκετοί τα απλά κοινόχρηστα, οπότε πώς θα βγουν τα κουκιά ντάρληνγκ ;

εμείς θέλουμε μετακόμιση γραφείου τέλη ιουνίου; με τί;

επίσκεψη στο αγλαϊα κυριακού Αύγουστο για το παιδί, με τί;

κ κατά τα άλλα ονειρεύομαι να κάνω το δωματιο του παιδιού επιτέλους!

με τί;

έτσι μου 'ρχεται να πεταχτώ να δω το καλύτερο δωμάτιο κ να τους πω κρατήστε τα από τον Μάρτιο!!!!!!!:evil:

θέλω κ κάτι ραφάκια στην κρεβατοκάμαρα! ομοιοτρόπως!

......μια ευφορία την έχω όπως διαπιστώσατε!

θα την παλέψουμε κ πάλι!:cool:

Καλημέρα κι από εμένα!

Φέφη, εννοείται ότι θα την παλέψετε. Υγεία να έχουμε να αντέχουμε!

Κι εγώ σε παρόμοια φάση είμαι. Σε λιγότερο από μήνα έφυγαν 425 ευρώ μόνο για γιατρούς του παιδιού. Μας έκατσε και η ασφάλεια του αυτοκινήτου άλλα 245 (σύνολο 670, χωρίς να φάμε, χωρίς λογαριασμούς, χωρίς γάλα και φαγητό του παιδιού). Και φαντάσου ότι δουλεύει μόνο ο άντρας μου εδώ και 14 μήνες. Τελείωσε και το επίδομα ανεργίας μου πριν 4 μήνες... μια ομορφιά.

Ετοιμάζω και τη βάφτιση του παιδιού (30 Ιουνιου)...

Να δω πώς θα βγουν όλα τα έξοδα...

Νομίζω, πάντως, πώς όλοι στο ίδιο καζάνι βράζουμε.

Κατά τ' άλλα, εμείς σήμερα τρώμε μακαρονάδα με τυράκι.


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

εβίρι μου, χάρηκα που διάβασα μήνυμά σου! γιατί όμως μας το έκανες αυτό; δεν αντέχουμε χωρίς εσένα! εύχομαι να είστε όλοι καλά στην οικογένεια!!!!!

Ηλιαχτίδα μου, κουράγιο! υγεία να έχουμε κ θα τα βολέψουμε! έχει ο Θεός!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Κάνυ ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου, να είσαι καλά!!! Μπράβο για τα γλυκά παιδάκια σου και για την πάνα και για το χορό του Ν. Είναι τρέλα τα μικρά στις σχολικές γιορτές. Κάθε χρόνο στη δουλειά τρελαινόμουνα να βλέπω τις πρόβες τους ειδικά απο τα πρωτάκια. Εχομαι για τη δουλειά να γίνει ότι καλύτερο.

Αφροδίτη εδώ δεν έχουμε βροχή, αλλά ένα κρύο το έχει. Περαστικά στην κουκλίτσα σου.

Αγγελική έκανες φ. μπ.? να με κάνεις και μένα φίλη.

Φέφη εύχομαι το καλύτερο για το μπαμπά σου και θα βρεθούν τα λεφτά να γίνουν όσα πρέπει. Να είστε καλά.

Εβιρυ πολλή χάρηκα που μπήκες.

Ηλιαχτίδα με το καλό η βάφτιση.

Αννα ο αντρούλης σου το έχει με την μαγειρική μπράβο. Είχα δει και τα τσουρέκια που έκανε και είχα ενθουσιαστεί.

Εχω εναν πονοκέφαλο σήμερα άλλο πράγμα. Θα κάνω μια μακαρονάδα σήμερα και τίποτα άλλο.

Φιλάκια όμορφες!!!


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

γλυκιά μου κάγκλυ, ήδη σας πρότεινα όλες για φίλες της αγγελικής. όλες όμως!

για τον μπαμπά μου...δεν θεραπεύεται η νόσος, αλλά μπορεί να βελτιωθεί, αν κάνει ό,τι του λένε! που δεν το κάνει! κ δεν πα να τον κουράρει ο κορυφαίος νευροχειρούργος...άμα πάει κ ραντίζει, ασχολείται με φάρμακα στα χωράφια...πάει πίσω!

αγύριστα κεφάλια δεν είναι μόνο οι πόντιοι, οι καραγκουνηδες, είναι κ οι καππαδόκες!

άμα δεν ταιριάζαμε δεν θα συμπεθεριάζαμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κάγκλυ μου, άρχισες θεραπεία για το θέμα του θυροειδή; μήπως σχετίζεται με τον πονοκέφαλο κ πρέπει να τον αναφέρεις στον ενδοκρινολόγο;

περαστικός να είναι!

μάκια σου γλυκιά μου!

Link to comment
Share on other sites

σε αυτή την εταιρεία δεν έχουμε πολιούχο, δεν έχουμε αργία, έχουμε πάνω από όλα το συμφέρον του εργαζόμενου!:rolleyes:

Να τους κάνετε και άγαλμα βρε που δεν σας αφήνουν να σκουριάσετε!

μπαγκλαντές! αφού η κατασκευή είναι για τον φούτσο!

περαστικά στο σπλάχνο σου! κ γρήγορα να ξελαμπικάρεις!

κ εμείς 5.30 πάμε παιδίατρο!

περιμένουμε νέα σας λοιπόν!

ρε παιδιά...κοιμάται το βράδυ πριν τις εισπνοές! τί να κάνω; έχασε κ τις χθεσινοβραδινές!

να τις κάνετε πιο νωρίς μήπως????

καλημερούδια!

εμείς τρώμε αρακά ο φέφος κ εγώ τοστ!

σου πρότεινα στο φ.μπ. τα κορίτσια από εδώ για φίλες, όλες τσεκαρισμένες κ επίσης σε έβαλα στην ομάδα! θα τα δεις το βράδυ.

να γράφεις σε μήνυμα ή στην ομάδα μόνο, καλύτερα!

Αναφέρεσαι σε μία άσχετη, μην το ξεχνάς! Θα προσπαθήσω να μην τα κάνω μπάχαλο!:rolleyes:

τί λες τώρα!!!!!!!!!ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!ΝΤΟΥΠΙ!ΓΙΟΥΠΙ!!!!!!!!

ΕΥΓΕ!!!!!!κ στα δύο αγαπάκια κ κυρίως στην Σεμίνα! ατσίδα!

ρε παιδιά είμαι υπερβολική που δεν της την βγάζω της δικιάς μου; βγάζει μόνη της την πάνα, τσιτσιδώνεται ...αλλά είναι με αντιβίωση...με τα ανάλογα κακά...πώς να της βάλω βρακί;

μου ζητάει επίμονα "βρακί θέλω!!!!!" αλλά ... φοβάμαι ότι τζάμπα κόπος.

Τώρα που ξέστρωσες παιδί μου κάνε την προσπάθεια! Άκου το παιδί, μπορεί να είναι έτοιμο!

άσε που παλεύουμε όλο το απόγευμα να κάθεται στον καναπέ κ στο κουβερλί που στρώσαμε κάτω για να παίζει...

που΄την βρίσκεις πού την χάνεις κάνει ξαπλώνειν στο μάρμαρο!!!!!!κ μετά μαλώνει η μαμά κ ξανά κ ξανά...

θα ρωτήσω τον ντόκτορ! κ γι' αυτό!

Δεν το κάνει μόνο η Σύσα ντίαρ! ΟΛΑ το κάνουν!!!!

σήμερα την πήγα παιδικό! χαράααααααα!!!!!!!θα την παραλάβει ο πατήρ από το σχολικό λεωφορείο!

δεν ήθελε το σκατό να βάλει τζην παντελόνι ούτε τζην μπουφάν "εν το θέλω, ε μ' αρέσει". της έβαλα ένα άλλο παντελόνι κ μου λέει "ατό μ'αρέσει, είναι ωραίγιο!!!!!!!!" κ καμάρωνε!!!!!

βγάλαμε γούστα!!!!!

μεγαλώνουμε κι έχουμε άποψη! Εμ πως!!!!!!

σε ευχαριστω Αγγελικη,οντως τον προσεχω αλλα η αληθεια ειναι πως εκεινος με προσεχει ακομα περισσοτερο!!!!

Κι έτσι να είστε πάντα Αννούλα μου!

ο φέφος τη μόνη φορά που έπιασε κατσαρόλα για μαγείρεμα ήταν στην εγκυμοσύνη μου. μας έκανε ρυζόγαλο! έκτοτε δεν ξαναφάγαμε από τα χερακια του!:P

ψέμματα μια ακόμα φορά έκανε μπιφτέκια με καθοδήγηση δική μου! είχε καεί το χέρι μου...:confused:

την κυριακή πήγε να κάνει ρύζι...κ το πέταξε!!!!

Μια φορά την προσπάθεια την έκανε!!!!

;)

πάω κ εγώ για τσιγάρο. έχω κ εγώ σεκλέτια...

ο πατήρ μου έχει χειροτερέψει στο πάρκινσον. του βρήκα έναν γιατρό στον ευαγγελισμό-αθήνα. να δούμε...δεν ακούει κ αυτά που του λέμε, του λέει η εδώ γιατρός του...

Εύχομαι το καλύτερο για τον μπαμπούλη σου!

στο σπίτι θα βάλουμε αυτόνομη θερμανση-πολιτισμός! αλλά είναι πολλά τα λεφτά άρη, κ επιπλέον χρωστάνε ήδη αρκετοί τα απλά κοινόχρηστα, οπότε πώς θα βγουν τα κουκιά ντάρληνγκ ;

καλέστε τον Τσίπρα να σας δώσει λύση!!!!

εμείς θέλουμε μετακόμιση γραφείου τέλη ιουνίου; με τί;

Του φέφου εννοείς?

επίσκεψη στο αγλαϊα κυριακού Αύγουστο για το παιδί, με τί;

κ κατά τα άλλα ονειρεύομαι να κάνω το δωματιο του παιδιού επιτέλους!

με τί;

έτσι μου 'ρχεται να πεταχτώ να δω το καλύτερο δωμάτιο κ να τους πω κρατήστε τα από τον Μάρτιο!!!!!!!:evil:

θέλω κ κάτι ραφάκια στην κρεβατοκάμαρα! ομοιοτρόπως!

δεν είναι καθόλου άσχημη ιδέα νομίζω!!!!!

......μια ευφορία την έχω όπως διαπιστώσατε!

θα την παλέψουμε κ πάλι!:cool:

Καλημέρα κοριτσάκια μου.

Μου λείψατε πολύ και αυτό ήταν που με έφερε πάλι πίσω στο πληκτρολόγιο του υπολογιστή. Η απόφασή μου να απέχω από το φόρουμ ήταν συνειδητή και προσωπική. Δε θα ήθελα να σταθώ και να επεκταθώ περισσότερο.

Θα προσπαθήσω να σχολιάσω λίγο περιληπτικά τα μηνύματα που γράψατε όλες αυτές τις μέρες.

Για σήμερα θα φάμε φασολάδα.

Εβιράκι κι εμάς μας έλειψες πολύ! Αν κάποια στιγμή νομίζεις ότι θες να μοιραστείς μαζί μας τον λόγο που σε έκανε να απέχεις θα θέλαμε πολύ να σε ακούσουμε όλες νομίζω!

Μάκια σου!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Αγγελική έκανες φ. μπ.? να με κάνεις και μένα φίλη.

Το βράδυ που, ελπίζω, θα μπω θα δω τι μου έχει προτείνει η φέφι και θα προσπαθήσω να πράξω αναλόγως! Είμαι παντελώς άσχετη με το φατσοβιβλίο λέμε!

Φιλάκια όμορφες!!!

Για τον πονοκέφαλο τσέκαρέ το όπως σου λέει και η φέφι!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ! Μου λέιψατε !και σε μας πολυυυ!!!

πτ το ιδιαίτερο. Δευτέρα την βγάλαμε με περισσεύματα του Σ/Κ, εχθές έφτιαξα πατατοσαλάτα με τόνο και σήμερα θα κάνω αρακά (ή κατά Νικόλα "μπιζέλια") !!!! εμεις τρωμε...τι αραγε????χθες εκανα κατι πιτακια με τυρι, αλλα δεν τα βρισκω τωρα να βαλω συνταγη!!!ετσι κανω παντα, τις βρισκω μια φορα και μετα αμα μαρεσει, ψαχνω να βρω που το διαβασα:rolleyes:. καλα βγηκαν αλλα δεν τα τηγανισα ολα. αφησα 2 για σημερα και λεω να τα βαλω στον φουρνο. θυμαμαι οτι εβαλα 4 κουπες αλευρι, 1,5 νερο. το αφησα μια ωρα θα φουσκωσει , και μετα τα χωρισα σε κομματια, τα γεμισα με τυρια και τηγανισα. εχω και λιγο αρακα απο χθες..., και εχει ο θεος!!!

...........Λοιπόοοοοον δυστυχώς την Παρασκευή το απόγευμα έσκασε μια "μπόμπα" (είχα ήδη φύγει εγώ από το γραφείο αλλά μου τα είπαν)...

τύπου ότι ο μεγάλος ενημέρωσε τον Δ/ντή μας πως θα το κλείσει το μαγαζί... Σεπτέμβρη με Οκτώβρη ενώ παράλληλα του έκανε μεγάλη μείωση μισθού (40%)....

και είμαστε μετέωροι... είναι σαν το μετέωρο βήμα του πελαργού...

Επίσημη ανακοίνωση από πουθενά... βέβαια, αυτό μας "συμφέρει" γιατί σημαίνει και κανονική αποζημίωση αλλά το μυαλό μου βουρλίζει...κριμααα:rolleyes::rolleyes:πολυ λυπαμαι. τουλαχιστον να σας ενημερωσουν να δειτε πως θα πορευτειτε...ευχομαι το καλυτερο

Πολλές στεναχώριες -όπως φαντάζεστε- πολλές έγνοιες... περάσαμε ένα απερίγραπτο Σ/Κ από πλευράς ψυχολογικής... ευτυχως που έχουμε τα ζουζούνια να κάνουν ζουζουνιές γιατί αλλιώς....ευτυχως που ειναι και τα μικρα και ξεχνιομαστε απτα καθημερινα προβληματα

Και να σας λύσω και το κουίζ της γιορτής: ο Νικόλας μας θα χορέψει ζεϊμπέκικο !!!!!! Μόνος του ! Άλα, άνοιξε κι άλλη μπουκάλα !!!! :-P Αφού σας λέω μας πήρανε γραμμή !!!! Το αντράκι μου !

αχ μπραβο τον λεβεντη μου!!!να βγαλεις πολλες φωτο!!!θα καμαρωνει η γλυκια μανουλα του!!!τι συγκινηση???!!!
Καλημερούδια!!!!καλημερααα

Σήμερα τρώμε γεμιστούλια!

καιρο εχω να κανω. θα το βαλω στο προγραμμα.εκανες και φεις???θα σε αποδεχτω το απογευμα:D:Dτι καλα!!!
Τα ευχάριστα νέα μας είναι πως η Σεμίνα έκοψε την πάνα το Σ/Κ !!! Είμαι τόσο χαρούμενη ! Και μάλιστα μου έχει κάνει ιδιαίτερη εντύπωση το γεγονός πως προχθές το βράδυ που της την φόρεσα πριν τον ύπνο, ήρθε και μάλιστα 2 φορές μόνη της την μια για τσίσα την άλλη για το άλλο και κάθησε στο γιογιό Κυρία !!! μπραβο!!!πολλα συγχαρητηρια!!!ειδες τλκ καποια πραγματα ποσο ευκολα ειναι και ποσο πολυπλοκα τα κανουμε εμεις???και εγω το εχω σκοπο απο την αλλη βδομαδα

Επίσης, χθες το βράδυ, για να είμαι ειλικρινής ΞΕΧΑΣΑ να βάλω πάνα στον Νικόλα και δεν κατουρήθηκε :shock:.... βρε μπας και οι φόβοι οι δικοί μας τα κρατάνε πίσω ???? :|φοραει ακομη ο γαμπρουλης μου??

Τώρα τα είπα όλα όσα δεν είχα γράψει -σας ζάλισα I know-... εννοειται και ΟΧΙΙΙQUOTE]

Έχει μεγάλο καημό :rolleyes: μην τυχόν και κατουρήσει την Μπάρμπι ή την Ντόρα ή την Μίνυ με την Νταίζη σου λέω !!! χα χα χα :cool:
χαχαααα!!!τρομερη η κορουλα σου!!!
κ ναι επιτελους κοντευω,πλεον φτανουμε στην πηγη κ ο στρουμφουλης θα μας δροσισει για τα καλαααααααα!!!!αντε λιγο εμεινε ακομη

κοριτσια εχετε δικιο για τον παιδικο αλλα εγω ειμαι ως ποντια ειμαι αγυριστο κεφαλι κ αν κατι δεν το ζησω η ιδια δεν μπορω να το καταλαβω,οποτε παραμενω σταθερη στις αποψεις μου χαχαχαχαχαχα!!!και εγω συμφωνω απολυτα με την ελενη και ειμαι πολυ υπερ του παιδικου , αποσα βλεπω στο παιδι μου

υσ,εχεθς ο αντρουλης μου εκανε μηλοπιτα(συνταγη απο το βιβλιο των διαβητ) κ εγινε απλα θεικη!καποια στιγμη θα σας την γραψω,αξιζει να την κανετε!

γεια στα χερια του!!!
σε αυτή την εταιρεία δεν έχουμε πολιούχο, δεν έχουμε αργία, έχουμε πάνω από όλα το συμφέρον του εργαζόμενου!:rolleyes:γκρρρρ

μπαγκλαντές! αφού η κατασκευή είναι για τον φούτσο!

περαστικά στο σπλάχνο σου! κ γρήγορα να ξελαμπικάρεις!ευχαριστω αγαπηη

κ εμείς 5.30 πάμε παιδίατρο!περιμενουμε νεα σου

ρε παιδιά...κοιμάται το βράδυ πριν τις εισπνοές! τί να κάνω; έχασε κ τις χθεσινοβραδινές!εγω πολλες φορες τις κανω και καθως κοιμαται με την βοηθεια του αντρουλη που την κραταει ορθια. ασε πολυ βηχα εχουμε, αν δεν βελτιωθει θα παμε και εμεις παιδιατρο αυριο:rolleyes::rolleyes:

εμείς τρώμε αρακά ο φέφος κ εγώ τοστ!πολυ αρακας επεσε σημ στην παρεα, χαχααα

ρε παιδιά είμαι υπερβολική που δεν της την βγάζω της δικιάς μου;και εγω αυτο σκεφτομαι για μενα!!! βγάζει μόνη της την πάνα, τσιτσιδώνεται ...αλλά είναι με αντιβίωση...με τα ανάλογα κακά...πώς να της βάλω βρακί;για τσιτσιδωμα, πρωτη ειναι και η δικια μου!!:D:D

σήμερα την πήγα παιδικό! χαράααααααα!!!!!!!θα την παραλάβει ο πατήρ από το σχολικό λεωφορείο!τι καλααα!!!μπραβο σας!!!

δεν ήθελε το σκατό να βάλει τζην παντελόνι ούτε τζην μπουφάν "εν το θέλω, ε μ' αρέσει". της έβαλα ένα άλλο παντελόνι κ μου λέει "ατό μ'αρέσει, είναι ωραίγιο!!!!!!!!" κ καμάρωνε!!!!!

βγάλαμε γούστα!!!!!

εννοειται εχουν και αποψη!!!η δικια μου δεν θελει να φοραει κοντομανικη πυτζαμα!!!το βραδυ την αλλαξα 2 φορες φανελακι και πυτζαμα και της εβαλα κοντομανικι. οποτε το πρωι που το ειδε λεει:μαμα, βγατο, βγατο, ε μαλεσει κατολου ατοοο!!!αληθεια τι φορατε στα μικρακια σας στον υπνο??καλοκαιρινη πυτζαμα???

[ο πατήρ μου έχει χειροτερέψει στο πάρκινσον. του βρήκα έναν γιατρό στον ευαγγελισμό-αθήνα. να δούμε...δεν ακούει κ αυτά που του λέμε, του λέει η εδώ γιατρός του...ευχομαι τα καλυτερα για τον μπαμπουλη σου.

στο σπίτι θα βάλουμε αυτόνομη θερμανση-πολιτισμός! αλλά είναι πολλά τα λεφτά άρη, κ επιπλέον χρωστάνε ήδη αρκετοί τα απλά κοινόχρηστα, οπότε πώς θα βγουν τα κουκιά ντάρληνγκ ;εμεις ευτυχως στο σπιτι εχουμε δικο μας μποιλερ-λεβητα και βαζουμε οποτε θελουμε πετρελαιο. ευτυχως δλδ!!!αυτος ηταν και ο βασικος λογος που το διαλεξαμε

εμείς θέλουμε μετακόμιση γραφείου τέλη ιουνίου; με τί;γιατι???

επίσκεψη στο αγλαϊα κυριακού Αύγουστο για το παιδί, με τί;ολα να πανε καλα

κ κατά τα άλλα ονειρεύομαι να κάνω το δωματιο του παιδιού επιτέλους!αχ και εγω, ψαχνω. σημερα αν προλαβω θα παω να δω και αλλα. αν εχετε να μου προτεινετε καποια εταιρια, πειτε μου. καθε προταση ευπροσδεκτη!!!

με τί;

έτσι μου 'ρχεται να πεταχτώ να δω το καλύτερο δωμάτιο κ να τους πω κρατήστε τα από τον Μάρτιο!!!!!!!:evil:και πολυ καλα θα κανεις!!!

θέλω κ κάτι ραφάκια στην κρεβατοκάμαρα! ομοιοτρόπως!

......μια ευφορία την έχω όπως διαπιστώσατε!

θα την παλέψουμε κ πάλι!:cool:

ολα θα γινουν, υγεια ναχουμε!!!
Καλημέρα κοριτσάκια μου.

μου λείψατε πολύ και αυτό ήταν που με έφερε πάλι πίσω στο πληκτρολόγιο του υπολογιστή. Η απόφασή μου να απέχω από το φόρουμ ήταν συνειδητή και προσωπική. Δε θα ήθελα να σταθώ και να επεκταθώ περισσότερο..

πολυ χαιρομαι που διαβαζω μηνυμα σου. ευχομαι νασαι καλα
Καλημέρα κι από εμένα!

Φέφη, εννοείται ότι θα την παλέψετε. Υγεία να έχουμε να αντέχουμε!

Κι εγώ σε παρόμοια φάση είμαι. Σε λιγότερο από μήνα έφυγαν 425 ευρώ μόνο για γιατρούς του παιδιού. Μας έκατσε και η ασφάλεια του αυτοκινήτου άλλα 245 (σύνολο 670, χωρίς να φάμε, χωρίς λογαριασμούς, χωρίς γάλα και φαγητό του παιδιού). Και φαντάσου ότι δουλεύει μόνο ο άντρας μου εδώ και 14 μήνες. Τελείωσε και το επίδομα ανεργίας μου πριν 4 μήνες... μια ομορφιά.

Ετοιμάζω και τη βάφτιση του παιδιού (30 Ιουνιου)...

Να δω πώς θα βγουν όλα τα έξοδα...

Νομίζω, πάντως, πώς όλοι στο ίδιο καζάνι βράζουμε.

μακια ηλιαχτιδα μου, ναμαστε καλα πρωτα απολα. ολος ο κοσμος ετσι ειναι δυστυχως!!!και αυτοι το μονο που κανουν ειναι να μαλωνουν ποιος θα στρογγυλοκαθησει την πιο παχια καρεκλα!!!!!
Καλημέρα Αφροδίτη εδώ δεν έχουμε βροχή, αλλά ένα κρύο το έχει. Περαστικά στην κουκλίτσα σου.ευχαριστωωω. και εμεις κρυο πολυ!!!

Εχω εναν πονοκέφαλο σήμερα άλλο πράγμα. Θα κάνω μια μακαρονάδα σήμερα και τίποτα άλλο.

Φιλάκια όμορφες!!!

παρε κανενα παυσιπονο. μακια σου
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...