Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

ρε κοριτσια συγνωμη,ειμαι ασχετη με το θεμα,αλλα πραγματικα δεν μπορω να το καταλαβω αυτο με τους παιδικους σταθμους.δηλ εμεις που πηγαμε μονο στα νηπια τι παθαμε,γιναμε αντικοινωνικα παιδια???εγω ειμαι της αποψης αν υπαρχει βοηθεια απο παππουδες να τα κρατανε εκει κ μια χαρα υπεροχα περνουνε!ξαναλεω βεβαια πως ειμαι ΑΣΧΕΤΗ με το θεμα,θα το ζησω σε 2-3χρονια απο κοντα αλλα αυτη ειναι η σκεψη μου!

φιλακια σε ολες!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι κουκλίτσες! Σχολάω όπου να'ναι!

Καλό μεσημέρι Ελενίτσα μου! Φιλιά στην κοράκλα σου!

αγγελικούλα δεν θέλω απ ντέητ, θέλω διακοπές με τον φέφο!!!!!μόνοι μας!

κ ναι, χωρίς το παιδί, για 2 24άωρα!!!!!!!

καλή ξεκούραση έλεν.

Σε καταλαβαίνω απόλυτα φεφάκι μου! Αν μπορείς κανόνισέ το! Είμαι σίγουρη ότι θα σου κάνει καλό!

ρε κοριτσια συγνωμη,ειμαι ασχετη με το θεμα,αλλα πραγματικα δεν μπορω να το καταλαβω αυτο με τους παιδικους σταθμους.δηλ εμεις που πηγαμε μονο στα νηπια τι παθαμε,γιναμε αντικοινωνικα παιδια???εγω ειμαι της αποψης αν υπαρχει βοηθεια απο παππουδες να τα κρατανε εκει κ μια χαρα υπεροχα περνουνε!ξαναλεω βεβαια πως ειμαι ΑΣΧΕΤΗ με το θεμα,θα το ζησω σε 2-3χρονια απο κοντα αλλα αυτη ειναι η σκεψη μου!

φιλακια σε ολες!

Αννούλα δεν είπε κανείς πως τα παιδιά που δεν πάνε παιδικό είναι αντικοινωνικά. Απλά, και θα μιλήσω για μένα, πιστεύω πως το παιδί στον σταθμό θα μάθει πολύ περισσότερα πράγματα και θα πάρει πολύ περισσότερα ερεθίσματα από ότι να μείνιε στο σπίτι με παππουδογιαγιάδες! Συν το ότι αναπτύσει γρηγορότερα αντισώματα και όταν θα φτάσει σε σχολική ηλικία θα έχει ξεπεράσει το στάδιο αρρωσταίνω κάθε τρεις και λίγο. Για να μην πω για την αυτονομία που τους προσφέρεται καθώς μαθαίνουν να τρώνε μόνα τους, να πηγαίνουν στην τουαλέτα μόνα τους κλπ.

Δεν μετάνιωσα ούτε δευτερόλεπτο που έστειλα την κόρη μου στον παιδικό από 2 χρονών! Είχς κάνει τόσες εκδρομές και είχε μάθει τόσα πράγματα που είναι δεδομένο πως ούτε εγώ αλλά ούτε οι παππούδες θα μπορούσαν να τις τα μάθουν!

Και το αποκορύφωμα ήταν όταν το παιδί πήγε 1η Δημοτικού η δασκάλα της μου έδωσε συγχαρητήρια για την επιλογή μου καθώς το παιδί πήγε έτοιμο, στρωμένο που λένε, και δεν αντιμετώπισε το παραμικρό πρόβλημα στην προσαρμογή της!

Αυτά, σαν πολλά έγραψα αλλά όφειλα να εξηγήσω γιατί είμαι υπέρμαχος του παιδικού!

Μάκια


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσια συγνωμη,ειμαι ασχετη με το θεμα,αλλα πραγματικα δεν μπορω να το καταλαβω αυτο με τους παιδικους σταθμους.δηλ εμεις που πηγαμε μονο στα νηπια τι παθαμε,γιναμε αντικοινωνικα παιδια???εγω ειμαι της αποψης αν υπαρχει βοηθεια απο παππουδες να τα κρατανε εκει κ μια χαρα υπεροχα περνουνε!ξαναλεω βεβαια πως ειμαι ΑΣΧΕΤΗ με το θεμα,θα το ζησω σε 2-3χρονια απο κοντα αλλα αυτη ειναι η σκεψη μου!

φιλακια σε ολες!

κ εγώ έτσι το σκέφτομαι, αλλά σκέφτομαι κ όσα λένε κ τα κορίτσια...

άλλωστε γι' αυτό την έστειλα από τον Σεπτέμβριο που μας περασε.

απλά για το ότι αναπτύσσει αντισώματα στον παιδικό όσο είναι άρρωστο...εκεί δεν μου πάει να το στείλω το παιδί!!!! οσο είναι τόσο μικρό! κατά πάσα πιθανότητα είμαστε εμείς λάθος. δεν το αποκλείω, αλλά θ το ξανασυζητήσω με τον ντόκτορ! κ αυτή τη φορά θα κάνουμε ό,τι μας πει!

Καλησπέρα

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές να είστε καλά!!!

Σήμερα έκανα γεμιστά. Τα είχα επιθυμήσει πολύ.

αξίζεις τα καλύτερα γλυκιά μου!

Σε καταλαβαίνω απόλυτα φεφάκι μου! Αν μπορείς κανόνισέ το! Είμαι σίγουρη ότι θα σου κάνει καλό!

λέμε για αυτό το ΣΚ! όχι να φύγουμε, αλλά να βγούμε, να περπατήσουμε μαζί, να μείνουμε τα δυο μας! μου έλλειψε!

Αννούλα δεν είπε κανείς πως τα παιδιά που δεν πάνε παιδικό είναι αντικοινωνικά. Απλά, και θα μιλήσω για μένα, πιστεύω πως το παιδί στον σταθμό θα μάθει πολύ περισσότερα πράγματα και θα πάρει πολύ περισσότερα ερεθίσματα από ότι να μείνιε στο σπίτι με παππουδογιαγιάδες! Συν το ότι αναπτύσει γρηγορότερα αντισώματα και όταν θα φτάσει σε σχολική ηλικία θα έχει ξεπεράσει το στάδιο αρρωσταίνω κάθε τρεις και λίγο. Για να μην πω για την αυτονομία που τους προσφέρεται καθώς μαθαίνουν να τρώνε μόνα τους, να πηγαίνουν στην τουαλέτα μόνα τους κλπ.

Δεν μετάνιωσα ούτε δευτερόλεπτο που έστειλα την κόρη μου στον παιδικό από 2 χρονών! Είχς κάνει τόσες εκδρομές και είχε μάθει τόσα πράγματα που είναι δεδομένο πως ούτε εγώ αλλά ούτε οι παππούδες θα μπορούσαν να τις τα μάθουν!

Και το αποκορύφωμα ήταν όταν το παιδί πήγε 1η Δημοτικού η δασκάλα της μου έδωσε συγχαρητήρια για την επιλογή μου καθώς το παιδί πήγε έτοιμο, στρωμένο που λένε, και δεν αντιμετώπισε το παραμικρό πρόβλημα στην προσαρμογή της!

Αυτά, σαν πολλά έγραψα αλλά όφειλα να εξηγήσω γιατί είμαι υπέρμαχος του παιδικού!

Μάκια

κ λίγα έγραψες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φεφάκι μου να κάνετε βολτούλα τα δυό σας λοιπόν, πιασμένα χεράκι χεράκι! Να πάτε να φάτε κάτι ή αν μπορείτε πάτε λίγο πιο έξω από το λουλουδιστάν και κάντε ένα πικ νικ!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια μου αγαπημένα!

Μου λείψατε!!!

Διάβασα τα νέα σας,αλλά δεν έχω συγκρατήσει και πολλά...

Χρόνια πολλά στην Κάγκλυ μας και σε όλες τις μανούλες που γιόρταζαν χθες!!

Φέφη μην τρελαίνεσαι...Μια χαρά τα κάνεις όλα και είσαι μια χαρά μαμούλα.Τέλεια δεν είναι καμιά μας και ναι λάθη μπορεί να γίνονται,αλλά σίγουρα όχι από πρόθεση!

Και ναι,θα συμφωνήσω με την Αννούλα μας,εμείς τι πάθαμε πού δεν πήγαμε παιδικό;Μην κάνουμε τόσο σύνθετη τη ζωή μας...Αρκετά είναι άλλωστε τα προβλήματα που μας έχει φορτώσει η καθημερινότητα και η ανεπάρκεια των πολιτικών μας.

Για την βάπτιση τι να σας πω;Δεν θυμάμαι και πολλά...Ο μικρός γκρίνιαζε από την αρχή μέχρι το τέλος,όλοι μας ήμασταν μέσα στο άγχος!Δεν πρόλαβα να καλομιλήσω με τον κόσμο που ήρθε και στενοχωρήθηκα.Ενιωσα αγενής και αφιλόξενη.Ηρθαν οι περισσότεροι τελευταία στιγμή,από την εκκλησία μας πίεζαν να ξεκινήσουμε και μετά είχα μια θολούρα...Χάλια μαύρα!!

Ο μικρός ούτε μια καλή φωτό δεν έβγαλε.Η φωτογράφος τράβαγε τα μαλλιά της!!Κρίμα!

Από χθες είναι ταλαιπωρημένο και ταραγμένο,γκρινιάζει σαν γατάκι και όλο θέλει να κοιμάται.

Εγιναν και άλλα που με εκνεύρισαν αρκετά.Και όχι,δεν ήταν ο νονός ο φταίχτης.Μια χαρα ανταποκρίθηκε στο ρόλο του.Ευτυχώς...

Link to comment
Share on other sites

κάτι τέτοιο έχω στο νου μου!!!!!

για το π.μ. που με είχες ρωτήσει, δεν θυμάμαι κ πολλά...

γράφεις facebook, δημιουργείς λογαριασμό δίνοντας στοιχεία στα κενά πεδία .

κυρίως πας στις ρυθμίσεις απορρήτου κ επιλέγεις οι δημοσιεύσεις σου, τα στοιχεία σου να τα βλέπουν μόνο οι φίλοι σου.

επίσης, αποδέχεσαι φιλίες τσεκαρισμένες. κανέναν που δεν γνωρίζεις καλά.

Link to comment
Share on other sites

είδα τις φωτό περιστεράκι μου κ ήσουν μπουκιά κ συχώριο για να είμαστε κ εντός θέματος! όμορφη!

η διατροφή απέδωσε. είναι εμφανές ακόμα κ στο πρόσωπο!

έχετε με τον γιόκα σου την ίδια εκφραστικότητα, την ίδια γλύκα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλώς το Περιστεράκι μας!

Να σας ζήσει λοιπόν ο νεοφώτιστος, να είναι πάντα χαρούμενος και καλότυχος!

Όσο για τα της βάφτησης μην στεναχωριέσαι, ούτε κι εγώ είχα την δυνατότητα να μιλήσω στους καλεσμένους μας! Κάτι ο φωτογράφος, κάτι η γκρινίτσα του μικρού, και γενικότερα η διαδικασία δεν σου αφήνει και πολλά περιθώρια για δημόσιες σχέσεις! Και μπράβο στον νονό που ανταποκρίθηκε επιτυχώς!!!

Φεφάκι είμαι μέσα στο μυαλό σου μου φαίνεται!!!!

Όσον αφορά το φέις πρέπει να αναφέρω πραγματικό όνομα οπωσδήποτε?


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια τι κανετε???

χρονια πολλα σε ολες τις μανουλες κ για τις μελλουσες μανουλες να σας καμαρωνουν τα παιδακια σας...

εγω ψοφισα στις δουλειες τελειωσα ολο το σπιτι της μαμας μου κ τωρα θα αναλαβω το δικο μου αλλα δεν βιαζομαι σιγα σιγα θα το κανω..

σημερα εφτιαξα μια ωραια φακιτσα μιας κ ο καιρος ειναι μουντος ειναι οτι πρεπει..

για το παιδικο σταθμο θα συμφωνησω με την αννα...κ γω δεν πηγα οπως κ πολλα αλλα παιδια...αν οι παππουδες κ οι γονεις ασχολουνται συναιχεια με τα παιδια τους υπαρχει επικοινωνια κ παιζουν κ με αλλα παιδακια μια χαρα κοινωνικα θαναι...

σας φιλω κ ευχομαι ολες να περνατε καλα..


τα καλυτερα ερχονται

72oYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα!

Περιστεράκι, να σας ζήσει ο νεοφώτιστος! Να' ναι πάντα καλότυχος στη ζωή του εύχομαι!

Εμείς σήμερα φάγαμε ρεβύθια φούρνου (που τα είχα στην κατάψυξη, γιατί δεν πρόλαβα να μαγειρέψω)


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου!

Τι κανετε? Εμεις εδω την παλευουμε..

Φεφη μου ολο θελω να σε ρωτησω και ολο το ξεχναω..Το Λουλουδισταν σε ποια περιοχη αναφερεται? Και το Συσα απο που βγαινει?

Περιστερακι να σας ζησει!!!!

Χρυσοβαλαντω σε κοβω για πολυ νοικοκυρουλα!

Χρονια πολλα σε ολες τι μανουλες για χθες...

Δειτε τι βρηκα για τη Χρυση Αυγη, γιατι πολυ τα καλα παιδια κανουν στα καναλια τελευταια, δειτε λοιπον συνεντευξη του Μιχαλολιακου

Φιλια!


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Ελένη από Αγγλία!

Πως πάει το στομάχι σου?

Καλό κουμάσι ο Μιχαλολιάκος και η παρέα του ε?

Πάντως πραγματικά θα ήθελα να τα έφτιαχνε η κόρη του με σκουρόχρωμο αλλοδαπό! Πολλαπλά εγκεφαλικά!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...