Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

καλη μου Καγκλυ σε καταλαβαινω που νιωθεις ετσι,ολες οσες περασαμε απο μια ή κ περισσοτερες ατυχιες στο θεμα παιδιου παντα νιωθουμε τυψεις...σαν κατι να μην καναμε σωστα,σαν σε κατι να φταιμε...κ ομως δεν ειναι ετσι!εμεις δεν ειμαστε γιατροι,κανουμε αυτα που πρεπει αλλα που να ξερουμε τι να ψαξουμε κ τι οχι αν καποιος γιατρος δεν μας βοηθησει!εχασα την μπεμπουλα εξαιτιας ενος ανευθυνου γιατρου που αν συνεχιζα μαζι του θα χανα κ αλλα μωρα!τελικα αποφασισα να βρω αρχικα εναν γιατρο που θα μπορει να με βοηθησει κ να χει εμπειρια στα δυσκολα,κ βασικο να μην θεωρει τα παντα ως ΤΥΧΑΙΟ ΓΕΓΟΝΟΣ!οποτε αφου αυτο εγινε ξεκινησαμε τις εξετασεις,οι οποιες κ χρονο κ χρημα ειχαν αλλα χαλαλι!βρηκαμε το προβλημα κ το λυσαμε!κ επειτα εμεινα εγκυος κ σε λιγο πρωτα ο Θεος θα χω αγκαλιτσα το αγορακι μου!φυσικα παντα θα χω το αγκαθακι μου,αλλα το αγορακι μου θα με κανει να τα αφησω ολα πισω μου...

η συμβουλη λοιπον ειναι να μην σκεφτεσαι το τι εγινε αλλα κοιτα να αντιμετωπισεις το τωρα,ψαξτο καλα κ μειωσε τις πιθανοτητες να ξαναγινει μια ατυχια!οταν ξερουμε το προβλημα η αντιμετωπιση ειναι ευκολοτερη κ σαφως σχεδον παντα επιτυχης!

σε φιλω!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

εγραφα, εγραφα και τσουπ με πεταξε εξωω!!!τι σπαστικο:mad::mad::mad:

που ειστε ολες σημερα???πολυ ερημια το καφε!!!!

χρονια πολλα σε ολες μας, σε ολες τις μανουλες. ναμαστε καλα , να χαιρομαστε τα παιδακια μας, οι εγγυουλες καλη λευτερια και οι υπολοιπες να εχουν πιστη και αισιοδοξια και να γινουν γρηγορα μανουλες

Ηρθα και γω και ο φίλος μου ο χασιμότο.

Χαπάκι για μια ζωή.

Το πρόβλημα μου δημιουργεί αποβολές. Ρωτάω το γιατρό η δική μου εκεί ωφείλετε; Σταμάτα να το ψάχνεις μου λέει δεν θα μάθεις ποτέ. Μπορεί ναι μπορεί και όχι. Η tsh είναι 3,02 για να μείνεις έγγυος πρέπει να είναι κάτω απο 2,5 μου λέει ο γιατρός.

Μόλις μείνεις έγγυος μου λέει πρώτα θα πάρεις εμένα και μετα το γυναικολόγο.

Και εγώ είμαι θυμωμένη με τον εαυτό μου.

Ισως έχασα χρόνο και ίσως έχασα και το πιο σημαντικό πράγμα πριν ενα χρόνο επειδή δεν τον έλεγξα πιο πριν.

Δεν θέλω να ξεφεύγω εδώ μέσα και συγγνώμη αν το έκανα.

Σήμερα φάγαμε μπριάμ μπλιάχ ή και μπλίχ κατα τον Ν. αν δεν κάνω λάθος.

πολυ λυπαμαι. μην σκεφτεσαι τι εγινε, δεν εχει νοημα. τωρα ξερεις και πρεπει να δεις μονο τι θα κανεις. παρε και μια δυο ακομη γνωμες.και βρες εναν σωστο επιστημονα και ανθρωπο. ευχομαι τα καλυτερα συντομα:D:D
το λεπόν, ο παιδίατρος πολύ ιδιόρρυθμος-ανταρσία τύπος-δεν λέω περισσότερα για τον ίδιο, γιατί όσες είναι λουλουδιστάν θα τον καταλάβουν αμέσως.

πάντως μας είπε ότι το παιδί έπρεπε να έχει παρει αντιβίωση πολύ νωρίτερα. μας έδωσε 2 εισπνεόμενα-μάσκα. δεν έχω ξανακάνει. το βράδυ θα της τα κάνουμε.

συνεχίζουμε τα σίνγκιουλαρ.

για το αιμαγγείωμα μας είπε να μην κάνουμε επέμβαση, γιατί θα δημιουργηθεί ουλή που θα είναι χειρότερη αισθητικά. με λέηζερ στο αγλαϊα κυριακού, αργότερα. πάντως μας είπε ότι έχει σημάδια υποστροφής, δηλαδή συρρικώνεται! γιούπι!γιουτιιιιι!!!!

ο γιατρός ως γιατρός είναι κορυφή.αυτο ειναι το σημαντικοτερο!!!

ως παιδιατρείο είναι μπίχλα μαύρη! ευτυχώς είχε ένα πουλάκι κ η σύσα μου το λάτρεψε!

εννοείται ότι το κορίτσι μου ήταν πάλι η ατρακσιόν στο ιατρείο...τσούργελο!αναμενομενο:D:D

περαστικα σας συντομα. ελπιζω να ειναι καλυτερα σημερα

πήγα κ άλλαξα κ το πουκαμισι μου κ πήρα μπλουζάκι κ πουκαμισάκι. έσταξα κ κάτι...χοντρά παραπάνω...!με γειες, καλοφορετα

ωραία ρούχα έχει φέτος το σάρα!!!! λεφτά δεν υπάρχουν!

ήδη έδωσα σίνγκιουλαιρ με γιαούρτι μέλι στην σύσα μου. της ετοίμασα κρεμούλες για αργότερα κ πάω να σιδερώσω, βάλω πλυντήριο παιδιού, γιατί με τόσο άλλαγμα από τον ιδρώτα...

φιλακια σε ολα τα κοριτσια. ελπιζω ναστε ολες καλα εμεις σημερα χαλαρα, ξυπνησαμε καναμε δουλειςες με την μπουμπου μου και μετα πηγαμε με μια φιλη στην παιδικη χαρα και επαιξαν. γυρισαμε, πηγαμε σουπερ μαρκετ και τωρα το απογευμα ηρθαν καποιοι φιλοι στο σπιτι με τα παιδια τους και καθησαμε. καλα ηταν αλλα μου εκαναν παλι ζημιες. ειναι πολυ ζωηρα αυτα τα παιδια και μονιμως κατι κανουν. φωναζει η μαμα λιγο αλλα την γραφουν!!!σημ στεναχωρηθηκα σταληθεια πολυ γιατι μου εσπασαν ενα γυαλικο και μου εκαναν σημαδι στο τραπεζι με ενα παιχνιδι-που στο τραπεζι του σαλονιου δεν αφηνω ουτε το παιδι μου. το κακο ειναι οτι ξεσηκωνεται και η δικια μου!!!!εσεις πως αντιδρατε σε τετοιες περιπτωσεις???μενοχλησε αν και δε μιλησα ιδιαιτερα!!αυριο τρωμε γιουβετσακι με μοσχαρι, τοχω φτιαξει απο αποψε, οποτε αν κανει καλο καιρο θα βαλω μια σκουπα και βουρ για παιδικη χαρα:D:D:D!!!σας φιλω!!!καλο βραδυ

Link to comment
Share on other sites

καημερουδια!Χρονια πολλα σε ολες τις μανουλες,κ εκεινες που εχουν τα παιδακια τους κ στις εγκυουλες(χιχιχιχι) αλλα κυριως σε εκεινες που ειναι στην προσπαθεια!κοριτσια κ εσεις γιορταζετε,ειστε εν δυναμη μανουλες να το θυμαστε αυτο :)!!!!!

εχθες ειχαμε ραντεβου με τον στρουμφουλη,το καμαρι μας ειναι μεγαλουτσικος οποτε μεσα Ιουνιου(εως) θα τον εχουμε :)!!!!!!η γιατρος τα βρηκε ολα καλα,αλλα φυσικα η ρουφιανα με εχει ακομα σε μικροτερο ομως περιορισμο μεχρι τις 34βδομαδες που πλεον κ να γεννησω δεν θα χρειαστει ουτε θερμοκ!!!!οποτε χαλαρα αλλες 2βδομαδες!βεβαια τα ψωνια θα τα κανω,κ απο βδομαδα θα παω να κλεισω το κρεβατακι!ο μπαμπας μας θα χει αδεια απο την πεμπτη κ θα αρχισει να βαφει το δωματιο,θα μας ερθει κ η ταπετασαρια μεχρι τοτε!αχ σιγα σιγα φτανουμε κοριτσια μου στο τελος!!!!!!!!!!!!!

λοιπον εχθες φαγαμε κοτοπουλο στο φουρνο με πατατες(ελαχιστες για μενα),σαλατα κ η μανουλα μου μου εβρασε κ κολοκυθακια!για σημερα δεν ξερω ακομα,θα σας το γραψω αφου φαμε χαχαχαχα!

φιλακια σε ολες!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλες τις γλυκές μανούλες να χαίρεσται τα παιδάκια σας και να τα καμαρώνετε!!! Με το καλό στις γλυκές εγκυούλες να κρατήσετε τα στρουμφάκια στα χέρια σας.

Κορίτσια σας ευχαριστώ για τα γλυκά σας λόγια. Σας αγαπώ πολύ όλες.

Ευτυχώς η μαμά μου επέμαινε να τον ξαναδω τον θυροειδή. Ο γιατρός είναι ο γιατρός της μαμάς μου καθώς και η ίδια έχει πολλά χρόνια θέμα με τον θυροειδή.Αφού με το χάπι θα ρυθμιστεί ξανα αποκτώ την αισιοδοξία μου.

Και γω γιορτάζω σήμερα είναι η ονομαστική μου γιορτή, βέβαια δεν είναι πολύ γνωστή και δεν το ξέρουν πολλοί.

Αφτοδίτη και εμένα το βαφτηστήρι μου έχει αφήσει σημάδια στο τραπέζι του σαλονιού και πραγματικά δεν ξέρω πώς να αντιδράσω. Το αγαπάω πάρα πολύ αλλά όταν παίρνει ότι έχει στο χέρι και τα κοπανάει πάνω στο τραπεζάκι παθαίνω ένα σοκ.

Αννα με το καλό τα στρουμφοψώνια. Παίδαρος ο στρουμφούλης.

Φέφη περαστικά στη Σύσα και μεγειά τα ψώνια σου.

Σήμερα φάγαμε χοιρινό με πατάτες. Χτες βγήκαμε και περάσαμε πολύ όμορφα.


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλες τις γλυκές μανούλες να χαίρεσται τα παιδάκια σας και να τα καμαρώνετε!!! Με το καλό στις γλυκές εγκυούλες να κρατήσετε τα στρουμφάκια στα χέρια σας.

Κορίτσια σας ευχαριστώ για τα γλυκά σας λόγια. Σας αγαπώ πολύ όλες.

Ευτυχώς η μαμά μου επέμαινε να τον ξαναδω τον θυροειδή. Ο γιατρός είναι ο γιατρός της μαμάς μου καθώς και η ίδια έχει πολλά χρόνια θέμα με τον θυροειδή.Αφού με το χάπι θα ρυθμιστεί ξανα αποκτώ την αισιοδοξία μου.

Και γω γιορτάζω σήμερα είναι η ονομαστική μου γιορτή, βέβαια δεν είναι πολύ γνωστή και δεν το ξέρουν πολλοί.

Αφτοδίτη και εμένα το βαφτηστήρι μου έχει αφήσει σημάδια στο τραπέζι του σαλονιού και πραγματικά δεν ξέρω πώς να αντιδράσω. Το αγαπάω πάρα πολύ αλλά όταν παίρνει ότι έχει στο χέρι και τα κοπανάει πάνω στο τραπεζάκι παθαίνω ένα σοκ.

Αννα με το καλό τα στρουμφοψώνια. Παίδαρος ο στρουμφούλης.

Φέφη περαστικά στη Σύσα και μεγειά τα ψώνια σου.

Σήμερα φάγαμε χοιρινό με πατάτες. Χτες βγήκαμε και περάσαμε πολύ όμορφα.

δεν το ηξερα!!!χρονια σου πολλα και καλα, νασαι γερη με τον αντρουλη σου και ευτυχισμενη και με επιμονη και υπομονη ολα να σου πανε δεξια. με το καλο να κρατας και εσυ του χρονου το παιδακι σου. τις θερμοτερες ευχες μου, σε σκεφτομαι... μακια και να περασεις τελεια σημερα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χρονια πολλα Καγκλυ να σαι παντα χαρουμενη ,δεν ηξερα οτι σε λενε Γλυκερια διαβασα το πρωι στο ημερολογιο για την σημερινη γιορτη!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Καλή βδομάδα!

Χρόνια πολλά σε όλες τις ήδη και μελλουσες μανούλες!!! Εύχομαι τα κοριτσάκια μας να νιώσουν αυτό το υπέρτατο συναίσθημα της μητρότητας!

Πέρασα ένα ήσυχο σκ παρέ με το κοριτσάκι μου που είχε όρεξη για ναζια και χάδια!

Σήμερα μάνα και κόρη πάνε για κούρεμα!!!

Για πρώτη φορά θα της τα κόψω αρκετά κοντά και ο μπαμπάς της κοντεύει να πάθει αλλά δεν γίνεται... υποφέρει το παιδί με τόσο μαλλί!

Εχει φτάσει σε σημείο να μην θέλει μπάνιο γιατί μετά κάνουμε μια ώρα πιστολάκι!

Για σήμερα γιουβετσάκι!

Κοριτσια σας ευχαριστω για το ενδιαφερον, θα το ψαξω το θεμα και ελπιζω να μην ειναι κατι σοβαρο...

Ελένη το ελικοβακτηρίδιο του πυλωρού δεν είναι κάτι ανησυχητικό!

Είναι μικρόβιο και με την κατάλληλη αντιβίωση θα το στείλεις από κιε που ήρθε! Απλώς θέλει μακροχρόνια θεραπεία!

έμαθα πως στην γιορτή του σταθμού που θα γίνει για το κλείσιμο τους έτους ο Νικόλας μου τί θα κάνει ????????????? Κουίζ !!!! ΈΛΑ ΝΑ ΠΕΦΤΟΥΝ ΟΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ λέμε !:cool: Συμπεθέεεεεερα πού είσαι ?????

Ε, τι άλλο;;;; Τον Νίκο Βέρτη!!!:tongue:

Και μου είπε και γιατί δεν χάνω κιλά!

Φταίνε τα λαχανικά που έτρωγα επί μακρόν...

Λάχανο,μπρόκολο και κολοκυθάκια έχουν άμυλο και παχαίνουν!!!:evil::confused::shock:

Συγνώμη, η διαιτολόγα που πηγαίνεις είναι ντιπ άσχετη;;;;

Εγώ στη θέση σου θα την γκάζωνα!

*Θυμάστε που παίζαμε μικρά και φωνάζαμε κρύο/ζεστό ανάλογα όταν ψάχναμε πράγματα ??? Εγώ ακόμη το κάνω με τα παιδιά μου !

Κι εγώ παίζω με την Λ. Κρύβουμε πράγματα και προσπαθούμε να τα βρούμε το ζεστό κρύο!

πάντως μας είπε ότι το παιδί έπρεπε να έχει παρει αντιβίωση πολύ νωρίτερα. μας έδωσε 2 εισπνεόμενα-μάσκα. δεν έχω ξανακάνει. το βράδυ θα της τα κάνουμε. συνεχίζουμε τα σίνγκιουλαρ.

Είδες που τζάμπα ταλαιπωρείται το παιδί τόσο καιρό; :mad:

Να δεις που σε 1 βδομάδα το παιδί θα έχει ηρεμήσει!

για το αιμαγγείωμα μας είπε να μην κάνουμε επέμβαση, γιατί θα δημιουργηθεί ουλή που θα είναι χειρότερη αισθητικά. με λέηζερ στο αγλαϊα κυριακού, αργότερα. πάντως μας είπε ότι έχει σημάδια υποστροφής, δηλαδή συρρικώνεται! γιούπι! τέλειαα!!!!

Κι εμείς με αντιβίωση είμαστε γιατί Παρασκευή που την πήγα ο λαιμός ήταν κατακόκκινος, η φωνή νταλικιέρη και ο βήχας εννοείται έδινε κι έπαιρνε!!!

εχθες ειχαμε ραντεβου με τον στρουμφουλη,το καμαρι μας ειναι μεγαλουτσικος οποτε μεσα Ιουνιου(εως) θα τον εχουμε :)!!!!!!η γιατρος τα βρηκε ολα καλα,αλλα φυσικα η ρουφιανα με εχει ακομα σε μικροτερο ομως περιορισμο μεχρι τις 34βδομαδες που πλεον κ να γεννησω δεν θα χρειαστει ουτε θερμοκ!!!!οποτε χαλαρα αλλες 2βδομαδες!βεβαια τα ψωνια θα τα κανω,κ απο βδομαδα θα παω να κλεισω το κρεβατακι!ο μπαμπας μας θα χει αδεια απο την πεμπτη κ θα αρχισει να βαφει το δωματιο,θα μας ερθει κ η ταπετασαρια μεχρι τοτε!αχ σιγα σιγα φτανουμε κοριτσια μου στο τελος!!!!!!!!!!!!!

Τέλεια!!!! Άντε κοριτσάκι μου, είδες που εφτασες στην τελική ευθεία!

Φαντάζομαι το δωμάτιο θα γίνει τέλειο!(θα μας βάλεις φωτό να το δούμε, έτσι;;);)

Ελπίζω να προλάβουμε κι εκείνον τον καφέ που λέγαμε!!!

Και γω γιορτάζω σήμερα είναι η ονομαστική μου γιορτή, βέβαια δεν είναι πολύ γνωστή και δεν το ξέρουν πολλοί.

Χρόνια πολλά Γλύκα!!! Να είσαι γερή να χαίρεσαι την οικογένειά σου και με το καλό να έρθει και το νινί τώρα που εντόπισες το πρόβλημα!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

εγραφα, εγραφα και τσουπ με πεταξε εξωω!!!τι σπαστικο:mad::mad::mad:

το παθαίνω κ εγώ...

που ειστε ολες σημερα???πολυ ερημια το καφε!!!!

ήθελα να μπω, αλλά δεν προλάβαινα...

χρονια πολλα σε ολες μας, σε ολες τις μανουλες. ναμαστε καλα , να χαιρομαστε τα παιδακια μας, οι εγγυουλες καλη λευτερια και οι υπολοιπες να εχουν πιστη και αισιοδοξια και να γινουν γρηγορα μανουλεςπολυ λυπαμαι.

χρόνια μας πολλά, με το καλό τα στρουμφάκια κ με το καλό να γίνουν μανούλες η κάγκλυ μας, η μάρτζι, όσες επιθυμούν να γίνουν ή να ξαναγίνουν μανούλες!

ο γιατρός ως γιατρός είναι κορυφή.αυτο ειναι το σημαντικοτερο!!!

ως παιδιατρείο είναι μπίχλα μαύρη! ευτυχώς είχε ένα πουλάκι κ η σύσα μου το λάτρεψε!

περαστικα σας συντομα. ελπιζω να ειναι καλυτερα σημερα

δεν είναι σίγουρο ότι θα γίνει γρήγορα ή εντελώς καλά από μόνο του...απλά έχει σημάδια υποστροφής.

πήγα κ άλλαξα κ το πουκαμισι μου κ πήρα μπλουζάκι κ πουκαμισάκι. έσταξα κ κάτι...χοντρά παραπάνω...!με γειες, καλοφορετα

μερσί!

φιλακια σε ολα τα κοριτσια. ελπιζω ναστε ολες καλα εμεις σημερα χαλαρα, ξυπνησαμε καναμε δουλειςες με την μπουμπου μου και μετα πηγαμε με μια φιλη στην παιδικη χαρα και επαιξαν. γυρισαμε, πηγαμε σουπερ μαρκετ και τωρα το απογευμα ηρθαν καποιοι φιλοι στο σπιτι με τα παιδια τους και καθησαμε. καλα ηταν αλλα μου εκαναν παλι ζημιες. ειναι πολυ ζωηρα αυτα τα παιδια και μονιμως κατι κανουν. φωναζει η μαμα λιγο αλλα την γραφουν!!!σημ στεναχωρηθηκα σταληθεια πολυ γιατι μου εσπασαν ενα γυαλικο και μου εκαναν σημαδι στο τραπεζι με ενα παιχνιδι-που στο τραπεζι του σαλονιου δεν αφηνω ουτε το παιδι μου. το κακο ειναι οτι ξεσηκωνεται και η δικια μου!!!!εσεις πως αντιδρατε σε τετοιες περιπτωσεις???μενοχλησε αν και δε μιλησα ιδιαιτερα!!αυριο τρωμε γιουβετσακι με μοσχαρι, τοχω φτιαξει απο αποψε, οποτε αν κανει καλο καιρο θα βαλω μια σκουπα και βουρ για παιδικη χαρα:D:D:D!!!σας φιλω!!!καλο βραδυ

έχω πανάκριβα έπιπλα κ όλα έχουν τα σημάδια της σύσας. πλέον έχω πάθει ανοσία!

η αδερφή μου ανατριχιάζει κ μόνο που τα βλέπει! να φανταστείς στην σκαλιστή μου τραπεζαρία έχει σημάδια από παιχνίδια κ από δόντια!!!!!

στη σύνθεση έχει χτυπήματα από ό,τι παιχνίδι μπορούσε να κοπανήσει!

στο δε τραπέζι του σαλονιού...μέχρι σημάδια από πλαστελίνη!

είμαι πολύ βούτυρυο με το παιδί, σε σημείο που αναρωτιέμαι αν είναι κακομαθημένο ή απλά χορτάτο από αγάπη!:confused:

κοινώς η απάντηση παίζει κ είναι υπό αίρεση. θα δείξει το μέλλον!;)

Άννα μου, όλα καλά. μια ανάσα από την πολυπόθητη αγκαλιά!

Γλυκερία μου χρόνια σου πολλά κ γλυκά με υγεία, αγάπη κ ένα γερό μωράκι, πανέμορφο κ γερό να γεμίσει την ψυχούλα σου ευτυχία! το συντομότερο!!!! από καρδιάς!

Καλημέρα! Καλή βδομάδα!

Χρόνια πολλά σε όλες τις ήδη και μελλουσες μανούλες!!! Εύχομαι τα κοριτσάκια μας να νιώσουν αυτό το υπέρτατο συναίσθημα της μητρότητας!

Πέρασα ένα ήσυχο σκ παρέ με το κοριτσάκι μου που είχε όρεξη για ναζια και χάδια!

τί καλά!

Σήμερα μάνα και κόρη πάνε για κούρεμα!!!

Για πρώτη φορά θα της τα κόψω αρκετά κοντά και ο μπαμπάς της κοντεύει να πάθει αλλά δεν γίνεται... υποφέρει το παιδί με τόσο μαλλί!

Εχει φτάσει σε σημείο να μην θέλει μπάνιο γιατί μετά κάνουμε μια ώρα πιστολάκι!

αυτό το παθαίναμε κ εμείς, παρόλο που δεν ήταν τόσο μακριά όσο της Λουκίας! θα ανακουφιστεί το παιδί!

Για σήμερα γιουβετσάκι!

Κι εγώ παίζω με την Λ. Κρύβουμε πράγματα και προσπαθούμε να τα βρούμε το ζεστό κρύο!

εμείς διαβάζαμε παραμύθια το ΣΚ!κ σε θυμήθηκα όταν έλεγες για επιθετικότητα! πετούσε τα παιχνίδια της στον αέρα με ορμή, γκρίνια για το γάλα, γκρίνια αν δεν μπορούσα εκείνη την ώρα που ήθελε να της διαβάσω το παραμύθι που διάλεξε....αερολίν, φλιξοτάηντ από εισπνεόμενα κ αυγκμεντίν αντιβίωση. συν τα σίνγκιουλαιρ το απόγευμα στο γιαούρτι με το μέλι....

πολύ νερό, όλη την ώρα κ το βράδυ!

από όρεξη για φαγητό μαλλιά...

από αγκαλιές φουλ!

από καπρίτσια, άστα να πάνε! κρόσια του τα έκανε του μπαμπά της τα νεύρα! αφού τον έδιωχνε από το κρεβάτι για να κοιμηθούμε μόνες μας!

τα βράδια ξυπνούσε κ άρχιζε την πάρλα ασταματητα κ δυνατά...:(

αν την είχα μπροστά μου την παιδίατρο που μου έφτασε το παιδί εδώ που είμαστε....:mad:

ο βήχας αραίωσε, αλλά είναι πιο παραγωγικός.

έχει μυξούλες, αλλά ό,τι κάνω με τον φυσιολογικό ορό κ τον αποφρακτήρα! ακόμα δεν φυσάει τη μύτη της!

στις μάσκες κάνει σαν να την πνίγω-σφάζω! ανάσα δεν παίρνει!

είχα πάθει σοκ την πρώτη φορά! τί της την δώσαμε να την παίξει, τί την βάλαμε εμείς, τί της είπα για τα άλλα κοριτσάκια που ξέρει ότι κάνουν κ αυτά...νάδα!!!!!!:(φυσάω-ξεφυσάω!

Κι εμείς με αντιβίωση είμαστε γιατί Παρασκευή που την πήγα ο λαιμός ήταν κατακόκκινος, η φωνή νταλικιέρη και ο βήχας εννοείται έδινε κι έπαιρνε!!!

περαστικά στο κορίτσι μας! φιλάκια στο λαιμουδάκι να γίνει καλά!

κόρες πέρασα ένα πσκ ΜΕΡΒΕΓΙΕ!!!!

την Παρασκευή δεν έκανα τίποτα, ασχολήθηκα μόνο με την κόρη μου!

το Σάββατο έψησα λουκανικάκια για μας, έβρασα κοτόπουλο για το συσάκι, το ξεψάχνισα κ μόλις έβαλα τραχανούλι μέσα...πήγα να μαζέψω τα ρούχα από έξω...έκαψα τη σουπίτσα της!!!!!

έκανα ζυμαρικό με φέτα κ ντομάτα. έφαγε μόνο φέτα!! σιδέρωσα αρκετά!

το απόγευμα έκανα πίτσα για μας κ αρακά που τον αποθήκευσα σε 2 δόσεις στην κατάψυξη! από δουλειές τίποτα απολύτως! αυτοκόλλητες με την σύσα!

την κυριακή καθάρισα-έκανα απολύμανση στον πάγκο -νεροχύτη της κουζίνας, πλακάκια, φούρνο κουζίνας, μικροκυμάτων!

μάζεψα χαλιά, έβαλα σκούπα, σφουγγάρισα, έπλυνα ριχτάρια, έστρωσα τα ανοιξιάτικα, καθάρισα την μπροστινή βεράντα, τη μία τουαλέτα, ανέβασα κ άλλα χειμωνιάτικα, τακτοποίησα κάτι περιοδικά, πέταξα άλλα κ κάτι ξεχασμένα ντιβιντι μπόλυγουντ!

έστειλα το καθισματάκι φαγητού στην αδερφή μου, άδειασε ο χώρος! πήρα κάτι ψιλά από σκόνες...έχω πολλή δουλειά ακόμα!

καθάρισα την εξωτερική ντουλάπα!

μου έμεινε να τακτοποιήσω-καθαρίσω παπούτσια!

μας είπε ο ντόκτορ ότι το παιδί μπορεί να πάει παιδικό, αλλά εγώ την έστειλα στην πεθερά! ακόμα έχει δεκατάκια από το ζόρι! δεν μου πάει η καρδιά!

μου ζήταγε αγκαλιά από τη μανούλα κ το πρωί!

είμαι ν απάρω τα βουνά! μου λείπει ύπνος!

αλλά χθες είδα ένα έργο, αφού κοιμήθηκαν τα αγαπάκια, στο ετ 3! εποχής. με πήγε μέχρι τη 1 σχεδόν!

φαγητό έχουμε κεφτέδες με πατάτες που μου έστειλε η μανούλα μου!

νυστάζω!

Link to comment
Share on other sites

Ολυμπί, Ολυμπί, Ολυμπιακέ

ομάδα ομαδάρα μου

μεγάλη μου αγάπη

Ολυμπιακάρα μου!!

Όπως καταλάβατε από χθες το βράδυ τραγουδάω! Κοιμήθηκα στις 2,30 το πρωί γιατί ακουγόταν ο κόσμος που πανηγύριζε στο Πασαλιμάνι! Και δεν με ενόχλησε καθόλου!!!!

Καλημερούδια κορίτσια!

Χρόνια πολλά γιά την χθεσινή μέρα σε όλες της μανούλες!

Η κόρη μου έφτιαξε μία αυτοσχέδια κάρτα κι εκείνη με πολλές ευχές! Με πήραν τα ζουμιά!

Θα σας γράψω νέα αργότερα! Πάω να δουλέψω!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς μου είπε η ενδοκρινολόγος που επισκεφτηκα σήμερα

Κατά τα άλλα όλα σούπερ τα βρήκε!

Και μου είπε και γιατί δεν χάνω κιλά!

Φταίνε τα λαχανικά που έτρωγα επί μακρόν...

Λάχανο,μπρόκολο και κολοκυθάκια έχουν άμυλο και παχαίνουν!!!:evil::confused::shock:

Το τι λάχανο και μπρόκολο έχω φάει μήνες τωρα δεν λέγεται...

να και κάτι που δεν φανταζόμουν ποτέ! Γι αυτό κι εγώ δεν το συμπαθώ καθόλου το μπρόκολο!

Μίλησα με την παιδίατρο. Το εμβόλιο που κάναμε προχθές δεν προκαλεί πυρετό ΆΡΑΑΑΑΑ (εμότικον που σταυροκοπιέται) είναι ιωσούλα. Ελπίζω ελαφριάς μορφής μόνον και να μην κολλήσει και το έτερο τέκνον !

Θα υποθέσω πως είστε καλά σήμερα ε????

Α να μπράβο το κορίτσι ! Με γεια του και με χαρά του ! Αλλά, βλέπω ότι η μήτηρ το "εκματελλεύεται" υπέρ του δεόντως - μάνα Αγγέλω σε συγκαλώ στην τάξη !!! :tongue:

Συγνώμη δεν πρέπει και η μανούλα να πει αν το μηχάνημα είναι καλό????

Ω ρε μάνα μου χαμός θα γινόταν και δώσ' του τα κρασάκια και δώσ' του οι ρακές (αυτά που δεν πίνουμε δλδ) ε, και καμιά πενιά ποτές δεν έβλαψε κανέναν.... τί καλά που θα ήταν ! Ξέρετε ότι έχω φλέβα καλλιτεχνική από την μεριά της γιαγιάς μου της συνονόματης ???? Α δεν σας τα 'χω πει όλα... βέβαια βέβαια ! ο αδερφός της ήταν τραγουδιστής 1ης γραμμής την δεκαετία του 60 ! Ε, μπορεί να μην πήρα την φωνή αλλά πήρα το... μπρίο !!!! :confused:

Να πας να σιγοντάρεις τον φέφο στο μπαρ ρέστοραν!

Βαριέμαι απίστευτα....

Τα καλά νέα της ημέρας είναι 1ον)πως δεν με έχουν πάρει τηλ από τον σταθμό ακόμη, οπότε το Σεμινίδιο πρέπει να είναι απύρετο...και

2ον)έμαθα πως στην γιορτή του σταθμού που θα γίνει για το κλείσιμο τους έτους ο Νικόλας μου τί θα κάνει ????????????? Κουίζ !!!! ΈΛΑ ΝΑ ΠΕΦΤΟΥΝ ΟΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ λέμε !:cool: Συμπεθέεεεεερα πού είσαι ?????

Τον ιδιοκτήτη του μαγαζιού που τραγουδάει ο Νίκος Βέρτης????

Ηρθα και γω και ο φίλος μου ο χασιμότο.

Χαπάκι για μια ζωή.

Το πρόβλημα μου δημιουργεί αποβολές. Ρωτάω το γιατρό η δική μου εκεί ωφείλετε; Σταμάτα να το ψάχνεις μου λέει δεν θα μάθεις ποτέ. Μπορεί ναι μπορεί και όχι. Η tsh είναι 3,02 για να μείνεις έγγυος πρέπει να είναι κάτω απο 2,5 μου λέει ο γιατρός.

Μόλις μείνεις έγγυος μου λέει πρώτα θα πάρεις εμένα και μετα το γυναικολόγο.

Και εγώ είμαι θυμωμένη με τον εαυτό μου.

Ισως έχασα χρόνο και ίσως έχασα και το πιο σημαντικό πράγμα πριν ενα χρόνο επειδή δεν τον έλεγξα πιο πριν.

Δεν θέλω να ξεφεύγω εδώ μέσα και συγγνώμη αν το έκανα.

Σήμερα φάγαμε μπριάμ μπλιάχ ή και μπλίχ κατα τον Ν. αν δεν κάνω λάθος.

Είναι καλό το ότι τώρα ξέρεις κι έτσι από εδώ και στο εξής θα αποφεύγεις τις.....κακοτοπιές! και μην στεναχωριέσαι να μας τα λες να ξαλαφρώνεις!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


το λεπόν, ο παιδίατρος πολύ ιδιόρρυθμος-ανταρσία τύπος-δεν λέω περισσότερα για τον ίδιο, γιατί όσες είναι λουλουδιστάν θα τον καταλάβουν αμέσως.

πάντως μας είπε ότι το παιδί έπρεπε να έχει παρει αντιβίωση πολύ νωρίτερα. μας έδωσε 2 εισπνεόμενα-μάσκα. δεν έχω ξανακάνει. το βράδυ θα της τα κάνουμε.

συνεχίζουμε τα σίνγκιουλαρ.

για το αιμαγγείωμα μας είπε να μην κάνουμε επέμβαση, γιατί θα δημιουργηθεί ουλή που θα είναι χειρότερη αισθητικά. με λέηζερ στο αγλαϊα κυριακού, αργότερα. πάντως μας είπε ότι έχει σημάδια υποστροφής, δηλαδή συρρικώνεται! γιούπι!

ο γιατρός ως γιατρός είναι κορυφή.

ως παιδιατρείο είναι μπίχλα μαύρη! ευτυχώς είχε ένα πουλάκι κ η σύσα μου το λάτρεψε!

εννοείται ότι το κορίτσι μου ήταν πάλι η ατρακσιόν στο ιατρείο...τσούργελο!

Το θέμα είναι ότι ως γιατρός είναι καλός και ότι το Συσάκι δεν έχει κάτι σοβαρό!

το βράδυ έβηχε κυρίως στον ύπνο της, μερικές φορές την ξυπνουσε κιόλας! ίδρωνε πολύ.

έχει μερικές μέρες που βήχει έντονα κ την ημέρα. χθες βράδυ άρχισε καταρροή, σήμερα όλη μέρα βρέχει μύξες! επιλοιμώδης..κάτι μας είπε. δεν μπόρεσε να ξεκαθαρίσει αν είναι άσθμα...θα μας ξαναδεί την τετάρτη.

Μπα πιστεύω πως είναι κάτι παροδικό και λόγω αποχής!

σώπα ρε! τέτοια ζημιά κ να τρως πρασινάδα; καλά κξάνω κ τρώω κοψίδια εγώ!!!!!!!:rolleyes::tongue::P

Πως σε νιώθω!!!!

δεν σε πιστεύω. κ η μάνα του πατέρα μου ήταν τραγουδιάρα κ ο αδερφός της τραγούδαγε. κ όταν τραγούδαγε έκανε ζημιά στα μαγαζιά τρώγυρα κ τον έδιωχναν γιατί άδειαζαν τα μαγαζιά. φωναρες κ οι δύο. δυστυχώς δεν πήρα φωνή, πήρε το σπλάχνο μου μπρίο! μα πόσο μοιάζουμε ΡΕΕΕΕΕΕ!!!!

έχω πάθει την πλάκα μου όταν το διάβασα!!!!

άσχετο που το λαλάμε μετά της κοράκλας, αλλά δεν μας αντέχει κανείς..;)

Α ρε τι καλλιτεχνικές φλέβες κυκλοφορούν στο καφέ μας!!!!

πήγα κ άλλαξα κ το πουκαμισάκι μου κ πήρα μπλουζάκι κ πουκαμισάκι. έσταξα κ κάτι...χοντρά παραπάνω...!

ωραία ρούχα έχει φέτος το σάρα!!!! λεφτά δεν υπάρχουν!

Μεγιές!!!!!

γλυκιά μου κάγλυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

διάβασα με προσοχή όσα έγραψες.

ακόμα κ αν είναι έτσι όπως τα λέει ο γιατρός σου, τότε έμαθες τί πρέπει να κάνεις!

φαντάζεσαι να μην το μάθαινες ποτέ; ή αργά;

τώρα ξέρεις!

παρε κ μια 2η γνώμη κ με το καλό σύντομα θα μας γράψεις ότι αγκαλιάζεις κ εσύ ένα αγγελουδάκι, το μαναράκι σου κ μάλιστα από τώρα σου λέω ότι θα είναι αγόρι!!!!!!

οι προσευχές μου μαζί σου!

είσαι καλό παιδί κ σου αξίζουν τα καλύτερα!

μάκια στα γλυκά μαγουλάκια!

ο Θεός πιθανόν να τον έστειλε αυτόν τον γιατρό!

Συμφωνώ!

καλη μου Καγκλυ σε καταλαβαινω που νιωθεις ετσι,ολες οσες περασαμε απο μια ή κ περισσοτερες ατυχιες στο θεμα παιδιου παντα νιωθουμε τυψεις...σαν κατι να μην καναμε σωστα,σαν σε κατι να φταιμε...κ ομως δεν ειναι ετσι!εμεις δεν ειμαστε γιατροι,κανουμε αυτα που πρεπει αλλα που να ξερουμε τι να ψαξουμε κ τι οχι αν καποιος γιατρος δεν μας βοηθησει!εχασα την μπεμπουλα εξαιτιας ενος ανευθυνου γιατρου που αν συνεχιζα μαζι του θα χανα κ αλλα μωρα!τελικα αποφασισα να βρω αρχικα εναν γιατρο που θα μπορει να με βοηθησει κ να χει εμπειρια στα δυσκολα,κ βασικο να μην θεωρει τα παντα ως ΤΥΧΑΙΟ ΓΕΓΟΝΟΣ!οποτε αφου αυτο εγινε ξεκινησαμε τις εξετασεις,οι οποιες κ χρονο κ χρημα ειχαν αλλα χαλαλι!βρηκαμε το προβλημα κ το λυσαμε!κ επειτα εμεινα εγκυος κ σε λιγο πρωτα ο Θεος θα χω αγκαλιτσα το αγορακι μου!φυσικα παντα θα χω το αγκαθακι μου,αλλα το αγορακι μου θα με κανει να τα αφησω ολα πισω μου...

η συμβουλη λοιπον ειναι να μην σκεφτεσαι το τι εγινε αλλα κοιτα να αντιμετωπισεις το τωρα,ψαξτο καλα κ μειωσε τις πιθανοτητες να ξαναγινει μια ατυχια!οταν ξερουμε το προβλημα η αντιμετωπιση ειναι ευκολοτερη κ σαφως σχεδον παντα επιτυχης!

σε φιλω!!

Επίσης συμφωνώ!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

είμαι πολύ βούτυρυο με το παιδί, σε σημείο που αναρωτιέμαι αν είναι κακομαθημένο ή απλά χορτάτο από αγάπη!:confused:

Μια από τα ίδια!!!! Βούτηρο λιωμένο!!!:P

Ορισμένοι γιατροί είναι για σφαλιάρες!!!! Να δεις που τώρα το παιδί θα ηρεμήσει!

Ολυμπί, Ολυμπί, Ολυμπιακέ

ομάδα ομαδάρα μου

μεγάλη μου αγάπη

Ολυμπιακάρα μου!!

Όπως καταλάβατε από χθες το βράδυ τραγουδάω! Κοιμήθηκα στις 2,30 το πρωί γιατί ακουγόταν ο κόσμος που πανηγύριζε στο Πασαλιμάνι! Και δεν με ενόχλησε καθόλου!!!!

Χαλάλι σας!!!!!

Αρκεί που έμεινε στην Ελλάδα!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

εγραφα, εγραφα και τσουπ με πεταξε εξωω!!!τι σπαστικο:mad::mad::mad:

Το έχω πάθει κι έβγαζα καπνούς από τα νεύρα μου!

που ειστε ολες σημερα???πολυ ερημια το καφε!!!!

Εγώ ξέστρωνα χαλιά ντίαρ!!!!

φιλακια σε ολα τα κοριτσια. ελπιζω ναστε ολες καλα εμεις σημερα χαλαρα, ξυπνησαμε καναμε δουλειςες με την μπουμπου μου και μετα πηγαμε με μια φιλη στην παιδικη χαρα και επαιξαν. γυρισαμε, πηγαμε σουπερ μαρκετ και τωρα το απογευμα ηρθαν καποιοι φιλοι στο σπιτι με τα παιδια τους και καθησαμε. καλα ηταν αλλα μου εκαναν παλι ζημιες. ειναι πολυ ζωηρα αυτα τα παιδια και μονιμως κατι κανουν. φωναζει η μαμα λιγο αλλα την γραφουν!!!σημ στεναχωρηθηκα σταληθεια πολυ γιατι μου εσπασαν ενα γυαλικο και μου εκαναν σημαδι στο τραπεζι με ενα παιχνιδι-που στο τραπεζι του σαλονιου δεν αφηνω ουτε το παιδι μου. το κακο ειναι οτι ξεσηκωνεται και η δικια μου!!!!εσεις πως αντιδρατε σε τετοιες περιπτωσεις???μενοχλησε αν και δε μιλησα ιδιαιτερα!!

Δεν μου έχει τύχει αλλά μάλλον θα έδειχνα την δυσαρέσκειά μου. Δεν κρύβομαι εύκολα όταν κάτι με ενοχλεί!

αυριο τρωμε γιουβετσακι με μοσχαρι, τοχω φτιαξει απο αποψε, οποτε αν κανει καλο καιρο θα βαλω μια σκουπα και βουρ για παιδικη χαρα:D:D:D!!!σας φιλω!!!καλο βραδυ

Σήμερα τρώμε φακές.

καημερουδια!Χρονια πολλα σε ολες τις μανουλες,κ εκεινες που εχουν τα παιδακια τους κ στις εγκυουλες(χιχιχιχι) αλλα κυριως σε εκεινες που ειναι στην προσπαθεια!κοριτσια κ εσεις γιορταζετε,ειστε εν δυναμη μανουλες να το θυμαστε αυτο :)!!!!!

εχθες ειχαμε ραντεβου με τον στρουμφουλη,το καμαρι μας ειναι μεγαλουτσικος οποτε μεσα Ιουνιου(εως) θα τον εχουμε :)!!!!!!η γιατρος τα βρηκε ολα καλα,αλλα φυσικα η ρουφιανα με εχει ακομα σε μικροτερο ομως περιορισμο μεχρι τις 34βδομαδες που πλεον κ να γεννησω δεν θα χρειαστει ουτε θερμοκ!!!!οποτε χαλαρα αλλες 2βδομαδες!

Δεν πειράζει Αννούλα! Τον γάιδαρο έφαγες στην ουρά θα κολλήσεις????

βεβαια τα ψωνια θα τα κανω,κ απο βδομαδα θα παω να κλεισω το κρεβατακι!ο μπαμπας μας θα χει αδεια απο την πεμπτη κ θα αρχισει να βαφει το δωματιο,θα μας ερθει κ η ταπετασαρια μεχρι τοτε!αχ σιγα σιγα φτανουμε κοριτσια μου στο τελος!!!!!!!!!!!!!

με το καλό λοιπόν να κάνετε τα ψώνια σας και να φτιάξετε το δωμάτιο του στρουμφάκου σας!

φιλακια σε ολες!

Χρόνια πολλά σε όλες τις γλυκές μανούλες να χαίρεσται τα παιδάκια σας και να τα καμαρώνετε!!! Με το καλό στις γλυκές εγκυούλες να κρατήσετε τα στρουμφάκια στα χέρια σας.

Κορίτσια σας ευχαριστώ για τα γλυκά σας λόγια. Σας αγαπώ πολύ όλες.

Ευτυχώς η μαμά μου επέμαινε να τον ξαναδω τον θυροειδή. Ο γιατρός είναι ο γιατρός της μαμάς μου καθώς και η ίδια έχει πολλά χρόνια θέμα με τον θυροειδή.Αφού με το χάπι θα ρυθμιστεί ξανα αποκτώ την αισιοδοξία μου.

Είδες λοιπόν που είχε δίκιο η μανούλα?

Και γω γιορτάζω σήμερα είναι η ονομαστική μου γιορτή, βέβαια δεν είναι πολύ γνωστή και δεν το ξέρουν πολλοί.

Γλυκερία? Πολύχρονη κοριτσάκι μου και του χρόνου με ένα μωράκι στην κοιλίτσα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

έχω πανάκριβα έπιπλα κ όλα έχουν τα σημάδια της σύσας. πλέον έχω πάθει ανοσία!

η αδερφή μου ανατριχιάζει κ μόνο που τα βλέπει! να φανταστείς στην σκαλιστή μου τραπεζαρία έχει σημάδια από παιχνίδια κ από δόντια!!!!!

στη σύνθεση έχει χτυπήματα από ό,τι παιχνίδι μπορούσε να κοπανήσει!

στο δε τραπέζι του σαλονιού...μέχρι σημάδια από πλαστελίνη!

είμαι πολύ βούτυρυο με το παιδί, σε σημείο που αναρωτιέμαι αν είναι κακομαθημένο ή απλά χορτάτο από αγάπη!:confused:

κοινώς η απάντηση παίζει κ είναι υπό αίρεση. θα δείξει το μέλλον!;)κοιταξε εμενα η δικια μου ειναι απο την φυση της ηρεμη. της εχω εξηγησει καποια πραγματα και τα καταλαβανει και τα τηρει. ποτε δεν εχει πειραξει κατι απτο τραπεζακι του σαλονιου, ουτε εχει καθησει πανω. της εχω πει οτι αυτα ειναι πραγματα της μαμας και τελος.δεν ειμαι υστερικη με το σπιτι, δεν με πειραζει αν παιζουν, φανε, λερωσουν κλπ, αλλα οχι και να κανουν ζημιες που δεν κανει ουτε το παιδι μου. αυτο μενοχλει αλλα το παλευω. στην προ παιδιου εποχη το θεωρουσα αδιανοητο. τωρα λεω οκ το αφροδιτομωρο ειναι ησυχο. το αφροδιτομωρο νο 2,( αν ερθει καπου καποτε),αν ειναι αγριμι τι κανουμε???:|:neutral:το σαββατο ημουν νευριασμενη, τωρα το εχω ξεχασει. απλα εγω οταν παμε καπου προσεχω πολυ περισσοτερο με το παιδι αποτι στο σπιτι.

κόρες πέρασα ένα πσκ ΜΕΡΒΕΓΙΕ!!!!

την Παρασκευή δεν έκανα τίποτα, ασχολήθηκα μόνο με την κόρη μου!

το Σάββατο έψησα λουκανικάκια για μας, έβρασα κοτόπουλο για το συσάκι, το ξεψάχνισα κ μόλις έβαλα τραχανούλι μέσα...πήγα να μαζέψω τα ρούχα από έξω...έκαψα τη σουπίτσα της!!!!!δεν πειραζει, συμβαινουν και αυτα

έκανα ζυμαρικό με φέτα κ ντομάτα. έφαγε μόνο φέτα!! σιδέρωσα αρκετά!και εγω χθες

το απόγευμα έκανα πίτσα για μας κ αρακά που τον αποθήκευσα σε 2 δόσεις στην κατάψυξη! από δουλειές τίποτα απολύτως! αυτοκόλλητες με την σύσα!

την κυριακή καθάρισα-έκανα απολύμανση στον πάγκο -νεροχύτη της κουζίνας, πλακάκια, φούρνο κουζίνας, μικροκυμάτων!

μάζεψα χαλιά, έβαλα σκούπα, σφουγγάρισα, έπλυνα ριχτάρια, έστρωσα τα ανοιξιάτικα, καθάρισα την μπροστινή βεράντα, τη μία τουαλέτα, ανέβασα κ άλλα χειμωνιάτικα, τακτοποίησα κάτι περιοδικά, πέταξα άλλα κ κάτι ξεχασμένα ντιβιντι μπόλυγουντ!

έστειλα το καθισματάκι φαγητού στην αδερφή μου, άδειασε ο χώρος! πήρα κάτι ψιλά από σκόνες...έχω πολλή δουλειά ακόμα!

καθάρισα την εξωτερική ντουλάπα!

μου έμεινε να τακτοποιήσω-καθαρίσω παπούτσια!

μας είπε ο ντόκτορ ότι το παιδί μπορεί να πάει παιδικό, αλλά εγώ την έστειλα στην πεθερά! ακόμα έχει δεκατάκια από το ζόρι! δεν μου πάει η καρδιά!να την στειλεις!!!αφου το επιτρεπει και ο γιατρος

μου ζήταγε αγκαλιά από τη μανούλα κ το πρωί!αχ το γλυκουλικο!!!

είμαι ν απάρω τα βουνά! μου λείπει ύπνος!

αλλά χθες είδα ένα έργο, αφού κοιμήθηκαν τα αγαπάκια, στο ετ 3! εποχής. με πήγε μέχρι τη 1 σχεδόν!

φαγητό έχουμε κεφτέδες με πατάτες που μου έστειλε η μανούλα μου!

νυστάζω!

τυχερη!!!!φαγητο απτα χερακια της μανουλας και τι στον κοσμο!!!
Καλημερούδια κορίτσια!

Χρόνια πολλά γιά την χθεσινή μέρα σε όλες της μανούλες!

Η κόρη μου έφτιαξε μία αυτοσχέδια κάρτα κι εκείνη με πολλές ευχές! Με πήραν τα ζουμιά!!

χρονια πολλα σε ολες. και μενα μουφερε μια καρτα απτον παιδικο και χθες πηγαν και εκοψαν λουλουδακια με τον μπαμπα της. μπραβο στην αγαπουλα σου ...εχεις πολυ γλυκα παιδια, φτου φτου
Μια από τα ίδια!!!! Βούτηρο λιωμένο!!!:P

Ορισμένοι γιατροί είναι για σφαλιάρες!!!! Να δεις που τώρα το παιδί θα ηρεμήσει!QUOTE]την εχω πατησει και εγω δυστυχως!!καλημερα ελενιτσα!!!

καλημερα και καλη εβδομαδα. καλα ειστε?? εγω για δευτερα καλα. εχουμε συννεφια και ειπε βροχες απο αποψε, θα δειξει:|:neutral:χθες με το που πηγαμε στις κουνιες αρχισε να βρεχει. περιμεναμε μπας και σταματησει και τλκ φυγαμε. σημ ο αντρουλης μουπε να της παρουμε μια κουνια για το μπαλκονι για να κανει. αλλα νομιζω οτι θα βαριεται μονη. ενω εκει παιζει με αλλα παιδια. μου λεει μηπως να της κανουμε αδερφακι??δεν απαντησα...κοιτουσα καπως ετσιιι:cool::cool::cool:.

σχετικα με τις εισπνοες της εχω πει μια ιστορια απο παλια(κραταει χρονια η κολονια με τις εισπνοες:rolleyes::rolleyes:), την οποια εμπλουτιζουμε συνεχως, οτι ο αεροπορος φοραει μασκα, αναβαινει στο αεροπλανο, παει ψηλα στον ουρανο, χαιρεταει τον ηλιο, τα συννεφακια, κλπ, κλπ...οποτε φερνει μονη της τα φαρμακα και λεει:κανουμε αεπορο???επισης να της μαθεις σιγα σιγα να φυσαει. σωθηκαμε απο τοτε που το καταφερε!!!καλη αναρρωση. να της δωσεις φιλακια απο μενα:D:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Καλή βδομάδα!

Χρόνια πολλά σε όλες τις ήδη και μελλουσες μανούλες!!! Εύχομαι τα κοριτσάκια μας να νιώσουν αυτό το υπέρτατο συναίσθημα της μητρότητας!

Πέρασα ένα ήσυχο σκ παρέ με το κοριτσάκι μου που είχε όρεξη για ναζια και χάδια!

Φαίνεται και από τις φωτογραφίες ότι το παιδί είναι ναζιάρα!

Σήμερα μάνα και κόρη πάνε για κούρεμα!!!

Για πρώτη φορά θα της τα κόψω αρκετά κοντά και ο μπαμπάς της κοντεύει να πάθει αλλά δεν γίνεται... υποφέρει το παιδί με τόσο μαλλί!

Εχει φτάσει σε σημείο να μην θέλει μπάνιο γιατί μετά κάνουμε μια ώρα πιστολάκι!

Εμείς πάλι αντί για πιστολάκι βάζουμε μία πετσέτα στην πλάτη και τα αφήνουμε να στεγνώσουν μόνα τους. Δεν το συμπαθώ καθόλου το πιστολάκι!

Κι εμείς με αντιβίωση είμαστε γιατί Παρασκευή που την πήγα ο λαιμός ήταν κατακόκκινος, η φωνή νταλικιέρη και ο βήχας εννοείται έδινε κι έπαιρνε!!!

περαστικά στην Λουκίτσα!

έχω πανάκριβα έπιπλα κ όλα έχουν τα σημάδια της σύσας. πλέον έχω πάθει ανοσία!

η αδερφή μου ανατριχιάζει κ μόνο που τα βλέπει! να φανταστείς στην σκαλιστή μου τραπεζαρία έχει σημάδια από παιχνίδια κ από δόντια!!!!!

στη σύνθεση έχει χτυπήματα από ό,τι παιχνίδι μπορούσε να κοπανήσει!

στο δε τραπέζι του σαλονιού...μέχρι σημάδια από πλαστελίνη!

είμαι πολύ βούτυρυο με το παιδί, σε σημείο που αναρωτιέμαι αν είναι κακομαθημένο ή απλά χορτάτο από αγάπη!:confused:

κοινώς η απάντηση παίζει κ είναι υπό αίρεση. θα δείξει το μέλλον!;)

κι εγώ περίπου έτσι είμαι. Αλλά με ενοχλεί να βλέπω ξένα πιτσιρίκια να κοπανάνε τα έπιπλά μου και οι μαμάδες να μην κάνουν τίποτα....

κόρες πέρασα ένα πσκ ΜΕΡΒΕΓΙΕ!!!!

την Παρασκευή δεν έκανα τίποτα, ασχολήθηκα μόνο με την κόρη μου!

well done!!!!

το Σάββατο έψησα λουκανικάκια για μας, έβρασα κοτόπουλο για το συσάκι, το ξεψάχνισα κ μόλις έβαλα τραχανούλι μέσα...πήγα να μαζέψω τα ρούχα από έξω...έκαψα τη σουπίτσα της!!!!!

έκανα ζυμαρικό με φέτα κ ντομάτα. έφαγε μόνο φέτα!! σιδέρωσα αρκετά!

το απόγευμα έκανα πίτσα για μας κ αρακά που τον αποθήκευσα σε 2 δόσεις στην κατάψυξη! από δουλειές τίποτα απολύτως! αυτοκόλλητες με την σύσα!

Μπορούν να περιμένουν!

την κυριακή καθάρισα-έκανα απολύμανση στον πάγκο -νεροχύτη της κουζίνας, πλακάκια, φούρνο κουζίνας, μικροκυμάτων!

μάζεψα χαλιά, έβαλα σκούπα, σφουγγάρισα, έπλυνα ριχτάρια, έστρωσα τα ανοιξιάτικα, καθάρισα την μπροστινή βεράντα, τη μία τουαλέτα, ανέβασα κ άλλα χειμωνιάτικα, τακτοποίησα κάτι περιοδικά, πέταξα άλλα κ κάτι ξεχασμένα ντιβιντι μπόλυγουντ!

έστειλα το καθισματάκι φαγητού στην αδερφή μου, άδειασε ο χώρος! πήρα κάτι ψιλά από σκόνες...έχω πολλή δουλειά ακόμα!

καθάρισα την εξωτερική ντουλάπα!

μου έμεινε να τακτοποιήσω-καθαρίσω παπούτσια!

Όλα αυτά σε μιά μέρα???? Σούπερ γούμαν!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...