Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

τώρα άμα σας πω ότι με το που έμαθα για αλλεργία αμέσως σκέφτηκα ότι φταίω εγώ που δεν την θήλασα περισσοτερο κ έτσι δεν την προστάτεψα όσο έπρεπε τί θα μου πείτε; είμαι παλαβή; αφου έτσι είναι!

Δεν εχει βρε σχεση ο θηλασμος με τις αλλεργιες! Ο θηλασμος παρεχει στο παιδι αντισωματα για προστασια απο τους ιους..οι αλλεργιες δεν προκαλλουνται απο ιους, αλλα απο αλλεργιογονα στοιχεια που βρισκονται στην ατμοσφαιρα ειδικα στις πολεις. Γιαυτο και συμφωνα με ερευνες τα ποσοστα ατομων με αλλεργιες στην υπαιθρο ειναι χαμηλοτερα απο αυτα των πολεων. Επισης μια αλλεργια μπορει να εμφανιστει και να εξαφανιστει πολλες φορες...δηλαδη αν εισαι αλλεργικη στη σκονη δε σημαινει οτι θα εισαι παντα. Αντιστοιχα, μπορει να μην εισαι αλλεργικη σε κατι και ξαφνικα να γινεις..

δεν ξερω τι εννοεις μπελαλιδικο αλλα εμενα η κουζινα με κανει να χαλαρωνω.

και ειδικα τα γλυκα. ναι περνει λιγο χρονο,αλλα το αποτελεσμα τελειο.

τις μαρεγκες μπορεις να τις αγορασεις. βρισκεις ευκολα. αλλα εγω τις κανω μονη μου συνηθως, αν εχω και αρκετα αυγα τις κανω και τις διατηρω σε ενα ταπερ αντεχουν. και δεν κοστιζουν και τιποτα.

οσο για το παγωτο χτυπαω ενα μορφατ σε κονσερβα με ενα ζαχαρουχο και ενα εβαπορε και δυο βανιλιες. το μονο μπελαλιδικο ειναι οτι το βγαζω ανα μια ωρα και το χτυπαω 3 φορες. αν δεν θελεις το χτυπας και τα ανακατευεις ολα με την πρωτη. τα αμυγδαλα τα εχεις βαλει απο πριν σε ενα κατσαρολακι με λιδη ζαχαρη και αφου καραμαλωσουν για λιγο στη φωτια τα ριχνεις σε μια λαδοκολα και κρυωνουν. μετα τα βαζεις στο μουλτι και τα κοβεις (χοντροκομενα). συνηθως αρεσουν σε ολους και δεν μενουν ευκολα σε βαζο, ετσι τα φτιαχνω επιτοπου.

την τριτη φορα που χτυπαω το παγωτο και ειναι πιο πυχτο ριχνω μεσα τις τρυμενες μαρεγκες τα αμυγδαλα τριβω κουβερτουρα, οση θελεις, και εβαλα μεσα και κομματακια απο κυτρο. μπορεις αν θελεις να βαλεις οτι γλυκο θελεις κουταλιου, αν θελεις. γινεται και λιγο παρφε.

σκεψου οτι κανει 15 ευρω το κιλο και μου βγηκε κοντα δυο κιλα, και δεν κοστησε πανω απο 6 ευρω

Μαζι σου!! Δε μου λες αν δε βαλω τις μαρεγκες πειραζει? Θα ειναι ωραιο το παγωτο?

Γεια σας φιλενάδες μου

Διάβασα στα πεταχτα τα νέα σας και δεν θυμάμαι τίποτα!!Ελπίζω να μην μου διαφεύγει κάτι σημαντικό

Βγήκαν οι εξετάσεις μου και είναι πάρα πολύ καλές,αλλά πάλι είναι αυξημένα τα λευκά.Το είχα και στην εγκυμοσύνη αυτό το θέμα,αλλά θεωρούνταν φυσιολογικό.

Με έχει φάει η αγωνία για το τι μπορεί να μου συμβαίνει και ο νους μου πάει στα χειρότερα,.

Ωστόσο ο μικροβιολόγος που έδωσε τις εξετάσεις στον περιστέρη είπε ότι είναι όλα καλά και δεν αξιολογησε την ένδειξη αρνητικά.

Εντάξει δεν είναι και στα ύψη,είναι 13.550

Θα κλείσω ραντεβού με ενδοκρινολόγο,αλλά θα πάω και σε παθολόγο

Ο περιστέρης λέει ότι είναι αντίδραση του οργανισμού μου στο αυξημένο μου άγχος,ότι εκκρίνονται τοξίνες μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα

Αλλά εγώ θέλω να είμαι σίγουρη για το τι συμβαίνει

Πάλι αγχώθηκα πολύ μαμωτο...

Και για να είμαι εντός θεματος,σήμερα φαγαμε μπριάμ

Περιστερακι η μικρη αυξηση των λευκων δεν ειναι ανησυχητικη..μπορει καποια ελαφρια ιωση, ενα κατι να το περναει ο οργανισμος. Νομιζω οτι ανησυχητικο ειναι οταν η τιμη τριπλασιαζεται του κανονικου.

Κοριτσια εμενα με ξαναπιασε το στομαχι μου, γμτ γμτ...

Πονουσα τρελλα την Κυριακη, νιωθω απιστευτη εξαντληση συνεχεια, και ψιλοανακατευομαι ....

Να δω παλι τι θα φαμε σημερα...Χτες εκανα ρυζακι με κρεας για μενα και για το συζυγο πιτσα...


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Κοριτσια καλησπερα ειμαι χαμενη στο διαστημα εντελως:rolleyes:πολυ κουραση..Χτες πηγαμε για την υπολοιπη β'επιπεδου ομως η μπεμπου ηταν μπρουμυτα ετσι περπατησα παλι ηπια και ενα μιλκ-σεικ σοκολατα ξαναπηγαμε αλλα και παλι δεν ειχε γυρισει,ετσι μου λεει ελα ξανα την Παρασκευη αμ δε λεω και κανω μια τελευταια προσπαθεια εφαγα 2μελακια και ανεβοκατεβηκα απο τον 6 που ειναι το ιατρειο δυο φορες,μπηκα και επιτελους την ειδαμε:tongue::tongue::tongue::tongue:..Ολα καλα ειναι 420γραμμαρια και σε πολυ καλη θεση και ο τραχηλος κλειστος..Το μονο που μας ειπε ειναι οτι ειδε ενα κομβιο στην καρδουλα αλλα απο μονο του δεν μας ανησυχει θα φυγει μεχρι την γεννα...Επισης εχω τον μικρο χτες που φυγαμε με πηρε η πεθερα μου και ειχε 39πυρετο ετσι ξαφνικα και σημερα μου κανει μεχρι 36,9(αυτα ειναι δεκατα?:oops:)να το ριξω στους 2τραπεζιτες που βγαζει η ειναι καμια ιωσουλα??


:-D

Link to comment
Share on other sites

μάκια σου κάντυ μου! να μου γλυκοφιλήσεις τα διαμάντια σου!

κ εσύ αγγελικούλα τα δικά σου!

Με μεγάλη μου χαρά φεφάκι!

όλες τα αγαπάκια σας από τη θεία φέφη! φιλάκια στα μαγουλάκια!

Γεια σας φιλενάδες μου

Διάβασα στα πεταχτα τα νέα σας και δεν θυμάμαι τίποτα!!Ελπίζω να μην μου διαφεύγει κάτι σημαντικό

Βγήκαν οι εξετάσεις μου και είναι πάρα πολύ καλές,αλλά πάλι είναι αυξημένα τα λευκά.Το είχα και στην εγκυμοσύνη αυτό το θέμα,αλλά θεωρούνταν φυσιολογικό.

Με έχει φάει η αγωνία για το τι μπορεί να μου συμβαίνει και ο νους μου πάει στα χειρότερα,.

Ωστόσο ο μικροβιολόγος που έδωσε τις εξετάσεις στον περιστέρη είπε ότι είναι όλα καλά και δεν αξιολογησε την ένδειξη αρνητικά.

Εντάξει δεν είναι και στα ύψη,είναι 13.550

Θα κλείσω ραντεβού με ενδοκρινολόγο,αλλά θα πάω και σε παθολόγο

Ο περιστέρης λέει ότι είναι αντίδραση του οργανισμού μου στο αυξημένο μου άγχος,ότι εκκρίνονται τοξίνες μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα

Αλλά εγώ θέλω να είμαι σίγουρη για το τι συμβαίνει

Πάλι αγχώθηκα πολύ μαμωτο...

Και για να είμαι εντός θεματος,σήμερα φαγαμε μπριάμ

Μάλλον θα συμφωνήσω με την Ελένη από Αγγλία. Δειξτες στον παθολόγο για να ηρεμήσεις!

Καλησπέρα κι από μένα!

Εμείς σήμερα φάγαμε μπριζόλες που είχαν μείνει από την Τρίτη.

ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 και love4four βάλτε κι εμένα στη σιδερο-παρέα...

Έλα κι εσύ μήπως παρηγορηθούμε καλύτερα!

Περιστερακι η μικρη αυξηση των λευκων δεν ειναι ανησυχητικη..μπορει καποια ελαφρια ιωση, ενα κατι να το περναει ο οργανισμος. Νομιζω οτι ανησυχητικο ειναι οταν η τιμη τριπλασιαζεται του κανονικου.

Το είπα και πιο πριν, συμφωνώ!

Κοριτσια εμενα με ξαναπιασε το στομαχι μου, γμτ γμτ...

Πονουσα τρελλα την Κυριακη, νιωθω απιστευτη εξαντληση συνεχεια, και ψιλοανακατευομαι ....

Να δω παλι τι θα φαμε σημερα...Χτες εκανα ρυζακι με κρεας για μενα και για το συζυγο πιτσα...

Εσύ πρέπει να το ψάξεις το θέμα με το στομάχι σου.

Κοριτσια καλησπερα ειμαι χαμενη στο διαστημα εντελως:rolleyes:πολυ κουραση..Χτες πηγαμε για την υπολοιπη β'επιπεδου ομως η μπεμπου ηταν μπρουμυτα ετσι περπατησα παλι ηπια και ενα μιλκ-σεικ σοκολατα ξαναπηγαμε αλλα και παλι δεν ειχε γυρισει,ετσι μου λεει ελα ξανα την Παρασκευη αμ δε λεω και κανω μια τελευταια προσπαθεια εφαγα 2μελακια και ανεβοκατεβηκα απο τον 6 που ειναι το ιατρειο δυο φορες,μπηκα και επιτελους την ειδαμε:tongue::tongue::tongue::tongue:..Ολα καλα ειναι 420γραμμαρια και σε πολυ καλη θεση και ο τραχηλος κλειστος..Το μονο που μας ειπε ειναι οτι ειδε ενα κομβιο στην καρδουλα αλλα απο μονο του δεν μας ανησυχει θα φυγει μεχρι την γεννα...Επισης εχω τον μικρο χτες που φυγαμε με πηρε η πεθερα μου και ειχε 39πυρετο ετσι ξαφνικα και σημερα μου κανει μεχρι 36,9(αυτα ειναι δεκατα?:oops:)να το ριξω στους 2τραπεζιτες που βγαζει η ειναι καμια ιωσουλα??

Καταρχήν μπράβο για τα καλά σας νεά κι ας σας παίδεψε λίγο η ζουζού!

Σύμφωνα με τον παιδίατρό μας τα δόντια δεν δικαιολογούν τόσο υψηλό πυρετό. Μάλλον κάποια ιωσούλα είναι!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια ομορφιές!!

Τι κάνετε;

Η απουσία της Εβίρι έχει τραβήξει τόσο που έχω αρχίσει να ανησυχώ.Μακάρι να είναι καλά

μη μυ ανησυχείς. να τις πας στο γιατρό σου να σου το επιβεβαιώσει, να σου φύγει η έγνοια!

Περιστερακι η μικρη αυξηση των λευκων δεν ειναι ανησυχητικη..μπορει καποια ελαφρια ιωση, ενα κατι να το περναει ο οργανισμος. Νομιζω οτι ανησυχητικο ειναι οταν η τιμη τριπλασιαζεται του κανονικου.

Μίλησα με τον μικροβιολόγο και δεν πιστεύει ότι συντρέχει λόγος τρελής ανησυχίας.

Μου πρότεινε να απευθυνθώ σε παθολόγο,αφού επαναλάβω σε δεκα μέρες την εξέταση

Θα δω τι θα μου πει και η ενδοκρινολόγος.Δεν είναι της ειδικότητάς της,αλλά κάτι θα ξέρει κι αυτή.

Θα πάω από βδομάδα και στην οδοντίατρό μου που έχω να την επισκεφτώ πάνω από διετία.Όλο και κάτι θα μου βρει,που ακόμα δεν με έχει ενοχλήσει.Εκεί μπορεί να οφείλεται και η ενδειξη των λευκών,είναι από τα πιο συνήθη αίτια

Κοριτσια καλησπερα ειμαι χαμενη στο διαστημα εντελως:rolleyes:πολυ κουραση..Χτες πηγαμε για την υπολοιπη β'επιπεδου ομως η μπεμπου ηταν μπρουμυτα ετσι περπατησα παλι ηπια και ενα μιλκ-σεικ σοκολατα ξαναπηγαμε αλλα και παλι δεν ειχε γυρισει,ετσι μου λεει ελα ξανα την Παρασκευη αμ δε λεω και κανω μια τελευταια προσπαθεια εφαγα 2μελακια και ανεβοκατεβηκα απο τον 6 που ειναι το ιατρειο δυο φορες,μπηκα και επιτελους την ειδαμε:tongue::tongue::tongue::tongue:..Ολα καλα ειναι 420γραμμαρια και σε πολυ καλη θεση και ο τραχηλος κλειστος..Το μονο που μας ειπε ειναι οτι ειδε ενα κομβιο στην καρδουλα αλλα απο μονο του δεν μας ανησυχει θα φυγει μεχρι την γεννα...Επισης εχω τον μικρο χτες που φυγαμε με πηρε η πεθερα μου και ειχε 39πυρετο ετσι ξαφνικα και σημερα μου κανει μεχρι 36,9(αυτα ειναι δεκατα?:oops:)να το ριξω στους 2τραπεζιτες που βγαζει η ειναι καμια ιωσουλα??

Με το καλό Αννια η μπουμπού σας!

Πάντα καλά νέα να μπαίνεις να μας γράφεις

Περαστικά του μικρού,μπορεί να είναι και από τα δοντάκια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Σήμερα το μενού έχει αχιβαδούλες στο φούρνο με ζαμπόν, τυρί και κρέμα γάλακτος.

Χτες το απόγευμα πήγαμε με τον μπαμπά μας και τον μικρό στο τζάμπο και πήραμε κάτι κρεμαστρούλες που ήθελα κι ένα ζευγάρι πεδιλάκια για μέσα στο σπίτι. Πήρα και 2 κλαμεράκια στην ζουζούνα μου.

Μόλις επιστρέψαμε είχαν κατέβει τα παιδιά της γειτονιάς στον δρόμο για παιχνίδι και καθίσαμε μαζί με τον Χρηστάκο και πάιξαμε μαζί τους! Θυμήθηκα τα νιάτα μου!!!!!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα. δεν πήγα στη δουλειά. το παιδί έχει έντονο βήχα συνεχώς. περιμένουμε να πάμε σε λίγο σε άλλον παιδίατρο. βρέχει ασταματητα.

σήμερα τρώμε όλοι γεμιστές πιπεριές.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Τι γράψατε καλέ πάλι;;;;;)

Εξακολουθώ να έχω πολύ δουλειά λλα αρνούμαι σημερα!!!

Χθες φάγαμε κολοκυθάκια γεμιστά και για σήμερα έχω γίγαντες!

Τι νερό ήταν αυτό που έριξε το απόγευμα;

η σύσα καμάρωνε, καθόταν σαν κιουρία!

αφού μόλις τελείωσε, σηκώθηκε από την καρέκλα κ κάθισε στην άλλη. δεν ήθελε να φύγουμε από το κομμωτήριο!

Χαχαααα!!! Κι η δικιά μου το ίδιο έκανε!!!

Μόνο σ'εμένα δεν κάθεται η μαϊμου!!!!

κανένα πρόβλημα φεφάκι μου! Το θέμα του φαγητού το βλέπω σαν κάλυψη της ανάγκης για τροφή και όχι σαν καταναγκασμό! Μπορεί κάποια στιγμή το παιδί να μην έχει όρεξη να φάει, δεν τον πιέζω με τίποτα!

Πόσο συμφωνωωωω..... Να μπορούσα να το εφαρμόσω κιόλας!!!

στο μπάνιο πώς τα πλένετε; εννοώ έχετε κάποιο αντιολισθητικό; σκέφτομαι αυτό του τζάμπο, αλλά μια φορά που το πήραμε το σιχάθηκα κ το πέταξα στις 3 μέρες!:confused:

Κι εγώ από το τζάμπο πήρα και είναι μια χαρα!

Μόλις την κάνω μπάνιο το σαπουνίζω και το αφήνω να στεγνώσει και είναι σύπερ!

Εγώ παρ' όλο που δεν είμαι μανούλα συγκινούμαι πολύ με την διαφήμιση της P&G για τις μανούλες.

Αααα!! Μιλάμε για πολύ κλάμα όταν την πρωτοείδα ολόκληρη!!!

Το μονο που μας ειπε ειναι οτι ειδε ενα κομβιο στην καρδουλα αλλα απο μονο του δεν μας ανησυχει θα φυγει μεχρι την γεννα...Επισης εχω τον μικρο χτες που φυγαμε με πηρε η πεθερα μου και ειχε 39πυρετο ετσι ξαφνικα και σημερα μου κανει μεχρι 36,9(αυτα ειναι δεκατα?:oops:)να το ριξω στους 2τραπεζιτες που βγαζει η ειναι καμια ιωσουλα??

Ζόρικο γκομενάκι!!!!:tongue:;) Μπράβο για τα αποτελέσματα Ιωάννα!

Όσο για το κομβίο που είπες, μπορείς να ρωτήσεις έναν παιδοκαρδιολόγο για να σε κατατοπίσει καλύτερα!

Τα δόντια δεν κάνουν τέτοιο πυρετό, καποια ιωσούλα ειναι μάλλον.

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Καλημέρα Αγγελικούλα!

Σήμερα το μενού έχει αχιβαδούλες στο φούρνο με ζαμπόν, τυρί και κρέμα γάλακτος.Γιαμ γιαμ!!!!

Μόλις επιστρέψαμε είχαν κατέβει τα παιδιά της γειτονιάς στον δρόμο για παιχνίδι και καθίσαμε μαζί με τον Χρηστάκο και πάιξαμε μαζί τους! Θυμήθηκα τα νιάτα μου!!!!!!!!

Τι μου θύμησες τώρα.... Απίθανα χρόνια!!!!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

καημερουδιαααααααα!!!σα να δροσισε λιγακι ε?εχθες εβρεχε ολο το απογευμα κ κλασσικα ο Γ. μολις ειχε πλυνει το αυτοκινητο,μα τι γκαντεμης χοχοχο!οποτε το πλυνει ξερουμε τι καιρο θα κανει χαχαχαχα!

για σημερα μαλλον καμμια μακαροναδα θα φαμε ή κανενα κριθαρακι.ας ξυπνησει κ ο αντρας του σπιτιου(που σημερα εχει ρεπο κ θα ειμαστε συνεχεια μαζι) κ βλεπυμε!

Φεφι περαστικα στην μικρη!

Περιστερω μου τα αυξημενα λευκα ειναι ενδειξη πως ο οργανισμος προσπαθει κατι να πολεμησει,ακομα κ μια μικρη ιωση.συνηθως οι γιατροι σου λενε να ξανακανεις αλλη μια εξεταση σε καμια 15μερες κ ολα καλα!

Αγγελικη τι καλα που επαιξες κ εσυ,τελικα ειμαστε παντα παιδια δεν πρεπει να το ξεχναμε χιχιχιχι!

σας φιλω ομορφες,να εχετε μια υπεροχγ μερα!αντε κ ερχεται σαββατοκυριακο!!!!!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλημερα τι κανετε???εμενα τα κεφια μου ειναι λιγο συννεφιασμενα οπως και η μερα, χωρις να υπαρχει ιδιαιτερος λογος. anyway, ελπιζω να φτιαξει...εχω ενα περιεργο κακο προαισθημα...ελπιζω να μην βγει... θα μπω σε λιγο να σας διαβασω, δεν εχω προλαβει. σας φιλωωω γλυκαα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα. δεν πήγα στη δουλειά. το παιδί έχει έντονο βήχα συνεχώς. περιμένουμε να πάμε σε λίγο σε άλλον παιδίατρο. βρέχει ασταματητα.

σήμερα τρώμε όλοι γεμιστές πιπεριές.

περιμένουμε να μας γράψεις νέα σας μόλις επιστρέψετε από τον γιατρό!

Καλημέρα!!! Τι γράψατε καλέ πάλι;;;;;)

Εξακολουθώ να έχω πολύ δουλειά λλα αρνούμαι σημερα!!!

Κι εγώ, κι εγώ!!!!

Χθες φάγαμε κολοκυθάκια γεμιστά και για σήμερα έχω γίγαντες!

Τι νερό ήταν αυτό που έριξε το απόγευμα;

Εδώ δεν έχει ρίξει σταγόνα ακόμη. Από αύριο ακούσαμε θα πιάσει κι εμάς.

Χαχαααα!!! Κι η δικιά μου το ίδιο έκανε!!!

Μόνο σ'εμένα δεν κάθεται η μαϊμου!!!!

Ελενίτσα, μαϊμού φωνάζω κι εγώ την δικιά μου από μωρό!

Πόσο συμφωνωωωω..... Να μπορούσα να το εφαρμόσω κιόλας!!!

Λίγη προσπάθεια θέλει κι όλα γίνονται!

Τι μου θύμησες τώρα.... Απίθανα χρόνια!!!!

απίθανα δεν λές τίποτα! Να είχα και τις ίδιες αντοχές!!!!!!

καημερουδιαααααααα!!!σα να δροσισε λιγακι ε?

Όντως!

εχθες εβρεχε ολο το απογευμα κ κλασσικα ο Γ. μολις ειχε πλυνει το αυτοκινητο,μα τι γκαντεμης χοχοχο!οποτε το πλυνει ξερουμε τι καιρο θα κανει χαχαχαχα!

να σου κάνει ποδαρικό την Πρωτοχρονιά!

για σημερα μαλλον καμμια μακαροναδα θα φαμε ή κανενα κριθαρακι.ας ξυπνησει κ ο αντρας του σπιτιου(που σημερα εχει ρεπο κ θα ειμαστε συνεχεια μαζι) κ βλεπυμε!

Φεφι περαστικα στην μικρη!

Περιστερω μου τα αυξημενα λευκα ειναι ενδειξη πως ο οργανισμος προσπαθει κατι να πολεμησει,ακομα κ μια μικρη ιωση.συνηθως οι γιατροι σου λενε να ξανακανεις αλλη μια εξεταση σε καμια 15μερες κ ολα καλα!

Αγγελικη τι καλα που επαιξες κ εσυ,τελικα ειμαστε παντα παιδια δεν πρεπει να το ξεχναμε χιχιχιχι!

εγώ δεν το ξεχνάω ποτέ Άννα! Οι άλλοι το ξεχνάνε!

σας φιλω ομορφες,να εχετε μια υπεροχγ μερα!αντε κ ερχεται σαββατοκυριακο!!!!!

καλημερα καλημερα τι κανετε???εμενα τα κεφια μου ειναι λιγο συννεφιασμενα οπως και η μερα, χωρις να υπαρχει ιδιαιτερος λογος. anyway, ελπιζω να φτιαξει...εχω ενα περιεργο κακο προαισθημα...ελπιζω να μην βγει... θα μπω σε λιγο να σας διαβασω, δεν εχω προλαβει. σας φιλωωω γλυκαα

να του πεις δεν έχει έξοδο σήμερα! Ακούς εκεί να βγει!!!:tongue:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καημερουδιαααααααα!!!σα να δροσισε λιγακι ε?εχθες εβρεχε ολο το απογευμα κ κλασσικα ο Γ. μολις ειχε πλυνει το αυτοκινητο,μα τι γκαντεμης χοχοχο!οποτε το πλυνει ξερουμε τι καιρο θα κανει χαχαχαχα!

χαχαχααα!!! Σαν να μου μιλάς για τον μπαμπά μου!!! Αφού το καλοκαίρι του επιτρέπουμε πλύσιμο μόνο τις καθημερινές!!!!:-P:razz::-P

καλημερα καλημερα τι κανετε???εμενα τα κεφια μου ειναι λιγο συννεφιασμενα οπως και η μερα, χωρις να υπαρχει ιδιαιτερος λογος. anyway, ελπιζω να φτιαξει...εχω ενα περιεργο κακο προαισθημα...ελπιζω να μην βγει... θα μπω σε λιγο να σας διαβασω, δεν εχω προλαβει. σας φιλωωω γλυκαα

Αφροδιτάκι μπορεί να φταίει και η πανσέληνος που είχαμε...

Κανε μια προσευχούλα και θα δεις πόσο θα ηρεμήσεις!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

...................ρε την μέλπω! πώς σου 'ρθε;...................

Δεν το κατέβασα από μόνη μου καλέ ! Έτσι την λένε ! Το έγραφε πάνω στο κουτί με μεγάλα παχιά γράμματα σε λέω "Ψηστιέρα ΜΕΛΠΩ" :tongue::tongue::tongue:

(κάποιος καλός Χριστιανός μου την είχε φέρει στον γάμο κι είχα ρίξει το γέλιο της ζωής μου αλλά είμαστε... αχώριστες !!!!!!!!!)

..............

Με έχει φάει η αγωνία για το τι μπορεί να μου συμβαίνει και ο νους μου πάει στα χειρότερα,.

..........................

Θα κλείσω ραντεβού με ενδοκρινολόγο,αλλά θα πάω και σε παθολόγο

Ο περιστέρης λέει ότι είναι αντίδραση του οργανισμού μου στο αυξημένο μου άγχος,ότι εκκρίνονται τοξίνες μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα

Αλλά εγώ θέλω να είμαι σίγουρη για το τι συμβαίνει

Πάλι αγχώθηκα πολύ μαμωτο...

Ναι ναι Περιστέρω μου !

Να αγχώνεσαι εσύ γιατί η μύγα πετάει από δεξιά κι όχι από αριστερά (εμ, δεν υπάρχει πολιτικός υπαινιγμός έτσι ???? ήτο τυχαίο :cool:) και μετά να θες να μην ανεβαίνουν τα λευκά !!!!!!!!!! Α ρε από ένα χέρι ξύλο που θέμε όλες μας που καθόμαστε και αναλωνόμαστε σε ασήμαντα !!!!!!!!!!!!

Μια χαρά είσαι - θα ζήσεις !!!!!!!!!!!!:tongue:

...........

ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 και love4four βάλτε κι εμένα στη σιδερο-παρέα...

Έλα κι εσύ να γίνουμε πολλές που λέει κι ο Ψινάκης !!!!!!!!!!! :rolleyes: Όλοι οι καλοί χωρούν !!!!

..........

συνεχε

Κοριτσια εμενα με ξαναπιασε το στομαχι μου, γμτ γμτ...

Πονουσα τρελλα την Κυριακη, νιωθω απιστευτη εξαντληση συνέχεια, και ψιλοανακατευομαι ....

...

Λενιώ μου,

"Σοβαρά" στο λέω τώρα. Είναι καιρός που έχεις θέμα... και το στομάχι είναι στομάχι - να πας ξανά σε γιατρό/νοσοκομείο δεν ξέρω τί και πώς αλλά να το ψάξεις πολύ !!!! Pls !!!!

Κοριτσια καλησπερα ειμαι χαμενη στο διαστημα εντελως:rolleyes:πολυ κουραση..Χτες πηγαμε για την υπολοιπη β'επιπεδου ........

Ολα καλα ειναι 420γραμμαρια και σε πολυ καλη θεση και ο τραχηλος κλειστος..

...Επισης εχω τον μικρο χτες που φυγαμε με πηρε η πεθερα μου και ειχε 39πυρετο ετσι ξαφνικα και σημερα μου κανει μεχρι 36,9(αυτα ειναι δεκατα?:oops:)να το ριξω στους 2τραπεζιτες που βγαζει η ειναι καμια ιωσουλα??

Μπράβο Ιωαννάκι μας !!!!

Μεγαλώνει και η μπουμπού σου που έχει αρχίσει να σας περιπαίζει από τώρα !!!!! Γερό να είναι το μανάρι !

Πυρετούλης μάλλον ιωσούλα... περαστικά σας !

....

Η απουσία της Εβίρι έχει τραβήξει τόσο που έχω αρχίσει να ανησυχώ..........

Μίλησα με τον μικροβιολόγο και δεν πιστεύει ότι συντρέχει λόγος τρελής ανησυχίας.

Μου πρότεινε να απευθυνθώ σε παθολόγο,αφού επαναλάβω σε δεκα μέρες την εξέταση

Κι εγώ την σκέφτομαι συνέχεια - δεν μπορεί να μην έχει μπει τόοοοσες μέρες !!!!!!!! Εβίρι, Εβιράκι where are you darling ?????????

Είδες που στα 'λεγα ???? Θα ζήσεις , θα ζήσεις !!!!!!!!!!!:D;)

καλημέρα. δεν πήγα στη δουλειά. το παιδί έχει έντονο βήχα συνεχώς. περιμένουμε να πάμε σε λίγο σε άλλον παιδίατρο. βρέχει ασταματητα.

σήμερα τρώμε όλοι γεμιστές πιπεριές.

Φέφη κακόκεφη. Στοπ. Σύσα με βήχα. Στοπ. Πήγαινε στον άλλο παιδίατρο να ηρεμήσετε κι εσείς και το παιδί. Στοπ. Και ηρέμησε/ξεκουράσου. Στοπ.

Μάκια σας !!!!!!!!!!!!!!

καλημερα καλημερα τι κανετε???εμενα τα κεφια μου ειναι λιγο συννεφιασμενα οπως και η μερα, χωρις να υπαρχει ιδιαιτερος λογος. anyway, ελπιζω να φτιαξει...εχω ενα περιεργο κακο προαισθημα...ελπιζω να μην βγει... θα μπω σε λιγο να σας διαβασω, δεν εχω προλαβει. σας φιλωωω γλυκαα

Συμπεθέρα,

Άφησε στην άκρη το κακό σου το προαίσθημα και ρίξ΄το στην παλαβή !!!! Όλα καλάαααααααα, ααααα, όλα καλά θα μας πάνε. όλα καλάαααα, ααααα, θα φτιάξουν όλα όπου να 'ναι !!!! Σάκης !!!! :rolleyes:

Από ότι έχετε καταλάβει μάλλον η πολλή η κούραση με έχει χτυπήσει κατακούτελα.... και το έριξα στο σο-ρο-λόπ !!!!

Η μικρή από εχθές είναι με πυρετό. ίσως και να οφείλεται στο εμβόλιο. Είδομεν. Είμαι άϋπνη. Με έπιασε υπερένταση με την Σ δεν ξέρω τί και κοιμήθηκα γύρω στις 3.30 το πρωί... :o

Από φαί έχω κοτόπουλο περίσσευμα από εχθές . Ε, η Παναγία θα με φωτίσει να κάνω και κανένα συμπλήρωμα (λέω εγώ τώρα) ότι προλάβω γιατί έχω και οδοντίατρο βεβαίως-βεβαίως στις 20.00 -κοινώς, καλά κρασιά !!!!-

Πολλές δουλειές, αφραγκία, γενικά σκ...τά αλλά θα το παλέψουμε κόρες !

Δεν θα πέσουμε αμαχητί !!!!!

"Συννεφιές, συυυυυυνεφιέεεεες όταν δεν σε βλέπω έχω ακεφιές !!!!! Τί πιοτό, τι πιοτό μ' έχεις κεράσει και το κέφι και το κέφι μου έχω χάσει " γεια σου ρε Μαριλένα με τα ωραία σου !!!! Αφιερωμένο στο καφέ μας !

Υ.Γ. Αγγελικούλα2,

Βλέπω τώρα τελευταία βλέπω ότι το καις το πελεκούδι και γράφεις και το βράδυ ????? Τί έγινε πουλί 'μ ???? Καλοκαίριασε και ανεβαίνεις (και) επάνω ή μπας κι έχουμε βρει (και καλά) πρόφαση να ξε-μοναχιαζόμαστε μετά του συζύγου ????? {εμότικον που καθαρίζει τον λαιμό του} !!!!!!!!! χα χα :tongue::P:rolleyes:;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κατέβασα από μόνη μου καλέ ! Έτσι την λένε ! Το έγραφε πάνω στο κουτί με μεγάλα παχιά γράμματα σε λέω "Ψηστιέρα ΜΕΛΠΩ" :tongue::tongue::tongue:

(κάποιος καλός Χριστιανός μου την είχε φέρει στον γάμο κι είχα ρίξει το γέλιο της ζωής μου αλλά είμαστε... αχώριστες !!!!!!!!!)

Καλά ονόμασαν την ψησταριά Μέλπω? Χαχαχαχαχα! Πολύ χιούμορ οι άνθρωποι! Σου λέει θα την χρησιμοποιεί που θα την χρησιμοποιεί η νοικοκυρά ας αισθάνεται ότι μαγειρεύει η φιλενάδα της!!!!!

Ναι ναι Περιστέρω μου !

Να αγχώνεσαι εσύ γιατί η μύγα πετάει από δεξιά κι όχι από αριστερά (εμ, δεν υπάρχει πολιτικός υπαινιγμός έτσι ???? ήτο τυχαίο :cool:) και μετά να θες να μην ανεβαίνουν τα λευκά !!!!!!!!!! Α ρε από ένα χέρι ξύλο που θέμε όλες μας που καθόμαστε και αναλωνόμαστε σε ασήμαντα !!!!!!!!!!!!

Μια χαρά είσαι - θα ζήσεις !!!!!!!!!!!!:tongue:

Πέστα, πέστα!!!!!!

"Σοβαρά" στο λέω τώρα. Είναι καιρός που έχεις θέμα... και το στομάχι είναι στομάχι - να πας ξανά σε γιατρό/νοσοκομείο δεν ξέρω τί και πώς αλλά να το ψάξεις πολύ !!!! Pls !!!!

το ίδιο της είπα κι εγώ!

Κι εγώ την σκέφτομαι συνέχεια - δεν μπορεί να μην έχει μπει τόοοοσες μέρες !!!!!!!! Εβίρι, Εβιράκι where are you darling ?????????

Έβιρι κινδυνεύεις να μείνεις από απουσίες!!!! Ελπίζω να μην έχεις κάτι εσύ αλλά ο υπολογιστής σου!

Από ότι έχετε καταλάβει μάλλον η πολλή η κούραση με έχει χτυπήσει κατακούτελα.... και το έριξα στο σο-ρο-λόπ !!!!

Και πολύ καλά κάνεις!

Η μικρή από εχθές είναι με πυρετό. ίσως και να οφείλεται στο εμβόλιο. Είδομεν. Είμαι άϋπνη. Με έπιασε υπερένταση με την Σ δεν ξέρω τί και κοιμήθηκα γύρω στις 3.30 το πρωί... :o

κι εγώ δεν μπορούσα να κοιμηθώ εύκολά χτες! Λες να είναι κολλητικό????

Από φαί έχω κοτόπουλο περίσσευμα από εχθές . Ε, η Παναγία θα με φωτίσει να κάνω και κανένα συμπλήρωμα (λέω εγώ τώρα) ότι προλάβω γιατί έχω και οδοντίατρο βεβαίως-βεβαίως στις 20.00 -κοινώς, καλά κρασιά !!!!-

Πολλές δουλειές, αφραγκία, γενικά σκ...τά αλλά θα το παλέψουμε κόρες !

Δεν θα πέσουμε αμαχητί !!!!!

καλά κουράγια Μεταξάκι!

"Συννεφιές, συυυυυυνεφιέεεεες όταν δεν σε βλέπω έχω ακεφιές !!!!! Τί πιοτό, τι πιοτό μ' έχεις κεράσει και το κέφι και το κέφι μου έχω χάσει " γεια σου ρε Μαριλένα με τα ωραία σου !!!! Αφιερωμένο στο καφέ μας !

Ώπα! Μία σαμπάνια στο 4 παρακαλώ!!!!!!

Υ.Γ. Αγγελικούλα2,

Βλέπω τώρα τελευταία βλέπω ότι το καις το πελεκούδι και γράφεις και το βράδυ ????? Τί έγινε πουλί 'μ ???? Καλοκαίριασε και ανεβαίνεις (και) επάνω ή μπας κι έχουμε βρει (και καλά) πρόφαση να ξε-μοναχιαζόμαστε μετά του συζύγου ????? {εμότικον που καθαρίζει τον λαιμό του} !!!!!!!!! χα χα :tongue::P:rolleyes:;)

Όχι βρε, απέκτησε λάπτοπ η κόρη από τους παππούδες, ως επιβράβευση για τις καλές της επιδόσεις στο σχολείο αλλά και για την γιορτή της! Ε, να μην εποφεληθεί λίγο και ή μαμά???;)


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κατέβασα από μόνη μου καλέ ! Έτσι την λένε ! Το έγραφε πάνω στο κουτί με μεγάλα παχιά γράμματα σε λέω "Ψηστιέρα ΜΕΛΠΩ" :tongue::tongue::tongue:

(κάποιος καλός Χριστιανός μου την είχε φέρει στον γάμο κι είχα ρίξει το γέλιο της ζωής μου αλλά είμαστε... αχώριστες !!!!!!!!!)

χαχαχαχχχααααααα!!!!! Τα λόγια είναι περιττά, όπως λέει κι η Μαρινέλα!!!!

"Συννεφιές, συυυυυυνεφιέεεεες όταν δεν σε βλέπω έχω ακεφιές !!!!! Τί πιοτό, τι πιοτό μ' έχεις κεράσει και το κέφι και το κέφι μου έχω χάσει " γεια σου ρε Μαριλένα με τα ωραία σου !!!! Αφιερωμένο στο καφέ μας !

Γεια σου Μεταξάκι με τα ωραία σου!!!!

Ε ρε και να μπορούσαμε να βρεθούμε όλες μαζί τι θα γινότανε!

Φωτιά θα το βάζαμε το μαγαζί!!!!;)


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...