Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

kagly81 η διαφήμιση στην τηλεόραση δεν παίζει ολόκληρη. Αν έχεις την δυνατότητα δες την στο youtube.

Φεφάκι αύτό με το φαγητό το έκανε κι άντρας μου στις αρχές. Μετά βέβαια μου το αποκάλυψε!!!

Να μας κλέισετε κι εμάς ένα τραπέζι στο μπαρ-ρέστοραν να έρθουμε να θαυμάσουμε τον φέφο!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Είχα βγει, τώρα είδα για τις μαρεγκες.

Πέντε ασπραδια αυγών τα χτυπάς με πέντε κουταλιες κρυσταλικη

Ζάχαρη μέχρι να το ακουμπας και να είναι στερεό, μετά Ρίχνεις αλλες

Πέντε κουταλιες αχνη ζάχαρη και δυο βανιλιες και ή το χτυπάς σε χαμηλή

Σκάλα στο μιξερ ή το ανακατευεις καλά. Μετά με το κουταλι το βάζεις

Σε μια λαδοκολλα σε βουναλακια μικρά και το ψηνεις στους 130 βαθμούς για μιάμιση ώρα με δυο. Σε προθερμασμενο φουρνο

Link to comment
Share on other sites

kagly81 η διαφήμιση στην τηλεόραση δεν παίζει ολόκληρη. Αν έχεις την δυνατότητα δες την στο youtube.

Φεφάκι αύτό με το φαγητό το έκανε κι άντρας μου στις αρχές. Μετά βέβαια μου το αποκάλυψε!!!

Να μας κλέισετε κι εμάς ένα τραπέζι στο μπαρ-ρέστοραν να έρθουμε να θαυμάσουμε τον φέφο!

Θα έρθω και γω στο τραπέζι. Κλείστε και για μένα θέση. Ναι Αγγελική την έχουν κόψει τώρα την διαφήμιση στην αρχή την έδειχνε ολόκληρη. Μου αρέσει πάρα πολύ και δεν βλέπω καθόλου διαφημίσεις.

όσο για το αρκούδα δεν το σχολιάζω....

Αι μαρή!!!

Ούτε εγώ το σχολιάζω. Ακου αρκούδα...


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

kagly81 η διαφήμιση στην τηλεόραση δεν παίζει ολόκληρη. Αν έχεις την δυνατότητα δες την στο youtube.

την έχω δει ολόκληρη!κ κλάαααααααααμα η κυρίααααα!

Φεφάκι αύτό με το φαγητό το έκανε κι άντρας μου στις αρχές. Μετά βέβαια μου το αποκάλυψε!!!

έχουν ίδιο κωδικό αγοράς ο Ζ κ ο φέφος! ψωνίσαμε από την ίδια παρτίδα!

Να μας κλέισετε κι εμάς ένα τραπέζι στο μπαρ-ρέστοραν να έρθουμε να θαυμάσουμε τον φέφο!

να ερθετε, κ εσύ κάγκλυ μου. λέω να βάλω κ το παιδί να χορεύει, αφού το κούνημα το έχει!

εγώ θα τρώω!!!! το' χω!!!:rolleyes:

όσο για το αρκούδα δεν το σχολιάζω....

Αι μαρή!!!

μαρή κ στα μούτρα μου!:tongue: ή όπως λέει κ το καμάρι μου "μαρή μαμά τα κάλαντα" δεν ξέρω πώς της κόλλησε, αλλά το λέει κάθε τόσο!;)

Είχα βγει, τώρα είδα για τις μαρεγκες.

Πέντε ασπραδια αυγών τα χτυπάς με πέντε κουταλιες κρυσταλικη

Ζάχαρη μέχρι να το ακουμπας και να είναι στερεό, μετά Ρίχνεις αλλες

Πέντε κουταλιες αχνη ζάχαρη και δυο βανιλιες και ή το χτυπάς σε χαμηλή

Σκάλα στο μιξερ ή το ανακατευεις καλά. Μετά με το κουταλι το βάζεις

Σε μια λαδοκολλα σε βουναλακια μικρά και το ψηνεις στους 130 βαθμούς για μιάμιση ώρα με δυο. Σε προθερμασμενο φουρνο

μπράβο λιτσάκι! θησαυρός είσαι πουλάκι μου! εύγε! να μας λες τα κατορθώματά σου να ξεστραβώνομαι. εύκολο ακούγεται!

εσύ στο μίξερ το χτυπάς στη χαμηλή σκάλα ή το ανακατεύεις καλά με το χέρι-αναδευτήρι;

αρκούδα, αρκούδα, για μένανε τραγούδα!!!!!να να να νανανα!

σήμερα μου είπε η αδερφή μου ότι πήγε στην θεά τη διαιτολόγα, τη γλυκιά ντε! κ έμεινε κατευχαριστημένη!!!!!!ξεκινάει δίαιτα!

καλά της λέω, αλλά δεν είναι κ μαμώ τις κιουρίες;

δεν το πρόσεξα μου λέει!!!!!!:confused:

ρε κορίτσια, μιλάμε ότι κρώζει!!!!!!!ήμαρτον!!!!!

τέλος πάντων, η σίστερ ξεκίνησε, εγώ ακόμα θέλω να τρώω. μου πήρε ο φέφος κ κομπόστα. ο καημενούλης μου με πήρε τηλέφωνο κ μου περιέγραφε τις μαρκες, τον έβαλα να μου διαβάσει τα συστατικά, για να έχει τα λιγότερα χημικά....

όχι δεν λέει ο αγαπούλης σε κάτι τέτοια καπρίτσια! σε άλλα κοντεύω να κάνω μπεεεε!

πάλι με έπιασε η ασταμάτητη πάρλα κ μετά αναρωτιέμαι για το σπλάχνο!:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε βρε καλώς τες !

Τί κανετε κοριτσάκια μου ??? Πολυ-λογότατες και πολυ-γραφότατες !!!:tongue:

Αννούλα μου,

Με το καλό να πατήσεις και το μαξιλαράκι ασφαλείας της 32ης εβδομάδας ! Πω πω πώς περνάει γρήγορα ο καιρός !

Φέφη,

Με γεια τα μαλλί της Σύσας ! Μην στεναχωριέσαι όμως. Όπως και να είναι το παιδί σου, είναι αστέρι άρα και όμορφη και ναζιάρα ! Τρίχες είναι μαρή, θα μακρύνουν !!!! :-P

Kagly μου, με λίγωσες κακούργα με τα κεφτεδάκια, όπως και η Χρυσοβαλάντω με τα κολοκυθάκια της, η astil με το παγωτό της και πάει λέγοντας... είναι το γνωστό "Ο νηστικός καρβέλια ονειρεύεται !" χα χα

Αγγελικούλα2,

Μια δόση δίκιου την έχεις σχετικά με τον τρόπο που επιλέγει η γιαγιά προκειμένου να φάει το παιδί... είμαι κι εγώ της άποψης/νοοτροπίας ότι αν/όταν πεινάσει θα φάει... και δεν είναι τόσο η ποσότητα αυτή καθεαυτή όσο το να μάθει ένα παιδί να σέβεται το φαγητό και την όλη ιεροτελεστία γύρω από αυτό γενικότερα...

Μια κουβεντούλα μαζί της θα ξεκαθαρίσει το τοπίο. Όμορφα και μαλακά. Ξέρεις εσύ.

Έχω περάσει με το Σεμινάκι δύσκολα με το φαγητό της, αλλά βλέπω πως όσο μεγαλώνει ωριμάζει και μαθαίνει να σέβεται την ώρα του φαγητού. Και ποτέ μα ποτέ δεν την έχω πιέσει (από φόβο μην τυχόν και γίνει σαν την φακλάνα την μάνα της !!!!!) .... 2 στις 3 φορές έχει έρθει μόνη της να μου πει "Πεινάωωωω !" ....

Αυτή την διαφήμιση που λέτε δεν έτυχε να την δω ! Γιορτάζουμε αλήθεια την Κυριακή !

Η εβίρι πού είναι ??? να είναι καλά μόνο... μου έλειψε !

Περιστέρω,

Με γεια τα νύχι και όλα ! Το δικαιούσαι να λάμπεις την ημέρα που θα βαφτίζετε το παιδάκι σας ! Είμαι σίγουρη πως θα "φυσάς" μανούλα !:P

Εμείς εχθές φάγαμε τελικά πατατούλες γιαχνί με λουκανικάκια ! Αυτό ζήτησε η ομήγυρη ! Κάτσαμε σπίτι. Έκανα δουλίτσες και ευτυχώς σιδέρωσα όλα τα ρούχα που είχαν στεγνώσει ήδη επειδή ένα πλυντήριο με λευκά ξέμεινε απλωμένο , αλλά, θα μου πείτε "Σιγά, γιατί δεν θα βγουν κι άλλα ????" Καλά να είμαστε !

Για σήμερα έχω κοτόπουλο κομμένο παϊδάκια που θα το ψήσω στην Μέλπω (αααα αυτή είναι καλή μου φίλη, έτσι λέγεται η ψησταριά μου αλήθεια). Το έχω βάλει να μαριναριστεί. Θα κάνω και μια σαλάτα και τέλος !

Link to comment
Share on other sites

να ερθετε, κ εσύ κάγκλυ μου. λέω να βάλω κ το παιδί να χορεύει, αφού το κούνημα το έχει!

εγώ θα τρώω!!!! το' χω!!!:rolleyes:

Οικογενειακή ατραξιόν κοινώς! Δεν μπορεί να μείνεις εκτός, βρες κάτι να κάνεις κι εσύ. Α, το βρήκα! Θα γυρνάς με ένα ποτηράκι από τραπέζι σε τρεπέζι και θα ζητάς ότι έχουν ευχαρίστηση!!!:tongue::tongue::tongue:

μαρή κ στα μούτρα μου!:tongue: ή όπως λέει κ το καμάρι μου "μαρή μαμά τα κάλαντα" δεν ξέρω πώς της κόλλησε, αλλά το λέει κάθε τόσο!;)

Χαχαχαχαχα! Κατουρήθηκα!

σήμερα μου είπε η αδερφή μου ότι πήγε στην θεά τη διαιτολόγα, τη γλυκιά ντε! κ έμεινε κατευχαριστημένη!!!!!!ξεκινάει δίαιτα!

καλά της λέω, αλλά δεν είναι κ μαμώ τις κιουρίες;

δεν το πρόσεξα μου λέει!!!!!!:confused:

ρε κορίτσια, μιλάμε ότι κρώζει!!!!!!!ήμαρτον!!!!!

τέλος πάντων, η σίστερ ξεκίνησε, εγώ ακόμα θέλω να τρώω.

Ε η κοπέλα θα είχε αλλού το μυαλό της βρε παιδί μου!

μου πήρε ο φέφος κ κομπόστα. ο καημενούλης μου με πήρε τηλέφωνο κ μου περιέγραφε τις μαρκες, τον έβαλα να μου διαβάσει τα συστατικά, για να έχει τα λιγότερα χημικά....

όχι δεν λέει ο αγαπούλης σε κάτι τέτοια καπρίτσια! σε άλλα κοντεύω να κάνω μπεεεε!

Φέφος υποδειγματικός σύζυγος!

πάλι με έπιασε η ασταμάτητη πάρλα κ μετά αναρωτιέμαι για το σπλάχνο!:P

Αγγελικούλα2,

Μια δόση δίκιου την έχεις σχετικά με τον τρόπο που επιλέγει η γιαγιά προκειμένου να φάει το παιδί... είμαι κι εγώ της άποψης/νοοτροπίας ότι αν/όταν πεινάσει θα φάει... και δεν είναι τόσο η ποσότητα αυτή καθεαυτή όσο το να μάθει ένα παιδί να σέβεται το φαγητό και την όλη ιεροτελεστία γύρω από αυτό γενικότερα...

Μια κουβεντούλα μαζί της θα ξεκαθαρίσει το τοπίο. Όμορφα και μαλακά. Ξέρεις εσύ.

Αχ! ξέρω!!!!

Έχω περάσει με το Σεμινάκι δύσκολα με το φαγητό της, αλλά βλέπω πως όσο μεγαλώνει ωριμάζει και μαθαίνει να σέβεται την ώρα του φαγητού. Και ποτέ μα ποτέ δεν την έχω πιέσει (από φόβο μην τυχόν και γίνει σαν την φακλάνα την μάνα της !!!!!) .... 2 στις 3 φορές έχει έρθει μόνη της να μου πει "Πεινάωωωω !" ....

Αυτό ακριβώς επιδιώκω κι εγώ!

Εμείς εχθές φάγαμε τελικά πατατούλες γιαχνί με λουκανικάκια ! Αυτό ζήτησε η ομήγυρη ! Κάτσαμε σπίτι. Έκανα δουλίτσες και ευτυχώς σιδέρωσα όλα τα ρούχα που είχαν στεγνώσει ήδη επειδή ένα πλυντήριο με λευκά ξέμεινε απλωμένο , αλλά, θα μου πείτε "Σιγά, γιατί δεν θα βγουν κι άλλα ????" Καλά να είμαστε !

Έχω κι εγώ ρούχα για σίδερο. Δεν κανονίζουμε να πάρουμε τις σιδερώστρες μας και να σιδερώσουμε από κοινού κουτσομπολεύοντας?

Για σήμερα έχω κοτόπουλο κομμένο παϊδάκια που θα το ψήσω στην Μέλπω (αααα αυτή είναι καλή μου φίλη, έτσι λέγεται η ψησταριά μου αλήθεια). Το έχω βάλει να μαριναριστεί. Θα κάνω και μια σαλάτα και τέλος !

Αγωνιστικούς χαιρετισμούς στην Μέλπω λοιπόν!

Κορίτσια σχολάω, σας φιλώ!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


δεν πρόκειται ποτέ να την πιέσω για φαγητό, αλλά να της πω κ 2 παραμυθάκια ναι!

άλλωστε, ουτε εγώ θέλω να γίνει φάκλαν γκερλ ούτε να την τρέχω σε διαιτολόγους.

έχω φάει πολύ ξύλο για να φάω το φαγητό μου κ η καταπίεση δεν μου πάει ούτε λεκτικά!

ρε την μέλπω! πώς σου 'ρθε;

σας χαιρετώ κ εγώ. καλή μας ξεκούραση!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλενάδες μου

Διάβασα στα πεταχτα τα νέα σας και δεν θυμάμαι τίποτα!!Ελπίζω να μην μου διαφεύγει κάτι σημαντικό

Βγήκαν οι εξετάσεις μου και είναι πάρα πολύ καλές,αλλά πάλι είναι αυξημένα τα λευκά.Το είχα και στην εγκυμοσύνη αυτό το θέμα,αλλά θεωρούνταν φυσιολογικό.

Με έχει φάει η αγωνία για το τι μπορεί να μου συμβαίνει και ο νους μου πάει στα χειρότερα,.

Ωστόσο ο μικροβιολόγος που έδωσε τις εξετάσεις στον περιστέρη είπε ότι είναι όλα καλά και δεν αξιολογησε την ένδειξη αρνητικά.

Εντάξει δεν είναι και στα ύψη,είναι 13.550

Θα κλείσω ραντεβού με ενδοκρινολόγο,αλλά θα πάω και σε παθολόγο

Ο περιστέρης λέει ότι είναι αντίδραση του οργανισμού μου στο αυξημένο μου άγχος,ότι εκκρίνονται τοξίνες μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα

Αλλά εγώ θέλω να είμαι σίγουρη για το τι συμβαίνει

Πάλι αγχώθηκα πολύ μαμωτο...

Και για να είμαι εντός θεματος,σήμερα φαγαμε μπριάμ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...