Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Ειχα παει και στο νοσοκομειο....ειχα απο το πρωι έντονο πονο στο στηθος και μουδιασμα του αριστερου χεριου....:?

Μου καναν ενα σορο εξετασεις που τελικα βγηκαν ολες καλες..

αλλα κατι μου πεταξε ο ντοκτορ για μυοκαρδίτιδα και εμεινα καπως ετσι...:shock:.

Δωράκι μου,θα σου έλεγα να το ψάξεις λίγο περισσότερο

Σε δυο μηνες κι εμεις κλεινουμε μαζι 7 χρονια γαμου.....

Στις 21 μαιου κλεινουμε 9 χρονια απο τον αρραβωνα μας...

Και αν βαλω σχεση-αρραβωνας -γαμος...συνολικά ειμαστε μαζι....15 χρονια......+ 3 χρονια που ήμασταν κολλητοι....18...Ουοαουυυυυυυυ!!!!!!!!!

Πω πωωωωω πως περασαν!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ουαου!!

Να είστε πάντα αγαπημένοι!!

Καντυ μου,εγω στην εκταφη του μπαμπουλη μου ειχα παει...και να σου πω;Παρολο το θεαμα,που δεν ηταν οτι καλυτερο,ενοιωσα οτι ξανα βλεπα τον μπαμπακουλη μου.....τον αναγνωρισα.....δεν υπερβαλω!!!!!

Ετυχε να δω τα οστά του παππού μου,την ημέρα που κηδεύαμε τη γιαγιά μου και ένιωσα ακριβώς το ίδιο πράγμα

Δεν είναι τόσο τρομακτικό

Ισα ίσα που τα συναισθήματα αγάπης και νοσταλγίας του αγαπημένου προσώπου που δεν βρίσκεται πια στη ζωή είναι ακόμα πιο έντονα

Λοιπόν θα πάρω το απουσιολόγιο, θα μετρήσω απουσίες και όσες έχουν πολλές θα μείνουν στην ίδια τάξη!!!!!!

Κινδυνεύω να μείνω!!:tongue:

Ενα χαρτί από γιατρό να μου δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα πληζζζ:tongue:

Το σπίτι μου είναι σαν βομβαρδισμένο τοπίο ειλικρινά λες κι έχει πέσει μπόμπα !!!! Το ακούς Φέφη/Περιστέρω ???????????????

Δεν πειράζει. Θα πάω σήμερα πρώτα ο Θεός και θα τα κάνω .... έχω και σίδερο ουουουουουουοου!!!!!!!!!

Πέρνα μια βόλτα από δω που υποτίθεται ότι έχω καθαρίσει πρόσφατα:evil:

Καλή δύναμη με τους ντόκτορες

Αααααααααααααααχ!!!!!!

Σημερα παμε στο χωριο...εχω μια χαρμολυπη....:|

Χαιρομαι που θα δω μανουλα...αλλα ο αγαπουλης μου-αντρουλης θα μου λειψει τρελα!!!!!!

Σκέψου τι χαρούλες θα κάνετε όταν σμίξετε,πιτσουνάκια μου

Κι εμενα μου λειπει η Εβιρι μας..και η σμαρτακι...η Αννα.....η Αννια.....

σαν πολλες να λειπουν ε;

Και μένα!!!

ΜΑ που είναι όλες;

Κανά νέο από Φούμπι;

Καλημέρα

Περιστέρω αγκινάρες δεν έχω φάει ποτέ. Ωραίες είναι; Είστε στη τελική ευθεία για τη βάφτιση άντε με το καλό.

Μιαμ μια μιαμ

Ευχαριστώ!!

Σήμερα το μενού έχει κοτόπουλο κοκκινιστό με πατάτες! :tongue:

Καλώς την!

Ωραίο νικ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Λοιπόν ελειπα όλο το πρωί για δουλίτσες...

Πήγα και εκανα εξετάσεις για θυρεοειδή,σίδηρο κτλ

Αύριο θα τις πάρω

Εκανα και μανικιούρ-πεντικιούρ...

Η αναδόμηση της μάνας,ρούχα,μαλλιά,μακιγιάζ και τα λοιπά θα ξεπερασει το μπάτζετ της βάπτισης βλέπω!!!!

Σήμερα περιδρομιάσαμε... εκλεκτά περισσεύματα

Σας φιλώ στα πεταχτα,γιατί πρεπει να φύγω πάλι

Link to comment
Share on other sites

Εκπληξη!!! Είδα φως και μπήκα μήπως δω καμμία γνωστή φατσούλα αλλά μάλλον δεν......

μας έβαλαν μόλις τον Φεβρουάριο. ντούπι:rolleyes::mad:

Να τους πεις να τσακιστούν να σας βάλουν και τους υπόλοιπους!!!!!!Ξέρω ξέρω, τρέχοντας θα το κάνουν!!!!

τον Μάρτιο θα τον περιμένω κατά τον Αύγουστο, τον Απρίλιο κατά τον Σεπτέμβριο....αναλογικά!!!!!

μόλις μου είπε ο λογιστής "μπήκαν τα λεφτά, πάρτα να τα φας" κ του απάντησα "να πας να .αμηθείς!":cool:

καλά δεν του είπα κάντυ μου;

γέλασε όμως!:P

Μόνο καλά? Τρίκαλα!!!!!

κοριτσακια τι κανετε???χαθηκα αλλα ειχα πολλα τρεχαματα τωρα ξεκινησα καλοκαιρινες δουλειες κ μετα θα αναλαβω κ το σπιτι της μαμας..ωχχχ

Καλή δύναμη κορίτσι! Να μας λες τα νέα σου όποτε μπορείς.

δεν προλαβαινω να διαβαζω τα νεα σας ευχομαι ολες νασται καλα...

αυτες τις μερες με ποναει πολυ η μεση μου μαλλον θα αδιαθετησω...

σημερα το μενου ειχε σαρδελιτσα στο φουρνο με τοματα ριγανη λαδακι μαιντανο κρεμμυδι σκορδο κ αντι να βαλω λιγο νερακι εβαλα λευκο κρασι εγινε πολυ νοστιμο..τωρα τελευταια σε πολλα φαγητα βαζω λευκο κρασι κ γινεται νοστιμο εξατμιζεται κ φερνει μια αλλη νοστιμια..κ τις συνοδευσα με πατατες τηγανητες κ χωριατικη σαλατα..αυριο θα χει φακουλες...

τι κακοκαιρια ειναι αυτη βρονταει βρεχει εβγαλε αερα κ εριξε πριν απο κανα μισαωρο χαλαζι...

Καμία σχέση ο καιρός εδω! Ξαστεριά!

Κινδυνεύω να μείνω!!:tongue:

Ενα χαρτί από γιατρό να μου δικαιολογήσει τα αδικαιολόγητα πληζζζ:tongue:

Χμ! Μπορεί να στις δικαιολογήσω τότε!

Λοιπόν ελειπα όλο το πρωί για δουλίτσες...

Πήγα και εκανα εξετάσεις για θυρεοειδή,σίδηρο κτλ

Αύριο θα τις πάρω

Καλά αποτελέσματα Περιστεράκι μου!

Εκανα και μανικιούρ-πεντικιούρ...

Η αναδόμηση της μάνας,ρούχα,μαλλιά,μακιγιάζ και τα λοιπά θα ξεπερασει το μπάτζετ της βάπτισης βλέπω!!!!

Το αξίζεις κοπελιά και με το παραπάνω!

Σήμερα περιδρομιάσαμε... εκλεκτά περισσεύματα

Σας φιλώ στα πεταχτα,γιατί πρεπει να φύγω πάλι

΄Μάκια σου κι εσένα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

γεια σας ομορφουλες!μωρε δεν χαθηκα αλλα δεν προλαβαινω να σας διαβαζω,ειδικα οταν γραφετε τοοοοοοσα πολλλα το χανω εντελως!

λοιπον σε λιγες μερες,το σαββατο,κλεινω κ τις 32βδομαδες αυτο ειναι κ το καλο μας μαξιλαρακι αρα ειμαστε σουπερ!!!!!!!!!!!!!

λοιπον την τριτη φαγαμε μπακαλιαρους ψητους στον φουρνο,τεταρτη ημουν ολη μερα στην μανουλα κ μου εφτιαξε γεμιστς φλωριινης με μπολικο κιμα κ λιγο ρυζι(μιας κ δεν κανει να τρωω μεγαλη ποσοτητα) κ σημερα μαλλον ψαρακια θα φαμε!

Δωρακι να περασετε τελεια στην μανουλα κ οταν γυρισετε με το καλο να κανονισουμε συναντηση!φανταζομαι πλεον θα με αφηνει η γιατρος ανετα για βολτουλα χιχιχι!!

Φεφι καλα του απαντησες του λογιστη,του δωσες κ ευχη βρε χιχιχι!διαβασα οτι η μικρη ηταν αρρωστουλα,περαστικουλια!

Περιστερω καλα αποτελεσματα!

Αφροδιτη τελειες οι φωτο απο το παρτυ της μικρης,πες μου οτι την τουρτα κ γλυκακια τα εκανες μονη σου?αν ναι θελω συνταγη!!!!!!!!!!

Ελενη πως παει το δοντακι?η συναντηση που ειπα στην Δωρα μας αφορα κ σενα κυρια μου χιχιχι!

Αννια τελεια τα νεα της στρουμφιτας,καλη συνεχεια!!!!!!!!

αλλα δεν θυμαμαι οποτε πολλα πολλα φιλακια σε ολες!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Z

Καλημέρα κουκλίτσες!!

Αυτές τις μέρες εχω πάρα πολύ δουλεια στο γραφείο και μόλις βρήκα ευκαιρία να σας διαβάσω!

Σε γενικές γραμμές είμαστε καλά αν εξαιρέσουμε την Λ. που μου ξεκίνησε έναν βήχα και περιμένω να δω πως θα εξελιχθεί!

Για σήμερα έκανα κοφτό μακαρονάκι με μοσχαράκι στην κατσαρόλα και ο χάμπυ όλη τη βδομάδα τρώει σούπα με λάχανο λογω δίαιτας! Απορώ πως αντέχει....

Πολύ τον θαυμάζω σ'αυτό το θέμα!

ερευνα αγορας για κρεβατοκαμαρα.....(θελουμε να την αλλαξουμε διοτι στην μετακομιση μας την ειχαν χτυπησει σε διαφορα σημεια.....ε..και θα την παμε στο χωριο αυτη...)

Να το ψάξετε πολύ καλα γιατί έχει κάτι απίστευτες προσφορές!

κατι μου πεταξε ο ντοκτορ για μυοκαρδίτιδα και εμεινα καπως ετσι...:shock:.

Να κάνεις ότι εξετάσεις χρειάζεται Δωράκι.

Αυριο θα παμε με το θησαυρουλη στην γιαγιακα και θα ακολουθησει κι ο μπαμπακας μας την κυριακη.

Να περάσετε ΄τελεια!!!!!

Σε δυο μηνες κι εμεις κλεινουμε μαζι 7 χρονια γαμου.....

Στις 21 μαιου κλεινουμε 9 χρονια απο τον αρραβωνα μας...

Και αν βαλω σχεση-αρραβωνας -γαμος...συνολικά ειμαστε μαζι....15 χρονια......+ 3 χρονια που ήμασταν κολλητοι....18...Ουοαουυυυυυυυ!!!!!!!!!

Πω πωωωωω πως περασαν!!!!!!!!!!!!!!!!!!

18;;;;; :shock::shock:;) Να τα εκατοστήσετε!!!! Και πάντα ευτυχισμένοι!

Καντυ μου,εγω στην εκταφη του μπαμπουλη μου ειχα παει...και να σου πω;Παρολο το θεαμα,που δεν ηταν οτι καλυτερο,ενοιωσα οτι ξανα βλεπα τον μπαμπακουλη μου.....τον αναγνωρισα.....δεν υπερβαλω!!!!!

Πολύ δυνατές στιγμές.....

Εχθές ήταν μια ομορφιά -πραγματικά- το απόγευμα.

Εγώ κουράστηκα μόνο που το διάβασα!:tongue:

Το σπίτι μου είναι σαν βομβαρδισμένο τοπίο ειλικρινά λες κι έχει πέσει μπόμπα !!!! Το ακούς Φέφη/Περιστέρω ???????????????

Μάλλον δεν είδατε το δικό μου!!!!:tongue::tongue:

Φέφη/Ελένη2008,

Τα φώτα σας Pls ! Αλήθεια Λενιώ εσύ μάνα μου τί έκανες με τα δόντια σου ? Τέλειωσες ???? Δεν θυμάμαι μετά την αντιβίωση την πορεία σου... :cool:

Κατ'αρχήν πολύ χαίρομαι που γλίτωσες την απονέυρωση!

Εγώ χθες τελείωσα την αντιβίωση και ενώ είχα ραντεβού την Τρίτη, μου το ακύρωσε γιατί όταν το ακουμπάω πονάει οπότε δεν μπορεί να το δουλέψει.(μάλλον φοβάται ο άνθρωπος μη φάει κανένα μπουκέτο!!!:tongue:)

Εν αναμονή λοιπόν!

Για το εμφύτευμα θα το προτιμούσα!Είναι για μια ζωή! Να ξέρεις όμως ότι είναι πιο ακριβό και πως στην τοποθέτηση θα πονέσεις... Αξίζει όμως!

Για την λεύκανση δεν ξέρω να σου πω αλλά μου φάνηκαν πολλά!

Ρώτα κι αλλού!

Βεβαια μου ειπε οτι παιζει και το αγχος...και η αληθεια ειναι οτι ειμαι σε φαση εντονου στρες!!!!!!

Απ'αυτό πες του μπόλικο!!!!

Σημερα παμε στο χωριο...εχω μια χαρμολυπη....:|

Χαιρομαι που θα δω μανουλα...αλλα ο αγαπουλης μου-αντρουλης θα μου λειψει τρελα!!!!!!

Άντε καλέ... Θα δεις πόσο γρήγορα θα περάσουν! Καλά να περάσετε και να μας γυρίσεις ανανεωμένη!

Κι εμενα μου λειπει η Εβιρι μας..και η σμαρτακι...η Αννα.....η Αννια.....

σαν πολλες να λειπουν ε;

Όντως!!!! Η καραμελομαμά που είναι;;;;

Παω να σκουπισω το θησαυρο,εκανε κακα στο γιογιο βεβαιως!!!!!!;)

Μπραβοοοοοοοοοο!!!!!!

Κι εγώ με τις αγκινάρες δεν είμαστε φίλες ... όχι ότι δεν μιλάμε κι εντελώς δλδ , τις μαγειρεύω αραιά και πού !

Αλλά κάνω το παπί και τρώω μόνο την πατάτα-το καρότο χα χα !:-P

Εγώ να δεις!!!! Ούτε τις μαγειρέυω, ούτε τις τρώω!!!

Και το κακό είναι ότι είναι πάρα πολύ υγειινές ρε γμτ...

μας έβαλαν μόλις τον Φεβρουάριο. ντούπι:rolleyes::mad:

Εμοτικον που κολοτουμπίζεται!!!:tongue:

τον Μάρτιο θα τον περιμένω κατά τον Αύγουστο, τον Απρίλιο κατά τον Σεπτέμβριο....αναλογικά!!!!! Μια χαρά σε κόβω!!!!:-P:razz:

μόλις μου είπε ο λογιστής "μπήκαν τα λεφτά, πάρτα να τα φας" κ του απάντησα "να πας να .αμηθείς!":cool:

καλά δεν του είπα κάντυ μου;

γέλασε όμως!:P

χαχαχα!!!! Μια χαρά του είπες!!! Κανονικά έπρεπε να του χώσεις κι άλλα του βλάκα που πουλάει και πνεύμα! Να μη σου πω πως περίμενε να του πεις κι ευχαριστώ...


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας ομορφουλες!μωρε δεν χαθηκα αλλα δεν προλαβαινω να σας διαβαζω,ειδικα οταν γραφετε τοοοοοοσα πολλλα το χανω εντελως!

λοιπον σε λιγες μερες,το σαββατο,κλεινω κ τις 32βδομαδες αυτο ειναι κ το καλο μας μαξιλαρακι αρα ειμαστε σουπερ!!!!!!!!!!!!!

Αντε βρε Αννούλα!!! Επιτέλους! Είπα κι εγώ που χάθηκε η στρουμφοκοιλούμπα!!!!;)

32 ε;;; Εύχομαι να φτάσεις τις 38 και άνω αλλά μη σε τρομάζει το 32... Μια φίλη γέννησε πριν λίγο καιρό στις 32 και η μπουμπού είναι τέλεια!!! Μαλιστα την Παρασκευή την είχα αγκαλίτσα!!! Πήρα άρωμα μωρουδίλας και το καταευχαριστήθηκα!!!!

Ελενη πως παει το δοντακι?η συναντηση που ειπα στην Δωρα μας αφορα κ σενα κυρια μου χιχιχι!

Εννοείται πως αυτή τη φορά θα έρθω!!! Δεν γίνεται να χάσω τέτοιο νόστιμο καφεδάκι και να μην πιάσω λίγο στρουμφούλη!!!!:D:D


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!

γεια σας ομορφουλες!μωρε δεν χαθηκα αλλα δεν προλαβαινω να σας διαβαζω,ειδικα οταν γραφετε τοοοοοοσα πολλλα το χανω εντελως!

Μη μας αγχώνεσαι Αννούλα! Σε εσένα δεν μετράνε οι απουσίες!

λοιπον σε λιγες μερες,το σαββατο,κλεινω κ τις 32βδομαδες αυτο ειναι κ το καλο μας μαξιλαρακι αρα ειμαστε σουπερ!!!!!!!!!!!!!

Άντε πλησιάζει ο καιρός που θα κρατήσεις τον στρουμφούλη σου αγκαλίτσα!!!

Z

Καλημέρα κουκλίτσες!!

Καλημέρα και σε σένα!

Αυτές τις μέρες εχω πάρα πολύ δουλεια στο γραφείο και μόλις βρήκα ευκαιρία να σας διαβάσω!

Σε γενικές γραμμές είμαστε καλά αν εξαιρέσουμε την Λ. που μου ξεκίνησε έναν βήχα και περιμένω να δω πως θα εξελιχθεί!

Ελπίζω να μην είναι τίποτα!

Για σήμερα έκανα κοφτό μακαρονάκι με μοσχαράκι στην κατσαρόλα και ο χάμπυ όλη τη βδομάδα τρώει σούπα με λάχανο λογω δίαιτας! Απορώ πως αντέχει....

Πολύ τον θαυμάζω σ'αυτό το θέμα!

Και μόνο που το διάβασα :shock::shock::shock::shock:

Κατ'αρχήν πολύ χαίρομαι που γλίτωσες την απονέυρωση!

Εγώ χθες τελείωσα την αντιβίωση και ενώ είχα ραντεβού την Τρίτη, μου το ακύρωσε γιατί όταν το ακουμπάω πονάει οπότε δεν μπορεί να το δουλέψει.(μάλλον φοβάται ο άνθρωπος μη φάει κανένα μπουκέτο!!!:tongue:)

Εν αναμονή λοιπόν!

Ελένη η τρομερή! Άστο να ηρεμήσει καλύτερα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια τι κανετε???χαθηκα αλλα ειχα πολλα τρεχαματα τωρα ξεκινησα καλοκαιρινες δουλειες κ μετα θα αναλαβω κ το σπιτι της μαμας..ωχχχ

δεν προλαβαινω να διαβαζω τα νεα σας ευχομαι ολες νασται καλα...

αυτες τις μερες με ποναει πολυ η μεση μου μαλλον θα αδιαθετησω...

σημερα το μενου ειχε σαρδελιτσα στο φουρνο με τοματα ριγανη λαδακι μαιντανο κρεμμυδι σκορδο κ αντι να βαλω λιγο νερακι εβαλα λευκο κρασι εγινε πολυ νοστιμο..τωρα τελευταια σε πολλα φαγητα βαζω λευκο κρασι κ γινεται νοστιμο εξατμιζεται κ φερνει μια αλλη νοστιμια..κ τις συνοδευσα με πατατες τηγανητες κ χωριατικη σαλατα..αυριο θα χει φακουλες...

τι κακοκαιρια ειναι αυτη βρονταει βρεχει εβγαλε αερα κ εριξε πριν απο κανα μισαωρο χαλαζι...

γειά σου χρυσοβαλαντάκι μου! εύχομαι να μην αδιαθετήσεις...

μάκια σου!

Λοιπόν ελειπα όλο το πρωί για δουλίτσες...

Πήγα και εκανα εξετάσεις για θυρεοειδή,σίδηρο κτλ

Αύριο θα τις πάρω

Εκανα και μανικιούρ-πεντικιούρ...

Η αναδόμηση της μάνας,ρούχα,μαλλιά,μακιγιάζ και τα λοιπά θα ξεπερασει το μπάτζετ της βάπτισης βλέπω!!!!

Σήμερα περιδρομιάσαμε... εκλεκτά περισσεύματα

Σας φιλώ στα πεταχτα,γιατί πρεπει να φύγω πάλι

το αξίζεις! μάκια σου!

Εκπληξη!!! Είδα φως και μπήκα μήπως δω καμμία γνωστή φατσούλα αλλά μάλλον δεν......

Μόνο καλά? Τρίκαλα!!!!!

κ πολύ μαλακά τα είπα!

γεια σας ομορφουλες!μωρε δεν χαθηκα αλλα δεν προλαβαινω να σας διαβαζω,ειδικα οταν γραφετε τοοοοοοσα πολλλα το χανω εντελως!

λοιπον σε λιγες μερες,το σαββατο,κλεινω κ τις 32βδομαδες αυτο ειναι κ το καλο μας μαξιλαρακι αρα ειμαστε σουπερ!!!!!!!!!!!!!

κοντεύεις καρδούλα μου!

Φεφι καλα του απαντησες του λογιστη,του δωσες κ ευχη βρε χιχιχι!διαβασα οτι η μικρη ηταν αρρωστουλα,περαστικουλια!

αλλα δεν θυμαμαι οποτε πολλα πολλα φιλακια σε ολες!

μάκια σου κ σένα!

η σύσα έχει έντονο βήχα. όλο το βράδυ χθες έβηχε νον στοπ! τί ύπνο έκανε το ψυχουλάκι μου!!!!

την λυπήθηκε η ψυχή μου!

αύριο απόγευμα πάμε σε άλλο παιδίατρο!

χθες με το που πήγαμε σπίτι, ήρθαν οι γονείς μου, έφεραν γεμιστές πιπεριές κ λαλάντζα, έφαγε λαλάντζι κ μετά την πήγα κομμωτήριο. την παρακούρεψε ρε γμτ!!!!!

τέλος πάντων. γυρίσαμε, έφαγε γιαούρτι με μέλι, της έβαλα στο γιαούρτι το σίνγιουλαρ. την έκανα μπανάκι, έκανα κ εγώ, ήρθε ο φάδερ της, φάγαμε κ ξεραθήκαμε στον ύπνο. η γειτόνισσα της έφερε αυτοκόλλητα ντόρας κ ενθουσιάστηκε.

αυτά τα νέα μας!

σήμερα πήγε στον παιδικό με χαρά!

Z

Καλημέρα κουκλίτσες!!

Αυτές τις μέρες εχω πάρα πολύ δουλεια στο γραφείο και μόλις βρήκα ευκαιρία να σας διαβάσω!

Σε γενικές γραμμές είμαστε καλά αν εξαιρέσουμε την Λ. που μου ξεκίνησε έναν βήχα και περιμένω να δω πως θα εξελιχθεί!

μακάρι να τον ξεπεράσει μόνη της!

Για σήμερα έκανα κοφτό μακαρονάκι με μοσχαράκι στην κατσαρόλα και ο χάμπυ όλη τη βδομάδα τρώει σούπα με λάχανο λογω δίαιτας! Απορώ πως αντέχει....

Πολύ τον θαυμάζω σ'αυτό το θέμα!

κ εγώ τον θαυμάζω!

Κατ'αρχήν πολύ χαίρομαι που γλίτωσες την απονέυρωση!

Εγώ χθες τελείωσα την αντιβίωση και ενώ είχα ραντεβού την Τρίτη, μου το ακύρωσε γιατί όταν το ακουμπάω πονάει οπότε δεν μπορεί να το δουλέψει.(μάλλον φοβάται ο άνθρωπος μη φάει κανένα μπουκέτο!!!:tongue:)

Εν αναμονή λοιπόν!

Για το εμφύτευμα θα το προτιμούσα!Είναι για μια ζωή! Να ξέρεις όμως ότι είναι πιο ακριβό και πως στην τοποθέτηση θα πονέσεις... Αξίζει όμως!

Για την λεύκανση δεν ξέρω να σου πω αλλά μου φάνηκαν πολλά!

Ρώτα κι αλλού!

χαχαχα!!!! Μια χαρά του είπες!!! Κανονικά έπρεπε να του χώσεις κι άλλα του βλάκα που πουλάει και πνεύμα! Να μη σου πω πως περίμενε να του πεις κι ευχαριστώ...

στάνταρ!

μου σερβίρει ότι δεν έχει το ταμείο, του απαντάω για τα φραντζάηζ που σκάνε το ένα πίσω από το άλλο κ γενικά όλα τα επεκτατικά πλάνα...

δεν μασάω!

Εννοείται πως αυτή τη φορά θα έρθω!!! Δεν γίνεται να χάσω τέτοιο νόστιμο καφεδάκι και να μην πιάσω λίγο στρουμφούλη!!!!:D:D

ζουλεύω! θέλω κ εγώ στρουμφούλη!

κανονίστε, όταν σαραντίσει με το καλό η Αννούλα να ανέβω με την σύσα να δούμε το μωρό!

σήμερα τρώω λαλάντζα εγώ, γεμιστές ο φέφος κ το παιδί.

την έχω καταβρεί με κομπόστα ροδάκινο!!!!το βράδυ!

Link to comment
Share on other sites

χαχαχααα!!!! Θα μου βγει και το όνομα!!!!

Γεια σου Αγγελικούλα! Είσαι καλά;

γειά σου Ελενάκι! Καλά είμαι αν και αναρωτιέμαι πότε θα καταφέρω να τελειώσω με τις ντουλάπες στο σπίτι. Κάθε μέρα κι από λίγο μέχρι να τελειώσει το καλοκαίρι θα τις έχω κάνει!!!!!

μάκια σου κ σένα!

η σύσα έχει έντονο βήχα. όλο το βράδυ χθες έβηχε νον στοπ! τί ύπνο έκανε το ψυχουλάκι μου!!!!

την λυπήθηκε η ψυχή μου!

αύριο απόγευμα πάμε σε άλλο παιδίατρο!

Να πάτε να δείτε τι θα σας πει.

χθες με το που πήγαμε σπίτι, ήρθαν οι γονείς μου, έφεραν γεμιστές πιπεριές κ λαλάντζα, έφαγε λαλάντζι κ μετά την πήγα κομμωτήριο. την παρακούρεψε ρε γμτ!!!!!

Την πρώτη φορά πάντα μας φαίνεται περίεργο. Η Σύσα πως το πήρε? Κάθησε να την κουρέψουν? Η Κωνσταντίνα καθόταν και καμάρωνε κάθε φορά!

στάνταρ!

μου σερβίρει ότι δεν έχει το ταμείο, του απαντάω για τα φραντζάηζ που σκάνε το ένα πίσω από το άλλο κ γενικά όλα τα επεκτατικά πλάνα...

δεν μασάω!

Μασάει η κατσίκα ταραμά??????

την έχω καταβρεί με κομπόστα ροδάκινο!!!!το βράδυ!

Τι μου θύμισες τώρα! Η κομπόστα ροδάκινο είναι από τις αγαπημένες μου! Θα πάω σούπερ μάρκετ να πάρω καμία!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


και να σας πω και ένα σκηνικό με την πεθερά.

Πάω χτες στο σπίτι και βλέπω στο μπαλκόνι μία γλάστρα μαδημένη σχεδόν! Την ρωτάω τι έγινε και μου λέει πως για να φάει ο Χρήστος τον βγάζει στον μπαλκόνι και ποτίζουν τα λουλούδια! Κάγκελο εγώ! Καλά λέω να βρείτε άλλο τρόπο να τον ταίζετε γιατί εγώ τις γλάστρες τις πήρα για να στολίζουν το μπαλκόνι και όχι να τις τσουρομαδάει ο μικρός. Και μου λέει μα αφού δεν τρώει αλλιώς!!!!!! Και απαντώ δηλαδή αν θέλει για να φάει να γκρεμίσει το σπίτι θα τον αφήσετε????

Τα είπα και στον άντρα μου να της μιλήσει. Έχει απίστευτο κόλλημα με το φαγητό του μικρού. Αν δεν αδειάσει το πίατο δεν είναι ευχαριστημένη και επιννοεί τα πάντα για να τον κάνει να φάει.

Εγώ αντίθετα δεν τον κυνηγάω σε καμία περίπτωση και αν δεν θελήσει να φάει την ώρα που του το δίνω τον αφήνω και μόλις πεινάσει τρώει μία χαρά. Ε αυτό το θεωρεί αδιανόητο και της κάνει εντύπωση που κάθε φορά που πηγαίνουμε στον παιδίατρο το παιδί έχει πάρει βάρος και τον βρίσκει απολύτως φυσιολογικό! Ναι ε, πήρε βάρος? Μα αφού δεν τρώει!

Τα νεύρα μου!!!!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

η σύσα καμάρωνε, καθόταν σαν κιουρία!

αφού μόλις τελείωσε, σηκώθηκε από την καρέκλα κ κάθισε στην άλλη. δεν ήθελε να φύγουμε από το κομμωτήριο!

της άρεσε, κ στον μπαμπά της άρεσε. σε μένα δεν άρεσαν, γιατί έχω άχτι με τα μακριά μαλλιά!

μια ζωή με κούρευαν αγορίστικα κ μετά όταν μεγάλωσα μια ζωή καρέ!

που θα πάει θα μεγαλώσουν! την επόμενη φορά θα την πάω σε μια άλλη κομμώτρια που της τα κάνει φανταστικά!

την κομπόστα την τσακίζω. μου τελείωσε κ πρέπει να θυμήσω στον φέφο να μου πάρει κ άλλη! τύφλα να έχει η σοκολάτα!

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου αρέσουν τα μακρυά μαλλιά. Μέχρι την έκτη δημοτικού είχα μαλλί μακρύ μέχρι την μέση της πλάτης ίσιο! Μέχρι που η μαμά μου με πήγε σε ένα κομμωτή ο οποίος με κούρεψε αγορίστικα και έπαθα σοκ! Από τότε το μαλλάκι μου δεν κατάφερα να το μακρύνω τόσο πολύ αλλά εχω την κόρη μου η οποία έχει το ίδιο μαλλί που είχα κι εγώ και τα έχει μακρυά. Μόνο δύο φορές τον χρόνο τα κουρεύει λίγο για την ψαλίδα και τίποτα άλλο!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

κανένα πρόβλημα φεφάκι μου! Το θέμα του φαγητού το βλέπω σαν κάλυψη της ανάγκης για τροφή και όχι σαν καταναγκασμό! Μπορεί κάποια στιγμή το παιδί να μην έχει όρεξη να φάει, δεν τον πιέζω με τίποτα!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...