Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

:D:D:D:D:D:D πολλά like συμπεθερούλα μου !!!!!!!!!μακια σου:tongue::tongue:

Εμείς το παίρνουμε 2η χρονιά από Σεπτέμβριο μέχρι Μάιο και είναι πολύ καλά και τα 2. Φέτος κανένα τους δεν χρειάστηκε να πάρει αντιβίωση. εμεις πηραμε αρκετες φορες, οχι ομως οσο περυσι και ευτυχως δεν περασαμε πολυ βαριες αρρωστιες και δεν ξανανοσηλευτηκαμε(φτου φτου μακριαααα)

Έχει τύχει να ακούσω κι άλλες περιπτώσεις που το χορηγούν για 10ήμερο σε περιπτώσεις σαν της Χ μας.

Δύσκολα ξεκίνησε η μέρα... στις 8 το πρωί ήμουνα στο νεκροταφείο, να υπογράψουμε για την εκταφή που ορίστηκε στις 19/05 το πρωί... θα πάω εγώ με τον αδερφό μου.... ΑΛΛΑ σφίχτηκε η καρδιά μου... τα τέρατά έχουν λεηλατήσει τον τάφο .... δεν άφησαν τπτ, μόνο την φωτογραφία του σε ένα κομμάτι μάρμαρο. Την πήρα στο αυτ/το και όταν θα πάμε στο χωριό θα την βάλουμε στο καντηλάκι μέσα στο "εκκλησάκι" που έχουμε στον κήπο μας, εκεί που του άρεσε πάντοτε να κάθεται και να γαληνεύει η ψυχούλα του !!!!!! Αχ βρε πατέρα εσύ είσαι στην αλήθεια ....πολυ λυπαμαι για τον μπαμπακα σου πραγματικα. νασαι καλα να τον θυμασαι παντα

Χθες φάγαμε γεμιστά που είχαν μείνει από το Σάββατο. Την Κυριακή είχαμε επέτειο ! 5 χρόνια πέρασαν νεράκι !!!!! ναστε παντα γεροι και να τα χιλιασετε!!!και σαυτο μοιαζουμε πια???εμεις ειχαμε πριν 2 βδομαδες !!!3 χρονια ομως οχι 5

Έκαμα αρνάκι στη γάστρα με πατατούλες κι έγινε λουκούμι ! Ήρθαν και οι κουμπάροι μας (ποιοί απ' όλους θα μου πείτε χα χα) και φάγαμε... είχαμε 5 (ναι, πέντε !!!!) πιτσιρίκια μες στο σπίτι αλλά πήγε σούπερ ! Μέχρι και που κοιμήθηκαν το μεσημέρι !!!! Και μετά ξαμοληθήκαμε (έτσι γράφεται ????) στις πλατείες και στα φουσκωτά... ο γιος μου περνάει μεγάλη τρέλα με το ποδήλατο ! ώωωωωωρες ολόκληρες να κάνει και δρόμο να έχει !!! φτου-φτου ! Η κόρη έχει το αίστευτο γέλιο γιατί είναι τόσο μικρό το ποδηλατάκι της, τόσο μινιόν η ίδια ... φοράει και το κράνος με την κίττυ στην κεφάλα (βλ ζήλια-ψώρα) και είναι σα να πηγαίνει το κράνος μόνο του ! Όλοι γελάνε με την πάρτη της ! Να είναι καλά τα μανάρια μου ! Και όλα τα μαναράκια ! τι ωραια που ειναι να γεμιζει το σπιτι φωνουλες και να χαιρονται τα αγαπακια μας!!!ποσο γελασα με το κρανος της Σ:tongue::tongue::tongue:

Σήμερα έχουμε λογοθεραπεία, μετά παιδίατρο... από φαί έχω φτιάξει σάλτσα σπιτική ντομάτας με πιπεριές και θα το κάνω με αυγά μέσα ...μιαμ μιαμ ! Δεν προλαβαίνω να κάνω και τπτς άλλο την ώρα που θα μαζευτούμε !

Έχω και σίδερο βέβαια. Θα δείξει ! Αν έχω τα κουράγια , μπορεί και να σιδερώσω !

Αυτά τα "λίγα" ! Φιλάκια - επανέρχομαι !

καλα κουραγιαααα
Link to comment
Share on other sites

Μεταξάκι πολύ με συγκίνησες....Να είστε γεροί να τον θυμάστε και να τον τιμάτε... Φαντάζομαι ότι δεν θα είσαι παρούσα στην όλη διαδικασία,έτσι;

Φέφη την διάγνωση την έκανε χωρίς εξετάσεις γιατί μιλάμε για πολλά χρόνια πείρας και πολύ προχωρημένη η κατάσταση της Λ. Τον εμπιστευθηκα με κλειστά μάτια, όπως και ο χάμπυ ο οποίος δεν τον ήξερε καν!

Όταν ο αδερφός μου ήταν 3 χρόνων τον έσωσε απο μυνιγγίτιδα(την πιο βαριά που περνάει στο αίμα) χωρίς να του αφήσει κανένα κουσούρι οπότε τον εμπιστεύομαι πολύ!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Μεταξάκι πολύ με συγκίνησες....Να είστε γεροί να τον θυμάστε και να τον τιμάτε... Φαντάζομαι ότι δεν θα είσαι παρούσα στην όλη διαδικασία,έτσι;

Φέφη την διάγνωση την έκανε χωρίς εξετάσεις γιατί μιλάμε για πολλά χρόνια πείρας και πολύ προχωρημένη η κατάσταση της Λ. Τον εμπιστευθηκα με κλειστά μάτια, όπως και ο χάμπυ ο οποίος δεν τον ήξερε καν!

Όταν ο αδερφός μου ήταν 3 χρόνων τον έσωσε απο μυνιγγίτιδα(την πιο βαριά που περνάει στο αίμα) χωρίς να του αφήσει κανένα κουσούρι οπότε τον εμπιστεύομαι πολύ!

και πολυ καλα κανεις. αφου σε βοηθησε τοσο και μαλιστα με διαγνωση χωρις καν εξετασεις!!!μπραβο του.

και εγω της δικιας μας της εχω τεραστια εμπιστοσυνη. την προηγουμενη της ειχα οκ(γιατι δεν ειχα και μετρο συγκρισης) αλλα νομιζω οτι με εβλεπε περ/ρο σαν ευρω παρα σαν ανθρωπο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μεταξάκι πολύ με συγκίνησες....Να είστε γεροί να τον θυμάστε και να τον τιμάτε... Φαντάζομαι ότι δεν θα είσαι παρούσα στην όλη διαδικασία,έτσι;

Θα είμαι με τον αδερφό μου ΠΡΕΠΕΙ να πάω στο αστεράκι μου

... η μητέρα μου ΔΕΝ θα έρθει -- δεν θα το βγάλει πέρα... θα προσπαθήσω να κρατήσει η μαμά μου τα παιδιά να έχω μαζί τον αντρα μου... αχ Παναγία μου ο Θεός να μας δώσει δύναμη σα να φοβάμαι δεν ξέρω αλλά η ψυχή μου μου λέει ότι ο μπαμπάς μου με θέλει ... :oops::cry:

εχω αλλες... πολλες:rolleyes::rolleyes: ωρες μεχρι τις 5!!!και εγω θελω να σχολασω τωρα. δεν εχω καθολου ορεξη. :?:-?:?

Α κι εγώ από την περασμένη εβδομάδα στις 5 σχολάω !!!!! Κι από τις 03/07 ΚΑΝΟΝΙΚΑ υποτίθεται... στις 6 χα χα !!! Ω ρε γλέντια θα καλοπερνάμε λέμε !

Σε περνάω Αφροδιτούλα, σχολάω στις 7!!!!

Εσύ είσαι χειρότερη, αλλά είναι η μία στις τόσες ε ???? Κουράγιο !

Αφροδίτη και Μεταξάκι να ζήσετε και να γεράσετε μαζί κι ευτυχισμένοι!!!

Ευχαριστούμε !

Αφροδιτάκι τελικά σε πολλά μοιάζουμε ! Εμ πώς θα συμπεθεριάζαμε ??????:tongue:;):rolleyes: Να ζήσετε κι εσείς αγάπη ! Πάντα γεροί και μονιασμένοι !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Θα είμαι με τον αδερφό μου ΠΡΕΠΕΙ να πάω στο αστεράκι μου

... η μητέρα μου θα έρθει -- δεν θα το βγάλει πέρα... θα προσπαθήσω να κρατήσει η μαμά μου τα παιδιά να έχω μαζί τον αντρα μου... αχ Παναγία μου ο Θεός να μας δώσει δύναμη σα να φοβάμαι δεν ξέρω αλλά η ψυχή μου μου λέει ότι ο μπαμπάς μου με θέλει ... :oops::cry:

Είναι ζόρικη εμπειρία αλλά αν το θες πραγματικά να πας! Θα γαληνέψει και την δική σου ψυχή αλλά και την δική του!

Α κι εγώ από την περασμένη εβδομάδα στις 5 σχολάω !!!!! Κι από τις 03/07 ΚΑΝΟΝΙΚΑ υποτίθεται... στις 6 χα χα !!! Ω ρε γλέντια θα καλοπερνάμε λέμε !

Εσύ είσαι χειρότερη, αλλά είναι η μία στις τόσες ε ???? Κουράγιο !

Η μία στις τόσες θα είναι δύο φορές την εβδομάδα πιά Μεταξάκι μου! Το μόνο καλό είναι ότι επειδή αυτό θα είναι από τις 8.30 το πρωί και δεν θα μας πληρώνουν υπερωρίες, όταν θα φεύγω στις 7 την επόμενη θα σχολάω στις 2.30!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

στο χωριό που έκανα εκλογές ήταν καραγκούνηδες, όπως μου είπε ο πεθερός!

έτσι εξηγείται ότι ήταν ωραίοι άνθρωποι!

έλεν αγγλία, τελικά πράσινη η κρήτη με εξαίρεση έναν νομό! αυτό το λες κ κατάντια!

μόνος κόκκινος νομός η σάμος! εύγε!

κ στο λουλουδιστάν πήραν έδρα τα δίποδα!

αλλά έχω συνειδητοποιήσει ότι όσο μιλάμε για τα δίποδα τόσο κερδίζουν έδαφος!

άρα, δεν ασχολούμαι, γιατί τους δίνω τζάμπα αξία!

να προσθέσω μόνο ότι όλοι τους είναι μπουμπούκια του ποινικού δικαίου με ποινικά μητρωα για διατριβή εγκληματολογίας!!!!!!

Φεφη η Κρητη ναι μεν βαφτηκε πρασινη αλλα ο Συριζα με το Πασοκ ειχε πολυ μικρη διαφορα! Επιπλεον η Κρητη δεν ψηφιζει Δεξια, οποτε τη ΝΔ την ειχαν αποκλεισει ολοι..Μην κοιτας το αποτελεσμα στο οποιο παιζει ρολο οτι το Πασοκ μπορει να ειχε και καποιους "καλους" υποψηφιους, δες το γεγονος οτι στις προηγουμενες εκλογες πηρε 65% στο Νομο Ηρακλειου και φετος πηρε 20%. Ειχε δηλαδη μειωση της ταξεως του 45% και οπως φαινεται απο τα στατιστικα στοιχεια ηταν η μεγαλυτερη μειωση πανελλαδικα!!

Επισης στο Νομος Ηρακλειου εδωσε τα ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΑ ποσοστα Χρυσης Αυγης Πανελλαδικα..Ας μην κοιταμε το δεντρο μονο να βλεπουμε το δασος..τη συνολικη εικονα..

Οσο για τα καμαρια με ποινικο μητρωο Παπυρος Λαρους παχυ, αυτο το ξεραμε και βεβαια δεν ειναι τυχαιες οι επιθεσεις σε μεταναστες στην Αθηνα που τις κανει μαλλον καποιος φαντομας γιατι κανεις δεν συνεληφθη μεχρι τωρα...

Η' μηπως τυχαια ηταν η δολοφονικη επιθεση στον τοτε φοιτητη Δημητρη Κουσουρη? Αν μπορειτε ψαξτε το στο ιντερνετ, εχει κανει και το "κουτι της Πανδωρας" αν δεν κανω λαθος εκπομπη για το συγκεκριμενο γεγογονος...Το μονο ευτυχημα ειναι οτι το παιδι εζησε..

Συμφωνώ με την Αγγελική αλλά έχε υπόψη σου ότι είναι τραγική εμπειρία!

Μην αφήσεις την μαμά σου να είναι εκεί!

Συμφωνω...


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Τι αλλα κοριτσια τι κανετε?

Φεφη το 37,3 και κατω απο οτι ξερω δεν ειναι δεκατα, απο 37,5 και πανω ειναι αν δεν κανω λαθος..μην ανησυχεις καλε αλλα για να σου φυγει πηγαινετε να παρετε και μια δευτερη γνωμη..!

Καντυ μου κουραγιο, η ψυχη του πατερα σου θα ναι παντα διπλα σου..Εμενα σημερα ειναι τα τριμηνα της γιαγιας μου.

Αγγελικη, Αφροδιτη, Ελενη, Καγκλυ καλημερα!

Αγνοειται η Εβιρι η' μου φαινεται?


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...