Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

τα βιβλια που πηραμε ειναι:θελω μια αγκαλια(πολυ ωραιο φεφακι, ο ελβις εγινε απτους αγαπημενους μας), μια μερα στη ζωηρουπολη(ωραια εικονογραφιση, με παραθυρακια που ανοιγουν, πολυ ομορφο, και αυτο προσθηκη στυα αγαπημενα), και του τριβιζα το παπακι που δεν του αρεσαν τα ποδαρακια(πολυ ομορφο και αυτο). απο το σαββατο αυτα τα 3 διαβαζουμε μονο. :D:D

Link to comment
Share on other sites

Ναι κορίτσια ηρέμησα κάπως. Το είχα πολύ μεγάλο άγχος και πήγα και τις έκανα και έξω 80 ευρώ. Αλλά το ύπιας μορφή χασιμότο με ενοχλεί λίγο.΄

Γενικά αγχώνομαι πολύ ευκολά και για βλακείες τι να πεις.

Φέφη δεν νομίζω οτι έχει κάτι η Συσα.


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

δεχόμαστε βιογραφικά! Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας!!!!!!:tongue:

εμεις ειμαστε κλεισμενες με τον νικολα μας:tongue::tongue:αλλα θα του βρουμε και του χρηστακου σου την καλυτερη βεβαιως βεβαιωςςς!!!

Link to comment
Share on other sites

εν τω μεταξύ μου λέει η διευθύντρια δεν έγινε κ τίποτα που το παιδί έχει 37,4. αυτό δεν είναι δέκατα. 37.4

ο φέφος είναι ανένδοτος ότι θα την πάρει, θα αλλάξουμε παιδίατρο κ θα την κρατήσουμε σπίτι.

Aς την πάρει αφού επιμένει(γιατί είναι και λίγο υστερικοί οι άντρες μας με τις κόρες τους, και αν ανεβάσει αργότερα θα λέει "εγώ σου έλεγα να την πάρουμε και δεν με άφησες και τώρα να τα αποτελέσματα!!!") αλλά μην την κρατήσεις μέρες. Μόλις δεις ότι το παιδί είναι καλά ξαναστείλτο!

Όσο για την παιδίατρο νομίζω ότι έπρεπε να το κάνετε από καιρό, γιατί το παιδί τυραννιέται τζάμπα τόσο καιρό.

Το θέμα μου είναι ότι απο τον πέρυχο ο θυροείδης είναι μικρός και δεν ξέραμε αν υπολειτουργεί. Κάτι τέτοιο τεσπα.

Οι εξετάσεις ήταν πολύ καλές εκτός απο κάτι αντισώμματα που είναι λίγο ανεβασμένη και δείχνουν ύπιας μορφής χασιμότο.

Το ίδιο έχω κάγκλυ μου και παίρνω κάθε πρωί το χαπάκι μου!

Είναι μέχρι να συνηθίσεις στην ιδέα! Κι εμένα στην αρχή μου είχε κακοφανεί!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτά που σου είπε η διευθύντρια είναι λες και τα άκουσα από το στόμα του δικού μας παιδίατρου! Έχει δίκιο!

Πες του φέφου να ηρεμήσει δεν θα πάθει τίποτα η κοράκλα του!

της ίδιας γνώμης είναι κ η δική μας παιδίατρος, γι' αυτό θέλει να την σουτάρει.

όμως εγώ διαφωνώ.

άσε που ακόμα η σύσα παίρνει το 4ο από τα 10 φακελάκια σίνγκιουλαρ κ μετά το 10ο θα δούμε αν βελτιώθηκε.

με την αδερφή μου που μίλησα, συντάσσεται με τον φέφο. ποιός ο λόγος λέει, αν το παιδί έχει δέκατα κ το απόγευμα να την στείλουμε παιδικό;

αν δεν έχει τίποτα, να την στείλουμε. λογικό!

έλα όμως που εγώ δεν είμαι μάνα, είμαι μηχανή εργασίας, συγγενής από μακριά!:(:cry:

σημερα την στειλατε ???μετα απο ποσες μερες???

ναι, μετά από ένα μήνα. η παιδίατρος την πέμπτη μας είπε ότι ήταν υπερβολή που την κρατήσαμε τόσο καιρό σπίτι. κ εγώ συμφωνούσα μαζί της. ο φέφος όμως θεωρούσε ότι το παιδί δεν έπρεπε να το στείλουμε με βήχα...

φεφακι μου γλυκο, συγνωμη που θα στο πω, αλλα και εγω νομιζω οτι ειστε λιγο υπερβολικοι. 37,4 δεν θεωρειται πυρετος. εχει ζεστη, αν ετρεξε και λιγο, σιγουρα θα ανεβασε θερμοκρασια σωματος. ο καιρος αυτος ειναι επικινδυνος, μια αερας, μια ζεστη αλλα και πρεπει να αποκτησουν και αντισωματα. το να αλλαξατε παιδιατρο, αν θεωρειτε οτι δεν σας καλυπτει, εννοειται και να το κανετε/ εμεις την αλλαξαμε μετα απο 8 μηνες και μετα απο εισαγωγη στο νοσοκομειο. και το μετανιωσα που δεν το ειχα κανει νωριτερα, αλλα σκεφτομουν οτι ξερει το παιδι και το ιστορικο του, αλλα ολα οκ. ευχομαι να μην ειναι τιποτα και ναναι μια χαρα το συσακι.

κ εγώ το ίδιο εύχομαι, για να ξαναπάει αύριο σχολείο! της αρέσει τόσο!

και προς θεου δεν ειναι λογος αυτος να τσακωθεις με τον αντρουλη σου. συζητειστε ηρεμα και αποφασιστε. :D

εύχομαι μέχρι να σχολάσω, να έχει ηρεμήσει ο συζυγάτος μου, αλλιώς δεν με βλέπω ούτε διάλογο να κάνω!

ήδη ακύρωσα το ραντεβού για καθαρισμό δοντιών, για να μείνω με το παιδί.

για αύριο λέει να πάρω άδεια κ να την πάμε παιδίατρο, σε άλλον.

πολλά νεύρα!

δεχόμαστε βιογραφικά! Θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας!!!!!!:tongue:

:)

τα βιβλια που πηραμε ειναι:θελω μια αγκαλια(πολυ ωραιο φεφακι, ο ελβις εγινε απτους αγαπημενους μας),

ήμουν σίγουρη!

μια μερα στη ζωηρουπολη(ωραια εικονογραφιση, με παραθυρακια που ανοιγουν, πολυ ομορφο, και αυτο προσθηκη στυα αγαπημενα), και του τριβιζα το παπακι που δεν του αρεσαν τα ποδαρακια(πολυ ομορφο και αυτο). απο το σαββατο αυτα τα 3 διαβαζουμε μονο. :D:D

θα τα δω στο ίντερνετ κ θα τα αγοράσουμε στην επόμενη εξόρμηση! ευχαριστώ αφροδιτούλα.

Ναι κορίτσια ηρέμησα κάπως. Το είχα πολύ μεγάλο άγχος και πήγα και τις έκανα και έξω 80 ευρώ. Αλλά το ύπιας μορφή χασιμότο με ενοχλεί λίγο.΄

Γενικά αγχώνομαι πολύ ευκολά και για βλακείες τι να πεις.

Φέφη δεν νομίζω οτι έχει κάτι η Συσα.

μακάρι να μην είναι τίποτα.

αυτό που έχεις δεν βλάπτει πουθενά, μην ανησυχείς για τίποτα. πολύς κόσμος το έχει κ δεν το γνωρίζει καν.

μάκια σου καραγκούνα μου!

εμεις ειμαστε κλεισμενες με τον νικολα μας:tongue::tongue:αλλα θα του βρουμε και του χρηστακου σου την καλυτερη βεβαιως βεβαιωςςς!!!

:)

ξέχασα να ευχηθώ με το καλό στο νινάκι της άννιας μας! ζωηρη κ τσαχπίνα η ζουζούνα, ζόρικο γκομενάκι!!!!!ψήνεσαι άννα να την κάνεις νυφαδιά;

Link to comment
Share on other sites

Aς την πάρει αφού επιμένει(γιατί είναι και λίγο υστερικοί οι άντρες μας με τις κόρες τους, και αν ανεβάσει αργότερα θα λέει "εγώ σου έλεγα να την πάρουμε και δεν με άφησες και τώρα να τα αποτελέσματα!!!") αλλά μην την κρατήσεις μέρες. Μόλις δεις ότι το παιδί είναι καλά ξαναστείλτο!

συμφωνώ απολυτα!

Όσο για την παιδίατρο νομίζω ότι έπρεπε να το κάνετε από καιρό, γιατί το παιδί τυραννιέται τζάμπα τόσο καιρό.

λες; η παιδίατρος είπε ότι μπορεί ο βήχας να είναι εποχικός, δεν είναι ανησυχητικός!

αλλά ο φέφος δεν καλύφθηκε. μπορεί κ να έχει δίκιο. είναι μπαμπάς κ μαμά μαζί. εγώ είμαι απούσα!:(

Link to comment
Share on other sites

λες; η παιδίατρος είπε ότι μπορεί ο βήχας να είναι εποχικός, δεν είναι ανησυχητικός!

αλλά ο φέφος δεν καλύφθηκε. μπορεί κ να έχει δίκιο. είναι μπαμπάς κ μαμά μαζί. εγώ είμαι απούσα!:(

Επειδή τα πέρασα κι εγώ περυσι τα ίδια, θα σου πω μόνο ότι ενώ όλοι μας έλεγαν ότι είναι αλλεργικός ο βήχας και το παιδί κατάπινε ένα σορό φάρμακα, όταν πλεον είδα ότι δεν καλυτερευει αλλά χειροτερεύει, την βούτηξα και την πήγα στον δικό μου παιδίατρο. Εκείνος διέγνωσε στρεπτόκοκκο και μας έδωσε και κάναμε ενέσεις και αλλη αντιβίωση από το στόμα. Το παιδί επιτέλους σταμάτησε να βήχει και τότε κατάλαβα πόσο άσχετοι είναι κάποιοι γιατροί!

Πάτε κι αλλού, ποτέ δεν ξέρεις! Είναι κρίμα να τα ταλαιπωρούμε τζάμπα...

Και καθίστε όμορφα να ξεχωρίσετε τους ρόλους σας!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

TO singulair σε σκονη , γιατι υπαρχει και καρμελα που το λιωνεις στο στομα, εμεις το παιρνουμε απο μεσα σεπτεμβρη και μεχρι τελος μαη και περισυ και φετος. δεν ειναι φαρμακο απλα βοηθαει να περνας τις αρρωστιες πιο ελαφρια. μου κανει εντυπωση που στο εδωσε μονο για τοσο λιγο. συμπεθερα εσεις ποσο καιρο το παιρνετε??

Link to comment
Share on other sites

λες; η παιδίατρος είπε ότι μπορεί ο βήχας να είναι εποχικός, δεν είναι ανησυχητικός!

αλλά ο φέφος δεν καλύφθηκε. μπορεί κ να έχει δίκιο. είναι μπαμπάς κ μαμά μαζί. εγώ είμαι απούσα!:(

μην το παιρνεις ετσι. και μη στεναχωριεσαι αδικα!!! και ο δικος μου ο αντρας ωρες ωρες υπερβαλλει με το παιδι και κανει σαν τρελλος εκει που δεν υφισταται και τοσο σοβαρος λογος:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


TO singulair σε σκονη , γιατι υπαρχει και καρμελα που το λιωνεις στο στομα, εμεις το παιρνουμε απο μεσα σεπτεμβρη και μεχρι τελος μαη και περισυ και φετος. δεν ειναι φαρμακο απλα βοηθαει να περνας τις αρρωστιες πιο ελαφρια. μου κανει εντυπωση που στο εδωσε μονο για τοσο λιγο. συμπεθερα εσεις ποσο καιρο το παιρνετε??

Eτσι το πήραμε κι εμείς πέρσι.

Για 10 μέρες το δίνουν όταν είναι κάτι αλλέργικό για να βοηθήσει δτην αναπνοή αλλά σαν βοηθητικό με εισπνοες συνήθως.


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τα πέρασα κι εγώ περυσι τα ίδια, θα σου πω μόνο ότι ενώ όλοι μας έλεγαν ότι είναι αλλεργικός ο βήχας και το παιδί κατάπινε ένα σορό φάρμακα, όταν πλεον είδα ότι δεν καλυτερευει αλλά χειροτερεύει, την βούτηξα και την πήγα στον δικό μου παιδίατρο.

σε αυτόν που είχες εσύ από παιδί; έμπειρος παιδίατρος δηλαδή!

Εκείνος διέγνωσε στρεπτόκοκκο και μας έδωσε και κάναμε ενέσεις και αλλη αντιβίωση από το στόμα. Το παιδί επιτέλους σταμάτησε να βήχει και τότε κατάλαβα πόσο άσχετοι είναι κάποιοι γιατροί!

πώς έγινε η διάγνωση; μικροβιολογικές; αίμα;

Πάτε κι αλλού, ποτέ δεν ξέρεις! Είναι κρίμα να τα ταλαιπωρούμε τζάμπα...

σωστό!

Και καθίστε όμορφα να ξεχωρίσετε τους ρόλους σας!

ο φέφος φορτώθηκε κ το δικό μου ρόλο, επειδή εγώ είμαι εργαζόμενο κατοικίδιο. νιώθω σαν ξένη για το παιδί μου. δεν μπορώ να είμαι δίπλα του.

TO singulair σε σκονη , γιατι υπαρχει και καρμελα που το λιωνεις στο στομα, εμεις το παιρνουμε απο μεσα σεπτεμβρη και μεχρι τελος μαη και περισυ και φετος. δεν ειναι φαρμακο απλα βοηθαει να περνας τις αρρωστιες πιο ελαφρια. μου κανει εντυπωση που στο εδωσε μονο για τοσο λιγο. συμπεθερα εσεις ποσο καιρο το παιρνετε??

για αλλεργία είναι το σίνγκιουλαρ.

η παιδίατρος που πήρα μας είπε για προσπάν για 5 μέρες πρωί βράδυ, παράλληλα με σίγκιουλαρ το απόγευμα. αν ο πυρετός δεν πέσει, πάμε για αντιβίωση.

ο φέφος πήρε το παιδί από το σχολείο κ το παιδί έκλαιγε, γιατί ήθελε να μείνει!

ωραία!τέλεια! μια ομορφιά, ένα αριστούργημα!

Link to comment
Share on other sites

εν τω μεταξύ μου λέει η διευθύντρια δεν έγινε κ τίποτα που το παιδί έχει 37,4. αυτό δεν είναι δέκατα. 37.4 λέγονται δέκατα για τους ενηλίκους. επειδή το παιδί έτρεξε κ ζεστάθηκε στην αυλή ανέβασε θερμοκρασία. χάρηκε τόσο πολύ με τα άλλα παιδάκια. είναι τόσο γελαστή. πρέπει να την βοηθήσετε να ενταχθεί κ να μην είστε τόσο υπερπροστατευτικοί! χάνει το παιδί με τόση προστασία!

μαθαίνει τόσα πράγματα εδώ, ασχολείται!

κ όλα αυτά τα λέει ενώ τα λεφτά τα έχει στάνταρ από το επιδοτούμενο! άρα τα λέει από ενδιαφέρον!

τί να κάνω ρε φούστη μου!!!!!!

ο φέφος είναι ανένδοτος ότι θα την πάρει, θα αλλάξουμε παιδίατρο κ θα την κρατήσουμε σπίτι.

κ δεν μιλιέται!

τον χωρίζεις κύριε πρόεδρε!!!!!!!!!!!;;;;;;;;;;;;;;!!!!!!

πάω για τσιγάρο, δεν είμαι καλά!

εμεις ειμαστε κλεισμενες με τον νικολα μας:tongue::tongue:αλλα θα του βρουμε και του χρηστακου σου την καλυτερη βεβαιως βεβαιωςςς!!!

:D:D:D:D:D:D πολλά like συμπεθερούλα μου !!!!!!!!!

λες; η παιδίατρος είπε ότι μπορεί ο βήχας να είναι εποχικός, δεν είναι ανησυχητικός!

αλλά ο φέφος δεν καλύφθηκε. μπορεί κ να έχει δίκιο. είναι μπαμπάς κ μαμά μαζί. εγώ είμαι απούσα!:(

Μην το ξαναπείς αυτό ούτε για αστείο !!!!! Στεναχωριέμαι να το ακούω από τα χείλη σου .... έλεος !

TO singulair σε σκονη , γιατι υπαρχει και καρμελα που το λιωνεις στο στομα, εμεις το παιρνουμε απο μεσα σεπτεμβρη και μεχρι τελος μαη και περισυ και φετος. δεν ειναι φαρμακο απλα βοηθαει να περνας τις αρρωστιες πιο ελαφρια. μου κανει εντυπωση που στο εδωσε μονο για τοσο λιγο. συμπεθερα εσεις ποσο καιρο το παιρνετε??

Εμείς το παίρνουμε 2η χρονιά από Σεπτέμβριο μέχρι Μάιο και είναι πολύ καλά και τα 2. Φέτος κανένα τους δεν χρειάστηκε να πάρει αντιβίωση. Το απόγευμα έχουμε όμως εμβόλιο οπότες θα ξαναρωτήσω την παιδίατρο να μας πει.

Έχει τύχει να ακούσω κι άλλες περιπτώσεις που το χορηγούν για 10ήμερο σε περιπτώσεις σαν της Χ μας.

Φεφάκι μου γλυκό (και καλό) ,

Πες στον Φέφο να αφήσετε το παιδί έξω από την γυάλα... επιτέλους ! :rolleyes: Όλοι μας τα αγαπάμε υπερβολικά αλλά αν δεν πάει στον σταθμό να παίξει, να συναναστραφεί και να αρρωστήσει ακόμη (=αντισώματα) πώς θα γίνει ?????????? αυτός είναι ο κύκλος !!!!!!

Ότι σου γράφω στο γράφω με αγάπη/ενδιαφέρον κούκλα ! Μην στεναχωρεθείς !;)

Για την παιδίατρο: εάν δεν είστε όντως ευχαριστημένοι από την νοοτροπία/συμπεριφορά της να την αλλάξετε... Εγώ έχω αλλάξει 2 ήδη αλλά μας έτυχαν "βαρβάτα" περιστατικά όπου και τις 2 φορές το παιδί εντέλει χρειάστηκε να νοσηλευτεί και ο/η παιδίατρος αγρόν ηγόραζε !:evil: Δεν ήταν κάτι απλοϊκό !

Καλημέρα σας ! Είπα ??? μπααααα

Δύσκολα ξεκίνησε η μέρα... στις 8 το πρωί ήμουνα στο νεκροταφείο, να υπογράψουμε για την εκταφή που ορίστηκε στις 19/05 το πρωί... θα πάω εγώ με τον αδερφό μου.... ΑΛΛΑ σφίχτηκε η καρδιά μου... τα τέρατά έχουν λεηλατήσει τον τάφο .... δεν άφησαν τπτ, μόνο την φωτογραφία του σε ένα κομμάτι μάρμαρο. Την πήρα στο αυτ/το και όταν θα πάμε στο χωριό θα την βάλουμε στο καντηλάκι μέσα στο "εκκλησάκι" που έχουμε στον κήπο μας, εκεί που του άρεσε πάντοτε να κάθεται και να γαληνεύει η ψυχούλα του !!!!!! Αχ βρε πατέρα εσύ είσαι στην αλήθεια ....

Σχετικά με τις εκλογές ειλικρινά εντυπωσιάστηκα με την ΧΑ ! Δεν μπορώ να καταλάβω τί πρεσβεύουν οι ψηφοφόροι της δλδ... Κατά τα λοιπά συμφωνώ πως το χαστούκι θα μπορούσε να ήταν και πιο ηχηρό για τους 2 μεγάλους ... είδομεν !

Χθες φάγαμε γεμιστά που είχαν μείνει από το Σάββατο. Την Κυριακή είχαμε επέτειο ! 5 χρόνια πέρασαν νεράκι !!!!! Έκαμα αρνάκι στη γάστρα με πατατούλες κι έγινε λουκούμι ! Ήρθαν και οι κουμπάροι μας (ποιοί απ' όλους θα μου πείτε χα χα) και φάγαμε... είχαμε 5 (ναι, πέντε !!!!) πιτσιρίκια μες στο σπίτι αλλά πήγε σούπερ ! Μέχρι και που κοιμήθηκαν το μεσημέρι !!!! Και μετά ξαμοληθήκαμε (έτσι γράφεται ????) στις πλατείες και στα φουσκωτά... ο γιος μου περνάει μεγάλη τρέλα με το ποδήλατο ! ώωωωωωρες ολόκληρες να κάνει και δρόμο να έχει !!! φτου-φτου ! Η κόρη έχει το αίστευτο γέλιο γιατί είναι τόσο μικρό το ποδηλατάκι της, τόσο μινιόν η ίδια ... φοράει και το κράνος με την κίττυ στην κεφάλα (βλ ζήλια-ψώρα) και είναι σα να πηγαίνει το κράνος μόνο του ! Όλοι γελάνε με την πάρτη της ! Να είναι καλά τα μανάρια μου ! Και όλα τα μαναράκια !

Σήμερα έχουμε λογοθεραπεία, μετά παιδίατρο... από φαί έχω φτιάξει σάλτσα σπιτική ντομάτας με πιπεριές και θα το κάνω με αυγά μέσα ...μιαμ μιαμ ! Δεν προλαβαίνω να κάνω και τπτς άλλο την ώρα που θα μαζευτούμε !

Έχω και σίδερο βέβαια. Θα δείξει ! Αν έχω τα κουράγια , μπορεί και να σιδερώσω !

Αυτά τα "λίγα" ! Φιλάκια - επανέρχομαι !

Link to comment
Share on other sites

για αλλεργία είναι το σίνγκιουλαρ.εμεις ξεκινησαμε να το παιρνουμε λογω προβληματος στο βρογχοαναπνευστικο συστημα

η παιδίατρος που πήρα μας είπε για προσπάν για 5 μέρες πρωί βράδυ, παράλληλα με σίγκιουλαρ το απόγευμα. αν ο πυρετός δεν πέσει, πάμε για αντιβίωση.

ο φέφος πήρε το παιδί από το σχολείο κ το παιδί έκλαιγε, γιατί ήθελε να μείνει!

ωραία!τέλεια! μια ομορφιά, ένα αριστούργημα!

και εγω θα στεναχωριομουν στη θεση σου αλλα βρε κοριτσακι στη δουλεια εισαι, δεν πηγες για καφε. θα της κανεις μια αγκαλιτσα μεγαλη οταν πας και ολα καλα. επισης δεν μπορεις να παρεις καμμια ωρα αδεια και να φυγεις νωριτερα???
Link to comment
Share on other sites

Φεφάκι και ο δικός μας παιδίατρος είναι αυτός που είχα εγώ μικρή.

Τα τελευταία χρόνια, λόγω πολύ επιβαρυμένης ατμοσφαιρικής ρύπανσης, έχουν παρατηρηθεί αλλέργίες ακόμη και σε μεγάλους που δεν είχαν ποτέ τους πρόβλημα. Ένα από αυτά είμαι κι εγώ! Κάθε που μπαίνει η άνοιξη τα 2 τελευταία χρόνια είμαι με εισπνεόμενα και aerious. Ο αλλεργικός βήχας είναι πολύ επίμονος.

Ο μικρός μου έβηχε από το Πάσχα μέχρι πριν περίπου μία εβδομάδα. Τον ξεκινήσαμε με mucothiol, αλλάξαμε σε bisolvon και στο τέλος είδαμε αποτελέσματα με το spiropen.

Πηγαίντε και σε άλλον παιδίατρο για μία δεύτερη γνώμη κι εσύ ψυχραιμία!

Και μην ακούω βλακείες για μαμάδες εξ αποστάσεως! Άντε τώρα:rolleyes:


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...