Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Alex@ είπε:

      Όχι, δεν είναι στο παπαγεωργιου, στην γραμμή των ραντεβού μου ειπανε δε μπορω να επιλέξω γυναικολόγο,.όποιος τύχει εκείνη την ημέρα. Δεν ξέρω που θα γεννήσω,.είναι νωρίς ακόμη, η επιλογή έγινε βάση ευκολίας, ειδικά με το κυκλοφοριακό στην Θεσσαλονίκη. Ήθελα να με παρακολουθούν κ σε νοσοκομείο.

      Όπως σε βολεύει ναι. Εγώ μένω ανατολικά,ο,τι χρειαστείς κατά δώ στείλε μου😀

      • Ευχαριστώ 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Κοριτσια μου καλημερα εχω χαθει αλλα αποφευγω να καθομαι στον υπολογιστη γιατι μολις με βλεπουν τα μικρα σεληνιαζονται και με τραβανε να σηκωθω...Την Πεμπτη πηγα στον γιατρο απο τις 7,30ξεμπερδεψαμε 11η ωρα τι γλυκα εφαγα τι περπατησα ολη την Λ.Αλεξανδρας η μπεμπα δεν ελεγε να γυρισει,τα ειδε ολα καλα(εκτος απο προσωπο και λιγο την καρδουλα γιατι επρεπε να γυρισει ανασκελα)ειναι γυρω στ α400γραμμαρια και πολυ πολυ ζωηρη στο τελος μας εριξε και μια μουτζα επειδη την ζουλουσε πολυ ωρα ο γιατρος χαχαχαχα:-P,τωρα θα ξαναπαω την Ττεταρτη οπου ελπιζω να μας κανει την χαρη και να εχει γυρισει...Και απο κιλα ειμαι +3,5

__________________


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

καλημερα κοριτσια!!!!

λιγο μουδιασμενοι ολοι απο τα αποτελεσματα των εκλογων, και βεβαια χωρις να ξερουμε ακομη τι θα γινει. για μια φορα ακομη η ΕΛΛΑΔΑ και ολοι εμεις μεσα στην αβεβαιοτητα. ας ελπισουμε να ειναι μονο για το καλο μας ολα αυτα, που δεν το βλεπω. παλι εμεις θα πληρωσουμε τη νυφη για ολα τα λαθη που κανουν ολοι αυτοι δεκαετιες.

ειχα μερες να μπω αλλα σημερα αρχιζω και νιωθω καλυτερα.

για σημερα εκανα ενα τελειο γιουβετσακι, μη μας κοπει και η ορεξη....

καλη βδομαδα να εχουμε και μη χειροτερα.

τουλαχιστον να τα βρουν και να κανουν κυβερνηση και να μην εχουμε παλι εκλογες.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα δεν μαγειρεύω ΤΙΠΟΤΑ καθότι έφτιαξα ένα πολύ ωραίο μοσχάρι κοκκινιστό χθες το βράδυ. Ίσως φτιάξω μόνο μια εύκολη τυρόπιτα για συμπλήρωμα, καθότι σήμερα έχουμε αργία και υπάρχει περιθώριο χρόνου.

Άλλα δεν θα πω...

Δεν ξέρω και τι... πολίτευμα έχουμε για να μιλάμε ελεύθερα

Αυτό είναι που προσωπικά με λυπεί περισσότερο απ' όλα. Φτάνουμε δηλαδή σε ένα πολίτευμα που μας κόβει την ελευθερία του λόγου και χαιρόμαστε κιόλας; Εγώ περισσότερο προβληματισμένη είμαι από αυτά που ακούω, και όχι χαρούμενη. Θα λύσουμε τα οικονομικά μας (τα οποία προσωπικά δεν είμαι πεισμένη ότι θα τα λύσουμε εκτός μνημονίου - ΜΑΚΑΡΙ να κάνω λάθος) και δεν θα τολμάμε να πούμε τη γνώμη μας ούτε στο διαδίκτυο, κρυμμένες πίσω από ένα nick; Ωραίο κόσμο φτιάχνουμε για τα παιδιά μας, να τον χαιρόμαστε.

(Περιστεράκι δεν κάνω επίθεση σε σένα, γενικά μιλάω. Άλλωστε αυτό που λες εσύ, το λένε κι άλλοι, το σκέφτομαι κι εγώ).

Και πώς ακριβώς θα πάει καλύτερα ο τόπος με τον Τσίπρα ο οποίος δηλώνει βυσματούχος και δεν ντρέπεται; Τέτοιοι πολιτικοί μας εκφράζουν;

Άντε, με το καλό να καταργήσουμε τον στρατό, να βγούμε από την ΕΕ, να επιστρέψουμε στη δραχμή και να κοιτάμε συνέχεια πίσω από τον ώμο μας μήπως μας παρακουθεί κανείς. Οι καιροί είναι δύσκολοι, πραγματικά δεν ξέρω αν έρχονται καλύτερες μέρες, αν και το ελπίζω.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι ερημιές είναι αυτές;

Πού χαθήκατε όλες;

Βγήκα το πρωί για κάτι δουλίτσες και διαπίστωσα ότι ο κόσμος απ' όπου περνούσα δεν μιλούσε για εκλογές,σα να μην έγιναν μόλις χθες...Αλλά η ατμόσφαιρα ήταν περίεργη...

Δυστυχώς Μπιγκι δεν έχουμε την ελευθερία να εκφραστούμε,ακόμα και κρυμμένοι πίσω από ένα νικ νέημ...Ετσι νιώθω πια μετά και από τα χθεσινά αποτελέσματα.Ανατροπή μεν,αλλά όχι αυτό που θα έπρεπε να γίνει...Φαίνεται ότι ο κόσμος -όχι όλος,αλλά μερικοί εκλογείς σίγουρα-πήγαν στις κάλπες ...αψυχολόγητα!Αντίδραση μόνο για την αντίδραση...Και ασφαλώς τα ποσοστά της ΧΑ κάθε άλλο παρά με χαροποιούν...Βγάζει και η περιοχή μας έδρα!Πώς κινήθηκαν,πώς έδρασαν,πώς συγκέντρωσαν αυτό το σημαντικό ποσοστό ουδείς πήρε χαμπάρι...

Link to comment
Share on other sites

Όχι Περιστεράκι μου δεν υπάρχει πιο δίκαιο σύστημα από την απλή αναλογική. Αλλά αυτή δεν ευνοεί τους μεγαλοκαρχαρίες! Για φαντάσου τι σφαλιάρα θα είχε φάει και ο Σαμαράκος αν υπήρχε η απλή αναλογική.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Όχι Περιστεράκι μου δεν υπάρχει πιο δίκαιο σύστημα από την απλή αναλογική. Αλλά αυτή δεν ευνοεί τους μεγαλοκαρχαρίες! Για φαντάσου τι σφαλιάρα θα είχε φάει και ο Σαμαράκος αν υπήρχε η απλή αναλογική.

Δεν είναι μόνο αυτό...

Είναι που βλέπουμε και κάτι...κουλά με τη διανομή των εδρών

Εμενα ξέρεις τι μου ερχεται στο μυαλό Αγγελική για όλους αυτούς;

Ο παππούς από τη διαφήμιση με το κορυφαίο:Να φύγετε,να πάτε αλλού!!!

Για να μην το πω αλλιώς και με κόψουν!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κοριτσάκια μου.

Εδώ είμαι. Έχω μια κόπωση (εαρινή?) άλλο πράγμα και μια βαριεστημάρα...:?

Για τις εκλογές, γράφω εδώ την γνώμη μου : http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=2366940&postcount=237

Να μην επαναλαμβάνομαι!:mrgreen:

Συμφωνώ και με την απλή αναλογική και με το ότι το 19% των κομμάτων που πήραν όλα μαζί τα κόμματα κάτω του 3% έπρεπε κάπως να εκπροσωπηθεί και απορώ με την αποχή - ειδικά στις μέρες μας, με όλα αυτά που διακυβεύονται.

Που είναι τα υπόλιπα κορίτσια? Η Εβίρι που έχει χαθεί??:confused:


Link to comment
Share on other sites

Όλα τα εκλογικά συστήματα έχουν τα καλά και τα κακά τους. Πού να δείτε το βρετανικό....

Χωρίς να είμαι ειδική των πολιτικών επιστημών, έχω την εντύπωση ότι το πρόβλημα με την απλή αναλογική είναι ότι δεν δίνει σταθερές κυβερνήσεις. Και μην το γελάτε, η σταθερότητα είναι σπουδαίο πράγμα σε μια χώρα. Οι κυβερνήσεις συνεργασίας είναι δυσκίνητες, οι διαφωνίες πολλές. Μπορεί να είναι πιο "δημοκρατικές" αλλά δεν είναι απαραίτητα "καλύτερες". Από αυτή την άποψη δημοκρατική είναι και η είσοδος της ΧΑ στη Βουλή, αυτό δεν σημαίνει απαραίτητα ότι είναι ένα καλό αποτέλεσμα για τη χώρα. Κακά τα ψέμματα, το καράβι είναι πιο ευάλωτο στις φουρτούνες όταν οι καπετάνιοι είναι πολλοί.

Αν θα μας βγει σε καλό ή κακό ο πολυκομματισμός δεν ξέρω, απλά μια παρατήρηση κάνω. Υπάρχει κάποια κοπέλα με γνώσεις πάνω στο συγκεκριμένο αντικείμενο να μας κατευθύνει;

Όσο για την αποχή, νομίζω ότι το 35% είναι πλασματικό. Κάπου διάβαζα ότι οι εγγεγραμμένοι στους εκλογικούς καταλόγους είναι 9,9 εκατομμύρια. Είναι ποτέ δυνατόν?!!


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Ζώπυρον θα συμφωνήσω μαζί σου, αν και θα προτιμούσα και η ΝΔ να είχε ακόμη πιο χαμηλό ποσοστό.

Η ΧΑ πιστεύω πως μιά που μπήκε στην βουλή, μιά που δεν θα ξαναψηφιστεί. Ήταν μία περίπτωση ακραίας αντίδρασης μερικών Ελλήνων σε όλα αυτά που βιώνουν!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια!!!

Τι κάνετε; Σήμερα εμεις τρώμε φασολάδα. Πολλή ζέστη και σήμερα...

Εγω δεν ψήφισα αν και ήθελα τόσο πολύ αλλά πολλά τα λεφτά να πάω Τρικαλιστάν.

Οσο για το αποτέλεσμα εμένα με χαροποιεί τουλάχιστον το γεγονός ότι δεν βγήκε ένα απο τα δυο κόμματα και είχαν μεγάλη πτώση. Το να μην ψηφιζόταν αυτά τα δυο κόμματα δεν πίστευα ότι θα γινόταν ποτέ.

π.χ η γιαγιά μοε ήθελε να πάει να ψηφίσει το πράσσινο. Η γιαγιά μου όμως δεν έχει καταλάβει την κρίση ούτε τι γίνεται.

Επίσης ξέρω κι άλλη που το ψήφισε γιατί λέει ότι έχει τεράστια υποχρέωση στο κόμμα. Ε λοιπόν υπάρχουν πολλοί τέτοιοι άνθρωποι.

Εγώ αν πήγαινα δεν θα ψήφιζα τα μεγάλα αλλά ειλικρινά ουτε και ξέρω τι θα ψήφιζα. Δεν με ικανοποιεί κανένας.

Για τη ΧΑ τι να πώ; Εντυπωσιάστηκα.

Σήμερα έκανα εξετάσεις θυροειδή και έχω ένα άγχος τι θα έχω.

Θα προσπαθήσω να μπαίνω πιο συχνά. Μου λείπετε!!!

Χρόνια πολλά στις μανούλε Φέφης και Αννας και στην εβιροκόρη. Να τις χαίρεστε.

Φιλάκια


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ζώπυρον θα συμφωνήσω μαζί σου, αν και θα προτιμούσα και η ΝΔ να είχε ακόμη πιο χαμηλό ποσοστό.

Η ΧΑ πιστεύω πως μιά που μπήκε στην βουλή, μιά που δεν θα ξαναψηφιστεί. Ήταν μία περίπτωση ακραίας αντίδρασης μερικών Ελλήνων σε όλα αυτά που βιώνουν!

Αυτό πιστεύω κι εγώ...

Είμαι σίγουρη ότι πολλοί την ψήφισαν από αντίδραση ή απλά για...χαβαλέ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...