Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Alex@ είπε:

      Όχι, δεν είναι στο παπαγεωργιου, στην γραμμή των ραντεβού μου ειπανε δε μπορω να επιλέξω γυναικολόγο,.όποιος τύχει εκείνη την ημέρα. Δεν ξέρω που θα γεννήσω,.είναι νωρίς ακόμη, η επιλογή έγινε βάση ευκολίας, ειδικά με το κυκλοφοριακό στην Θεσσαλονίκη. Ήθελα να με παρακολουθούν κ σε νοσοκομείο.

      Όπως σε βολεύει ναι. Εγώ μένω ανατολικά,ο,τι χρειαστείς κατά δώ στείλε μου😀

      • Ευχαριστώ 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια μου!

Τι κάνετε;

Ησυχία βλέπω σήμερα...

Είστε σε περισυλλογή;:tongue::tongue:Για τις εκλογές;:tongue:

Από το πρωί κάνω πολλές και διάφορες δουλειές...Τα εχω γραψει δίπλα

Είμαι κουρασμένη,αλλά συνεχίζω για όσο αντέξω...

Χθες βράδυ έφτιαξα μακαρονάδα φούρνου και θα βολευτούμε μια χαρα σημερα.Για τον μικρό έκανα κοτόσουπα και με το κοτόζουμο έφτιαξα και κριθαράκι κοκκινιστό,να του δώσω το βράδυ.

Εξάλλου, δεν μ' έχετε καταλάβει πια? Είμαι έντονα κυκλοθυμική...:cool:

.

Είμαι ο τέντζερης και είσαι το καπάκι...Είμαι ο Φίλιππος και είσαι ο Ναθαναήλ...

Ε να μην πω και το..."βρήκε ο γύφτος τη γενιά του";

Ατιμο πράγμα η κυκλοθυμία Ζωπ...Σου το λέω,αλλά το ξέρεις!Υποφέρω κι υποφέρεις!!

Υ.Γ Τελικά όταν κάνω πολλές δουλειές όπως τις θέλω μου φτιάχνει απίστευτα η διάθεση

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Γιες!!

Χρόνια πολλά σε όσα κοριτσάκια γιορτάζουν

Ευτυχώς που μπήκα και το είδα, έχω μια πάρα πολύ καλη φίλη και μια ξαδέρφη επίσης! Και μου το θύμησε χθες η μητέρα μου, αλλά από χθες μέχρι σήμερα... ουυυυυυυ :tongue: ένα μυαλό χειμώνα-καλοκαίρι, καταλαβαίνετε.

Ξέρει καμία αν σήμερα γιορτάζουν και οι Εφρέμηδες; Να πάρω να ευχηθώ;

Αν έχουμε καμιά Ειρήνη εδώ στο φόρουμ, χρόνια της πολλά!


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ο τέντζερης και είσαι το καπάκι...Είμαι ο Φίλιππος και είσαι ο Ναθαναήλ...

Ε να μην πω και το..."βρήκε ο γύφτος τη γενιά του";

Ατιμο πράγμα η κυκλοθυμία Ζωπ...Σου το λέω,αλλά το ξέρεις!Υποφέρω κι υποφέρεις!!

Καταλαβαίνεις βέβαια ότι από δω και πέρα θα σ' αποκαλώ - τέντζερη :tongue: Φίλιππο:tongue: και αδελφογυφτάκι:tongue: κι εσύ φυσικά τ' αντίστοιχα...:rolleyes::lol::mrgreen:

Ευτυχώς που μπήκα και το είδα, έχω μια πάρα πολύ καλη φίλη και μια ξαδέρφη επίσης! Και μου το θύμησε χθες η μητέρα μου, αλλά από χθες μέχρι σήμερα... ουυυυυυυ :tongue: ένα μυαλό χειμώνα-καλοκαίρι, καταλαβαίνετε.

Ξέρει καμία αν σήμερα γιορτάζουν και οι Εφρέμηδες; Να πάρω να ευχηθώ;

Αν έχουμε καμιά Ειρήνη εδώ στο φόρουμ, χρόνια της πολλά!

Εσύ ξενιτεμένο μου πουλί και ξεχασιάρικο, πάρε αυτό το λινκ να έχεις να πορεύεσαι : http://www.eortologio.gr

Κι ο γιος μου ακόμα δεν έχει τελειώσει τα διαβάσματα... Θα εγκληματίσω σήμερα...


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα κόρες! σήμερις γιορτάζουν μανούλα μου κ μανούλα άννας μας! να τις χαιρόμαστε γερές κ χαρούμενες.

κ κόρη εβίρις. χρόνια πολλά κ γλυκά κ πάντα καλότυχη!!!!να την καλοπαντρέψεις!!

χθες παρέλαβα ένα εκλογικό κέντρο..............................................................

κ μετά σταυροκοπιόμουν πού θα πάω η έρμη....................................

ώσπου το βράδυ πήρα τηλέφωνο στον πρόεδρα κ του είπα βρες άλλο μέρος για εκλογές.

παρατημένο σχολείο για 10ετία, σκουριασμένα παράθυρα, χορταριασμένο 10 μέτρα ύψος, τουαλέτες με σπασμένες πόρτες-ση θρου, τούρκικες σπασμένες, θα έβγαινε ο όφις.......τέρμα Θεού!!!!!!!!!!!!!!!

ευτυχώς μου υποσχέθηκε αλλαγή κτιρίου γιααύριο πρωί με τουαλέτα. ήμαρτον!!!!!

θα έχω κ τη φίλη μου μαζί.

το παιδί μου το άφησα η άσπλαχνη από το πρωί στα πεθερικά, την βολτάρουν κ της ψωνίζουν συνέχεια πράγματα-κουλικά, μέχρι γυαλιά ηλίου, πέδιλα, κολιέ, βραχιόλι, χέλο κίττυ, τζην μπουφάν...γενικώς τα σήκωσαν τα μαγαζιά.

κ εγώ της πήρα 3 μπλουζάκια.

έκανα μαλλί .λανί.

πήγα γαμοβάφτιση στους γεωργανάδες...ελιωσα μιλάμε κ πρήστηκαν οι 2μετρες ποδάρες μου..............αύριο εκλογές με φλατ ελίτ κ πολύ τους είναι!!!!

αδιαθέτησα κ ολοκληρώθηκε η ομορφιά.......πονάω! έχω άπλετη ροή. ρεζίλι θα γίνω!

κατά τα άλλα έβαλα μια σκούπα, άλλαξα σεντόνια, πετσέτες, έβαλα πλυντήριο σύσας κ άπλωσα. πάω να ξεκουράσω το πνεύμα μου γιατί το σώμα μου είναι σε υπερένταση.

περιστεράκι μου μερσί για το γλυκό σου μήνυμα. είσαι σουήτ χαρτ.

καταρρέω. φιλιά. καλό ξημέρωμα κ κακό βόλι να τους εύρει!!!!!!!τους φταίχτες!!!!

η μπουμπού -ανεψιά μου ήταν μια κούκλα! ίδια ο ξάδερφος. αλλά κ η συζυγάτα του ξαδέρφου μια θεά!!!!!να ζήσουν ευτυχισμένοι!!!

εννοείται ότι δεν αντέχαμε για γλέντι....

ες αύριον το τσακίρ κέφι!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημεορυδια!να χαιρομαστε για χθες τις Ρηνουλες μας!Εβιρι να χαιρεσαι την κορουλα σου!

εχεθς πηγαμε στην μανουλα κ ειχε φτιαξει οτι της ζητησας,κεφτεδακια με πατατουλες(εφαγα 2-3),ρυζοτο(κ απο αυτο εφαγα λιγο),κοτοπουλο σουβλακια,σαλατες κτλ........γενικα φαγαμε καλα!το απογευμα πηγα σε μια φιλη κ εφαγα ενα κομματακι κεικ σοκολατα,κολαση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ευτυχως μια χαρα το ζαγχαρο!

για σημερα θα φαμε στην πεθερουλα κατσικακι στο φουρνο με πατατουλες!

καλη ψηφο να χουμε,ας κανει ο καθενας οτι πραγματικα αισθανεται!!!!!!

φιλια σε ολς!


χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα!!!!

9892a30fbd.png

Link to comment
Share on other sites

Ax κοριτσια......

δεν ξερω τι θα κανω......:?

Και ο Α μου λεει οτι θα στεναχωρεθει και θα του λειψουμε πολυ....

αλλα ξερει οτι ειναι για το καλο κυριως του παιδιου.

Οσο για το φαγητο,ειναι απο τους πιο ευκολους ανθρωπους και δεν εχει προβλημα.....τρωει οτι να ναι.

Αλλωστε και εγω κατι θα του κανω αλλα και η μανουλα θα του δωσει ταπερακια....

Αλλα θα τον σκεφτομαι μονο και θα στ5εναχωριεμαι!!!!για μενα να πας. θα κανει καλο στο παιδι, θα δεις και τη μανουλα σου. φτιαξε μερικα φιαγακια, βαλτου τα στην καταψυξη. θαναι δυσκολο, θα του λειψεις , θα σου λειψει, αλλα η επενασυνδεση θαναι θερμη...;);)

Ελενη,να παρεις αντιβιωση,ο πονος των δοντιων δεν αντεχεται!!!!ελενιτσα ελεπιζω νασαι καλυτερα. φριχτος ο πονος των δοντιων!!!

Αννα,μακαρι να γεννησεις φυσιολογικα.......αλλα και καισαρικη να κανεις δεν πειραζει.

Το αποτελεσμα μετραει!!!!!!;)

θα συμφωνησω, ολα να πανε καλα, αυτο εχει σημασια.οτι ειναι καλυτερο για το παιδι και εσενα
Κοριτσια μου καλημερα τι κανετε??εμεις καλα δοξα το θεο..Δεν σας εχω διαβασει γιατι πλεον δεν προλαβαινω τιποτα σνιφ σνιφ...Εφτιαξα ομως τις ντουλαπες και εμεινα μονο 1κουτα για ξεπακεταρισμα,και μετα σειρα εχει το παταρι το οποιο θα φτιαξει ο Τ...Σημερα εχω την Β'επιπεδου και εχω αγχωθει παρα πολυ αν θα ειναι ολα καλα για ενα περιστατικο που εγινε στο καφε του '12που ειμαι....Κατα τα αλλα ολα ησυχα σπιτι κουνιες και πολυ ζεστη εχω σκασει και ειναι μονο 3Μαιου,σαν κοτοπουλο ειμαι ολη μερα...Τα φιλια μου σε ολες!!
ιωαννακι νασαι καλα , να προσεχεις και μην ακους τετοια γιατι αθελα σου επηρεαζεσαι!!!
Δεν μπορώ ούτε να γράψω ούτε να σχολιάσω όπως θέλω

Σόρρυ κορίτσια,νόμιζα ότι θα μπορούσα και ότι θα με αφηνε ο μικρός για λίγο ,αλλά πρεπει να βγω

Ανυπόφορη η κατάσταση

Χθες νύχτα ανέβασε και πυρετό από το εμβόλιο

Αυτή η δεκαήμερη γκρίνια που δεν με αφήνει σε ησυχια είμαι σίγουρη ότι οφείλεται εκεί

Φιλάκια

κουραγιο μαναααα!!!!
Όχι, δεν έχω ιδέα πόσους έχει. την Παρασκευή το απόγευμα θα πάω να παραλάβω υλικό, να δω το εκλ. τμήμα, το χωριό, το δήμο, τα πάντα όλα! θα με πάει ο φέφος!!!

μην το λες! ποτέ δεν ξέρεις! έχουν δει τα ματια μου!

μια φορά πήγα σε ένα χωριό του λουλουδιστάν...μιλούσαν ένας παππούς με τη γριά γυναίκα του. ούτε λέξη δεν κατάλαβα!!!!! βλάχικα; κινέζικα; :confused:

οι κουφοί μια χαρά συνεννοούνται!

έχω βρει σε καταμέτρηση ψηφοδελτίων καρτ ποστάλ του τέως...κ μάλιστα σε χωριό με φουλ κομμουνισμό!:confused:ελπιζω νασαι καλα, αφου θαχεις και παρεα ακομη καλυτερα. φιλακια στο συσακι το γλυκο και περιμενουμε νεα/σχολια/ευτραπελα της ημερας αυτης:D:D

τί είπες τώρα, τί είπες τώρα!

το ζουζουνάκι μου καθε φορά που πάμε παιδίατρο το μαθαίνουν οι πάντες κ στο τέλος μας χαιρετάνε κ τους χαιρετάμε!και εμεις το ιδιο, παντα γνωριζουμε οσους ειναι στην αναμονη

Μμμμμμ, τί να σας λέω ! ΔΕΝ διασκέδασε κανείς μα κανείς, δεν χόρεψε κανείς.... και ο μπάρμαν πρέπει να ορκίζεται σήμερα ότι εγώ είμαι Η ΑΛΚΟΟΛΙΚΗ του Ομίλου !

χα χα πόσο έχω γελάσει με τον τύπο δεν λεγεται : γενικά (και ειδικά δλδ) ΔΕΝ ΠΙΝΩ σχεδόν τπτ σε αλκοόλ γιατί, πολύ απλά, δεν το σηκώνω ! Μέχρι και τα 2-3 ποτηράκια κρασί με ζαλίζουν, ούζο δεν έχω δοκιμάσει στην ζωή μου και μια φορά που την πάτησα ήταν με την ρακή (ήθελα να το παίκω Κρητικάτσι :rolleyes: !!!!), άντε και 1-2 ακόμη που μπέρδεψα σφηνάκι με ποτό -στα νιάτα μου ΠΑΛΙΆ- ...

Χθες που λέτε ήταν τόοοοοσο μεγάλη η βαρεμάρα (και η απελπισία μου) που σκέφτηκα ν απάρω ένα μαρτίνι σκέτο με πάγο. Το ψιλοκαταφέρνω αυτό, δροσερούλι ήταν, γλυκίζει και λίγο, όλα καλά ! Εμ έλα μου ντε όμως που κάθε φορά που "έφευγα" (πχ για τσιγάρο, κατούρημα κλπ κλπ) ξέχναγα να κουβαλήσω μαζί μου το ποτήρι ! Με αποτέλεσμα να το μαζεύουν τα γκαρσόνια .... κι εγώ δώσ' του και πήγαινα κι έπαιρνα κι άλλο ποτό ! :tongue::tongue::tongue: τελείως ξανθιά ! Πήρα στο σύνολο 5 μαρτίνι και είναι ζήτημα να είχα πιει τα 3/4 του ενός !!!!!

Κατά τα λοιπά το πάρτυ ήταν η αποτυχία του αιώνα αφού κανείς δεν είχε την διάθεση να διασκεδάσει.... ηο γυναίκα του αφεντικού προσπαθούσα μόνη της να χορέψει... μάταια όμως... βλέπεις, εκείνη ήταν ξεκούραστη .... και ορεξάτη... και το κυριότερο δεν δουλεύει και να έχει από πάνω της την δαμόκλειο σπάθη !:evil:

Έφυγα από εδώ 9.15, πήγα σπίτι: βρήκα τα παιδιά πλυμένα μπανιαριασμένα ταϊσμένα (τί καλό άντρα που έχω όντως !!!!!!!) και η μαζόχα έβαλα σίδερο... κοιμήθηκα στη 1 τα ξημερώματα και είμαι με πονοκέφαλο -μάλλον περιμένω επισκέψεις- ....πολυ γελασα με τον μπαρμπαν. μπραβο στον αντρουλη σου που σε βοηθαει τοσο!!!

Γεια σας κοριτσια!

Πριν καμμια ωρα μπηκα σπιτι και μολις εφαγα..Επεστρεψε η γνωστη ορεξη μου τωρα που εφτιαξε το στομαχι και καταβροχθιζω τον αμπακο!Σημερα φαγαμε παελλια (ρυζοτο με θαλασσινα) γεια στα χερια μου ωραιο ηταν:tongue:

Με τη δουλεια που λετε δε με πειραζουν τοσο οι συγχωνευσεις σχολειων τα χουμε συνηθισει εδω αυτα, οσο το ΓΛΥΨΙΜΟ των υπολοιπων πιστευοντας οτι ετσι θα κρατησουν τη δουλιτσα τους...γιατι ως γνωστον εδω ο διευθυντης προσλαμβανει οχι το..κρατος...και μετα λενε οτι στην ελλαδα μονο βασιλευει το μεσον!!!

!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερααααααα.

Τελικα δεν πηγαμε στο χωριο να ψηφίσουμε.

Αυριο ο Α δουλευει και οι βενζίνες περα δωθε ειναι πολλα λεφτα...ασε δε τα διοδια!!!!!

Θελαμε πανω απο 100 ευρουλακια για σημερα κι αυριο....και για ποιον λογο;

Για την ψηφο;Δεν αξιζει ουτε την ταλαιπωρια του αντρουλη μου,ουτε τα χρηματα.

Οποτε οσες ψηφησατε,κανονιστε τι ψηφίσατε.........:tongue::tongue::tongue:

Ευχομαι το καλυτερο δυνατό για την ΕΛΛΑΔΑ μας!!!!!!!!!

Κανονισαμε να παμε με τον θησαυρουλη με το κτελ στο χωριο την τεταρτη...και θα ερθει ο μπαμπας μας την κυριακη....το μεσημερακι θα ειναι μαζι μας!

Θα κοιταξω να φυγουμε μεσημερι ωστε να κοιμηθει το παιδακι μου στο πουλμαν.

Ετσι και θα χορτασω λιγες μερες παραπανω την μανουλα μου και το μωρο μου θα ευχαριστηθει γιαγια-χωριο-παιχνιδια και περισσοτερες μερες θα ειμαστε με τον αντρουλη μου.

Σημερα πηγαμε (οπως παντα...) εκκλησιαμκοινωνησα θησαυρουλη και μετα καφε-φαγητο εξω.

Για τον θησαυρο μου,εκανα φαγητο,μοσχαρι με αστρακι και το πηρα εξω,αλλα τσιμπησε κι απο τα δικα μας.

Το απογευμα λεμε να παμε με παρεα στον Γεροντα Παισιο,να προσκυνήσουμε.

Ανναααααα,εμεις ποτε θα σε δουμε μαρηηηηη;

Θελω να δω και στρουμφοκοιλια....πριν δω στρουμφακι!!!!!!;)

Αντε βρε.....παει πολυς καιρος που εχουμε να βρεθουμε...:(

Χρονια πολλα σε μανουλες Φεφης και Αννας και στην κορη Εβιρης!!!!


r.gif

an1cEXP0cr60000Mjg5ZHw0NTQ4NjY0NWRhfCYjOTI0O3kgYm95cyBpcw.gif

an1cvcAVM0V0000MDAwMDEwN2x8MDAwMDEzZGF8TG92ZQ.gif

Ο Θεος να μας φυλαει.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εσύ ξενιτεμένο μου πουλί και ξεχασιάρικο, πάρε αυτό το λινκ να έχεις να πορεύεσαι : http://www.eortologio.gr

Τέλειο το λινκ! Ευχαριστώ! Δεν ήξερα ότι υπάρχει τέτοιο πράγμα, πολύ χρήσιμο για μας που είμαστε εκτός :)


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που έχω να πω είναι... ότι ένας Έλληνας που μένει στο εξωτερικό, μου είπε προχθές σε σχέση με το εκλογικό αποτέλεσμα : Κανονίστε την Δευτέρα το πρωί να ντρέπομαι να πάω στη δουλειά... Να μας λένε εδώ οι ξένοι πάλι μαλάκες...
Πες του από τώρα ότι θα ντρέπεται να μην το έχει έννοια :|

Αν εξαιρέσω το όνειδος της ΧΑ...

δεν ξέρω αν ο μετανάστης μου μπορεί να περπατάει πολύ περήφανος, σίγουρα όμως όχι ντροπιασμένος... Ανατροπή κατά την γνώμη μου υπήρξε, η πρώτη σοβαρή προειδοποίηση από τους Έλληνες δόθηκε και... περιμένω με αγωνία τις επόμενες μέρες (τις αντιδράσεις, τα αντανακλαστικά και τις τελικές επιλογές ΟΛΩΝ τους). (Αν δεν ξαναπάμε σε εκλογές) Για να δούμε...


Link to comment
Share on other sites

Ποια προειδοποίηση δόθηκε και σε ποιους; (σόρρυ αλλά δεν παρακολουθώ στενά τα γεγονότα στο Ελλαδιστάν)


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...